| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ty bys s nima dělal(a) co?!

 Celkem 103 názorů.
 B+6m 
  • 

Úžasné! 

(18.8.2006 8:36:38)
Tato fotka mi nedávno taky přišla od kamarádky. Poslala jsem jí dalším kamarádkám. Jedna z nich si myslela, že je to u nás doma, že u nás řádily nějaké dětičky, co k nám přišly na návštěvu a prý, jak jsem to uklízela, že to musela být hrůza. Vyvedla jsem ji z omylu a taky připsala, že kdyby se to odehrálo u mě doma, určitě bych dětičky nefotila, ale rovnou přizabila. :-))) Ale jinak je to moc úžasná a kouzelná fotka! :-) Takže maminky nezoufejte, když vaše ratolest rozhází po pokoji všechny hračky, může být fakt hůř. :-))) Hezký den. B.
 Evča, kluci 90+96 


Co bych s nima asi tak mohla dělat :-)) 

(18.8.2006 8:47:52)
No, krásná fotka, ale můj smích je takový ten s "mrazením v zádech" :-)
Na otázku nadpisu "Ty bys s nima dělala CO?" odpovím takto:
No co bych s nima asi tak mohla dělat? Umyla bych je (netuším čím - rozpouštědlem :-)) ? a zlobila bych se na ně, ale jen přiměřeně. Protože u takto malých dětí je celkem logické, že nemají rozum a je především chyba nás dospělých, že jsme nechali na dosah dětem takovou hračku jako je plechovka barvy. Takže můj vztek by se obrátil na toho člověka, který tam tu zapomenutou plechovku může.
 Petra,syn Jiricek 
  • 

Re: Co bych s nima asi tak mohla dělat :-)) 

(18.8.2006 9:48:28)
Jsem stejneho nazoru,clovek se asi neubrani vzteku,ktery v nem probehne,kdyz najde obyvak v takovem stavu. Ale predevsim je vina na tom,kdo to tam nechal. V mem pripade muj manzel je sice velmi pracovity,ale uz nic neda na sve misto,tak se nebudu divit,kdyz tak taky dopadnem.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Co bych s nima asi tak mohla dělat :-)) 

(18.8.2006 9:54:35)
Obdivuju lidi, kteří se tomu co vyvedou děti, dokážou smát (např ta rybí mast na konferenčním stolku). Já jsme se vždycky musela hodně ovládat.
K tomu obrázku, opět si uvědomuju, HURÁ, už doma nemáme batole:o).

E.
 Terka 
  • 

Re: Re: Re: Co bych s nima asi tak mohla dělat :-)) 

(18.8.2006 10:06:56)
Děti sice ještě nemám, ale když jsem viděla tu fotku vzpoměla jsem si na příhodu, co vyprávěla maminka, o tom jak jí moje sestřička s bráškou, tenkrát ve věku 3 a 4 roky "vyprali" koberec měkkým tvarohem :-) No jenom jí chtěli pomoct :-)
 Terka 
  • 

zážitek mé maminky 

(18.8.2006 10:08:53)
Děti sice ještě nemám, ale když jsem viděla tu fotku vzpoměla jsem si na příhodu, co vyprávěla maminka, o tom jak jí moje sestřička s bráškou, tenkrát ve věku 3 a 4 roky "vyprali" koberec měkkým tvarohem :-) No jenom jí chtěli pomoct :-)
 Evča, kluci 90+96 


"pomoc" mamince :-)) ... špinavé věci z tábora ;-) 

(18.8.2006 10:32:10)
K té pomoci dětem - můj syn v devíti letech přijel z 10denního tábora a hrdě prohlašoval, jak mi ušetřil práci. Dala jsem mu s sebou - dle mého názoru - fakt málo věcí, protože vím, že jako kluk se stejně moc převlíkat nebude. On i tak zvládl asi dvě třetiny věcí "ušetřit" a nenosil je. Dokážete si představit, jak ale vypadalo to, co nosil? Třeba na deset dní "potřeboval" jen dvoje ponožky - ovšem ty mi vyšly z kufru samy naproti a cítit byly dávno předtím. Ostatní věci - ty ušetřené - byly stejně navlhlé a promíchané s těmi nošenými. Takže jsem stejně prala všechno - což synáček nemohl pochopit - vždyť to bylo čisté!!! Akorát ty "nošené" věci jsem prala asi pětkrát a některé z nich jsem musela vyhodit, nešlo to :-)) No ale mám dobrý pocit, že mi kluk chtěl pomoct :-))
 Terka 
  • 

Re: "pomoc" mamince :-)) ... špinavé věci z tábora ;-) 

(18.8.2006 11:04:30)
Můj třináctiletý synovec to řeší podobně...Léta už jezdí na tábory, soustředění nebo školy v přírodě a pokaždé se to opakuje. Jen s tím rozdílem, že na letním táboře bývá tři týdny :-) Pamatuji si výraz mojí sestry, když poprvé třídila věci, které její milovaný syn přivezl z tábora :-) Dokonce jednou přijel s tím, že mu maminka zapoměla zabalit slipy. Celé tři týdny je měl s sebou v tašce, celou dobu si jich nevšiml a co víc ani v jednom dopise se o tom nezmínil mamince. Jestli nosil jen ty jedny celou dobu nebo chodil bez nich to už nám neřekl.
 Evča, kluci 90+96 


Re: Re: "pomoc" mamince :-)) ... špinavé věci z tábora ;-) 

(18.8.2006 11:19:29)
Terko, rozesmála jsi mě :-) Vzpomínám, že jsem jednou jela pro staršího syna na tábor - též třítýdenní - ale potřebovali jsme někam odjet, tak jsem pro něj jela o 3 dny dřív. Starší syn není takovej bordelář jako je ten mladší.

Jednak spřátelená maminka mě poprosila, jestli bych ji nevzala s sebou, že svým dvěma dětem, co na tom táboře taky byly, odveze většinu věcí a zatím je doma vypere, protože po návratu z tábora hned odjížděly jinam. OK.

Dodnes si pamatuju na šok té maminky, když (s dovolením vedoucích) vlezla do stanu svých dětí. Jednak neuvěřitelnej bordel (slovo pořádek je příliš mírné), jednak šílenej smrad - ve stanech, které větraly! - a hlavně - věci zavlhlé, šedivo-zelené plesnivé. No děs. Nechala jim tam nějaké čisté věci, pobalila ty špinavé, dala je do kufru mého auta. Cesta domů z tábora trvala cca dvě hodiny. Za tu dobu auto neuvěřitelně nasmrádlo a můžu vám říct, že smrdělo ještě za dva měsíce :-))
 Gábina syn 5 let 
  • 

Obdiv 

(18.8.2006 11:27:32)
Spíš obdivuji dotyčnou, či dotyčného, že běželi pro foťák, mě by asi na místě hned trefil šlak.
Soudě podle výrazu dětí, přizabiti nebyli, vypadají MOC spokojeně. No dílko se jim podařilo, a největší uspokojení má člověk přeci z dobře odvedené práce.
 Gábina syn 5 let 
  • 

Obdiv 

(18.8.2006 11:28:14)
Spíš obdivuji dotyčnou, či dotyčného, že běželi pro foťák, mě by asi na místě hned trefil šlak.
Soudě podle výrazu dětí, přizabiti nebyli, vypadají MOC spokojeně. No dílko se jim podařilo, a největší uspokojení má člověk přeci z dobře odvedené práce.
 Blanča 


Re: "pomoc" mamince :-)) ... špinavé věci z tábora ;-) 

