| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zácpa

 Celkem 28 názorů.
 Eliška, Kubík (3r) a bříško 
  • 

No, nejsem odborník, 

(28.6.2007 8:58:33)
ale chybí mi tam asi ta nejpodstatnější příčina zápcy a to jsou ŠPATNÉ STRAVOVACÍ NÁVYKY a ŠPATNÝ ŽIVOTNÍ STYL!
Ale jinak fakt není o co stát, vím, o čem mluvím :-(
 Insula 


Re: No, nejsem odborník, 

(28.6.2007 10:49:28)
Ale to přece v článku je oboje. ?????
 Eliška, Kubík (3r) a bříško 
  • 

Re: Re: No, nejsem odborník, 

(28.6.2007 11:40:25)
cituji:

"CO JE PŘÍČINOU ZÁCPY?

Příčiny zácpy rozdělujeme do 4 základních skupin:

1. psychogenní a reflexní příčiny

2. nemoci střeva (vrozené vývojové vady, trhlinky a prasklinky v oblasti konečníku, záněty, alergie na bílkovinu kravského mléka nebo na lepek, překážky z okolí v dutině břišní…)

3. endokrinní a metabolické nemoci (dehydratace - odvodnění, onemocnění štítné žlázy, ledvin, poruchy metabolismu minerálů, cystická fibróza, rachitida, chudokrevnost, léky antiepileptika, antihistaminika, antacida, anticholinergika…)

4. neurologické příčiny (vrozené vývojové vady páteře a míchy, dětská mozková obrna…)"

jasně, je to NĚKDE V ČLÁNKU... ale mě to přijde jako dost podstatná a hlavně nejčastější příčina zácpy, takže bych to v tomhle "seznamu" řadila na jedno z prvních míst!!!
 Insula 


Re: Re: Re: No, nejsem odborník, 

(29.6.2007 15:37:43)
Ano, ale pod těmit čtyřmi body je to podrobně vypsané. Nevím, co myslíš tou nejčastější příčinou, ale tady se říká, že nejčastější je nedostatek pohybu a složením stravy, takže pokud máš na mysli toto, tak to je v článku naprosto jasně napsáno. Cituji:

Na rozdíl od dospělých, až 90% zácpy v dětském věku má funkční a reflexní původ (1. skupina). Například při nechutenství, hladovění, zvracení, převaze cukrů ve stravě, při nedostatku zbytkové stravy, při nadměrném přívodu bílkovin, používání laxativ, po průjmech nedochází k dostatečné tvorbě stolice, konečník se dostatečně nenaplní, čímž se potlačuje a oslabuje defekační reflex a dochází k poruše funkce vyprazdňování. Na základě psychických příčin, jako je stres, citové napětí, neuróza, nevhodný denní režim (nedostatek pohybu, vysedávání u televize, videa, při hře na počítači..) a nedostatek času na vyprazdňování, též dochází k potlačování defekačního reflexu a následné zácpě. V cizím prostředí, jako je školka, škola či nemocnice, při změně bydliště a prostředí se též dítě bojí jít na záchod, respektive mu překážejí cizí lidé, zápach a jiné faktory. Proto zadržuje stolici, potlačuje defekační reflex a následkem je zácpa. Vzniká určitý začarovaný kruh. Protože stolice je tuhá, tvrdá, objemná, dítě ji těžce a bolestivě vytlačuje, má strach a začne stolici reflexně zadržovat; odmítá "kakat".
 gatto 


Moje zkušenost 

(28.6.2007 12:28:35)
Můj syn měl taky tento problém se zácpou a musím říct, že jsme se ho zbavili s přechodem na veganskou stravu a zbavením se mléčných výrobků, mléka a vajec. Samozřejmě, že taky jíme skoro všechno celozrnné, hodně zeleniny a ovoce apod. Myslím si, že pro dítě se zácpou je úplně nejhorší na snídani rohlík s máslem či chleba se sýrem, to mu úplně zalepí trávicí systém. Doporučuji na snídani ovoce s nějakou celozrnnou sušenkou.
 Martina, Matyáš 4.r 
  • 

