| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přední čeští odborníci nesouhlasí s plošným očkováním proti rakovině děložního čípku

 Celkem 193 názorů.
 Siddhártha 


Proč se divíte? 

(3.11.2006 11:43:17)
Vážená paní Dano, váš příběh je hrozný. Ale na druhou stranu, proč se divíte? Přeci už nějakou dobu žijete v České republice a už musíte vědět,jak to tu chodí. Na všechno jsou peníze,jen ne na zdraví. Kvalitní jídlo a ovoce a zelenina jsou drahé, jen druhá jakost, která je dovezená třeba z Rakouska (kde by to nikdo nekoupil ani jako 10.jakost) je za normálnější cenu.

Já se v současné době rozčiluju nad tím, proč nejsou Hexavakcíny zdarma. Vždyť je to vklad do budoucích "odváděčů" daní. A to se státu mnohonásobně vrátí zpět.

Hlavně že se tu podporují zahraniční investoři, kteří se téměř vše dá za pakatel a český podnikatel utře. Jen ať se pěkně vypracuje sám. V televizi pořád slýcháme, jak ten či onen zpronevěřil tolik a tolik milionů (vůbec tyto částky lítaj sem a tam, a prostý občas jen zírá, kde se tolik peněz vzalo a jakto, že se ztratily).


Ale abych nepomlouvala jen naší zemi. Ono to je celosvětovým chápání. Vždy je dost peněz (zase ty miliony) na předvolební kampaně (to jsou peníze hned poruce) a už je málo peněz na lidi, co umírají hlady nebo na léčbu a prevenci jejich nemocí (na to se musí sejít G8 a dva dny diskutovat, aby došli k závěru, že tento světový stav je hrozný a je potřeba s tím něco dělat).

Zpět k očkování proti rakovině děložního čípku. Podle mě je to jen strach doktorů a laboratoří, že když budou ženy zdravější, budou mít méně práce a tudíž si méně vydělají. A zase ty peníze...

 visvitalis 
  • 

Re: Proč se divíte? 

(3.11.2006 16:26:40)
Nič nie je "zadarmo" dokonca ani tá hexavakcína, za všetko musí niekto zaplatit. Namiesto hexavakcíny je plnohodnotná altenatíva "zadarmo"
 Dana 
  • 

Re: Re: Proč se divíte? 

(3.11.2006 17:38:33)
Není, obsahuje látku dráždící mozek.
 Lenka, Evík 05, Šárka 07 


Re: Re: Re: Proč se divíte? 

(4.11.2006 13:16:51)
Vysvětlí mi už někdo, v čem je "klasická vakcína" tak nebezpečná a nevhodná pro naše děti? Dráždí mozek... co to jako znamená?
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Proč se divíte? 

(4.11.2006 15:27:51)
Ta část, která má vyvolat tvorbu protilátek proti černému kašli je dráždivá pro mozek, hrozí neurologické komplikace.
 ludra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Proč se divíte? 

(6.11.2006 10:14:14)
A nejen to.Mě naše pediatrička před prvním očkováním u druhého dítěte sama varovala,že navíc děti začínají na nožičku,do které se očkuje i kulhat...
 Dana 
  • 

Re: Proč se divíte? 

(3.11.2006 17:55:27)
Hexavakcína by měla být od příštího roku hrazená státem, my jsme už absolvovali 2. dávku za vlastní. Snad nám v roce 2008 proplatí alespoň tu čtvrtou, jedna dávka stojí totiž 1700Kč.
 Marika, Kačenka 07/06 
  • 

Hexavakcína 

(3.11.2006 18:47:03)
Dle info z MF to budou proplácet pouze dětem narozeným po 1.1.2007. Taky si platíme a zklamalo mě to. Bylo by fajn, kdyby se alespoň dal platit pouze rozdíl mezi běžnou vakcínou a hexavakcínou.
 Siddhártha 


Re: Hexavakcína 

(3.11.2006 19:18:41)
Prosím, zajděte na Ostatní diskuze - Dětička (levý sloupec). Zde je diskuze Hexavakcína, řešíme to tam. Čtěte prosím vše.
 Vladena 
  • 

Re: Re: Hexavakcína 

(6.11.2006 22:53:19)
Ak dovolíte do diskusie sa zapojím aj ja, aj keď som zo Slovnska. Mala som presne ten istý problém ako pani Dana.Je to však všetko za mnou a teraz chodím každé 3. mesiace na kontrolu a mám 18. mesačného živého chalaniska.Práve sa pripravujem na obhajobu rigoróznej práce, ktorá sa dotýka aj tejto problematiky. Myslím si, že tak v Čechách ako aj na Slovensku by sa mala spojiť prevencia na školách, ktorá sa dotýka sexuálnych vzťahov a ktoré sú súčasťou výchovy k manželstvu a rodičovstu s prevenciou lekárskou.Tá lekárska by určite v prvom rade mala spočívať v kvalitných prevent.prehliadkach a v očkovaní. To či je toto očkovanie bezpečné, to vedia len odborníci.Na ich svedomí záleží, ako budu prezentovať účinky vakcíny.Ja osobne by som už dnes vsadila na prevenciu na školách samozrejme primeranou formou. Ak by som mala dcéru, určite by som nezanedbala ani prevent. prehliadky. Určite majú niečo do seba ak sú pravidelné.
 Vanda 
  • 

Re: Proč se divíte? 

(3.11.2006 20:50:52)
Presne a vycerpavajici informace naleznou vsichni zajemci zde:

http://www.cdc.gov/std/hpv/STDFact-HPV-vaccine-hcp.htm

a na okraj jen dodavam,ze Merck v soucasnosti jiz vyviji II. generaci HPV vakciny, ktera pokryje vice epitopu
 Iruscha 


očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(5.11.2006 13:58:00)
Když dovolíte, přidám se do diskuse.Jsem jednou z těch,které chodí na preventivní prohlídky každé 3 měsíce kvůli větším změnám na děložním čípku.Naštěstí mne konizace minula díky tomu,že jsem byla těhotná a po těhotenství se nález trochu upravil....na očkování jsem se v Motolském předním onkogynekologickém pracovišti ptala, také mne zaráželo,proč nemůžu dostat vakcínu i já...odpověd byla ta, že u nás, žen,které již měly pohlavní styk, je vakcína naprosto neučinná,protože jsme se již s HPV viry setkaly. Význam má vakcína u dívek,které ještě sex nepraktikovaly, tudíž budou již imunitně připravené na setkání s HPV a jejich tělo již bude mít potřebné protilátky....na jednu stranu mně to mrzí, že není řešení i pro nás, ale jsem aspon ráda, že moje dcera jednou takto očkována bude....
A pokud je pravda, že u nás by vakcína nezabrala a ničemu nezabránila, tak potom není divu, že jsou přední onkogynekologové proti.Moje dr. mi na to řekla, že samozřejmě zájem farmaceutických firem je,aby byly očkovány všechny ženy, protože jim z toho bude plynout zisk.Nicméne efekt bude pouze u mladých dívek.
Takže snad je to pravda
 markéta + 2 děti 
  • 

Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(5.11.2006 14:25:33)
není pravda, že vakcína proti rakovině děložního čípku nepomůže ženám, které již měly pohlavní styk.dosud ještě pro tuto skupinu lidí nebyla provedena klinická studie - tedy já se rozhodně očkovat dám. (jsem po nepovedené konizaci čípku v r. 2003 v Podolí,je mi 38 let a mám 2 děti) - problém je jinde, a to jako vždy v penězích
 judita 
  • 

Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(5.11.2006 18:08:13)
Tak jestli je pravda, že ženám, které už pohlavní styk měly, tahle vakcína nepomůže, tak bych viděla účinější řešení. Existují přece kondomy. No a když už my ženy musíme polykat kvanta antikoncepce a ničit si imunitu a to jen proto, aby si muži užili spoustu sexu bez rizika (jistě i my si občas užíváme), tak by muži mohli občas vzít kondom. Mě je stejně nepříjemné užívat léky, jako mému muži mít na sobě kondom. Tak by to aspoň bylo spravedlivé. Jenže toho se asi nikdy nedočkáme, protože muži jsou silně pohodlní a ze sexu s použitím kondomu by nic neměli. Jenže by se tak rakovině předcházelo. Přece jsou to oni, kdo přenáší viry, způsobující rakovinu děložního čípku.
 Jana 
  • 

Re: Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(5.11.2006 18:09:01)
Existuje ještě jedno řešení. Věrnost na obou stranách.
 Itica 


Re: Re: Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(5.11.2006 21:52:54)
To je taky pravda Jani. Jenže mě to potkalo chvíli potom, co jsem se seznámila se svým nynějším manželem, tak to byla taková "památka" na předešlé vztahy. Jo jo, někteří chlapi jsou srabi a tak se zalekli a já byla naivní a hledala znova a znova. Jenže tady jde spíš o mladé holky, které si chtějí užívat. CO mě se týče, s věrností problém nemám a jestli ani můj manžel ne, tak by to mělo být OK, pokud se rakovina sama nevrátí.
 Iva 
  • 

Re: Re: Re: Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(7.11.2006 10:10:54)
A ještě něco k té věrnosti - můžete si být s partnerem věrní jak chcete, ale nejste pro toho partnera zároveň 1. , tak může být nakažen papilomavirem z předchozího vztahu stejně jako Ty - některé věci nemají tak jednoduché řešení...
 Itica 


Re: Re: Re: Re: Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(9.11.2006 8:24:23)
Bohužel ti musím dát za pravdu. Ono je to asi fakt dost složité řešení, protože kdyby se žena chtěla pořádně s tímhle problémem vypořádat, tak by musela nahnat k dokrorovi i manžela, nechat ho vyšetřit, přeléčit a pak teprve začít s prevencí nebo už s léčbou. Je to asi fakt dost složitý. Mě sice manžel tvrdí, že je mi věrnej, ale kdo tomu má na sto procent věřit??? Já rozhodně ne, obzvlášť, když jsou u nás období, kdy on moc a chce a já nemám vůbec chuť. A jak je u chlapů známo, když to nemají doma, tak jdou jinam. Klasika. Takže jistej si člověk nemůže být pomalu ničím.
 Jane 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(9.11.2006 19:42:49)
A jak se "přeléčuje" HPV??
 Janka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(9.11.2006 22:39:24)
Jane, to je dobra poznamka, diky zes na to upozornila!
HPV se pochopitelne neprelecuje, neb prelecit nejde. Opet je vidno jak spatna je u nas osveta a jak malo toho lidi o HPV vi :(((.
 Itica 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(9.11.2006 23:16:16)
Já neměla na mysli doslova přeléčit. Jen jsem chtěla poukázat na to,jak je to složitý a jak to nemá žádný smysl, protože jak to jednou je, tak je to na nic.
 Iva 
  • 

Re: Re: Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(7.11.2006 9:36:58)
Samozřejmě, že je to řešení a možná za sebe můžeš dát ruku do ohně, ale nemůžeš to udělat za toho partnera - očkování je pojistka...
 Iva 
  • 

Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(4.12.2009 14:54:33)
:-) To by fungovalo v případě, že se pár pozná jako sexem nepoznamenaný... :-) pak je tu veliká šance, že HPV virus, který způsobuje rakovinu děl. čípku nebude mít ani jeden.
 palac 


Re: Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(6.11.2006 12:12:47)
Jestli jsem dobře poslouchala pořad v televizi (odkaz), tak ani kondom není ochrana. Máme se na co těšit. Taky patřím mezi sledované a můžu se snad jen modlit, aby moje gynekoložka spolupracovala s kvalitní laboratoří.

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10095530301-planeta-veda/25128.html
 Simona, zatím bez dětí 
  • 

Re: Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(6.11.2006 21:33:12)
Ale kondom před HPV neochrání. HPV je i na ohanbí a všude kolem pohlaví, takže se přenáší i jen stykem s postiženou kůží... Já sama HPV mám, jsem po konizaci a docela jsem to na netu studovala.
Lékař mi upřesnil místa přenosu - styk, veřejné bazény, ručníky, záchodová prkýnka atd.
 Sears 


Prenos HPV 

(6.11.2006 22:20:04)
nejak se mi zda prehnane tvrzeni, ze se da chytit tento virus v bazenu nebo na WC...Vzdyt je virus prenasen "skin to skin", tzn. primym kontaktem (sex. styk vcetne oralniho).
 Iva 
  • 

Re: Prenos HPV 

(4.12.2009 15:01:41)
Bohužel musim konstatovat, že některé druhy HPV viru se mohou přenést formou výše uvedenou. Podobně jako pohlavní nemoc chlamidie - taky nikdo nevěřil, že to můžete chytnou v bazenu a v americe tuto pohl. nemoc (druh chlamiie) našli u holčiček 6-12let věku - plavecké družstvo... no co na to říci. Bazén pro mě po takovýchto zjištění padá.
 anežka 
  • 

Re: Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(10.11.2006 0:08:01)
To je dost hloupý názor. Nejen mužům kondomy vadí, některým zas naopak nevadí.... máte to dost self orientated.
 Itica 


Re: Re: Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(10.11.2006 16:06:39)
No vzala jsem to dle výzkumu a i dle vlastní zkušenosti. Hodně mužů má problém používat kondomy, ale spousta z nich to radši ani nepřizná.
 JK 
  • 

Re: Re: očkování ženám,které již měly pohlavní styk nepomůže 

(12.11.2006 1:50:36)
Kondom přenosu HPV nezabrání!!!
 Lenka 
  • 

ani kondom nemůže stoprocentně zabránit nákaze HPV 

(18.11.2006 14:15:20)
protože muž může mít genitální bradavici i jinde než na penisu, např. na šourku, leckdy i tak malou, že o ní vůbec neví (koneckonců v chlupech se to ztratí, že). A právě z téhle genitální bradavice se mohou šířit HPV, kterými se žena nakazí.

Kromě toho, i v situaci, že žena má styky s muži jen s kondomem, jednoho dne se rozhodne mít dítě a muž ten kondom prostě bude muset sundat (respektive vůbec ho nenasadí), takže se žena stejně nakazí...

