| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku B-Manuál

 Celkem 90 názorů.
 Winky 
  • 

Akce B - trefný název 

(4.4.2007 8:48:43)
No jsem ráda že vím, že jsem v tom nebyla sama. Bylo mi takhle teda "jen" 4 měsíce, ale stálo to za to, 10kg dole a v práci nechápali proč si jako na ranní nevolnosti beru neschopenku, "dyť to má každá a všecky to vydržej" děl můj šéf (pravda, otec tří dětí, ale to moc nevypovídá o jeho znalosti průběhu těhu). Navíc jsem typ, kterého každá jednotlivá akce B vyčerpala (v netěhotném stavu nezvracím prakticky nikdy) takže jsem se cítila jako moucha. Pisatelku obdivuji že zvládla i aktivity venku a v obchodě - já ne....
 elindra 


Re: Akce B - trefný název 

(4.4.2007 9:03:56)
Majo, hezký! Naštěstí jsem tyhle problémy neměla, zdá se, že jsem přišla o spoustu legrace. :-)
Moje kamarádka zvracela v metru do odpadkových košů... do kolejiště nedoporučuje.
 Šipka 


Re: Re: Akce B - trefný název 

(4.4.2007 15:10:40)
Akce B - znám dobře, u obou těhotenství cca do 20tt....Fuuuuj! Stačilo mi čistit si zuby - pěna ze zubní pasty...:-((((( cokoliv se vařilo, smrdělo..voňavky- smrděly....nakonec jsem dostala prášky proti nevolnostem, které jsem si ale vzala, jen když mi bylo fakt nejhůř...zabírají i na kocovinky...pár mi jich zůstalo..:-)))
Můj gynekolog říká: "ten, kdo zvrací - nepotrácí"
dráždění žaludku je prý vyvoláno hormonem HCg, který by měl do určitého stádia stále stoupat..takže blinkejte, ale buďte rády, že to funguje!!!!
p.s. dcera měla 5 let a tyto situace brala naprosto samozřejmě - mami, až se vyblinkáš, půjdeme k babičce, jo? :-))
 Toranoko 
  • 

Re: Re: Re: Akce B - trefný název 

(5.4.2007 7:56:37)
Jojo, jedne moji kamaradce bylo spatne a chtelo se ji zvracet z vlastniho manzela [teda - jeho vonavky :-] ], no, tak ji nezbylo nic jineho nez hledat fyzickou podporu u nas nenavonenych :-]
 Hanka + 2 kluci 
  • 

Re: Re: Akce B - trefný název 

(5.4.2007 8:01:55)
Já zvracela podvakrát od 6 týdne až do porodu, dokonce jsem při porodu nevěděla co dřív, jestli zvracet nebo tlačit. No docela děs, ale dneska už na to vzpomínám s úsměvem :o)
 Osoba+Justýnka 07/09 


Re: Akce B - trefný název 

(1.12.2008 14:08:18)
Teď už je mi jasné, proč to v metru na Můstku vždycky tak strašně smrdí po B. Jednou se tam jedna těhule pozvracela a od té doby, tam každý den aspoň jedna zvrací, když ten smrad ucítí ~;)
 markéta, 2 kluci 
  • 

Re: Akce B - trefný název 

(4.4.2007 9:25:20)
Jsi skvělá, tvoje děťátko bude mít báječnou mámu, která nikdy neztrácí dobrou náladu.
To já ji ztrácela zvlášť ve chvílích, kdy mě můj prvorozený, čerstvě roční synek na záchodě se zájmem pozoroval, co že to tropím.
 irlev 


Re: Re: Akce B - trefný název 

(4.4.2007 9:33:54)
Ano, to jsem zapomněla dodat - Klobouk dolů před všemi, co tyhle "radosti" zvládnou už s dětmi.

Děkuji všem za pochvaly :) Potěší to a hodně :)
 Gábina 
  • 

Majo, 

(4.4.2007 10:46:22)
jsi hrozně milá, že jsi ten článek napsala o). Jsem v osmém týdnu, starší holčičce jsou tři. Obě těhotenství jsou stejná - sice nezvracím, ale je mi NESKUTEČNĚ špatně veškerý bdělý čas: točí se mi hlava, bolí mě břicho, mám nízký tlak a permanentně se cítím, že budu muset zvracet do pěti vteřin... a tyhle "ranní nevolnosti" trvají do pozdních nočních hodin. Ve dne je mi zle a v noci nemůžu spát, je to bezva o).
 Zdislava a kluci 


Re: Re: Akce B - trefný název 

(4.4.2007 12:29:23)
marketko mam podobnou zkusenost, jenom synovi bylo 18 mesicu a drzel se me pri tom celou dobu za ruku a ja zvracela, do toho si otirala oci i nos,protoze jsem okamzita zacala slzet a to vsechno jednou volnou rukou a on na me koukal tema svyma velikyma kukadlama a moc mi chtel pomoc :-) a pak jsme chodili spolu po obede spat :-D
 Gabriela 
  • 

Re: Akce B - trefný název 

(4.4.2007 10:45:53)
Zvracení nemusí být zas až taková legrace. Znám maminu, která kvůli němu ležela v nemocnici na kapačkách a lékaři vážně začínali mluvit o případném ukončení těhotenství, protože nezabíraly žádné léky proti zvracení a hrozilo takové rozvrácení vnitřního prostředí matky, že by šlo té paní fakt o život. Nakonec to dopadlo dobře a zvracení se zmírnilo.
 irlev 


Re: Re: Akce B - trefný název 

(4.4.2007 10:49:37)
Gabrielo, ano. Zlehčení, které jsem zvolila, je možné použít jen někdy, bohužel.
 Gabriela 
  • 

Re: Re: Re: Akce B - trefný název 

(4.4.2007 10:55:48)
Ne, Majo. Já tím narážela na šéfa Winky: "dyť to má každá a všecky to vydržej". Když že se v práci podivovali neschopence kvůli zvracení.
 irlev 


Re: Re: Re: Re: Akce B - trefný název 

(4.4.2007 10:59:13)
Gabrielo, jo, takovýhle řeči jsou na pěst.
Přesto je ale pravda, že někdy to zvracení překročí míru a dojde na kapačky, případně horší situace.
 Gabriela 
  • 

Re: Re: Re: Re: Akce B - trefný název 

(4.4.2007 11:01:33)
Majo, asi jsem to napsala moc stručně o). Tedy - Tys to odlehčila moc pěkně (taky co jinýho s neřešitelným problémem dělat než se mu zasmát), ale onen šéf měl asi málo informací a zkreslené představy.
 Sarka, Lenka 1 rok 


