| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kozí dovolená

 Celkem 141 názorů.
 Icecoffee 


jo!! :o)) 

(21.8.2006 10:26:32)
Ahoj Šárko - Vrani (?), díky za inspiraci, známe se zběžně z diskuze o cyklovozících, doufám že se dámská jízda povedla. Ponesu si nápad dovolené na ekofarmě do plánování na příští léto... Maruška
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: jo!! :o)) 

(21.8.2006 17:42:12)
Ahoj

Absolvovali jsme něco podobnýho (letos už podruhý).
My jsme byli s dětma pást ovce a kozy za spaní v tee-pee a stravu přes tyhle ochránce přírody:
http://www.csoplibosvary.ecn.cz/
Konkrétně info o pasení je zde: http://www.csoplibosvary.ecn.cz/pastevci1.htm

Nějaký fotky: http://rodina.cz/scripts/album/album.asp?choose_image=&choose_image_dialog=&id=32706


 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: jo!! :o)) 

(21.8.2006 17:45:14)
Zapomněla jsem napsat, že jedno kůzlátko jsme si dovezli domů a letos už snad budem mít kůzlata vlastní :-)
 irena (Míša5/00+Maruš3/03) 


Jeno a Háto! :o)) 

(22.8.2006 21:13:22)
(od jediné pravé Ester;)
Gratuluju, kdy budou tak asi kůzlátka?? my bychom teoreticky mohli naši kozenu připustit touto dobou za rok - přežije-li zimu. A jak vy jste zimovali?? Nebyl žádný problém?
Pokusím se představit naši kozinu Terézu:


 Týnka 
  • 

??? 

(21.8.2006 10:48:52)
Omlouvám se,ale zase sem asi něco nepochopila:-)vy ste byly 2 kamarádky a 3 děti..a ty jely ve vozíčkách nebo Kačka aji na kole...děkuuu
 Dita 
  • 

Re: ??? 

(21.8.2006 11:09:59)
Týnko, Šárka tady teď chvíli nebude, odjížděla dnes na dámskou jízdu, tak odpovím za ni. Ve vozících byly celkem 4 mrňousci, dva vozíky jsme vezli mi-maminky a jeden vozík vezla Šárčina starší dcera Kačka.
 Hela 
  • 

Realita 

(21.8.2006 10:56:38)
No ja byla vzdycky mestsky panelakovy clovek a ted uz nekolik mesicu ziju s pritelem na vesnici. Neni to zadna legrace, kazdej den vykydat praseti, podestlat, nakrmit, obstarat drubez, kraliky, makat na polich... a mne dochazi, ze to neni nic pro mne a ze takhle zit nechci, pocatecni nadseni je davno pryc
 Čtenářka, dvě dcery 
  • 

Re: Realita 

(21.8.2006 13:30:28)
Nohy na ramena a pryč !!!!! A někdy ve volné chvíli si v učebnici dějepisu najděte, kdy bylo zrušeno nevolnictví a kdy robota :-))))))
 Hela 
  • 

Re: Re: Realita 

(21.8.2006 13:53:13)
No uvazuju o tom uz delsi dobu. Urcite se dozvim, ze jsem fiflenka z mesta, ktera je lina makat, ale to nejak prekousnu. Ze zacatku mi to pripadalo desne idylicky, ale uz mi spadly ruzove bryle z rypaku a je to hruza! Snad si pritel casem najde sobe rovnou
 Gabriella 
  • 

Re: Re: Re: Realita 

(22.8.2006 8:05:38)
Aha... takže pokud nejsi ochotná dřít na polnostech a fungovat výhradně podle představ onoho pána, tak jsi rázem fiflena? No tak to zřejmě nebude až tak Tvůj přítel, spíš možná nepřítel.
 Matthew 
  • 

Re: Realita 

(21.8.2006 13:53:33)
Přesně, ono takhle na chvilku si hrát na farmáře je fajn, ale stejně hosté nedělají úplně všechno, co musí zvládnout trvalý majitel a navíc se tím pádem, že někdo přijede rozdělí práce mezi víc lidí, což všem ulehčí. Vidím to úplně stejně - na chvilku a pak zas pryč - ono všechno se jednou přejí a když už to člověk musí dělat den co den, tak to přestane celkem brzo bavit, romantika se vytratí ... no prostě je z toho stereotyp. Takže jako dovolená to muselo být fajn (pro např. panelákové rodiny), ale abych si udělala práci u sebe doma a pak jela ještě makat na cizí, no nic pro mě. Přenechám větším nadšencům z práce. :-))
 Matthew 
  • 

Re: Realita 

(21.8.2006 13:54:13)
Přesně, ono takhle na chvilku si hrát na farmáře je fajn, ale stejně hosté nedělají úplně všechno, co musí zvládnout trvalý majitel a navíc se tím pádem, že někdo přijede rozdělí práce mezi víc lidí, což všem ulehčí. Vidím to úplně stejně - na chvilku a pak zas pryč - ono všechno se jednou přejí a když už to člověk musí dělat den co den, tak to přestane celkem brzo bavit, romantika se vytratí ... no prostě je z toho stereotyp. Takže jako dovolená to muselo být fajn (pro např. panelákové rodiny), ale abych si udělala práci u sebe doma a pak jela ještě makat na cizí, no nic pro mě. Přenechám větším nadšencům z práce. :-))
 Saša (11 a 5 let( 
  • 

Re: Realita 

(21.8.2006 23:11:49)
Moje kamarádka bydlí na horách,jedinou vymožeností co na celoročně obývané chalupě mají je lednice,pro vodu zatím chodí do studánky před chalupou.Velké prádlo dávají do čistírny.Do obchodu to mají 3 km,velké nákupy se dělají ve 14 km vzáleném městě,malé v sámošce ve vesnici,nejbližší barák je asi 500m.Zato do lesa to mají pár kroků.Děti zatím mají školu i školku v obci.Byla jsem tam u nich 14dní v létě i v zimě na dovolené a byla jsem šťastná jak blecha.Ano život to není snadný a není pro každého,člověk na to musí mít buňky.Na hory jsme jezdívali tak před 15 lety na rekreaci,často se stalo,že jsme zapadli,bus nejel,abychom si došli nakoupit museli jsme nazout lyže,nanosit a naštípat dřevo...Ale bylo to krásné.takže moji kamarádce opravdu závidím.Nenávidím život ve městě,ale manžel je městský člověk takže žít na vesnici,je pro něj nemyslitelné.Jsem navíc člověk kerý potřebuje pracovat,jako malá jsme měli velkou zahradu s chatkou,nedělalo mi problém cokoliv udělat.....Teď mi to chybí
 filipka 


Re: Realita 

(16.5.2013 18:23:57)
Tak jupí,právě Vás hledáme :-).Pokud byste se chtěla vypravit na venkov,tak u nás máte příležitost-jsme útulek pro týrané koně v Mírkově u Horšovského Týna a oplýváme statkem(kulturní památka),12 zachráněnými koňmi,ovečkou Amálkou zachráněnou z požáru,kozou Čendou a kozlíkem Oskarem,2 prasaty,3 husami a další drůbeží,3 pejsky a kočkami,ježek Pepíček a ježková Pepíčková,zachráněný králíček Toníček.K tomuhle cirkusu ještě provozujeme na statku Muzeum venkovských řemesel a agroturistiku s ubytováním.Každý nadšenec práce se zvířátky se vždycky hodí~g~.Takže pokud byste měla zájem a klidně můžete vzít i kamarádky a kamarádky,stačí písnout na maila b.filipova@seznam.cz

nashle
Blanka Schröpferová
S.O.S. Život pro koně-útulek pro týrané koně
 Karolína z Varů 2 děti 
  • 

Není dovolená jako dovolená 

(21.8.2006 11:11:49)
Zdravím Vás, ale hlavně obdivuji, neumím si představit samu sebe jak naložím děti do cyklovozíků a jedu s nimi někam na farmu makat za stravu postel a to vše vnímat jako dovolenou, klobouk dolů. Nemyslím si, že jsem líná, také hodně sportuji a zapojuji i děti, též příroda mi není cizí, ale takovou dovolenou bych si nechala s chutí klidně ujít. Obdivuji Vaší energii a pozitivní přístup k věci.
Karolína
 Haluška 


Re: Není dovolená jako dovolená 

(21.8.2006 11:29:31)
Taky mě to moc láká, ale takhle bych to rozhodně nezvládla... Zvlášť teď, když jsem těhotná. Ale až budou děti starší, tak je to docela dobrý tip na príma dovolenou. Jen se trochu bojím, co alergie. Asi bych nezvládla seno, některá zvířata (např. ke koni se nesmím přiblížit, nebo riskuju, že se udusím). Ale jinak by se mi to fakt hrozně líbilo.
 JANA 
  • 

Re: Re: Není dovolená jako dovolená 

(21.8.2006 11:39:07)
Já BYch tedy nejela ani kdyby mi někdo za ty galeje zaplatil a spát takto, fuj.Není nad to plácnout se u moře a být v hotelu, to si snad člověk zaslouží více než tento hnus.
 Karolína z Varů 2 děti 
  • 

Re: Re: Re: Není dovolená jako dovolená 

(21.8.2006 11:56:39)
Jo, to souhlasím, taky bych nejela ani kdyby mi za to platili, leda tak ještě jako svobodná bezdětná a formou brigády, neboť je to jistě záslužná věc, ale nechme ty nadšence ať si to užijou, ne? Neboť víte co se říká - proti gustu....
 Ester 
  • 

Re: Re: Není dovolená jako dovolená 

(22.8.2006 8:52:08)
Fakt by se ti líbilo makat v prachu a špíně, mít mozoly, pak večer se ani neosprchovat a jít spát mezi pavouky do chléva???? No to musí být "fak super dovolená" a to ti přeju.
 Petra + 2 klučičáci 


Re: Není dovolená jako dovolená 

(16.6.2013 18:13:55)
TEda, mate muj obdiv. Já bych zvladla vse "krome" te dopravy na cyklovozicich. Chalupa mi taky chybela a moc a ted jsme si jednu koupili a snazime se tady nejak bydlet, vrust do dediny, jeden syn se nam narodil v Praze, druhy v Brne, co bude dal, ja nevim. Prace moc nezvladnu, rocni syn mi utika, kam chce, nemame ploty k jednem sousedum a ti taky ne a ti dalsi taky! No, ale druzi sousedi maji a za nima kravicku a kozy a slepice a tak chodime kazdy den na koko a buu a je to.
 nika a brouček (2 roky) 
  • 

jsem paneláková... 

(21.8.2006 11:14:48)
...ale tohle mě taky láká, ...kdyby to fakt nebyly galeje, tak příští rok to zkusíme. Našla jsem výborný seznam www.odetech.cz, je to pro těhule a maminy, tak se jukněte : )
 Evka 
  • 

Může to být fajn 

(21.8.2006 11:58:34)
Tuhle dovolenou bych také brala, jen ne tu cestu. To bych asi neměla odvahu absolvovat - pisatelka musí být zdatná :-). Já bych to u toho vlaku vzdala. Jinak to máme z Moravy přece jen trošku "z ruky". Ale s manželem jsme byli letos taky na "kolařské" dovolené, takže sme stejná krevní skupina.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


ja bych do toho sla.. 

