| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Další spasitelé na obzoru?

 Celkem 72 názorů.
 fisperanda 


Klíny do hlavy 

(17.9.2007 10:20:15)
Zarážející to je, ale ne překvapující. Člověk se fakt musí mít na pozoru aby do něčeho takovýho nevlítl. Jenom mi připadne dost nevhodný lanařit lidi do církve skrz děti, který mají problém.
Za celý život mě teda ani jedna církev nepřekvapila ničím pozitivním, a asi u toho dlouho zůstane. Vymývání mozků, nic jinýho.
 Lenka Nová, tři dospívající dcery 
  • 

Re: Klíny do hlavy 

(8.7.2008 8:39:49)
Bohužel je to tak. Basic = aktivita scientologické církve.http://www.rodina.cz/g/s/9.gif
Zakladatelka, Andrea Macháčková (dnes již minimálně Clear a OT3 - "čistá" a "operující thetanka třetího stupně) odešla ze SeeOrgu (nejvyšší a nejpřísnější náboženská skupina scientologické setky/církve) společně s Davidem Kaliberkou, kde měli asi podepsánu smlouvu na miliardu let. Pokud si o tom chcete udělat představu, je to hezky popsané v knize, kterou nedávno zveřejnili na www.r-factor.cz
http://www.rodina.cz/g/s/10.gif
Samozřejmě nelze říci, že Basic je celý špatný, nicméně si buďte vědomi, že část vašich peněz jde přímo a i nepřímo do scientologické sekty/církve a že tyto aktivity tu jsou na podporu tohoto kultu. Všimněte si, že jsou zaměřeny na ekonomicky aktivní občany či v budoucnu aktivní (žáky a studenty). Ještě jsem neslyšel třeba o scientologickém hospicu nebo podpoře důchodců či bezdomovců. Zvláštní, že?http://www.rodina.cz/g/s/2.gif

;););((
 Repulsion 


Ani mě to nepřekvapuje.. 

(17.9.2007 10:24:56)
Česká televize je pěkný humbuk...
Zprivatizoval bych to.
 Repulsion 


Šotek řádí... 

(17.9.2007 10:27:36)
Ne "zizoval", ale zprivatizoval :o))
 Repulsion 


Re: Šotek řádí... 

(17.9.2007 10:28:27)
A chyba není na mé straně. Napíšu z p r i v a t i z o v a l, a ta písmenka prostě vypadnou... :o(
 Gertruda 


Re: Ani mě to nepřekvapuje.. 

(1.12.2013 18:59:43)
Repulsion je zpatky! Hura!
 Vendy a dva kluci 
  • 

Vnitřní kontrolu CT opět selhala? 

(17.9.2007 10:27:23)
Česká televize zase jednou šlápla do .... Nechápu co vše si může CT dovolit:-(
 nekázanka 


možná ještě  

(17.9.2007 10:29:15)
stojí za to doplnit, že se jedná o centra Basic.
a mimochodem – synek jedné mé známé (těžký dysgrafik, dyslektik, má poruchu pozornosti) do tohoto "skvělého" centra chodil asi dva měsíce, rodiče to pak ukončili, a to zejména proto, že na tu "terapii" s klukem nesměli a vůbec netušili, co se tam, opravdu děje. lukáš "referoval", že vždycky modelovali jedno písmenko a zkusili ho napsat a pak si "jen tak" povídali.
 Eva 
  • 

Re: možná ještě  

(17.9.2007 10:49:15)
Dnes nemůžete věřit nikomu a ničemu. Zneužívat takhle děti s poruchama, to je hnus. Ještě, že ty rodiče ho stáhli. Nerada bych se dostala na tenký len, ale scientologická církev není církev. Je to prachobyčejná sekta. A jako taková se podbízí (jak je vidět) nejrůznějšími podlými způsoby. Omámit a oblbnout myšlení, nic jiného v tom není.
 Mery72 


Re: možná ještě  

(17.9.2007 11:31:29)
Jo, to jsem právě chtěla podotknout, že scientologická "církev" není církev v pravém slova smyslu. V internetovém odkazu bylo uvedeno, že slovo "církev" je pouze zástěrka a že je to prosperující firma. S tím názvem je to tajemnější, pro lidi zajímavější než kdyby si napslali "firma".
 LaraKroft 


Výsledky? 

(17.9.2007 12:36:39)
Zajímalo by mě ale, jak je to s těmi výsledky, myslíte, že to opravdu zkamuflovali?
 ursi 
  • 

"Za peníze v Praze dům" 

(17.9.2007 12:44:37)
Myslímsi, že není až takový problém někoho finančně motivovat, aby vás vmédiích vychválil až do nebes.
 Lucka, syn 3 roky 
  • 

neuvěřitelné 

(17.9.2007 13:27:42)
Tak to je neuvěřitelný - právě dneska jsem hledaje nějakou brigádičku projížděla inzeráty v inwestu a přesně takovýto inzerát mě zaujal - připadlo mi to jako zajímavá nabídka a chtěla jsem tam volat - ale právě jsem si to rozmyslela!!!
 Iva, jedno dite 
  • 

Basic 

(17.9.2007 14:04:40)
Ano, pozor na ne. U nas v HK maji take pobocku. Zaplavuji mesto svymi letacky (odkud maji asi tolik penez na reklamu). Prisli nabizet sluzby a bezplatne ukazkove hodiny i do materskeho centra a na cirkevni zakladni skolu. A ja, protoze jsem "stoura", jsem taktez zahy nasla souvislost jmena a uceni R. Hubbarda se scientology. Do te doby velmi mila pani z Basicu po me zmince o tom znatelne ochladla a byla vyvedena z kontextu. Pak uz ji ta presvedcovaci litanie tolik "neodsejpala".
Prave u scientologu je znama metoda, ze nekomu pomohou z problemu a on se jimi pak z vdecnosti necha lapit. A prijde mi dost hnusne, pokud by takto manipulovali s detmi.
 Anezka73 


Re: Basic 

(17.9.2007 19:04:04)
Jj, také mají školy angličtiny.
 Ifka 
  • 

Re: Basic ??? 