Re: Re: Akce B - trefný název 

(4.4.2007 23:20:54)
Já na těch kapačkách skončila hned 2x. S první dcerou se to ještě dalo zvládnout pomocí léků, ale u druhé dcery už bohužel ne. Zvracela jsem 20x-30x denně. Nejhorší bylo dávení naprázdno - žaludek prázdný a Vás to stále nutí. Nerada na to vzpomínám. Do toho péče o rok a půl starý mimi. Naštěstí se tchýně uvolila a malou po ty dva týdny které jsem s krátkou přestávkou trávila připojená na infuze pohlídala. Jinak nevím nevím jak by to dopadlo. Do nemocnice mě vždy dohnala 48 hodinové neschopnost udržet v sobě jakoukoli vodu. Jídlo ve mě aspoň třetinové zůstavala, ale nejhorší byly tekutiny :-(
 Dáša 
  • 

Re: Re: Akce B - trefný název 

(5.4.2007 8:47:19)


Ze svého okolí znám také jeden hraniční případ, kdy dokonce těhoteství muselo být z tohoto důvodu uvončeno, neboť maminka pak již byla ve stavu permanentního zvracení a kolabovala. Ale opravdu doufám, že to bylo ojedinělé. Jinak - dnes má dvě zdravé děti.
 Evča 
  • 

Re: Akce B - trefný název 

(10.4.2007 8:38:31)
Název jsem nejdřív nechápala, teď jej považuji za výstižný. Já si tuhle akci B ani nevychutnala, nějak mě to obešlo. Za 2 těhotenství si pamatuju jen jedno blití. Zato jsem byla problémová pasažérka v autobuse. Žádná akce B, já rovnou kolabovala. Také na mě hleděli jako na blázna. Tehdy jsem šla na neschopenku z fleku.
 Senedra 


Majo, 

(4.4.2007 9:02:25)
hihi, nechci tady popisovat svoje zážitky, ale tvůj článek mi připomněl dobu před dvěma a půl lety ;))) Sice jsem obchod nikdy nevylidnila, ale dodnes nepozřu krupicou kaši, kterou mi jednou manžel uvařil, abych se konečně trochu najedla. Jsi skvělá, že i s takovými nepříjemnými stavy neztrácíš smysl pro humor.
 Bellana 


Re: Majo, 

(4.4.2007 9:57:14)
Majo, směju se stejně jako před Hlavním nádražím, kde jsem tuto úžasnou B-story vyslechla poprvé ... tohle se neochodí. Pokud se mi někdy "poštěstí" zažít blicí těhotenství, budu nosit vždy při sobě (v těhu průkazce) tento úžasný a vtipný manuál :-))))
Díky za to, žes to zveřejnila :-)))) Opravdu jsi mi prozážila ráno :-)))))
 Albeka 
  • 

hmm... 

(4.4.2007 9:47:22)
..jo,jo blinkací období-při těhotenství se synem jsem tohle raní B po čase/trvalo to cca 4 měsíce/zvládala jen tak mimochodem s ranní hygienou,při druhém s dcerkou jsem nezvracela,pouze jsem jaksi celodenně měla silný pocit na zvracení,ale na samotnou akci nikdy nedošlo - takže mi bylo blivno celý den a to až do 6 měsíce - tohle mi přišlo horší než každodenní ranní pohled na dno mísy...ale pežila jsem :-)-ostatně nic jiného mi ani nezbylo...
 asmara 
  • 

Re: hmm... 

(4.4.2007 12:09:11)
Jo,jo,taky mám pocit,že moje celodenní nevolnosti trvající pět měsíců byly snad horší než každodenní zvracení a protože se těď snažíme o druhé,přesvědčuji manžela,který tyhle moje stavy už nikdy nechtěl zažít,že podruhé to může být v pohodě a nevěřily byste,jak útrpnými pohledy mě stíhá....
 Katka,Petrik, Anicka,Marinka 
  • 

Re: Re: hmm... 

(4.4.2007 13:10:52)
verim, verim vsem utrpnym pohledum. manzel je mel taky, u prvniho tehotenstvi, druheho i tretiho. celodenni pocit akutniho blivna me postihl u vsech a manzel postupne nasadil i pohled zoufaleho stvance.
skutecne to snasel spatne:-). perlickou je, ze jsem obdobi nevolnosti uzavrela po 4 mesicich konecnym pozvracenim se z podoby (pred domovnim vchodem) a od te doby bylo dobre:-)
 Janca -cekam třetí 
  • 

Re: Re: hmm...Bude to jiné 

(4.4.2007 21:27:26)
Manžel může stíhat útrpnými pohledy, jak chce.Je to opravdu pokaždé jiné, jsem potřetí těhotná v 9 tt a zvracení patří k mým každoodpoledním činnostem.U předchozích těho jsem to neznala.Ale je fakt, že jsem zjistila, že i na blitíčko se dá zvyknout.A z mé zkušenosti - lepší dřív, nesnažit se
to držet a doufat že to přejde, protože to natrávené už je hoooodně odporný.Tak ať nám bříška rostou!!!!!!! :-))))
 Ajka těhulka 
  • 

Re: hmm... 

(19.4.2007 9:39:14)
hm taky tyhle blinkací pocity znám, taky sem si je užila naštěstí jen do 12 týdne a teď je mam jen občas a na chvilku. Ale ze začátku sem je měla celé dny a noci. Nikdy v životě sem si nemyslela, že se budu modlit abych šla zvracet. protože v tu chvíli si myslíte, že to je to jediné co vám pomůže. Taky sem snad v životě nevypila tolik coly, ale bylo to jediné co mi aspoň trochu ulevilo, protože mě to donutilo se pořádně vyříhat a vyhoukat. Nikdy nezapomenu na udivené pohledy manžela, který statečně pro tu colu běhal - ví že ji jinak nemam ráda a nepiju :o)
 Petr  
  • 

kolo+těhot.=? 

(19.4.2007 10:55:49)
Dobrý den, ahoj všem...prosím váa...jsem cca ve 3. měsíci těhotenství a chtěl bych se zeptat, jestli jízda na kole a otřesy nevadí těhotné a plodu...resp. do kolikátého měsíce to je/není vhodné..děkuji za odpovědi, příp. jaké s tím máte zkušenosti..thx
 Hanka,Dan 06 Viktor 08 


Re: kolo+těhot.=? 

(19.4.2007 12:09:41)
Já si myslím,že pokud nemáš rizikové těhotenství tak jízda na kole nevadí,samo že je nebezpečnější případný pád!
Názory doktorů budou asi různé jako vždy,záleží na tobě!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 sunsung 


Re: kolo+těhot.=? 

(19.4.2007 13:26:51)
Petře pokud jsi ve třetím měsíci těhotenství...hmmm,
 sunsung 


Něco pro zasmání... 

