| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Hezké sny

 Celkem 110 názorů.
 Girasole 


trik s hlazením 

(5.6.2007 9:17:24)
Jo, jo, trik s hlazením od vlasů k nosu funguje, i kroužení prstem kolem očí. Dítě usne hlubokým spánkem, ale jen do doby, kdy skončíte s touto masáží. Pak je zrelaxovaný a ještě čilejší než před masáží :-)
 Barča, 2kluci 
  • 

Re: trik s hlazením 

(5.6.2007 9:54:17)
No my jsme zase hladili na bříšku nebo zádíčkách. Jenže u nás to usínání problém až takový nebyl, my máme problém spíše s klidným spánkem. Ještě dnes (a to mu je 7let) co dělá ve dne - to dělá v noci. Někdy je to fakt hrůza. Léky ho cpát nechci, čaj pije jen ovocný tak to s tím naším "poděsem" budu muset vydržet až do doby, kdy to přejde.
 Gábina syn 6 let 
  • 

Re: trik s hlazením 

(5.6.2007 10:51:23)
Jo, jo, po počátečních úspěších jsem posléze hladila i hodinu O:)))))
 Gábina syn 6 let 
  • 

Re: trik s hlazením 

(5.6.2007 10:51:52)
Jo, jo, po počátečních úspěších jsem posléze hladila i hodinu O:)))))
 Vladka, Kuba, 7mesiců 
  • 

usínání u prsu 

(11.6.2007 15:11:23)
já stále kojím a tudiž mi Kubito usínal do 6m u prsu, v 6 měsících jsme začali dělat malý rituál při zatahování závěsů, říkáme pápá tatínkovi na dobrou noc a po kojení v obýváku ho přenesu do postýlky, kde mu povím básníčku
SPINKY SPINKY SPIKNKALINKY
SPINKÁ KUBÍK U MAMINKY,
U MAMINKY U TATÍNKA,
TAM SE KUBÍNKOVI NEJLÍP SPINKÁ,
dám mu pusu na čelo a odcházím. Když pláče, vracím se každých 5 minut, zopakuju básničku, pohladím a opět odcházím. Teď usíná už sám, občas pláče, ale nikdy neplakal déle než 20min.

TAK KLIDNĚ USÍNEJTE U PRSA, NÁVYK LZE LEHCE ZLOMIT, KUBITO UŽ USÍNÁ SÁM .....
 Tery 
  • 

Re: usínání u prsu 

(26.6.2007 14:32:36)
Ahoj,také máme Kubíka 4m,kojim a jinak v noci než u prsa neusne,nechci ho nechat plakat,protože má potom děsivé sny a budí se častěji. Děkuji a s dovolením použijeme tvou básničku. Dík Tereza
 Alouš, Tomášek 
  • 

Re: usínání u prsu 

(12.1.2008 21:44:58)
Ahoj. Malýmu je 11 měsíců a jinak než u prsa bych ho neuspala. Skoušela jsem ho dát do postýlky, a on plakal tak lítostivě, že jsem k němu musela jít a nebyl k utišení a držel se mě jako klíště. Možná jsem tu dobu propásla kdy by to šlo líp.
 LuncaB 


Re: usínání u prsu 

(17.5.2010 22:19:28)
Nám je 10m a u prsa usínáme taky. Někdy obě ~:-D Ale je to krásný, když se malá přitulí a tou malinkatou ručičkou mě hladí po rameni. Já si to většinou užívám ~;(( je to štěstíčko.
 Alouš, Tomášek 
  • 

Re: usínání u prsu 

(12.1.2008 21:45:01)
Ahoj. Malýmu je 11 měsíců a jinak než u prsa bych ho neuspala. Skoušela jsem ho dát do postýlky, a on plakal tak lítostivě, že jsem k němu musela jít a nebyl k utišení a držel se mě jako klíště. Možná jsem tu dobu propásla kdy by to šlo líp.
 Eva 
  • 

Spaní 

(5.6.2007 9:21:28)
Článeček je pravdivý - doslova a do puntíku. Jen škoda, že nevyšel dřív, ale až jsem si to všechno intuitivně vyzkoušela. Ale to je život :-)
 Boudicca 


Heřmánkový olej 

(5.6.2007 9:24:38)
Pozor na něj, pro spoustu dětí je heřmánek alergen....
 H 
  • 

med s mlékem-taky pozor 

(5.6.2007 18:09:55)
Med je pěkný prevít na zoubky, když nebudou po medu zoubky ještě vyčištěné, tak bych ho jako poslední jídlo před celou nocí rozhodně nedávala.
 Toranoko 
  • 

Re: med s mlékem-taky pozor 

(5.6.2007 19:50:40)
A na kravske mliko je spousta deti taky alergickych
 IrenaČ 


Na noc jen čistou vodu! 

(8.6.2007 22:19:50)
Velký pozor jak na med s mlékem, tak na noční kojení! Obojí je velmi rizikovým faktorem vzniku zubního kazu! Zubní kaz je infekční onemocnění, které je způsobeno bakteriemi - a ty se živí cukry. Je jim jedno, jestli ho dostanou ve formě bílého či hnědého cukru, medu, glukózy, fruktózy či laktózy. Laltóza je mléčný cukr a je i v mateřském mléce! Kdo chce vidět následky, nechť se podívá na www.dentocult.cz - s takovými následky se v práci bohužel denně setkávám a opravdu to není nic veselého. Takže pokud chcete pro svého broučka to nejlepší, před spaním mu vyčistěte zoubky a pak mu dávejte k pití již jen čistou vodu (pokud se jedná o kojence, kterému již narostly zuby a noční kojení zatím nelze eliminovat, zoubky pak alespoň otřete vlhkou gázou). Navíc děti min. do 1 roku med nesmí a med i kravské mléko mohou být silným alergenem.
 Zdeňka 
  • 

Usínání 

(5.6.2007 9:33:27)
Můžu potvrdit, včera se mi takhle náhodou podařilo uspat naše 2 a půl týdenní miminko. Když už jsem nevěděla jak ho utišit, začala jsem ho hladit po hlavičce a během pár minut už spinkal. Tak doufám, že to nebylo poprvé a naposled:-)
 fisperanda 


Re: Usínání 

(5.6.2007 11:09:57)
Já sem dcerku hladila istinktivně po nosíku, a pomáhalo to jako odvar z makovic. Hned chrupkala. Teď zase pomáhá hlazení po spánku.
 Leona 
  • 

Re: Re: Usínání 

(5.6.2007 11:18:29)
Jak psala Barča, usíná malá v pohodě, ale spí velmi neklidně. Má 10 měsíců, marně čekám, kdy přijde doba, kdy se vyspím.
 Barča, 2kluci 
  • 

Re: Re: Re: Usínání 

(5.6.2007 12:46:43)
Přeji Ti, aby z toho co nejdříve vyrostla. Opravdu většina nocí je náročná, nehledě na to, že pro mé pohodlí spím s ním v pokojíčku jinak bych se asi ulítala.
 Betina 


Re: Usínání 

(5.6.2007 13:36:48)
Pozor na ty vynalézavý mrňata - když už si člověk myslí, že to má "zmákmutý",
ejhle a oni najednou úplně obrátí a je potřeba vymyslet zase něco jinak.
Jinak jsem taky zkoušela všechno možný - a určitě pomůže tělesný kontakt - u obou jsem měla prakticky velou noc ruku mezi žbrlinkami postýlky a stačilo se dotknout tvářičky a zklidnili se, doteďka se někdy v noci přistihnu, že
cpu ruku do postýlky, která už v ložnici dávno není.........
 Lucka a Terezka 8 týdnů 
  • 

Re: Usínání 

(6.6.2007 10:36:09)
Ahoj všechny maminky,
je vidět, že všechny děti si s rodiči dělají co chtějí a sami si řeknou, co potřebují. Naše malá od narození spí sama v postýlce, do postele si jí vezmu jen na kojení a po odříhnutí jí pokládám zpět. Musím přiznat, že v noci spí dobře, kojíme jednou za noc, přes den toho moc nenaspí. Mám problém, že chce usínat jen v ruce. V postýlce jí to nebaví ani přes den a že by tam sama usnula, to se ještě nestalo. Přiznávám, že už se docela pronese. Nemáte někdo radu, jak jí odnaučit věčné nošení a hlavně usínání v náručí? Jak jí položím do postýlky dřív, než trvdě spí, okamžitě je vzhůru a brečí. Předem děkuji všem za rady. Lucka
 fisperanda 


Re: Re: Usínání 

(6.6.2007 13:20:09)
Mně takhle nechtěla dcerka spát po obědě v postýlce. Vždycky sem ji uložila, nastal řev... tak jsem ji tam nechala, tu půlhodinu, ať řve, takhle se to opakovalo čtvrnáct dní a pak asi zjistila, že lepší bude usnout, tak se naučila spát a doteďka není problém.
 Bumbi&05,08,10 


Re: Re: Re: Usínání 

(6.6.2007 13:33:27)
Fisperando,
to asi zabere, dite se vzda. Ale ja jsem to teda nebyla ochotna podstupovat...
Zase na druhou stranu - treba vecer jsem sice uspavala hodinu, ale dite pak spolehlive spalo. Kamaradka sveho synka taky "zlomila" jako ty, a spal ji po ulozeni do postylky, ale musela k nemu co 20-30 minut chodit, bo se dost budil a hledal dudlik a tak...

Takze ja jsem po uspani mela volno, ona musela byt porad ve strehu. Me teda vic vyhovovalo radeji 45 minut uspavat, nez pak furt davat dudlik a jine berlicky...

B.
 Soňa + 2 děti 
  • 

"nechat vyřvat" 

(10.6.2007 16:07:01)
Já jsem to na radu (úspěšných) kamarádek zkusila se starším jednou, já jsem byla tvrďák, manžel už tolik ne, ale o to by ani nešlo. Když jsem po nějaké době přišla do pokojíku, malej byl tak roztřesenej jako nikdy předtím ani potom a když jsem ho vzala do náruče, držel se mě jako klíště a hodně dlouho se nemohl uklidnit. Takže jsem se rozhodla, že u nás tudy cesta zřejmě nepovede a takový stres už mu připravovat nebudu. Pak jsem ho holt zase kojila, dokud neusnul. Teď je mu 3,5 a stačí mu říct dobrou noc a je "tuhej". Malou jsem od narození položila do postýlky a spi si :) a nejsou s ní naštěstí žádné problémy.Je jí rok, tak doufám, že už jí to vydrží.
 KačkaH 


Re: "nechat vyřvat" 

(10.6.2007 20:30:37)
u nás to teda taky nefungovalo. Roztřesená jsem byla jí i moje dcerka, tak jsem zjistila, že to nemá cenu. Jsem s ní v pokojíčku, dokud neusne. No a co? Jak dlouho mě bude ještě potřebovat?? Užívám si to a sama se určitě naučí usínat. Nemám strach.
 Marie,syn 22 měs 
  • 

Re: Re: "nechat vyřvat" - nikdy - nač ho stresovat ! 