(17.9.2007 20:02:32)
Děkuji, že mi někdo vysvětlil, co je to ten Basic zač. Když jsem viděla letáčky u nás v obchodech a v novinách, jen jsem si říkala, proboha, rodiče těch nebohých dyslektiků, doufám, že tomu bludu nevěříte. To by pak učitelé ve škole byli vlastně břídilové, a pokud by šlo něco tak lehce odstranit jako poruchy učení, asi by za to už někdo dostal Nobelovu cenu.
 Ludi 
  • 

Nejde jen o rádoby církve 

(17.9.2007 14:41:04)
Na podobném principu oblbování fungují i firmy, které se zabývají jakoby finančnictvím. Fungují na principu "pyramidy" nebo "letadla". Každý to zná pod jiným názvem. Na přednášce Vám budou vykládat, jak úžasná to je firma a jak se z Vás stanou milionáři. Pak jim vysolíte nehoráznou sumu, na kterou si mnozí musí půjčit u banky. Nevidíte z toho ani korunu a bance jen splácíte a splácíte.
Ale je fakt, že je to pro osoby starší 18ti let. Takže aspoň ty děti jsou tohohle ušetřeny.
 Lenka** 


Re: Nejde jen o rádoby církve 

(18.9.2007 8:29:50)
Jo, jo, taky si myslím, že to není "jen" sekta, ale především dost dobrý byznys, který je zaobalený do něčeho dostatečně vznešeného.
Kdysi manžel (už je to víc jak 10 let) někde dostal jejich letáček bez uvedení, co jsou zač - že zdarma udělají Oxfordský text osobnosti, občas tyhle letáky míváme i teď u schránek. Nic netušící osoba, která touží po svém otestování, testík vyplní a zřejmě i ti osobnostně nejvyzrálejší zjistí, že mají hodně problémů - ty jim pak dianetické centrum nabídne řešit za těžký peníze... Slevy získají nalákáním dalších zájemců o testování, kdysi o tom bylo v televizi . Manžel usoudil, že sice v testu vyšlo, že je na tom hodně špatně, ale osobně se tak necítil, takže pěkně poděkoval a nic si nepřikoupil. Ještě hodně dlouho nás otravovali, volali domů, jestli opravdu nechce se sebou něco dělat, že mají pro něj dobré nabídky atd. Slabší povaha jistě snadno podlehne, o tom nepochybuju.

Jak už tu někdo psal, jakmile organizace nechce jasně uvést, co je zač, tají to, odkazuje na později nebo až na osobní jednání, tak v tom je vždycky nějaký zádrhel.
Vymyšlený to ale mají vlastně docela dobře - část lidí slyší na to, že to působí dostatečně vědecky (zajímavý název, využití Oxfordského testu), jiné zase zasáhne, že je to moderní proud víry...
 Martina + Davídek 19m 
  • 

... ale naopak, lidi věří všemu 

(17.9.2007 19:06:35)
viz www.vesmirnilide.cz

to je tak absurdní, za chvilku začnu věřit i v to, že existují hobiti i skřeti 8-)))
a Bradavice i s Brumbálem
 MirkaEyrová 


Napiš do televize 

(17.9.2007 20:14:00)
Ursi, pokud jsi toto vše vážně zjistila, nechceš napsat do televize, aby věděli, co a jak, a celou tu bublinu informací pořádně ověřili? Je opravdu dost velký úlet, že si to neověřili ještě před odvysíláním. No, možná nejsou tak zkušení, já o scientologii taky ještě v životě neslyšela. Naskýtá se ovšem otázka, jestli si veřejnoprávní televize (narozdíl ode mě) SMÍ DOVOLIT být nezkušená! To, co píšeš, by se měli lidé dozvědět v širším měřítku než jen na Rodině.
 Ursi 
  • 

Re: Napiš do televize 

(17.9.2007 20:17:41)
Už j.sem napsala mail do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, je to asi dva dny, tak čekám, jestli se mi někdo ozve
 Margot+1 


Re: Napiš do televize 

(18.9.2007 12:12:11)
Bojím se, že na odpověď z tzv. velké rady si počkáš... Když už bych stížnost věnovala radě, pak Radě České televize, nejlíp ale programovému řediteli ČT nebo patřičné redakci. Ti by měli reagovat rychle a účinně (např. natočením druhé, opravné reportáže). Tahle, myslím, dostaneš za půl roku dopis, že rada vytvořila prošetřovací komisi, která tento politováníhodný omyl vytkla panu generálnímu. :-(
 Katka,kluci 5 a 8 
  • 

Re: Napiš do televize 

(20.9.2007 16:24:18)
To je dobře, jsem zvědavá, jestli se dočkáš odpovědi. Souhlasím s tím,že je to hooodně neprofesionální, zkrátka bordel.
 Senedra 


Re: Napiš do televize 

(17.9.2007 20:47:50)
Můžu se zeptat, kdy přesně ten pořad běžel?
 Ursi 
  • 

Re: Napiš do televize 

(17.9.2007 20:58:40)
Já jsem viděla reprízu pořadu Pomáhejme si minulý čtvrtek o půl třetí odpoledne na ČT 2
 katie holmesová :) 