(21.8.2006 12:53:44)
.. pavouku se sice bojim, ale predstava toho klidu daleko od civilizace -to musi byt proste BOMBA!
My bydlime na malem meste, vlastne je to trochu vetsi vesnice se statutem mesta. Mame uz jen kraliky a slepice, ale velkou zahradu... A kolem baraku je prace azaza. Spis bych rekla, ze je to tip pro panelakove rodiny - tezko nekdo bude mit jako dovolenou to, co dela automaticky po cely rok.
Pokud bych to nemela do lesa 200m a na louku 100m, nemela zahradu plnou otavy - sla bych do toho, fakt jo, musi to byt super.
 Meluzína 
  • 

klobouk dolů 

(21.8.2006 13:43:41)
teda holky, klobouk dolů! odvaha, cesta na kolech, ta farma, styl ubytování. Je to výzva, tomu dost věřím a obdivuju, že to někdo takto zvládá a rád. Já bych do toho nešla ani za nic. Jednak jsem astmatička, ale i jinak, byl by to pro mě asi horor :o)))
 Evka 
  • 

Dovolená 

(21.8.2006 13:59:33)
Samozřejmě, že pisatelka dala jen námět, každý musí zvážit své vlastní schopnosti a možnosti. Jasně, že alergici by tam asi nemohli. Já bych tam jela spíš kvůli dětem, zaplať pánbůh alergii nemáme (jen na hmyz), ale děti totiž veškeré zvířectvo milují. Pavouky máme doma též, tak by jsme si připadali jako doma :-) A potom si také myslím, že trocha práce nikoho nezabije a děti by měly také vidět, jak se co dělá. Určitě tomu fandím.
 Jana.E 
  • 

Re: Dovolená 

(22.8.2006 8:44:39)
Myslím, že žádná mamina, která se tu ukáže nechce dětem upírat pohled na venkov, jak se co dělá se zvířaty či na poli a myslím si, že existuje spousta možností ja toto dětem ukázat a nemuset přitom spát ve špíně a bez koupelny ještě u toho dřít jak mezci a tvářit se, že je to ale "fakt príííma dovolená" Pochybuju, že spousta ženských, které zde píšou jaký je to bezva nápad, toto vyzkoušela, tak že vzhůru do toho a jeďte, já si zatím odskočím do Řecka, kde teda mimochodem existují také farmy, všechno vám tam ukáží, vše si můžete vyzkoušet, můžete tam za malý poplatek i přespat v selské jizbě, nikoliv ve chlévě, můžete se osprchovat atd. Přeji hezkou dovolenou.
 Evka 
  • 

Re: Re: Dovolená 

(22.8.2006 8:55:21)
Mimochodem, je spousta statků, kde sprcha už existuje. A i jiný věci. Myslím, že autorka tím chtěla říct, že žili v souladu s přírodou, užívali si jí navzdory troše námahy a měli radost z dobře vykonané práce. Tyhle pocity by ve velkoměstě asi tak nepociťovala.
 Minonka 
  • 

Civilizace 

(22.8.2006 9:15:09)
Zas tak zaostalí lidé to nejsou. Já znám jednu rodinnou farmu, kde mají i INTERNET!
(takže je docela možné, že si tady hezky počtou)
 Markéta 
  • 

Re: Civilizace - odpověď 

(22.8.2006 13:23:53)
Jistě, v internetu se bezva vykoupete. Tyl pokus o vtip. Jinak nechápu vaší reakci, to že na nějakém statku mají internet nějak souvisí s touto diskuzí?
 Jana.E. 
  • 

Re: Re: Re: Dovolená 

(22.8.2006 9:24:52)
Takové pocity bych si klidně nechala ujít, potit se v prachu a špíně a mít mozoly, moc príma pocity, ale zřejmě vám se to líbí a já vám to neberu tak vzhůru do toho.
 Markéta 
  • 

Re: Re: Re: Dovolená odpověď soužití s přírodou??? 

(22.8.2006 10:39:54)
Doufám, že autorka nežila s přírodou v takovém souladu, že by se zřekla používání plen na jedno použití, jak jsem si všimla podle fotek tak měla sebou malinké dítě na plenách, a vyvářela látkové v sudu na dvorku, protože to bych se už smíchy neudržela.
 Ivana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Dovolená odpověď soužití s přírodou??? 

(22.8.2006 10:55:27)
Uklízení sena pod střechu - to jsem zažívala jako dítě i později u strýce a rozhodně to není činnost vhodná jako dovolená, at se na mne autorka nezlobí, ale jestli tohle jí připadalo úžasné ,tak je blázen.
Dělávali jsme to cca 6-8 hodin, nejenom že jsme byli upocení, špinaví jak prasata, ale měli jsme vždy obrovské mozoly.Naštěstí jsme měli sprchu a teplou vodu, jít potom pod pumpu si nedovedu představit ani jako horor.
 irena (Míša5/00+Maruš3/03) 


Re: Re: Dovolená 

(22.8.2006 17:29:39)
;-)))
je to o přístupu k věci, a taky o financích ;-)
(klidně bych si taky odskočila do Řecka, mít na to;-))
každému jeho Domažlice!! nemyslím, že by tohle (Kozí vršek) dětem nějak uškodilo, právě naopak!! - je to spíš o odolnosti dospělých
jestli to maminky zvládnou, tak proč ne??!
vsadím se, že z toho nikdo neonemocněl. a děti budou mít celý rok na co vzpomínat ;-)
 Jana. E. 
  • 

To bych se na to vykašlala 

(21.8.2006 14:03:37)
Nechci nějak snižovat vaše nadšení, ale já bych se na to vykašlala. Taková "dovolená" by mi mohla být ukradená a ještě se tam tahat s malýma dětma, makat a starat se oně v takových podmínkách, pěkně děkuju, ale když Vás to baví....tož si to "užijte".
 Ester 
  • 

Dovolená????????? 

(21.8.2006 14:18:54)
Že by prach, horko, mozoly z dřiny, pavouci atd. a to vše absolvovat s malýma dětma a ještě zadarmo byla bezva dovolená?????? Cha, cha, tomu bych věřila jedině kdybych úplně zmagořila. A to se mi doufám nestane, protože jinak Pán bůh se mnou a zlý pryč.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Dovolená????????? 

(21.8.2006 16:16:35)
My jsme paneláková rodina a v paneláku bydlíme právě proto, abychom tyhle práce nemuseli dělat:o). Nevím proč píšete, že by to byla dovolená pro panelákovou rodinu? Pro tu naši teda ne, my se radši o dovolené bavíme než pracujeme:o). Práce máme během roku dost.

Jinak autorce článku přeju, že se jí a dětem dovolená líbila, popis a obrázky jsou moc pěkné:o).

E.
 Alena 
  • 

Ach, ta lidská pohodlnost.... 

(21.8.2006 15:53:12)
Strašně jsem se zasmála nad komentáři typu - zadarmo bych to nedělal....,aktivně pracovat o dovolené..., s malými dětmi bych se nikde netahal....
Milé pisatelky je to vše jenom o vaší pohodlnosti a konzumitě! Zamyslely jste se někdy nad tím, že např. taková dovolená pro panélákové děti je pravým požehnáním, seznámi se s venkovem, zvířaty, PRACÍ a možná si z toho něco odnesou do svého dalšího života, např. že nebudou pohrdat obyčejným venkovským způsobem života... Z Šárčina článku jsem cítila, že to dělala pro své děti a tak by to mělo být.
 Ester 
  • 

Re: Ach, ta lidská pohodlnost-odpověď 

(22.8.2006 8:26:38)
Zřejmě patříš mezi ty ženský, který nemůžou být bez práce ani minutu a když dovolená tak pořádně si zadřít na farmě, bez koupelny, v prachu a špíně, spát ve chlévě, bez ohledu na počasí, joj to musí být "beeeezzzzzvvvvaaaaaddddnnnnnééé". Zatímco ty ostatní, protože jsou líné tak tráví dovolenou odpočinkem, ať už u moře či jinde, to je jedno. Zřejmě Ti to vyhovuje a já ti to neberu, asi jezdíš každý rok a naplňuje tě to, šťastná to ženo!
 mamča 4 děti 
  • 

Re: Re: Ach, ta lidská pohodlnost-odpověď 

(22.8.2006 10:21:20)
Ahoj Ester,
myslím, že jsi zbytečně jedovatá. Už několik Vás reagovalo slovy, že ti co jezdí k moři jsou lenoši..... Nikdo ze zastánců alternativní dovolené na ekostatku nic takového nenapsal.... Ani autorka to nebrala jako dřinu ve špíně, prachu a potu... (zřejmě to není chudinka, která aby děti vyvezla z města musí makat za stravu a byt). Je to ALTERNATIVA, tomu, co dělá většina. Neberu to jako dřinu, ale aktivní odpočinek, protože je jasný (alespoň nám, co máme malé děti) že s něma se toho fakt moc udělat nedá...
 ester 
  • 

Re: Re: Re: Ach, ta lidská pohodlnost-odpověď 

(22.8.2006 12:43:20)
No, když měla mozoly tak asi makat musela, protože by asi jinak z nich na tom statku moc radost neměli, když přijedou matky s hordou malých dětí. Ale jak už jsem psala, každému co jeho jest, když někomu vyhovuje toto, nechť to dělá po libosti. Mě jenom přišlo, že si autorka tak trochu lže do vlastních úst, když píše: horko, dřina, mozoly, spaní ve chlévě, pavouci atd. a hned na to: to bylo úžasné, trochu divné, ne? No ale když jí to tak bavilo já jí to neberu. Fotky se mi ale líbily, dovedla bych si u nich představit i trochu jiný text.
Vaše jedovatá Ester
 Alena 
  • 

Re: Re: Re: Re: Ach, ta lidská pohodlnost-odpověď 

(22.8.2006 20:57:53)
Esterko, mozoly na rukou můžeš mít aniž by jsi musela dřít. Když někdo prostě celý rok nepracuje fyzicky pak mu stačí 10 minut práce rukama a mozoly má, nemyslím to jako jedovatost, nýbrž jako fakt.
 Zdenka (Matěj, 2 roky) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Ach, ta lidská pohodlnost-odpověď 

(27.8.2006 18:27:51)
Esterko,
nekomu proste pavouci, drina, prach a voda ve skopku opravdu muze pripadat uzasna. Ja bych treba nikdy neabsolvovala skok padakem, potapeni a podobne adrenalinove zalezitosti a spouste lidi to pritom pripada skvele. Utect z dokonale uklizeneho bytu do venkovskeho "curbajsu" muze spouste lidi pripadat fajn - je to proste zmena streotypu, poznani neceho jineho. A mozna se tak nekteri lide utvrzuji v tom, ze jsou spokojeni s tim, co maji. Je to zkratka kazdeho volba. Navic funguji ekofarmy, kde dostanes vsechen komfort - vanu, postel bez pavouku s cistym povlecenim, plnou penzi. Muzes se jen mazlit se zviratky a nemusis nikde drit. Muzes ale delat i to a muzes klidne spat i na sene, kdyz Ti to prijde fajn. Je to jen na Tve volbe.
Navic takovemu pristupu k detem moc fandim - deti by meli poznat, co stoji za krabici mleka, za svickovou anebo za trojuhelnickem syra. Nemusi se tam samozrejme udrit a zhynout spinou, ale proc nepoznat, jak se doji kozy, jak se z toho dela mleko, jak se koza krmi, jak se dela seno a tak. Detem pobyt na takove ekofarme (i stou spinou a pavouky) muze jen prospet - stanou se zdatnejsimi, odolnejsimi, poznaji svet.
Nemam pocit, ze by autorka odsuzovala dovolenou u more a ze by o lidech, kteri takto dovcu travi tvrdila, ze jsou uchylni. Netvrd to ani Ty o ni - proste svuj ideal vidi jinde nez Ty.
Bud vice empaticka.
Zdenka
 Zuzana, dvě vnoučata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Ach, ta lidská pohodlnost-odpověď 