Myslím, že by měli očkovat i chlapy - povinně, a to již v dětském věku.
 Simča, dcery *1988 a 1997 


To jsi mě pěkně postrašila 

(3.11.2006 11:47:01)
Dano, to jsi mě pěkně postrašila, já jsem si dosud myslela, že když chodím pravidelně 2x ročně na kontrolu a dr. mi dělá stěry, tak že se nemusím obávat. Přes veškeré (i špatné) zkušenosti s naším zdravotnictvím jsem prostě naivka.....
Simča
 Pavla 
  • 

Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(3.11.2006 11:57:16)
Tak ja byla taky naivka....kazdy rok na pravidelne kontroly,stery vzdy OK..a pak jsem poprve v zivote dostala zanet,ktery se panu dr.nepodarilo spravne lecit a ja skoncila na biopsii(po kterem jsem 6tydnu krvacela a kde mi zanet z cipku zavlekli i do delohy),brala jsem 3tydny antibiotika horem,dolem a nic nepomohlo.Pred 14dny jsem podstoupila konizaci..14dni po ni jsem v noci zacala silene krvacet a skoncila behem14 dnu znovu na sale pod narkozou.Zmenila jsem dr. a budu moc rada,kdyz tohle martyrium brzy skonci..a proto i ja jako matka dvanactilete dcery volam po ockovani!!!I pres pravidelne prohlidky a staleho partnera jsem v sobe mela dost dlouho silny zanet a bala se rakovinovych zmen..A kdyz to vlada neschvali,tak ho holt dceri zaplatim,teda pokud bude dostupne a bude ho dost,ne jako vakcin an chripku,ktere jsou "podpultovym"zbozim!!!
 Kristain 


Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(3.11.2006 14:05:52)
Pavlo, to je teda síla:/

Jen ti povím, že to očkování je drahé jak.... nechci říct co. Někde jsem četla, že v novém roce bude nejprve vakcína pro mladé holky do 25 let a tak jsem své mladé káošce řekla, ať se nechá naočkovat. On achvíli hledala na netu info a pak mi s hrůzou sdělila, tu cenu-nepamatuju si to přesně, ale bylo to snad k 10 000,- a to není konečná, musí se to očkování opakovat...://// kdo si to může dovolit?
K.
 Denisa 
  • 

Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(3.11.2006 18:10:49)
Kristain - ano vakcina je draha, jsou potreba tri davky po 10 tis, takze celkem 30 tis. Moje znama uz dala pro svoji dceru penize stranou, prispeli babicky a holt holka nedostane jako ostatni deti novy snowboard nebo PC pod stromecek. Ono to vzdycky jde, kdyz se chce. Muzete na to setrit od detstvi holcicky. Holt si musime zvykat na to, ze stale budou pribyvat veci pojistovnami nehrazene, tak jako vsude ve svete a budeme si muset stanovit priority - nove auto nebo zdravi ditete. Ovsem jak ja jsem clanek pochopila, tak dle poslednich navrhu to vypada tak, ze nebude vakcina dostupna vubec, ne jenom ze nebude hrazena pojistovnou. A to je podle me svinstvo, dostupna by mela byt alespon za uhradu, kdyz ne zadarmo, pro ty co si ji zaplatit chteji.
 Radka 
  • 

Re: Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(3.11.2006 19:13:05)
Deniso,
ja si taky myslim,ze kdyz se chce,tak se da nasetrit.Jenze
v CR je kazdy zvykly,ze pojistovna vse zaplati a nikdo nic
nechce platit z vlastni kapsy.Ja ziji v USA a musim si tady
treba platit uplne vse.Tech 10 000,- me staly mozna tak stery:-).
Ted jsem tehotna a porod me bude stat minimalne 10tis.USD(220 000Kc),
ale to mozna i mnohonasobne vice.A materskou mi taky nedaji zadnou.
Je sice pravda,ze v USA jsou vyssi platy,ale i tak...V CR je vetsinou
vse hrazeno pojistovnou,tak mi tech 30tis. nepripadne tak moc.
 Denisa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(3.11.2006 19:50:11)
Chicht, tak to se musim smat. Jsem taky v USA a taky tehotna. Uz 2x jsem byla u doktora a 1000 dolaru v p....i. Ted jdu na amnio, taky asi za 1000, takze tento mesic pouhe 2 klacky, neboli jednou tolik co vydelam :-))
 Radka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(3.11.2006 20:14:41)
Deniso,
jestli nemas pojisteni jako ja,tak to se priprav na horsi:-).
Nekteri se do 10tis. vesli:-).Ale pokud bude mimi v inkubatoru,
tak to muze pry byt i 200tis. USD:-).To je sila.
 Denisa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(3.11.2006 20:19:15)
No samo nemam pojisteni, zadna pojistovna me nechtela pojistit. Takze pokud nenajdu ceske cestovni pojisteni, ktere kreje alespon rizika v tehotenstvi po 6. mesici(beznou peci a porod samo zadna nekryje), tak budu muset mazat do CR, protoze tu nemuzu byt totalne nekryta, co bych asi v pripade ceny deseti-statisicu za peci pak delala? Jak to vyresis ty?
 Radka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(3.11.2006 21:09:09)
Deniso,
me taky samozrejme nikdo pojistit nechce.A navic tady ti pojisteni
proplaci tehotenstvi a porod az kdyz ho mas vice jak 12 mesicu.
Takze si vse platim.Zkousela jsi ziskat Medicaid?Jsi vdana?
Pokud ne a nebo manzel vydelava malo,tak bys ho mohla dostat.
Me se to netyka,manzel je American.Takze jsme taky prvne uvazovali,
ze bych jela rodit do CR.Ale nemam Green Card,takze vlastne odletet
nemuzu,protoze by me nepustili zpet:-(.Tak jsme docela na nervy,aby
se to nejak nezkomplikovalo a my se vesli aspon do tech $10tis.No
i tak je to hrozne moc penez:-(
 Linda 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(4.11.2006 7:26:43)
Radko, pokud je manzel American a Ty jsi v US tudiz legalne, i kdyz stale v imigracnm procesu, tak si vyrid tzv. cestovni dokumenty a na ty muzes vycestovat z US. Teda spise se do US bez problemu pak navratit. Sice mozna kvuli miminku to bude chvilinku trvat, nez ji vyridis US pas pres US ambasadu (predpokladam, ze bude mit jak US, tak CR obcanstvi diky tomu, ze manzel je American a Ty Ceska), ale za potencialne usetrenych $200.000 to urcite stoji. Pokud mas zajem o vice info, pisni mi na magic.spirit@centrum.cz. Linda
 sovka, 2 kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(5.11.2006 18:58:14)
Ahoj, nevím, jak je to teď, byla jsem v USA v roce 2001 a 2002. Když jsem tam otěhotněla, zašla jsem si na radu kamarádek (už si přesně nepamatuju, co to bylo) na nějaký druh "sociálky" pro cizince, pamatuju si, že tam byly úřednice polky, pomohly mi vyplnit formulář a za několik týdnů (asi 4 týdny) mi poštou přišlo nějaké základní pojištění pro těhotné, které mělo krýt všechna ošetření během těhotenství a porod. Samozřejmě by se jednalo jen o základní věci, žádný nadstandard.. Tehdy každá těhotná žena prý měla nárok na takový druh pojištění, pokud by nebyla pojištěná jinak. Já jsem na toto pojištění byla zdarma dvakrát vyšetřená na gynekologii, dělali mi testy související se začátkem těhotenství, vybrala jsem si na něj bezplatně vytamíny pro těhotné, dál nic, protože jsem odjela domů do ČR.
Jak je to teď nevím, v případě zájmu bych se mohla pokusit vyhrabat nějaké bližší info, byli jsme v Chicagu.
 Radka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(5.11.2006 19:21:04)
Mila Sovko,
pojisteni se jmenuje Medicaid a je opravdu jen pro socialni
pripady.Me ho prvne dali,ale po tydnu zase zrusili.Ja praci nemam.
Ale manzel prijmy ma,takze narok nemam:-(
 Denisa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(6.11.2006 22:52:25)
Presne tak, problem je v tom, Sovko, ze v Americe bud musis byt velice bohaty a to ti nejakych 10 tisic nevadi, nebo uplne chuda a to ti stat zaplati vsechno. Ale jakmile nejake prijmy ty nebo manzel mate, tak se na tebe kazdy vykvakne. Nikoho nezajima ze nevydelavas zase tak moc, ze je to pro tebe hruza penez nebo celozivotni uspory. Podle toho co tady denne vidim, tak byt ilegal, socos, ci lhat a zatajovat prijmy, tak tu mas vsechno easy a vse ti uhradi.
 Leoni 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(4.11.2006 13:04:51)
Ahoj, v americe a nejen tam se skutečně vše platí, pokud si člověk nehradí některý z velkého množství dobrovolného zdravotního pojištění. U nás v České republice je zdravotní pojištění POVINÉ a čím více vyděláváte tím Větší je i částka kterou odvádíte. Čili nemáte možnost si regulovat a rozhodovat o tom jak své zdraví " zabespečit". Proto se nedivím, že lidé kteří v aktivním věku platí zdravotní pojištění, nejsou třeba nemocní a nevyužívají SVOJE PENÍZe na SVOJe ZDRAVÍ ale pojišťovna s nimi hospodaří dle svého, chtějí mít zdravotní péči hrazenou tedy zdarma i když to zdarma není, protože celý život odváděli část mzdy právě pro případ zdr. ošetření...
 rena 
  • 

Re: Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(9.1.2007 22:53:52)
vakcina stojí 3500 - 1 dávka , dávky jsou celkem 3 do půl roku
 visvitalis 
  • 

Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(3.11.2006 16:45:57)
60% uspešnost cytologických laboratorii je normálna. A vo vyspelom svete i dalej na západ od hraníc ( Nemecko atd ...) je to ešte horšie - verte.
Je potrebné aby tú prácu robili velké centralizované laboratoria i s pritomnosťou kontroly zkusenejších lekárov a o to v Českej reublike snaha je. Potom sa uspešnosť diagnostiky zvyšuje. Ďalej je potrebný kvalitný obvodný gynekolog ktorý využije všetky dostupné prostriedky diagnostiky a vtedy sa uspešnost výrazně zvyšuje. V neposlednej rade je nutná aj spolupráca pacienta. atd. Verete českým gynekologom a porodníkom, i celosvetovo maju výsledky dobré. Pravidelné prehliadky sú potrebné.
Teraz je potreba len veriť, že sa čo najskor najdu finančné prostriedky k celoplošnej vakcinácii a že to skutočne bude fungovať tak ako predpokladáme.
Nové metody často prinášajú velké nádeje a po dokladnom odskušaní bohužiaľ často aj čiastočné sklamanie.
 Dana 
  • 

Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(3.11.2006 17:37:43)
Co se týče rakoviny děložního čípku, výsledky dobré nemají. Málokteré Evropanky jsou na tom hůř.
 visvitalis 
  • 

Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(8.11.2006 9:47:01)
To ano výskyt rakoviny " čípku děložního " je v českej republike alarmujuci ale myslel som, že výsledky pracovníkov pracujucich v cytologických laboratoriách su dobré. Tito ludia totiž výskyt tejto rakoviny velmi neovplivnia.
Bolo by sa treba asi zamysliet aj nad promiskuitou a " kouřením " čo sú tiež rizikové faktory.
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(9.11.2006 22:14:19)
V USA se používá tzv. tekuté fluidum, výsledky jsou pak lepší. Je to ovšem dražší. Takže se nemáme čím chlubit.
 Janka 
  • 

Re: Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(9.11.2006 22:47:21)
visvitalis, nad promiskuitou je urcite dobre se zamyslet a to nejen kvuli riziku HPV. ALE ani zena ktera ma jen jednoho partnera se riziku nakazeni HPV nemusi vyhnout. To by fungovalo pouze v pripade, ze OBA partneri budou mit jenom jednoho partnera za zivot (pro oba to bude prvni a posledni partner). Hezke, ale v praxi se to prilis nevidi.
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(8.11.2006 12:28:43)
Češky mají opravdu smutný primát, ale hlavně proto, že preventivní prohlídkou (ať už jakékoliv kvality) projde jen 1/3 z nich! Z té 1/3 pak má určité procento smůlu na nekvalitní vyšetření (gynekolog, laboratoř...) a to se pak nemůžeme divit, že jsme na tom takhle blbě... .
 jan 
  • 

Re: Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(4.11.2006 17:31:50)
ono tak ani nejde o to, že nejsou na to peníze, jsou, ale nesměly by se vydávat na blbosti
 Dana 
  • 

Re: To jsi mě pěkně postrašila 

(3.11.2006 17:52:49)
Taky jsem si to myslela. Pro klid doporučuju nechat si udělat test na HPV viry, pokud byste je měla po 35, je u Vás asi 200x vyšší riziko onemocnění. V mladším věku si tělo často poradí samo. Někteří gynekologové je ale nechtějí kvůli ceně (asi 600 Kč ) dělat. Je možnost nechat si je udělat za vlastní peníze, ale musela bych pohledat tu instituci, která to u nás nabízí.
 Lil, Ella1 rok 
  • 

nebezpečné očkování 

(17.11.2006 11:46:30)
Ahoj hokly s mimčama,
pokud Vás to zajímá, tak očkování může nést také svá rizika. Vůbec nejsem zastáncem plošného, povinného očkování. Jestlipak víte, že s vakcínou se do tělíček vašich dětátek dostává vždy i hliník, či rtuť jako její nosič?
Mám bohužel velice smutnou zkušenost s očkováním (naštěstí ne osobní).
Pracuji jako speciální pedagog v zahraničí a velké množství rodin hlásí, že u jejich zdravého dítěte se vyvinul autismus, obrna, či jiné poškození právě po očkování. Já sama jsem se rozhodla odložit všechna očkování do 2. roku věku mojí holčičky. Mám k tomu své důvody a moje mateřská intuice jasně říká NE.
Pokud Vás zajímá více, můžete si přečist knihu: Očkování, obchod se strachem
od německého lékaře Garharda Buchvalda

Já osobně nejsem obecně pro ani proti, každý by to pro své dítě měl rozhodnout sám. Navíc myslím, že je třeba změnit celkově životní styl a hodnoty celé společnosti. Nemůžeme se přece donekonečná bránit jen očkováním, musíme pro to něco udělat taky samy.
Mějte se hezky
Lil
 Albeka 
  • 