Re: Napiš do televize 

(29.1.2008 23:03:06)
Vážená paní Ursi,

Na váš článek jsem narazila, když jsem na internetu hledala co nejvíce informací o vzdělávacím centru BASIC, o.p.s., jehož inzerát mne zaujal a zůčastnila jsem se přijímacího řízení. Veškeré informace a „filosofie“ výuky a práce s dětmi se mi líbila, prostředí i lidé v Basicu byli velmi milí. Co mne však zarazilo, byla informace o placených kurzech pořádaných Applied Scholastic, které mi po určitém zjišťování informací začaly připadat spíše jako nábor. Když jsem na jejich stránkách narazila na fotku Toma Cruise, velmi mne pobavila myšlenka, že „ten slavnej scientolog“ s tím má cosi společného…nyní už se tolik nesměji, spíše pousmívám, když čtu o tom, jak BASIC a Aplikovaná scholastika nemají se scientologií nic společného. Naštěstí informace, které se dají naprosto jednoduše najít a ověřit na internetu, mluví samy za sebe. Scientologie ( viz. scientologie.cz ) kromě svých „církevních“ programů má i programy „světské“, viz. asociace ABLE ( viz. např. http://www.scientologie.cz/tisk/index.php?display=copyright&version=CZ ) , zaměřené například proti drogám, anebo právě na vzdělávání, což je vlastně hezké a neškodné východisko, z kterého může paní Tomanová brát jistotu správnosti tvrzení, že BASIC je necírkevní organizace. Mimochodem paní Tomanová na tomto webu figuruje také, přinejmenším jako sponzor překládání knížek – viz. velmi zajímavý odkaz http://www.tuprague.estranky.cz/clanky/zpravodaje/cervenec-2007, a paní Andrea Macháčková je na nich přátelsky nazývána „Andy“. Ostatně, testy, které Vám BASIC zadá při přijímacím řízení přes specializovanou agenturu s heslem přes internet, jsou ty, které najdete na scientologickém webu pod „Vyplňte si test schopností“ ( je asi velká náhoda, že si pak o něm chtěli „popovídat“, podobně jako na oněch „zdarma testech“ co vás pak chtějí naverbovat do kurzů pro vaše špatné výsledky ). Kdo chce, tak pochopí… Chtěla jsem Vás tímto jen pozdravit a podpořit vlastní zkušeností s touto bohatou „neziskovou organizací“, do které jsem nahlédla víc, než bych si možná původně přála. Hezký den.
 Katoun 


Úloha veřejnoprávní televize? 

(17.9.2007 22:32:10)
Tento pořad jsem zaragistrovala vždycky v pátek, protože se vysílá v čase Kouzelné školky, která je během týdne. Někdy se mi povede něco shlédnout, není to ale často, protože pro moje děti věkem 3,5 a 1,5 roku není tento pořad atraktivní. Propagace scientologie v pořadu pro děti v souvislosti s dysporuchami, mi ale připadne doslova zrůdná. Jsem docela zvědavá, Ursi, jaké stanovisko ti ČT zašle. Byla bych docela pro, kdybys byla ochotná jejich odpověď uveřejnit na těchto stránkách. Myslím, že by zajímala i ostatní maminky. Předem děkuji.
 abcd 
  • 

Re: Úloha veřejnoprávní televize? 

(17.9.2007 23:44:02)
Chtěla bych se trochu české televize zastat, pořad jsem neviděla, tak nevím o co tam šlo. Ale neviděla bych v jeho natočení nějaké spiknutí, spíš málo informací o provozovatelích toho kurzu. Měli by samozřejmě mít vše ověřené, ale při té spoustě vlastních pořadů se může takovéhle opomenutí asi stát. Napsala jsem jim dotaz pod informace o pořadu Pomáhejme si, uvidím co mi odepíšou. Je tam kolonka na připomínky , bylo by určitě dobré, kdyby tam napsalo co nejvíc lidí, aby se podobné zavádějící informace v pořadech pro děti neobjevovaly. abcd
 Míša 
  • 

Re: Úloha veřejnoprávní televize? 

(19.9.2007 10:14:56)
no to je sakra bota propagovat na ČT nějakou sektu.
 Míša 
  • 

Re: Úloha veřejnoprávní televize? 

(19.9.2007 10:15:08)
no to je sakra bota propagovat na ČT nějakou sektu.
 Katka, dcera 6 m 
  • 

Re: neni to jen televize 

(21.9.2007 9:01:22)
Ahoj,
podobne nabidky nejsou jen v televizi. Naposledy jsem cetla clanek v casopisu Vlasta. Spojeni na sektu nijak nepopirali. Bylo tam uvedeno, ze i kdyz se jedna o zakladatele scientologie, tak tyto kurzy nemaji s nabozenstvim nic spolecneho a venuji se pouze problemum deti. Kdo chce, muze tomu verit:-)
 dasa. syn 9 
  • 

poděkování 

(17.9.2007 23:25:47)
Děkuji za upozornění. Dost mě šokovalo, že je něco takového možné. Při čtení článku jsem zbystřila v okamžiku, kdy jsem se dozvěděla, že pro práci s dětmi s poruchami učení nevyžaduje zmíněná instituce příslušné vzdělání. O co jde mně osobně došlo, jakmile jsem uviděla jméno Hubbard, ale to je jen náhoda, někde jsem o scientologii četla a informace o tom, jak se dá pod hlavičku vědy manipulovat lidmi mě zaujala natolik, že jsem zaregistrovala i jméno. To říkám proto, že řada lidí takové informace mít nemusí. A asi jsem naivní, ale předpokládala jsem, že k takovýmto aktivitám je třeba nějaká akreditace či certifikkát.
 Iva 
  • 

Nač ta hysterie? 

(18.9.2007 6:30:56)
Myslím, že rozhořčení pisatelé by si měli uvědomit, kolik bludů a nesmyslů a manipulace a čeho všeho se nám dostává třeba i z momentálně uznávané psychologie, lékařství, vědy atd. Tak se prosím uklidněte, stačí se podívat do historie, abyste si to uvědomily. A z článku mám pocit že to spasitelství je tady jaksi na obou stranách. Ani profese speciální pedagožky autorku neopravňuje mít patent na rozum! Každý ať si věří čemu chce, a věří svému vlastnímu úsudku, to slepičí kvokání tady je fakt děs!!! Jééééééééééžíííííííííííííšmarjáá, no to je hrůůůůza, už jsem tam mááálem šla, ale tento článek mi oootevřel oči!!!! Slyšíte se? Jak víte, kdo to sem doopravdy napsal a co tím sleduje? Tím neříkám jděte do té "zázračné" metody, ale uvědomte si, jak jste ovlivnitelní! Napřed vás vezme pořad v televizi, která by sice měla (ale jsou to jen lidi, proboha!) vědět víc, ale oni ne, klidně si tam řeknou co je napadne, a pak o tom napíše někdo článek, nikdo z čtenářů sice neví kdo je autorka, ale ona prohlásí, že tomu rozumí líp, a vy se zas necháte vykývat...tentokrát na druhou stranu...