(7.9.2006 10:44:19)
Článek o aktivní dovolené se mi moc líbil. Je to samozřejmě náročné, ale jsem přesvědčená, že velká většina dětí dá přednost takové dovolené, která je samozřejmě pro matku náročnější, než dovolené někde v hotelu s polopenzí.. Jakožto babička vnoučat také obvykle již jezdím na dovolené, kde si přeji, abych měla u pokoje příslušenství a nemusela v noci pobíhat po objektu na WC apod..Jinak chci říci, že ale nepatřím mezi pohodlné a líné starší paní. Naopak mně velice nebaví trávit volný čas odpočinkem u televize apod. Pokud někdy jedeme k moři, tak rozhodně neležím na pláži, nejen že sluníčko vůbec není zdravé - a pro starší kůži už vůbec ne - ještě rychleji stárne, ale prostě mě to nebaví. Proto vítám, jsou-li tam ještě hory, takže prostřídáme koupání s výstupem. Obě moje děti dělají amatérsky horolezectví, dcera má dvě děti a tříletý mrňous, který sám chodí od 10 měsíců, leze od roku po všech prolézačkách a už se snaží lézt i na skály a je velice šikovný. Těší mě to, protože aspoň nemusím mít obavu, že se moje vnoučata zařadí mezi děti, které jsou obézní již v mateřské školce a díky způsobu života svých rodičů tak zůstanou prakticky celý život, případně se budou mučit nějakými dietami apod.
Nemám vůbec nic proti odpočinkové dovolené, ale jak říkám, pro děti je nejdůležitější pohyb a musí to mít v krvi - protože děti obvykle dělají to, co jejich rodiče. Stačí se podívat na maminku a na dceru - a má-li maminka nadváhu, je na 90 % jisté, že dcera bude stejná. Někdo to svádí na geny, ale myslím, že hlavní příčina je prostě pohodlnost.
Je mi přes 50 a vážím o 5 kg víc než v 18 letech, což bylo 58 kg při výšce 170. Nikdy jsem nedržela žádné diety,celý život sedím v kanceláři, což bohužel poznamenalo moji páteř, ale jak mám volno, snažím se chodit na výlety, případně jezdit na kole, v zimě občas běžky apod., tanec, i když to už je slabší, není tolik možností, ale ještě před deseti lety jsme v zimě chodili tančit každých 14 dní. Tanec má velice dobrý vliv na postavu, nohy - lepší než nějaké mučení v posilovně.
Letos jsem byla s dětmi na týdenní dovolené ve staré chalupě, kde bylo vše možné, včetně těch pavouků, jen ne komfort... tekla jen studená voda a ještě čůrkem. Nádobí se nesmělo mýt jarem z ekologických důvodů (odpad šel do potoka). Byl jen suchý WC na dvoře. ¨Přesto, že bylo vedro, museli jsme zatápět, abychom zahnali plíseň. Když jsem chtěla večer umýt děti, zatopili jsme ve sporáku, ohřáli velký hrnec vody a děti myli v lavoru. Takovou legraci při mytí rozhodně doma ve vaně s tekoucí teplou vodou nezažily.. půl hodině se mydlily mýdlem a každý den se na takové večerní mytí těšily!! Já jsem večer padla vyčerpaná a neměla ani pomyšlení na televizi. Jen jsem si říkala : co ty ženské dřív musely vydržet!! A třeba těch děti bylo deset! A to jsem ještě tak moc nevařila, protože občas jsme zašli i na jídlo.. Jo a ty mozoly - stačilo dva dny hrabat na zahradě posekanou trávu a ruka byla plná mozolů. Prostě když má člověk měkké ruce z kanceláře, mozoly se udělají a nemusí to ani být žádná dřina..Myslím, že děti byly nadšené a vůbec by neměnily za nějaký hotel. To je můj názor, každý má samozřejmě právo na svůj!
 Vrani 


Re: Re: Re: Re: Re: Ach, ta lidská pohodlnost-odpověď 

(7.9.2006 13:19:22)
Zuzano, díky za velice výstižný příspěvek. :o)

 mamča 4 děti 
  • 

úúúúúúúúúžasnééééééééééé 

(21.8.2006 16:06:01)
Ahoj,
mně se to líbí móc. Asi proto, že budu s pisatelkou stejná krevní skupina. Pro mně je nepřijatelná již výše popsaná dovoelná na přecpané pláži, případně u hotelového bazénu, s plnou penzí, s barama a dïskotékama. BRR.. A představá, že se táhnu autem či čímkoli někam s dalšíma davama stejně postižených povinností se vyráchat někde u moře... No, nic pro mně, ale proti gustu..
Máme dvě prťata 15 měsíců a tři roky, jezdíme celkem dost, nemáme auto, takže kombinujeme vlaky, kola a musím se přiznat, že bych neměnila, protože ty vejlety jsou plnokrevný, prožitý od začátku dokonce. Občas se svezu se známejma někam autem, ale nebaví mně to. Styl PŘIJEDU-VIDÍM-ODJEDU mně nebere.
Zdravím všechny odvážné a trošku ulítlé (nic ve zlym) maminky a tatínky.
 zufi 


Re: úúúúúúúúúžasnééééééééééé 

(21.8.2006 16:31:15)
Proč povinnost ? Ty nevíš , jak je to úžasné koupat se ve vlnách, odpočívat na lehátku, plavat v bazénu a nemuset nic dělat, ani mýt nádobí, ani uklízet.
Já bych na Kozí dovolenou nejela ani za nic, ale když to autorce vyhovuje, tak fajn, ať si každý jezdí tam, kde se mu to líbí.Já miluju moře...
 mamča 4 děti 
  • 

Re: Re: úúúúúúúúúžasnééééééééééé 

(21.8.2006 16:39:47)
....ale vím. Právě proto, že to vím, se mi nic podobného již absolvovat nechce. Pro mně je to nekonečná nuda s velkým N. Mám ráda jiný styl, tak jako se tobě líbí něco jiného.
A proč povinnost??? Znám několik lidí, kteří by rádi jeli jinam než k moři, ale bojí se, aby oni (případně jejich děti) nebyli tak trochu OUT. Ono zní líp "Byli jsme u moře" než "Spali jsme ve chlévě, makali na poli a dojili kozy". Že jo??
A navíc, víš jak se říká té masové turistice (třeba u moře)? Turistický průmysl...Děkuji, nechci!
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: úúúúúúúúúžasnééééééééééé 

(21.8.2006 16:51:21)
My bychom se zas nudili na té farmě a děti by se asi s brekem ptaly co provedly že jsme je chtěli tak vytrestat:o), každý má svůj styl. Já to nikomu neberu, ale pro mě by to bylo taky jako za trest. Neříkám, vyjet si na kole je fajn, my kromě válení u moře děláme o dovolené spousty jiných věcí, ale tohle pro nás není (už jen to že tam zřejmě nebyla koupelna). Jo a k tomu moři jezdíme proto, že to považujeme za zdravé (např. dětská lékařka to letos dceři vyloženě doporučila na její problémy) a proto že se nám tam líbí, ne proto že to dobře vypadá:o), některé tu máte zvláštní názory.

E.
 mamča 4 děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: úúúúúúúúúžasnééééééééééé 

(21.8.2006 17:04:47)
....názory...to není názor, to je skutečnost... Jen na okraj.
Je to začarovaný kruh..... Lékařka doporučila moře na zdravor¨tní problémy tvé dcery. Předpokládám, že se jedná o ekzém nebo astma (či něco podobného). Jsou to civilizační choroby ze současného životního stylu. Není to tak dávno, kdy jsem v novinách četal o studii či průzkumu, ve kterém vyšlo najevo, že děti se přírody štítí, bojí se kdajakého hmyzu, z lesa mají vypěstované fobie, protože by je tam mohlo kousnout klíště apod. A když už ven vylezou, jen co přijdou, pěkně je vykoupeme ve voˇnavé pěně, namažem je nějakým sajrajtem na bázi ropy, dáme jim barevný bombonek s dvaceti ečkama... Já vím, přeháním.
Prostě bych to ukončila tak, že dovolenou si zvolí každý podle životního stylu, kterým žije celý rok. Je to logické. A je mi celkem jedno, kam kdo jede. Jsem trochu nazeleno, takže preferuju měkkou turistiku (využití vlaku, kola, návštěva ekofarmy...) před turistikou tvrdou (letadla, turistická města). HOWGH.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: Re: Re: úúúúúúúúúžasnééééééééééé 

(21.8.2006 17:25:56)
Naštěstí alergie ani astma nemáme spíš neustálé rýmy, hrozí i vytažení nosní mandle, což já beru jako poslední možnost, a tak... K moři si jezdíme celá rodina posilovat imunitu a letos nám i Dr. potvrdila, že je to zdravé a že to dceři doporučuje, protože by to mohlo pomoct, tak to máme podložené vědecky a není to jen náš výmysl:o). Je to jen další důvod kromě toho že se nám tam líbí, máme rádi plavání v moři a noční vycházky po městě:o). Ohradila jsem se proti tomu, že se k moři jezdí protože to dobře vypadá, my to proto neděláme.
Dovolenou ve stylu kozí farmy chápu teoreticky, ale prakticky bych tam nevydržela ani den. Taky končím:o).

E.
 Marie 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: úúúúúúúúúžasnééééééééééé 

(21.8.2006 17:29:08)
Naprosto chápu že někomu přijde zajímavá dovolená na kozí farmě. My bychom tam nevydrželi ani půl dne.
Evelyn neboj, nejsi sama, někdo rád kozy a někdo zase moře ne? Nemyslím to ironicky, každému přejme to co mu vyhovuje.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: úúúúúúúúúžasnééééééééééé 

(21.8.2006 17:31:14)
Ještě něco-těžko bych už dneska někoho ohromovala tím, že trávím 14 dní v apartmánu s vlastním vařením v Itálii, kvůli tomu to fakt neděláme:o))).

E.
 zufi 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: úúúúúúúúúžasnééééééééééé 

(21.8.2006 17:36:33)
Mluvíš mi z duše.
 Renata 
  • 

Odpověď pro mamču 4 děti 

(22.8.2006 15:02:35)
Tak se mi zdá, že jsi další z celé řady, která si tak "trochu" lže do vlastní kapsy, že? Typla bych, že o dovolené nevíš zřejmě nic, když jsi schopná toto napsat. Přečti si co jsi napsala a zamysli se trochu. Není to náhodou tak, že těm rodinám se opravdu nechce o dovolené makat a raději jedou někam odpočívat a jsem si jistá, že to určitě nedělají aby si o nich někdo něco nemyslel atd. Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by takto uvažoval -"chce se mi jet na farmu makat, ale pojedu radši k moři, aby si sousedi nemysleli, že na to třeba nemáme".Divné, že? Myslím, že kdo chce na farmu jede na farmu a kdo chce jinam jede jinam.Jinak je mi to vcelku jedno, ať si každý tráví dovolenou po svém.
 mamča 4 děti 
  • 

Re: Odpověď pro Renatu 

(22.8.2006 16:45:30)
Renato,
troufám si tvrdit, že o dovolené vím víc než dost....
Uznávám, že je opravdu divné jet někam kam se mi nechce,protože je to ale společensky přijatelnější nebo prestižnější nebo jánevímco. Ale protože jsem se s tím setkala, uvedla jsem to jako příklad. Ale nevím, proč si lžu do vlastní kapsy. Tomu nerozumím. V čem!!!!!
A když už mi radíš, dovol abych poradila i já tobě. Přečti si ještě jednou (podle potřeby i víckrát) úvodní článek. Možná ti neuniknou věty, cituji autorku: S prací to nebylo vůbec strašné, galeje se nekonaly. Majitel si byl vědom, že máme malinké děti a tak v horku na louku je tahat nemůžeme. Takže jsme spíš odpočívaly, dětičky si hrály na písku, mámy něco ukuchtily, pomohly s nádobím.
Ono vám všem, co si ťukají na hlavu, jen při zmínce o podobném způsobu trávení dovolené unikl pravý smysl takto prožitého času. Opět cituji" Na statku žije komunita bezvadných lidiček, co jim konzumní způsob života nic neříká. Snaží se žít v souladu s přírodou. Třídění odpadů, šetření vodou, to je neprostá samozřejmost a minimum co člověk může udělat.. Abych pravdu řekla, měla jsem se co učit a ještě hodně dlouho budu. "
Proboha, to je tak těžký pochopit proč zrovna takhle???????????????????????????? Asi jo, protože máte jiné priority, než my, zastánci kozích a jiných farem. Možná máte priority stejné, jen jich dosahujete jiným způsobem. Já se snažím té rozdílnosti porozumět a myslím, že se mi to daří. Já vám neberu moře, pláže, restaurace, snídaně v jedenáct a noční život. Taky jsem pár dovolených takto strávila, ale už jsem jinde, a už jednou jsem psala - NEBAVÍ MNĚ TO.
A pro ostatní: Nerozumím Vašim narážkám na moje čtyři děti.

