| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsme si pořídili "nájemníky"

 Celkem 89 názorů.
 zdeninka6 


Pravda pravdoucí 

(18.7.2006 10:11:02)
Já jako ta sousedka z článku bych ještě podotkla, že jako matka Jahoda velice pokulhává, neboť jedno z jejích dětí přestane na minutu(cca) dýchat a ona není schopna zajít s ním lékaři. její muž co "dřel" u Pawlí a nemohl tudíž do práce, odmítl nabídku mého muže na práci s trvalým příjmem,na dnešní dobu dost slušným a na dobu neurčitou. On přece nebude stávat na ranní - no ne? Proč, když má uživit jen 3 děti a ženu?
 Lenka 
  • 

Re: Pravda pravdoucí 

(18.7.2006 14:46:41)


Fakticky nechápu, proč jste si vůbec někoho takového do bytu brali. Pochopila bych to u přátel, ale u někoho, s kým jsem si jenom dopisovala a v životě jsem ho neviděla. Do dopisů se napíše věcí...Skoro bych řekla, že jste si o to tak trochu koledovali, o ty potíže myslím. Ale zase je fakt, že třeba dělali jinak dobrý dojem.
Teď si vzpomínám, že jsem viděla dokument o Idě Kelarové, které se před časem ujala takové podobné rodiny, jen ne bílé. Dopadlo to taky stejně - nakonec na ní byli ještě "uražení". A soudnost neměli vůbec žádnou, dokonce prokouřili několik tisíc měsíčně a celkově žili jako grófové - papat a pít jen to nejlepší a vůbec je nezajímalo, kde na to ona bere. A paninka nechtěla ani připravit jídlo, takže když Kelarová přijela z turné, ještě je opečovávala.
Já osobně bych podobné charity nebyla schopná, protože z baráku se pak už někdo těžko vyhazuje.
 Víla Amálka 


Už bylo načase 

(18.7.2006 10:12:34)
Protože jsem příběh podnájemníků měla možnost sledovat od začátku díky psaní s Pawlí a podnájemníky jsem i viděla, myslím, že už bylo načase poslat je zase o kus dál (já bych je hnala podstatně dřív..). Měli možnost svůj styl života změnit, ale neudělali to... po určité době se tak z pomoci stává využívání. Oni totiž svůj život měnit nechtějí, jim vyhovuje žít na úkor druhých a nechat se litovat... jen těch dětí je mi líto...
 Evča, kluci 90+96 


Re: Už bylo načase 

(18.7.2006 10:31:35)
Ahoj Pawli a Amálko :-)
jelikož Vás obě znám a ten příběh zpovzdálí taky, tak se připojuju k tomu "Už bylo načase!" A přidávám smutné, leč pravdivé pořekadlo "Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán".

Pawli, v tomto článku jsi myslím nezmínila, že Tvé bříško radostně zakulacuje a brzy budete čtyři. Tudíž byste potřebovali vylepšit bydlení pro miminko a penízky by se též hodily pro Vaši rodinu a ne jako dárek nevděčníkům. Myslím, že tím je ještě podtrženo poněkud zvláštní chování vašich podnájemníků :-(

...
Jasně, kdyby mi někdo zazvonil u dveří v podobné situaci, tak ho samozřejmě taky nevyhodím, ale po zkušenostech Pawlí i jiných z mého okolí skutečně trvám na písemném stanovení pravidel "odkdy dokdy, povinnosti a práva obou stran, co za to atd."- a vlastnoruční podpisy všech zúčastněných plnoletých.

Pawli, přeju z celého srdce Tobě i Tvým milým vše dobré, ať se daří a ať už se doma rozmnožujete jen vlastním přičiněním :-))
 marie 
  • 

nejste sami 

(18.7.2006 10:13:52)
i my jsme takhle "pomáhali", ach jo. jen nás naštěstí dotyčný neokradl, ale pomluv jsme se dočkali taky.
 Lenka 
  • 