(18.8.2006 13:19:04)
pokud to udělá dítě ještě to jde, ale mě takhle "pomáhá" i manžel. Když se vrací z častých služebek tak hlásí jak mi ušetřil práci a pokaždé se diví, že se neraduju :)
A k tomu dětskýmu hraní: mě nedávno dvouletý syn důkladně promazal sýrem video i tv (video už to jaksi nerozdýchalo)
 macy,4dcery 


Re: Re: "pomoc" mamince :-)) ... špinavé věci z tábora ;-) 

(21.8.2006 9:18:14)
Tak u nás tom byla lahvička pleťového mléka, které moje tříletá dcera ulovila ve skříňce své starší sestry ve výšce asi 150cm. Napatla ji přes celý televizor včetně tlačítek a obrazovky, dokonce bylo natlačené i ve škvírách mezi obrazovkou a kastlí. Televize to rozchodila. osobně si vždycky říkám hlavně že jsou živý. Když si totiž představím, že by ta obrazovka bouchla, tak už bych nemusela řešit žádný obývák a zbytek života bych nejspíš strávila v blázinci. Všem podobně postiženým maminám přeju pevné nervy.
 Alena 
  • 

Re: "pomoc" mamince :-)) ... špinavé věci z tábora ;-) 

(18.8.2006 13:39:26)
Mám podobný zážitek, 6 letý kluk chodil na 3 týdenním táboře celou dobu v těch ponožkách ve kterých tam přijel, umíte si představit ten užaslý výraz jeho matky, když mu ty ponožky po 3 týdnech zouvala - po položení na koberec samy stály.... :)
 Markéta + Zuzanka 
  • 

punčošky... 

(18.8.2006 15:27:17)
Já jsem kdysi coby pachole odjela na školu v přírodě. Po návratu maminka vybalila z kufru několikery netknuté bavlněné punčocháče a pak jedny, které doslova samy stály o). Na užaslou maminčinu otázku jsem nadšeně odpověděla, že tyhle byly ale úúplně nejlepší. Tak krááásně mi to v nich jezdilo na těch dlouhatánských navoskovaných podlahách o)).
 Miška, 3 děti 


Re: Re: Re: Co bych s nima asi tak mohla dělat :-)) 

(20.8.2006 20:26:09)
A nemáš ani takovou zkušenost?:-) Já jednou ráno našla kluky oba v postýlce u mladšího a všude bylo peří z polštáře.... A nebo mrně jednou takhle patlala dětský pudr, ale to byla opravdu chvilička, kdy jsem si myslela, že už dávno spí :-))
 Vojtěška, 2 holky 
  • 

Re: Re: Re: Re: Co bych s nima asi tak mohla dělat :-)) 

(24.8.2006 23:46:23)
Já bych mohla taky vyprávět. Jenom si takhle z fleku vzpomenu na rozstříhané povlečení na peřinu (na peřinu samotnou naštěstí bůhví proč nedošlo), koberec pomatlaný obsahem z několika tub indulony, ještě jsem si říkala, to mám dneska hezký klid, mrně si tiše hraje už delší dobu pod stolem :-)), o zničeném magneťáku a videu, kam neposeda dovnitř, kam to jen šlo, nastrkala milióny střešních tašek z lega a oboje jsme museli pro nefunkčnost vyhodit, ani nemluvě, permanentně vysypaná hlína ze všech květináčů v bytě už byla jen drobností...
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Úžasné! 

(18.8.2006 8:48:45)
Tak u nás by tohle bejt vyfocený mohlo... Začalo to tim, že kluci dostaly tácy, na kterých si mohli prstama kreslit do mouky. Potom v ní začli dělat stopy kolama autíček. K tomu, aby si přistavěli židli, vzali si z kredence mouku celou a rozsypali ji kdekoli v bytě (za účelem vyrobit velkou dráhu pro auta) stačí asi tak tři minuty.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Úžasné! 

(18.8.2006 8:50:48)
Aha, ona je to barva... ono to od mouky vypadá podobně. A když se jí pak na koberci pokusí umejt mokrym hadrem...
 elindra 


Re: Re: Re: Úžasné! 

(18.8.2006 8:57:21)
Z těch dětí to časem umejt půjde, ale ta televize? :-)
 Kokyno 
  • 

Re: Re: Re: Re: Úžasné! 

(28.8.2006 18:20:34)
No, velmi podobnou fotku mi poslal kamarad s vtipnym komentarem a s tim, ze to jsou jeho deti (ma 4 kluky, to maji byt 2 z nich). kluciky jem z pochopitelnych duvodu nepoznala, tak nevim, jestli to myslel jako srandu nebo to je fakt. Brzy s nim budu mluvit, tak mi tenhle clanek pripomnel, ze se ho na to musim zeptat. Jak ho znam, tak on to asi nesl v pohode:o)
 ea 
  • 

Re: Úžasné! 

(18.8.2006 8:58:41)
A vůbec "nejlepší" je, když se vám někdo snaží dětičky podobného typu urputně vecpat "na prázdniny" aby se jich alespoň na chvíli zbavil... A vy nemůžete naplno říct "tohle jen přes mou mrtvolu".
 žanika 


Re: Re: Úžasné! 

(18.8.2006 9:04:44)
No my už jsme našeho malého čistili od krásné zelené barvy v osmi měsících. NAŠTĚSTÍ se dostal jen k natřené houpačce a ne k celé plechovce. Já vždycky doma zvažuji, zda pro mne bude rychlejší danou věc poté rychle uklidit nebo neustále odhánět děti a zakazovat. CHudák tatínek včera přišel dřív z práce, v kuchyni na zemi vytahané snad všechny typy nádobí a náčiní. Děti na vrcholu blaha. Ten starší házel a kutálel váleček k tomu mladšímu a vysvětloval´, že to je kobylka. Moc se smáli, ale tatínek byl úplně na nic. Tak jsem ho uklidnila, že to uklidíme raz dva a za nervy to nestojí.
 Evča, kluci 90+96 


Příliš čiperné děti ;-) 

(18.8.2006 9:31:25)
Ahoj EA, píšeš "A vůbec "nejlepší" je, když se vám někdo snaží dětičky podobného typu urputně vecpat "na prázdniny" aby se jich alespoň na chvíli zbavil..."

Předpokládám, že dětmi "podobného typu" myslíš děti až příliš čiperné a aktivní. Mám dva syny s lehkou mozkovou dysfunkcí, z toho ten starší má silně hyperaktivní formu - i paní doktorka v psych.poradně mi říkala, že TOHLE za 20 let své praxe ještě neviděla :-/ Kdo tyhle děti znáte, chápete.