IVKO, ne každý, kdo má čtyři potomky musí být nutně socka na dávkách, přežívající od přídavku k přídavku.

A ta dáma, která by mně ráda(chacha) viděla se čtyřma dětma na farmě si může být jistá, že vím, co si svými dětmi můžu dovolit a je mi jasné, že s rok a čtvrt batoletem to na práci moc nevypadá. Ale s tříletým klukem je to už něco jiného. A další dvě puberťačky bych na farmu proti jejich vůli taky netáhla. Třeba bych jim zaplatila tábor u moře, aby mi pak řekly (tak jako řekly), že pod stanama, kde se mejou v potoce a hrajou noční bojovky a samy si klohní na ohništi je to fakt lepčíí.

KOKODÁÁÁÁÁK


 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Odpověď pro Renatu 

(22.8.2006 20:49:23)
SOUHLAS (bez komentare - to okmentovat nelze :-D)
 Renata 
  • 

Odpověď pro mamču 4 děti 

(23.8.2006 8:36:53)
Je vidět, že jsem uhodila hřebíček na hlavičku.
KokodáK
 mamča 4 děti 
  • 

Re: Renatě 

(23.8.2006 9:35:24)
Když dojdou argumenty, používáme přísloví....
Už k tomu nic nemám a opravdu končím, neb se mi to jeví jako ztráta času.
Zdravím všechny a přeju hezký den
 Renata 
  • 

mamče 4 děti 

(23.8.2006 9:52:57)
No jo, když ale ono se to přísloví na to tak hodilo, řekla bych, že sedlo jako p... na hrnec. Jinak uznávám, že máš konečně pravdu, je to opravdu ztráta času.
Také přeji hezký den a pokud možno dovolenou strávenou zcela podle vašich představ.
Renča
 Bára a Naty 


Re: Re: úúúúúúúúúžasnééééééééééé 

(21.8.2006 16:40:34)
Musím říct, že moře taky miluju, ale Naty se tam už třetí den nudí a radši by zůstala u apartmánu a chovala majitelovu kočku. Jsme z Prahy a je to typické městské dítě ( ještě ve 4 letech si pletla kozu s ovcí). Já mám sedavé zaměstnání a proto mě nápad na tuto atypickou dovolenou doslova nadchnul.
Moc děkuju autorce za nápad, sice nemám na to dojet někam do hor na kole, ale zase chodíme rádi pěšky a už teď se těším na nějakou tu pracovitou dovolenou a Natálka, ta bude přímo nadšená a určitě jí taková dovolená přinese víc než válení se po pláži.
 žaneta 
  • 

Re: úúúúúúúúúžasnééééééééééé??????????????? 

(22.8.2006 13:41:20)
No, chtěla bych tě vidět na té ekofarmě se čtyřma dětma, a to nevím ani jak jsou staré, protože by to byl úúúúžasnýýýýýý zážitek. Také ti farmáři by byli jistě štěstím bez sebe.
 Miki 
  • 

skvela dovolena ;) 

(21.8.2006 17:31:27)
k clanku: jsem si tak vzpomnela na film Jak dostat tatinka do polepsovny. Jak tam chlap vzal tu mestskou mamu s deckem do "divociny".
Taky jsem se docela zasmala jak jste se prodirali na nadrazi v Praze.
Vzdyt je u nastupist vytah, kvuli vozickarum nebo treba kocarkum. bejvalo stacilo odchytnout nadrazaka a on by vas vzal na spravne nastupiste a jeste k tomu pomohl s tim nastupem do vlaku... Tak tedka uz to vite, pro priste.
Jinak ja osobne bych takovou dovolenou brala spis formou vyletu. Dojet se tam podivat, ukazat detem zviratka, zajit do lesa na prochazky, ale pak si sjet pekne do nejakyho penzionu se vyspat. Makat tam a mit pak mozoly, to bych nechtela. Kolikrat mi staci jak mam ruce zasvikane z vlastni zahradky a to pouzivam rukavice. Holt kazdej ma jiny predstavy o tom jak travit dovolenou.
Ale ten clanek mate moc pekne napsany a fotky jsou taky hezke. Koukam, ze se ty decka ani tak moc nezamamzaly. :)
 ivka 
  • 

Re: skvela dovolena ;) 

(21.8.2006 18:12:24)
No já bych taky dovolenou takhle strávit nemohla, pracujeme fakt hodně, a o dovolené potřebujeme vypnout. Vypnout znamená odjet nekam - na venkov nebo k mori, ale nemuset nic delat. Ne nic nedelat, ale nemuset - maximalni starost v kolik pujdem na veceri, dame si jeste sklenku a kdy si pujcime auto a vyrazime na vylety. Nic ve zlem, ale clovek co fakt hodne pracuje (opravdu to nemyslim zle!!!), odejdete z domu v sest rano a nejdriv v osum vecer jste zpatky, by praci o dovolene nezvladl. A neni to tim, jestli je rozmazleny nebo ne. A neni to o tom, jestli u toho more chcete jen lezet, nebo cestovat- my treba vsude pujcujeme auto nebo kola a vyrazime na poznavani, ale proc by si nekdo nemohl jen tak lehnout k mori a lezet? Kazdemu podle jeho gusta. Jsem rada, ze autorce se dovolena tak moc vydarila, tip na vikend by to byl super -i kdyz ja bych si zaplatila pobyt, abych tam mela veskerou pomoc dobrovolnou:) Deti by byly urcite nadsene. Ja na vesnici - malinke - vyrostla, ted tam jezdim na vikendy, ale vic proste nemuzu.
S autorkou clanku mohu jen souhlasit, clanek byl moc prijemny, o to horsi je reakce jedne maminky od ctyr deti na pobyty u more. Nechapu proc mluvi o lenosti - a ptam se, jestli by na - kvalitni!! - pobyt u more treba v turecku, recku, mela vubec dost penez, a zda to neni pouze z nouze ctnost, napadat tady ostatni.
JEste jednou, nechci se hadat, jen bychom si mely uvedomit, ze kazdemu co jeho jest; je super ze si autorka dovcu tak uzila, je super ze ji spousta mamin napise diky za hezky clanek a je super, ze spousta mamin napise, ze tohle pro ne dovca neni (bez toho aby autorku urazely), protoze o tom to je - co clovek, to nazor. A jedine co me zere jsou nazory lidi na "opekani na plazi". Ja se neopekam, ale pokud nekdo bude - je to fajn, ze se naucil jak relaxovat, ne???

- jen dotaz, voziky za kolo na normalni silnici - je to bezpecne??? Ja z toho mam hruzu, kdyz ridim a ze zacatky se mi prede mnou vynori dite na kole, nejlepe v kombinaci s autem v prismeru, dite to sneruje... to me omyvaji. A ten vozik je docela velky... mne se to jako napad moc libi, ale mam z toho strach:/
 Petr 
  • 

vozíky za kolo 

(21.8.2006 18:31:50)
Vozíky za kolo na našich silnicích nepovažuji za bezpečnou přepravu pro dítě.
Když do toho někdo nalítne a neubrzdí to, dítě nemá šanci a doláme jej.
Vlastní děti bych do toho nikdy neposadil. Ne na našich silnicích.
 Rozálie 
  • 

Re: vozíky za kolo 

(22.8.2006 13:50:38)
Petře, a jaký rozdíl vidíte v tom, když vezete dítě v sedačce? Když do vás nabourá auto, následky také mohou být katastrofální. Vozíky jsou hrozně prima, protože můžete cestovat už s opravdu malými dětmi a vozík vám ještě na dovolené plně nahradí kočárek.
 Petra 
  • 

Re: Re: vozíky za kolo 

(22.8.2006 13:56:36)
No to tedy je rozdíl, to snad ani nemůžeš srovnávat, mysli trochu, představ si , když do vozíku narazí auto a když auto narazí do auta, kde jsou děti v sedačce pevně přivázané!!!!
 mamča 4 děti 
  • 

Re: Re: Re: vozíky za kolo 

(22.8.2006 14:27:21)
Jestli se nemýlím, Rozálie měla pravděpodobně na mysli SEDAČKU NA KOLE...
 Rozálie 
  • 

Re: Re: Re: Re: vozíky za kolo 

(23.8.2006 10:29:25)
Přesně tak, já mluvila o sedačce na kole. My jsme hodně cyklistická rodina a vozík za kolo považujeme za prima věc, vyzkoušenou a osvědčenou. Máme za sebou již i dítě v sedačce a teď jezdíme s tažnou tyčí. Třeba na vyvezení dítěte z města neocenitelné.
 Lenka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vozíky za kolo 

(25.8.2006 21:53:05)
Mě by taky nebavilo odpovídat dokola na stejný rejpavý dotazy, takže se nedivím že diskuzi opustili :-) Jinak uvedli v článku svoje stránky (jsou moc pěkný) a letos na nich mají vstupy ze své cesty po horách českých, slovenských a momentálně jsou na cestě v polsku.
 Haluška 


Re: Re: skvela dovolena ;) 

(21.8.2006 18:55:55)
Docela mě překvapuje, jak se to tu rozdělilo na milovníky moře a kozích farem. Já bych brala obojí. Je fakt, že ležet na pláži by mě taky nebavilo, byla bych radši, kdyby tam bylo co dělat. Ale do puberty jsem s rodiči jezdila do Německa k Baltu, kempovali jsme nebo bydleli v penzionu a k moři jsme jezdili na kolech. Byla to paráda - ta projížďka, pěkně studené moře, v písku na pláži jsme stavěli ohrádku proti větru a všude kolem hrady z písku. Viděli jsme plno zajímavých věcí. Taky jsem ráda trávila prázdniny na vandrech po slovenských horách, všechno s sebou na zádech, romantika s ničím nesrovnatelná. A i když to bylo fyzicky náročné, patří vandry k mým nejlepším vzpomínkám.
Svým dětem bych ráda ukázala obojí a jet dojit kozy na ekofarmu by se mi taky moc líbilo. Nedávno jsme se nachomýtli kdesi na statku, kde chovali kozy, a naše starší ratolest z nich byla u vytržení, málem jsme si domů odvezli kůzle a štěně...
Letos jsme byli na dovolené v Orlických horách a byl to pobyt s plnou penzí a programem pro děti a byla to v podstatě hrozná nuda. Jediné, co jsem tam ocenila, byl bazén (a to, že jsem si občas mohla jít zaplavat i sama bez dětí). Ale jinak tam nebylo co dělat. Něco takového příště rozhodně ne!
 Romana a Ondřej 
  • 

Re: Re: Re: skvela dovolena ;) 

(22.8.2006 13:47:14)
Taky mě napadlo to samé. Letos jsme byli u moře, bylo to prima, ale příští rok bych brala zase něco jiného. Také jsem uvažovala o ekofarmě. Ne o takovémto extrému, ale o rodině, která chová zvířata a přitom pronajímá nějaké pokoje pro turisty. Turisti se mohou - pokud chtějí zapojit do chodu farmy a určitě bychom i my - Pražáci nějakou práci zvládli. A že tam nebude koupelna? No a co, když kousek dál bude rybníček? Nebo si ohřejeme trochu vody a vykoupeme se ve vaničce. Mám čtyřapůlletého kluka. Myslím, že ještě nějakou dobu to nebude o tom, že pojedeme na dovolenou, vypustím ho ven, vezmu si knížku a v poledne se budu po dítěti shánět. Stejně se člověk dítěti více či méně musí věnovat, tak proč to nespojit s trháním čtyřlístků pro králíky a rovnáním bobků na hnůj podle velikosti? Určitě po nás nebudou chtít práci každý den, takže i na výlety zbyde čas. A až se potom vrátím ke své převážně duševní práci a dítě bude vzpomínat, jak drbalo kozu po krkem, budu mít pocit dobře prožité dovolené. A pak se určitě kluci seberou a ještě pojedou někam po širák a možná po nich v noci poleze pavouček a mě nechají doma celý víkend samotnou a já si budu taky užívat. Hlavně si každý užívejme života, jak nám vyhovuje a nechtějme kecat do života někomu jinému.
 Bára a Naty 


Re: Re: skvela dovolena ;) 

(22.8.2006 9:11:54)
Ahoj, myslím ,že jsem taky člověk co hodně pracuje. Odcházím z domova ve čtyři ráno a vracím se kolem páté, šesté, někdy i později. Přesto nemám potřebu trávit dovolenou nicneděláním. Pracuju tzv. "hlavou" a proto práce rukama je pro mě relax. Na dovolenou u moře mám peněz dost a taky si ji každý rok dopřejeme, už kvůli tomu zmiňovanému zdraví. Nicméně takový pobyt na horách na pastvinách by určitě každý lékař dítěti doporučil také, zejména má-li sníženou imunitu. Ta se totiž nejlépe posiluje právě tím, že dítko není tak často desinfikováno a opečováváno. Ale jak bylo správně řečeno, každý podle svého gusta. Jen si myslím, že městským a panelákovým dětem dá takový pobyt na statku se zvířátky daleko víc než týden u moře, který je navíc díky změnám klimatu mnohdy pro dítě spíš ubližující. Pokud by totiž měl být ozdravný, musel by trvat alespoň tři týdny. A takovou dovolenou si asi málokdo z nás může dovolit.
 žinča 


pomoc? 