(19.4.2007 13:31:39)
Petr (IP adresa 89.102.240.212)


kolo+těhot.=?
19.4.2007 10:55:49 - ke článku B-Manuál
Dobrý den, ahoj všem...prosím váa...jsem cca ve 3. měsíci těhotenství a chtěl bych se zeptat, jestli jízda na kole a otřesy nevadí těhotné a plodu...resp. do kolikátého měsíce to je/není vhodné..děkuji za odpovědi, příp. jaké s tím máte zkušenosti..thx
 Petr  
  • 

Re: Něco pro zasmání... 

(20.4.2007 7:47:27)
Díky za odpovědi, omluva za pravopis....místo "jsem" mělo být samozřejmě "jsme"....tak jsme se zasmáli,no :-)
 Jana, 3 dospělé děti 
  • 

piškoty 

(4.4.2007 10:09:42)
Článkem jsem se pobavila dobře, též jsme měla 1. těhotenství blicí.
Vypozorovala jsem, že nejlépe se zvracejí dětské piškoty, nejhůře pak paprika v jakémkoli stavu. To pro další adeptky. Pytlík sebou do 3. měsíce byl samozřejmostí - v autobuse, na schůzi, na sjezdovce, ale legrace to teda byla. Dneska už se tomu jenom směju...
Akci B zdar
Jana
 irlev 


Re: piškoty 

(4.4.2007 10:38:43)
Jano, jojo :) Piškoty jdou lehce. Taky jahodová dřeň a broskvový kompot :))

Vadí mi chleba, dělá drobky (až v nose :)

Jsou to chuťárny. Ale je to potřeba zkoušet, občas se objeví nějaké jídlo, co se udrží i víckrát :)
 Berunice 


Re: Re: piškoty 

(4.4.2007 13:36:21)
To já jsem se v záchvatu potřeby zdravého jídelníčku ( pro mimi jen to nejlepší) nacpala mungo semínky a když vzápětí běžely zpátky, tak jsem měla obavy, že vydávím i mrňouse a poškrábaly mi krk jako když jsem sežrala drátěnku! Prostě úúúúúúžasný!
 Mery72 


:-D 

(5.4.2007 17:10:39)
Brečím smíchy!!! :-))) Drátěnku jsem ještě neochutnala...
 asmara 
  • 

Re: piškoty 

(4.4.2007 12:11:24)
Já zase přišla na to že nejlepší místo na akci B je metro v ranní špičce-
poznámky typu,tak mladá a tak vožralá hned poránu,jsou fakt úúúžasný...


 Peťa + Dája (10/00) 
  • 

Re: Re: piškoty a drátěnka :o) 

(11.4.2007 8:30:55)
Všechny příspěvky mě fakt pobavily. Já zvracela pouze asi v průběhu 3. měsíce. Nebylo to zase tak hrozný, jak tady nemálo z vás popisuje. Mě vadil po ránu studený jogurt nebo přesnídávka. Chtěla jsem taky dát mimču zdravou stravu, ale nakonec došlo na rohlíky s máslem a teploučkým čajíkem. Taky jsem měla hrozný dilema, jestli si mám koupit kafčo bez kofeinu (normálně jsem pila tak 3 kafata denně). Jen co jsem došla k regálu s "voňavou" kávou, v tu ránu se mi otočil žaludek o 180° a bylo po kávě :o))) Začala jsem jí pít asi zase až od 6. měsíce. pak jsem to už tak neřešila, pila jsem slabou s kofeinem a mlíčkem. Všem těhulkám držím palečky, aby blitího bylo co nejmíň :o))
 Jitka, 17tt 
  • 

Taky znám... 

(4.4.2007 10:19:16)
Děkuju za úžasný článek a obdivuju, jak jste nad věcí. Připoměla jste mi dobu velmi nedávnou. Taky jsem měla blicí, já ovšem zvracela z hladu. Takže jakmile jsem se probudila, ještě v posteli jsem do sebe cpala piškoty a než jsem si stihla uvařit čaj (nikdy by mě nenapadlo, jak je rychlovarná konvice pomalá), už to bylo. Takže jsem dávící se rychle horem něco cpala do těla a myslela si: tak před tímhle mě nikdo nevaroval.
 Blanka, 24.t 
  • 

Akce B aneb Blít či neblít 

(4.4.2007 11:05:33)
Trochu jste mě předběhla. Po svých zkušenostech jsem totiž měla v plánu napsat brožuru s názvem "Blít či neblít":o). Od 6.týdne do 14.týdne byla akce B součástí mých každodenních rituálů (opravdu se mi nemohlo stát, že bych byť jen na chvíli na své těhotenství zapomněla). Nepomáhala rada se ráno okamžitě najíst. Šťávy nejdřív musely ven! K údivu ostatních jsem absolutně nesnášela pro těhotné tak typické kyselé okurky(odmalička jsem je milovala),zelí, kávovinové a čokoládové pochoutky. Jediné, co mi šťávy trochu neutralizovalo přes den, bylo JABLKO! Když mě ovanul pach z ledničky, tak se mi pokaždé zvedal kufr... K tomu všemu další příznaky jako např. zimnice, šílená únava, podrážděnost a nepříjemný pocit z vlastní snížené výkonnosti. Nejvíc ze všeho mě vytáčela otázka "Jak si UŽÍVÁM těhotenství" :o). Ke konci čtvrtého měsíce se začalo blýskat na lepší časy a teď jsem ve formě téměř srovnatelné s dobou před otěhotněním. Takže holky, pokud máte podobné stavy, přeju pevné nervy, milujícího partnera a chápavé okolí. VYDRŽTE TO!
 Lenka, Verunka 08/06 
  • 

Akce B aneb Blít či neblít 

(4.4.2007 19:21:38)
taky přispěju svou troškou do mlýna :) myslím, že mám nazvraceno na celý život dopředu, ale kdo ví jaké bude další těhotenství. Milovala jsem banány, ale v těhu jsem k nim získala silný odpor. Jen představa banánu ve mně vyvolávala pocit na zvracení. Jinak jsem zvracela naprosto všechno, žádné osvědčené rady na mě nefungovaly. Pěkně jsem se najedla a hurá na WC. Zvracení zdar a hlavně vydržte to holky, vypadá to neuvěřitelně, ale jednou to skončí :)
 Toranoko 
  • 

Zajidani zvraceni 

(4.4.2007 11:30:04)
Jen drobna poznamka - slysela jsem, ze zvracenim pri tehotenstvi se telo maminky prirozene cisti od spatnych latek, ktere v nem jsou - takze zajidanim vlastne potlacujete prirozenou snahu toho tela - nevim, jestli to plati vzdycky, ale urcite stoji za to se nad tim zamyslet - urcite to nekdy pomaha, otazka je, jestli to neni vyrazeni klinu klinem - to neni univeralni rada, urcite ma kazdy sve zpusoby, jak to zvladnout, jen myslenka, o ktere se zas az tak casto nemluvi :-]
 Lenka Nova 