(10.6.2007 21:52:04)
Já mám podobný názor,synek od malička usíná buď mně v náručí kdy sedíme u postýlky a pak ho do ní položím,někdy už si řekne sám že chce hají,ale musím aspoň sedět u něj.Oba si to užíváme,neřeším že má ještě dudlík,přijde čas kdy pochopí že ho mít nemusí.Malej bude jen pár let a to ráda vydržím,vždyť co je úžasnější než pozorovat jak pomalu v klidu usíná u maminky.Rozhodně si myslím,že ho tím nerozmazluji,určitě lepší malej uspávací rituálek,který netrvá dýl než 15 minut,než hodiny řvaní,oboustranných nervů a pěstování stresu ze spánku.Chtěla jsem spokojené a veselé dítě a ne řvoucího nerváka.Funguje to a všichni jsme spokojení.
 Zuzka a Anežka 06/05 
  • 

Re: Re: Re: "nechat vyřvat" - nikdy - nač ho stresovat ! 

(10.6.2007 22:48:34)
... přesně můj názor !!! Metodu vyřvat jsme odmítli praktikovat - vůbec jsem nechápala, když se tady na diskuzích "maminky" trumfovaly, které dítě jak dlouho řvalo - dvě hodiny ale i více .... Já to nevydržela ani minutu snad. Malá když plakala dýl, tak se pak úplně zalykala a opravdu proč ji stresovat? Teď když na chvilku odejdu při uspávání, tak taky pláče a volá mě... Netvrdím, že jsem z toho uspávání pokaždé nadšená, někdy mě to zlobí, ale také si říkám, jak dlouho nás bude ještě potřebovat a miminko jsme si přáli a až s námi jednou chtít být nebude, myslím, že to bude horší... Takže si i to uspávání většinou užívám.
 Marie,syn 22 měs. 
  • 

Re: Re: Re: Re: "nechat vyřvat" - nikdy - nač ho stresovat ! 

(11.6.2007 14:48:57)
Ahojky holčičky,to jsem ráda že je nás víc,pokaždé když někde řeknu,že synka uspávám,koukají na mně jak na exota.Prý si zvykne a nebude chtít jinak,opravdu nevěřím,že budu na kolenou houpat puberťáka.My jsme na něj čekali 10 let,tak si opravdu užíváme každičkou chvilku včetně uspávání.A není to jen tím,že jsme na něj tak dlouho čekali,prostě mám své dítě nade vše ráda a chci aby vyrůstal v klidu a pohodě.Samozřejmě že mně taky čas od času pěkně vytočí je to úplně normální rošťák se vším všudy,ale je můj,moc jsem ho chtěla tak vychovávám tak jak já uznám za vhodné - což mi metoda "nechat vyřvat" prostě srdce nedopustí.Moc vás zdravíme a děkujeme za ohlas.P.S. Odkud jste,určitě by jsme si rozuměly na pokec.
 Vladka, Kuba, 7mesiců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: "nechat vyřvat" - nikdy - nač ho stresovat ! 

(11.6.2007 15:14:20)
Dobrý den Maruško,
máte pravdu, nechat vyřvat mimčo je šílený. Já Kubita dávám do postýlky po říkance, chvilku breptá, huláká, stěžuje si, ale nebrečí...ani to neumí, jelikož jsme ho nikdy brečet nenechali....
tak ať pěkně usínáte...
 Marie,syn 22 měs. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: "nechat vyřvat" - nikdy - nač ho stresovat ! 

(11.6.2007 15:27:06)
Ahoj Vlaďko,já taky malého nenechala nikdy zbytečně brečet.Jak kvíknul byla jsem na nohou a jsem dosud.Proto jsem s ním doma a ne abych to měla doma ťip-ťop. Teď už si povídáme,tak vím proč plače,ale když byl mimísek a věděla jsem že mu pomůže když ho pochovám,tak proč nepochovat,jiné bylo třeba když rostly zoubky,nebo nás trápily prdíky,to plakal i na ruce,ale jinak zlatý dítě.Chovala a chovám ho ráda a nemyslím si,že by toho zneužíval,proto si myslím,že hezké a klidné zakončení dne je pro něj to nejlepší.Taky občas před spaním zpíváme i když to teda vůbec neumím a malej už to pozná,nebo jen hajá na bříšku a já ho "šodám" na prdýlce ale jsme spokojený a usínáme s úsměvem.Tak by to mělo být všude,děti si to zaslouží,proto je máme.
 Pavlína a Dominik 


usínání pláskáním po prdelce 

(10.8.2007 20:40:09)
Dobrý den,
jsem ráda, že jsem se podívala na tyto stránky. Pár dní se totiž rozmýšlím, zda dělám dobře. Syn má 4,5 měsíce. Někdy usne u kojení, jindy ale poplakává, je vidět, že chce usnout a nejde to - třeba když jsou vedra. To pomůže popláskávání po prdelce, klidně i silněji. A teď - právě nevím, do jakého věku si lze tohle dovolit, aby se z toho nestal špatný návyk... trochu jsem si obrázek udělala z vašich názorů. Zkrátka - každý podle sebe a jak mu to vyhovuje.....? -) Samozřejmě souhlasím, že když dítě není unavené, jak může snadno usnout, že? -) Je asi nesmysl očekávat, že dítě položíme a samo okamžitě usne, možná některé....
Mějte se všichni krásně!
Ahoj Pavlína*
 LuncaB 


Re:  

(17.5.2010 22:13:08)
Na to nemám sílu. Chudinky malinký neví proč je máma nechá samotné. A z vlastní zkušenosti vím, že u nás by to bylo ještě horší. Malá by byla akorát vystresovaná a na spaní už by neměla nejmenší pomyšlení. Takže u nás se usne během chvilky a u kojení. Teď je jí 10 měsíců. Dřív to bylo horší...musela se nosit :-) a přes den spala maximálně 30 minut.~h~
 Bumbi&05,08,10 


Re: Re: Usínání 

(6.6.2007 13:28:54)
Lucko,
u 8 týdenního dítěte bych to teda já osobně ještě neřešila :-)

My jsme klukovi dost vyhovovali - když chtěl být nošený, byl nošený, když chtěl být kojený, byl kojený, když chtěl být sám, byl sám... Přes den jsem do 11 měsíců uspávala v šátku hopkáním na balonu nebo drncáním v kočárku, večer kojením. Okolo roka večer chtěl vyprávět pohádku, při ní usnul. Přes den začal usínat sám v klidu taky z ničeho nic - dostane lahvičku a pak tak nějak usne (v 9 z 10 případů, v tom 10. vyskočí a volá: "maminko, vyspinkaný!!!!" grrrr...).

Když v noci spal neklidně, pomáhalo vzít si ho k sobě do postele. Tam se většinou upokojil. Jak začal rukama "točit mlýnek", byl to signál k tomu, dát ho zpátky do jeho postýlky. Někdy s námi spal ale i celou noc - hlavně, když rostli zuby.

Mě se prostě osvědčilo dát mu čas a vše přišlo časem samo (i když to byl sakra perný rok, kojit po dvou hodinách...). Nejsem přítelem lámání dětí a odmítala jsem nechávat dítě plakat. Teď, po dvou letech, mám pocit, že se to vyplatilo. Kluk je pohodář, samostatný, soustředěný na činnost, kterou právě dělá. Občas mi ještě doma donese šátek a vyžádá si nošení :-), třeba na 20 minut, když jsem v kuchyni :-)))

Bumbi
 lalia+kníkla(10mes) 
  • 

Re: Re: Re: Usínání 

(7.6.2007 15:30:36)
s nami je to velmi podobne ako s bumbi a tiez by som to u takeho maleho dietatka neriesila. my sme od mala nosili v babyvaku, malinka mala reflux a chcela sa vela nosit. potom v nom zacala plakavat a tak som zmenila polohu na kolisku 2 a bolo po probleme. cez den spi 2 krat, uspavam v babyvaku hopkanim na fitlopte, vecer chce zaspavat sama v postielke (asi od 6 mes), lezim pri nej a hraje nam upokojujuca hudba. niekedy hladkam po chrbatiku. vecerne zaspavanie sa nam skracuje z jednej hodiny na 20 min a to je podla mna uplne v pohode. tiez nie som z tych, ktore dokazu dieta nechat vyplakat az rezignuje, urobili sme to iba 2 krat ako pokus a uz nikdy viac, mala v strese, my v strese, no hroza. kazde dieta je ine, ako aj kazda matka, no ja mam pocit, ze sa na mne hoci dobre mienena, ale autoritarska vychova neodrazila prilis pozitivne a preto nechcem drezirovat svoje dieta ako cvicenu opicu podla hesla "uz by mala...".
 Lucka, 1 dítě 
  • 

Re: Re: Re: Usínání 

(8.6.2007 13:33:39)
ráda se připojuju s podobnými zkušenostmi - taky jsem malýho nijak nelámala a vyplatilo se - do jednoho roku usínal večer jen při kojení - přes den v kočárku, pak se naučil z ničeho nic usínat po obídku v postýlce - večer mu to ještě nešlo, ale pak se to přidalo - dost dlouho se budil často v noci a pomohlo vzít ho k sobě a vyspali jsme se všichni - prcek se skklidnil a já měla možnost se vyspat - do dneška (budou mu 3 roky) někdy v noci vyleze z postýlky a jde se zavrtat k nám aniž by nás tedy budil - pak je schopný spát i do půl desátý. večer stačí pohádka, občas si řekne ještě o pochování a nebo písničku - stačí když mu řeknu, že už je ale poslední a ví, že dál už je zbytečné žadonit a s usínáním není problém
 Monika, Matýsek, 6 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Usínání 

(11.6.2007 20:11:05)
To náš Matýsek první tři měsíce usínal jenom při houpání na balonu, ale to bylo období, kdy hodně trpěl na bolení bříška. Potom se naučil usínat sám v postýlce a od 4 měsíce ho dám kolem sedmé do postýlky, chvilku si pohraje se svojí oblíbenou plyšovou hračkou a do 15 minut spí jako dřevo. V noci ho kojím 1-2x a potom už spí s námi v posteli až do rána.
 Hanule + 2 