(21.8.2006 18:25:52)
No já jsem dětství prožila na chalupě, koupala se v potoce a honila kohouty na dvorku kvůli perům na indiánskou čelenku. Bylo to to nejkrásnější dětství, které mi mohl osud dopřát. Bylo mi jedno, že si myjeme zuby u studny a chodíme na kadibudku.Dodnes to na chalupě miluju a jsem ráda, že tam naši berou i mého syna. A taky se ráda válím u moře, nevidím proč by se měly dvě dovolené navzájem vylučovat.
Co mě spíš na článku zarazilo, nevím jestli jsem to dobře pochopila, bylo to, že holky jely na statek pomáhat za stravu a ubytování. Vzhledem k tomu, že vím , co práce na statku obnáší a zároveň , co všechno se nedá dělat s prťaty, připadá mi spíš jestli nepřidaly majiteli starosti a vydání. Já bych teda nebyla moc nadšená , kdyby k nám domů přijely dvě mamky s tak malými dětmi. Ty děti přece nemůžou na ostré polední slunce, musí se uspávat přes den, večer chodit brzo spát...
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: pomoc? 

(21.8.2006 20:56:29)
naprosto souhlasim, protoze s malymi detmi udelas minimum veci - a zvlast , co se tyce hospodarstvi..
Nase deti jsou male (1,5 a 3,5), ale kdyz se susi seno, jdou susit s nami seno - maji hrabicky - ale pro jednoho clena rodiny to znamena davat na ne pozor a nevenovat se plne praci..
Pokud sklizime brambory, maji male motycky a jdou s nami-- ale princip je ten samy- jeden na ne musi dohlizet, tim padem praci zanedbava.
A tak je to se vsim, pokud jdou krmit kraliky, seno je vsude a musi se pak o to vic uklizet. Pokud jdou krmit slepice, zrni je v cele komurce..
Presto pomahaji radi a mi je k tomu vedeme. Jednou se nam to vrati.Ale dokud nevyrostou, bude proste jeden vic dohlizet nez makat.. a jedna pracovni sila navic je sakra znat.
A nelze deti nahazat na deku pod strom na pul odpoledne - mam to vyzkousene, ty potvory to nevydrzi :-)
A takova farma, ta je plna lakavych nasrah - stary valnik, neprozkoumany senik, chlev se skopkem vody....
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: pomoc? 

(21.8.2006 21:03:37)
naprosto souhlasim, protoze s malymi detmi udelas minimum veci - a zvlast , co se tyce hospodarstvi..
Nase deti jsou male (1,5 a 3,5), ale kdyz se susi seno, jdou susit s nami seno - maji hrabicky - ale pro jednoho clena rodiny to znamena davat na ne pozor a nevenovat se plne praci..
Pokud sklizime brambory, maji male motycky a jdou s nami-- ale princip je ten samy- jeden na ne musi dohlizet, tim padem praci zanedbava.
A tak je to se vsim, pokud jdou krmit kraliky, seno je vsude a musi se pak o to vic uklizet. Pokud jdou krmit slepice, zrni je v cele komurce..
Presto pomahaji radi a mi je k tomu vedeme. Jednou se nam to vrati.Ale dokud nevyrostou, bude proste jeden vic dohlizet nez makat.. a jedna pracovni sila navic je sakra znat.
A nelze deti nahazat na deku pod strom na pul odpoledne - mam to vyzkousene, ty potvory to nevydrzi :-)
A takova farma, ta je plna lakavych nasrah - stary valnik, neprozkoumany senik, chlev se skopkem vody....
 Evka 
  • 

Re: Re: pomoc? 

(22.8.2006 8:50:13)
Cairo, s tím souhlasím. Také děti takhle vedeme. Je jisté, že s nimi trvá vše dvakrát déle. A také si myslím, že je to moc dobře, vést děti k práci.
Pisatelka píše, že majitel farmy byl velmi vstřícný, takže asi byl hodně tolerantní i vůči těm dětem. To se dnes málo vidí. Myslím, že to asi holky měly rozdělené, s tou prací a hlídáním dítek. Např. sama s 3 dětma bych tam byla ztracená. Majitelé musí být asi opravdu moc hodní lidé. Tomu se říká štěstí. A přesně jak tady někdo psal, každému co jeho jest. Kolik lidí, tolik názorů.
Je dobře, že každý si vybere podle sebe, než jet někam, kde nebudu spokojená.

 irena (Míša5/00+Maruš3/03) 


od jiné Ester 

(22.8.2006 9:26:56)
ahoj!!!
ještě jsem to nečetla, ale jsem Vrani vděčna už předem za článek tématicky mi lahodící ;-)))
a zvu tímto příznice koz i na "naši" diskusi "Koza přítel člověka":
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep.asp?z_podkategorie=no&id=2652&monthfrom=&yearfrom=
a těším se na počtení, až bude chvilka u nás volná... s názory předchozí "Ester" se rozhodně neztotožňuju;-))
 Lucie, klouček 03, holčička 07 


alergie a domácí zvěř 

(22.8.2006 10:02:03)
Nedá mi to, abych si nerýpla. Asi před třemi měsíci byl v časopise National Geographic velice zajímavý článek o alergiích. Mimo jiné tam citovali výzkum, že nejlepší způsob, jak dítěti vypěstovat imunitu a eliminovat riziko alergií je vystavit ho v útlém věku soužití s hospodářskými zvířaty (krávy, prasata). Takže příznivkyně moře, zde je levnější a účinnější varianta jak zatočit s alergiemi vašich dětí :-)

P.S. Jak říkám, trochu jsem si rýpla. Taky jezdíme s alergickým mrňousem k moři, ale idea ekofarmy se mi moc zamlouvá. Teď ještě přesvědčit manžela . . .
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: alergie a domácí zvěř - souhlas 

(22.8.2006 13:05:54)
Ten clanek mam doma taky a je super.
Plne souhlasim. Nedi divu, ze v prehygienizovanem svete je to sama alergie a civilizacni choroba - cimpak to asi bude??
 Linda 
  • 

Re: Re: alergie a domácí zvěř - souhlas 

(22.8.2006 13:55:07)
Cairo, kdyby to s těmi alergiemi bylo tak jednoduché...
Já pocházím z "toho pravého" venkova se senem, kozami a vším co k tomu patří a dnes jsem ráda, že bydlím (a konečně normálně dýchám) ve velkoměstě, protože se ukázalo, že jsem těžký pylový alergik (a to jsem byla celý život přece na tom "zdravém venkově" a nikdy nikdo v rodině podobné zdravorní problémy neměl, snad jenom moje babička musí volat hned záchranku při včelím žihadle). Jde prostě taky o to, jaké má člověk k alergiím zdravotní dispozice, někdo zkrátka větší.
Moje kamarádka, sama zdravá jako řípa, má manžela atopika. Jejich syn taky nevyrůstal ve sterilním prostředí, byl i ve styku se zvířátky, bohužel se nevěnovala pozornost tomu, že po chvilce strávené u babičky a jejího pejska mu už coby miminu naskákaly rudé fleky na těle. Byl "tak zdravě imunizován stykem se zvířátky", až má z toho dnes, ve svých dvou letech těžké astma. Predispozice byly po otci, mělo se na to dávat pozor, ale "přece nebudeme dítě mít sterilní".
Je to prostě těžký.
 Meluzína 
  • 

S alergií se dá žít ... 

(23.8.2006 13:27:52)
... ale není to lehké. Musím souhlasit s tebou. Sama jsem z vesnice, táta předseda zěmědělského družstva, já pořád s ním - krávy, telata, ovce, u babičky mraky zvířat. Bohužel výsledek = středně těžké astma alergického typu. Mám alergii snad úplně na všechno. Každý rok u moře, hory, lázně, vakcíny...10 let v ČB na školách, tak celkem ok, po 10 letech zpážtky doma ve vedlejším malém městě a zase špatně. jako malá jsem se jezdila léčit do Ústí n. Labem, 3 dny pod chemičkou a pak celé prázdninyx OK. Jsem ropák :o))
Doporučení mého plicního a imunologa = odstěhovat se nejméně do plzně (jsme z Domažlic) :o)
Vážně o tom s manželem uvažujeme.
Máme také rodinné dispozice.
Ale i tak miluju všechny chlupáče :o)) a na malá telata se chodím dívat a hladit je dodnes, po celodenním sezení v pc to je super odreagování. Chápu autorku článku, ikdyž tohle bych tedy já nezvládla.
 Linda 
  • 

každý má svoje 

(22.8.2006 13:41:20)
Pocházím z vesnice a věci jako házení sena a práce kolem domácích zvířat pro mne byly 20 let životní realitou, takže už bych dnes neměla potřebu jezdit si "odpočinout" ke kozám. Ale zase vím, že pro lidi z velkoměst, kteří viděli kozu leda na obrázku, toto může být "to pravé".
Já jsem postupně z toho venkova přesídlila do velkoměsta (studium, práce, přivdala jsem se sem) a nakonec se to ukázalo jako nejlepší možné řešení, protože moje vleklé letité zdravotní problémy se ukázaly být těžkou alergií na pyly, na ten "zdravý venkovský s vůní čerstvě posečené trávy", kterého je v centru Prahy přece jenom míň, takže si nakonec ve městě užívám tu zdravotní pohodu a na venkov za rodinou mohu vyjet jedině vybavena silnými prášky.
Jinak ale kozím dovolenkám fandím, protože coby "praktik z venkova", dávám přednost jakékoli užitečné fyzické práci před hopsáním a vzpíráním ve fitcentrech. A pro děti je to bezva zkušenost, vědět, že mlíko nevzniká samo od sebe v tetrapakových krabicích a že koza je taky živý tvor s vlastními potřebami, projevy a DUŠÍ.
 marec74 
  • 