S tím hyperaktivním synem to bylo léta fakt na zbláznění, měla jsem pocit, že se mi v bytě vyskytuje na pěti různých místech současně a dělá pět různě nebezpečných aktivit najednou. Měla jsem problém si dojít i na záchod a nervy na pochodu jsem měla velmi často. Snažila jsem se nenechávat na dosah nic škodlivého či nebezpečného, takže katastrofy typu barva na koberci se nám vyhnuly, jenže všechna nebezpečí odstranit nelze - i nábytek může sloužit jako horolezecký terén, vysypat a vylít se dají i potraviny (a smíchat s hračkama) a v bytě nelze mít vše zavěšeno ve výši jeden a půl metru nad zemí - z čehož plyne, že tyto chytré, leč podnikavé dětičky si vyhrajou po svém, srší nápady a hned je zrealizují bez přemýšlení nad možnými následky. Celkem se divím, že syn celkem bez úhony přežil dětství, dnes je mu 16 a půl a je celkem rozumný ;-)

"Vecpat děti nebo i jedno hyperaktivní dítě někam na prázdniny" - to není jednoduché. Sice matka si nutně potřebuje odpočinout, ale na druhé straně je už "vycvičená" a radary jí fungují na všechny strany, zatímco nepřipravení příbuzní to dítko nemusejí ohlídat - přes veškerou snahu. Takže je to dilema - když není dítě aspoň pár dní někde jinde, matka si neodpočine - ale když dítko odjede, riskujete poničení dobrých vztahů v rodině + devastaci bytu/chalupy těch dobrodinců + též poškození zdraví toho neuhlídatelného dítka ;-) Tak si vyberte :-))
 ae 
  • 

Re: Příliš čiperné děti ;-) 

(18.8.2006 10:32:46)
Nechtěla jsem, aby to vyznělo moc negativně - docela dobře vím, co to je dítě s LMD nebo dítě hyperaktivní. A nikomu to nepřeju, protože to opravdu není lehké. Zvlášť později ve škole je třeba dávat bedlivý pozor na to, aby takové dítě nebylo "špatně pochopeno" a automaticky považováno za grázla, ze kterého nic nebude. Tyto děti potřebují pouze speciální přístup. Ovšem ne každá učitelka na to má. Ono je totiž jednodušší takové dítě "stavět do kouta" než vymýšlet jak ho zaujmout...

Ovšem přestože nebo právě proto, že tohle všechno vím, nemám nervy a ani chuť si takové děti "vzít na prázdniny". Navíc v situaci kdy se to ode mě automaticky a bez dotazu očekává, když už to přece každá "teta" udělala... A člověk přitom nechce nabourat vztahy... Ale ani si nechat zničit nervy a byt... Asi tak.
 Evča, kluci 90+96 


Re: Re: Příliš čiperné děti ;-) 

(18.8.2006 10:37:43)
AE, já tě nekritizuju, naopak tě chápu :-) Jen jsem chtěla říct, že s hyperaktivními dětmi je to těžké. Ať se matka rozhodne ne/udělat cokoliv, vždycky to může dopadnout špatně. O zbytku rodiny to platí taky. Přitom ty děti nelze pořád vodit za ručičku a hlídat, zvlášť když si člověk pořídí další dítko ;-) I ty hyperaktivní potřebují výchovu k samostatnosti a důvěru, ale je to hrozně těžké zvážit, co ještě ano a co už ne. Člověk to ví až POTOM, co měl či neměl dělat..
 ea 
  • 

Re: Re: Re: Příliš čiperné děti ;-) 

(18.8.2006 10:58:50)
Jasně. Souhlasím.

A když je to navíc matka, co automaticky předpokládá, že když ona chudák má tyhle problémy, tak celý svět se bude točit kolem, to je pak těžké i pro to okolí. A navíc ty děti, které to v podstatě způsobují, za to vůbec nemůžou.
 Evča, kluci 90+96 


Re: Re: Re: Re: Příliš čiperné děti ;-) 

(18.8.2006 11:11:43)
AE, předpokládám, že Ty jsi ta teta, které se někdo snaží nacpat hyperaktivní dítě na prázdniny :-)) Celkem chápu, že se Ti do toho nechce. Takovému dítku se člověk fakt musí věnovat 25 hodin denně ;-) a být pořád ve střehu - i když si dítě zdánlivě poklidně hraje s legem, hlídající osoba musí mít "radary" v pohotovosti = tudíž klidné soustředění na knížku nebo na jakoukoliv duševní práci neexistuje, o relaxaci ani nemluvě.

Já jsem se synem - a později s oběma kluky - podnikala pořád nějaké akce, kde hlavním kritériem bylo, aby je to bavilo, aby se vyřádili s minimálním rizikem, že se jim něco stane (tato věta sama o sobě je téměř protimluv, riziko je vždy). Náš program dodnes byl a je - plavání v přírodě či v akvaparcích, pěší túry po horách, skály + dle možnosti lezení, lanová centra, bobové dráhy, v zimě lyže atd. Jsou to aktivní dovolené i víkendy od rána do večera, užijeme si a nasmějeme se. Po večerech aspoň Osadníci z Katanu, Carcassone, Dostihy,... Naštěstí mě tyhle akce taky baví - ale chápu, že jiní lidé mají třeba jinou představu o dovolené :-)

Tak se nenech přesvědčit k něčemu, co sama nechceš, nebyla bys spokojená ani Ty, ani to hlídané dítě, ani jeho matka.
 Dana  
  • 

Re: Úžasné! 

(18.8.2006 13:44:08)
Tak , ať je autorem kdokoliv, já smekám. Na tohle bych rozhodně nepoužila foťák, ale rovnou vařechu.
Pro výstrahu si to vylepím v kuchyni a budu si jen opakovat: Moje děti jsou zlatíčka. VELKÝ DÍK. Výborná výstraha.
 Nesulka+Niky+Vil 


Upřímně lituji majitelku dětí a obýváku 

(18.8.2006 9:03:40)
Tak mě pomalovala moje 4,5 letá dceruška křídamy bílou zeď v kuchyni, která byla 14 dnů po vymalování. Křičela jsem, nadávala, dala jí na zadek.
Chudinak moc plakala a proto jsem se jí omluvila a uznala, že holt tu zeď ještě jednou přetřu a že vlastně o nic nejde.
Myslím si že maminka dětiček na obrázku asi není nadšená z tohoto výtvoru, ale mohlo se stát něco horšího, třeba mohli dětičky barvu vypít a nechci domýšlet další katastrofické scénáře. Jen bych pro příště doporučila takové věci ukládat na místa kam se děti nedostanou.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Upřímně lituji majitelku dětí a obýváku 

(18.8.2006 11:12:21)
Tak křídy v kuchyni na zdi by mě teda k násilí nedohnaly. Vždyť ty se dají i utřít suchým hadrem a i kdyby to byly nějaký zvláštní křídy, přetřít ten kousek Primalexem trvá pár minut.
 ursi 2 podobné děti 
  • 

co bych udělala? 

(18.8.2006 9:05:03)
V první ćhvíli asi propadla
panice, když bych se vyplakala,
tak bych se to pokusila dát
do původního stavu. Koberec bych hned vyhodila, děti si ponechala a něčím je šetrně vyčistila,ale momentálně mě nic nenapadá. Pokud by to byl např. Balakryl, stačilo by máčet je dostatečně dlouho ve vaně, s nějakým emailem by to bylo horší, to bych se musela někde poradit, protože drhnout děti terpentýnem by se mi moc nechtělo. Televizor by určitě s velkým úsilím nakonec byl vyčištěn, stejně jako sedačka.
 Vlaďka+Daniel 3/05 


Re: co bych udělala? 

(18.8.2006 11:44:11)
Pokud se dobre divam, neni tam koberec, ale plovoucka. A pokud je televizor neco podobneho jako nas monitor, coz docela i vypada, je na vyhozeni. Neda se to vycistit nicim, vodu na to pouzit nemuzes a suchym hadrem to z toho nedostanes. Z deti si myslim ze to bude jeste nejodstranitelnejsi. Sedacka mozna nebude uplne na odpis, ale pokud meli rodice nove vybaveny byt... Meli velky smysl pro humor. Kdyz se mi dite cele opatlalo rybilkou zatimco jsem byla na zachode a rybilku jsem odstranila z mista, kam vcera dosahlo nejdal, taky jsem ho fotila:) Konec koncu o zivot nejde. Ale vzdycky me prekvapi, ze co chvilku dosahne o kousek dal. Ted uz je dost vynalezavy, aby si nasel zpusob, jak se dostat i nekam, kam normalne nedosahne, dvere zatim nastesti nezvlada, toho se desim:)
 Hana, David 9m 
  • 

Re: co bych udělala? 

