| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O "krkavčích matkách"

 Celkem 3 názorů.
 Dana, dcera 4 roky 
  • 

Nechcete si vzít moje dítě 

(24.3.2000 12:15:29)
Od mé matky kamarádka má známé, kteří ji chodí navštěvovat. Je to měsíc co se jim narodil zravý chlapeček (oni jsou tělesně postiženi-ale nejsou na tom zase tak špatně,aby se o dítě nemohli postarat). V pondělí přijeli zase za Pavlou na návštěvu. Právě jsme u ní byly také na návštěvě. Normálně jsme si všichni povídali, když se nás zeptala matka toho hošíka, jestli si ho nechceme vzít.
Předtím už Pavla říkala, že ho nechtějí a neví co s ním mají udělat. Když vyslovila tuto otázku, musím přiznat, že jsem málem spadla ze židle a poté jsem to pokládala za vtip. Ona i s jejím manželem mi řekli, že je to tak. Ptala jsem se proč ho tedy nenabídnou k adopci. Oni ho chtějí nadále navštěvovat s tím, že by si ho možná někdy vzali zpět.Jejich rodiče se o chlapečka taky nechtějí starat. Nevím co je to za rodiče, měli přece dosti času vymyslet nějaké řešení (dítě nechtěli od začátku) a ne si teď na něm vylívat zlost a dávat mu jasně najevo, že ho nemají rádi a nechtějí ho (hrozně na něj křičí, když pláče). Dítě přece není hračka, aby si s ní pohráli a odložili do té doby než si na ni zase vzpomenou.Snažila jsem se jim poradit, aby navštívili psychologa nebo se poradili někde na sociální péči.Je spoustu rodin, které nemohou mít vlastní děti a dali by nevím co kdyby ho mohli adoptovat. Pro mě jako pro matku, která miluje svoji dceru nadevše je to hrozné, že někdo se dokáže ke svému dítěti takto zachovat.
 Daniela, 2 dcery (2 roky, 8 měs.) 
  • 

Re: Nechcete si vzít moje dítě 

(26.3.2000 21:42:13)
Milá Dano,
vždycky se mi chce brečet, když v novinách čtu o dalším odhaleném případu týraného dítěte a i Váš příspěvek mě naladil na podobnou vlnu – je mi upřímně líto miminka Vašich známých. Přestože se zde ještě nemusí jednat přímo o týrání, jejich jednání k tomu vytváří podmínky do budoucna. Již nyní však děťátko vnímá, jak s ním rodiče zacházejí a zda z nich vyzařuje láska – a je hrozné, že je jim (jak z příspěvku vyznívá) přednější vlastní pohodlí, než dítě, které sami zplodili. Myslím, že je nutné někoho povolaného o tom informovat – ne třeba rovnou úřady, které často situace řeší až když už skutečně „hoří“, ale spíše dětskou lékařku jejich syna, která je s nimi často v kontaktu a může s nimi promluvit a sledovat, jak se jejich vztah k dítěti vyvíjí dál.
 Jana, dcera tříletá, opět těhotná - dvojčata 
  • 

Re: Nechcete si vzít moje dítě 

(27.3.2000 0:54:19)
Vůbec mne situace této rodiny nepřekvapuje. Dítě a život s ním je něco, co si před tím, než přijde, nemůžeme realisticky představit ani vyzkoušet, prostě do toho života vplujeme, spadneme a učíme se žít s tím a v tom, co přijde. Někdy je to moc pěkné, někdy je to těžké. Děti umí být velmi únavné - pokud jim moc nerozumíme, situace je ještě komplikovanější a únava větší. Máme-li nějaké jiné problémy či starosti sami se sebou, je na významný problém "zaděláno".

Tato rodina potřebuje spíše než odsouzení - pomoc. Ať již prarodičů nebo někoho jiného tak, aby se rodiče mohli občas nadechnout, odpočinout si a odpočinutí najít znovu vztah ke svému dítěti, odpočinutí mu budou moci "dávat" energii, lásku ....

Pak potřebují pochopit dítě, jeho potřeby, jak "zařídit", aby zlobilo, co nejméně, aby bylo co nejméně únavné a otravné. Potřebují pochopit, jak na to, aby některý problém nenastal. Potřebují poznat, že některé zlobení si svými chybami přivolají / způsobí sami.

Oceńuji na nich pravdivost. To, že byli schopni jasně formulovat, co chtějí, že byli schopni si to přiznat a navíc to sdělit i někomu, ke komu měli důvěru JE Z PSYCHOLOGICKÉHO HLEDISKA VYNIKAJÍCÍ. Pravda je totiž základem pro cestu dál.


Moc doufám, že se jim dostane nějaké fyzické pomoci, že se seznámí s někým, kdo jim ukáže, že život s dítětem se dá i "vydržet" a že to zvládnou!

Držím pěstičky!

J.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.