Re: každý má svoje 

(22.8.2006 14:52:48)
Ohledně alergií, přesně tak.Taky jsem vyrůstala na vesnici, se třemi sourozenci.Naši rodiče alergie neměli, ovšem tři z nás sourouenců mají a u toho čtvrtého se už taky něco rýsuje. Prostě tu platí všeho moc škodí a pokud už dispozici k alergii máte, nepomůže pobyt v prostředí, které vás alergizuje. Pro alergiky z města je určitě pobyt na horách odpočinkem a pro alergiky z vesnice je asi ideální to moře. Hory taky, ale bez pylů a zvířat.
Jinak já bych takovou dovolenou nebrala, líbí se mi o dovolené vstávat v 10 snídat 11 a pak třeba ponocovat, to bych asi na farmě toho moc neudělala:-) a brzy by mě vyprovodili...Proto radeji to moře nebo i kola, aby se člověk nemusel omezovat časem, kdy se musí, co udělat.
Přesto se mi článek moc líbí a určitě doporučuji takovou dovolenou lidem, kteří nemají ponětí o pořádné práci a pro děti taky perfektní ( avšak svým dětem bych něco takového mohla udělit za trest, nemají rády zvířata a jsou taky alergici:-)O manželovi nemluvě.
 Linda 
  • 

Re: Re: každý má svoje 

(22.8.2006 15:08:27)
No ono je to s těma horama stejně tak na hraně. Já jsem byla letos s manžou ve Vysokých Tatrách, vzduch a všechno bezva, ALE bydleli jsme POUZE ve výšce 1000 m n.m. a než jsme se vydrápali nahoru do "nealergizujících" sedel, procházeli jsme dole letními loukami (=holinami po vichřici) ve vrcholném rozkvětu trav a všeho a já jsem stejně musela celý pobyt brát prášky, protože bez nich jsem prostě nemohla vylézt z hotelu... tak příště budem asi muset do Alp nebo do Himalájí :o)
 marec 


Re: Lindě 

(23.8.2006 9:49:14)
Je dobré vědět na jaké pyly mám alergie, je pravda, že na horách to kvete později,a pak když tam přijedeš z doliny, musíš si to projít znovu...Na to potřeba dát bacha. Mě osobně pobyt na horách udělal dobře tak v květnu, když tam zřejmě ještě nekvetlo nic nebo jen horské druhy.Na Alpy pozor, když kvetou pelyňky.
Takže obecně...Na ty hory asi jen na lyžování, když je ve městě hustej vzduch a inverze.
A v létě změna prostředí aspon o 1000 km a slaný vzduch:-)
 Meluzína 
  • 

Re: Re: Lindě 

(23.8.2006 13:40:06)
hory doporučuju i v létě, mám "předepsáno" svým imunologem, ale je dobré pobývat denně min 3 hoďky ve výšce na 3000m. Tam pyly nejsou a roztoči a podobná havěť chípá. Po týdenním pobyžtu, kdy jsem poctivě vyjížděli nahoru (jsem lenoch, takže lanovkou) na procházky nebo na čtení, jsem měla celé léto pokoj.
 irena (Míša5/00+Maruš3/03) 


UFF!!! 

(22.8.2006 17:37:54)
článek super;-)), autorka má můj obdiv ;)
patřím k trhlým bosorkám, co by hned taky vyrazily (v bezdětném mládí jsme přespali jakkoliv kdekoliv - Ukrajina, Rumunsko), kdyby na to měly nervy a fyzičku (a kam uložit své vlastní domácí zvířectvo, včetně 1kozenky;))
Já jsem s dětma fakticky děsně zpohodlněla, a je to u mě i věkem.
Opakuju - bezva článek, ale komentáře z více jak 50% dost ŠÍLENÝ :(((
Vrani pěknou další dámskou jízdu!!!
 zufi 


Re: UFF!!! 

(22.8.2006 18:07:56)
Myslíš šílený komentář takový, který nejásá nad špínou a pumpou ????
 irena (Míša5/00+Maruš3/03) 


Re: Re: UFF!!! - špína? 

(25.8.2006 23:38:31)
no tak nejásám snad přímo nad špínou, k tomu mám dál, ale v přírodních podmínkách se mi toleruje daleko lépe nežli špíná (velko)městská /vajgly, spí en-óna po pískovišti, prezervativy, někde i injekce...;(( )
a pumpa - jakkoliv drsná (pro někoho) JE HYGIENA! A ROZVNĚŽTAK OTUŽOVÁNÍ, S NÍMŽ JE NEJLÉPE ZAČÍT ZROVNA V LÉTĚ ;-)
aktivní imunizace taky není k zahození!
ber to s nadsázkou, ale vpodstatě asi tak nějak ;o)
spíš mi bylo líto nepochopení stěžejních myšlenek dobrého článku a naopak rytí do okrajových věcí; samozřejmě extrémním dodržováním ekolog. zásad člověk spěje k sebezničení - zpravidla tím zcela zruší svůj soukromý život (tj. není pak na nic čas a pohltí ho pouze dřina a existenční starosti) -jsem pro rozumnou/zlatou střední cestu, vše v rámci možností.
brala bych to jako dobrej výlet i na vícero dní, poznání jiného způsobu života, než je obvyklé, inspiraci i nezapomenutelné zážitky určitě ;-)
/ty nám osobně přináší i naše jediná koza, psice a momentálně půjčené-hlídané morče/ - zkrátka nouze o zážitky nebývá u moře ani ve vlastech českých - jen se umět dívat a prožívat ;-)
a TOLEROVAT, že druzí to mají nastavené třebas nějak jinak... ;)
 DENISA 
  • 

Dovolená snů 

(22.8.2006 18:15:11)
Tak musím říct, že jsem sjezdila skoro celý svět a byla na spoustě pláží a první co mě napadlo po přečtení článku bylo - to bych chtěla taky. Připomnělo by mi to moje dětství u babičky kdy jsme museli pomáhat, nemuseli se mýt a měli kolem sebe spoustu zvířátek. Věřím, že některým dnešním dětem zvyklým jen na TV a playstationy by takováto dovolená mohla smrdět, ale pro mnohé by to byl velký zážitek. Možná právě proto, že dnes to není tak běžné jako za nás, že by babičky na vsi měli hospodářství.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 21:08:10)
A to to tu jde- tahle dovolena proste smrdi a HOTOVO. Kozy jsou citit a s tim zadna z nas nic nenadela. Mne taky smrdi - to klidne priznam.
Ale.. je mi naprosto jasny, jak by nasi kluci byli nadseny kdyby mohli v tomhle zverinci stravit tyden..
A.. ta hygiena u pumpy se da tyden prezit (jezdim s detmi na vodu, a jezdim od mladi, kdy jeste nebyli skoro v kazdem kempu sprchy...). Nikdy jsem z toho nemela svrab :-D
A.. jako nejhezci zazitek z detstvi povazuji prazdniny u babicy na venkove.. prave proto, ze nas vecer, jen "osplouchla v lavoru".. a nikdy jsem nemela blechy a vsi :-D.
A mozna jeste lepsi byl putak v pate tride, kde ten lavor nebyl vubec, jen potok s malou prehradou vystavenou prvni den :--)
Tim nechci rict, ze jsem prase a nemyji se :-)
Doma se sprchuji dvakrat denne, v pripade potrebu i vickrat.
A snad prave proto dokazu tyden v lete zatnout zuby a tu vodu bez rachani se sprchacem proste jedu a DESNE RADA!
Protoze vim, ze klukum zari oci stestim!
A ten pocit, kdy vam da syn pusu od ostruzin, kterou si s tatkou spatne umyl :-) a rekne "ja jsem si asi neumyl nohy, ale stejne Te strasne miluju.." -ja bych to za pobyt u more fakt nemohla vymenit (a nejen u more, kdekoliv penzionu.. s pohodlim)
Asi jsem blazne, ale mravenci ve spacaku mne fakt nevadi.
Ale chapu, ze nekomu vadi. Moje maminka mne nikdy nepochopi a rika, ze v tomhle teda po ni nejsem :-D. Ta je presne ten typ plna penze, more a plaz.. A mam spoustu kamaradek, ktere tohle taky nechapou.. ale teda ani jedna mi nikdy nerekla takovy jedovatiny, jako se muzu docist tady..
Autorka pouze dala namet a spousta z Vas to odsoudi jako fuj hnus a spinu!
Napiste nektera o vasi super dovce u more. At si taky poctou ty "chuderky socialni, ktery na to more PODLE VAS NEMAJI :-D :-D
 zufi 


Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 21:23:02)
Tak já jsem žádné jedovatiny nepsala a to že mi připadá příšerné neosprchovat se , když jsem spocená a špinavá je můj názor, píši o sobě !
K tomu moři, ve zkratce jeden den :
Ráno v 6,30 jsem si šla zaplavat do bazénu
7,3O snídaně - švédské stoly , např. vajíčka, topinka, káva , džus, meloun
dopoledne na pláži, pak pár bazénů a k obědu většinou zmrzlina
přes poledne hodinka v pokoji s knihou
odpoledne na pláži, před večeří bazén
večeře 19,00 -švédské stoly, saláty, ovoce, zákusky, hovězí na houbách, kuře, ryby, rizoto, špagety, hranolky...
pak procházka po městě a nákupy dětem,příbuzným atd. ,po návratu ještě bazén
před spaním sezení na terase já s colou, protože mi alkohol nechutná, M většinou s pivem, jo a dala jsem si svátečně dvě cigarety (už zase nekouřím)
no a potom většinou sex...
Ještě něco ?
 Lajka 
  • 

Re: Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 21:30:29)
Prostě NUDA.
 zufi 


Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 21:31:07)
Prostě úúúúúúúúúúúúúúúúúúžžžžžžžžžžžžžžžžžžaaaaaaaaaassssssssnnnnnnnnnéééé!
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 22:02:35)
Tak teď já (+manžel, syn 12 a dcera 5 let:o))

Je to jen jeden den, protože každý z těch 14-ti dnů byl jiný, např. jsme nikdy nevstali ve stejnou hodinu, ani jinak nebyl pevný rozvrh:o).

10 hodin-pomalu a postupně se probouzíme a dlouho snídáme ve stínu na terase, každý si dá na co má chuť, povídáme si, dcera krmí panenky
po 11 hodině, společně trochu uklízíme a myjeme nádobí
kolem 12-té hodiny sedíme na terase ve stínu (je strašné vedro, ale tam je příjemně, protože jsme přímo u moře:o)), popíjíme chlazené nápoje,hrajeme společenské hry, posloucháme hudbu,
po 14 té hodině se balíme na pláž a tam se až do večera koupeme, potápíme, plaveme, stavíme hrady a jiné stavby z písku, házíme si s míčem- prostě se věnujeme dětem, zásadně se neopalujeme:o), nikdy

kolem 19.-té hodiny se vracíme do apartmánu, manžel se stará o dceru, praní plavek a vybalování věcí z pláže, syn a já vaříme lehkou večeři,
kolem 20.-té večeře, pak manžel se synem myje nádobí a uklízí po večeři, my s dcerou se "chystáme" do města
kolem 21. vyrážíme do města na "noční život dětí" :o),, projížďka labutí na vodě, kolotoče, houpačky-prostě lunapark, zmrzlina, pizza a tak

kolem půlnoci se vracíme domů, děti hned usnou a my máme s manželem konečně trochu času i pro sebe

Pro někoho nuda, naše děti byly nadšené a to je pro nás hlavní, dovolená bez dětí by probíhala asi trochu jinak. V žádném případě tento způsob nikomu nevnucuju, my jsme si (chvilkama:o)) i odpočinuli.

E.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(23.8.2006 10:45:37)
Tak tohle chapu :-)
akorat neverim, ze jste si chvilema odpocinuli..
i kdyz deti mate vetsi, tak mozna i chvilema jo :-)
Ty hrady, mne berou taky.. ale u kluku vystacim s hredama s kameni na Berounce, tak tohle zatim neresim.
Myslim, ze more u nas bude in v duchodu :-))
az deti pojedou sami a nebudou mne na dovcu chtit :-D
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(23.8.2006 10:51:06)
Cairo,
já se zas těším, až budou děti větší (že by nastal den kdy by s námi nejely na dovolenou ani nedoufám:o)), že pojedem na nějaký zájezd po evropských městech, památkách a tak.