(20.8.2006 21:55:29)
Přemýšlím, že po prvním návalu vzteku (na sebe, že jsem barvu neuklidila), bych se i s dětmi sebrala a šla na hodinku ven. A zajímalo by mě, jak by se na obývák tvářili po návratu. Určitě by je to zarazilo, s odsupem by to pro ně už taková sranda být nemusela (mami, proč je to tu takové škaredé, mami, proč si nemůžu sednout na pohovku a dívat se na Večerníček?).
A taky by nastoupily k úklidu (i kdyby mi další úklid po nich pak měl trvat o 3 hodiny dýl) - u kamarádky a jejích dětí 3r, 5r to funguje.
 Insula 


DOtaz 

(18.8.2006 9:10:08)
A co děti? Mají si kde hrát? :-)))) Kdo si hraje nezlobí..... (??)
 Rebeka1.K 2 děti 
  • 

hmmm 

(18.8.2006 9:36:42)
..tak tohle je tedy něco!Kdepak byli rodiče? Asi si nedovedu představit,že bych nechala takhle malé děti bez dozoru. Tak tedy jestli je to vodou ředitelné,tak televize zachránit asi šla,možná i ta sedačka,ale koberec je kaput a děti-pokud je to email,tak by mne docela zajímalo jak to řešili-asi je namočili do ředidla :-).
Má dcerka jednou rozmazala po konferenčním stole rybí mast-načapala jsem jí zrovna když byla v polovičce své výtvarné produkce - tak tomu jsem se zasmála, ale tohle by mne asi porazilo :-)..
 Evča, kluci 90+96 


Reakce jednoho tatínka 

(18.8.2006 9:40:57)
Poslala jsem emailem fotku známému a ten mi obratem odpověděl toto - cituji:

No to je na infarkt.
Připomnělo mi to, když byly dceři asi 4 roky a byl jsem s ní v lékárně, zeptal jsem se lékárnice, jestli nemá něco pro to dítě, že mi přijde nějaké bledé (starostlivý otec že?). Lékárnice mi prodala takový vitamínový sirup.
Když jsme přišli domů, vybaluji nákup, nebo tak něco a přišla dcera s hlášením: "Tatínku, už jsem si to udělala, abych nebyla bledá."
Opravnu bledá nebyla, byla komplet žlutá, jak se tím sirupem celá natřela. :-)
 zuzka 
  • 

Re: Reakce jednoho tatínka 

(18.8.2006 10:02:00)
Chtela bych jenom napsat,ze i takto male deti je asi v urcitych nouzovych pripadech potreba nechat doma samotne.Jsem ze tri deti,vsichni jsme jen rok od sebe.A kdyz nam bylo 6,5,a 4 roky,tak nas mamka proste zamkla doma a odesla.Rikala,ze to udelat musela nebo by nas jisto jiste pozabijela :))Ja jsem teda v teto kratke prestavce stihla sestre ostrihat vlasky.. Byli jsme opravdu hodne ciperni a vynalezavi...

Nekdy se podivuji,ze to mamka prezila ve zdravi :)
 anonymka 
  • 

chudáci rodiče :-) 

(18.8.2006 10:10:55)
To mi připomíná, jak jsme doma jednou dostali povolení kreslit na zeď pastelkama, že se stejně bude malovat v příštích několika dnech. Mooc se nám ten nápad líbil, akorát já jsem si na rozdíl od mých bratrů nevzala "neškodné pastelky a vodovky", ale voskovky :-))). Krásně jsem se vyřádila, když na to naši přišli, bylo už celkem "vymalováno"! nakonec část i škrabali. :-))))
 Emitom (Michi 8/04+Veru 7/07) 


voskovky 

(19.8.2006 9:15:12)
Ježííš, nestrašte, že voskovky nejdou přemalovat.. my máme kresbičky všude, nejdřív jen pastelky, teď i ty voskovky.. manžel se zatím tváří klidně, já taky, počítáme s tím, že na podzim stejně chceme malovat.
 Klára 
  • 

Re: voskovky 

(19.8.2006 14:31:56)
Voskovky přemalovat jdou. Když to teda neni černá a nebude se malovat bílou :). Ale jdou dobře sekrábnout. Horší je to s fixama. Na některých místech jsme je nedokázali ani sekrábat, takže máme památku nadosmrti :)
 helena, dva kluci 
  • 

Jak ! Nechat samotné doma ?? Neexistuje!! 

(18.8.2006 10:20:07)
Neexistuje žádná nouzová situace / mimo vlastnáí smrti, která by mě donutila nechat takovéto děti samotné v bytě. NIKDY .Zkuste mi popsat situaci, kdy MUSÍTE nutně nechat takhle malé děti doma????? Nevím o žádné. Bez dozoru minimálně jedním uchem, už by nežili ani jeden. Helena, dva kluci..
 AAAAH 
  • 

Re: Jak ! Nechat samotné doma ?? Neexistuje!! 

(18.8.2006 10:24:14)
Helen take it easy.
 Katka, 2 kluci+bříško 
  • 

Heleně 

(18.8.2006 13:48:34)
Tak já nevím. Já si tyto situace představit dovedu velmi dobře:-)! Nevím, jestli máš možnost jakéhokoli hlídání(babičky, tety, sousedky atd.). Já tedy ne, navíc mám manžela dost často pryč, někdy téměř celý týden. Pro zachování duševního zdraví někdy opravdu sjedu s plasty do kontejneru nebo do lékárny na 10 minut a modlím se, ať je doma vše vpořádku. Klukům je 4 a 7 let a věci uklízím z dosahu jak to jde. (Ovšem i třeba s obyčejnou vodou se dají dělat "zázraky".) Maminky s "nepřetržitou službou" vědí dobře, jak je to náročné...
 Gábina syn 5 let 
  • 

Re: Jak ! Nechat samotné doma ?? Neexistuje!! 

(18.8.2006 15:18:38)
Moje známá byla na vyšetření u psychologa, klukovi je 5 a půl. Závěr: nesamostatný a velmi závislý na dospělacích.
Psycholožka se velmi divila, že chlapec nechodí sám nakupovat. Prý by v tom věku měl. No já jsem se divila taky, protože dítě samotné nepouštím ani před barák. A to prosím bydlíme na vsi u Prahy.
Buď jsem divná já nebo psycholožka.
 Iva 
  • 

Re: Re: Jak ! Nechat samotné doma ?? Neexistuje!! 

(20.8.2006 9:20:06)
COZE?!
petilete dite poslat samo nakupovat ?
mozna nekde na vsi, kde to je par metru a jit za nim, ale v Praze nebo jinem velkem meste v dobe unosu deti, dopravnich nehod.....
 Jarma (dvě děti) 
  • 

Re: Re: Jak ! Nechat samotné doma ?? Neexistuje!! 

(21.8.2006 12:57:23)
A nemyslela třeba jen nechat dítě nakoupit samo, avšak s rodičem opodál? U pětileté dcery to praktikuji. Čekám před obchodem a ona prostě "sama" nakoupí.
 sarmi 


to nejsou tve deti? 

(18.8.2006 11:40:36)
me zarazi, ze autorka posila na verejny web fotku sve kamaradky, tedy cizi deti...neprijde mi to uplne ferove. udelat nekdo totez me, asi se na nej budu dost zlobit. zvlastni...
 Sylvie 


Re: to nejsou tve deti? 