Re: Re: Re: Usínání 

(10.6.2007 13:32:55)
skvělý, díky za doporučení, právě řeším dilema, zda mám přejít na "lámání" a nechat kluka večer vyřvat až do usnutí, nebo pokračovat ve večerním rituálu končícím "uspávacím kojením" Je mu osm měsíců a tak jsem začala pochybovat, jestli už není dost starý na to aby usínal sám. Budu pokračovat v kojení, chci aby byl kluk v pohodě a klidný.
 Simona, Matěj 14m 
  • 

Re: Re: Re: Re: Usínání 

(13.6.2007 20:39:14)
Náš Matěj taky usíná večer ještě při kojení, užíváme si to oba, za 10min v klidu bez breku a stresu usne :-) Na vyřvávací metodu nejsem dost velkej tvrďák...
Sim.
 Dana + Kryštof říjen 2006 


Re: Re: Re: Re: Usínání 

(22.6.2007 17:26:08)
Díky za tyto názory.
Synovi je 8 měsíců a usíná večer výhradně při kojení. Taky začínám řešit, jestli to nezměnit a nenaučit ho usínat samostatně, ale potom, co jsem si tady přečetla, zůstaneme zatím u kojení. Při kojení mi usne a pak jej stěhuji do postýlky, u toho se většinou trošičku probere a to si říkám, že je dobře, protože se pak snad nebudí ve strachu, jaktože není u maminky... Jen se trochu bojím toho, až budu chtít přestat kojit - zatím to stále oddaluji.
 Maja 
  • 

Re: Re: Usínání 

(6.6.2007 13:29:41)
Pokud chceš poradit jak lépěji a radostněji nosit, tak zkus šátek nebo babyvak a třeba z toho prcek vyroste. Pokud to chceš mimino odnaučit, tak jdi hlavně na to s klidnou hlavou, aby nebylo mimi s tebe nervózní a nenech ho hlavně hodně rozbrečet. A hlavně být důsledná, i když ti v televizi začíná oblíbený pořad a nebo přišla návštěva a čeká na tebe v obýváku. Já jsem to řešila tak, že nejdřív usínal se mnou v leže při kojení. Pak jsem ho položila do postýlky, hladila ho a zpívala mu, vždycky když už začal nabírat, tak jsem ho pochovala a nabídla prs, většinou si loknul a utišil se. A hned zase položit. Souboj vůlí jsem vyhrávala já, i když to někdy trvalo i dvě hodiny. Další fáze (asi ve třech měsících) byla natrénovat ho, abych jenom seděla vedle postýlky a mohla si třeba číst. Zase když začal nabírat a nepomohlo ani zpívání ani hlazení, tak pochovat a prs, ale to už bývalo méně často. Asi po měsící jsem začala drastičtější věci, sedla jsem si asi 2m od postýlky, aby na mne viděl. To už si uměl strčit dudlík sám do pusy, taky to občas dělal. Ale ještě lepší věc mi poradila sestra, dát mu čistou plenku. Cucal jí, dával si jí přes obličej a nakonec do ní zabalený usnul. Od pěti měsíců už usíná bez problémů sám, sedět u něj nemusím, i přes den, takže si myslím že ty měsíce "tréninku" stály za to.
 Madlajda,bertik3 
  • 

Re: Re: Usínání 

(17.6.2007 11:16:33)
V naruci se usina nejlip.Zada nebyly moc nadseny tak jsem s nim skakala na hopsacim balonu abych nemusela stat (nebot nejen v naruci musel usinat, ale muselo se s nim houpat samosebou). Cim vic sem skakala, tim driv usnul...at zije aerobic.
Nedavno jsem balon predala kamaradce...dost si ho pochvaluje, pokud zrovna neuspava u kojeni.
 Dáša, Zdeneček, 8 týdnů 
  • 

Re: Re: usínání - nespavé dítě 

(20.6.2007 15:51:47)
Ahoj,

my máme se Zdenečkem ten samý problém. V noci kojím okolo 2h rano a pak až kolem 6h, takže to jde. Přes den však vůbec nechce spát a pokud ano, tak u me v náruči. Jakmile ho dám do kolibky je zle. To samé v kčárku, kdyz se prochazime, je to v poradku, spinka, ale jakmile dojdeme domu a necham ho v kocarku na zahrade, hned´se probudi a place. Nechat ho vyrvat, asi nezvladnu
 Toranoko 
  • 

Meduňka 

(5.6.2007 13:25:12)
Nejak mi tu chybi medunka...ta podle me zkidnuje daleko spolehliveji nez hermanek, i treba vune do aromalampy
 Mery72 


Re: Meduňka 

(5.6.2007 20:18:28)
Kamarádka říkala, že malým dětem (do 6 let) meduňka škodí. Víte o tom někdo něco bližšího?
 Toranoko 
  • 

Re: Re: Meduňka 

(5.6.2007 20:26:55)
No, ona je pro male deti kazda bylinka docela silna..spis jde o to, jakym zpusobem a v jakych davkach ji pouzivas..ale zkusim se na to poptat
 Mery72 


Re: Re: Re: Meduňka 

(5.6.2007 21:28:41)
Díky:-) Kamarádka pracovala v kojeňáku a tvrdila, že pokud se meduňka používá u tak malých dětí, mají v pozdějším věku problémy se soustředěním (ve škole) a jsou "natvrdlé", protože tlumící bylinka tehdy v mozku utlumila i to, co nikdo nechtěl. Naše paní doktorka se hodně divila, ale nepřesvědčila mě. Takže naši miláčci žijí bez meduňky.
 Toranoko 
  • 

Re: Re: Re: Re: Meduňka 

(6.6.2007 12:23:28)
Tak jsem se poptavala, a nikdo o zadnych konkretnich negativnich ucincich nevi...myslim, ze pokud by se bylinka pouzivala s citem, treba opravdu na provoneni pokoje nebo hodne slaby odvar, nemela by ublizit. Ja hodne pracuju intuitivne, takze obecne rady asi davat nemuzu..ale to, ze by tlumila mozek, se mi zda prehnane...ostatne, kazda bylinka ma pri prehnane konzumaci negativni ucinky, i ten hermanek a ostatni, takze bych je nejspis prostridavala a zjistila, jak a co je nejlepsi...
 Istrie, roční dcera 
  • 

Spánek versus zoubky 

(5.6.2007 15:48:12)
Taky jsem si konečně v třičtvrtě roce říkala, že už máme noce zmáknuté a konečně jsem se po ránu cítila vyspalá. Jenže ejhle, rostou nám zoubky a opět nastaly probdělé noce. S večerním usínáním problémy nemáme, v noci začne hýkat (snad i spinká, očička jsou zavřené) a vrtět se. Nějak na to nic nezabírá, jen já přitom prostě spát nemůžu. A pak se stane, že ve čtyři- v pět se vzbudí a stoupne si, když ji položím, řve. Nemáte někdo nějaký trik? To hlazení, jak psali v článku, nám nezabírá.
 Monca, dve seminka 
  • 

Re: Spánek versus zoubky 

(5.6.2007 16:54:59)
Holky, to vas obdivuju, co vsechno delate, aby miminka usla, ci zustala spat. U nas jsme obe deti od narozeni po kazdem krmeni chvilenku ponosili pomazlili, broukali jsme vzdy stejnou melodii-rozvijej se poupatko, ritualek opravdu par minut. Potom ulozili a bylo. Mimi spaly s nama v pokoji do 7-8 mesicu, (jednopokojovy byt), a pak samy.
Holcicka spala bez potreby nocniho krmeni od dvou mesicu celou noc. Chlapecek od 4 mesicu. Obe deti maji uplne jine povahy. Ale zabira stejne. Chodi spat ve stejny cas v osm, ale o vikendech velmi flexibilni. Spi v normalni tme a za bezneho hluku domacnosti. Muzem s nima kamkoli na navstevu. Udelame jim provizorni postylku, stejny ritual a deti spi. S chlapeckem to stalo jednu jedinou noc rozzlobeneho poplakavani v par minutovych intervalech v tech 4 mesicich. Pak pochopil, ze v noci se spinka a od toho dne spal jako dudek.
Jsem stastna jak blecha, ze jsme se rozhodli nedelat ze spani velkou vedu, vyspime se nejen my ale taky ty deti mnohem lip a bez stresu a uzkosti.
Aby jste si nemysleli, ze snad detem nezpivame a necteme, ci se jim jinak bohate nevenujeme, to ne, prave naopak, ale neni to spojene se spanim, coz byla v nasem pripade skvela volba. Urcite jsme spokojenejsi taky jako par :)) a mame na ne ve dne(!!) spoustu energie. Jo, detem je 27 mesicu a 14 mesicu. Snad to nekomu pomuze jako tip ci povzbuzeni.
Ahoj Monca
 Dana 
  • 

Re: Re: Spánek versus zoubky 

(5.6.2007 17:49:22)
Tak to máte štěstí, gratuluju. Já mám dva nespavce.
 Leona 
  • 

Re: Re: Spánek versus zoubky 

(5.6.2007 20:06:57)
Monči,
to co píšeš ti jen tiše závidím. Ale!
Že neděláte ze spaní žádnou vědu? To prostě neovlivníš. Moje desetiměsíční dcerka usíná docela v pohodě kolem 20.h, vstává kolem 7.h - to by šlo. Jenže za noc jsem minimálně 5krát vzhůru. Kroutí se, vrtí, kňučí. Co mám dělat? Pohladím ji, dám cucnout čaje, podám dudlík. Spí, ale ze spaní prostě dělá různé zvuky, cestuje v postýlce, sedí, leze,spí na čtyřech. Já jsem samozřejmě vzhůru. Ale co s tím nadělám? Spí prostě strašně neklidně. Tak jako jsou děti jedlíci a frfně,tak jako jsou povahy klidné a nerváci, tak některé děti spí lépe a jiné hůř.
 Petra + 1 mimino 
  • 

Re: Re: Re: Spánek versus zoubky 

(5.6.2007 21:43:46)
Tfuj tajbl Mončo, že ti není hanba tohle sem napsat!!! :-))))))))))))))) Máš to krásně zařízený, ale jak píše leona, každý dítě má jinou povahu a my máme doma taky jednoho nočního cestovatele :-))))
 Monca, 2 seminka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Spánek versus zoubky 