E.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(23.8.2006 11:12:57)
na tohle obdobi si planuje egypt na tri nedele!!! :-D e nejmin dva tydny z toho na pyramidach
 JaninaH 


Re: Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 21:53:42)
Tedy, kdybych byla dítě, dám před dovolenou u moře určitě přednost kozám! Neznám větší nudu (z pohledu dítěte) než ležet s rodiči celý den na pláži a večer vybírat dárky pro příbuzné :-).
Článek se mi moc líbil a obdivuji rodiče, kteří s dětmi dokáží podnikat taková dobrodružství.
J.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 21:53:59)
Podle popisu denniho rezimu, proste PODLE MEHO GUSTA DESNA NUDA! Aneb NUDA NUDA SED SED..
Ty asi netravis dovcu u more s detmi, vid?
Vzhledem k rannimu plavani .. a vecerni sieste s manzou na terase
Jeste napisu jednu vec. Proc ja nejezdim k mori..
protoze si presne tohle 10 dni v kuse nedokazu predstavit. Dva tri dny jo, to v poho..
A jako dalsi, strasne by mne zralo, nejet s detma treba na tu vodu, nebo na ty kozy :-D (popr. nevzit je sebou k mori..) a jet sama s manzou k mori uzivat si a lenosit ( mne uz by pak totiz zamestnavatel dalsi dovcu nedal) :-(
To bych asi klukum nevysvetlila (to jim spis vysvetlim, proc se na vode nebudeme trreba dva dny sprchovat, ale myt jen rece :-))

A asi by taky nepobrali, proc letos nesundame kanoj a nejedeme na vodu..

Ale kazda jsme jina, jo tohle beru, jen PROSTE PRO MNE JE TU NUDA.. to radsi ozelim tu sprchu
 JaninaH 


Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 22:03:05)
Cairo,
nenech se mýlit tím, co Zufi píše. Nevím, proč to dělá, co tím sleduje, možná je to ironie nebo reakce na některé příspěvky. Nevím, nečetla jsem celou diskusi. Ale co vím je to, že Zufiino dtě potřebyje pobyt u moře ze zdravotních důvodů, takže ona určitě dovolenou netráví tak, jak výše popisuje. Ale proč by jí kvůli tomu vadit, že někoho dává přednost jinému způsobu prázdnin? Třeba to Zufi vysvětlí.
Jinak s tebou úplně souhlasím. Letos jsem byla po dlouhé době na dovolené u moře. Ano, moře je moře, je nádherné, ale mně k nesnesení vadil ten "prázdninový průmysl". Snad na pustém ostrově by se mi líbilo...
J.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 22:12:28)
Janino, tady se totiž lidem co jezdí k moři podsouvá, že tam vlastně jezdí neradi, děláme to jen proto, že to dobře vypadá před ostatními:o)))
E.
 JaninaH 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 22:25:45)
Aha :-)))
Už chápu.
Jak to často v diskusích pod články bývá, diskutující se rozdělili na dva nesmiřitelné tábory.
Jeden vo koze, druhej o voze :-)
J.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(23.8.2006 0:36:28)
Bane, jeden vo koze, druhej vo moři :-)

A já nějak nechápu co se tu řeší, neb já jsem v úvodu diskuse dávala odkaz na naši kozí dovolenou a můžu přidat ještě druhej, jak jsme byli u moře - a to nikoli na jednom místě, nikoli v hotelu, naopak s celou partou lidí...
http://rodina.cz/scripts/album/album.asp?choose_image=&choose_image_dialog=&id=48726

Prostě kdo chce činorodou dovolenou, udělá si ji takovou i u moře a kdo se chce válet, může se válet i v Čechách na venkově :-)
 mamča 4 děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 22:28:39)
Vážená Evelyn,
pravděpodobně narážíš na můj komentář... Opět a poněkolikáté (už jsem psát nechtěla) říkám: Byl to názor, který jsem slyšela a zarazil mně stejně jako tebe, proto mi zůstal v hlavě a proto jsem ho sem i napsala.... Stačí???? Prostě sis vykousla (nejen ty) jednu větu a tu neustále opakuješ.
Nikomu nic nepodsouvám!!!!!!!!!!!!!!!
A vlastně....znáš tu o té potrefené huse..
Promiň, ale sama sis o to řekla
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 22:56:03)
Mamčo, nebylo to jen na Tebe, ale i Tvoje první příspěvky vyzněly, jako že jsme divný - davy stejně postižených, povinnost vyráchat se u moře, cpát děti éčkama... Klidně jsem potrefená husa:o), ale já se celé prázdniny starám, aby byly děti spokojené a dělám všechno s ohledem na ně. Nemyslím si že by byly spokojené na kozí farmě, ale žádné rejpavé poznámky, že je pisatelka divná jsem nenapsala, naopak jsem jí přála, že si to užila, každý jsme jiný. (Nevymlouvám se jen na děti, nejela bych tam ani já sama, nikdy). Tak bych tu toleranci ráda viděla i z druhé strany. To je všechno:o).
Hezký večer.

E.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 23:14:01)
Mozna ty rozdilne nazory zpusobuje i rozdilny vek deti, ne?
Kdo ma deti male a je na MD vetsinou ma o dovolene jine predstavy nez zenska s odrostlymi detmi, ktera je treba celej den v kanclu..
 mamča 4 děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 23:33:58)
Evelyn i ostatní,
pokud moje příspěvky vyzněly jinak než byly myšleny, mrzí mně to a omlouvám se. Mluvila jsem o sobě ( a pro mně to davy jsou). Nic mi není cizejší, než si o někom myslet, že je divnej, protože jede k moři, či svoji dovolenou tráví jinak než já. To by byla blbost (moje). Důležitý je, že rodinka je spokojená a spolu a je v podstatě jedno, kde je. Tak bych to předpůlnočně, smířlivě a navždy uzavřela.
Dobrou noc
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(23.8.2006 10:45:41)
Mamčo, tak jsem třeba jen moc vztahovačná, no:o), ale děkuji. A přeji hezký zbytek prázdnin.

E.
 zufi 


Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 22:28:57)
Tahle dovolená byla první po 24letech manželství BEZ dětí, proto jsem taky z ní tak nadšená.Jinak jezdívali jsme téměř tak jao Evelyn s oběma dcerami, teď už jsou velké (16 a 22).Mladší je opravdu moc nemocná a jezdíme s ní k moři každý rok (letos jsem byla 2x, myslím,že už nikdy to nezažiju).
Já jsem k autorce nikde nepsala, že volí špatně, jen že nechápu (já nechápu)tento způsob a ještě jsem psala, že ať si každý volí takovou dovolenou, jaká jemu vyhovuje.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Re: Dovolená snů 

(22.8.2006 21:56:25)
zufi :-D
nemusis popisovat snidane typu svedsky stul :-D
Taky jezdim na dovolene (lec v zime na lyze)
 Meluzína 
  • 

Dovolenkový tip - akce x pecivál :o) 

(23.8.2006 7:23:09)
nějak mi to nedá. Pročítám příspěvky a neřadím se vlastně nikam. Jak už jsem psala, totální obdiv Šárce a jí podobným! Já bych tohle nezvládla nikdy.
Jsem hotelový typ. mám ráda luxus - ALE ouha, jak tady mnohé psaly, být 10 dní u moře, je pro mě nesnesitelná nuda. Ikdyž mám extrémně akčního manžela, všechny výlety, místní dopravou, výšlapy, muzea, vše - mě by u moře stačily 3dny.
A tak přesto že jsem pecivál, mám také fajn tip na dovolenou:
jezdíme na hory, do Alp, konkrétně do rakouska pod Zugspitzi. Je to úúúžasné, malinkatý penzioneček, který vlastní bezva ulítlá holčina z Hodonína, levné ubytování se snídaní a všude kolem HORY. Náádhera, velmi aktivní sportovci (můj mažel) i velmi neaktivní a přesto občas se hýbající (já) nesportovci si přijdou na své. Je tam spousta možností pro páry, rodinky, peostě pro všehny. Vesnička se jmenuje Ehrwald...
 Jana a kluci (8a4) 


Re: Dovolenkový tip - akce x pecivál :o) 

(23.8.2006 12:17:38)
Pro Meluzínu
Ahoj! Zaujal mě tvůj typ na ubytobání v Alpách u někoho z Hodonína. Poněvadž jsem Hodoňačka a taky jsme se celá rodina nadchla pro turistiku ráda bych si zjistila podrobnosti na pobyt u nich (když ho tak chválíš ;-) ). Můžeš mi klidně napsat na mail : Thais@seznam.cz. Budu moc ráda když mi poradíš, protože německy ani jeden neumíme a tak by nám takto odpadl problém s komunikací. Předem moc děkuji a těším se na kontakt! Jana
 Meluzína 
  • 

Re: Re: Dovolenkový tip - akce x pecivál :o) 

(23.8.2006 13:00:35)
ahoj Jani, v mailíku máš stručný popis a info
M.
 JaninaH 


Re: Re: Re: Dovolenkový tip - akce x pecivál :o) 

(23.8.2006 13:20:44)
Mohla bych také poprosit o zaslání kontaktu na ten penzion?
J.
 Meluzína 
  • 

Re: Re: Re: Re: Dovolenkový tip - akce x pecivál :o) 

(23.8.2006 13:32:30)
jasně jasně, už máš na mailíku :o)
M.
 maceška 


Re: Re: Re: Re: Re: Dovolenkový tip - akce x pecivál :o) 

(23.8.2006 13:38:36)
Meluzíno, nemohla bys mi taky poslat kontakt? Dík.
 Meluzína 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolenkový tip - akce x pecivál :o) 

(23.8.2006 13:42:45)
mé oblíbené pisatelce? Velmi ráda :o) jestli neva, překopíruju ti na mailík předchozí "chvály" i s kontaktem :o)
 JaninaH 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolenkový tip - akce x pecivál :o) 

(23.8.2006 13:49:54)
Meluzíno, dík.
Už se těším, až se tam jednou všechny sejdeme :-)))
Musím si to ještě najít na mapě, jsem takový sváteční řidič, snad bych tam dojela. V létě, samozřejmě :-)
J.
 Meluzína 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolenkový tip - akce x pecivál :o) 

(23.8.2006 14:10:29)
to stoprocentně v pohodě.
Já jsem vyjížděla z republiky přes přechod Folmava, napojila jsem se na dálnici (lze i jinde - z Moravy se pojede druhou stranou) a sjela zní jen pár km před cílem. V případě zájmu naskenuju pohled s obrázkem penzionu, pro lepší orientaci na místě :o)
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolenkový tip - akce x pecivál :o) 

(24.8.2006 8:16:28)
Ahoj, pokud se dostaneš ještě k těmto příspěvkům, ráda bych se přpojila k řadatelům o kontakt na alpský penzion. Díky.
 Petra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolenkový tip - akce x pecivál :o) 

(25.8.2006 22:15:58)
Meluzínko, nemohla bys ten kontakt na penzion hodit sem? Připojuji se mezi zájemce a myslím, že nejsem poslední :-) odpadla ti práce s posíláním mejlíků :-))
 erika a eliška 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolenkový tip - akce x pecivál :o) 

(29.8.2006 12:11:42)
Meluzíno, nemohla bys mi taky poslat kontakt? MOOOOC DEEEKUUUJI.
 ester 
  • 

Re: Dovolenkový tip - akce x pecivál :o) 

(15.5.2008 14:22:51)
doporučuji toto www.wwoof.blog.cz
 verca 2 deti 
  • 

super akcni  

(26.8.2006 8:59:50)
Ahoj,
vidim zase jednu super akcni mamku.
Myslim,ze se vam to libilo a ze jste si vsichni uzili a odpocinuli od beznych stereotypnich starosti.Obdivuji vas,jak jste to zvladli,jste statecni,ze i pres neprizen nekterych okolnosti jste dorazili do cile.Mate krasne vzpominky a i fota jsou super.
Clanek se mi moc libil.
 Vrani 


Odpovědi na kozí dovolenou 

(27.8.2006 18:55:50)
Ahojky všem odpůrkyním i příznivkyním Kozí dovolené. Právě jsem se vrátila z další dovolené na kole a hned se vrhla na příspěvky pod článkem a nestačila žasnout nad některými reakcemi. Pokusím se na některé příspěvky odpovědět. Pokud na něco zapomenu, tak se omlouvám. Jsem duší ještě na dovče :o)

Takže... Vyžírat majitele kozí farmy jsme skutečně nejely. Samozřejmě občas jsme jídlo kupovali na střídačku.