(18.8.2006 11:51:55)
Sarmi, to je fotka, která už nějakou dobu na netu koluje. Určitě to jsou něčí děti - ale hodně by mě překvapilo, kdyby byly zrovna kamarádky autorky článku ;o)S.+++

 sarmi 


Re: Re: to nejsou tve deti? 

(18.8.2006 11:53:48)
tak to je ta "prava" maminka urcite blahem bez sebe :-)
 Evča, kluci 90+96 


Re: to nejsou tve deti? 

(18.8.2006 11:56:07)
Sarmi, z článečku jsem nevyrozuměla, že by šlo o děti kamarádky. Chápu to tak, že kamarádka poslala autorce tento email. Může to být podobný email se srandičkami, vtípky atd., které po internetu kolují. Ostatně na internetu je obrovské množství rodinných alb - i tady na rodině - takže při troše snahy se dají najít podobné fotky leckde. Pak k nim stačí napsat komentář a poslat emailem jako vtípek. Já to chápu tak, že pokud něco považuju za soukromé foto, nemůžu to dát na internet, max. na nějaké místo chráněné heslem. Pokud něco vystavím zcela veřejně, tak se holt může stát, že si to někdo zkopíruje a použije dle svého. Neřeším teď otázku autorských práv, beru to prakticky.
 sarmi 


Re: Re: to nejsou tve deti? 

(18.8.2006 12:04:36)
jasne, uz jsem to pochopila, ale clanek zacina:...kdyz mi od kamaradky prisla tahle fotka s vyse uvedenou otazkou...
 Eva, batolicek 16m 
  • 

Vubec to nechapu 

(18.8.2006 11:51:54)
Zdravim,
abych rekla pravdu fakt vubec nechapu jak se tohle mohlo stat, prece nenecham detem na hrani barvu. Ty se snad schovavaj nekam daleko a vysoko...
Kdyby si hrali s nozem,/ty jsou snad taky zakazany ne?/ taky by je nikdo nefotil a nesmal se tomu, spis by to chtelo trosku premejslet!!!
Divim se ze po tolika reakcich jsem prvni koho tohle zarazilo.
Muj syn je taky jeden z tech cilejsich deti, na to ze mu je teprve 16 mesicu jsem z nej uz pekne na nervy, ale neznamena to, ze bych ho musela kvuli tomu nekdy nechat doma samotnyho, nebo mu dat na hrani neco nebezpecnyho, aby byl od nej chvili klid. Ani nahodou. To bych toho pak taky mohla na veky litovat.
Mam pocit ze to uz se snad vi, ze deti proste vymyslej vsechno a na vsechno prijdou. Natoz kdyz jsou bez dozoru.

Abych rekla pravdu ani u ty fotky jsem se nesmala, spis jsem si rikala jak je mozny, ze to takhle mohlo dopadnout.

 Lenka 
  • 

Já to docela chápu 

(18.8.2006 13:11:51)
My matky už jsme zvyklé předvídat a na spoustu věcí si dáme pozor. Ale například tatínkové takoví nejsou. Můj manžel klidně nechá na kraji kuchyňské linky nůž. Prostě mu hned nedojde, že tam kluk dosáhne. Já už automaticky všechno dávám dozadu. Permanentně všechno uklízím. Takže na té fotce to mohlo být také tak. Chlap prostě nechal někde ležet barvu a žena si toho hned nevšimla. A pohroma byla na světě.
 Róza 
  • 

Re: Já to docela chápu 

(18.8.2006 14:15:49)
Jenže to "hned nevšimla" trvalo minimálně půl hodiny
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Já to docela chápu 

(19.8.2006 20:35:54)
Rózo, podle Tvého příspěvku odhaduju, že asi nemáš děti :-) (omlouvám se, jestli se pletu). Já bych to tipovala tak na 5, maximálně 10 minut :-)))
 Róza 
  • 

Re: Re: Re: Já to docela chápu 

(19.8.2006 20:42:14)
Mám jedno roční. Nevím, ale je to tam dost poctivě natřené, na velké ploše a i na gauči. To chvíli trvá.
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Re: Re: Já to docela chápu 

(19.8.2006 20:59:44)
To moje dvouapůlleté mi často názorně předvádí, jak krátká chilka stačí :-))) Nechat ji půl hodiny samotnou by bylo po všech stránkách nepředstavitelné, to by zvládla minimálně další dvě katastrofy stejného rozsahu :-))) V roce ještě takhle rychlá a vynalézavá nebyla :-)
 Róza 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Já to docela chápu 

(19.8.2006 21:10:19)
:-))) To je jasné. Tak uvidíme.
 žinča 


Nože 

(18.8.2006 14:36:10)
Leni ani nevíš jak tě chápu. Manžel nechává nůž na odkládací desce pokaždé, když si něco krájí. Může mě roztrhnout vzteky,když se jdu třeba v noci napít a vidím nůž zase na dřezu, jako by bylo tak strašně těžké ho hodit do něj. A pak jsem za hysterku a fůrii, nedokáže pochopit, že malej by byl šmiklý raz dva a on by si to celý život vyčítal. Vlastně nevyčítal, protože bych ho okamžitě zabila taky.
S těma dětma a barvou je to sranda, že se nic nestalo, ale toho, kdo tam tu barvu nechal bych seřvala na ultimum a nechala ho to uklidit. Náš syn je naštěstí docela chápavý a když vidí, že něco není ok, zásadně na to nešahá a běží za mnou. Nedávno se mi spálily bagety v troubě, on se šel napít do kuchyně a vletěl za mnou s křikem HOŘÍ! a rychle mě tahal ať se jdu podívat.I na ten nůž už křičí a bonzuje, že ho tam taťka zase nechal. Já pak jdu za manželem , mu vynadat a on mi stojí za zády a ukazuje Tytyty. Ale to už mu za chvilku budou dva roky, když byl ještě chodící mimi , tak to bylo fakt "o držku" , ta manželova zapomnětlivost.
 Lenka 
  • 

Re: Nože 

(18.8.2006 14:43:52)
Jo, jo, děti jsou někdy hrozní rychlíci. Já mám třeba i ve zvyku automaticky zasunout židli pod stůl, když od něj odcházím, protože malej je hned na židli a ze židle leze na stůl. A to se někdy fakt ohlídat nedá. Stůl mám hned vedle topení, takže neštěstí by bylo hned na světě. No a manžílek? Ten zásadně židle nezasouvá a můžu mu to říkat 10x. A myslím si, že ta "údržba bytu" na obrázku nemusela trvat ani půl hodiny. Pro dvě šikovný dětičky je to otázka pár minut.
JInak Žinčo, našemu budou dva roky v prosinci, ale tak uvědomělý ještě bohužel není :)) Všechno patřičně tutlá. Jediné, čeho se bojí, je zapnutá trouba. To jde nahlásit a musím do kuchyně s ním.
 Boďka 


Re: Nože 

(18.8.2006 17:28:15)
Chcela som len poznamenať, že deti dokážu narobiť spúšť, aj keď v byte dáte všetko potencionálne nebezpečné z ich dosahu.

Mojej kámoške dcérka stihla za cca 1O minút komplet upraviť byt a nepotrebovala na to žiadne farby. Mala vtedy 3 roky, jej braček 1 a pol roka. Urobil práve potrebu do nočníka a tá jej dcérka sa rozhodla hnedý a mazľavý obsah nočníka (bolo tam toho zrejme dosť) ponatierať na bračeka, na seba, na koberec, posteľ, stenu aj skrine...

Kámoška v tom čase varila obed, vo vedľajšej izbe bol kľud, počula len, že sa deti rozprávajú.