Re: Zajidani zvraceni 

(4.4.2007 12:07:33)
Musím se přidat, sama jsem měla to štěstí, že jsem první 3 měsíce těhotenství prospala a bylo jen blivno, ale moje tchyně mi vyprávěla, že zvracela celé těhotenství, neustále, jediné co jedla byla jabka a bílý jogurt. Do práce jezdila vlakem a cestu trávila na záchodě. Doktor jí řekl, že to k tomu patří, asi mu ani nepřišlo divné, že do porodnice odešla s váhou 48 kg.
 Lenka +1 
  • 

Diky 

(4.4.2007 12:58:17)
Diky, zasmala jsem se, sama jsem absolvovala 7 mesicu celodennich upornych nevolnosti, vzdycky jsme mela pocit, ze pozvracet se by mi pomohlo, ale nikdy se tak nestalo. Musim rict, ze myslenka na dalsi tehotenstvi mi z tohoto duvodu vubec neni prijemna, 7 mesicu je prece jen dost.
 Lenka +1 
  • 

Diky 

(4.4.2007 12:59:00)
Diky, zasmala jsem se, sama jsem absolvovala 7 mesicu celodennich upornych nevolnosti, vzdycky jsme mela pocit, ze pozvracet se by mi pomohlo, ale nikdy se tak nestalo. Musim rict, ze myslenka na dalsi tehotenstvi mi z tohoto duvodu vubec neni prijemna, 7 mesicu je prece jen dost.
 MaC 
  • 

Otázka 

(4.4.2007 13:17:41)
Přeji pěkný den,
jen jsem se chtěla zeptat jestli jste všechny na neschopence, když je vám takhle zle. Já teda těhotná zatím nejsem ale tohle bych v práci asi rozhodně nezvládla. Párkrát se mi to už v práci stalo a nic příjemného to nebylo. Mám totiž asi nějaky přecitlivělí žaludek na některé prášky a většinou je vyzvracím. Bohužel se všechny berou ráno a to jsem v práci. jen se chci připravit na to co mě asi čeká. Tak prosím napište. A přeji hodně zdaru
 irlev 


Re: Otázka 

(4.4.2007 14:08:55)
MaC, myslím, že rozumný doktor nebude váhat a neschopenku napíše. Osobně jsem byla ty první čtyři měsíce neschopná čehokoliv, natož práce. Zkoušela jsem to lehce přes dva týdny a měla jsem fakt klepky. Doma se mi psychicky hodně ulevilo.
Teď už bych si do práce troufla, ale s bubnem jsem ráda doma :)
 zuzkasim 


Re: Otázka 

(4.4.2007 23:02:13)
Podle mě by jen šílený doktor nenapsal neschopenku, protože to jsou stavy, kdy člověk prostě vůbec není schopen fungovat. Tohle jsem naštěstí u prvního dítěte nezažila a bez větších problémů krom velké únavy jsem chodila do práce až do konce. Jenže druhé těhu je naprosto jiné. Dobře vím, o čem tady všechny píšete, horší je, že neschopenku bych si tak akorát mohla vylepit doma na nástěnku, protože jsem se musela postarat o zhruba rok a půl starého syna. Je to fakt drsné, když nejste pomalu schopné vstát z postele a máte doma dítě, které potřebuje jíst, přebalit, hrát si a pokud možno i nějakou tu vycházku. Doktorka mi navrhla kapačky na týden v nemocnici, jenže co se synem? Manžel mi řekl, že v práci to teď fakt nejde, že do nemocnice můžu nejdřív tak za 10 dní, aby mohl být doma on. Vtipné, že? Naštěstí se pak potíže zmírnily a teď už je mi dobře.
 koa 


Re: Re: Zajidani zvraceni 

(4.4.2007 13:37:05)
Majo,
směju se - tvému manuálu, rozhodně ne tobě. Ty si tedy těhotenství užíváš plnými doušky, jen co je pravda.

V prvním těhotenství jsem měla prošlápnutou cestičku od kuchyně k záchodu, vždycky nějakou dobu po snídani. Kolikrát jsem si trpce říkala, že by snad vyšlo nastejno, kdybych rohlík a čaj vzala ze stolu a rovnou spláchla. Úlitba by byla vykonána a já bych měla pokoj. :-)
 Veverka16 


Re: Re: Re: Zajidani zvraceni 

(4.4.2007 13:58:55)
Hááááháááááááhááááááá! :-)))))))))))))

Tak to znám! při prvním dítku - akce B - denně do 5 měsíce a to jsem nastoupila v nové práci, chtejě vydržet 3 měsíce, abych dostala mateřskou, vydržela jsem necelé tři týdny :-(
To jsem prodávala v takovém malém obchůdku s porcelánem a byly jsme tam 3, šéfová, její dcera a já.... To byla síla - vyběhnout přes dvůr na WC, provést akci B, a vrátit se s úsměvem na líci s tím, že jsem nějaká nastydlá a pořád lítám na WC...No, jak říkám, necelé 3 týdny. Pak už to vydržet nešlo...

A při dítku druhém...to nebylo tak drastické, Akce B probíhala cca 2-3x týdně, zato až do porodu ! 2 dny před termínem jsem ještě objímala mísu...

Jo a podruhé to bylo záživnější o to, že mě taky pozoroval starší potomek ...
Došlo to tak daleko, že když já se oddávala akci B, moje dvouleté robátko si přineslo nočník a "dělalo" akci B se mnou. Jak solidární.....

Teď už si z toho dělám sradnu, ale byl to jak poprvý tak podruhý záhul...

Prý se říká, že když maminka zvrací, děťátku se vede dobře a dobře se vyvíjí...( což si myslím, že je pravda, neboť každý,koho znám kdo nezvracel a nebylo mu nic ,na 95% to těhu nedopadlo dobře...Tím jsem se utěšovala já...