Zátěž pro farmu...Standa Penc věděl, kdo k němu jede a mohl odmítnout. Vzhledem k tomu, že chce kozy a vše okolo přiblížit všem,co se o to zajímají a hlavně rodinám s dětmi, tak nás neodmítl. Dělaly jsme práci, kterou nám buď určil a nebo jsme sami uznaly, že je potřeba něco udělat - třeba uvařit :o). Pokud by cokoliv farmáři vadilo, mohl podle pravidel Wooff náš pobyt ukončit a my bychom musely odjet. A věřte tomu, že Standa Penc je člověk, který si nedá nic líbit a i nepříjemné věci říká přímo do očí. A pokud nevěříte, zkuste se podívat na www.kozy.cz a zjíste jak to opravdu je.

Mytí... špínoši určitě nejsme :o) a koupání ve vaně na dvorku jsme braly jako příjemné zpestření. Voda se pro děti nechá ohřát a dospělí kapku studené vody snesou. Obzvlášť po horkých dnech jaké máme za sebou. Teď se zrovna prcci koupou v obyčejné vaně a myslím si, že kdybych jim navrhla, že půjdeme na dvorek k pumpě, tak to nadšeně uvítají.
Alergie v rodině žádné nemáme a tak ani tohle nebyl problém.

Ubytování v bývalém chlévě? Co je na tom špatného? Nespaly jsme s dětmi na zemi, věci jsme měly kam uložit. A že tam bylo pár pavučin? No a komu se občas doma neobjeví pavouček?
Copak nikdo z vás nejezdil na vandry?
Spánek pod širákem s výhledem na oblohu plnou hvězd? Tam se přece taky objevuje hmyzí havěť. Naše nejmladší jela na svoji první kolovou dovču a spala pod širákem, když jí bylo šest neděl. Tenkrát se všichni děsili, že to nepřežije, bude nemocná a kdesi cosi. Dnes je jí 15 měsíců a byla snad jednou nemocná a to chytla spálovou angínu.

Moře... proč ne. Každý má o dovolené jinou představu. I já byla u moře, ale ležet na pláži jsem vydržela tak den dva. Potom už to byla nuda. Tak čekám až mrňata vyrostou a my pojedeme k moři a budeme to prokládat procházkama po památkách. A třeba taky na to nedojde a my začneme hospodařit s babčou na vlastní kozí farmě. Už teď má šest koz, dva koně a další havěť.

Mozoly a odpočinek, to se také nevylučuje. Když někdo není zvyklý denodenně držet v ruce vidle a hrábě, tak se to ukáže právě na dlaních, vzhledem k tomu, že dovču jsem si vybrala sama (po domluvě se zbytkem rodiny) tak jsem s tím počítala a pro mě to odpočinek rozhodně byl.
A pro naše děti to byl velký zážitek.

 Zdenka (Matěj, 2 roky) 
  • 

Re: Odpovědi na kozí dovolenou 

(27.8.2006 19:12:58)
Ahoj Vrani,
jsi ma krevni skupina a podobnou kozi dovolenou bych si nechala libit se vsim vsudy, i kdyz to vsechno vlastne mam doma. Ale proc nepoznat, jak je to jinde. Timto Te i Tve kamaradky zvu k nam - na zacinajici kozi ekofarmu v Nepomysli u Podboran. Tak daleko jako Standa Penc nejsme, mame zatim jen tri kozicky, ale plany mame sahodlouhe a treba pomoc se senem by se nam sikla. Navic mame 21 mesicniho Mateje, ktery miluje detskou spolecnost, ktere ve vesnici zatim moc neni, takze kazde dite, ktere se u nas objevi, je vrele vitano. V dubnu pristiho roku cekame prirustek do rodiny (kdyz vse dobre dopadne), takze na pristi rok budeme kazdou pomocnou ruku potrebovat. Jste tedy zvany a samozrejme nejen na rachotu - v okoli je spousta mist, kam se da krasne zajet s vozikem - taky jeden vlastnime :-)).
Zdenka Lnenickova, Nepomysl
 Lenka 
  • 

Re: Re: Odpovědi na kozí dovolenou 

(27.8.2006 21:12:43)
Jseš trapná i s tou tvojí cestou.
 Vrani 


Re: Re: Re: Odpovědi na kozí dovolenou 

(28.8.2006 8:06:09)
Milá Lenko, je to možné, ale právě vás bych na takovou dovču poslala. Docela byste mezi ty kozénky zapadla :o)
 Lenka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Odpovědi na kozí dovolenou 

(29.8.2006 11:25:14)
Ty se asi líp vyjadřovat neumíš co? Vůbec nechápu proč jsi to dávala jako článek na hlavní stranu. Nic to neříká, zkrátka článek k ničemu.
 Zdenka (Matěj, 2 roky) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Odpovědi na kozí dovolenou 

(29.8.2006 12:30:41)
Lenko, proberte se. Pohadala jste se dnes s nekym nebo mate proste blby den a potrebu nekomu ublizovat? Proc je Sarka trapna? Clanek je fajn, ukazuje jinou alternativu dovolene, neco, co pro male deti muze byt uzasnym zazitkem, velkou srandou. Nezaznamenala jsem tam nic trapneho a urazejiciho, zkratka nenasla jsem zadny duvod, proc by to nemohlo byt na hlavni strane. Jestli Vam dovolena v byvalem chleve mezi kozami a pavouky prijde ujeta, tak budiz - vzdyt Vas nikdo nenuti ji absolvovat. To ze Vam ale neco prijde divne prece neni duvod k tomu toho, komu to pripada fajn, urazet.
Vykaslete se na to, Lenko. Jestli to neni Vase gusto, tak to nechte plavat a kouknete se na neco jineho, co Vam vice sedne, ale neurazejte zbytecne nekoho, o kom nic nevite. Zloby a hnusu je mezi nami vsemi dost, zkuste byt na lidi spis prijemna - lide pak budou prijemni na Vas.
Preju Vam pohodovy den a at v sobe najdete dostatek tolerance k druhym.
Zdenka
 Katka,kluci 4 a 7 
  • 

Ne,ne - něco většího... 

(29.8.2006 15:58:44)
Myslím,že by lépe zapadla do stáda trošku větších sudokopytníků....:)
 Pavla, Mája 08/04, Viky 09/07 


Re: Odpovědi na kozí dovolenou 

(29.8.2006 20:49:13)
skvělé, úžasné a úplně nejlepší!!!
Když si vzpomenu, co jsem jen měla letos za vymýšlení, kam pojedeme na dovču. Chtěla jsem někam, kde by si to užila jak dvouletá Maruška, tak i já a manžel. Vybrala jsem kemp na Sázavě, ale nějak se mi to nelíbilo.
Bydlíme v paneláku... Vítáme každou možnost vypadnout někam do přírody, pryč z města. Já jsem bydlívala v domečku a miluju vesnici. Můj muž je z města a činžáku, ale má taky rád přírodu. Statečně ručně kosou kosí naši zahradu (vznešeně řečeno, kousíček země kde bude možná jednou stát náš domeček, ale trávu je potřeba posekat) a dává pozor na rajčata a jahody, které se snažím pěstovat. Chci mozoly, potřebuju aktivní dovolenou, při které mohu vybít energii. Jsem na MD, s dcerkou nějakou energii vybiju, ale to není ta, co potřebuju. Potřebuju fyzickou zátěž a pot na čele (přiměřeně samozřejmě:-), žiju 10 let v paneláku a moje fyzička je veškerá žádná.). Takže se fakt chystám, že vyrazíme.
Snad to bude brzo, škoda, že už je taková zima.
 kosicek,4 děti 


WWof 

(31.8.2006 21:36:17)
tak o téhle věcičce snad ani nebudu informovat mého manžela. Jel by hned. On o takovýhle činnosti totiž neustále sní (možná mu zařídím díky internetu nějakou takovou dovču :-))On se totiž v práci moc nenadře a panelák je taky nuda. Pro panelákové děti to je jedna z nejlepších dovolených (alespoń syn si přírody opravdu užívá velmi rád-je úplně jiný než doma, tak nějak šťastnější-a komfort, který sice já oželím, ale těším se na něj, mu vůbec neschází, naopak jeho zatím svazuje a venku je tak volný...), ale já bych tam byla pracovně na nic-s dětma-no stejně jsem na tohle lenoch :-)
Moc díky za typ a odkaz na stránky.
 Mamka 
  • 

strašné 

(1.9.2006 16:50:38)
Taková dovolená by byla za trest, nejela bych do takového prostředí ani za hodně peněz.A pracovat o dovolebé, no to nééééééééééééééééééééééééé.Nechápu autorku a je mi líto jejich dětí, to musí být horor.Ty asi nepoznají hotel s polopenzí a hrátky v jezeře, moři, rybníku atd.
 vranimůra 


Re: strašné 

(2.9.2006 14:40:04)
Milá mamko, já zase nechápu váš komentář, že to musel být horor, že litujete mé děti, protože nic chudinky nezažijí. Já si naopak myslím, že zážitků budou mít dost a dost. A možná víc než ty, které budou týden ležet u hotelového bazénu nebo na pláži.

Žijeme na malé vesničce a přesto je naše puberťačka mezi vrstevníky už teď hvězdou, protože takovohle dovču nikdo jiný nezažil. Každý druhý byl u moře, v kempu u rybníka. Dokonce se jí i ptali, jestli je příští rok vezmeme s sebou. :o) I to o něčem svědčí, vždyť tady jsou zvířata běžnou součástí života, s tím i ta práce. A přesto to náctileté láká.

Moře se nezříkám, lenošení také ne, ale zatím tohle je náš šálek kávy. Kozí dovča prostě vede. Nikomu to nenutím, nikomu neříkám, že je to lepší. Je to zkrátka jiné a nám to vyhovuje.

A milá mamčo, představ si, plánujeme další až na to daleké Slovensko :o), spát se bude ve stanech, mýt se budeme ve společných sprchách budou-li nějaké a jídlo vařit v ešusu. Zatím máme jen jeden pro všechny. Nechceš na nás poslat sociálku :o))

 filipka 


Re: strašné 

(16.5.2013 18:36:14)
jóóóó ~g~
 Rebeca 
  • 

co takhle toto 

(15.5.2008 14:08:30)
Doporučuji:-)http://wwoof.blog.cz/
 Rebeca 
  • 

Re: co takhle toto 

(15.5.2008 14:12:35)
http://wwoof.blog.cz/
 irena (Míša5/00+Maruš3/03) 


Re: co takhle toto 

(24.5.2008 23:42:01)
ahoj, nějak jsem ten blog nenašla, ael to nevadí ;))
Zdavím srdečně autorku kozí dovolené, kdysi jsme absolvovali něco podobného (pasení koz a ovcí za stravu, s dětma pod týpkem, náročný ale PARÁDA!!!)
Tímto autorce posílám pozdravy a přeju AŤ SE JÍ SYN PLNÍ!!! kozí matka (1kozy) a dětí + dalších zviřat
i.~g~
 Vrani +3 


Re: co takhle toto 

(25.5.2008 9:12:41)
Ahoj Ireno,
letos kozí dovča nebude - zdravíčko neslouží, ale to ti pak spíš písnu na mejl.
Jak je to s kozí populací u vás? Nám se letos narodila tři kůzlata, takže stádečko už obnáší šest kousků rohatých potvor.;)

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.