 Bára a Naty 


Re: Re: Nože 

(19.8.2006 12:05:58)
Tak to mi něco připomnělo. Naty byla asi 18ti měsíční, vstávala běžně okolo 4.ráno a usínala v 10 i v 11 hod. večer. A já spala i ve stoje. A tak jednou takhle po ránu asi 5:30 jsem ji posadila na nočník a usnula. Probudil mě smrad a teplo v obličeji, to už jsem tušila a bála se otevřít oči. Nakonec jsem je otevřela a to co jsem uviděla předčilo mé očekávání. Naty vypadala jako mulatka, hovínka byly pečlivě vetřeny do koberce, do mé noční košile a neušetřila ani můj obličej. Vůbec jsem nevěděla co mám udělat nejdřív, zvedal se mi žaludek, musela jsem sebe i dítě umýt, převléknout a začít gruntovat. Dneska už se tomu společně smějeme, ale tehdy mi bylo strašně :-)
 Róza 
  • 

Re: Vubec to nechapu 

(18.8.2006 14:12:28)
Tak tohle přesně mě taky napadlo jako první ale nejdřív jsem hledala podobnou reakci. Dost mě překvapilo, že je až zde. Takhle zaneřádit obývák není práce na pár minut a znamená to, že na ně pěknou dobu nikdo nedohlížel. Pak je přirozené, že toho využili.
 DENISA 
  • 

Re: Vubec to nechapu 

(18.8.2006 18:45:19)
Aaaaa, to nám tu chybělo. Však jsem si od začátku diskuse říkala, že je to divné, že to lidi pobavilo a že se ještě neozvala žádná DOKONALÁ matka.
Jestliže je tvému malému 16 měs, nemáš zdaleka vyhráno :-)).
 Róza 
  • 

Re: Re: Vubec to nechapu 

(19.8.2006 20:35:54)
Kdyžto ty jseš tak DOKONALÁ, že už takové věci dávno víš, viď?
 TerezaKri 


Re: Vubec to nechapu 

(19.8.2006 13:22:43)
Tak já to chápu docela dobře. Když bylo synkovi cca 16 měsíců, vylil na koberec zapomenutý kbelík Primalexu, zrovna jsem byla ve sprše. Akorát jsme domalovali, natáhli zpět koberce, barvu manžel položil ke dveřím a zapomněl ji uklidit. Pravda, tehdy to odesl jen koberec v předsíni, koš se špinavým prádlem (byl proutěný, Primalex se prosákl i do věcí,co byly na dně) a několikery pracovní a stejně už zacákané boty. Naštěstí se Mates spíš vyděsil, takže začal brečet, když mu barva tekla po nohách, já vylítla z vany a vše včas zachránila. Ale kdyby byl starší, nepochybně zajásá a začne výtvarničit všude okolo. A to je pak otázka dvou minut, než se zadaří....
 minonka 
  • 

Trocha škodolibosti 

(18.8.2006 11:59:01)
Přijde mi, že všem to přijde jako komická fotka, jen s malým podtextem (a sice, že to nejsou "naštěstí" mé děti v mém obýváku). Jakmile by to byly mé děti v mém obýváku, ztuhl by mě úsměv na rtu. Mně tedy stopro.
Jinak souhlas, jednoznačně je to vina dospělých, kteří to tam nechali. A taky si říkám, kde asi ti dospělí byli? Vždyť takovou spoušť neudělají během 2 minut. Museli být asi dlouho bez dozoru.
Přidám případ kamarádky, té zas miláčkové vyplavili obývák pomocí kelímků od jogurtu (tak dlouho v nich nosili vodu...). Naštěstí nás podobné hrůzy minuly, asi nejhorší, co nám děti provedly, byl zničený konferenční stolek, kdy dřevěnou paličkou z ohrádky zničili keramické obklady. Stačilo na to pár bouchanců, zatímco já v kuchyni vařila. A to nebylo na první pohled ani poznat, že je to rozbité, až na ten druhý. Spravil to metr čtvereční nových obkladů a měli jsme vlastně nový stolek.
 Jirina 
  • 

Jak to dopadlo??? 

(18.8.2006 12:38:20)
Z čistě praktických důvodů bych se ráda zeptala jak to dopadlo? Šlo to vše dolů- děti, televize... podlaha bude snad v pohodě..
 Agnes (2 děti) 
  • 

to se asi nedozvíš... 

(18.8.2006 12:51:07)
...protože maminka těch robátek je neznámá. alespoň podle doby, jak dlouho už tahle fotečka koluje internetem, se to asi nedohledá...
 Markéta 
  • 

:o))) 

(18.8.2006 13:18:06)
Matka poté co opustila koronární jednotku byla umístěna v Bohnickém ústavu.
Otec dostal za dvojnásobnou vraždu 15let na tvrdo a nachází se momentálně v Ruzyňské věznici. Jako polehčující okolnost mu bylo přičteno to, že jednal ve stavu nepříčetnosti. :o))))
 Hanka72 


Tak nevím... 

(18.8.2006 13:18:06)
Nechci teda rejpat,ale tuhle fotku jsem stáhla cca před 14-ti dny ze super ftípků.....
 Dita 
  • 

Re: Tak nevím... 

(18.8.2006 15:00:09)
Ano, a je fascinující, kolik lidí dokáže na takovou blbost reagovat a vážně ji rozebírat.
 Zuzana, 2 děti (4 a 2 roky) 
  • 

Re: Re: Tak nevím... 

(18.8.2006 15:09:45)
Souhlas, to bylo to první, co mě napadlo, když jsem viděla tu hromadu příspěvků.
 Lída+2 


A je to barva? 

(18.8.2006 13:28:34)
Klidně by to mohl být kyblík jogurtu 5kg,nebo majolky,ale to by bylo žlutší....
Kdse berete tu jistotu,že se jedná o barvu, když to nikdo z Vás nefotil...
 Evča, kluci 90+96 


Re: A je to barva? 

(18.8.2006 13:49:28)
Tipuju to fakt na barvu - soudím podle velikosti a tvaru té plechovky i podle víka od ní. Myslím že na potraviny se používají jiné tvary a barva by taky byla jiná.
 Róza 
  • 

Re: Re: A je to barva? 

(18.8.2006 14:35:40)
Navíc jogurt by vypadal jinak, tak dobře by nepřilnul k povrchu, nekryl by, byl by průhlednější. Tohle je barva.
 DENISA 
  • 

Re: A je to barva? 

(18.8.2006 19:00:41)
No a kdepak ty jsi koupila jogurt ci majolku v 5ti litrovém balení? A to ten jogurt tedy pěkně na té svislé obrazovce drzí co?
 Róza 
  • 

Re: Re: A je to barva? 