..hmmm 

(3.11.2006 11:51:05)
...jsem za jedno s pisatelkou Danou.Znám ze svého okolí spousty žen,co podstoupily konizaci čípku a to i v těhotenství jako pisatelka /opravdu velmi nepříjemné/.
Ale konizace,případné postižení dítěte,či dokonce potrat - to asi vyjde opravdu levněji že! Ulevit ženám od tohoto strašáku pomocí očkování,ale kdepak,jen ať chodí na kontroly a že se stane sem tam omyl...to je mizivé procento,tak nač se s tím zabývat. Vždy se soudí jinak,když se to našich předních gynekologů osobně nedotýká - jen kdyby šlo o jejich dítě,jejich těhotnou manželku,jejich dceru a v případě předních gynekoložek o ně samé? Myslím,že názor na plošné očkování proti rakovině čípku by se změnil nemyslíte?
 Dana 
  • 

Re: ..hmmm 

(3.11.2006 18:00:13)
No ono to právě není mizivé procento.60ti procentní záchyt je podle mě slabota!40 procent žen projde a jejich problém se zhoršuje, aniž něco tuší. Mě ta původní doktorka řekla, že co změnila laboratoř,posílá na konizaci každý týden aspoň jednu ženu. Ať z toho nedělám tragédii. A co teprv, kdyby tu laboratoř nezměnila...
 Albeka 
  • 

Re: Re: ..hmmm 

(6.11.2006 7:33:29)
...prostě děsný..nezbývá než dodat že život je jen náhoda...poznámka v mém přízpěvku byla myšlena ironicky..prostě "mizivé procento"
 Janinka,Honzík 2.8.03 


Očkování 

(3.11.2006 12:04:13)
Já jsem pro očkování, ale ne plošně, spíš třeba formou příspěvku na očkování, protože jesliže se jednou určí, že očkovat se budou holky ve čtrnácti letech jak navrhovali, tak za takové 3 roky bude už třeba desetina holek v tomhle věku po první sexuální zkušenosti a očkování by bylo na nic. Tohle není jako očkování proti příušnicím. Proto by měli na toto očkování upozornit nejlépe dětští lékaři při pravidelných prohlídkách kolem 12-13 ti let a zdravotní pojišťovny je zahrnout do preventivního programu, stejně jako přispívají třeba na očkování proti žloutence. Sama jsem podstoupila několik konizací, naštěstí jsem měla ale už od začátku špičkovou péči p. dr. Havránkové z Vinohrad, takže se vše podařilo zachytit včas a s co nejmenšími ztrátami. Proto teď všem v okolí co mají holky ve věku od 12ti let přeposílám maily a dávám letáky s informacemi o očkování.
 Róza 
  • 

Re: Očkování 

(3.11.2006 12:09:47)
A můžete minprosím někdo říct, jak očkování funguje a proč to lze jen před prvním pohlavním stykem (jestli jsem to tedy dobře pochopila). Díky.
 Líza 


Re: Re: Očkování 

(3.11.2006 12:16:39)
Nikoli před prvním stykem, ale před infekcí HPV, která ovšem hrozí klidně už při prvním styku.
 Róza 
  • 

Re: Re: Re: Očkování 

(3.11.2006 12:42:33)
nevím ani, co je to infekce HPV?
 Róza 
  • 

Re: Re: Re: Re: Očkování 

(3.11.2006 12:44:39)
Díky, už jsem si to všechno našla :-)))
 Věra S. USA 
  • 

Re:Nejen před stykem 

(4.11.2006 0:04:58)
Očkování funguje i později, ale může už být pozdě. Virus se totiž nepřenáší jen pohlavním stykem, ale jakoukoliv formou intimniho dotyku. Při pettingu, líbáním atd. Proto se uvařuje o očkování dívek NEŽ začnou jakékoliv sexuální aktivity.
Očkování chrání před 4 ječastějšími typy papillomavirů (HPV), která ve většině západních zemí postihuje asi 75 procent obyvatelstva. V USA to znamená 20 milionů postižených dospělých.
10-15 procent mladých žen, které jsou ještě panny a 20 procent žen s jedním trvalým partnerem mají positvní testy na HPV. Ani kondom nechraní 100 procentně, jako u jiných sexuálně přenosných onemocnění.
Proto gynekologové doporučují očkování mladých žen dříve než začnou jakékoliv sexuální kontakty obvykle od 11, ale někde už od 9 let do 26 let. To je období, ve kterém jej hradí pojišťovny, alejen mákokteré. (Stojí 150 dolarů l dávka. Jsou potřebné tři v průbehu 6 měsíců). Ženy po 26 se obvykle "usadí" s jednim sexuálním partnerem a nemusí se obávat nakažení. Ale pokud je jejich sexuální život "riskatní" mely by uvažovat o přeočkování. Zatím doporučovaný čas je po 4-6 letech. Vera S.
 magdalena 
  • 

očkování versus preventivní prohlídky 

(3.11.2006 12:21:13)
Taky jsem výše zmíněný článek četla a zděsila se! Přece očkování neznamená zrušení preventivních prohlídek! A i pokud náš stát nemá na celoplošnou úhradu, přesto by měla probíhat pozitivní informační kampaň a dát maminkám dcer alespoň možnost očkování si "koupit". Obdobný případ je v současnousti s hexavakcínou (tetanus, záškrt, černý kašel, hemophillus B a hepatitida B) - rodiče ji musí zaplatit celou (pokud ovšem "mají zájem"), stát kupodivu není ochoten uhradit ani částku, kterou by stála tetravakcína, takže na informovaných rodičích vlastně ušetří!!!
 Lavanda 


Prohnilý systém 

(3.11.2006 12:26:06)
Mám pocit, že se podobným způsobem v naší republice rozhoduje o spoustě věcí. Proč investovat do něčeho, co se pozitivně projeví až za 20 nebo 30 let? Po nás potopa!
 magdalena 
  • 

hexavakcína 

(3.11.2006 12:27:13)
zapomněla jsem na dětskou obrnu jako součást hexa, ta je vlastně ten důvod, proč v Evropě už očkují jen hexa - poliovakcínu na lžičku už nepodávají, zjistilo se, že stolicí takto očkovaných dětí se vylučuje mutovaný virus, který může způsobovat epidemie.
 watanaki 
  • 

Re: hexavakcína 

(3.11.2006 13:49:12)
Taky leccos nechápu - a už jsem tady zmiňovala v jiné diskuzi, že dobré a nové věci se jaksi nepodporují, zatímco ty staré ano. Jaktože se v těhotenství chodí plosně na tripple test? Včera jsem se dívala na statistiky zahraničních serverů a jeho spolehlivost zjistění, že dítě může být postižené je 18-20%!!! Pokud tedy nechci podstoupit další, invazivní zákroky je mi toto úplně na nic, to už si můžu nechat věštit z kávové sedliny a vyjde to na stejno. Jenže kávová sedlina je zadarmo, tripple test stojí bratru 3500,-. Kdyby se tento test dělal jen tehdy, když o to žena požádá, třeba by bylo dost peněz na hexavakcínu zdarma (my jsme si ji museli koupit, ale příští rok už zdarma bude, ale jen pro děti narozené 2007, poslední dávku tedy taky koupíme) nebo právě na očkování proti rakovině děložního čípku. Opět jsem se dívala na statistiky, toto očkování má zatím velmi dobrou prognózu, ale ukazuje se, že bude asi nutné udělat 1-2přeočkování, vakcína stojí kolem 10.000,- Myslím, že i toto by bylo lacinější, než následná léčba už nemocných žen.
Mimochodem - tento virus přenáší muž a důležitá je u toho jak partnerská věrnost, tak hygiena jeho genitálií, hlavně v oblasti předkožky. V zemích, kde se praktikuje mužská obřízka, je procento rakoviny čípku mnohem menší. Nemám bohužel odkazy na stránky těchto všech výzkumů, ale až je najdu, dodám je sem
:-)
 bejbina 


pravidelné prohlídky 

(3.11.2006 14:46:03)
Vím, že moje máma nebyla na gynekologii už 15 let, ale jí se očkování už rozhodně netýká.
Dnes má asi většina žen hormonální antikoncepci, neznám statistiky a nemám chuť nic hledat, ale když se podívám ve svém okolí, tak u věkového průměru 32 let je to 99%. A také nevím, jak to funguje u ostatních lékařek, ale mně dr. napíše bez prohlídky antikoncepci jen na půl roku. A pokud ji chci dál brát, musím na prohlídku, včetně stěru z čípku. Takže jsem nějak nepochopila volání po preventivních prohlídkách.
 Jane 
  • 

Re: pravidelné prohlídky 

(9.11.2006 19:55:35)
Já taky beru hormonální antikoncepci a donedávna jsem taky chodila na prohlídky 2x do roka, ale nedávno (tuším někdy letos v květnuú mi moje gynekoložka řekla, že budu chodit jen 1x do roka, že pojišťovna nějak změnila způsob úhrady a i u žen, které berou hormonální antikoncepci, bude hradit jen jednu prohlídku ročně... No, snad to bude stačit.
Jinak já ve svém okolí znám docela dost poměrně mladých dívek a žen, které by nedostal na "gyndu" ani párem volů, nějakou rakovinou a preventivními prohlídkami se absolutně nevzrušují, ale očkování by pochopitelně braly.
Já bych to očkování zase tolik nepřeceňovala, ona ta spolehlivost jistě nebude stoprocentní, žádné očkování není absolutně spolehlivé ani absolutně bez problémů, a hlavně žádné není samospasitelné, člověk se o své zdraví musí hlavně starat sám...
 marťas, míša01, pavla06 


Já se radovala 

(3.11.2006 14:47:04)
To mě teda pěkně děsí, máme čípky rodově prokleté a já s ním mám problémy od svých 19 let, kdy mi ho poprvé "vypalovali", ačkoliv jsem měla jediného partnera. Tak jsem se těšila, že moje dceruška bude téhle kletby zbavena preventivním očkováním,a ejhle, stát ušetří peníze a já se budu strachovat nejen o sebe, ale i o ni. Kéž se dostanou k vládě soudní lidé a nechají nás si onu jistě pěkně drahou vakcínu aspoň koupit!
 Samarlu 
  • 

Že se ti doktoři nestydí! 

(3.11.2006 15:01:26)
Teda ten bohorovnej přístup pánů porodníků je ohavnej. Napřed kriminalizace a výhrůžky pár zdravým a "domorodkám", pak budou ženským upírat očkování a radši je budou kuchat a zbytečná nevyžádaná vyšetření v těhotenství si s klidným svědomím nechají proplatit. Fuj, fuj, fuj. V demokratické a svobodné zemi bych si raději sama volila, jestli chci očkovat, tripple testy, rodit tam či onde. Nehodnotím, co je lepší, ale nechte mě bez keců vybrat. Je to můj život, zdraví, plodnost, rodičovská odpovědnost!
 Ondrej Ondic 
  • 

Re: Že se ti doktoři nestydí! 

(7.12.2006 11:55:11)
Sve manzelce, a detem bych to nedovolil a ostatnim doporucuji zdrzenlivou zvedavost. Je prilis mnoho neznameho ohledne vzniku, pretrvavani a vyznamu infekce HPV pro vznik karcinomu cipku a to se vubec nemluvi o teoreticke moznosti , ze tak vznikne imunologicka sterilita u nekterych páru. Navic nejsou ukonceni ani oficialni firemni studie na dobrovolnicich. Z cca 6.000.000 zen v CR rocne zemre na karcinom cipku cca 400 a asi 1500 má nove diagnostikovanou lezy, pri dnesni urovno skriningu a lecby jsou vsak mnohe z tech 1500 zen vylecene. Infekce HPV viru je jenom jednou z podminek vzniku karcinomu cipku, vime, ze maji byt i dalsi faktory, bohuzel nevime, ktere ty dalsi jsou rozhudujici. Kdyz divka / zena dba o svuj dobry zivotni styl se spravnymi vztahy a chodi na gynekologickou prevenci, udela pro sebe daleko vic, nez kdyz se da ockovat a zaroven se nevystavuje riziku dosud neznamych nezadoucich ucinku. HPV vakcina je jina nez vsechny ostatni doposud - od vyroby az po cileny ucinek. A na zaver , neni proti rakovine, jenom proti NEKTERYM virum , ktere se na jejim vzniku spolupodileji.
P.S.: Jsem patolog.
 Dana  
  • 

Re: Re: Že se ti doktoři nestydí! 

(7.12.2006 15:16:05)
Je proti typům 16 a 18, které mohou za drtivé procento onemocnění, kolem devadesáti procent. Pokud bych bývala mohla snížit riziko očkováním, bez váhání bych to byla udělala, abych omezila riziko, že projdu tím, čím jsem prošla. Konizace v těhotenství, deset let kontrol, dítě s poruchou, deprese. Prevence byla k ničemu. Každý rok stěr, nekuřačka, neobézní, nepromiskuitní. Každé očkování nese rizika, ale rakovina je příšerná. A být Vaší ženou, mluvit si do toho nenechám.
 Diana2 
  • 

Re: Re: Že se ti doktoři nestydí! 

(14.12.2006 11:21:37)
http://www.blesk.cz/Clanek65791.htm
Profesor James Lawson z australské University of New South Wales testoval nádory ženského prsu a zjistil, že polovina z nich byla nakažena lidským papillomavirem, který způsobuje právě nádorové bujení děložního čípku.

 Jana 
  • 

RE: Přední čeští odborníci... 

(3.11.2006 15:05:39)
Dobrý den,
v reakci na Váš příspěvek bych ráda čtenářky a čtenáře odkázala na informace ze stránek České odborné společnosti pro cervikální patologii a kolposkopii (www.kolposkopie.cz/akce ... SCREENING KARCINOMU DĚLOŽNÍHO HRDLA).
Problematika plošného očkování není opravdu tak černobílá, jak by se z článku "Přední gynekologové nesouhlasí s plošným očkováním proti rakovině" mohlo zdát. Nemyslím, že se jim nelíbí pouze finanční zatížení, ale právě ta perspektiva efektivity za desetiletí.
Informace kolposkopické společnosti jasně poukazují na problém, který u prevence (ke které se oni sami přiklánějí) vyvstává. Sama paní Dana popsala problém kvality laboratoří, na který "doplatila". Prozatím kvalitní systém kontrol neexistuje, tedy... nepodařilo se ho prosadit (viz. informace kolposkopické společnosti), a to především díky přístupu Ministerstva zdravotnictví.
Já sama bych se také přikláněla ke kvalitní prevenci. Za A) mám pocit, že pokud se povede prosadit efektivnější a finančně únosná varianta screeningu, je tohle lepší cesta a za B) prostě jen nejsem fanda očkování jako takového.
Jen dodám, že konizaci jsem před 2 lety také podstoupila a této předcházelo 10 let kontrol (v průměru 3 ročně). Teď už jen čekám na výsledky finálního testu a budu ráda, když se na nich objeví slůvko NEGATIVNÍ..., což ze srdce přeji všem s podobnými problémy...
 Lenka+Zuzka 8let 


Re: Holky neblázněte. 

