| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Výtvarka se povedla

 Celkem 5 názorů.
 Martina, dcera 2 a půl roku 
  • 

souhlas 

(11.7.2007 23:35:59)
Naprosto souhlasím. Dnes je "in" začít s kroužky už od miminka - plavání, cvičení, angličtina... Já jsem už předem byla rozhodnutá, že se tohoto kroužkového maratonu nezúčastníme a nepoženeme se ve středu do bazénu, ve čtvrtek do tělocvičny a v pátek na miminkovskou angličtinu. Nebyla jsem sice "in" a mnohokrát jsem musela vysvětlovat, proč se NEÚČASTNÍME - maminky, které se svými kojenci a batolaty všechny tyto aktivity absolvovaly, na nás pořád dokola útočily, že musíme určitě chodit, že je to úžasné.
A já dodnes nelituju, že jsme se každý den v pohodě nasnídaly, svačinku jsme si daly na procházce v parku nebo v nekuřácké kavárně v knihovně, že jsme kdykoli se nám zachtělo mohly jet do ZOO, do botanické zahrady, za babičkami, za kamarádkami ... Byl to nádherně strávený čas, který byl jen náš a plynul naším tempem.
A moc bych si přála, abychom ten čas nacházely s dcerkou i s celou rodinou i v době, až přijde čas na školku, školu a KROUŽKY.
Martina
 Helois+Hela03/06+Dia07/09 


Také souhlasím 

(12.7.2007 12:44:45)
Dceři je sice "teprve" 16 měsíců, ale i pro takto malé děti existuje spousta "kroužků" kam mohou s rodiči docházet, ze svého okolí znám i děti, které navštěvují hudebku od 10 měsíců apod. Myslím, že pokud je to jen trochu finančně a časově možné, mělo by se dítko účastnit už od malička různých aktivit v kolektivu stejně starých dětí, ale všeho s mírou a především proto, aby si vytvářelo určité sociální vazby a návyky, učilo se spontáně ze svého okolí apod. Já s dcerou navštěvuji už od 6 měsíců plavání. Za prvé proto, že to mám blízko, za druhé proto, že dálkově studuji a nemám moc příležitostí se potkávat s maminkami stejně starých dětí, za třetí proto, že si myslím, že je důležité, aby si vytvářela "kamarádské" vztahy se stejně starými dětmi a za čtvrté proto, že rozvíjením lásky k vodě a přirozenému pohybu podporuji jeji jedinečnou povahu, vodu totiž úplně zbožňuje.
Jsem z vesnice a možná je to hlavní důvod toho, že zde se na kroužky příliš nehraje, do Brna je to sice kousíček, ale málokterá rodina je ochotná s dětmi někam dojíždět víc jak jednou týdně a mnohdy ani to ne. Pro školní děti se pořádá spouta kroužků v místní základní škole, většinou v rámci družiny, tak ty děti využívají hodně, jinak je to dost individuální. Chci tím říct, že není situace všude stejná a ne všude maminky musí "vysvětlovat" proč s dítkem do kroužků nechodí. Mnohdy se zde vytváří až ten druhý extrém, kdy si maminky spíše ztěžují na nedostatek aktivit volného času pro jejich děti v blízkém okolí.
Do budoucna bych ráda s dcerkou v plavání pokračovala a později bych chtěla, aby si zvolila jakýkoliv druh sportu, at už to bude tanec nebo hraní různých her, cokoliv, k čemu ji bude její srdce táhnout. Hodně mě k tomu tlačí to, že sama jsem nemohla chodit ani do jediného kroužku, toužila jsem po hudebce, ale byla moc drahá, toužila jsem po čemkoliv, v čem bych mohla být aspon trochu dobrá, co bych uměla navíc, ale byla jsem vždy tím průměrem, který má skvělé školní výsledky, ale žádnou zálibu ve volném čase...
Nemyslím, že je dobré, aby dítě navštěvovalo spoustu kroužků, protože se tak stane opět průměrem, myslím, že by mělo mít jednu, dvě nebo tři různorodé aktivity, kde bude mít stabilní okruh přátel a vybudované určité zázemí a kde se bude mít možnost rozvíjet a svým způsobem třeba i vyniknout.
Přeju všem rodičům hlavně š´tastnou ruku při výběru vhodných aktivit pro své děti a především spoustu pochopení pro křehkou dětskou duši a citlivost, s kterou včas vycítí, že je toho na dítě už příliš.
 Míša, tři děti 
  • 

Jazyky pro malé špunty 

(12.7.2007 10:34:36)
Moc pěkný článek s většinou jen souhlasím. Chci jen dodat, že situace je jiná pokud je člověk s dětmi v cizím prostředí. Pro nás bylo od narození prvního jasné, že se budem chtít zapojit do nějaké aktivity, kde se bude dítě hravou formou bude učit cizí jazyk. Aby měli šanci zapojit se do společnosti.
 Jíťa 
  • 

kroužky jsou fajn 

(13.7.2007 8:37:47)
Nejsem si jistá, že různé speciálně zaměřené kroužky pro batolata jsou to pravé ořechové. Ale v mateřince už si myslím, že je prima, když dítko do nějakého kroužku chodí.

Dcera v batolecím věku chodila pouze ven do parku, ale za to denně, kde měla možnost se setkávat se svými vrstevníky - stejně ji tak do 2,5 let nezajímali.

Později ve školce měla možnost chodit do školkových kroužků a taky do nich chodila a ráda. No zkuste vysvětlit 3-letému capartovi, proč ostatní děti dělají to nebo to a on nemůže s nima.
Ale pokud by měla chodit ještě každý den po školce na kroužek, taky bych s tím nesouhlasila. A jsem si jistá, že ani dceři by se to nelíbilo.
 Lizzie 


Kompromis 

(16.7.2007 22:42:32)
Podle mě je ideální klasická střední cesta. Pokud rodič, ať už vlivem vlastních nesplněných ambicí, nedostatku času nebo snahy být in, začne dítě tahat na kroužky každý den a to i na takové, které dítěti vysloveně nesednou, je to špatně, výsledkem bude unavené svým způsobem dezorientované děcko, později člověk, jež své dětství přirovná k maratonu.
Kroužky slouží k pobavení, rozvoji talentu dítěte, k zaplnění volného času..ale nic se nemá přehánět. Možná jsem konzervativní, ale mám pocit, že šťastnější je děcko, jež dvakrát týdně navštíví milovanou keramiku/judo/výtvarku..než to, které má program nabitý k prasknutí. Existují děti hyperaktivní, nadané..ano každý jsme individualitou, ale já mluvím spíš o takovém tom extrému a snaze být co nejvíce moderní..

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.