(6.6.2007 1:17:22)
Jejej, az ve mne hrklo, Petro :)))).
Blbe vidim, tak mi trvalo zaostrit ty smailiky haha!!! Uz jsem se zlekla, ze jsem nekoho, tak nakrkla.
Ne, prosim vas, to nebylo nijak ve zlem ani chlubeni, jen mam z tohoto "uspechu" takovou radost, ze jsem chtela pridat trosku do mlyna. Ano Lea ma pravdu, jak jsem vyse psala. Ale je taky pravda, ze hodne maminek, obzvlaste tech nejvice starostlivych, si deti nechtene "rozmazli" a pak boroci nevi kudy kam. Ale negeneralizuju, opravdu kazde je jine, ja mnela stesti a ritualky a trochu "drsneho" pristupu vysly. Tak jsem to chtela doporucit treba otrlejsim novym maminkam, aby to zkusily, pokud na to maji nerv a deti aspon trochu naturu. Treba jim to taky zabere. Jeste jednou hodne stesti a obdivuju vsechny maminky, co si tim prochazeji. Opravdu. My se trapime s jidlem.
 Monca, 2 seminka 
  • 

Re: Re: Re: Spánek versus zoubky 

(6.6.2007 1:06:18)
Leo, jo ja te chapu. Mam zas jiny problem. Mala je treba podle doktorky podvyzivena. Maly je buclik. Uz jsem zkusila vsechno mozne, i obrecela. Nechce jist. Kazdy je totalne jiny. Se spanim je to asi podobne.
Leo, promin, nepochopila jsem jestli te mala vola a je uplne vzhuru, nebo jen tak v polospanku brouka a vrti se. Ja vim ze je to tezke, ale zkusila jsi ji nechat, co po par minutach, nebo hodinach udela sama? Pokud je v bezpeci, zkus ji nechat. Ja potrebovala k nauceni chlapecka onu noc manzela, co mne "po predchozi dohode" k mimi proste nepustil. Su slabsi povaha :))
Hodne stesti vsem maminkam
 Leona 
  • 

Re: Re: Re: Re: Spánek versus zoubky 

(6.6.2007 9:46:09)
Jak kdy. Někdy se vrtí a vrtí až se z toho vzbudí. Někdy se vrtí vrtí a já přiběhnu s mlékem nebo čajem. No a někdy se zavrtí a hned spinká. Je takový neposeda i přes den, nevydrží chvilinku být v klidu. Vím, že bych si ji v noci absolutně neměla všímat, ale když cestuje tak jsem stejně vzhůru a nedá mi to si jí nevšímat. Zoubky nám do toho taky rostou, tak prostě čekám, že ji to za nějaký měsíc přejde.
 petra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Spánek versus zoubky 

(6.6.2007 14:14:39)
Leo,
to znám. Dcerka je taky noční cestovatel. Leze po postýlce, vrtí se, vráží do šprdlin. Ona byla v polospánku, ale mě to vždycky spolehlivě vzbudilo. A nemusela jsem nikam pro čaje, pro dudlíky..., jen jsem nespala z toho vrtění. Moje nespaní vyřešil dětský pokoj. Slečínka má postel se zábranou a já konečně v klidu spím, protože přes dvoje dveře to vrtění neslyším:-)A když slečna něco potřebuje, tak klidně přujde do ložnice - už jí jsou dva roky, takže podle mého sama spát může.
 Leona 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spánek versus zoubky 

(6.6.2007 18:37:57)
Také jsem nad tím uvažovala, dát ji spát do jejího pokoje. Má ho už pěkně zařízený a navíc je hned vedle ložnice. Jenže kdo je proti - manžel. Je prý ještě malá, chce, aby byla s náma v ložnici. Jenže on spí jako dudek. Tak uvidíme. Kdyby to mělo být neúnosné, asi bych to tak řešila.
 petrida 


Každé mimi je jiné. 

(5.6.2007 23:30:21)
No jo, ale to není žádná zásluha. Nemyslim to zle:-)
První dítě bylo hrozný nespavec, co my jsme si s manželem užili! Uspávání večer, pětkrát za noc...Nošení, zpívání, hlazení, houpání, rádio, nechat řvát..., nic nezabíralo a nezabralo, pak v roce a půl začal spát sám. Pak jsme měli druhé a nevěřila jsem vlastním očím (a uším). Miminko samo usínalo, dokonce ho rušilo, když jsem s ním chtěla být a v noci krásně spinkalo. Kdyby bylo první, asi bych se chlubila, jak mám vycepovaný dítě a nechápala, jak ostatní rodiče děti rozmazlují nějakým uspáváním. Takhle jsem chápala, že je to spíš o dítěti než o rodičích. Můj osobní závěr: někdy nepomůže nic, neexistuje rada, co platí na všechny děti, pomůže jen čas a musí se to přežít ve zdraví!
PS: to hodné miminko se teď ve 2,5 letech budí nejmíň pětkrát za noc a zlobí, to zlobivé miminko se nebudí od roka a půl vůbec a spinká jako dudek.
 Zuzana, 2 vnoučata 
  • 

Re: Každé mimi je jiné. 

(14.6.2007 9:03:54)
Naprosto souhlasím. Každé mimino je jiné a přesvědčovat někoho, že něco dělá špatně, že u nás to funguje, je nesmysl. Mohu maximálně poradit, ale je hloupost si myslet, že když moje dítě usíná bez problémů a sousedovo dítě špatně, je to vždy jen vina rodičů. Některé děti také mají velké problémy s nadýmáním a probrečí spoustu hodin, ať dělají rodiče cokoliv. Já sama jsem s první dcerou vyzkoušela vše možné, nic nezabíralo až do 6 měsíců, kdy jsme přešli na umělou výživu. A syna jsem odstavila bohužel v 6 týdnech, protože mezi dětmi byl rozdíl pouhých 15 měsíců a pokud by po mém mléce trpěl nadýmáním stejně jako dcera a nespal a celé dny probrečel jako ona,kdy jsem ji hodiny a hodiny chovala, to už bych nebyla zvládla. Ne vždy je to asi tak, některé děti možná brečí i při umělé výživě a naopak při kojení nikoliv, ale jakmile jsem jej odstavila, spal jako dudek. Moje švagrová též kojila - a dcera jí spala celé dny, tudíž samozřejmě nemohla pochopit, proč moje brečí, ale skutečně jsme absolutně vše, bez výsledku. Bála jsem se cokoliv sníst, co by mohlo způsobovat nadýmání a nic platné.
 Hedvika, dcerka 6 měsíců 
  • 

Re: Spánek versus zoubky 

(12.10.2007 12:26:37)
My jsme měli usínámí taky v pohodě až do té doby, nez malé začaly ve čtyřech měsících růst zuby. Dcerka usínala kolem deváté hodiny u prsu, spala do jedné nebo do dvou hodin, pak jsem ji nakojila a spala zase až asi do šesti, pak zase kojení a budily jsme se kolem osmé hodiny. Bohužel teď od toho čtvrtého měsíce co jí rostou zoubky (už teď, v půl roce jich máme osm) mi malá usímá s řevem až někdy v jedenáct hodin a to s ní musím několikrát skákat na baloně, protože když ji položím do postýlky je hned vzhůru a začne plakat. V noci mi kolikrát i po půl hodině začne v polospánku plakat, zvedá zadeček, cestuje po polstylce a nepomůže nic než zase balon nebo prso. Takže už dva měsíce v noci každou hodinu skáču na baloně nebo kojím:-(( Fakt na palicu!! Už jsem se rozhodla pro metodu nechat vyřvat (5,10,20), ale po těch příspěvcích co jsem tu četla mám obavu, že ani to nepomůže.. Jinak přes den je to zlatíčko, směje se, sama se zabaví,od čtvrtého měsíce se otáčí na bříško a teď se začíná plazit a přes poledne vydrží spát v kočárku i 3 hodiny. Ale ty noci už opravdu nezvládám! Poraďte někdo jak udělat aby zase spinkala jako dřív..
 iva 
  • 

Hezké sny 

(5.6.2007 17:51:41)
Děkuji za článek který mě velmi potěšil. Taky jsem syna uspávala hlazením po nosánku, bez toho neusnul. Dokonce pokud nespal a já jsem přestala, sám si přitáhl ruku, abych pokračovala.( To když už byl trošku větší - asi rok). Dcera zase chtěla, abych se jí dotýkala, třeba ruky, aby měla pocit, že jsem blízko. Hlazení po nosánku nezabíralo. No, každé dítě je opravdu jiné. Ale myslím si, že je to hlavně o kontaktu s dítětem, aby mělo pocit blízkosti.
 Zuzka a Anežka 06/05 
  • 

Spaní ... 

(5.6.2007 22:39:11)
Naši skoro dvouletou holčičku stále uspávám a sice "šubelením" po zádíčkách a na ručičce, pak ji alespoň za ručičku držím. Chvilku jí zpívám, povídám pohádku, ona je povídá se mnou atd. Až letos v dubnu začala spát celou noc, i když to stále není pravidlo. Ale už konečně noci, kdy spí až do rána převažují nad těmi druhými. Když byly miminko, budila se na kojení jen jednou kolem druhé až třetí hodiny, což mi kamarádky záviděly. Ale jinak se stále necítíme vyspalí ... No snad jednou začne usínat sama a bude spát celou noc.
 MiladaL 


Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(5.6.2007 22:57:58)
Jsem maminkou 4,5 měsíční holčičky, takže zatím nemám žádnou statisticky významnou zkušenost, jen svůj názor.
Znám ale lidi, co si myslí, že jim dítě má spát od 19.00 nebo od 20.00, jen aby se mohli dívat na ty ptákoviny v televizi. výsledek je ten, že jim dítě sice usne v sedm večer, ale zase je druhou půlku noci budí.
Dáváme proto dcerku spát až když je skutečně unavená, většinou ve 21.00, ve 22.00, naprosto nepravidelně, prostě když chce spát. žádné pravidelné rituály nemáme, dost často koupem, někdy masírujeme, ale když jsme na cestách, což je často, tak je to úplně jinak. spí ale vždycky celou noc a hlavně usíná hned co ji uložíme (což přičítám její únavě).
vzbudí se někdy dost brzo (mezi 6 - 7), ale nechá mě spát a zabaví se sama; to zase přikládám tomu, že spí mezi námi v posteli, takže se nenudí ve své postýlce.
přes den ji taky nedávám spát v nějakou určitou dobu, prostě si spí, kdy je zrovna unavená (moc tedy nespí, mezi 1 - 2 hodinami denně, výjimečně 3 hodiny, když jsme na delší túře a je v šátku tak déle).
jsem asi ovlivněna svým dětstvím - vždycky, když jsem podle dospělých měla spát (doma, ve školce), tak se mi zpravidla nechtělo. pak jsem se hodinu až dvě převalovala v posteli jen proto, že už je osm večer a já jsem měla jít spát. to nemá podle mě smysl. nejméně 80 % rodičů stejně večer akorát tak kouká na televizi.
jak se malá narodila, tak jsme televizi vyhodili. tím pádem člověk získá dost času.
 Hadi a spol 


Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(5.6.2007 23:39:22)
Já tedy dávám holky spát v současné době taky vždycky když jsou unavené, ale protože už od dvou měsíců je dávám spát mezi 7-9, tak si na to zvykly a usínají do půl hodiny, protože jsou unavené. Jeden týden jsme měli delší usínání, protože se naučily stát a chtěly si to pořádně užít, přestože už se skoro na nohách neudržely. Televizi sice máme, ale zapínáme jí zcela vyjímečně a když ty dvě naše cácory usnou, je čas dělat věci, které si nedovolím dělat, když jsem s nima sama doma - jako třeba žehlení - to opravdu dělám jenom večer, protože riskovat to, že mi strhnou žehličku nestojí zato a protože vstáváme mezi 6-7 vydržím dlouho jenom málokdy a většinou chodím spát kolem 10.hodiny a jsem opravdu ráda, že ty naše holky umí chodit spát brzy. Osobně si myslím, že je dobré děti naučit chodit spát v pravidelnou dobu a to v takovou, aby měli dostatek času na odpočinek.
 Baruška1 


Re: Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(6.6.2007 15:15:55)
Milado, možná píchnu do vosího hnízda, ale já jsem rozhodně pro nějaký řád a jsem přesvědčena, že pokud ho dítě nemá, není to pro něj dobré.Nevidím vůbec nic špatného na tom, že dám své dítě po večerníčku spát. Jsem s ním celý den a večer chci mít zkrátka klid. Tvá holčička je ještě miminko a nevím, nevím, jak moc budeš tolerantní o rok později.
Mám dva kluky a nepamatuji jedinou scénu s usínáním. Staršímu je sedm, mladšímu 20 měsíců a oba chodí spát po večerníčku. Zkrátka jsou tak zvyklí. Usínají v pohodě, bez pláče a protesty z jejich strany nejsou absolutně žádné. Berou to jako naprostou samozřejmost. Oba přespí v tahu celou noc, žádné buzení k ránu. Mladší chodí spávat ještě po obědě, opět ve stejnou hodinu a spí minimálně 2,5 hodiny.
 Kajda, dcera 5 týdnů 
  • 

Re: Re: Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(7.6.2007 11:16:45)
Ahoj,
souhlasím s tebou, že děti by měli mít nějaký řád, ale poraď jak máme uspat naší 5 týdenní dceru, aniž bychom nemuseli houpat v náručí nebo v polštáři. Usne my na ruce, přendám ji do postýlky a do 5 minut je vzhůru a vše se opakuje tak pětkrát než usne. Začneme v 7 hodin koupáním pak nakojím dám do postýlky a začne brečet dokud ji nedáme na ruku (pak je klid), a vše se opakuje.

Díky za radu
 Baruška1 


Re: Re: Re: Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(7.6.2007 13:28:14)
Kajdo, nevím, jestli moje rada zabere i u vás doma, ale za zkoušku to stojí. Mně v tomhle věku prcek zase usínal u prsa, zpočátku mu stačilo, že se u prsa uspal a já mohla odejít. Pak byl čím dál neklidnější a ve dvou měsících jsme řešili, jakým způsobem uspávat dál. Mám-li být upřímná, chováním v náručí jsme si prošli u staršího a znovu se mi do celé uspávací anabáze nechtělo. A tak jsme v jeho cca 8 týdnech zkusili poprvé na noc zavinout (návod je v knížce Nejšťastnější miminko v okolí). Je to k nevíře, ale zavinujeme dál den co den a to už bude synovi 20 měsíců. Zavinování jsme si sice upravili po svém (jednu ručku mu nechám volnou), ale malý je naprosto spokojený a omezení v pohybu mu vůbec nevadí. Já si třeba nedokážu představit, že bych v pozici "mumie" měla strávit byť jen jedinou noc, ale na něho to fakt zabírá a co víc, zavinování sám vyžaduje. Je to jeho uspávací rituál. Ještě na závěr - na usínání má ještě dudlík.
 Kajda, dcera 5 týdnů 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(8.6.2007 16:24:30)
Baruško, děkuji ti za rady, dnes vyzkouším tu zavinovačku a uvidíme, u nás to kojení uspí jen někdy.
Kajda
 Milada D., holčička 2,5r 
  • 

Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(6.6.2007 9:15:15)
Ahoj, souhlasím s tebou. Naše Milu je už sice starší, ale taky ji nechávám spát, když ona chce. Teď se to ustálilo, usíná kolem půl desáté večer, jsme u ní a povídáme pohádky. Přes den ji nechávám, když usne, usne, když ne, tak ne. Když byla malá, do 6 měsíců spala naprosto v pohodě a pak začala blbnout, půl hodiny po usnutí se vzbudila s ohromným řevem, který absolutně nešel uklidnit, byly jsme i na neurologii a prostě nám řekli, že se jí asi něco ošklivého zdá. Začli jsme si ji brát do postele, abychom se aspoň trochu vyspali. Po několika měsících klidu zase začala v noci prožívat znovu to, co ve dne. Povídá si ze spaní, brečí, směje se, zvedne se, zase si lehne (na jinou stranu), točí se, mlátí kolem sebe, zařídili jsme jí ležení na zemi, kde měla dost prostoru a ve dvou letech jsme jí zařídili vlastní pokojík se dvěma postelemi vedle sebe, jsou nízké, když spadne, nic se jí nestane. Samozřejmě má kolem nandané polštáře, aby padala do měkkého, ale zatím se to stalo jen jednou a to když bylo velké vedro.
 Rusalice, 2 víly 
  • 

Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(6.6.2007 11:18:23)
Třeba s "tím" děláme takovou vědu proto, že nejsme matkami jen jedináčků. Přičemž starší dítě, zpravidla školák, nemůže jít spát, kdy chce a dělat si úkoly a jiné kroužky, koníčky a další, kdy chce on nebo jeho mladší sourozenec. Starší musí jít spát do devíti hodin, aby ráno vstal zčerstva do školy, tedy i mladší musí jít spát, aby staršího logicky nerušil. Samozřejmě je pro mě taky logické, že mladší chodí spát po 12. hodině po obědě, neboť pak přichází starší, děláme úkoly a po třetí vyrážíme na kroužky a jiné výše zmiňované. To už musí mýt mladší dítko vyspané a najezené, aby celý ten kolotoč vydrželo. V neposlední řadě je to pro menší dítě dobrá příprava na školku, kdy se ho nikdo nebude ptát, v jaký čas by laskavě hajalo. A k té televizi - není to jen o ní, jsem ráda, že po deváté hodině máme chvilku s manželem pro sebe :-)), i bez televize dokážeme využít večerní podvečer a nemusí mi při tom skákat dítě po hlavě ...
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(6.6.2007 13:05:37)
Tady k tomu názoru musím trošičku oponovat. Moje děti spí odjakživa v noci výborně. Menší chodí spát v tebou zmiňovaných 19 a starší ve 20 (pravidelně, bez časových výkyvů). Rozhodně ne proto, abych se mohla dívat na TV, tipla bych si, že u nás večer televize nehrála více jak rok. Ale píšu holkám deníčky, zakládám alba, čtu si nebo poslouchám nějakou hudbu a přitom klábosím s manželem. Naše děti ví, když je ukládám do postýlky, že padla, že pro mě den s nimi skončil a je na čase spinkat. Spí celou noc. Ráno vstáváme průměrně kolem té šesté - všichni odpočinutí a vyspaní.
Na takové to "usne, když se jí bude chtít" celkem dojela moje kamarádka. Té holčička spala, tak jak ty říkáš celý první rok (jak já jsem ji záviděla, když jí mimi přes den spalo :))) Ale potom, díky nepravidelnému režimu začala mít problémy se spaním a dodnes (4 roky) jí neprospala noc, nechce jí spát přes den - dítě je utahané, nevrlé, ale prostě zabrat nemůže. Nemusí to být tím, kdo ví. Dětské spaní je jedna velká alchymie.

PS: ještě jsem si vzpomněla, že jedna známá mi líčila, jak si naučila chlapečka usínat tím, že mu žmoulala prsty ouško. Dnes má kluk pět let a ona pořád žmoulá - prcek bez toho nezabere. To mě rozesmálo. Nemyslím škodolibě, spíše mi to přišlo hodně veselé.
 Mortadela 


Re: Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(6.6.2007 13:23:14)
To žmoulání ucha - ono to s tím zvykem nebývá až tak horké. Moje dcerka jako malinká moc špatně usínala, nebyla schopná se zklidnit, mlátila sebou a ne a ne zabrat, usínání jí trvalo klidně i 1,5 hodiny, než opravdu spala. Co jí pomáhalo - když mi žmoulala vlasy, prostě si chytla pramen mých vlasů a všelijak mě za ně popotahovala. Na jedné straně to byla docela úleva, že se konečně našlo něco co jí pomůže usnout a na druhé straně jsem se bála, že se to neodnaučí. Ale přišel čas, kdy od toho sama upustila (po 2. roce). Vyrostla z toho.
 HelenaPa 


Re: Re: Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(7.6.2007 10:27:25)
Tak náš drobek si před spaním žmoulá ouško sám. Jak si ho začne potahovat, je čas jít spát.
Bývaly doby, kdy prospal celou noc. Pak se začal často budit. Jak se omylem přetočil na bříško okamžitě šel na všechny čtyři a do stoje a spustil řev. Na bříšku spal jen jedenkrát. Jak je rozespalý, tak se prostě z bříška na záda nedostane.
Nejlíp usíná, když ležím vedle něho a držím ho za ruku. a druhou rukou mezi šprušlema bráním, aby se přetočil na bříško. Někdy je ťuhýk za 5 minut, někdy je to tři čtvrtě hodiny. Chtěla bych ho naučit usínat samotnýho, ale nevím jak.
A masáže - o těch si můžu nechat leda zdát. Večer umejeme (bez problému), ael jakmile ho položím na přebalovák a začnu jemně utírat nebo pak mazat, je neskutečnej řev. Takže masáží bych ho opravdu ke spaní nenaladila.
 xenja + Viktorie 