Ach jo!!!!!!!!
 ursi 
  • 

no tak klid 

(18.9.2007 7:17:20)
nepsala jsem přece, že mám speciální pedagogiku, abych ze sebe dělala chytrou, ale v souvislosti s tím , že mě právě toto téma zaujalo ,mimo jiné proto, že hledám uplatnění
po MD a při podobném tématu zbystřím pozornost. nevím co je na tom hysterického.
jestli se ti líbí představa, že tvým dětem bude nějaká sekta vymývat mozek, tak zůstaň v nehysterickém klidu.
 Iva 
  • 

Re: no tak klid 

(18.9.2007 7:28:46)
Ursi, to nebylo ani tak na tebe, jako spíš na ty reakce dole.
Jinak své děti sektě nedám ani kdyby to doporučovali v televizi:-))
 MirkaEyrová 


Re: no tak klid 

(18.9.2007 16:53:37)
No jo, Ivo, jenže o tom to právě je - že rodiče dětí s problémy tady v tom případě NEVĚDÍ, že jde o tutéž skupinu lidí, kteří vedou i sektu: v tom vidím hlavní nebezpečí. ŽÁDNÝ logicky uvažující rodič své dítě do sekty dobrovolně a záměrně nepošle. Ale spousta lidí VYHLEDÁ odbornou pomoc psychologa, z prostého důvodu - že umějí s lecčíms poradit (i když asi ne se vším).
Srovnáváš nesrovnatelné, když srovnáváš sekty a psychology.
 Iva 
  • 

Re: Nač ta hysterie? 

(18.9.2007 8:24:41)
Ivi,

ona ta hysterie na místě je. Mám kamarádku, která má tři děti, z toho dvě jsou dyslektici. Kamarádka bohužel ve snaze pomoci dětem scientologům maskovaným pod rouškou vědy naletěla. Naštěstí to dost brzy prokoukla, ale nechtěj vědět jaké zastrašovací metody byly použity, aby kamarádčiny děti v centru zůstaly.
Kamarádka se z toh málem psychicky zhroutila. Naštěstí je silná osobnost, takže zmobilizovala své další kamarády a do centra jsme vyrazily osobně. Po výhrůžkách, osočování a osobních útocíxh dali scientologové pokoj až když jsem jim tvrdě řekla, že nenechají-li kamarádku na pokoji, budu je žalovat pro omezování osobní svobody. A to se ještě stihli zeptat, jak že se jmenuju, že je chci žalovat. Tak jsem jim řekla, že do toho jim vůbec nic není, že žaloba se dá podat i anonymně. Od té doby je pokoj. (Alespoň doufám, kamarádka se o žádných dalších problémech nezmiňovala.)
Mimochodem pozor, ale scientologové pod rouškou jakési akademie (bohužel nevím jméno) nabízejí i vzdělávací kurzy pro dospělé.
 petra 
  • 

Re: Nač ta hysterie? 

(18.9.2007 8:30:48)
omlouvám se tímto Ivě i všem ostatním, že jsem ve svém předchozím příspěvku napsala jméno Iva.
Myslela jsem na oslovení a omylem jsem napsala ivino jméno místo svého.
petra
 Lucka, 2 děti 
  • 

Re: Nač ta hysterie? 

(18.9.2007 10:00:21)
To není hysterie. Pokud veřejnoprávní televize, které jsme nuceni odvádět desátky na jejich pořady, dělá propagaci sektě, tak to setsakra je velká bota!!!!A na to neplatí omluva, že lidé jsou omylní. Pořad vyrábí celý tým, tak si proboha můžou ověřit o kom natáčejí? Kromě toho zneužívat pro sektářské nábory děti je zvlášť neetické. Díky autorce příspěvku, že na tento fakt upozornila.
 tv 
  • 

Re: Nač ta hysterie? 

(4.10.2007 11:17:55)
Jak víte, že dělali propagaci sektě? pochybuju, že si to čt neprověřila. Kdyby tam souvislost našli nikdy by to neodvysílali..
 dasa. syn 9 
  • 

Re: Nač ta hysterie? 

(18.9.2007 22:39:51)
Pozor, ono totiž zdaleka ne každého napadne pátrat tak podrobně, aby našel souvislost kurzů se scientologií. Dokážu si představit následující situaci: Rodiče, kteří jsou dost soudní na to, aby čekali okamžitý zázrak od jakékoli meody, dítě s poruchou učení do kurzu přihlásí. Co kdyby přece jen pomohl. A domnívají se, že uškodit nemůže. Vědomě by přitom do akcí pořádaných jakouli sektou dítě nikdy nezapsali. A o to jde!
 dasa. syn 9 
  • 

Re: Nač ta hysterie? 

(18.9.2007 22:39:52)
Pozor, ono totiž zdaleka ne každého napadne pátrat tak podrobně, aby našel souvislost kurzů se scientologií. Dokážu si představit následující situaci: Rodiče, kteří jsou dost soudní na to, aby čekali okamžitý zázrak od jakékoli meody, dítě s poruchou učení do kurzu přihlásí. Co kdyby přece jen pomohl. A domnívají se, že uškodit nemůže. Vědomě by přitom do akcí pořádaných jakouli sektou dítě nikdy nezapsali. A o to jde!
 Hanka, 2 kluci 
  • 

Basic 

(20.9.2007 10:11:32)
navštívili jsme se starším synem studijní centrum Basic a tam nám vysvětlovali jak probíhá doučování a že jde čistě o řešení studijního problému (u nás nechuť ke čtení), žádné narážky či sektářské řeči se nevedly. Má někdo zkušenosti s navštěvováním kurzů v Basiku?
 Galileo, dcera 14 let 
  • 

Re: Basic 

(22.9.2007 19:08:46)
Pokud mám mluvit o našich zkušenostech s Basicem, jsem rád, že nejsem člověk, který dá na řeči typu jedna paní povídala. Odměnou mi bylo zvládnutí problému s učením mé dyslektické dcery. Za to vděčíme právě Basicu a jeho učitelům.
Neodsuzoval bych nikdy něco, co jsem na vlastní kůži nezkusil. Navíc - jde mi především o výsledek a ten byl prokazatelný.
 ursi 
  • 