(3.11.2006 15:53:00)
Tohle šílenství kolem jakéhokoliv očkování mě vážně děsí. Žádná vakcína přece není 100% ochranou a stejně tak jako můžete mít smůlu na laboratoř kde vyšetřují zrovna Vás tak můžete mít smůlu a nezachrání Vás ani ta vakcína. Osobně bych se přikláněla k prevenci, dneska přece není problém vybrat si lékáře a tím pádem i laborku a svěřit se do rukou lidí kterým můžete důvěřovat. Jen na závěr chci podotknout, že i má rodina má bohužel zkušenost s rakovinou tohoto druhu a to zkušenost nejhorší který vyústila smrtí sestry mé matky. Všem přeji hodně zdraví.
 Dana, autorka 
  • 

Re: Re: Holky neblázněte. 

(3.11.2006 17:23:37)
Znovu podotýkám, že každý podezřelý stěr končí buď čekáním,jestli nedojde ke spontánnímu ústupu nebo v horším případě konizací. Prevence tedy v důsledku zatím spočívá v tom, že jdete pod nůž. Lepší laboratoře - víc konizací. A víc zachráněných životů, jistě. Ale proč vůbec řezat!!!
Copak nemůžeme zkombinovat stěry s očkováním? Riziko hrozí v ČR 1 ženě z 5000,v těhotenství jedné z 2200. Mě se to nezdá málo.
 Olga F. 
  • 

Re: Re: Re: Holky neblázněte. 

(3.11.2006 17:46:21)
Ahoj,
no, ono to opravdu není černobílé. Očkování by mělo úspěšnost cca 80%, navíc by se museli k dosažení této účinnosti očkovat i chlapci. Vakcína má stát cca 6-10tisíc Kč. Takže preventivní prohlídky by se musely dělat asi nadále tak jako tak - zbývá těch 20%. Jistě by to bylo ideální řešení - očkování + preventivní prohlídky. Stojí to na těch penězích, těch je v našem zdravotnictví zoufale málo, nebo spíše financování zdravotnictví je strašně neefektivní - ale s tím se potýkají všechny státy - i ty nejvyspělější. Prostě nejsou peníze, takže to asi skončí tím, že si vakcínu bude muset hradit kyždý sám...
Jo a ještě jsem chtěla mapsat, že s HPV se setká během života asi 80% žen a imuniní systém většiny z nich ji zikviduje bez problému, dysplastiké změny I. stupně u většiny opravdu odezní samy - takže to čekání není až tak marné...
Olga F.
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Holky neblázněte. 

(3.11.2006 18:14:20)
Taky jsem čekala. Marně. Vadí mi to upřednostňované operativní řešení vydávané za prevenci. Ta informace o chlapcích mi není známa, jim virus neškodí, nejvýš způsobuje fíčky, malé bradavičky. A 80 procent mi přijde slušných.
 Olga F. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Holky neblázněte. 

(3.11.2006 18:20:07)
Já myslím, že ti chlapci fungují jako přenašeči viru, tak proto je asi nutné očkovat i je...
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Holky neblázněte. 

(4.11.2006 9:31:22)
Právě že jen jako přenašeči. Proto není třeba je očkovat. Očkované dívce přenašeč neublíží, zjednodušeně řečeno.
 visvitalis 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Holky neblázněte. 

(8.11.2006 10:27:31)
HPV virus 16,18 v kombinácii s dalšími faktormi može sposobovat u ženy v oblasti prechodu dlaždicového a cylindirckého epitelu zmeny. Je to citlivé miestečko ktoré majú len ženy a muži nie preto len ženy možu trpiet rakovinou " čípku děložního" a muži nie. Muž moze by tiež infikovaný a virus sa može udržovat v oblasti pohlavného ustrojenstva ale pretože nemá toto špeciálne citlivé miestečko tak mu výrazne neubližuje. teda vlastně i muž i žena može byt prenášačom viru.
 judita 
  • 

Re: Re: Re: Holky neblázněte. 

(5.11.2006 18:00:41)
Tak já bych asi brala tu očkovací látku, i když pro mě osobně je taky už pozdě. Naštěstí pro mě jsem na konizaci musela po prvním porodu (císařem) a druhé dítě jsem donosila (dokonce se mu moc ven nechtělo). Jen mě dodnes udivuje fakt, že jsem půl roku před tím, co jsem se dozvěděla o mé rakovině čípku, byla podle mudr zdravá a nic nebylo. Tak proč jsou prohlídky až po půl roce, když se to vyvíjí tak rychle?? Nebo že by můj doktor něco zanedbal?? No pravdu se asi už nedoví, protože to rozhodně nehodlám už pitvat, ale fakt je, že pokud by vakcína proti rakovině měla pomoci a neuškodila jinde, tak bych byla jedině pro.
 sarmi 


Re: Re: Holky neblázněte. 

(3.11.2006 17:25:16)
SOUHLASIM!
 DENISA 
  • 

Re: Re: Holky neblázněte. 

(3.11.2006 18:23:21)
To by me fakt zajimalo jak si vybiras spolehlive lekare a jak zajisti ten schopny lekar, aby i v laboratori pracovali spolehlivi lide? Delas si nejakou statistiku kolik ten konkretni lekar odhalil nemoci vcas, jestli jeho laborka nikdy nezpackala vysledky apod? Nebo se poptavas po znamych a kdyz ti nekdo rekne "ten pan doktor je vyborny, on je tak hodny k tomu bez", tak se k nemu objednas?
 Dana 
  • 

Re: Re: Holky neblázněte. 

(3.11.2006 18:23:48)
A jak zjistíte, jak dobrou laboratoř váš gynekolog využívá? A jak on ví, že je opravdu dobrá? Nebo si myslíte, že ta moje lékařka využívala špatnou laboratoř schválně? Je to o důvěře, jasně. Já taky neměla sebemenší problém dokud jsem potřebovala jenom antikoncepci.
 Lenka+Zuzka 8let 


Re: Re: Re: Holky neblázněte. 

(3.11.2006 19:45:39)
No a co taková antikoncepce ta Vám připadá bezpečná, bez vedlejších účinků a vhodná k dlouhodobému užívání? Možná je ten problém daleko širší než si připouštíme. Já osobně jsem užívala hormon.antikoncepci pouze pár měsíců po operaci mimoděložního těhu, a pokud nebudu muset tak jí nechci, jsou i jiné metody které nezatěžují tolik tělo. Ono to všechno souvisí se vším.
 Linda 
  • 

Re: Re: Re: Re: Holky neblázněte. 

(5.11.2006 15:42:29)
Taky neberu antikoncepci. Brala jsem ji asi 8 let, ale co dělo s mým tělem jak jsem vysadila! Vím, že je to strašně pohodlné, pro mladé dívky jistota, že neotěhotní s "někým". Ale nejvíc je to pohodlné pro chlapy. Mě to přijde, že jsme opravdu zdegenerovaný. Proč je dnes tolik nemocí způsobených špatnou imunitou těla? Proč vzrůstá onemocnění diabetes a všech civilizačních onemocnění? Ptejme co jíme, co pijeme, co dýcháme. Myslím, že opravdu oslabujeme svoje těla různými business výdobytky, umělou stravou, pijeme barvené, konzervované nápoje a o vzduchu už ani nemluvím. Takže se ani nedivím, že si naše tělo nedokáže poradit s různými viry. Přece se nemůžeme donekonečna nechávat očkovat proti všem možným virům? Nebo v tom je budoucnost? To bude kšeft pro všechny výrobce vakcín. Jak se objeví nějaký zákeřný vir, který ani nemusím mít, šup píchnu si vakcínu. Neměla by se spíše posilovat imunita a zdraví celého těla?
 Jane 
  • 

Re: Re: Holky neblázněte. 

(9.11.2006 20:00:55)
Aknelko75, souhlasím.
Sama mám taky v rodinné anamnéze rakovinu rodidel, u nás v rodině to měly snad všechny ženské, prababička, babička, moje máma... teď jsem na řadě já nebo moje sestra:-) Vybrala jsem si gynekoložku, která je na rakovinu děložního hrdla specialistka, takže věřím, že kdyby něco, tak se na to přijde včas. V laboratoři, kam posílá stěry, ty vzorky kontrolují odborníci, takže snad je na ni spoleh.
 Dana 
  • 

Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(3.11.2006 18:08:03)
Konizace není prevence!
 Jana 
  • 

Re: Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(6.11.2006 15:38:05)
Jisteže konizace není prevence, ale způsob léčby. Pravděpodobně jste mě špatně pochopila. Jen jsem vyjádřila svůj názor, že se přikláním na stranu hlasů, které volají po zkvalitnění a zefektivnění preventivních opatření, která by mj. pár desítek let chránila skupinu daleko větší než jen očkované mladé dívky.
Co se samotného očkování týče, bohužel si nemyslím, že je stoprocentní a vše se jím vyřeší.
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(6.11.2006 18:34:03)
Myslím, že jsem Vás pochopila dobře. Ale konizace opravdu není příjemné řešení. A rovněž není stoprocentní. Jenom na pracovišti, kde jsem ji podstoupila já, jich na těhotných dělají 500-600 ročně. O netěhotných nemluvím.
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(6.11.2006 18:57:03)
Právě jsem viděla pořád na ČT24, odkaz je někde až úplně dole. Pokud mám věřit lékařce, která tam hovoří, má být vakcína absolutně bez vedlejších účinků a stoprocentně účinná. Ne že bych tomu věřila, ale třeba 90procent by bylo fajn.
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(7.11.2006 10:46:09)
Konizace a jí podobné léčebné metody nejsou příjemné ani stoprocentní, s tímto souhlasím a nikdy jsem netvrdila opak. Ale zpět k prevenci...
I kdyby očkování stoprocentní bylo, netýká se prostě všech. Tak proč v první řadě neinvestovat do zkvalitnění prevence? Třeba se nám to vyplatí v době, kdy se objeví jíné druhy high risk papillomavirů, které mohou být příčinou rakoviny děložního čípku a vakcína na ně zabírat nebude.
I kdyby začli s očkováním dnes, pořád zůstane obrovská spousta žen a dívek, pro které vakcinace nic neřeší... . Takže kdybych se měla rozhodnout, kam by peníze z veřejného zdravotnictví měly směřovat dříve, znovu budu hlasovat pro zkvalitnění systému preventivních prohlídek (které se týkají všech) a očkování zpřístupnit za finanční spoluúčasti pacientky.

Přeji pěkný den
Jana
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(7.11.2006 16:34:27)
Ano, souhlasím s tím, že screening je potřeba zdokonalit, aby bylo možné zachytit více žen. Zůstávám ale odpůrcem zbytečných konizací, není to preventivní, ale léčebně diagnostický výkon.Proto doufám, že cena očkování bude alespoň trochu přijatelná a uvítala bych na něj reklamu či osvětu, aby matky vůbec věděly, co dcerám hrozí.
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(8.11.2006 9:44:47)
To samozrejme souhlasim. Jsem take odpurcem zbytecnych konizaci a rozhodne je, jak uz jsem rikala, nepovazuji za preventivni opatreni.
Ja jsem mela to stesti, ze u nas je system prevence malinko vylepseny a v momente, kdy vysledky steru prekroci urcitou hranici, je zena automaticky odeslana do Centra gynekologicko-onkologicke prevence do pece lekare, ktery se ciste specializuje jen na tuto problematiku. A je tam do te doby nez je nebezpeci zazehnano... .
 Gába 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(8.11.2006 16:46:10)
Ani bych nevěřila, že je tolik žen, které řeší ten stejný problém jako já. Člověk si připadá sám na světě, když ve svém okolí nikoho takového nemá. Já jsem podstoupila konizace dvě (2004 a 2006), první se špatným histologickým výsledkem, za 4 měsíce jsem ale otěhotněla a řešili jsme s partnerem a lékařem, co dál, jestli těhotenství ukončit nebo ne. My jsme si dítě moc přáli, ale ne za cenu ohrožení života mého nebo miminka. Těhotenství dopadlo dobře, nakonec se holčička narodila až po termínu. Podstoupila jsem druhou konizaci a snad už bude vše v pořádku. Takže, dámy, vydržet! Jen jedna poznámka - v období, o kterém píšu, mám zkušenost se dvěma gynekology (změnila jsem lékařku kvůli stěhování), ale ani jeden z nich mě neodeslal do žádného onkologického centra... :-/
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(8.11.2006 17:40:10)
Takhle praxe (bohužel) není běžná. U nás v Havířově Centrum gynekologicko-onkologické prevence existuje a vím, že tam odesílají pacientky i z okolních měst. Ale pravděpodobně jde o dohodu mezi gynekology. Tento systém jsem přivítala, jsem v péči zkušeného lékaře-specialisty. I když už teď bydlím v Praze, stále za ním dojíždím... .
Jsem ráda, že Vám vše dopadlo nakonec dobře. A přála bych si, aby měl každý možnost, ke které já jsem přišla vlastně náhodou, ...nicméně jsem za ni velice šťastná.
 Gába 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(8.11.2006 21:44:58)
Děkuji! Každé povzbuzení potěší. Vidíte, já jsem měla lékařku v Ostravě a pokud tedy existuje onko centrum v Havířově, nevím, proč mě tam neposlala, myslím, že dokonce je i v Ostravě-Porubě. V žádném případě tím nechci říct, že nejsem spokojená s úrovní léčby, kterou jsem podstoupila, ale je pravda, že nejsem lékařka a tedy nevím, jestli mohly být aplikovány i jiné postupy... Překvapuje mě, že stále jezdíte do Havířova, v Praze určitě také existuje nějaké takovéto specializované centrum.Ale rozumím tomu, že pokud je člověk někde spokojený, nerad odchází jinam, i když to ve Vašem případě znamená absolvování dost dlouhých cest.
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(20.11.2006 10:04:23)
:) Mate naprostou pravdu, dojizdim, protoze jsem spokojena. Navic mam v Havirove celou rodinu, takze spojuji prijemne s uzitecnym (a nutnym).
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(9.11.2006 22:29:20)
Taky jsem se cítila jako exot nebo rarita, ale když jsem seděla v čekárně onkocentra, přisedla ke mně paní a řekla mi: ,,Taky jsem tu před čtyřmi lety takhle seděla." A mě to neskutečně pomohlo. Takže když teď nějakou těhotnou nešťastnou ženu na kontrole vidím, říkám jí:,, Taky jsem tu nedávno takhle seděla..."
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(9.11.2006 22:24:03)
Tak bychom se nakonec v zásadě shodly.:-) Stejně postupovala i moje nová lékařka, ale jen proto, že jsem byla těhotná.
 Matyldaa 


Re: Re: Re: Re: Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(7.11.2006 22:33:18)
Ockovani a prevence musi jit ruku v ruce. Ockovani by snad melo byt 100%, ale tyka se pouze HPV 16 a 18 (tyto dva viry maji na svedomi asi 70% vsech rakovin delozniho cipku) a pak jeste dvou HPV u kterych si nepamatuju cisla, ale vim, ze ty zase zpusobuji bradavicky. Vzhledem k tomu, ze HPV viru je asi kolem 100 a vzhledem k tomu, ze ockovani se netyka nasi generace, ale spis generace nasich deti, je nutne prevenci nejen podporovat, ale i monitorovat (viz lepsi a horsi laboratore). Samozrejme doufam, ze vakcina bude brzy k dostani.
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE: Přední čeští odborníci... 