Re: Moje zkušenost 

(28.6.2007 15:27:41)
Tak to my jsme v tom začarovaném kruhu už od narození. Teď jsme zácpu s pediatričkou trochu umírnili Lactulosou a v článku popsanými doporučeními ale máme stejně ještě problémy. Ty největší jsou že skoro nepije a už jsem bez nápadů co s tím a další problém je tchyně. Teď už se naštěstí moc nestýkáme po tom co jsem se už nevím po kolikáté ohradila že nechci aby mu dála uzeniny, čokolády a alkohol.
A to mě ještě straší malého nástup do školky. Když jsem viděla co tam mají k jídlu a pití tak jsem šla do mdlob. Barevné limonády, bílé pečivo-nejvíc rohlíky, uzeniny a sladké mlíka.....prý by jim zakysané nikdo nepil a učitelka se divila že je má malý rád. Sice mi prý vyhoví a můžu malému nosit jídlo z domova ale nevím. Nechci ho v dětském kolektivu handicapovat když bude mít něco jiného než ostatní. Nemáte někdo zkušenosti s nošením jídla do školky??
 Markéta 
  • 

Re: Re: Moje zkušenost 

(28.6.2007 23:27:22)
teda tvoji tchyni bych fakt nechtela mit, ona vazne dava tvemu diteti alkohol? to mi pripada jako velka sila u ditete, ktere neni ani ve skolce ... jinak drzim palce, at se to kakani spravi. (a na tchyni se vy...r ;-))
 gatto 


Re: Re: Moje zkušenost 

(29.6.2007 6:35:39)
Nošení jídla do školky je tzv. "individuální stravování".
Nejdříve si přečti toto:
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/skola-individualni-stravovani.php
Z výše popsaného vyplývá, že nošení jídla není stravovací službou, proto se na ně nevztahují požadavky jako na školní stravování (hlavně omílané hygienické normy). Je v podstatě na vůli (pozor ne "zvůli") a rozhodnutí ředitelky MŠ, zda takové individuální stravování povolí, či ne. Proto je dobré se dohodnout. Pakliže dohoda není možná a ani není možné zajistit docházení dítěte do jiné školky, doporučuji si nechat vystavit papír s tím, že ředitelka toto zamítá či nepřijímá dítě k docházce (s náležitým odůvodněním). Na zakládě tohoto už můžete využít opravné prostředky a případně se obrátit na soud. Nesmíme totiž zapomínat na to, že MŠ není soukromým podnikem ředitelky, ale institucí placenou z veřejných prostředků. Takové instituce mají povinnost přistupovat ke všem stejně a nemohou bezdůvodně někoho diskriminovat (třeba na základě přesvědčení). Navíc máme Listinu základních práv a svobod, která mluví jasně ať už o právu na zdraví, na rodičovskou výchovu či svobodu smýšlení, ale také třeba zákon o rodině.
V případě problémů se obraťte na Ligu lidských práv.
 Radka-2 deti 
  • 

Re: Re: Moje zkušenost 

(29.6.2007 9:39:30)
Pane jo, co to je za skolku? Já mám naopak tu druhou zkusenost, ze ve skolce je jídlo tak zdravé, az se doma nekdy stydím, co tem detem dávám. A to jíme doost zdrave.Acido, vlocky, suchary, zelenina u nás bezná vec.
 Kača 
  • 

Re: Re: Moje zkušenost 

(1.7.2007 21:16:32)
Moje Evička (2,5 roků) má problémy s kakáním taky od narození. Laktulosu užíváme od ledna. Je to sice lepší - už nechodí jednou za 6 dnů, ale tak 1 za 2-3 dny, ale z 99 procent je to u nás s 30 minutovým pláčem(to tedy v lepším případě, bývá hůř), jenže pořád se nepřišlo na to, proč...
Chodíme na dětské gastro a zjistili mírně zvýšenou hodnotu šítné žlázy a jak jsem se dočetla - může to být jedna z příčin. Ale přeci jen - má ji MÍRNĚ zvýšenou, tak si myslím, že to asi tím nebude. Jídelníček jsme taky vyměnili a nic moc lepšího. Já vím, že by bylo nejlepší dát celozrnnou sušenku na snídani, jenže ani to není k ničemu, když mi to prostě odmítá jíst. To raději nejí a přeci, něco do sebe dostat musí, protože když ne, tak jsme se stolicí tam, kde jsme byli.
K té školce: Proč jste si nevybrala jinou školku?
Pokud jinou v okolí nemáte, tak to je dost blbé ale pokud ta možnost je, tak bych dala dítě do jiné školky.
 Martina, Matyáš 4.r 
  • 