Re: Basic 

(24.9.2007 8:00:08)
Můžeš prosím uvést bližší podrobnosti? Jakýžm způsobem náprava probíhala, jak dlouho, k jakému zlepšení konkretně došlo-ve čtrnácti letech je už trochu pozdě hledat pomoc pro dyslektika.
Absolvovala dcera někdy předtím odborné vyšetření? Zajímalo by mě taky, kolik vás "terapie "stála.
 Jarka, syn Martin, 13 let 
  • 

Re: Basic 

(25.9.2007 11:30:01)
Můj syn Martin měl problém s přístupem ke škole, nevěděl jak na učení, letos o prázdninách absolvoval v Basicu kurs zaměřený na gramatiku a také na to, jak se vlastně učit. Byl velmi spokojený, chodil velmi rád, i když byly prázdniny.Co se týká gramatiky, bylo mu vysvětleno vše, v čem měl zmatky a co ze školy neměl vůbec pochopené, hodně si vše procvičil a získal sám pro sebe jistotu. Dostal i velmi jednoduchý a snadno použitelný návod, jakým způsobem se učit. Že není dobré učit se věci "nazpaměť" bez toho, že ví, o čem se vlastně učí. Jak to má udělat, pokud ve škole není zajištěno, že látku pochopí. Do 8.třídy nastoupil s chutí a dokonce ho víc začala bavit matematika a fyzika, kterou dosud nesnášel. Pokud něčemu ve škole nerozumí, opravdu sám přijde s prosbou o pomoc, místo aby to nechal plavat jako dřív.
Doporučuju všem rodičům osobně zajít do BASICU a udělat si vlastní názor. Osobně také nedám na řeči typu "jedna paní povídala", jak již někdo napsal, ale raději si věci vyzkouším a udělám si vlastní názor.
 Ursi 
  • 

Re: Basic 

(25.9.2007 12:19:33)
mohl by mi Galileo nebo Jarka napsat na e-mail nebo dát na sebe kontakt? Ráda bych se přesvědčila, že jde o reálné lidi.
Spíš mi připadá, že se scientologům nepovedlo protlačit se na Rodinu s placenou reklamou/pokoušeli se o to, ale byli odmítnuti./ a tak to zkouší touto formou. Rodiče, dejte si na ně pozor a dřív než jim svěříte své děti, klikněte si na odkazy
v článku. I kdyby dokázali za tři měsíce udělat z žáka zvláštní školy člena Menzy, pořád to nic nemění na tom, jak nebezpečná organizace to je. Myslím si ,že například odborníci v Pedagogicko-psychologických poradnách nejsou úplní břídilové,
mnozí dělají pro děti maximum, a kdyby věděli, že existuje metoda, která dětem natolik pomáhá, určitě by ji svým klientům neupírali. Zkuste se schválně zeptat například dětského psychologa, kterému důvěřujete, jaký má na to názor.
Já osobně bych spíš dítě svěřila někomu kvalifikovanému, než
"soukromému učiteli", bez jakékoliv kvalifikace, možná s nějakým
"rychlokurzem". Inzerátů na tyto "pedagogy" je všude plno a berou každého.
 Taťka 


Ursi 

(26.9.2007 20:21:04)
Vážená paní "Ursi", jistě jste si našla mnoho informací o sektách a o osobě L. Rona Hubbarda, ale informace o Basicu nic moc. Proto mi není jasné, proč kolem sebě tak plivete.
Pokud jste člověk s rozhledem,... a zkušenostmi, tak zajisté víte, jak se předávají správné a úplné informace bez jednostraně špatného výkladu . S Basicem mám vlastní zkušenosti (jen dobré) = žádný náznak sektářství, žádný nátlak, maximální vstřícnost a dobré výsledky. Zázraky neumí nikdo, něco se podaří dříve, něco chce trochu více času. Nikdo neupírá zásluhy speciálním pedagogům, ale toto je také cesta. Proč tedy člověku upírat možnost výběru. Jsem normální živá bytost a nejsem zaměstnamec Basicu, jen tam docházím se synem. Po celou dobu tam zůstávám a hodně se ptám. Také tam můžete zajít, ujasnit si situaci a třeba i poradit. Máte jistě mhoho zkušeností a o ně je třeba se podělit.(jsch@imail.cz)
 tv 
  • 

Re: Basic 

(4.10.2007 11:22:27)
ursi, trochu žiješ v americe, kde má svého psychologa snad i pes.. kolik jich máš ty??
 Ifka 
  • 

Re: Nevěřím Basicu 

(25.9.2007 19:39:18)
Pokud píše Jarka a ne nějaká reklama na Basic...Myslím, že váš syn potřeboval prachobyčejné doučování. Já bych se ale obrátila na odborníky. Můžete popsat, v čem tkví ta zázračná metoda, díky níž se syn zlepšil v gramatice a oblíbil si matematiku a fyziku? A on neví, že je lepší látku pochopit než se biflovat něco zpaměti?
 Jana Tomanová 
  • 

Studijní centrum BASIC 

(26.9.2007 21:38:06)
Dobrý den,

již několik osob mě kontaktovalo kvůli článku, který o nás zde vyšel.

Jmenuji se Jana Tomanová a jsem ředitelkou Studijního centra BASIC v Praze. Pracuji zde již 4 roky a mohu Vás ujisit, že naší jedinou snahou je pomoci dětem, které mají problémy se čtením a psaním pomocí individuálního specializovaného doučování. Naše centrum je nenáboženskou organizací.

Máte pravdu, že Studijní centrum BASIC má stejného původce jako scientologická církev, ale Studijní centrum BASIC není to samé co scientologická církev. Naše organizace je nenáboženská.
Využíváme pouze poznatky pana L. Rona Hubbarda z oblasti vzdělávání. Máme to uvedené i na našich webových stránkách a nijak se tím netajíme, protože máme s touto metodou velmi dobré zkušenosti. Naše centrum bylo založeno podle vzoru podobných center v Dánsku, která mají název FEGU. Tato centra tam fungují již od roku 1974. Nemyslím si, že by existovala povinnost informovat o náboženském zaměření každého myslitele, podle kterého by pak měla být hodnocena jeho práce. Příkladem by pak mohl být např. Jan Amos Komenský, který mimo to, že dal základ českému a např. i švédskému vzdělávacímu systému, byl také kněz a poslední biskup Jednoty bratrské. A nevím, že by to mělo mít na jeho práci jakýkoli vliv, protože to už bychom se dostávali někam na pole diskrimanace.