(8.11.2006 10:06:52)
Myslim, ze ty "bradavickove", na ktere by mela vakcina taky ucinkovat, jsou HPV 6 a 11...
 zuza 
  • 

zdraví x stát 

(3.11.2006 15:06:56)
Já bych rozhodně nepřenášela odpovědnost za svoje zdraví na stát. Pokud já se chci očkovat, tak to udělám...uznávám, že cena je hooodně vysoká. Spíš bych proto volala po snížení zdrav. pojištění a možnosti míti vlastní dle svého výběru...prostě přenést větší zodpovědost na každého jedince. Pak by se nikdo nemohl dovolávat toho, že stát něco nechce platit - záleželo by na každém, jaké má uzavřené pojištění či co si míní zaplatit sám. Stát by konec konců jistě ušetřil - každý by si svoje pojištění hlídal sám a nedocházelo by k mrhání finančních prostředků.
 Dana 
  • 

Re: zdraví x stát 

(3.11.2006 18:17:15)
Smysl očkování vidím v tom, že chrání zdraví populace a v důsledky i výdaje. Prevence je vždy levnější. Nechápu, jak můžou právě porodníci a gynekologové být proti očkování. Pochopila bych to od ekonomů. A ještě něco: než znova prožívat tohle peklo, radši se nadosmrti zadlužím!
 zuza 
  • 

Re: Re: zdraví x stát 

(3.11.2006 20:39:24)
ono je očkování a očkování. Pokud jde o očkování např. černému kašli, tak proočkování populace chrání nejen očkovaného jedince, ale chrání také rozšíření v populaci - takové očkování ať platí stát všem. Jestli však dobře chápu očkování, o kterém je tu řeč, má chránit pouze jednu ženu. A tady vidím, že si každý za svoje zdraví musí odpovídat částečně sám: 1. budu se očkovat a snížím tak možné riziko, nebo 2. očkovat se nebudu a budu riskovat, že v budoucnu budu částečně ze státního a částečně ze SVÉHO pojištění platit léčbu.
Já prostě nevidím důvod, proč by stát měl být odpovědný za všechny moje nemoci....takový sociální stát se brzo sesype.

 Peta 
  • 

Re: Re: Re: zdraví x stát 

(3.11.2006 22:54:41)
Jenže takového řešení se tu každý bojí. Já žiju v zahraničí a u mé pojišťovny je to tak, že většinou všechno u lékaře hradím v hotovosti a s výjimkou opravdu hodně hodně závažných nemocí mi pak pojišťovna uhradí 85% a zbylých 15% je moje spoluúčast. Samozřejmě je tam na každý úkon nějaký strop. Proto:
1) jsem motivovaná navštěvovat lékaře, pouze když opravdu potřebuju
2) jsem motivovaná sledovat, jaké úkony si za mě lékař účtuje, protože část z toho musím platit sama
3) jsem motivovaná myslet na prevenci
4) pojišťovnu to nemusí stát až tolik, kolik třeba při "českém" systému (myslím v poměru ke zdejším cenám atd.)
5) lékař se nemusí bát mi předepsat takové vyšetření nebo lék, jaké považuje za nejlepší, i když je to třeba dražší
6) nijak mě těch 15% při běžných prohlídkách neruinuje a zároveň mám jistotu, že kdybych onemocněla opravdu vážně, tak mě nenechají na holičkách- jak jsem uvedla výš, ty nejnáročnější a nejdražší operace jsou hrazeny plně

Jenže to by tu někdo musel najít odvahu říct většině lidí, že prostě při každé návštěvě lékaře (třebas i jen kvůli neschopence na chřipku) budou trochu platit.
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: zdraví x stát 

(4.11.2006 9:46:54)
Proč myslíte, že chrání jen tu jednu ženu? Je to očkování jako každé jiné a omezilo by počet nakažených v populaci. Nejedná se o dětskou nemoc, takže postihuje i ženy s dětmi. 500 žen ročně na tuto nemoc zemře, takže onemocnění sociálně postihne celou rodinu, chcete-li to vidět v širších souvislostech. Stát o zdraví populace pečuje v podstatě ze zištných důvodů, léčení je dražší, není to nějaká dobročinnost. Nebo se můžeme zařadit mezi země čtvrtého světa, kde se nikdo o zdraví populace příliš nestará.Ale viz AIDS a Afrika - v podstatě globální problém Americké zdravotnictví bych sem moc netahala, připadá mi dost nehumánní, nechat někoho umřít, protože nemá dost vysoké pojištění. Americký pragmatismus a utilitarismus se mi vždycky příčil a myslím si, že Evropané vyrůstali po staletí v duchu humanistické tradice. Když máme dost peněz na armádu, proč nás nezajímá taky zdravotnictví? Je mi jasné, že to tady nevyřešíme a podotýkám, že bych si vakcínu ráda zaplatila sama, pokud bych tu šanci vůbec dostala.
 Janka 
  • 

Re: Re: Re: Re: zdraví x stát 

(4.11.2006 11:01:08)
Take nejsem priznivcem americkeho zdravotnictvi, ale na druhou stranu to nase ceske zdravotnictvi taky nema ve svete obdobu. Kdyz teda vynechame ameriku a podivame se po evrope tak zjistime, ze vsude se ve zdravotnictvi priplaci (svedsko, francie, nemecko ... ) a temer vsude je mozne si poridit nadstandardni pripojistene. Proc tuto moznost nemame v cechach? Neni zajem u lidi nebo u politiku?
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: zdraví x stát 

(4.11.2006 15:16:25)
Myslím, že spíš u politiků. Jde ale o to, kolik připlácet. Osobně bych byla pro, pokud by to byla nějaká rozumná částka, ale co je rozumné, že? Při napjatých rodinných rozpočtech by také člověk mohl tiše přihlížet, jak mu blízcí umírají...
 Janka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zdraví x stát 

(5.11.2006 4:26:35)
Dano, tos mi nerozumela. Tou moznosti mit komercni pripojisteni jsem mela na mysli prave to - PRIpojisteni. Cili zakladni pojistka by byla placena statem, pododne jako ted, z toho by se platila prave ta zakladni pece. Jenze to by nekdo musel urcit co to vlastne je ta zakladni pece a co uz ne. Jak rikam, takto nejak podobne to funguje po cele evrope jenom u nas se politici boji s takovym navrhem prijit. Asi se boji ze by ztratili volice, kteri chteji vsechno zadarmo.
Schvalne si jdu najit informace, kolik takove pripojisteni v jinych statech evropy stoji a pak poreferuju.
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zdraví x stát 

(5.11.2006 11:08:51)
Aha. Tak to budete hodná, zajímalo by mě to.
 Martin 
  • 

reklama? 

(3.11.2006 16:05:50)
Hele holky, ja jsem jenom obycejnej muzskej a tata 3 deti co se tady obcas necemu zasmeje nebo i priuci, ale tohle je prece totalni nesmysl - ockovani proti rakovine! Pripada mi, ze si na tomhle webu prihriva svou polivcicku nejaka priblbla farmaceuticka agentura - viz blaboly o encefalitide, chripce a ted tohle..!
Mejte se fajn:-)
 Bára 
  • 

reklama? 

(3.11.2006 16:20:02)
Nóóó... Martine, ono je to totiž tak, že očkování je proti viru (jménem HPV), který způsobuje onemocnění děložního čípku. A tohle onemocnění zase způsobuje na tom čípku změny, které pak mohou vést - a časo vedou - k rakovině. Hm?
 Radka 
  • 

Re: reklama? 

(3.11.2006 16:38:53)
Noo,
presne tak:-)
 Dana 
  • 

Re: reklama? 

(3.11.2006 17:26:06)
Ne, opravdu to není blbost, u rakoviny děložního čípku za to opravdu může v drtivé většině virus, který donutí buňky množit se nenormálně. Jestli chcete, dodám víc informací.
 DENISA 
  • 

Re: reklama? 

(3.11.2006 18:28:25)
To si jenom pletes Martine pojmy s dojmy. Neockuje se proti rakovine, ale proti viru HPV (ktery v nekterych pripadech muze byt pricinou vzniku rakoviny cipku). Proti viru chripky se taky ockuje ne?
 first 
  • 

Re: reklama? 

(8.11.2006 15:33:23)
Konecne rozumnej nazor............
 Martin 
  • 

reklama? 

(3.11.2006 16:05:50)
Hele holky, ja jsem jenom obycejnej muzskej a tata 3 deti co se tady obcas necemu zasmeje nebo i priuci, ale tohle je prece totalni nesmysl - ockovani proti rakovine! Pripada mi, ze si na tomhle webu prihriva svou polivcicku nejaka priblbla farmaceuticka agentura - viz blaboly o encefalitide, chripce a ted tohle..!
Mejte se fajn:-)
 Martin 
  • 

reklama? 

(3.11.2006 16:05:51)
Hele holky, ja jsem jenom obycejnej muzskej a tata 3 deti co se tady obcas necemu zasmeje nebo i priuci, ale tohle je prece totalni nesmysl - ockovani proti rakovine! Pripada mi, ze si na tomhle webu prihriva svou polivcicku nejaka priblbla farmaceuticka agentura - viz blaboly o encefalitide, chripce a ted tohle..!
Mejte se fajn:-)
 Martin 
  • 

reklama? 

(3.11.2006 16:05:51)
Hele holky, ja jsem jenom obycejnej muzskej a tata 3 deti co se tady obcas necemu zasmeje nebo i priuci, ale tohle je prece totalni nesmysl - ockovani proti rakovine! Pripada mi, ze si na tomhle webu prihriva svou polivcicku nejaka priblbla farmaceuticka agentura - viz blaboly o encefalitide, chripce a ted tohle..!
Mejte se fajn:-)
 Karolína 
  • 

Martinovi 

(6.11.2006 12:21:47)
Martine, je vidět, že se sem chodíš akorát z nudy trochu pobavit, jak tlachají ženské, protože kdyby se Tě to nějak týkalo nebo doopravdy zajímalo, případně sis alespoň přečetl článek, o čem vlastně je, věděl bys, že se neočkuje proti rakovině, ale proti viru. Ale jinak nic ve zlém, chápeme, že jsi prostě chlap.
 Radka 
  • 

HPV 

(3.11.2006 16:13:49)
Tak bych se s Vami rada podelila o moje zkusenosti s HPV.Taky jsem slysela,ze v CR jsou laboratore nespolehlive.A asi na tom neco bude.Byla jsem na sterech v CR a vysledek negativni.Asi za 3 mesice mi delali stery v USA,kde ted ziji a vysledek na HPV pozitivni.Nasledovala biopsie,ktera byla taky pozitivni,taky prvni stadium rakoviny.Kdyz jsem sla na odstraneni,tak mi rekli,ze to provest nemuzou,protoze jsem tehotna.Ale jinak to nema na tehotenstvi vliv,jen s tim musim pockat az po porodu.Takze nechapu,proc pisatelce provadeli konizaci behem tehotenstvi.Je to hrozne nebezpecne.
 Dana 
  • 

Re: HPV 

(3.11.2006 17:30:46)
Taky jsem se na to ptala, protože jsem na netu četla, že se v těhotenství vyčkává. Řekli mi, že vzhledem k mému věku a rozsahu nálezu z biopsie by radši konizaci provedli, Viděli mě tři odborníci,to se prý tak dělá, takže jsem nenamítala, protože jsem byla strachy bez sebe.
 Dana 
  • 

Re: HPV 

(3.11.2006 17:33:40)
A taky mi řekli, že všechny změny se v těhotenství rozběhnou rychleji. Zřejmě záleží na pracovišti a zvyklostech. Já jsem konizaci podstoupila ve 20. týdnu, riziko potratu vyhodnotili kolem tří procent. V prvním trimestru bych ale asi potratila téměř jistě.
 Radka 
  • 

Re: Re: HPV 

(3.11.2006 18:39:23)
Aha Dano,
tak jsi to uz asi mela vetsi.Tak to je mi lito,nechapu,ze na to
uz neprisli drive?Jinak v tehotenstvi se to vetsinou neodstranuje.
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: HPV 

(4.11.2006 9:59:55)
Nikdo z lékařů mi otevřeně neřekl, že by mohlo jít o mizernou laboratoř, pouze mi naznačili, že v Praze dobrou laboratoř mají a že mám štěstí, že mě k nim gynekolog poslal. Vypadá to, že původní laboratoř nepoznala lehké změny ani změny karcinoma in situ ( ještě místní nález, který se nikam nešíří), a to opakovaně, takže žádná náhoda. Takže opakuji: prosinec 2005, stará laboratoř - normální nález. Září 2005 - těžké změny PAP3+, ale kolposkopicky nic.
Listopad 2006 - kolposkopicky pořád nic.Leden 2006 - kolposkopický nález 2, lehké krvácení po stěru.Únor 2006 - podezřelá biopsie, ale rakovinné buňky nenalezeny.Konec února - rakovina. Muselo to jít strašně rychle, alespoň v těhotenství. Vysvětlili mi, že buňky embrya dostaly v těhotenství příkaz: množte se! a totéž udělaly i ty podezřelé a definitivně se zvrhly. Předchozí změny ale musely probíhat léta, já si nevšimla ničeho a laboratoř taky ne.
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: HPV 

(15.11.2006 1:59:20)
Teda s tou rychlostí v těhotenství jsi mě docela vyděsila...Mně byla první cytologie dělaná v 2004 starým doktorem a až při nedávných potížích u nového jsem se dozvěděla, že už tenkrát jsem měla PAPII. Letos v létě mi bylo zjištěno CIN2 (tedy PAPIII)a po dvou měsících a přeléčení zánětu CIN3 - karcinom in situ. Takže jsem šla hned na konizaci a za 14dní znovu, kvůli komplikacím. Test na HPV mi nedělali, ale prý u tohohle výsledku je pravděpodobnost nakažení nad 90%. Naštěstí z histologie přišel výsledek "pouze" CIN1. No ale do dalších stěrů (po třech měsících) nesmím otěhotnět. Jesli budou dobrý, tak se na to hned vrhneme :o), protože jsme chtěli už v létě a tohle nám tak nějak kazí plány :)) Jen mám teda strach, jestli se to v těhotenství zase nerozjede.... :o/
 Peta 
  • 

Takhle to u nás v "bezplatném" úsporném zdravotnictví chodí 

(3.11.2006 21:33:35)
Takhle to u nás v bezplatném zdravotnictví chodí. Spousta zbytečností nebo maličkostí je zadarmo pro každého a na podstatné věci a nákladnější léčbu pak peníze nejsou.