Děkuji za rady a podporu 

(10.7.2007 12:38:24)
Holky, moc Vám všem děkuji. Bohužel do jiné školky to nejde, jsme na malé obci a dovážet ho 20km do města není v mých silách a navíc ve městě jsou školky plné.Asi mi nezbyde než čekat jestli si s tou stravou "poradí". Ještě je navíc atopik tak mám fakt obavy.
Jinak co se zácpy týče, jsme díky nepodpoře tchýně a nově i mojí matky tam kde jsme byli.Malý se rozpláče když mu nedovolím sušenku a babičky mu ji rádi dají a ještě ho politují. Jinak co se týče alkoholu- nechci nasazovat tchýni psí hlavu nebo nedej bože z ní dělat alkoholika, skleničku mu nikdo nenalil(snad), ale cvaknout piva nabo šampíčka bylo pro ni něco samozřejmého, takže když malej přišel a viděl pivo a chtěl napít tak mu dala. Pak mi to do očí popřela ačkoliv jsem u toho byla:-((((((
 Marti+Maty+Niki+Teri+Vojta 


Re: Děkuji za rady a podporu 

(20.7.2007 0:28:32)
Ufff, teda to je drsný - a to v téhle školce má chudák malý vydržet ještě 2-3 roky? Snad by se přece jen dalo s ředitelkou domluvit, aby nejen pro vašeho syna, ale pro všechny děti změnila jídelníček... Jak se na to tváří ostatní rodiče? My jsme loni ve školce (hlasováním rodičů) prosadili stojan na pitnou vodu místo slazeného čaje. Jenže to je osvícená ředitelka, chápu, že to jinde může být daramtičtější. Nepomohl by papír od doktorky? Přece u atopika je dietní strava základ! Já se tedy doktorkou oháním i u tchýně, u které čas od času nabíhá tendence živit děti převážně zmrzlinami a kinderčokoládou. Názor můj jakžto matky nebyl nic, ale jakmile jsem citovala paní doktorku, najednou šlo (skoro) všechno...
 Pavla Petřinová 
  • 

Re: Moje zkušenost 

(16.7.2007 15:45:18)
Ahoj, my máme také problémy s kakáním. Ale poslední dobou se to zlepšilo, a to zejména větším příjmen ovoce a zeleniny v čerstvém stravu, celozrným pečivem,ale kombinujeme i obyčejnými,aby nebyla strava jednotvárná a dostatek pití. Jak mléčné tak ovocné i třeba taková voda ochucená citrónem je velmi dobrá. A musím podotknout, že stolice se zlepšila a kakáme 1 deně. Občas obden, a to zejména po bramborové kaši a pokud jíme hodně masa.
 mirka žáková 
  • 

Re: Moje zkušenost 

(11.11.2007 16:41:25)
vnučka má ekzém a nesmí ovoce ani zeleninu tak co má jíst
 mirka žáková 
  • 

Re: Moje zkušenost 

(11.11.2007 16:41:36)
vnučka má ekzém a nesmí ovoce ani zeleninu tak co má jíst
 Eva22 


Moje zkušenost:-) 