A co se týká samotného programu doučování. Jak již sám název napovídá (BASIC - v překladu ZÁKLAD), musí studenti nejdříve dobře porozumět veškerým základům českého jazyka a tomu, jak na sebe jednotlivé části navazují. Se studentem se postupně a jednoduchým způsobem objasní všechny základní pojmy jako je písmenko, slabika, slovo, věta apod., a dále pak to, jak se z písmen tvoří slabiky, ze slabik slova a ze slov věty, takže student postupně získá plné koncepční porozumění svého jazyka. Jedná se o fonetickou metodu, tzn. že se studenti učí, že určité znaky představují určité zvuky. Doučování obsahuje také mnoho praktických a názorných cvičení, která pomohou studentovi získat lepší představu a praktickou znalost probírané látky. Jednotlivé části jsou vždy pořádně procvičeny, aby byly dobře zažité, než se přejde na další, složitější látku. Součástí doučování je i dostatečné množství čtení s důrazem na to, aby student nepřecházel nic, čemu plně nerozumí, jelikož odsud pramení spousta jeho problémů.

Naše centrum navštívila již řada učitelů ze ZŠ a také speciálních pedagogů. Jejich návštěvám se nijak nebráním. Mají také možnost nahlédnout na doučování, aby viděli, jak probíhá. Studijní centrum BASIC funguje v této době ve 12 městech ČR. V některých centrech učí i speciální pedagogové. Na Slovensku máme 7 poboček, jednu z nich si založila také speciální pedagožka.

Naše centrum pořádá DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, kdy se mohou lidé přijít informovat. Pokud má člověk zájem o více informací o nás či nahlédnout k nám do centra, ráda ho provedu i kdykoli jindy. Dělám to často. Další termín DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ je úterý 9.10. od 9:00 hodin do 19:00 hodin. Pokud budete mít zájem přijít se podívat, je dobré se ohlásit. Děkuji.

S pozdravem

Jana Tomanová
ředitelka

Studijní centrum BASIC, o.p.s.
Mánesova 88, Praha 2, 120 00
Tel.: 222 725 958, Mobil: 774 032 323
www.basic.cz
 ursi 
  • 

Ale paní Tomanová 

(27.9.2007 10:35:12)
Neblbněte nám hlavu:((

Doufám že nechcete tvrdit že síť vašich zařízení nijak organizačně nesouvisí se scientologickou církví. Ptám se potom, kdo je zřizovatelem, kdo grantuje kvalitu poskytované péče, úroveň školitelů a podobně? Jestli mi odpovíte nějakými mlhavými řečmi o CEntru aplikované scholastiky, pak určitě nemůžete tvrdit, že tato instituce se SC, dianetikou a podobnými nechutnostmi nijak nesouvisí.
ˇŽe u vás pracuje i několik speciálních pedagogů, to je sice hezké, ale nijak to nezmění fakt, že většina vašich školitelů je naprosto nekvalifikovaných. Metody, které jste zhruba popsala, jsou běžně užívanými postupy ve školách i poradnách, s tím rozdílem, že tam za ně nevybírají nekřesťanské peníze. K osobě "humanisty"
Hubbarda uvádím pro čtenáře odkaz http://kultura.ihned.cz/c3-20243780-J07000_d-lafayette-ron-hubbard-zakladatel-scientologicke-cirkve a dále odkazy v článku výše.
Zvlášť výstižný je jeho citát: "Zisk je to, o co nám jde".

Aplikovaná scholastika=dianetika. Chcete to snad popřít?
 Blanka, dvě děti 
  • 

Re: Studijní centrum BASIC 

(27.9.2007 14:05:43)
Dobrý den přeji všem učitelům v Basicu.
Když jsem před rokem viděla inzerát v novinách, také jsem nevěřila. Po špatných zkušenostech jsme všichni nedůvěřiví.
Do Basicu nás vlastně přivedla nouze. Hned v první třídě jsme měli zkušenost se šikanou. Dcera se uzavřela do sebe a ve škole nechtěla dále spolupracovat.
Na doučování začala moje dcera chodit hned o prázdninách. Asi po třetím doučování jsem si všimla, že si má dcera začíná opět více věřit a že má sama chuť začít číst.
Po několika týdnech stresů jsem byla tak strašně šťastná, že nám někdo cizí dokáže pomoci.
Často jsem na dceru čekávala v prostorách Basicu a měla možnost pozorovat i ostatní děti. Všechny se mi po čase zdály být mnohem klidnější a spokojenější.
A to byl asi zlom, proč jsem se o metodu učení začala zajímat. Chtěla jsem své dceři dokázat, že i já se s ní chci učit zábavnou formou bez nervů.
Určitě i ostatní rodiče mi dají za pravdu, že není vždycky jednoduché umět dítěti vysvětlit novou látku zábavnou formou a s úsměvem na tváři.
Koupila jsem si knihu pana L. Rona Hubbarda a přihlásila se do kurzu, kde jsem celou látku probrala.
Dnes se s dcerou učíme 1,5 - 2 hodiny denně. Mladší 4. letý syn minulý týden odmítl pohádku na videu. Chtěl být při učení s námi, rád se zapojuje.
Děkuji za to, že jsem měla možnost poznat Basic a příležitost udělat pro harmonii své rodiny něco víc.
Blanka
 ursi 
  • 

Re: Studijní centrum BASIC 

(27.9.2007 14:18:11)
Ale no tak , virtuální Blanko, tvůj výlev je jako okopírovany
z placených reklamních textů na ostatních serverech.
 Taťka 


Ale no tak? 

(27.9.2007 22:33:23)
Jaké "Ale no tak". Paní "IMAGINÁRNÍ" Ursi, jak se zdá někdo se nechce naučit učit a raději vede prázdné řeči. Nědo není asi schopen přijmout, že pravda může být jiná. A že kolem nejsou jen zlí lidé.
 ursi 
  • 

Re: Ale no tak? 