 Markéta, syn 5 l. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Zajidani zvraceni 

(4.4.2007 18:06:50)
Jak milé k nastávajícím matkám, kterým je v počátcích těhotenství dobře, jistě jsi jim zpříjemnila těhotenství. Pro jejich uklidnění, mě a několika mým kamarádkám (na statistiku toho, kolik těhotných blije, překvapivě hodně kamarádkám)špatně nebylo vůbec a děti jsme donosily bez problémů.
 Mortadela 


Re: Re: Re: Re: Zajidani zvraceni 

(5.4.2007 10:59:41)
No, tak to já bych vás asi moc neutěšila. :-) Těhotenské nevolnosti jsem naštěstí nepoznala vůbec, ani jiné potíže a dítě se mi narodila naprosto zdravé. Díky bohu!!! Zvracela jsem jen ve 3. měsíci, právě jsem byla na vandru 200 km od domova. :-( Myslela jsem, že jsem přetažená, ale když druhý den začal zvracet manžel, došlo mi, že to s těhotenstvím nesouviselo - tak superempatický zase není, aby solidárně zvracel se mnou :-), byla to prostě střevní chřipka. :-) Jinak přísahám - ani jediná malinkatá nevolnost za celé těhotenství, a dopadlo výborně.
 Peťule + 1 
  • 

Re: Re: Re: Re: Zajidani zvraceni 

(18.4.2007 12:19:52)
No nevím, jestli je vůbec nutné takthle strašit všechny nastávající maminky ... problémy se zvracením má podle statistik něco okolo 60% nastávajích maminek a zbytek je prostě nemá nebo je má podstatně mírnější .. já sama jsem nezvracela skoro vůbec, moje máma asi dvakrát za všechna tři těhotenství, babička zjistila, že je těhotná, až v 4 měsíci /no jo za války nebyla taková péče jako dnes :-)/ ... a mám i pár kamarádek, kterým také nic nebylo ...takže budoucí maminky, co pořád nelítáte k záchodu, hlavu vzhůru a nenechte se zbytočně stresovat takovými zbytečnými prohlášení :-)
 Ajka těhulka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Zajidani zvraceni 

(19.4.2007 9:18:25)
oh veverko, tak ten poslední odstavec ste si asi měla radši odpustit, protože teď určitě vyděsíte hodně mamin co jim nic není a hlavně ty co čekají první a mají to miminko vytoužené. Protože já už třeba jsem takhle ze všeho vyjukaná a určitě nemluvím jen sama za sebe.
 Iva a Viki (08/05) 
  • 

Re: Re: zvracení - holka nebo kluk? 

(4.4.2007 14:43:57)
ahoj,

já jsem asi měla obrovské štěstí. Nezvracela jsem během těhu ani jednou (když pominu začátek porodu:-), ale blivno mi bylo celé první 3 měsíce (celodenně). Spolehlivě mi zvedal žadulek bílý jogurt a zelený salát. Ač je jinak miluju, tou dobou jsem je nemohla ani vidět. Když jsem do sebe nemohla dosta vůbec nic, jedla jsem jen banány a žaludek se zklidnil.
Nevím, co je pravdy na tom, že, čeká-li žena chlapečka, nezvrací či je to mírnější, zato děvčátka prý dávají zabrat?! U mě by to sedělo - byl to kluk :-) Možná je to ale jen jedna z mnoha fám kolujících o těhotenství.
Možná ale další těhu probl..., alespoń, že tu mám myšáčka, aby mě eventuelně držel za ruku :-)))

Iva
 Lenka Nova 


Re: Re: Re: zvracení - holka nebo kluk? 

(5.4.2007 12:29:11)
Mám holku i kluka a nezvracela jsem ani u jednoho, teda u kluka jsem zvracela 1x v 5. měsíci, ale to byla nějaká střevní infekce. Celé těhu bezproblému, takže si nemyslím, že ty co nezvrací mají těhu v nepořádku.
 Hanka 
  • 

Holka nebo kluk? 

(5.4.2007 13:14:05)
Tak to jsem zvědavá, já měla první mimi kluka a špatně mi nebylo vůbec. Ted čekáme druhé a od 6-12 týdne mi bylo dost zle. Tak uvidíme,co to bude :-)
 Iva a Viki (08/05) 
  • 

Re: Holka nebo kluk? 

(5.4.2007 15:18:05)
ahoj,

tak dej pak vědět :-))) Držíme palečky. Taky brzy plánujeme další, tak jsem zvědavá, jaké to bude a co to bude :-)

Iva
 Beatrice, tehotna 
  • 

Re: Re: Holka nebo kluk? 

(5.4.2007 16:03:55)
Ahoj, nevite nekdo, kam a jak napsat sve dotazy na vas, ostatni tehulky? Nejsem tu v tom uplne zbehla:-) Diky za info, Bea
 Iva a Viki (08/05) 
  • 

Re: Re: Re: Holka nebo kluk? 

(6.4.2007 13:45:05)
ahoj,

zkus dole pod příspěvky "vložit příspěvek" nebo, u jednotlivých příspěvků "odpovědět na tento příspěvek". Můžeš i napsat konkrténí osobě, pokud u svého příspěvku uvedla mail, poznáš to tak, že najedeš na jméno a to se "podtrhne" event., pokud klikneš, tak se ti spustí outlook.´

Iva
 irlev 


Re: Zajidani zvraceni 

(4.4.2007 14:11:14)
Toranoko, já bych tomu i věřila - ale na druhou stranu, myslím, že taková teorie vysvětluje klasické ranní nevolnosti ... ale devět měsíců? :))
K zajídání - mám kamarádky, kterým opravdu sušenky nebo vůbec jídlo pomohlo. Nevolno se jim dělalo při sebemenším pocitu hladu. Stačila jim pidiporce a bylo jim fajn.
 klara,syn 3 roky 
  • 

Re: Re: Zajidani zvraceni 

(4.4.2007 16:06:39)
Ahojky,
ještě bych připojila něco nechutného,leč pro mě (zvracející čtvr roku ve dne v noci) důležité- aby šlo jídlo dobře tam, ale ještě líp ven.Na noc jsem si vařila krupici,abych zaplácala žaludek a vydržela aspoň 3 hodiny vkuse spát.na svačinu jsem snědla 4 rohlíčky a vyblinkala 5.Za první tři měsíce jsem přibrala 7kg, (celkem 25 :( )Nechápu...:) Už se na to těším,jak zas budu jen spát a blinkat,ale kdo se postará o mého synka?To se bude dívat,jak se "miluju se záchodovou mísou" ( jak říká děda).? Klara
 Zdenka73 


Re: Re: Zajidani zvraceni 

(9.4.2007 10:17:50)
Jo, jo, tohle znám taky - do pátého měsíce a neschopenku jsem na to měla - přeci jen - při práci v knihovně by se poblinkaní čtenáři asi divili:-) Ale nehubla jsem - paradoxně jsem zvracela několikrát denně, první týdny jsem z bytu radši nevycházela, ale večer mi bylo vždycky líp, tak jsem se mohla konečně trochu najíst - pomáhala mi Cola a hroznový víno, tak proto. Od pátého do sedmého měsíce mě příšerně bolely záda .....no a pak už to bylo fajn!!!!:-) Tedy to zvracení přišlo ještě jednou - v porodnici po klystýru - to jsem tedy fakt nevěděla "kudy to přijde dřív":-)
 Jitka, 17tt 
  • 

Re: Zajidani zvraceni 

(5.4.2007 8:44:52)
Tak u mě to tedy rozhodně tak nebylo. Zvracet se mi chtělo hlavně, když jsem měla hlad. Jakmile jsem něco snědla, hned se mi ulevilo a pocit na zvracení byl na chvilku pryč.
 Jitka, 17tt 
  • 

Re: Zajidani zvraceni 

(5.4.2007 8:45:09)
Tak u mě to tedy rozhodně tak nebylo. Zvracet se mi chtělo hlavně, když jsem měla hlad. Jakmile jsem něco snědla, hned se mi ulevilo a pocit na zvracení byl na chvilku pryč.
 Lavanda 


Holky a kluci??? 