(21.8.2008 12:55:24)
Zdravím všechny!Přesně před rokem jsem na stejných stránkách hledala odpovědi a rady a zkušenosti rodičů s dětmi které trpí zácpou.Měli jsme obdobný problém po nastoupení mého syna do MŠ.Kde sem tam trpěl 3denní zácpou, pak průjmy a po průjmovém onemocnění, kdy nebyl 4 dny na stolici se po vykonaní potřeby objevila v oblasti konečníku prasklinka.Od té doby jsme s ním nehli..po dobrém, po zlém..změna stravy..nic nepomáhalo.Fyzicky byl syn naprosto v pořádku.Prostředí školky s velmi nepříjemnou p.učitelkou taky vzalo za své.Nemohli sme chodit na návštěvy, ven, protože s plným bříškem nemohl běhat, neustále špinil spodní prádlo, zkrátka horor.TAky nachtěl chodit do školky, kde s tím personál měl problém a stále si stěžovali..takže jsme se na to vrhli doma.Ovšem bezvýsledně.Došlo to tak daleko, že jsme syna nedonutili jít na záchod ani po7dnech(návštěva u lékaře, kde nám byl doporučem klasický klistýr) po 15 dnech jsme skončili v nemocnici, kde jsme až po dvou dnech dosáhli s lékaři vyprázdnění za opravdu strašných zážitků.Ale povedlo se.Do školky jsme přestali chhodit a doma zapracovali na denodenním pitném režimu(ve školce nadávali synovi napít před spaním-prý aby se nepomočil..takže jej vlastně pít odnaučili)a vyřadili sladkosti, a ubrali rýže, brambor,masa a s trpělivostí a několikrat denně vysazováním na toaletu a zkoušením se opět naučili chodit na "na velkou".Ovšem 1 za dva dny 100%ně musíme a opravdu na to stále musíme dohlížet.Nyní se stravuje normálně v porcích odpovídajících jeho věku, ale stále pod kontrolou...pít a pít a pít.Tak dopadl úspěšně náš boj:-)Dneska se koukám, jak se vesele prohání na kole a jsem ráda, že vše dopadlo, jak má.Jen si příště budu opravdu dávat pozor na sebemenší signály neposkojenosti dítěte či nějkého špatného rozpoložení..nemusí to později být jen zácpa.Přeji všem hodně zdraví:-)
 nicota 
  • 

Zácpa+alergie 

(29.6.2007 22:07:21)
Ten článek sice uvádí,jako jednu z řady příčin alergie,ale praxe je jiná!!!!!!
Dcera trpěla od narození zvracením mateř.mléka ,tak dostala nutil.který byl hypoalergení bylo po problému.V roce začala mít zácpu prý batolecí,od dvou let začala zácpa s krví,tak dostala sirup na naředění stolice,od tří se opět objevila krev.Musím podotknout,že jsem stále běhala po doktorech.Ve třech jsme se dostaly na dětské gastro k mudr.Sekerové hotová tragédie,když jsem vyslovila podezření na nějakou potravinovou alergii hlavně na mléko.Doktorka natruc neudělala test na mléko a odmítla ho udělat se slovy "co by jste chtěla vypadá pěkně".Test udělala dětská doktorka,když jí došla trpělivost s gastrem a víte co vyšlo?Alergie na mléko.Byla jsem odeslána zpět na gastro,kde byla doktorka ještě víc nepříjemná a s radou,že jí mám dávat hlavně sýry a tvarůžky jsme odešly domů.Při návštěvě alergologa/kde jsem byla se synem na testech proč kašle/ jsem se mimochodem zmínila o dceři a překvapila mě reakce pani doktorky,která zakroutila očima,že dcera měla být dávno na dietě a hlavně nejhorší co jí můžu dát jsou ty sýry a tvarůžky.Zůstala jsem s dcerou v péči alerg.a už by mě nikdo nedostal k tý údajný doktorce na gastru.Po roce úmorné diety se dceři upravila zácpa a musím říct,že se stále bojí chodit na záchod pro bolest jakou si vytrpěla.A v tom dřepu ji ještě často vídám dnes přesně ji to vystihuje.A rada mojí babičky,když jsem byla nešťastná jakou má zácpu "ty s tím naděláš dej jí švestkový kompot".
 macka, dcérky 7 r. a 16 mes. 
  • 

zácpa 

(2.7.2007 16:16:42)
Moja 16 mes. dcérka je stále 7x denne dojčená, no napriek tomu bolestivo kaká už 9 týždňov. Menej papá príkrmy a cez deň do nej dostanem deci inej tekutiny. Násilne ju odstavovať nechcem, lebo potrebujeme každý gram, no nechcem ju do jedla ani nútiť. Už 4 týždne užívame denne duphalac. Dokedy ho bude brať? Psychické príčiny som vylúčila, skôr to majú v rodine po manželovej strane. Prečítala som o strave dosť, dávam si záležať na našom jedálničku, a predsa.
 Kudlanka 