(28.9.2007 9:08:08)
No, vidím, že vás už skoro dostali. Už vám nabídli nějaké osvětové příručky?
co se týká pravdy,tak taje taková, že Basic centra JSOU organizována scientologickou církví. Kdo si s tím dá trochu práce, snadno se toho dopídí.
Aplikovaná scholastika je jiný název pro dianetiku, což je významná složka této "církve". Doporučuji Vám přečíst si pár odkazů už proto, abyste věděl, koho
svými penězi podporujete. Že se na vás tváří vlídně, tomu se nedivím. proč by to nedělali.
 Ursi 
  • 

je to skoro zadarmo 

(28.9.2007 10:44:17)
Mmch, pro zajímavost základní poplatek je 5000, následný kurs 10000,...atd

T odpovídá dianetickým vzdělávacím kurzům pro dospělé.
 ursi 
  • 

Re: je to skoro zadarmo 

(28.9.2007 11:00:57)
A ještě odkaz na podobnou diskusi http://www.ceskaskola.cz/poradna/Add/Default.asp?Qst=45944&Main=78
 Ursi 
  • 

Re: je to skoro zadarmo 

(28.9.2007 11:16:28)
Že nevíte, na co jsem přišla? Všechny příspěvky pějící chválu na Basic jsou psány z jedné IP adresy!:)))))))
 ursi 
  • 

Re: je to skoro zadarmo 

(28.9.2007 15:58:36)
nebo taky http://www.ceskaskola.cz/Poradna/SubChild.asp?Qst=45944&EXPS=%22BASIC%2A%22
 tv 
  • 

Re: je to skoro zadarmo 

(4.10.2007 11:34:36)
A kolik jsi dostala zaplaceno ty, ty spasitelko vševědoucí?? PPP a vůbec všichni jim podobní, SP atd. jsou placeni z kapes každého občana tohoto státu, a kde jsou vidět výsledky? že těchto problémů přibývá?? opravdu skvělé výsledky. Možná proto tady útočíš, protože těžko vidíš úspěch někoho jiného s lepšími výsledky než jsou tvoje za celý život.. nejsi taky náhodou nějaký pánbíčkář??
Lidi, být Vámi, tak si zjistím kdo je zač především ursi, do Basicu se můžete podívat, ale ursi asi raději zůstane v ústraní..
 Taťka 


Jo,jo 

(28.9.2007 19:32:14)
Zajímám se o jakékoli informace, takže i o vaše, ale musím znovu říci,že v Basicu na mě nikdo nevivíjel žádný nátlak, neoběvili se ani žádné církevní propagační materiály. Skutečně jsem tam vyděl přicházet lidi jen na pokuk a hovořil jsem i s budoucími učitelkamy.
 Taťka 2, 3, 4 ....  
  • 

házení hrachu na zeď 

(29.9.2007 3:00:43)
Myslím, že kdo dosud neprokoukl způsoby komunikace výše popisovaného centra Basic a jejich spokojených "taťků" a "maminek", asi nikdy neprokoukne ;-)
Ursi, odvedla jsi velký kus práce, a to dobrovolně a zcela zadarmo. Díky! Bohužel na druhé straně je firma, která si měsíčně vydělá na "důvěřivosti" klientů spoustu peněz a je jejich pracovní náplní přesvědčovat nás o tom, že jsou skvělí, báječní atd... .
Je to blbý ale bude to tak, i kdybychom popsali stovky stránek podložených argumenty a natočenými videosnímky, že je to škoda času a peněz, stejně se vždycky najde nějaká maminka či tatínek, kteří věří na zázraky a chtěj jim věřit:-( O labilitě a vzdělanosti těchto rodičů si v duchu jen můžeme myslit své ;-)
 Taťka 


Re: házení hrachu na zeď 

(30.9.2007 20:24:18)
Dobrý den.
Nevím,kdo jste ani jaké jsou vaše důkazy, ale pokud nemáte žádné své prožité důkazy a předhazujete jen něco vzdáleného a pomotaného, tak lituji, ale o labilitě a vzdělanosti takového rodiče si v duchu jen můžu myslit své. Paní Ursi to snad myslí dobře, bohužel však neslyší na volání z druhé strany. Vy sem jen něco napíšete a hned si myslíte, že jste pan Úžasný. Byl bych pro aby sem psali i nespokojení návštěvníci Basicu.
 tv 
  • 

Re: házení hrachu na zeď 

(4.10.2007 11:08:21)
Souhlasím, at sem píšou i nespokojení, at vím jak to je. Ale špatné věci sem píšou jen ti, kdo tam nikdy nebyli.. spíš mi příde, že paní ursi je jediná, která dostala tučný honorář za to, aby sem psala takové bludy. a podle informací které sem předhodila bych se nedivil, kdyby byla placená přímo redakcí, at si sáhne na své svědomí a napíše svoje výsledky-nevýsledky jako SP. Byl jsem se tam podívat a pustli mě i do výuky. Nikde žádné kříže ani modlitby.. rodiče čekali ve vedlejší místnosti a kdykoli se můžou do výuky podívat.. Byly tam i nějaké učitelky a odcházely celkem nadšené..
 zájemce 
  • 

To vás bude zajímat!!! 

(1.10.2007 13:01:39)
Měla jsem možnost nahlédnout pod pokličku studijního centra (jako zájemce o otevření pobočky),kdo by měl zájem o přesnější informace, ať napíše na uvedený mail.
Rodičům, kteří mají zájem o doučování dětí, poradím jako kvalifikovaná učitelka s praxí jediné - zamyslete se. Pokud svému dítěti, které má nějaké výukové obtíže, najmete kvalifikovaného pedagoga s praxí (ověřeného) a bude se vašemu dítěti věnovat po stejnou dobu jako ve studijním centru Basic (obvykle 2x týdně 1-2 hodiny) pod vaším dohledem a za zřejmě i menší honorář, dosáhne stejných ne-li lepších výsledků jako děti rodičů, kteří údajně těchto výsledků dosahují (a je to i logicky možné) a dělají dobrou reklamu studijnímu centru Basic.
Např.: Nedávno jsem doučovala dívenku, která se ze tří čtyřek a nepočítaně trojek v pololetí 5.třídy dostala na tři dvojky a jednu trojku (z angličtiny, kterou jsem nedoučovala) na konci 5.třídy. Učila jsem ji 2x týdně 1,5 hodiny tři a půl měsíce.
K otázce scientologické církve, to co jsem viděla, prohlédla si a přečetla o studijním centru BASIC (i jejich vlastní materiály), se mi zdálo tak silně provázané s touto církví, že by byl opravdu div, že by neměli nic společného.
 R-factor 
  • 