A problém je v tom, že se pacient často ani nedozví, že by mu něco jiného pomohlo lépe nebo že by potřeboval pořádné vyšetření, které je ale dražší. Naše zdravotnictví je takové vyčkávací - vyčkává se, jestli by přece jen nestačilo něco levnějšího a pacient se často nechává pěkně vydusit. Nebo se přepošle dál, ať to pojišťovně vyúčtuje někdo jiný, takže nakonec se ze systému platí ještě víc, táhne se to a člověka vlíkají všude možně.

Není prostě možnost si legálně připlatit, je to přece "v případě potřeby" zadarmo. Aspoň že u té hexavakcíny to umožnili, i když alibisticky se tvrdilo, že pojišťovnami hrazená vakcína je vlastně úplně totéž a jde jen o rozmar některých přebohatých rodičů.

Nedávno byla reportáž o tom, jak kdosi organizoval za úplatek asi 20000 operaci totální endoprotézy mimo pořadník, ihned, jinak že byly čekací doby asi jeden rok, ale KVULI FINANCIM, aby se moc neutracelo, jinak z hlediska kapacity by se to zvladalo. No nevím, tím čekáním se asi moc ušetří - leda tak, že pacient umře, jinak fakt nevím. A redaktorka i exministr Rath se pohoršovali, jak je nemorální vybírat peníze, a ne, jak je nemorální platit spoustu maličkostí a současně znepříjemňovat život vážnějším paientům.

Kolikrát by si člověk rád připlatil, ale mělo by to být legálně a fér a únosná spoluúčast pro všechny.
 Katka 
  • 

Ach ten socialismus 

(3.11.2006 23:07:11)
Chapu vsechny nazory, ktere tu uvadite. Chapu i to, ze clovek prostel nema zbytecne penize na zaplaceni vlastnich vakcin. Mam na to ale jiny nazor. Mohu porovnat z nekolika statu, ve kterych jsem zila. Nyni ziji v USA a mohu Vam rict, ze lide si tu odvadeni nechutne castky za pojisteni. Ale ZADNOU peci nemaji zadarmo. Za VSE tu plati a nemale castky. Je to v tisicich dolaru. Za hloupou kontrolu pri chripce, stale plati za navstevu lekare, za predpis leku, za odber krve. Z pojisteni maji hrazene dulezite operace, nehody a hlavne se za jejich odvedene penize zvysuje PRAVE KVALITA nabizenych sluzeb. Ja absolutne nesouhlasim s tim nasim ceskym SOCIALISTICKYM rezimem vyplaceni penez ze statu. To pak vazne nemuze fungovat z ekonomickeho pohledu. Vzdyt se jenom podivejte na to, kolik milionu je vyplaceno lidem, co proste pracovat nebudou. Tady to neexistuje. Kdo nepracuje, NEMA penize. V Cechach to je naopak..lide, co nechteji pracovat, jsou na tom nakonec jeste lepe nez lide, kteri vazne do te prace dochazeji. Vidim to ve sve rodine. Ale to je nejspis skoda slov. Kazdopadne, kdyz to shrnu, nevidim problem si zaplatit vakcinu. Nevim, na kolik si vazite sveho zdravi, nebo zdravi svych dcer, ale ja z vlastni neprijemne zkusenosti vim,ze je k nezaplaceni.
 Radka 
  • 

Re: Ach ten socialismus 

(4.11.2006 1:25:29)
Katko,
uz jsem tady neco podobneho drive napsala.Ty jsi to rozvedla jeste
vice...
 Dana 
  • 

Re: Ach ten socialismus 

(4.11.2006 10:05:53)
A vy ten americký model vnímáte jako ideální? Nebo skutečně nevidíte, jaké problémy v USA mají v sociální sféře? A to ani nemluvím o jejich neochotě řešit globální problémy, Kjótský protokol nepodepsali, energetickou spotřebu na hlavu mají obrovskou, zkrátka tak trochu fungují na úkor zbytku světa. Ale to jsme někde jinde.
 Dana 
  • 

Re: Ach ten socialismus 

(4.11.2006 10:08:26)
Problém zaplatit si vakcínu? Ten bych měla. Jsem na mateřské se dvěma dětmi, takže jedině půjčku, ale jak už jsem psala, proč ne.
 Siddhártha 


Spoluúčast 

(4.11.2006 13:15:41)
I já souhlasím s tím, že občan by měl za sebe převzít větší zodpovědnost a spoluúčastnit se finančně na léčení svých neduhů. Neříkám, že by se měl zavést americký model, ale rozhodně částečná spoluúčast by tu měla být. Každý by o sebe lépe pečovat a nechodil s každým píchnutím.

Dva paradoxy: moje sestra trpí takovými migrénami a bolestmi svalů, že kolikrát nevstane, chodí v předklonu a celá léta dostává jen "utišováky" typu Ibalgin a byla posílána od čerta k ďáblu, ale nikdy ne na nějaké specializované pracoviště. I když je na to finančně velmi špatně, ráda by si připlatila. Jen aby mohla normálněni žít.
- manžel z platu odvádí povinné zdravotní pojištění a za 8 let, co se známe, nebyl u doktora, jen 2x ročně na zubním na preventivní prohlídce a na obvodním pro pojištění do zaměstnání, které si stejně musel zaplatit. Takže můj manžel platí a platí a v podstatě za nic.

Proč si myslím, že by hexavakcíny měly být hrazeny? Protože běžná vakcína, která je zdarma,je zastaralá a touto hexavakcínou by se měla nahradit (stejně tak musíme učinit do 2008). Nemoci, proti kterým jsou děti očkovány, jsou přenosné a tak se chrání vlastně celá populace. U očkování proti rakovině děložního čípku se chrání jen ta dotyčná žena (pokud nebude mít pohlavní styk, nikoho neohrožuje). A ta částka, kterou tu uvádíte, je šílená. Měla by být aspoň poloviční. Už třeba z důvodu vážení si zdraví jako takového a vážení si zdraví nenarozeného člověka, pokud by taková žena byla těhotná. Siddhártha 


Re: Spoluúčast - dodatek 

(4.11.2006 13:59:46)
Tento problém je vlastně problémem politickým. Spoluúčast pacienta chtějí lidé pravicově smýšlející. Julínek chtěl toto zavést, jenže ČSSD začala strašit lidi,jak přijdou o peníze, že si budou muset všechno hradit sami, zodpovědnost nazvali jako modrou totalitu... Však všichni víme. Ti, co se nechali vystrašit argumentují pouze tímto argumentem, že přijdou o peníze, že na tom budou hůře. Myslím, že to tu psala Katka a souhlasím s ní, ti, co nepracují jsou na tom lépe než ti, co pracují. Jenže toto opět chápe pravicově založený občan nebo ten, kdo má zkušenosti ze zahraničí a vidí náš stát "zvenku".
 Dana 
  • 

Re: Re: Spoluúčast - dodatek 

(4.11.2006 15:26:20)
KAŽDÝM očkováním se chrání celá populace. Kolik žen v produktivním věku pohlavně nežije?
Musím přiznat, že smýšlím spíš levicově. Pravici volí častěji ti, kteří se mají dobře,a proto by je spoluúčast tolik nezatížila. ( Stačí projít statistiky). Moc bych přála takové ,,pravicové"" ženě aspoň na okamžik procítit tu hrůzu bezmoci a strach ze smrti své i nenarozeného dítěte. Tu by totiž prožívali ti, co by na příplatek neměli. Ti většinou levicoví, které kritizujete. A ani v rámci EU si s výdělky nestojíme nijak dobře, avšak ceny za zdravotnictví platíme světové.
 Siddhártha 


Re: Re: Re: Spoluúčast - dodatek 

(4.11.2006 16:00:42)
Ne všichni smýšlející pravicově se mají dobře? Nebo mylsíte, že když jsem před mateřskou měla příjem 6000,-, moje sestra 8000,- a mamka je v částečné invalidním a má taky kolem 8000,-!? Mít se dobře je podle mě mít více než 10 000,- čistého. Z tohoto důvodu a taky z důvodu, že málokdo má průměrnou výši mzdy, která se pohybuje kolem 18 000,-, jsem psala, že by očkování mělo stát polovinu. Očkování proti rakovině děložního čípku nechrání populaci v tom smyslu, že není tato choroba přenosná při běžném kontaktu s lidmi na veřejnosti jako TBC, neštovice apod.
 Siddhártha 


Re: Re: Re: Spoluúčast - dodatek - oprava 

(4.11.2006 16:02:54)
Ne všichni smýšlející pravicově se mají dobře? Nebo mylsíte, že když jsem před mateřskou měla příjem 6000,-, moje sestra 8000,- a mamka je v částečné invalidním a má taky kolem 8000,-!, že se máme dobře? Mít se dobře je podle mě mít více než 10 000,- čistého. Z tohoto důvodu a taky z důvodu, že málokdo má průměrnou výši mzdy, která se pohybuje kolem 18 000,-, jsem psala, že by očkování mělo stát polovinu. Očkování proti rakovině děložního čípku nechrání populaci v tom smyslu, že není tato choroba přenosná při běžném kontaktu s lidmi na veřejnosti jako TBC, neštovice apod.
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Spoluúčast - dodatek - oprava 

(4.11.2006 20:17:59)
Vůbec jsem nenapsala, že všichni.A s tím přenosem máte samozřejmě pravdu.
 Lada 
  • 

Re: Re: Re: Spoluúčast - dodatek 

(5.11.2006 9:32:17)
Dano, já jsem pravicová, ale ne proto, že bych se topila v penězích. Jsem pravicová právě proto, že mám peněz málo... sama bych neměla finance na zaplacení takovéto vakcíny pro svoji dceru. S manželem žijeme na pokraji našich finančních možností proto, že z peněz, které vyděláme, polovinu odvedeme státu, tj. zjednodušeně řečeno přerozdělí se mezi flákače na úřadech práce a mezi platy poslanců, kteří se rejpou v nose a vymýšlí jenom, jak zmasírovat lidi, aby platili dál. Zdravotní pojištění si taky platíme, ale my se snažíme dělat i něco pro své zdraví... takže peníze z něj nečerpáme... z našich peněz se léčí mj. kuřáci a narkomani.
Jsem pravice, přiznávám se, protože chci své vydělané peníze užít podle svého (i na připlacení si za zdravotní péči) a rozhodně nesouhlasím s tím, že se mnozí lidé, kteří mohou ale NECHTĚJÍ pracovat, mají (z mých peněz!!!) finančně líp než my dva vysokoškoláci, kteří pracujem celý život. Uvědom si, že i ty, jako levičák, nic zadarmo nemáš. Někdy se podívej na výplatní pásku - svoji nebo manžela... to, co jsi měla od státu nebo doktorů "zadarmo", tos už ve skutečnosti dávno zaplatila...
 macinam 


Re: Re: Re: Re: Spoluúčast - dodatek 

(5.11.2006 14:08:01)
Asi tak nějak si to myslím taky. /plně s tebou souhlasím. Do nedávna sem nechápala rozdíl nezi pravicí a levicí v politice. Ale po přečtení tohoto článku a celé diskuse v tom budu mít už na pořád jasno, a plně se hlásím k pravici! Nejvíc se mi líbí pojištění jak popisovala jedna (už opravdu nevím která :-() maminak, jak jí pojišťovna spětně vrátí těch 85% Aspoň by si lidi rozmyslely, že pujdou k dr. jen proto, že se jim nechce pracovat...
Zastáncem očkování jako takového taky nejsem, neumím si úplně představit, jak by mělo tohle fungovat, přijde mi že kdž budou dívky imunní a chlapci budou dál virus roznášet, tak ten akorát dřív zmutuje do jiné podoby, ale zase je mi jasné, že operace není prevence... pokud by byla možnost nechat dceru očkovat, asi bych v tomto případě udělala výjimku a nechala ji očkovat, aby byla alespoň částečně chráněnější... ikdyž se zatím nemluví o tom, co může mít tahle vakcína za rizika...
 Paja 
  • 

Cena?? 

(5.11.2006 21:44:57)
Ahoj,muze mi nekdo poslat odkaz na stranky,kde je zminovana cena tohoto ockovani??Asi jsem spatne hledala,ale nemuzu to nikde najit.Jsem rozhodne pro ockovani,klidne se spoluucasti,ale cena cca 30tisic mi prijde naprosto nehorazna a priznam se,ze bych si na toto ockovani musela pro dceru pujcit a splacela bych to hodne dlouho!!Jsou to tri me mesicni prijmy,coz mi prijde vazne desne moc!!
 Dana 
  • 

Re: Cena?? 