(4.4.2007 14:12:44)
Povídá se, že těhotenství s holčičkami jsou více blinkací než ty s chlapečky. Občas to dokonce tvrdí i nějaký ten gynekolog.
Také jsem slyšela to, co říká Veverka, že blinkací těhotenství mají větší šanci na udržení než ta, kdy je mamince dobře.
Moje nejpohodovější těhotenství, kdy mi nebylo vůbec zle a zbaštila jsem, na co jsem přišla, skončilo po deseti týdnech jako zamlklý potrat...
Při obou klucích mi bývalo špatně, ale k akci B nedošlo. Ale u prvního jsem stejně něco shodila, protože jsem se prostě nemohla donutit skoro nic jíst.
Těhotenství s dcerkou - prvních šest měsíců mám téměř okno. Nevybavím si z toho období skoro nic kromě záchodové mísy. A k tomu péče o malého synka. Fuj. Kdybych nebyla optimista a nevěřila, že se to už nebude opakovat, do třetího dítěte bych nešla.
 Iva a Viki (08/05) 
  • 

Re: Holky a kluci???  

(4.4.2007 14:48:34)
ahoj,

taky jsem to slyšela (viz výše). Psala jsem svůj přípěvek, dřív než jsem přečetla ten tvůj. U mě to s chlapečkem sedlo.
Iva
 Eli+3kluci 


Re: Holky a kluci??? 

(4.4.2007 17:58:52)
Tak to potvrzuji pravidlo jako zdárná výjimka - mám dva kluky a blinkala jsem ostošest :-)
 Mortadela 


Re: Re: Holky a kluci??? 

(5.4.2007 11:04:30)
A já zase holčičku, a neblinkala jsem vůbec. :-)
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Holky a kluci??? 

(4.4.2007 18:02:28)
Hmm, tak to u mne nějak neklaplo. Napoprvé jsem se svou holčičkou prozvracela tři měsíce a i když to bylo zlé, pak těch zbylých šest mi bylo vlastně skvěle :o)) Zato napodruhé (chlapeček) jsem zvracela a trpěla asi do osmého měsíce. Pak to celkem přešlo ale zase mě začaly trápit otoky, bolavá prsa a ostatní úžasné záležitosti konce těhotenství ;o) Takže bych na podobné rozdělení moc nesázela ;o)
Jo a k mým nezapomenutelným zážitkům patří ranní zvracení do koše na parkovišti u obchodu, kde ačkoliv jsem vylezla z auta (místa řidiče) a s břichem jako balón, vyslechla jsem si komentáře o nechutných ožralých ženských hned po ránu ;o))
 Troya 


Jak trefné, 

(4.4.2007 15:55:18)
doufám, že se tomu budu za pár týdnů taky smát. Teď jsem zrovna v tom čase, kdy mi do smíchu skoro není. 3 dny mi bylo obstojně, začala jsem jásat a je to tu zpět. Moc děkuji za článek, vím, že nejsem sama, komu je strašně, protože minulý týden jsem vyslechla z úst mé kamarádky "Nevím o nikom, komu by bylo tak hrozně, špatně jo, ale dá se to normálně vydržet". No, já to nějak vydržet nemůžu, ale musím. Tak blití zdrar!!!!
 Líza 


Majo, tleskám 

(4.4.2007 17:44:00)
a smekám.
Mezi záchvaty smíchu mě obcházelo mrazení. Věřím ti, že se na porod fakt těšíš ;-)))
(Napadlo mě, jestli nebudeš mít blinkavý dítě :-D)
 irlev 


Re: Majo, tleskám 

(4.4.2007 18:05:30)
Lízo :) Blinkavý dítě aspoň zapadne do zajetých kolejí :)
Poslední dva měsíce jsem už v pohodě, udržuju dvě akce denně a v soukromí :)
 Eli+3kluci 


Velmi vtipně napsáno 

(4.4.2007 17:56:21)
Musím říci, že jsem se nad článkem opravdu zasmála... Skutečnost ale tak legrační není. Potkalo mě to jak v prvním, tak ve druhém těhotenství. Když jsem byla těhotná poprvé, ještě jsem studovala, sedala jsem si tedy co nejblíže dvěří učebny, v tramvaji a jiných prostředcích jsem obvykle stihla akorát tak štípnout jízdenku, znám všechny možné toalety - v restauracích, v hospodách, v metru. Když jsme jeli s manželem na návštěvu k jeho rodičům (20 km. od Prahy),měla jsem "svoje místa", kde už manžel automaticky zastavoval. Podruhé už jsem byla zvyklá, jen syn se o mě bál, nechápal, že se vlastně nic neděje.
:-)
 Semeda 


A zacpat nos :-D 

(4.4.2007 22:37:35)
Ještě přidám zkušenost z mého 16-ti týdenního B-maratonu - nezapomínat zacpat nos :-D Ono se to z něj potom blbě dostává - já skončila na ORL, kde mi paní doktorka tahala odněkud z nosní mandle kus papriky (samozřejmě jsem byla blinkat před zákrokem, v průběhu 2x i přes umrtvení a po zákroku)...

A rozdíly s kluky a holčičkami? No v mém okolí to je naopak... Já objímala mísu 16 týdnů, kamarádka co má dva kluky taky u obou, další kamarádka s holčičkou vůbec (ale stavy, že jí všechno nabíralo měla do 6. měsíce), teď čeká kluka a objímá pořád (rodí v červenci)... Takže se to fakt asi nedá brát vážně :-D

Takže přeju všem hodně síly a fakt doporučuju neschopenku, když vám to začíná přerůstat přes hlavu...
 Anny 
  • 

Re: A zacpat nos :-D 

(4.4.2007 23:26:03)
Teda Májo,kdyby nešlo o tak ošemetné téma,tak to snad pošlu dál. Napsala jsi to bezvadně a já se ohromně zasmála,omlouvám se všem,koho se B-manual bytostně dotýká :-)
Moje první těhotenství prošlo zcela bez jakéhokoliv kontaktu s mísou,mimo určené patrie zadní části těla,tak si tohle neumím vůůůbec představit.
Jen by mě zajímalo,od kdy jste holky takhle trpěly?? Mě je 2 dny špatně,už skoro umírám a to jsem zvracela jen jednou a jsem zvědavá zda se mi na testu v nejbližších dnech objeví //,pokud ano asi to se mnou praští nejen radostí,ale i tím,že je mi blbě už teď.
 Jitka, 17tt 
  • 