Re: zácpa 

(3.7.2007 15:06:03)
U nás v rodině výborně zabírá polévka z kořenové zeleniny a ovesných vloček (babička jí říkala "kobylí"). A jeden kamarád zachránil kluka před problémy actimelem. Nevím co na tom je, ale při problémech se zácpou prý zabírá.
 nnicota 
  • 

Re: zácpa 

(10.7.2007 22:44:41)
Tak to pozor může jít o alergii na kravskou bílkovinu,která je moc podobná lidské a proniká i mateřským mlékem.Raději nasaďte speciální hypoalergení mléko nebo vy vynechejte ze svého jídelníčku cokoliv z mléka/tím myslím od mléka přes máslo,smetanu apod.i v sušenkách obsažené/ a to i hovězí maso.
 leona@ 


28/ 

(6.7.2007 13:19:00)
jfjf c
 MirkaM 


Alergie na mléko 

(6.7.2007 20:14:25)
Dobrý den,
naše lékařka odhalila alergii na mléko téměř okamžitě, a to i přesto, že starý pan doktor, velký praktik, na sonu tvrdil, že dcerka má bolesti od mírně zvětšených mízních uzlin v bříšku - prý zcela neškodné a typické. Dietu jsme bez potíží přestáli - asi 4 měsíce ? už nevím, za velké pomoci školky, kde nám (k mému údivu) kuchařka vyšla max. vstříc. A dcera už zase mléko může. Ale nevšimla jsem si, jestli u ní tato alergie nějak souvisela se zácpou. Ona také déle a někdy i bolestivě kaká ..... nevylučuji to.
 Bébule 
  • 

Zácpa 

(9.7.2007 22:33:07)
I moje dcera 5.let má zácpu.Trápí jí to již od narození.Do tří let jsem to řešila převážně podáváním zejména švestkového kompotu.bylo to supr.Pak přišel první problém,zarudlé a svědící skvrny na kůži.Někdy jich bylo víc,někdy méně.Obvodní lékařka už si nevěděla rady.Až lékař v alergo poradně vše vyřešil.Prokázaná alergie na ryby,kapustu a švestky.Od té doby dcera chodila kakat jednou za 14.dní a od pátého dne měla bolesti bříška.Obvodní l.s ní nic nedělala,protože prospívá dobře.Později se k tomu přidala i krev ve stolici.Letos v Lednu při plánovaném vyšetření v Motolské nemocnici-dcera je epileptička,se to rozjelo.
Obvodní lékařka jí nasadila laktulosu,ale bez výsledku.Opět díky lékaři z alergo se dcera dostala do gastro poradny a tam to začalo.Vyšetření střev-špatný konečník a rozšířené tlusté střevo,RTG páteře-posunuté obratle vbederní páteři,vpáčený hrudník,laboratorní vyšetření,genetika,potní test-dopadl třikrát špatně.S dcerkou docházím na RHB a čeká ji Magnetická resonance páteře.A co je nejhorší podezření na cystickou fibrosu.Máme za sebou první vyšetření v centru CF a opět se špatným výsledkem. Ještě nás to čeká nejméně dvakrát.Proto vám radím na nic nečekejte a raději to řešte co nejdříve.Nám s úspěchem zabírají probiotika,která dcerce dávám dvakrát deně a chodí kakat každý čtvrtý den a laktulosa a taky úprava jídelníčku.
 Janina 
  • 

Re: Zácpa 

(1.10.2007 21:22:13)
Přečetla jsem si tento příspěvek a jsem teda zdrcená.Mám roční holčičku a máme také problémy se stolicí od narození,také máme ve stolici krev,několikrát jsem to konzultovala s lékařem a jen mi řekl upravit jídelníčel,ale mě se to nezdá.Malá strašně trpí,když kaká.Zrovna dnes jsem byla i u jiné lékařky,jen tak znát jinej názor a ta snad by udělala vyšetření.Po tomto přečtení příspěvku budu trvat na vyšetření a už se nenechám jen tak odstrčit.
 Petra 
  • 