Re: Re: Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(12.6.2007 19:58:59)
Mortadelo, u nas je to to same. Mala (za mesic ji budou dva roky) neusne jinak, nez ze lezi v nasi posteli, ja lezim s ni a ona mi zmoula vlasy, takhle usina asi od pul roku. Zatim z toho nevyrostla, ale uz se i stane, ze si chytne sve vlasy a usne tak. ALe nestresuju, urcite z toho vyroste a mozna mi to pak i bude chybet.
 fisperanda 


Re: Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(6.6.2007 13:30:00)
U nás je to tak, že dcerka chodí spat kolem šesté večer. Prostě sem vypozorovala, že je tu dobu ospalá, tak jí dáváme v šest spát. Padne a spí až do rána, do šesti. Nepopírám, že mi to vyhovuje, protože si stihnu udělat svoje věci a večer mám volný. Když ještě byla malá, tak mi všichni říkali, jak to není normální a kdesi cosi. Snažila sem se jí pak posunout spaní na osmou večer, doufala sem, že se zase bude budit pozdějš ráno. Jenomže ona si prostě začne mnout o šesti uši, oči a je protivná. Takže nemá cenu stavět se jejím potřebám. Máme to uzpůsobený tak, že prostě v šest jde spat a hotovo. I v případě, že se jí někdy nechce a ještě by vydržela, ale v tomhle případě mi přijde režim důležitý. Je to pak snadnější pro nás i pro ni.
 Terka, Jakub 1rok 
  • 

Re: Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(6.6.2007 22:04:22)
Jano, nejsi náhodou z Brna z Galandauerovy?
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Re: Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(7.6.2007 13:10:18)
No to nejsem. Jsem z Frýdku-Místku, jestli to má na spánek dětí nějaký vliv :)))))))
 Terka, Jakub 1rok 
  • 

Re: Re: Re: Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(7.6.2007 21:43:54)
Ne, nemá, aspoň myslím :-)), jen mi velmi připomínáš naši sousedku z bývalého bydliště, nemám na ni bohužel kontakt. To jen tak.
 Andrea, syn 6/2004 
  • 

Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(6.6.2007 13:43:10)
Myslím, že je to hodně věkem dítěte, myslím, že tak do půl roku nemá moc smyslu hledět na hodiny. Mám alezkušenost z dovolné maminek. Byla tam maminka, co svoji 1,5 letou dcerku nechávala jít spát, až když si řekla ... holčička kolem 23 hodiny pobíhala po penzionku, pak byl předtažená a kolem 24 asi tak s půl hodinovým řevem usínala (nešlo jí to) , vstávala ráno kolem 10 h. Jednu noc vydržel až do 2h v noci...maminka s ní byla sama v herně Té maminky mi spíše bylo líto, nestíhala vůbec nic, byla nevyspalá, protože ráno do 10h nespala, ale vstávala v 6 se svým 2. dítětem atd. Náš 3 letý syn si myslím, že by vydržel být vzhůru třeba i do těch 22h, dokáže tak od 2 let překonat určité stádium ospalosti, do té doby, když to na něj přišlo, tak usnul kdekoliv, ale jde si lehnout mezi 20-20,30h, v postýlce čteme, povídáme a když není ospalý, tak si ještě poslouchá pohádky na CD. Myslím, že je vhodné dodržovat určitý režim a i když dítě nechce spát, tak nastolit alespoň klidovou fázi tj. hrát si v posteli nebo si prohlížet knížky nebo poslouchat CD
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(6.6.2007 13:44:48)
no, jednak je vému miminku 4,5 měsíce a to se mu režim ještě bude měnit, jednak časem třeba přijdeš na to (a zvlášť pak při více dětech), že jsi večer unavená a potřebuješ chvilku pro sebe, aniž ti někdo leze na klín, chce si s tebou hrát nebo běhá jak torpédo po bytě... a včasné uložení ratolestí také podporuje pravidelný milostný život rodičů :)... no, a když pak děti chodí navíc do školy, tak nějaké "půjde si spát, kdy bude chtít", už vůbec nepřichází v úvahu.
 Lucie 
  • 

Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(14.5.2009 15:36:30)
Ahoj Ráchel,

dobré vedět, protože mi malý přes den usínál sám v postýlce, ale najednou se to celé změnilo a chce moji přítomnost, je mu 3,5 měsíce, ale usne s dudlíkem a s bryndákem na hlavě, takže to asi přestávám řešit, u tak malého dítěte se to asi mění v cyklech, jsem ale ráda, že večerní a noční režim u nás funguje a jsme v tom celkem důslední.
 zubejda 
  • 

zaděláváš si na problémy! 

(6.6.2007 14:37:16)
Promiň, Milado, jestli se tě dotknu, ale myslím si,že si koleduješ o problémy, které vidím kolem sebe. Mám téměř dvouletégho syna a jsem tady v okolí jedna z mála maminek, teré má večer klid. Ať už na žehlední či jinou práci nebo jebn tak na společný večer s manželem. Ono 4,5 měs. staré dítě je asi ta největší pohoda, ale jak poroste, bude vyžadovat víc a víc pozornosti a tvé nergie vložené d jeho "zábavy" A řeknu ti, třeba takové 18 měs. dítě do desíti večer je pěknej záhul. teď, dokud máš ležící miminko, si můžeš udělat spoustu práce, pokud vydrží ležet nebo je v šátku. Ale až poleze a v šátku ho neuneseš a přestane se mu tam líbit, budeš mít mnohem míň času.
Ono to není kvůli ,kravinám v televizi, i když vyhodut televizi je obdivuhodný krok k zachování rodiny, to ti chválím a i to obdivuju, ale v zájmu dítěte je žádoucí, aby chodilo spát dřív. Já jsem si po šestinedělí řekla: tak, je čas, abych mladýho naučila, kdy se chdí spát (už mě nebavila do půl desáté či do desíti chodit po bytě a uhoupávat, prostě jsem ho naučila chodit spát v osm a od té don¨by skoro ty dva roky prostě chodí spát kolem osmé, někdy dřív a někdy později, smaozřejmě, na cestách to často nejde, to sde mi taky rozhodí a trvá třeba 14 dní, než se to vrátí k normálu, ale vyplatí se mi to. Je to jedna z mála věcí, kde jsem opravdu důsledná, ale jem moc rády. Když si pak na pískovišti stěžují maminy, v koli že to jejich dítě usnulo )v 11, o půlnoci, v jednu ráno ...pak spí do doevíti dopelden a mají narušený celý den)...jsem ráda, že náš chodí tak brzo.
Děti, které chdí spát večer pozdě, spí i hůž přes den a je to začarovaný kruh, jsou trvale spánkově deprivované, můžou si vypěstobvat různé neurózy. Je to ověřená zkušenost, není to prý logiocké, ale biologické :)
I pro dospělého je prý nejdůležitější, kolik spí před půlnocí, to je nejkvalitnější spánek. natož pro dítě.
Dávejte děti spát brzo, děláte to nejen pro sebe, ale hlavně pro ně!!!
 zubejda 
  • 

překlepy 

(6.6.2007 14:41:14)
omlouvám se za tu horu překlepů, psala jsem rychle nepřečetla to po sobě, ostuda!!!
 fisperanda 


Re: zaděláváš si na problémy! 

(6.6.2007 17:23:54)
Zubejdo, troufám si nesouhlasit s tím, že nejkvalitnější spánek je před půlnocí. Fáze spánku se střídají několikrát během noci. Jedná se o REM fázi (kdy spící upadá do hlubokýho spánku a zdají se sny) a následuje mělký spánek, tuším Non REM. Z toho vyplývá, že pokud dotyčný bude spát třeba od půlnoci do osmi a stihnou se prostřídat všechny fáze spánku, tak aby si dostatečně odpočal, pak ten spánek bude stejně kvalitní jako u osoby která jde spát před půlnocí a vstane o šesti.

No nic, jenom mi to nedalo.... :o)
 Jana, kluk 2,5 
  • 

Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(7.6.2007 19:05:37)
To je sice moc hezký, taky to tak dělám, ale nejsem z toho nijak nadšená. Celý den bavit takového sviště, odpovídat na milion a jednu otázku typu "a proč", kakáníá, čůrání, řvaní, dělání bordelu po bytě, courání venku za účelem unaviot toho mrňavýho prevíta aspoň na chvilku, abych si doma mohla v klidu vypít kávu.....a pak zjistit, že máma má málem svalovou horečku z tůry, zatímco synek si vesele skáče a lítá po bytě jakoby neušel několik kiláků....to je FAKT ZÁHUL !!!! Proč je asi tak málo tatínků na mateřský, že ????
Přes veškeré triky, rituály atp. jsem nakonec rezignovala a nechávám to osudu. Přes den nespí ani minutu. Večer usne tak mezi 11 a půlnocí, ráno spí cca do 8 - 9 hodin (já taky, protože když konečně "odpadne" tak teprve můžu jít vařit, žehlit a uklízet ten svinčík, což trvá tak cca do 2 - 3 ráno - tzn. že si velmi ráda ráno pospím s ním). A pro šťouraly - ano, zkoušela jsem budit, nastolit režim uměle, leč ani po delší době to nefungovalo, usínání navzdory rannímu buzení stejné, jen byl o to víc protivný.
Takže když to jen trochu jde, jak ráda bych si večer vychutnala (navzdory VŠ vzdělání a bohatým zájmům)koukání se na jednoduché a duševně nenáročné seriály typu "Pouta".
Ale napadá mě řešení......
Co se vykašlat na čajíčky uklidňováčky pro dítko a nechat si napsat nějaký "uklidňovátko" pro maminku :-)))) ????
Něco jako v tom starém vtipu o ženě, která měla 15 dětí, protože prý brala valium místo antikoncepce, takže má sice hodně dětí, ale nevadí jí to :-)
Teď mi ho na chvilinku hlídá babča, ó to je nádherné ticho a klid, asi si napustím jednu rychlou voňavou vanu a otevřu si flašku červenýho :-)
 Damila 
  • 

Jano, 

(7.6.2007 19:50:51)
věz, že toto je jen dočasné. Sláva!
prostě za deset let budeš vzpomínat, jak ráda bys byla, aby Tě to Tvé mrně ještě "potřebovalo". Znám to, a pomalu se blížím k tomu, kdy mě potřebovat přestanou...:o)
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Jano, 

(8.6.2007 8:51:44)
Damilo, část mých dětí mě "potřebuje" už jen občas, a věř mi, že jsem moooooc ráda, že to tak je. Po té době závislosti se mi ani trochu nestýská.
 Majena,Terezka 
  • 

Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(10.6.2007 9:50:42)
Promiňte,ale vaše metody taky nejsou správné.Aby dítě spalo semnou v posteli a potom ho to odnaučit.Když dítěti neuděláme režim na spaní,budeme mi kolem něho skákat.Děti sou chytré a rychle prokouknou co jim vyhovuje.
 nicota 
  • 

Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(10.6.2007 19:17:50)
To je pěkná blbost dávat děti spát až když odpadnou.Mám od jakživa zavedený /děti 11 a 6 let/režim od osmi spát a nediskutuji.Až ti začnou chodit do školky nebo do školy a nebudou si moc vyspávat podle svých představ,tak na to doplatí děti i ty.Budou unavené a mrzuté,nesoustředěné.Děti mají mít hodně a dostatek spánku ,akdyž je naučíš ponocovat už ,jako malé ,tak je pak už nenaučíš spát.
 Peťula a tři cácorky 


Re: Proč s tím uspáváním děláte takovou vědu?  