Re: Re: A zacpat nos :-D 

(5.4.2007 8:57:01)
Mně bylo po zjištění // 2 týdny úžasně, pak to přišlo, takže od 6tt do 12tt mi bylo hrozně. Teď už je mi skvěle. Obdivuju ty, které takto trpěly třeba do 6m, já měla pocit, že i těch 6 týdnů je nekonečných.
 Reya 
  • 

Super článek 

(5.4.2007 8:24:25)
Fakt jsem se po dlouhé době dobře pobavila :-D.
 Bal+♂ 


:o) 

(5.4.2007 13:24:52)
Ahoj Maji musím tě pozdravit a říct že článek se ti povedl!!!Pozice na bobku se osvětčila i mě :o)Si statečná že to tak zvládáš mě bohatě stačily ty čtyři měsíce :o),teď se mi pocit na zvracení občas vrací,ale zatím jsem ho vždy ustála..
Tak už jen tak 5 až 6 týdnů a budeš mít klídek :o) možná se ti bude ještě stýskat :o)
 Darsy 


Re: :o) 

(5.4.2007 15:02:14)
Májo :-)))
Clánek mě opravdu pobavil, napsala jsi to fakt humorně a výstižně :-) Zvracení v těhu mě sice taky neminulo, ale ne v takovém rozsahu jako tebe. Proto obdivuji, že to takhle zvládáš, s humorem.
Ještě pár týdnů a mimís tě odmění :-))
 andreaStr + Filípek 


manuál 

(5.4.2007 16:29:44)
tak to bylo napsáno moc hezky,já tedy
žádné takové problémy naštěstí neměla, pak bych opravdu nevěděla jak fungovat,tak všem přeji hodně síly a držte se,bude líp....:-)))
 Zdendy 


článek nemá chybu 

(5.4.2007 20:21:09)
Ahojky, taky se řadím k těm, které prozvracely celé těhotenství. Zvracela jsem ještě dřív než jsem měla potvrzené těhotenství.U prvního těhotenství mi bylo zle ještě tři dny po porodu,při druhém to "skončilo" na porodním sále před sedmi týdny, takže mám vše ještě v živé paměti.A můj manžel myslím taky nezapomene na to, jak třičtvrtě roku pil kafe na chodbě na schodech, nemohl se navonět ale ani být zpocený, jak mohl otevřít ledničku jen když jsem nebyla v místnosti a spoustu dalšího.Během obou těhu jsem byla v nemocnici na kapačkách,ale žádný zázrak ve smyslu zlepšení se nekonal.V prvním těhu jsem zvracela a nemohla jíst.Při druhém jsem zvracela a "zajídala" to.A jaký pěkný miminko se dá "vyzvracet"!Mladší syn měl 4,25kg a 54cm.Můj doktor nad tím nevěřícně kroutil hlavou.
Jo,a ještě jedna věc. Moje maminka zvracela vždy celé těhotenství. Já taky. A moje ségra právě statečně zvrací stejně jako u prvního těhu.

Takže,všem zvracejícím držím palce!
 Martina, Kubíček 11/06 
  • 

Vtipný a výstižný 

(5.4.2007 23:59:17)
Docela jsem se pobavila a rovzspomněla na období cca před rokem. Nezvracela jsem sice každý den, ale špatně mi bylo od 6 tt do cca 5 měsíce celý den - nevím, kde se vzal název ranní nevolnosti. Normálně zvracím, jen když jde o život, takže jsem si to pokaždý poctivě prožívala. Nikdy nezapomenu, jak jsem se vracela z odpoledních služeb. Bývala jsem hrozně unavená a i přes veškerou snahu jsem v autobuse usnula a jakmile se otevřely dveře, zvracela jsem ještě na zastávce. Jako ožrala :-) PS: Někdo psal neschopenkách, ale v práci se na to dalo aspoň trochu nemyslet.
PS 2: Když se teď podívám na našeho broučka, ráda jsem to vydržela.
 Veronika+3kluci 


akce P 

(7.4.2007 22:24:20)
Pěkný a vtipný článek to je :-) Já zvracela jen párkrát, i když někdy po cestě ranní tramvají s bezdomovcem... občas jsem přemýšlela, kam bych vyběhla a jestli mám, čím se případně utřít:-)
Ale moje těhotenství se neohlásilo zvracením, ale šílenými průjmem - běhala jsem na záchod celou noc. No na závěr i ta klasika byla. Naštěstí mi pak bylo jen divně a ani né dlouho. Tak držím všem statečným maminkám palce.
 Dasulika, Lukášek 1 rok 
  • 

Re: akce P 

(9.4.2007 21:11:37)
Ahoj,
teda musím pochválit článek!!!! I když moc dobře vím, že veselé to není, takže klaním se obdivem, jak to bereš! Já zvracela od 5tt do 13tt, úplně všechno, vodu, čaje, jídlo jakékoliv, zhubla tuším asi 8 kg, kapačky v nemocnici mě minuly o fous. Nepomáhalo vůbec nic, bylo mi špatně celodenně i celonočně, jenom jsem spala a žvýkala suché rohlíky a pila po doušcích vodu...aby to vzápětí skončilo v míse. Neschopenku jsem měla. Pak jsem si začala kupovat zázvorová lízátka Gravital, po nich mi bylo pořád špatně, mělo to jedinou výhodu, že jsem udržela jídlo. A pak asi do týdne to přešlo úplně......vlastně z hodiny na hodinu....pamatuju si ten pocit...svět byl krásný:))) Jo a mám kluka:)
 JSq 


Možná se pokusit s tím něco dělat... 

(10.4.2007 9:20:05)
V těhotenství jsem trpěla jen neustálým pocitem, že musím zvracet, ale nikdy nedošlo k činu. Prostě se mi zvracet nepodařilo. Což je možná horší, protože nikdy nedojde alespoň k nějaké úlevě.