(9.11.2006 22:54:13)
Asi 360 dolarů celkem. Viz odkaz, je to hned nahoře.http://www.cdc.gov/std/hpv/STDFact-HPV-vaccine-hcp.htm#hpvvxcost
 Dana 
  • 

Re: Cena?? 

(9.11.2006 22:56:25)
Pardon, uprostřed. The private sector list price of the vaccine is $119.75 per dose (about $360 for full series).
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Spoluúčast - dodatek 

(9.11.2006 22:40:14)
Jsem také VŠ, také mám celkem mizerný plat a vím, že daňová zátěž je u nás obrovská. Ale díky sociálnímu cítění mě to doprava netáhne. A taky proto, že už jsem si sáhla na dno, ze kterého bych se v čistě pravicovém státě nevyhrabala, protože ten nezná solidaritu s ničím, co není právě zdravé, silné, dravé, výkonné, mladé a ekonomicky činné.
 Janka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Spoluúčast - dodatek 

(9.11.2006 22:53:38)
Dano, no tak ja se klonim k mirne pravici. Urcite jsem pro socialni zachytnou sit, ale ta by mela slouzit skutecne potrebnym - lidi v tezke zivotni situaci, tezce nemocni, postizeni atd. U nas to zatim vypada tak, ze socialni pomoc potrebuje prakticky kazda mlada rodina (urcite vic jak 50%) a to je podle me spatne.
 Peta 
  • 

Re: Re: Ach ten socialismus 

(5.11.2006 14:53:07)
Spoluúčast není o tom - platit si všechno. Kdybych můj současný zahraniční pojistný systém přenesla do Čech, vyšla by maminku jedna návštěva v české dětské poradně u dětského lékaře (která v ČR stojí cca 200 Kč) na 30Kč z vlastní kapsy - tedy víc než teď. Ale hexavakcína za 1800 by vyšla na 270Kč, a to si myslím, že za to stojí, nebo ne?
 trischa 


Rakovina děložního čípku 

(5.11.2006 21:30:02)
Ahoj,
naprosto souhlasím, prevence není dostačující. Chodila jsem pravidelně na prohlídky ke gynekologovi od 16 let. Nejprve jsem brala antikoncepci, takže jsem navštěvovala lékaře každé 3 měsíce. Když mě bylo 26 let, rozhodli jsme se s mužem mít miminko, takže následovalo bezproblémové těhotenství, porod císařským řezem, šestinedělí a vše provázela spousta pravidelných prohlídek u gynekologa. Vše v pořádku???? Tak proč o 10 měsíců později začíná můj boj o život??? Rakovina děložního čípku? A jak je to možné po pravidelných kontrolách??? Operace, ozařování, chemoterapie. Má dcera teď oslavila dva roky a mě se svírá srdce strachy při pomyšlení, kolik těch narozenin budu moci oslavit s ní. Tak o čem se tu bavíme???? Co je důležitější - peníze, nebo zdravá máma, která může vychovat své dítě. Je mi dvacetdevět let a chci žít! Kdo si tu hrůzu neprožil, nepochopí!!! Jedinou prevencí je očkování!!!!

Kateřina
 Dana 
  • 

Re: Rakovina děložního čípku 

(6.11.2006 10:13:08)
Milá Kateřino, já si Vaši hrůzu představit dokážu. Ze srdce Vám přeju, abyste si dětství dcerky užívala vě větším klidu a aby všechno dobře dopadlo! Dana
 Lola 
  • 

Re: Rakovina děložního čípku 

(10.11.2006 16:59:25)
Naprosto s Vámi souhlasím.prodělala jsem totiž skoro stejné martirium jako Vy,jen s tím rozdílem,že jsem otěhotněla měsíc po konizaci,tak ted se těším zatím z rostoucího bříška a za měsíc náš prcek vykoukne na svět..odběr plodové vody jsem také absolvovala a výsledky vyšly v pořádku tak pevně věřím že to tak dopadne.Každé tři měsíce chodím do onkol.poradny na kontroly a stěry a také jsem byla nucena změnit svou gynekoložku, kte které jsem chodila 10let,ale při objevení problému se ke mě chovala dost nepříjemně a vůbec mi nebyla ochotná vysvětlit o co se vlastně jedná..věřím že mladé holčiny se té vakcíny snad dočkají,protože s těmito problémy už bojuje poměrně dost žen..Přeji hezké zítřky
 Dana 
  • 

Re: Re: Rakovina děložního čípku 

(10.11.2006 20:49:47)
Přeju jen to nejlepší, těhotenství si užijte a dávejte na sebe pozor!
 Šárka 
  • 

hradit samy 

(6.11.2006 0:04:34)
Nechodím na kontroly pravidelně, přiznávám. Ale na druhou stranu si nepamatuju, že by mi někdy můj gynekolog udělal stěr. Jenom mě vždycky klasicky prohlédne, prohmatá. Ani nevím, co bych měla jako prevenci požadovat!
Z příběhu pisatelky je zřejmé, že ani pravidelná kontrola se všemi stěry nemusí vždy nemoc odhalit včas. Proto jsem PRO očkování mladých dívek. Mé dceři bude na jaře 18 a už se jí to, bohužel, asi nedotkne, ale kdyby jí dnes bylo 14 let, tak bych si tu vakcínu radši zaplatila sama než abych čekala na nějakou pomoc od státu. Moc jsme si tu zvykli mít všechno "zadarmo" a aby se staral stát. Ono by stačilo nepsat na recepty kapky do nosu a paralen a ušetřené miliony by mohly jít na očkování. A je pravda, že jinde ve světě by to zadarmo taky nebylo. Ne že bych byla příznivcem USA, ale kdybychom např. rodily tam, tak bychom musely za porod platit a ne abychom ještě dostávali porodné od státu!
 Andrea, Erik 05 


Re: hradit samy 

(6.11.2006 2:04:46)
K tomu pojisteni v USA, tak mam za to, ze pokud tu clovek pracuje full time tak ma pojisteni od zamestnace. My mame rodiny program od manzelovi firmy a doplacime na 3 rodine prislusniky $220 mesicne. Me to prijde jako rozumna castka. Pri kazde navsteve doktora platim pak $20. V prepoctu na koruny se to muze zdat opravdu hodne, ale v porovnani s tim kolik manzel vydelava je to primerene. Vim ale ze se mi dostava vyborne pece, doktor me nikdy s nicim neodbyde a opravdu si tu nikdo nedovoli nic zanedbat. V tehotenstvi jsem v ordinaci dostavala tehotenske casopisy, vzorky kremu a vitaminy. Mela jsme hrazeny i 3D ultrazvuk a dali mi to i na dvd. VIm ze to vse neni podstatne, ale ja opravdu nemam pocit ze by si tu prumerni lide zdravotni peci nemohli dovolit. A ty socialni pripady maji narok na pojisteni co hradi vse, od statu. Chodim tu do moms clubu a neznam jedinou maminku co by nemela rodine pojisteni. Myslim ze se ten problem spis tyka lidi co nemaji papiry. Ale znam i spoustu takovych co ty papiry nemaji a byli schopni si tehotenstvi porod uhradit ze sveho.
V Cr je sice pojisteni zdarma, ale ono to podle toho pak i vypada :0(
 Dana 
  • 

Re: Re: hradit samy 

(6.11.2006 10:28:19)
No ono není zdarma,strhávají Vám ho automaticky z platu.
 Šárka 
  • 

Re: Re: Re: hradit samy 

(6.11.2006 19:46:54)
No, proto je to taky v uvozovkách ...
 sally 


Re: hradit samy 

(6.11.2006 3:53:28)
Šárko,
v USA jsem rodila dvakrát, z toho jednou s dost velkými komplikacemi a neplatila jsem nic... první porod s péčí vyšel mojí pojišťovnu asi na 30 tisíc dolarů, péče o mého nedonošeného syna na 140... neznám ani žádnou jinou maminku z okolí, která by za porod platila.
 Jitka 


Re: Re: hradit samy 

(6.11.2006 4:10:39)
Sally,
treba ja si tady musim platit vse,protoze mi pojisteni nikdo
neda.Me uz tady doktori vysli za rok alespon na $10tis.No
a ted mi pribude dalsich $10tis. za tehotenstvi a porod.

 sally 


Re: Re: Re: hradit samy 

(6.11.2006 4:45:12)
Jitko ty jsi... ehm... speci8lní případ... a tvůj manžel je už vůbec... ehm.... speciální....
 maybe 


Re: Re: Re: Re: hradit samy 

(6.11.2006 4:56:47)
V USA se staci behem tehotenstvi prestehovat do jineho statu...Pokud tam nefunguji stejne pojistovny, tak zadna nova pojistovna tehotnou zenu na zaklade preexisting condition nepojisti...Takze ja jsem treba takhle doplacela za CS pres $ 10 000,- a to jsem si pritom platila uz mesicni pojistku u nove pojistovny..
 Sears 


Zdravotni pojisteni v USA 

(6.11.2006 5:04:45)
Ja jsem nedavno slysela, ze zhruba 50 % Americanu si plati zdravotni pojisteni, dalsich 50 % ho nema, protoze bud ho nechce platit a nebo na nej nema...Myslite si, ze je to tak?
 pozitivni mysleni 


Re: Zdravotni pojisteni v USA 

(6.11.2006 5:09:46)
Sears, ja bych tomu i verila.tohle je moje prvni firma kde mam pojisteni a znam tu par rodilych amiku co nemaji.Proste platit $400 z platu se jim nechce a veri, ze vse bude ok.


Maybe, to jsem teda vubec netusila, ze kdyz se prestehujes tak te nova pojistivna neveme.Ja si pamatuju, ze kdyz jsme davali meho muze na muj plan tak se ptali co mel pred tim za pojistovnu a jaky druh pojisteni(zadny).Tak jsem si myslela, ze jak jednou mas pojisteni tak te pak jednoduseji pojistovna prijme.
 maybe 


Re: Re: Zdravotni pojisteni v USA 

(6.11.2006 5:16:54)
Andrej, bohuzel to neplati v tehotenstvi. Navic, pokud podnikas, tak tam uz vubec nejsou zadne ulevy od zamestnavatele ve forme "group insurance".
 sally 


Re: Re: Re: Zdravotni pojisteni v USA 

(6.11.2006 6:32:30)
maybe,
manžel má pojištění přes trinet. Nevím jeslti by to fungovalo vysloveně pro individuální pojištění a jestli by to fungovalo u vás - oni sdružují malé firmy a tím, že mají takto pod sebou hodně lidí, dokážou sjednat výhodné pojištění. Dělají i jiné věci (třeba payroll) - prostě malé firmě ušetří spoustu práce a starostí.
 Marča 
  • 

OBAVA 

(6.11.2006 8:23:12)
Musím říct, že jste mě teda pořádně postrašily. Podobné problémy mě provází už delší dobu, změny na čípku, HPV virus pozitivní nález. Doktor už mi párkrát vyhrožoval konizací, ale zatím se nic neděje. Na prohlídky chodím v podstatě co 3 měsíce a u každého stěru, který mi berou tak čípek krvácí.
vy co už s tím máte zkušenosti, co teda mám dělat? změnit doktora, chtít konizaci, nebo nějaké specializované vyšetření? Vždyť já chci mít děti a pokud by se to mělo v těhotenství ještě zhoršit, tak to potřebuju vyřešit radši hned. Máte někdo nějaké zkušenosti s gynekology v Brně? Díky moc Markéta
 Dana 
  • 

kolposkopie 

(6.11.2006 10:39:03)
Určitě bych se poradila se svým lékařem.Ono se u lehčích nálezů opravdu čeká, jestli se nevyhojí samy, zvlášť pokud jste mladší. Pokud je ale žena pozitivní na HPV viry, riziko roste, zase víc kolem 35, tam už si s nimi tělo tak snadno nepradí.Brno má dobré jméno, několikrát mi poradili mailem, ale pro mě je to daleko. Také budou mít dobrou laboratoř.Já osobně bych požádala o doporučení tam a rovněž bych vyžadovala expertní kolposkopické vyšetření specialistou, seznam je tady:http://www.kolposkopie.cz/funkcni-licence-f17.php.Nebolí, je to vlastně mikroskop.:-). Pokud chcete, napište na mail pro podrobnosti.
 Jana 
  • 

Re: OBAVA 

(6.11.2006 12:26:10)
Zkuste v Brně Sanatorium Helios- viz http://www.sanatoriumhelios.cz/gynekologie.html. Sice tam mají dlouhé objednací lhůty, ale měli by přijít na případný problém a součástí sanatoria je kvalitní cytologická laboratoř .
Jana
 Jitka 


Re: Re: Re: Re: Zdravotni pojisteni v USA 

(6.11.2006 15:50:10)
Sally,
nahodou manza uz vsechno plati,ale ta castka je vazne silena.
A ty pojistovny tadi stoji vazne za prd.Me uz to nebavi vsechno
porad platit.I kdyz to ted vypada,ze uz mi konecne nejaky poji. daji:-).
Budu si platit $100 mesicne,ale kdyz pujdu k doktorovi,tak si 80%
budu platit sama.Je to ale lepsi nez nic.Jo a taky je tam,ze tehotenstvi,
porod,prip. komplikace s tehotenstvim nehradi.Takze moje posledni ditko:-)
 Denisa 
  • 

Re: Re: Re: Re: hradit samy 

(6.11.2006 23:20:43)
Saly, nevím co víš o speciální Jitce a o jejím speciálním manželovi, ale já na tom jsem s výši úhrad za zdrav. v USA co se týče částek úplně stejně.
 Šárka 
  • 

Re: Re: hradit samy 

(6.11.2006 19:48:39)
Nevím, třeba se to liší stát od státu, já mám informace z okolí Bostonu.
 Lina 
  • 

Na preventivních prohlídkách mi stěr snad ještě nikdy nedělali... 

(7.11.2006 21:54:55)
Souhlasím. Já chodím na prohlídky pravidelně už 15 let a opravdu myslím, že můj doktor je výborný, nejen podle mě, laika. Ale stěr mi nikdy nedělali, s výjimkou jednoho v těhotenství.
 Matyldaa 


Re: Na preventivních prohlídkách mi stěr snad ještě nikdy nedělali... 

(7.11.2006 22:37:44)
Lino, stery by ti urcite delat mel minimalne kazde dva roky pokud byl nalez negativni a casteji pokud nejaky nalez byl. Neexistuje jediny duvod proc by ti stery delat nemel.
 Simona 
  • 

Re: Na preventivních prohlídkách mi stěr snad ještě nikdy nedělali... 