(30.11.2009 19:55:32)
Myslím si,že to,že Tvá dcerka takhle pěkně spí není rozhodně zásluhou toho,že chodí spát jak chce...prostě máš štěstí..já mám děti tři,taky jsem nikdy žádné rituály nezaváděla (rozhodně ale myslím,že dítě by mělo jít včas-do 20h maximálně) teď u třetího dítěte na ty rituály musím najet,protože malá spí příšerně-je jí rok,v noci je 15krát vzhůru,vůbec nechce spát..v noci pořád bulí...kdybys byla ve stejně situaci,nenapsala bys - proč s tím uspáváním děláte takovou vědu...ale hledala bys stejně jako my ostatní vhodnou metodu jak dítě naučit spát...~;)
 Jana V., syn 3 roky 
  • 

Nebála bych se usínání při kojení 

(5.6.2007 23:25:47)
Myslím, že není třeba se bát usínání při kojení. Konečně, malá miminka to ani jinak nemají a těžko je budit s tím, že při kojení se přece neusíná. U nás jsme od usínání při kojení plynule přešli před druhým rokem na usínání při pohádce. Dávala jsem synovi na vybranou, a po pár dnech dal přednost pohádce. Tím dnem jako kouzelným proutkem přestalo noční kojení a ve dvaapůl roce se malý odstavil úplně. V té době už také přestal vyžadovat odpolední spánek, takže vše do sebe pěkně zapadlo. Myslím, že je to další důkaz, že děcko si samo řekne, že na něco nastal čas a také, že je dobré kojit do doporučovaných dvou let - pokud to tedy oběma stranám ((-: vyhovuje.
 jajinka 
  • 

Re: Nebála bych se usínání při kojení 

(7.6.2007 20:24:57)
Dobrý den Jani docela jste mě potěšila,právě řeším jak odnaučit mojí holčičku 19 měs.usínat u kojení.Jinak totiž absolutně neusne.Nemáte zkušenosti jestli má cenu vyzkoušet Ha ja ja mléčko z lahve před spaním,nebo na usínání?a co dělat když se vzbudí v noci a bude chtít nakojit?Mám z toho strach.Děkuji za radu Jarka.
 Eva K, Lucie 15m 
  • 

Re: Re: Nebála bych se usínání při kojení 

(8.6.2007 15:36:51)
Ahoj, naše Lucinka taky prso miluje.

Večerní uspávání na prsu jsem zrušila ve věku 9 měsíců. Vůbec jsem nad tím nepřemýšlela, prostě jsem jí ho bez předchozího přemýšlení sebrala a ono to vyšlo:-). VLastně jsem byla překvapená, že to zafungovalo:-).

Dám ji napít z prsa v posteli, když už cítím, že je klidná a že prso spíše dumlá nebo že dělá veliké přestávky mezi sáním, tak jí to prsíčko seberu. Zůstanem spolu ležet. Ona se chvíli vrtí, třeba zpívám monotolním hlasem, nebo nevýrazným hlasem povídám, co jsme dnes dělali. Taky pomáhá hlazení. Je důležité si vedle ní lehnout tak, že máme hlavy na stejné úrovni, že ji nestrkám prsa pod nos:-). Způsob usnutí se mění. Když byla menší, tak se chvíli vrtěla a v klidu usnula. Někdy trošku zapláče, ale nic silného, spíš zabrblání. Kolem roku jsem ji musela pevně obejmout. Teď se to trošku zhoršuje, než usne, trvá to třeba 30 minut a nesnese objetí, myslím, že to vnímá jako omezení. Ale máme dětskou postýlku hned vedle naší a dala jsem pryč jednu postranici, takže máme vlastně troujlůžko. Někdy usne u sebe v postýlce, někdy u mě.

Jinak k polednímu usnutí stále používám prso, taky nevím, jak to odbourám, večerní způsob nefunguje a kočárek taky ne.

Kámošce kluk usne i s flaškou. Hajaja je sytější, takže dítě je zasycené a je menší pravděpodobnost, že se vzbudí hlady. To my tedy řekli v lékárně. V celku si ale myslím, že uspávání na prsu není o jídle či pití, ale o mazlení a tělesné blízkosti.

Každé děcko je jiné, tak ti přeji, ať na to své taky vyzraješ:-)).

Eva
 Vendy, 33 mes. Sára 
  • 

Re: Nebála bych se usínání při kojení 

(15.6.2007 13:26:27)
Také jsem dceru kojila do 2 let a tím pádem i takto uspávala. Ale po dovolené v Chorvatsku, kde se nemohla v tom teple ucucat jsem ji odstavila. Přešly jsme na flašku s dudáčkem a bohužel ji máme před spaním doteď. Ale usíná při pohádce. A taky někdy při škrábání na zádíčkách. :-)
 Danny+1 
  • 

Estivillova metoda 

(5.6.2007 23:53:19)
Je zajímavé, že se článek nezmiňuje o psychologické metodě uspávání od našeho předního psychologa Eduarda Estivilla - je v prodeji knížka Dětská nespavost.
V okruhu mých známých ji vyzkoušelo několik maminek a u všech zabrala. Metoda spočívá v tom, že dítě se za pomoci rodičů naučí usínat a nepotřebuje k tomu ani chování ani hlazení po nose. Jen je potřeba být důsledky a přesvědčený.
 Jana, Laura 04/06 
  • 

Re: Estivillova metoda 

(7.6.2007 22:39:03)
Jenom chci upřesnit, že Estivil není náš přední psycholog, nýbrž je to Španěl. Knížku jsem si vypůjčila, když dceři bylo deset měsíců a intervaly jejího nočního probouzení se zkrátily na hodinu, což už pro mě bylo neúnosné. Estivilova metoda ovšem patří spíše k těm "tvrdým", jde v podstatě o to dát dítě do postýlky a nechat ho řvát a uklidňovat ho pouze slovy v určitých časových intervalech (s tím, že Estivil píše, že dítě vyzkouší cokoli, například i zvracení, ale rodiče se nesmějí nechat zviklat - to bylo na mě hodně silný kafe!). Pro mě bylo nemyslitelné způsobit dceři trauma z toho, že ze dne na den je vše naprosto jinak, ale musím říct, že určitou inspiraci jsem si z knížky vzala. Estivil má podle mě pravdu v tom, že dítě se může naučit usínat samo, ať už večer nebo kdykoli v noci, když se probudí, a to, pokud mu nic jiného nezbude - pokud mu neposkytneme nějaké usínací rituály jako kojení, nošení, hlazení a podobně. V našem případě bylo tím hlavním uspávačem kojení, takže jsem přestala dceru v noci kojit a zabralo to - první dvě noci byly náročné, pak to přijala, i když pár týdnů pak ještě trvalo, než se to srovnalo. I když jsem jí to kojení "vzala", nebyla jsem ochotná ji nechávat samotnou řvát a nejspíš jí poskytuju jiné uklidňující rituály. Teď se budí většinou až nad ránem a to ji kojím, ale někdy spí neklidně a budí se víckrát, většinou ji pak zklidní dotyk a zpívání.

Estivil prostě podle mě není žádná zázračná metoda, jde o "vědeckou" modifikaci metody "nechat vyřvat", což nemusí každému vyhovovat. Jinak na Rodině už se o této metodě někde diskutovalo.
 LuncaB 


Re: Estivillova metoda 

(17.5.2010 22:29:21)
Řekla bych že je to názor nějakého chlapa bez citu. Asi si prožil krušné dětství. Nevím, proč stresovat malé miminko a vypěstovat mu tak trauma na celý život....
 .Žaba 


No to je teda “užitočný” článok. 

(6.6.2007 0:09:50)
Rady ako rituály, hladenie, pravidelný režim si človek prečíta v každej knižke. Čo ale robiť, keď si dieťa do svojho večerného rituálu zaradí dvoj až trojhodinový vresk do úplneho vysilenia? Tam predčítanie z knižky veľmi nepomáha. A vobec, problém so zaspatím je najpálčivejší prvý polrok až rok, a v tom veku čítanie z knihy miminko neocení. Dudlík nechce, hladenie ho maximálne rozčuľuje (ak to pri tom vresku je vobec možné), kojiť nechce. Úžasný trik s hladením po nosíku u staršieho síce úspešný bol, mladší si ale o tom myslel svoje. Obzvlášť ma dojala rada mlieka s medom, to som zvedavá, kto by to mesačnému dieťaťu dal...

Článok bohužiaľ nepomože deťom, ako bol moj mladší syn, ktorý až zhruba do 10 mesiacov pravidelne zaspával po x - hodinovom reve. Skúsili sme všetky možné triky, aj nechať samého v postieľke (niektoré deti údajne nemajú rady, keď ich niekto uspáva na rukách) neosvedčilo sa vobec nič. Vtedy mi najviac pomohlo uvedomenie si, že niektoré deti sú proste také, ku spánku sa musia prevrešťať. Netreba to brať osobne. Keď už som to psychicky nezvládala, našťastie bol na blízku manžel, ktorý ho prevzal. Zhruba v 10 mesiacoch to začalo pozvoľna prechádzať a teraz (15m) zaspí sám v postieľke a vačšinou spí celú noc.
 Istrie, roční dcera 
  • 

Re: No to je teda “užitočný” článok. 