Re: Zácpa 

(5.10.2007 17:53:50)
Dobrý den,
mám podobné zkušenosti. Mou sedmiměsíční dceru stále kojím, a presto má od narození problémy- stolici má v intervalech 6, 10 i 13 dní. Uz tri měsíce dáváme lactulosu (bez většího uspěchu), ted po odběrech ma zvýšenou štítnou zlázu a na vyšetrení teprve půjdeme. Príkrmy(bez mrkve) situaci ještě zhoršily, malou musela vyprazdnit lékarka...prosím, napište kdo byl v podobné situaci, jak se to vyvíjelo apod.
 Bébule 
  • 

Zácpa 

(9.7.2007 22:33:25)
I moje dcera 5.let má zácpu.Trápí jí to již od narození.Do tří let jsem to řešila převážně podáváním zejména švestkového kompotu.bylo to supr.Pak přišel první problém,zarudlé a svědící skvrny na kůži.Někdy jich bylo víc,někdy méně.Obvodní lékařka už si nevěděla rady.Až lékař v alergo poradně vše vyřešil.Prokázaná alergie na ryby,kapustu a švestky.Od té doby dcera chodila kakat jednou za 14.dní a od pátého dne měla bolesti bříška.Obvodní l.s ní nic nedělala,protože prospívá dobře.Později se k tomu přidala i krev ve stolici.Letos v Lednu při plánovaném vyšetření v Motolské nemocnici-dcera je epileptička,se to rozjelo.
Obvodní lékařka jí nasadila laktulosu,ale bez výsledku.Opět díky lékaři z alergo se dcera dostala do gastro poradny a tam to začalo.Vyšetření střev-špatný konečník a rozšířené tlusté střevo,RTG páteře-posunuté obratle vbederní páteři,vpáčený hrudník,laboratorní vyšetření,genetika,potní test-dopadl třikrát špatně.S dcerkou docházím na RHB a čeká ji Magnetická resonance páteře.A co je nejhorší podezření na cystickou fibrosu.Máme za sebou první vyšetření v centru CF a opět se špatným výsledkem. Ještě nás to čeká nejméně dvakrát.Proto vám radím na nic nečekejte a raději to řešte co nejdříve.Nám s úspěchem zabírají probiotika,která dcerce dávám dvakrát deně a chodí kakat každý čtvrtý den a laktulosa a taky úprava jídelníčku.
 Bébule 
  • 

Zácpa 

(9.7.2007 22:33:41)
I moje dcera 5.let má zácpu.Trápí jí to již od narození.Do tří let jsem to řešila převážně podáváním zejména švestkového kompotu.bylo to supr.Pak přišel první problém,zarudlé a svědící skvrny na kůži.Někdy jich bylo víc,někdy méně.Obvodní lékařka už si nevěděla rady.Až lékař v alergo poradně vše vyřešil.Prokázaná alergie na ryby,kapustu a švestky.Od té doby dcera chodila kakat jednou za 14.dní a od pátého dne měla bolesti bříška.Obvodní l.s ní nic nedělala,protože prospívá dobře.Později se k tomu přidala i krev ve stolici.Letos v Lednu při plánovaném vyšetření v Motolské nemocnici-dcera je epileptička,se to rozjelo.
Obvodní lékařka jí nasadila laktulosu,ale bez výsledku.Opět díky lékaři z alergo se dcera dostala do gastro poradny a tam to začalo.Vyšetření střev-špatný konečník a rozšířené tlusté střevo,RTG páteře-posunuté obratle vbederní páteři,vpáčený hrudník,laboratorní vyšetření,genetika,potní test-dopadl třikrát špatně.S dcerkou docházím na RHB a čeká ji Magnetická resonance páteře.A co je nejhorší podezření na cystickou fibrosu.Máme za sebou první vyšetření v centru CF a opět se špatným výsledkem. Ještě nás to čeká nejméně dvakrát.Proto vám radím na nic nečekejte a raději to řešte co nejdříve.Nám s úspěchem zabírají probiotika,která dcerce dávám dvakrát deně a chodí kakat každý čtvrtý den a laktulosa a taky úprava jídelníčku.
 leona@ 


moc 

(10.7.2007 13:15:50)
5555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.