říkat ne  

(18.7.2006 10:19:14)
Moc hezky napsané!! Obdivuji vaši trpělivost a zcela souhlasím s tím, že pár měsíců je maximum. Já bych to asi nevydržela ani takhle dlouho. Onehdá jsem pronajala kamarádce byt.První měsíc nájem zaplatila, druhý se zpožděním a ne celý a pak už vůbec žádný. Odstěhovat se nemohla, neměla kam........ Tak jsme to po dalších dvou měsících čekání udělali víceméně násilím. Vodu, elektriku atd jsme zaplatili taky my. Nedávno jsem ji potkala - byla teď pár měsíců na práci v cizině, aby si vydělala na byt. Jsou to hrozný vydřiduši, ti němci, 900 EUR + strava a bydlení za měsíc a pracovala celé dny, tak to jí za to nestojí. Říkám, tak sis aspoň nějaké peníze přivezla na akontaci a můžeš koupit třeba garsonku....... Ale ne, víš co, Leni, vždyť to znáš, jak peníze lítaj, co všechno stojí, dneska už jsem si koupila jenom dvě housky a na večeři pujdu k našim. Ušetřim...... Hele, mohla bych si od tebe brnknout Pavlikovi, nebaví mě pořád kupovat si kredit........
 Xantipa. 


Re: známá pravda 

(18.7.2006 10:30:42)
- čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.
 Alč@ 


Re: říkat ne  

(20.7.2006 14:19:36)
Pawli znám - a proto vím jaká je to hodná a moudrá duše.
A plně jí chápu. Já bych je asi taky nedokázala vyhodit.

Před pár lety,ještě jako svoboná holka jsem měla kamarádku. Bydlela kousek ode mě. Měla celkem slušnou práci a rozumný plat,ten však utratila během týdne za oblečení. Nájem neplatila. Platil ho vlastní otec u kterého bydlela ovšem nekomunikovali spolu.

A tak se jednou stalo,že přišla na návštěvu a jen tak si povzdychla,že dva nejedla. No co bych to byla za kamarádku a nedala jí najíst -
jenže pak začala chodit pravidelně už naférovku - mám hlad co mi dáš k jídlu. Nemám peníze potřebuji půjčit.

Měla jsem trpělivost fakt velkou - ovšem ne bezbřehou. Navíc k nám začala chodit i když byl doma manžel(tehdy přítel) takže jsme neměli žádné soukromí - nic. Došlo to už tak daleko,že jsme se oblékali,že jdeme pryč aby odešla.

Nakonec otěhotněla s jedným chlapcem a ten se o ní stará a živí jí.
Někdy si říkám škoda - byla to moc moc hodná holka,ale tohle mě unavovalo a vyčerpávalo.
 Rebeka 
  • 

..hmmm 

(18.7.2006 10:26:48)
..čtu tenhle příspěvek a jen kroutím hlavou..fakt dobrodinci.Tak tohle bych asi nikdy nedovolila.Chápu,že se komukoli,může přihodit cokoli-takže i rodina s dětmi může zůstat bez střechy nad hlavou-hmm-tedy dobrá-kdyby to byli velmi dobří známí tak na jednu ,nebo dvě noci..ale déle tedy ne-obvzlášť když hlava zmíněné rodiny nepracuje...lidumilové mi snad prominou,ale do takovéhle situace/že musí s dětma hledat azyl u známých/dostávají hlavně sociálně negramotní lidé. Osobně si takovou situaci neumím ani představit.V případě nouze/a ten doufám nikdy nenastane,alespoň se o to snažím/bych hledala útočiště u rodičů,nebo bratra/a i tak bych se asi styděla,jak jsem neschopná se o svou rodinu postarat/a určitě bych neobtěžovala téměř cizí rodinu...takže poučné ve smyslu miluj bližního svého-ale vše má své meze :-)
 denisa 
  • 

Re: ..hmmm 

(18.7.2006 12:27:08)
taky nechápu, souhlasím s rebekou, já bych je hnala...
 marketa,2 


klepy klep 

(19.7.2006 1:19:07)
Tak se k vam holky taky pripojuji a doufam za jak na svinu u nas nekdo nebude klepat na dvere(treba nejaky paraziti)a taky chci rict ze chudaci deti ze takto musi zit,ale bohuzel deti se uci od rodicu tak doufejme ze ty jejich vyrostou v normalni slusne pracujici lidi a ne jak jejich rodice.
 Líza 


;-))) 

(18.7.2006 12:17:00)
Vyústění příběhu mě nepřekvapilo.
Líbí se mi závěr manžela. Především to, že hned na začátku takovéhoto soužití je nutné stanovit jasná pravidla a taky hranice - mimo jiné taky třeba "dokdy".