(19.8.2006 20:33:14)
Mám stejný názor, ale proč hned ta jízlivost?
 Betty, 3 děti 
  • 

Moralistky útočí 

(18.8.2006 16:02:33)
Vypadá to, že některé výše podepsané moralistky, sedí u dětí 24 hodin denně a nikdy, opravdu nikdy, by nenechaly své děti ani na minutu bez dozoru. Zřejmě nevyužívají sprchu ani toaletu. Mám 3 odrostlejší děti, které jsme spíš vedli k tomu, že některé věci se nedělají. Tj. nesahá se na nože, neleze se na stůl, neotrhávají se kytičky, nerozbíjí se porcelán... Není řešením dětem dělat sterilní domácnost. Opatrnost je na místě. Ale dítka, když budou chtít, si nůž ap. sami vyndají. Ale u některých asi ne, poněvadž jsou pod "stálým dozorem". Jsem zastáncem staré školy a děti jsem občas plácla. Nemyslím, že bych za to měla být popotahována u sociálky. Nejsou dokonalé, jsou pěkní nepořádníci, kterým se nechce uklízet. Leccos jsme taky prožili (zeď pomalovanou křídama, vytopenou koupelnu...). V prvním momentě by je člověk opravdu nejraději přizabil, ale nakonec to bylo k zasmání. A děti na takovou akci opravdu potřebují jen pár minut (to je třeba jedno malé odskočení na toaletu - berete své děti ssebou?, dodělání oběda ap.) Děti některých z vás si opravdu hrají pouze pod dozorem dospělých? Chudáčci. Na nás nezodpovědné (co dáváme dětem větší volnost) by bylo asi na místě poslat sociálku. Není dobré se na některé věci dívat s nadhledem???!!!
 Eva, batolicek 16m 
  • 

Re: Moralistky útočí 

(18.8.2006 16:19:33)
To jsem presne cekala, jak se nekdo pozastavi nad tim ze vlastne to neni tak uplne k smichu, tak hned moralizuje.
Nechci se nikoho dotknout, ale jen pisu svuj nazor.
Taky tady nikdo nepsal o tom, ze se ma volat nejaka socialka nebo co ...
Ja taky svy dite ucim, ze nema lezt tam a tam a davat do pusy to nebo ono, ale ono to preci jenom chvili trva nez se to nauci, a nez se to nauci, neni duvod nechavat mu nebezpecny veci na dosah. Pak jsou tu clanky o tom, jak se deti opari olejem z fritaku a pod.
Hracky ktery maj maly soucasti taky nedas svym detem a nereknes jim: ma to maly casti mohli byste to spolknout nebo vdechnout, tak si s tim nehrajte.
Zajima je uplne vsechno, to je snad bez debaty a ty zakazany veci vic nez jiny.
Nestojim svymu diteti za zadkem 24 hodin denne, ale hlidam ho, a nevidim na tom nic spatnyho.
Jestli nekdo svoje deti nehlida je to jeho vec.
Pa pa
E.
 Jasněnka 
  • 

Jedna extremní 

(18.8.2006 23:21:25)
Jednou, ještě když jsem byla bezdětná, jsme byli u známých u ohýnku. Měli asi čtyřletou dceru (popravdě byl tam jen otec, byli v rozvodové stání a manželka už bydlela jinde a dceru měl jen na víkend - pouze na okraj). Dcerka si začala hrát s hořícími klacíky, roznášet je po zahradě a tak. Vše pořád ok. Pak se ale začala naklánět nad hořící oheň, tak jsem jí řekla, ať to nedělá, že jí chytnou její dlouhé rozpuštěné vlásky a bude plešatá. A tu mě odzbrojil její tatínek, který mě uzemnil, že razí jiný styl výchovy, že jí nic nezakazuje a nechá jí, ať si na to přijde sama. Tak jsem se ptala, jestli mu ohořelá hlava připadá jako dostatečný důkaz toho, že se nad ohněm nemáme sklánět, nebo bude čekat, až na dceři chytne i oblečení a uhoří....
To jen tak k zamyšlení....
 Klára 
  • 

Re: Re: Moralistky útočí 

(19.8.2006 14:43:36)
Ono se to móc dobře řiká, když tvýmu dítěti je 16 měsíců. Jsem zvědavá jakej názor na to budeš mít až mu budou dva, dva a půl a víc. Buď tě velmi brzy odveze houkavý auto, nebo se smíříš s tim, že svoje dítě nebudeš hlídat 24 hodin denně a že se naučí hrát si samo.
 Eva, batolicek 16m 
  • 

Re: Re: Re: Moralistky útočí 

(20.8.2006 13:39:21)
Ja jsem nikde nenapsala, ze by si nehral sam, on si hraje sam, ale ja davam pozor na to s cim, to prece neznamena, ze mu stojim porad za zady.
 Ria,Naty 2roky 
  • 

Re: Moralistky útočí 

(20.8.2006 20:21:13)
Ale houby moralistky!To jsou opravdu hloupé řeči o sociálce apod.Jedno je jasný,když má ta dotyčná 2 takové raubíře,tak by se jí víc vyplatilo,kdyby se na ně šla občas podívat a do obyváku bych je vůbec nepouštěla.Určitě to nebyla jejich první akce,tohoto druhu.Já mám 2-letou dceru a když si hraje sama a je delší dobu,tzn.asi tak 5min.moc potichu,tak už na ni nenápadně nakukuji a neexistuje,aby vyvedla takovou spoušť.Nevím?Věci jako barva nebo saponáty u nás taky nejsou dětem přístupné.Každý to má jinak zařízeno,nikoho nehodnotím a nemoralizuji,když mají každý měsíc peníze na nové zařízení bytu,tak ať se jim děti třeba houpou na lustru!
 Jirina, 4 deti 
  • 

Re Nikdy nerikej nikdy 

(21.8.2006 12:12:57)
Nikdy nerikej nikdy! Kdyz kdysi kamaradcin syn otrhal u sousedu na chalupe vsecny kvety pracne pestenych muskatu, rekla jsem si, ze moje stejne stara dcera by toto NIKDY neudelala. Po par dnech jsem ji pristihla, jak hazi kvety z nasich muskatu dolu na deti pod balkonem.
 Jiřina, 2 špunti 
  • 

Chudák kůže těch dětí 

(18.8.2006 19:56:07)
Co bych udělala? V první řadě bych se vyděsila, jestli se mi z toho ty děti neosypou :-)
 Lusík 


jejej... 

(18.8.2006 20:41:18)
Jeeezis, ten chlapecek vypada jako muj syn. Hned se bezim podivat do obyvaku co se tam deje. :-)
 Popilio 


To nic není :-) 

(19.8.2006 1:03:30)
Připomělo mi to příběh z doby kdy jsem byla malá, asi 8let, byly jsme u tety, hlídala dvě vnoučata 3roky, posadila je na nočník, že udělají "aa" a šli jsme do obýváku, protože nerady dělaly "aa" když byl někdo u toho, vždy jen za přítomnosti druhého z dvojčat a pravidelně zaráz :-) Seděli jsme, já si dodnes pamatuju, že jsem pila malinovku, za chvíli teta stoupla, že jsou nějak ticho, asi po 15ti minutách, šla do kuchyně a začala strašně řvát, tak jsme tam přišly a dětičky rozmazali svoje "aa" po ledničce, lince, zemi, zdi, dodnes nechápu, jak to za 15minut stihli a taky že toho měli v sobě tolik, dnes se tomu už jen smějeme, ale tetě tenkrát asi do smíchu nebylo :-)
 Popilio 


Tak si pohrály nooo :-) 

(19.8.2006 1:23:15)
Já mám sice půl roční dítě, ale mám tří letýho synovce a vím co sokázala během chvilky. Obdivuju matky co jsou dítěti pořád za zadkem, ale to pak asi nevaříte, nečůráte, nekakáte... těch činností je spoustu kdy prostě musíte na chvíly odejít, to si mám sebou brát 2děti na záchod? Pokud vydrží, fajn, ale pokud Vám tam řvou a nechcou tam být, tak je tam budete mít násilím? Panebože, je to jen barva, budou mít pěknou vzpomínku a nikdy nevíš co maminka zrovna potřebovala udělat, třeba zrovna ve vedlejší místnosti kojila další dítko a děti ji tam utekli a myslela, že se nic stát nemůže, nebo od tama odešla, že někdo zvonil a když odešla, tak se děti dívali na TV nebo si zrovna hráli... těch možností je taková spousta...
A za jak dlouho to mohli udělat? Myslím, že do deseti minut v pohodě, namoč si ruky do barvy, vylij ji a uvidíš co dokážeš během 5minut....
Nic se nastalo, o život nešlo a třeba je ta maminka dvakrát vzornější než ty a vzorný děti, od kterých to prostě nečekala...
 Bludička 3letá dcera 8 měs. syn 
  • 