Ano, běhá nám mráz po zádech 

(9.6.2008 15:26:04)
více informací o Basic, LITE, Aplikované Scholastice a jiných aktivitách scientologické sekty/církve převážně v ČR najdete na:

www.r-factor.cz
 Babeta Jitková 
  • 

Děkuji za článek 

(6.5.2012 10:52:26)
Tento článek a reakce na něj jsou staršího data, ale přesto za něj děkuji. Mám osobní zkušenost s touto církví, která mne stála cca 50 tisíc Kč. Velmi se stydím za to, že jsem měla s něčím takovým cokoli společného, ale jsem pyšná na to, že jsem dokázala relativně včas odejít. Důrazně varuji před nabídkami práce v jejich studijních centrech. Budete muset projít několika kurzy a již během nich se budou snažit vám dokonale vymýt mozek. A pokud si myslíte, že jste odolní, nebuďte si tím tak jistí. Jejich metody jsou velmi účinné. Navíc vás budou tyto kurzy stát hodně peněz, za které nezískáte vlastně nic. Co se naučíte, můžete použít pouze jako lektoři v jejich studijních centrech. Nikde jinde!! Nedostanete do ruky žádné osvědčení, a ani by vám k ničemu nebylo. V podstatě nejde o žádné vzdělání, ale o přípravu na práci pro církev. Přesvědčí vás, že musíte absolvovat další a další kurzy a budou z vás tahat další a další peníze. Tuto metodu uplatňují i v centrech Basic a v kurzech angličtiny (hodně předražených). Přesvědčují rodiče a studenty, že jim může pomoci právě jen jejich metoda a že by dítě či student měl absolvovat další drahé lekce. Doučování dětem opravdu pomáhá a v kurzech angličtiny se opravdu studenti něco naučí, ale stejně tak by dětem pomohlo každé jiné doučování (možná ještě lépe) a jistě existují stejně dobré a lepší, přitom levnější, kurzy angličtiny. Lektoři dostanou z tučného kurzovného jen opravdu malou část. Většina peněz rodičů a studentů živí církev a velmi velmi dobře si z nich žijí její čelní představitelé. Zdá se, že kdo doučování v centru Basic či kurzem angličtiny prošel, je nadšený a nešetří chválou. Ano, protože i to je dobře ošetřené. Tato centra se umí neúspěchům dobře vyhnout a komu pomoci nedokáží, toho umí přesvědčit o tom, že to není jejich vina. Dětem ani studentům metoda výuky nijak neškodí. Škodí spíše peněžence jejich rodičů. Pokud na to mají, nechť své dítě do Basicu bez obav přihlásí. Své varování směřuji k dospělým, kteří uvažují o kariéře lektorů. Pokud chcete pomáhat dětem, určitě najdete i jiné příležitosti. Věřte, že těmito řádky velmi riskuji. Bohužel, pokud s nimi máte cokoli společného, poskytnete jim o sobě hodně informací a oni s nimi umí zacházet.
 Lauritta80 


Nejde o sektu, je to lež! 

(28.11.2013 22:03:58)
Dobrý večer všem,
dnes jsem byla na ukázkové hodině v Mateřské školce, která funguje v Brně společně se Studijním centrem Basic a Základní školou, které používají metodu výuky od L.Ron Hubbarda a jsou spojováni s Aplikovanou scholastikou.

Jsem nadšená!!!~5~

Centra fungují přes 10let, mají přes 4000 spokojených studentů, to jsou výsledky a ty jsou důležité, né negativní články na internetu.~o~ Já už několik let, přesně od roku 2006, znám lidi používající technologie Dianetiky a Scientologie a vím, že nejde o sektu, to je lež. Navštívila jsem ji i v Berlíně a strávila zde studiem několik měsíců s úžasnými lidmi. V několika zemích světa je scientologie uznána jako církev a i v Evropě má požehnání Soudu pro mezilidská práva. K nahlédnutí je určitě v každém Dianetickm centru v ČR. Ověřte si to! Jen u nás není oficiálně prohlášená za církev, protože nesplňuje prozatím podmínky stanovené zákonem. Nic víc, nic míň!!! Sekty jsou uzavřené skupiny, které se odklonili od hlavního proudu-víry. Scientologové jsou otevření lidé a jen možná víc chtějí, aby se vám taky dařilo, než vy v danou chvílí jste si vědomy. Sám L.Ron Hubbard popisuje scientologii jako univerzální náboženství 21. století, kde je člověk sám strůjcem svého života skrz naučené metody vidění světa a znovu získání duševního zdraví. Ověřte si to! Já je mohu jen doporučit. Moc mi studium v mém životě pomohlo a pomáhá a to chci i pro svého syna. ~z~Takový přístup k dětem jako je v Basicu by jste hledali stejně jako jehlu v kupce sena. Zajděte si na ukázkové hodiny nebo seminář či přednášku a prověřte si, co to pro vás je a zda to má pro váš život nějaké užití.

Duševně zdraví život všem přeji:) Laura~b~
 Lauritta80 


Re: Nejde o sektu, je to lež! 

(28.11.2013 22:17:15)
http://www.dianetika.cz/index.php/component/k2/item/237-scientologie-v-holandsku-plne-uznana-jako-nabozenstvi
 Lauritta80 


Re: Nejde o sektu, je to lež! 

(28.11.2013 22:47:44)
http://zpravy.idnes.cz/armada-spasy-usiluje-o-cirkevni-registraci-fkp-/domaci.aspx?c=A120927_114304_vojenstvi_jj
 Lauritta80 


Správné informace najdete zde... 

(1.12.2013 18:50:33)
http://www.scientology.cz/

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.