(6.6.2007 11:21:26)
Přesně, když se člověk třičtvrtě roku v podstatě nevyspí, zkouší, co se dá, kde si co přečte, kdo co poradí. U nás tedy nezabíralo nic, prostě se to zhruba v 9m samo uklidnilo. Taky už jsem měla radost, že jsme nad tím konečně vyzráli. Kamarádka mi říkala, abych se předčasně neradovala. Měla pravdu, ačkoli oproti začátkům se to nedá srovnat. Přičítám občasné buzení růstům zoubků, dnes např. spala téměř celou noc (1 buzení), předevčírem jsem od tří vlastně nespala. V tom příspěvku předtím jsem se spíš ptala, jestli něco malým dáváte na zoubky, aby se jim to uklidnilo (ačkoli tohle asi k tomuto článku nepatří). Známá dává např. dětský panadol, mně se zatím nějak příčí ládovat malé dítě prášky.
 .Žaba 


Re: Re: No to je teda “užitočný” článok. 

(6.6.2007 13:02:01)
Istrie, súhlasím, deťom sa snažím lieky zbytočne nedávať, ani na teploty. Starší na zúbky vobec netrpel, akurát sme ich raz za čas prepočítali, koľko ich má. Mladší je v tomto úplný opak, oplače každý zúbok poriadne. Ale ja som zástancom názoru, že to síce bolí, ale prekonaná bolesť posilňuje, takže nedávam nič. Skúšam mu to masírovať, dávať niečo na hryzenie... Strašne dlho to trvá, než sa to prereže, horná stolička sa mu už prerezáva niekoľko týždňov, a stále je jej len vonkajšia polovica. Viem, že niektorí na prerezávanie zúbkov dávali homeopatiká, ale neviem presne ktoré.
 Kájaaspol 


Homeopatika 

(7.6.2007 14:22:41)
Na prořezávání zoubků se nám velmi osvědčilo homeopatikum - čípky VIBURCOL, k dostání v lékárně za cca 140,- Kč.První syn měl zoubek za zoubkem, ani jsme o tom nevěděli, druhý drobek o každém zoubku dá náležitě vědět a tohle nám pomáhá.
 Klara,syn 3 roky 
  • 

Re: Re: No to je teda “užitočný” článok. 

(9.6.2007 21:21:35)
Ahojky, když klukovi lezly zuby,byla jsem proti lékům.nakonec jsem koupila gel na dásničky a kdybych věděla,co mě čeká dál...Poslední zub mu leze teprve teď a spíme v klidu tak 4 noci za měsíc:)..
Musím reagovat na spousty poznámek o pozdním ukládání dětí:náš prcek odpadával tak nejdřív ve 22h a vstával mezi 3-4h(výjimečně v5h)ranní.Samozřejmě s několikerým zbuzením.Po tomto spánku(dá-li se to tak nazvat) byl odpočinutý, s růžovými tvářemi a s úsměvem na tváři.Narozdíl od nás.Po obědě jsme spali max.2 hodiny.Trvalo to rok(Od 1 do 2let).Kdo nezažije, nepochopí.Vyzkoušeno bylo vše,kromě léků na spaní.Každý den jsem si říkala,že to už snad bylo naposledy a zítra už spíme :)Je to zdravé a velmi bystré komunikativní dítě.Konečně jedeme dle režimu,ovšem naštěstí už jiného.Nejhorší je pocit bezmocnosti,že jsem vyzkoušela všechno a nic nezabírá.Teď vím, že chyba nebyla na mé straně a neměla jsem stále řešit zaručené rady a vzít to tak jak to je.Naslouchat svému dítěti.Konečně jsem dostala odvahu pořídit mu sourozence,protože kdyby se mi narodil můj miláček nespaveček jako druhorozený, bylo by to asi na prášky.Klara
 Klára, dcera Marie 9 měsíců 
  • 

Fén 

(6.6.2007 16:21:18)
Nám se při usínání osvědčil fén - teda přesněji řečeno zvuk, který fén vydává. Fén položím na zem vedle postýlky a pustím na nejnižší rychlost. Ten poměrně tichý a monotónní zvuk naši Mařenku uspává spolehlivě. Samozřejmě jsem si romanticky představovala, jak budu svému děťátku zpívat ukolébavky a ono přitom spokojeně usne, ale bohužel, ukolébavky nezabíraly. Fén je sice taková poněkud industriální ukolébavka, ale Mařenka u něj usíná do teď a většinou spí do několika minut.
 Klára, dcera Marie 9 měsíců 
  • 

Fén 

(6.6.2007 16:24:54)
Nám se při usínání osvědčil fén - teda přesněji řečeno zvuk, který fén vydává. Fén položím na zem vedle postýlky a pustím na nejnižší rychlost. Ten poměrně tichý a monotónní zvuk naši Mařenku uspává spolehlivě. Samozřejmě jsem si romanticky představovala, jak budu svému děťátku zpívat ukolébavky a ono přitom spokojeně usne, ale bohužel, ukolébavky nezabíraly. Fén je sice taková poněkud industriální ukolébavka, ale Mařenka u něj usíná do teď a většinou spí do několika minut.
 Loise 


Proč ho uspávat? 

(10.6.2007 20:03:11)
Chtěla bych vidět nás dospělé, kdyby nás někdo chtěl záměrně uspat, aniž bychom to chtěli nebo potřebovali. Neříkejte, že vám by se to každý večer líbilo takhle stereotypně...
 Vladka, Kuba, 7mesiců 
  • 

Re: Proč ho uspávat? 

(11.6.2007 15:20:58)
a procby ne? me by se takove mazleni a pohadka na dobrou noc moc libila.....
ale ted k veci, me mimco je tak zvedave, ze by nejradeji snad ani nespalo, proto je potreba mu ukazat(stanovit denni rezim), aby to pochopilo...tak to jednoduse funguje....
 Vladka, Kuba, 7mesiců 
  • 

Re: Proč ho uspávat? 

(11.6.2007 15:21:08)
a procby ne? me by se takove mazleni a pohadka na dobrou noc moc libila.....
ale ted k veci, me mimco je tak zvedave, ze by nejradeji snad ani nespalo, proto je potreba mu ukazat(stanovit denni rezim), aby to pochopilo...tak to jednoduse funguje....
 Marie,syn 22 měs. 
  • 

Re: Proč ho uspávat? 

(11.6.2007 16:24:59)
No a o tom to je,stereotyp je nuda a nikoho moc dlouho nebaví.Každý den je přeci jiný.Někdy se mimčo poprvé usměje,otočí,posadí,postaví...potkáte pokaždé jiné lidi,babička a děda taky pokaždé nedělají stejné vylomeniny,tak si o tom i s malým miminkem vyprávějte,proberte co bylo prima a co se nepovedlo.Formou pohádky,příjemnýn hlasem,v klidu a budete vidět že se dítě na takové povídání bude těšit.Můžete naplánovat příští den a nakonec malinká lež že když zavře očička a usne bude zítřek dřív - 100% zabírá.
 Jindrich 


moc pekne zakonceni :) 

(14.6.2007 17:21:28)
Ahojda, naprosto s Marii souhlasim. Stereotyp nebyvi nikoho, jedna vec je mit nejaky rezim - cca kdy se ma jit mimnko koupat, papat a jit spinkat, to by melo byt vsude stejne. Myslim, ze si o to nasi brouckove stejne jako sami reknou. Napr. vcera jsem byla s mym 8tydennim prdolkou poprve nakupovat v obchodaku, byl naprosto spokojeny a porad se na me usmival, ale bylo to uz ke konci dne a blizilo se ke konci nakupu i jeho cas. Takze ani v aute uz nebyl tolik klidny a spokojeny, jako byva. Ale, dorazili jsme domu, nachystali vanicku a malej byl okamzite opet statny, ze se koupe, najedl se a spokojene usnul. Usina v rozmezi od 8,30 - 9,30 nekdy i v deset. U nas se to vaze na jidlo. Ji totiz po 3 hodinach a nekdy to vyjde tak blbe, ze treba ji v 6h no a to by rozhodne jeste nesel spat. To chodi muz domu a hraje si s nim, koupe ho a krmi, je to vlastne jeho vecerni ritual. Do posltylky ho pak dame spolecne, dostane pusinku a jdeme pryc. Spi s nami v loznici,ve sve postylce, nechavam mu malinkou lampicku. Nekdy usne okamzite, jindy se na nas jeste smeje a chce spolecnost, tak u nej chvili jsme a povidam mu. Pak je treba mu pridrzovat chvilku dudlik no a do 5min. spinka. Rozhodne nejsem zastancem nechat miminko plakat. Kdyby si me vyzadoval, coz se deje v noci, tak jsme mu skratka porad na blizku, jsem jeho maminka a on me potrebuje.
Kazdopadne preji vsem maminkam at se vam to usinani dari co nejlepe, at jste vy i mimi spokojene.
PS: kazde mimi je jine a kazde ma svou osobnost:)
 Andrea, dcera 10 měsíců 
  • 

Kdo poradí jak uspat 

(16.6.2007 19:10:10)
Prosím o radu, jak uspat 10měsíční miminko. Přes den usne bez problému na procházce venku v kočárku, večer si však již nevím rady. Asi na 7 měsíci jsme jí po několika probrečených večerech naučili usínat docela bez problémů a asi na dvě kojení krásně spala celou noc. V 9měsících jí začaly růst zuby a s večerním usínáním byl konec. Nyní opět začínáme se způsobem nechat brečet, ale už mě to docela znervozňuje, protože to trvá dost dlouho ( asi 10 dní)a stav se moc nezlepšil. První problém je hned v tom, že jakmile se blížíme k postýlce, začne řev a ten skončí až minimálně po 45 minutách, a nepomáhá jestli chodím po prodlužujícím intervalu, přestane až ve chvíly, kdy je opravdu unavená. Zkoušela jsem také jestli neusne se mnou v posteli, situace je stejná. Uspávání na balonu, jak jsme to praktikovali předtím taky už nepomáhá. Tak pokud máte někdo nějakou radu, prosím o ní. Děkuji
 Inka 
  • 

Re: Kdo poradí jak uspat 

(16.6.2007 20:26:38)
Tak pokud usne bez problémů v kočárku na procházce, zkus navodit tentýž pocit.Já malého uspávám večer v golfáčku, a pak až usne ho přenesu do postýlky a to prosím praktikuji 1,5 roku.Máme s tím dorou zkušenost.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.