Po týdnu takto strašných pocitů jsem zkoušela kdejakou radu a nakonec mi opravdu ulevila homeopatie. Je mi jasné, že to asi není všelék, ale znám spoustu ženských, kterým to taky pomohlo. Pak není třeba ani žádný manuál sepisovat...:))
jana
 Káča 
  • 

Jaká matka, takový synek 

(10.4.2007 22:51:09)
Sice s křížkem po funuse, ale nemohu odolat. Problila jsem půlku těhotenství a synek vesele blinká již skoro dva roky. Když někam jedeme, říkáme si: "tady blinkala maminka a tamhle ty a tady zase maminka..."
Byt nám trošku zavání, ale máme se rádi.
 staňka,2 syni 
  • 

Re: Jaká matka, takový synek 

(13.4.2007 11:53:04)
ahoj Káčo,moc se směju,taky máš chlapečka s refluxem jícnu? Je to děs,že? No sedí na nás co na vás.Mějte se hezky a třeba to brzo přejde,doktorka nám tvrdí do školních let - už aby to bylo.Zatím jsou mu 3:-(
 Káča 
  • 

Re: Re: Jaká matka, takový synek 

(17.4.2007 8:58:39)
Zdravíme vás i malého Polbíze. Naše paní doktorka říká, že její sedmnáctiletou dceru to ještě nepřešlo, držme si palce, ať se z toho ti naši kluci...chtěla jsem napsat vylížou, ale přijde mi to nějak nepatřičné...dostanou dřív.
 Pavla (Filip+Honzik) 


:))) jeee 

(24.4.2007 23:07:24)
tak tohle cist pred rokem.... no ale na nektery finty jsem prisla taky! PARADNI CLANEK!!!
 Romča,Marťula 4r a Kuba 14m 
  • 

úbytek 22 kg 

(11.4.2007 7:18:46)
Díky za to, že v tom nejsem sama. Já si připadala divně jak doma tak i u doktora. Na začátku jsem to ani neříkala na kontrole, přišlo mi, že to k tomuto období patří. Ale na konci třetího měsíce jsem už byla lehčí o 9 kg. Cítila jsem se dobře akorát trochu unavená. No zkrátím to - u mne to trvalo celých 8,5 měsíce. A když sestra na porodním sále četla v tělotenské průkazce úbytek 22kg nemohla uvěřit. Nejvíc jsem se bála o mimi, ale pan doktor mi ujistil, že mimi si vezme odemne co potřebuje, že bát se mám o sebe. Během celého tělotenství mne monitorovali, několikrát mi hrozila hospitalizace ale vše jsme zvládli a výsledek 3850 g 54 cm překvapil rodinu i lékaře (pro ilustraci já 162 cm a 75 kg). Držím palce všem co prochází obdobím B. a závidím tomu kdo nezažil.
 JANINA (DCERA 4 ROKY A TŘI MĚSÍCE RADOSTI) 
  • 

DOBRÉ RADY NAD ZLATO 

(29.5.2008 0:53:36)
TAK TO BYLO ABSOLUTNĚ DOKONALÉ, VTIPNÉ A VÝSTIŽNÉ, MUSÍM PŘIZNAT, ŽE V SITUACI, KDY SE ČLOVĚK POMALU SMIŘUJE S PŘEDSTAVOU, ŽE UŽ NIKDY NEUVIDÍ NIC JINÉHO, NEŽ DNO ZÁCHODOVÉ MÍSY, POMALU SI ZAČNE ZVYKAT A PŘI POHLEDU DO "PORCELÁNU" ČASEM ZAČNE I PONĚKUD SARKATISKY VTIPKOVAT. MOMENTÁLNĚ PROCHÁZÍM PŘESNĚ TÍMTO STÁDIEM - UŽ MĚSÍC. PŘED TÝDNEM JSEM SLAVILA NAROZENINY A KDYŽ SE MĚ PŘÍBUZNÍ OPTALI, JAKÉ JE MÉ NEJVĚTŠÍ PŘÁNÍ, ODVĚTILA JSEM, ŽE KLEKÁTKO PŘED ZÁCHOD...BERU TO ÚPLNĚ STEJNĚ. MOŽNÁ BYCH JEŠTĚ PŘIDALA JEDNU MALIČKOST:VŽDYCKY(!) TO PŘIJDE, KDYŽ TO ABSOLIUTNĚ NEJMÉNĚ POTŘEBUJETE - KDYŽ POTŘEBUJETE DOJÍT NA NÁKUP, KDYŽ ZVONÍ TELEFON, KDYŽ PROSTĚ NĚKAM MUSÍTE. MÁM ČTYŘLETOU DCERU A KAŽDÉ RÁNO JÍ VODÍM DO ŠKOLKY. TEĎ TO U NÁS PROBÍHÁ TAK, ŽE SE DCERA VZBUDÍ, TO JÁ UŽ DÁVNO ZPÍVÁM DO MÍSY, POPŘÍPADĚ ODDECHUJI MEZI JEDNOTLIVÝMI NÁVALY, TAKŽE MĚ PŘIJDE POZDRAVIT NA WC, CHOPÍM SE KÝBLU, ABY SE MOHLA VYČURAT, OBLÉKÁ SE ČÁSTĚČNĚ SAMA A V PŘÍPADĚ, ŽE POTŘEBUJE POMOCI SROVNAT TRIČKO, ZAPNOUT, UPRAVIT, PŘIJDE ZA MNOU NA WC, ODBĚHNE A JÁ SI VESELE ZVRACÍM DÁL. UŽ ODTAMTUD ANI NEVYLÉZÁM. S BLÍŽÍCÍ SE HODINOU, KDY MUSÍME VYRAZIT DO ŠKOLKY SE SNAŽÍM SE "VZPAMATOVAT", ABYCH BYLA SCHOPNÁ UJÍT TĚCH 100 METRŮ (MÁME ŠKOLKU ZA BARÁKEM). NEDÁVNO JSEM TO VYHLÁSILA ZA SVOJÍ RANNÍ BOJOVKU (STIHNEME SVAČINKU VE ŠKOLCE, NEBO ZASE PŘIJDEME POSLEDNÍ?), DÍTKO OBLEČENÉ A V BOTKÁCH STÁVÁ PRAVIDELNĚ MEZI DVEŘMI WC A PRAVÍ MI : "MAMINKO, UŽ NEBLINKEJ A POJĎ DO ŠKOLKY, BLINKAT BUDEŠ POTOM"! NO SCHVÁLNĚ, VÍTĚ, JAK ŠPATNĚ SE ZVRACÍ, KDYŽ SE U TOHO JEŠTĚ DUSÍTE SMÍCHY? NA NĚJAKÉ TO VYČERPÁNÍ A CELKOVÉ FYZICKÉ ODROVNÁNÍ UŽ ANI NEPOMÝŠLÍM......OBČAS SI TAK ŘÍKÁM, CHCEŠ JÍT VRCHEM, NEBO SPODEM????? ANO, OBDOBÍ PRKÉNKA KOLEM KRKU JE FAKT.....MORBIDNÍ.....A KDYŽ SI NĚKDO POVZDYCHNE, JAK TEN ČAS LETÍ, POMYSLÍM SI, ŽE MĚ TEDA NA TOM WC FAKT NELETÍ. JSOU TO DLOUHÉ MĚSÍCE, CO? TAKŽE SE LOUČÍM S POZDRAVEM: HLAVA V MÍSE=ŠŤASTNÉ DÍTĚ A DRŽÍM NÁM PALCE, TŘEBA Z NÁS NĚCO I ZBYDE....
JANINA

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.