(7.11.2006 23:50:06)
Tak to je dost divný, že si někde dovolí takto zanedbat prevenci. Mě dělají stěr snad každý rok od mých asi 20-ti let.
 Marika, Kačenka 07/06 
  • 

Výborný doktor 

(8.11.2006 11:50:32)
Ahoj,
je určitě dobře, že svému lékaři důvěřuješ. Podle čeho ale usuzuješ, že je výborný, když nedělá ani základní prevenci?
 Jana 
  • 

Děkuji !!!!! 

(6.11.2006 12:21:29)
Dobrý den Dano,
jsem Vám velmi vděčná, že konečně někdo o tomto problému napsal. Také mám své zkušenosti s HPV infekcí a věřte, že kdybych si mohla vybrat mezi prevencí a HPV vakcínou, tak bych si vybrala vakcínu(i když pak člověk stejně na prevenci musí chodit). Z mého pohledu je HPV vakcína důležitější než hexavakcína. Hevakcína má jen menší nežádoucí účinky než klasické vakcíny (ale dítě chrání i klasické vakcíny), zatímco HPV vakcína je prostě nenahraditelná !!
HPV vakcína řadu žen ochrání před rakovinou děložního čípku , ale taky by měla ochránit před genitálními bradavicemi (zálëží na tom, od které firmy se bude brát vakcína) a samozřejmě řadu párů ušetří před nepříjemnými diskusemi typu kdo koho nakazil a kde se kdo nakazil.
Držte se !!!
Jana , www.hpvinfo.cz
 Dana 
  • 

Re: Děkuji !!!!! 

(6.11.2006 13:51:18)
To bylo účelem, předtím jsem nevěděla nic. Nikdy bych nenapsala, kdybych nečetla ten článek na Novinkách, je pro mě těžké se takto svěřovat. Ale článek mě zburcoval, měla jsem potřebu aspoň varovat, když se zdá očkování zase v nedohlednu. Za odkaz na internetové stránky děkuji:-)
 Cat + Michael 9.4.2005 


Nechám se očkovat někde jinde v EU, pokud to v ČR neschválí a podám žalobu na omezování práv pacientů.Není totiž ani jeden důvod, proč vakcínu zakázat kromě té jejich prevence... 

(6.11.2006 17:27:25)
a podám žalobu na omezování práv pacientů.Není totiž ani jeden důvod, proč vakcínu zakázat kromě té jejich prevence...
 Dana 
  • 

Re: Nechám se očkovat někde jinde v EU, pokud to v ČR neschválí a podám žalobu na omezování práv pacientů.Není totiž ani jeden důvod, proč vakcínu zakázat kromě té jejich prevence... 

(6.11.2006 21:11:15)
Myslím, že odborníci brojí proti plošnému očkování. Já doufám, že vakcína půjde aspoň koupit.
 Iva 
  • 

Nechápu 

(7.11.2006 8:37:01)
Jsem podobný případ jako pisatelka. Doplatila jsem na důvěru v nezodpovědného lékaře, který tvrdil, že polyp na děložním čípku je běžná banalita, že s tím budeme něco dělat až po porodu a neřešil to 10 let (což je mimochodem doba, za kterou se zhruba imunitní systém člověka rozhodne, že s problémem už nebude válčit - laicky řečeno). I při užívání antikoncepce jsem chodila na kontroly 1x za rok. Když jsem se tak jednou po roce zeptala na výsledky posledního stěru, tak pan "doktor" zjistil, že je tam vůbec nemá!!! V té chvíli byl stěr s výsledkem PAP V (adenocarcinom velikosti 25x15x12mm - upozorňuji, že jsem byla do okamžiku stanovení diagnózy bez potíží). HPV test mi nikdy nebyl proveden - jsem ochotna uznat, že pan "doktor" k němu neměl důvod, jelikož neznal výsledek posledního stěru. Samozřejmě, že se následně přítomnost HPV vysoce onkogenního typu 18 potvrdila. Musím zdůraznit, že z rizikových faktorů pro toto onemocnění jsem splňovala snad jen mírnou nadváhu - pokud se vůbec dá o takovém riziku mluvit... Takže jsem se 2 měsíce po rozhodnutí založit rodinu dozvěděla, že ji díky laxnímu přístupu svého gynekologa nikdy mít nebudu, jelikož jsem musela podstoupit hysterektomii, abych to vůbec přežila. Když slyším výplody ČGPS(České gynekologicko-porodnické společnosti) o tom, že plošné očkování proti papilomavirům, které způsobují rakovinu děložního čípku,není nutné a je třeba vést ženy k prevenci,mám pocit, že nevědí, o čem mluví. Vím, že existují ženy, které u gynekologa nebyly 10 a více let, a ty si pak opravdu nemají na co stěžovat. Ale já jsem chodila opravdu celkem pravidelně a taky jsem dopadla jako hubkař. Ono totiž výběr lékaře je pseudosvobodný. Dokud nebudete mít problémy, tak se o kvalitách toho či onoho doktora nic nedozvíte. Jeho kvality se poznají podle toho, jak řeší problémy. Bohužel je pak už často pozdě. V jeho čekárně totiž ti, co měli problémy a nebyli spokojeni s kvalitou péče už nepotkáte. Takže jak vlastně se máte dozvědět, jestli je to odborník na svém místě? Ona je zkušenost dobrá škola, jenže školné bývá někdy příliš vysoké!!! Nepřeji nikomu prožít to, co jsem si prožila já - je to sice zajímavá zkušenost, ale nikdo o ni nestojí... Očkováním by se především předešlo omylům ze strany laboratoří a lékařů, a to podle mě stojí vždycky za to. Pánové z ČGPS si asi neuvědomují, že jsou mezi nimi i lékaři, kteří řekněme až tak nehledí na zdraví pacienta jako na zisk. Nehledě na to, že jsou také laboratoře a laboratoře, a že i sejmutí vzorku pro cytologické vyšetření lze provést chybně!!! Mě hrozně štve, že jsem možnost očkování neměla, protože se klonovaly ovce, namísto aby se řešily skutečné problémy - a teď, když lze pro zdraví a plodnost žen něco udělat, tak to smeteme ze stolu? Vidím, že český národ skutečně asi vymře...s mojí hysterektomií pravděpodobně přišel tak o 2 nové občany - no možná dobře nám tak!!!!
Pokud se neschválí plošné očkování proti HPV, doporučuji každé matce vynaložit prostředky na to, aby nechaly přeočkovat svoje holky i bez úhrady zdravotní pojišťovny, protože zahazovat možnosti ochrany zdraví svých občanů si skutečně dneska může dovolit asi jenom stát, který nechápe, že se mu to vrátí minimálně v ušetření peněz za náročnou onkologickou léčbu!!!! Kdyby mě včas poslal lékař na konizaci děložního čípku, stálo by to zdravotní pojišťovnu z veřejného zdravotního pojištění cca 5.000,-Kč. Bohužel pozdní léčba už stála cca 80.000,- Kč, a to ještě tak málo jen díky tomu, že jsem naštěstí nemusela podstoupit ozařování a chemoterapii! Tak si to Vy, kteří o tom rozhodujete, laskavě spočítejte!!!!! O tom, že kvalita mého života rozhodně není taková, jak bych si představovala tady ani nemluvím, protože odborné kruhy takové věci evidentně vůbec nezajímají...
 Dana 
  • 

Re: Nechápu 

(7.11.2006 16:18:25)
Naprosto s Vámi souhlasím a přeju, abyste si cestičku k lepšímu životu našla. Vaším příspěvkem se mi ale vybavilo, že i já měla nějaký vřídek na čípku, o kterém asi před 12 lety doktorka řekla, že zmizí sám po porodu. Mělo mě to varovat.
 Peta 
  • 

Re: Nechápu 

(7.11.2006 21:59:31)
To je hrozný, budu držet palce, aby bylo líp.

K tomu poslednímu odstavci - a to už ani nemluvíme o tom, kolik by stála v porovnání s konizací a hlavně s Tvou léčbou ta vakcína. To se zase ve zdravotnictví "ušetřilo"... Ach jo:-(
 Matyldaa 


Re: Nechápu 

(7.11.2006 22:44:52)
Ivo, tvuj pribeh je sokujici, nevic co k tomu rict. Je mi moc lito co vsechno sis musela prozit. Z tveho pribehu si beru jedno ponauceni - snazit se nenechat se u lekare odbit a pri jakykoliv pochybnostech vyhledat nazor jineho odbornika.
 Eva (Jolanka 2,5 r. a Šimonek 9 m.) 
  • 

Re: Nechápu 

(24.11.2006 17:19:10)
Já se teda musím zastat doktorů. Jelikož chodím v Brně na Orlí k manželce předsedy České gynekologické a porodnické společnosti, tak musím říct, že na poslední návštěvě mě o tomto očkování informovala s tím, že by bylo nejlepší kdyby se provedlo co nejdřív, aby se opravdu nic nestalo. A dceři mám začít hned šetřit. :) Takže není pravda, že by to tato společnost nepropagovala a nechtěla očkovat. Myslím, že je to doktor od doktora jiný názor.
Když jsem chtěla dceru u dětské doktorky naočkovat proti nehrazené žloutence tak na mě koukala jak na zjevení s tím, že to přece není potřeba. Jsem ale mnohem klidnější a moc ráda, že jsem si stála za svým.
Takže zkusím našetřit na toto očkování a určitě do toho půjdu.
 Nona 
  • 

Kde berou tu samolibost? 

(10.11.2006 17:21:19)
Mě vždycky jenom zaráží, jak, pod hlavičkou "odbornosti", chlapi bezostyšně rozhodují o ženách, aniž by se na jejich názor zeptali. Je přece nad slunce jasné, že pro ŽENY je lépe se nechat jednou včas očkovat, než potom "chodit" na kozu... a podstupovat vše, co s tím souvisí. Jen žasnu, jak chlapi neváhají vyhazovat horentní sumy na "své" nedostatky (vězeňství, fotbaloví chuligáni aj.), ale poskytnout peníze na to, co prospívá ženám, a tudíž všem - to se jim zajídá. Nechápu, proč jsou takoví. Právě čeští chlapi, kteří mají jedny z nejpilnějších a nejkrásnějších žen.
 Dana 
  • 

Re: Kde berou tu samolibost? 

(10.11.2006 20:57:35)
Záměrně jsem ten problém nechtěla postavit takhle, ale ano, je to tak, rozhodují o nás muži, svět je stále zařízen pro ně. A pokud by mi snad chtěl někdo předhazovat, že ženy ani o vysoké posty nestojí, tak ano, souhlasím, asi ne, protože by za ně nikdo nevypral a neuvařil a nemohly by být se svými dětmi. A to jim za tu oběť nestojí.
 Lenka 
  • 

Re: Re: Kde berou tu samolibost? 

(14.11.2006 22:16:42)
Jaký si to uděláte... Ale představte si, že existují chlapi, kteří jsou schopní se o domácnost postarat-)
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Kde berou tu samolibost? 

(16.11.2006 10:56:51)
Mám takového doma.Naštěstí.
 muz 
  • 

vzdyt si to delate samy ... 

(20.4.2007 12:22:54)
mam proti gyndarum velmi vyhraneny negativni vztah - jeden "primar" znasilnil moji manzelku, kdyz byla jeste skoro dite - a ma dodneska s timto ptroblemy ... bohuzel vetsina zen (a zejmena ceskych) "sveho gynekologa" zboznuje a chodi na kozu zasadne ke chlapovi, misto aby sla k zene, od ktere muze ocekavat, ze ji lepe pochopi .. ja bych si taky nenechal ptaka osetrovat od cizi zenske - nemuze pochopit nikdy moje problemy, i kdyby precetla knih sebevice - opacne to samozrejme plati take ... v zahranici je mnohem vetsi pomez zenskych ordinaci vedenych zenami, nez v cechah - bohuzel je to skutecnost ... jeden z krasnych prikladu je i vyzvedavani techto uchylu do nebes i v televizi - kazda jiste vite, o ktery serial se jedna ... tim, ze je zboznujete zaroven davate i najevo, jak malo si vazite, respektive jak hodne ignorujete sveho partnera, o kterem tvrdite, ze jste jenom jeho a ze ho milujete - jeto uboha lez a blbost .. vemte si ho sebou treba k zavedeni spiraly - at se vasemu "lekari" diva na ruce, kdyz vam bude zavadet a i ke vsem vysetrenim predtim i potom - garantuji vam, ze zadnou antikoncepci uz nebudete poterbovat - nebuude k cemu - vasemu protejsku se vam z vas bude zvedat zaludek ... chci jen, aby jste se konecne zamyslely a zacly s tim neco delat ... jestlize nechate i nadale uchylaky rozhodovat o vasi nejintimnejsi veci - nemuzete pocitat s tim, ze se neco zmeni - naopak !!
 Sysyna 


Re: vzdyt si to delate samy ... 

(20.4.2007 20:35:21)
Pro ,,muze"!!!
Úsměvné:-))
 Lil, Ella1 rok 
  • 

rizika očkování 

(17.11.2006 19:20:04)
Ahoj holky,
očkování může mít také svá rizika. Více v knize Mudr. Gerharda Buchwalda: Očkování-obchod se strachem.
Já sama jsem za svoje pracovní působení poznala obrovské množství původně zdravích dětí, které po určitém typu vakcinace, nebo po nakumulování škodlivých látek z velkého množství očkování dostali obrnu, autismus, či byli jinak mentálně poškozeny.(jsem speciální pedagog)
Sama jsem očkování svojí dcerky odložila o 2 roky. Osobně ani nevěřím na funkčnost vakcín. Pročetla jsem i mnoho zahraničních studií a čísla jsou děsivá....to jen tak k zamyšlení...
mějte se hezky
Lil
 Lil, Ella1 rok 
  • 

rizika očkování 

(17.11.2006 19:21:48)
omlouvám se za dvojí příspěvek. Nejsem technicky zdatná a nebyla si jistá odesláním prvého.
:)
 matka 
  • 

očkovat! 

(23.11.2006 10:08:58)
Má starší dcera přes pravidelné kontroly rakovinou děložního čípku onemocněla. Tu mladší dám očkovat, jak jen to bude možné!!!

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.