Já osobně bych si nevzala pod střechu někoho, kdo pouze můj známý víceméně jen po telefonu. Čekala bych možná i drastičtější konce, než které to vzalo u vás.
Ale jinak - dost dobrým testem toho, zda člověk chce na svém životě skutečně něco změnit, je přinutit ho k aktivitě. Dokonce i v azylech a chudinských ubytovnách se musí platit aspoň symbolický poplatek nebo musí klient dodržovat jasná pravidla, jejichž součástí je - aktivita v řešení vlastní sociální situace.

Tak nějak mi připadá, že pouze vzít pod střechu a ty hranice nedat - je vlastně medvědí služba. Je to poskytnutí spousty ryb zadarmo, aniž by se člověk o krok přiblížil k tomu, nachytat si je příště sám...
 Víla Amálka 


Re: ;-))) 

(18.7.2006 12:39:52)
Lízo, ona tam ta snaha ze strany Pawlí byla. A oni ze začátku zdárně předstírali, že se to naučit chtějí, alespoň teda Jahoda... časem se ale ukázalo, že na svém stavu de facto nic měnit nechtějí, a tak byli "vyhozeni"... i Pawlí trpělivost a dobročinnost má své meze ;o)
 zdeninka6 


Re: Re: ;-))) 

(18.7.2006 13:18:51)
Počkej Vílo, oni snad nebyli vyhozeni, myslím, že ve své dobrotě by je tam Pawlí ještě trpěla dál...
 Jeňýk 
  • 

Podobnost čistě náhodná 

(18.7.2006 12:43:40)
Taky jste mohli dopadnout trochu jinak: http://www.zvedavec.org/prispevky_1669.htm ..
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Docela se ti Pawlí obdivuju... 

(18.7.2006 13:03:33)
...teď se asi zařadím k těm lidem nechápající cizí neštěstí (které si podle mého ale přivodili sami, když otec ani nebyl schopný pracovat).
Já bych domů NIKOHO nevzala, mám trošku problém i s tím, když nám mají přijít odečítat teplo - nerada si domů někoho cizího pouštím. S kamarády problém nemám, ale musí se umět rozloučit a jít....
A já sama bych k de facto cizím lidem nikdy prosit nešla. Vím, že jsou různé životní situace, ale ta jejich mi přišla trošku postavená na hlavu.
 Pedeta 
  • 

Re: Docela se ti Pawlí obdivuju... 

(18.7.2006 14:55:59)
Ahoj, docela, Jani, chápu Tvou nechuť pouštět si cizí lidi do bytu. Taky mi hrozně vadilo, když jsem bydlela v paneláku a někdo určil, že tehdy a tehdy přijdou odečítat vodu nebo teplo. Nejenže mi vlasntě "nařídili", že musím být v dané odpoledne doma, ale prošli mi prakticky celý byt až k měřičům tepla na radiátorech v každé místnosti. Pawlí obdivuji, že si dokázala celkem cizí lidi nastěhovat domů.
A s těmi "službami přátelům" mám taky svoji zkušenost. Kamarádka se rozešla s přítelem a teď hledá na internetových seznamkách někoho jiného. Na tom by nic nebylo, kdyby k tomu nevyužívala náš internet. Do knihovny nebo internetové kavárny chodit nechce, že se jí dívají přes rameno, že listuje v seznamce. Když jsem jí poradila, že není přece žádný problém najít si nějaké levnější připojení a zřídit si internet doma, aby měla k němu přístup kdykoliv, měla spoustu argumentů, proč to nejde. Musí šetřit, protože právě dodělává VŠ a školné je hrozně drahé, na počítač by si musela něco za cca 3000 kč dokoupit, musí šetřit i na benzín, který pořád zdražují (a autem jezdí i za roh do obchodu, aby se procvičila - má ho nové). Asi půl hodiny před sdělením techhle důvodů, proč nemůže mít vlastní internet mi vyprávěla, jak byla s jinou kamarádkou na jaře na Kanárech a v srpnu zase někam na dva týdny odlétají. Začalo to vlastně tím, že jsem jí nabídla, že jí naskenuji fotky a nahraji na CD, aby je mohla pak kdekoli použít. Teď každé naše setkání končí tím, že se nabídne, že mě hodí domů a hned by se podívala na net. Minule jí to nevyšlo, náš domácí počítač je vlastně dceřin notobook a odvezla si ho na chatu. Vídaly jsme se s kámoškou každý týden a nějak už mi nestojí za to mít si s kým zajít na kafe někam do zahrádky.
 Martina, Dita 10m 
  • 

Re: Re: Docela se ti Pawlí obdivuju... 