Re: Umím si to představit 

(19.8.2006 12:57:05)
Barvu hádám na primalex, nedbale zapomenutý otcem dětí (chlapi často nedomýšlej) na místě kde si ho matka na první pohled nevšimla. Vzhledem k tomu, že dítka měla k dispozici 4 ruce a nezdržovala se se štětcem, stačilo možná i necelých 5 minut, což bohatě odpovídá veké potřebě na WC, sprchování po použití toalety v šestinedělí, míchání omáčky nebo kaše při vaření, manipulaci s buchtama v troubě, o kojení a přebalování nemluvě. Asi bych to natočila na kameru, umyla děti, uklidila co se dá a při první příležitosti zabila otce (nebo jinou osobu, která tam ten primalex nechala).
Bludička
 macy,4dcery 


Re: Re: Umím si to představit 

(21.8.2006 9:48:43)
naprostý souhlas
 Luciga 


jen pro doplnění 

(19.8.2006 14:04:07)
Také jsem se nad fotkou pobavila. I když mám zatím dítko pouze jedno, často to vypadá podobně :o).
Jen bych ještě doplnila v duchu jedné reklamy:
Plechovka barvy v Hornbachu : 350,-
LCD televize : 65.000,-
Rodičovská láska, která nedovolí je dát k bezplatné adopci : k nezaplaceni!!!
Lucie
 Ivule,Danik9/04,Kačenka5/06 


Re: jen pro doplnění 

(19.8.2006 20:14:39)
tak to je presne... :-))
 Dianka (04+06+09) 


Re: jen pro doplnění 

(19.8.2006 20:52:32)
:-DDD
 Táňa 
  • 

Re: Re: jen pro doplnění 

(19.8.2006 22:12:11)
a co to jako je?
 Táňa 
  • 

Re: Re: jen pro doplnění 

(19.8.2006 22:16:42)
Ja bych v prvni chvili byla v soku,proste clovek neveri,pak bych zarvala na decko(chudak,byla by to prece nase vina),pak bych se rozbrecela a vztekle zacla cistit a uklizet,pritom bych neustale prudila.Asi tak si to predstavuju.
Jinak mam kluka-3roky,do dvou let byl vztekle dite,byla jsem z nej vycerpana,ted proti tomu co slychavam a vidim,no hraje si sam,posloucha jak hodinky a je nuveritelne empaticky,proste pochopi.Diky,Boze!
 ŠTÍPÁTKA 


napřed bych brečela 

(21.8.2006 9:18:59)
Když jsem viděla tuhle fotku,strašně jsem se smála,ale na tvém místě bych asi jenom brečela.Co jiného,jsou horší věci a myslím,že tak malý děti z toho nemají ještě rozum.Nezávidím práci s čištěním:-))
 Hrabáček 


joj 

(21.8.2006 17:19:49)
Strašně děkuji za tuhle fotku a za diskusi pod ní – moc jsem se pobavila nad všemi těmi příběhy ze života. Uznejte, že stopy nožiček na podlaze jsou naprosto dokonalé a spokojený výraz v obličejích nad skvěle odvedenou prací také. Obdivuji maminku či tatínka, že to vyfotili. Já bych asi byla v šoku a propadala beznaději, že to snad ani nikdy neuklidím, co dřív umýt děti a pak jít uklízet?? To ale znamená děti někam zavřít, aby mi nešly opět pomáhat, nebo druhá varianta jít uklízet a špinavé děti opět někam zavřít?? Jedině jim napustit vanu vody a čekat, že se mi neutopí, když já budu uklízet , těch variant je tolik, a o mnoho víc, ajk se mohlo stát toto – vůbec nemusely být doma, ale u babičky na návštěvě, pravda ta by to asi nefotila….

Mně, když dcera 2a3/4 namazala obličejík 3m synovi (chudák ani se nemohl bránit) krémem Imazol, a ten si ho díky cucání ručiček zanesl do pusinky a na ručičky, nebylo vůbec do smíchu a už vůbec mne nenapadlo fotit – mojí prioritou bylo zbavit krému syna a následně volat do Motola na případná rizika. A co k tomu stačilo?? Akčnější dcera horolezec neb lékárnička je dost vysoko a je potřeba židle a dobrých svalů, a chvilka strávená na WC (malá potřeba!!!!-dětem opravdu stačí pár minutek). Dcera měla také moc skvělý výraz obličeje nad skvěle odvedenou prací a hlavně :“Maminko ten, ale krásně voní.“ a co se jí stalo?? Nic jen jsme si o tom dlouho povídaly, vždyť to myslela dobře..a já jsem to prostě měla vydržet až do večera. Naštěstí, synovi nehrozilo žádné nebezpečí dle Motola. Nebo, když ho dcera minulý týden pomalovala chodníkovými křídami. Teď se tomu smějeme, mohlo se totiž stát i něco horšího, vždyť volba Imazolu z lékárny nebo kříd je ještě v celku dobrá volba.....

PS: jojo chlapi nemají takové předvídání událostí jako my, ale kolikrát to nenapadne ani ženskou….
 Zuzana, Petřík 
  • 

No já 

(22.8.2006 11:15:16)
bych je nejdřív zabila a pak namočila do vany!
Ale hezky jsem se zasmála. Zažít bych to nechtěla.
 Vladan 


Školák Kája Mařík + pleťová maska 

(22.8.2006 11:28:36)
Pro všechny maminky, které nechápou, jak to mohly ty děti udělat doporučuju knihu Školák Kája Mařík (myslím, že je to třetí díl ve vydání po jednotlivých částech a druhá kniha v trojknižní edici). Kapitola se jmenuje Děti doma zlobí. Co všechno stačil Kája se Zdeňou, v podstatě už velké děti, protože chodily do školy, provést a taky během relativní chvilky - a bez zlého úmyslu - je dostatečnou školou pro rodiče.
Moje neteř nedávno přišla celá špinavá od písku. Teda, to by nebylo nic divného, ale ona ho měla na obličeji, ve vlasech, na rukou - a navíc ve vrstvě.
Tak když jsem ji druhnul ve vaně (je jí pět), tak jsem se ptal, čím se to proboha namatlala, že to nejde dolů. Prý to rozdělávala medem (je mlsná, tak sebou dostane občas takového toho medvídka medu, ať si sem tam cucne)
Tak jsem se ptal proč - prej si dělala peeling. No a pak se na ni zlobte:-)
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Káju Maříka miluju! 

(23.8.2006 9:53:29)
Kája Mařík je můj favorit, ten díl znám, myslím, že je to s těma ořechama dopadajícími na pokličku, když mají být potichu, viď?
Doporučuju přečíst všem, hodně jsem se u toho nasmála. Když pominu to náboženství, toho je tam opravdu dost, tak bezva knížka.
 Hanka fialinka 2 letá dcera 
  • 

co bych s něma udělala 

(25.8.2006 20:44:42)
Jo fakt krásná fotka. Asi bych byla tak v šoku že bych se na nic nezmohla na toš vzít foták. Mám 2 letou dceru taky pěkného dábla. Dnes například nakrmila rybičky vatovýma tyčinkama. A ještě na mě do kuchyně volala že rybičky papají. V prvním okamžiku jsem myslela že ji zabiju. Ale pak jsem se musela smát. Chtěla mamince udělat radost a hlavně ušetřit práci. Co na to říct?

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.