(18.7.2006 21:56:50)
Taky jsme se snažili pomáhat, ale přišli jsme na to, že nejen to nebývá kladně přijato ale ještě je člověk za blbce.
Kamarádka si stěžovala jak je to děsný najít práci, donesla jsem jí kupu vytištěných inzerátů z netu, nad každým se ošklíbla že to by ona nedělala, no nakonec šla do provozu na tři směny a dojíždí. Když na to kafrala, naletěla jsem znova a u svého známého jí dohodila práci v kanclíku, 10minut chůze od jejího bytu. Výsledek - naštvaní na mě byli oba, ona že to byl "opruz" a on že se mu po setkání ani neozvala jestli jo nebo ne. Takže šmytec. A taky věčně kručí že nemají peníze, že splácí auto a pozemek, a pak se stavíme a oni mají novou motorku, nebo jedou na dovču. Nojo.
Ale na druhou stranu musím říct, že v rodině je to zatím fajn, ťuk ťuk, např. si vyměňujeme dětské věci a tak a funguje to. Jedinej problém vznikl když můj táta se dal na finanční poradenství a dohnal mě k uzavření značně nevýhodné životní pojistky (tvrdil opak), kterou když teď vypovím tak přijdu o hodně peněz, ale to pojistné mě drtí tak že nevím jestli do toho nakonec nemám jít.......
 Radyna 


každý dobrý skutek muí být po zásluze potrestán 

(18.7.2006 13:23:59)
Taky si myslím, že každý dobrý skutek muí být po zásluze potrestán. Když jsem pracovala v Praze, tak se mi odstěhovala kamarádka, která se mnou bydlela v pronájmu. Nabídla jsem tedy jiné kamarádce, která se zrovna vrátila z Německa kde pracovala jako au-pair a sháněla bydlení, aby se nastěhovala.Prvních pár měsíců to bylo fajn, poté co jsem ji seznámila s mou známou a jejím přítelem, to začalo být hrozné. Známé přebrala přítele, ani se neobtěžovali jí to říct a dlouho ji tahali za nos, mě obvinila z toho, že jsem ji okradla o 10000kč. Ostěhovala se stylem, že asi 10min. před tím než to udělala mi to řekla. Z této zkušenosti pro mě vyplynulo, že už nikdy nikomu pomáhat nebudu. Neboť toto se stalo cca před 5 lety, ale je mi z toho zle ještě dnes.
 Evča, kluci 90+96 


Nejhůře se řeší spory mezi blízkými lidmi 

(18.7.2006 13:39:59)
Dle mé zkušenosti se nejhůře řeší spory mezi lidmi, s nimiž jsme si nějak blízcí. Příbuzní, kamarádí, známí. Slušný člověk má zábrany použít ostřejší metody, pořád toho druhého omlouvá... a ten druhý toho sprostě využívá.

Mám vlastní zkušenost s bráchou, šlo o peníze, které jsem mu v dobrém úmyslu půjčila a on se neměl k vrácení. Bylo to ošklivé, nemohla jsem s tím nic dělat, protože bych ublížila mamince (brácha byl vždycky její mazánek). Brácha se mi vysmíval. Už je to vyrovnáno - s velkým prodlením a samozřejmě bez omluvy a bez úroků - ale hořkost ve mě zůstala a bráchovi už v životě nepůjčím ani korunu. Je to smutné, ale je to tak.

Kdysi - když jsem byla na mateřské - přišla s prosbou o půjčku moje tehdy nejlepší kamarádka - též na mateřské, kterou jsem znala přes 20 let. Sama jsem moc neměla, ale půjčila jsem jí asi 5 tisíc (na počátku 90.let). Taky hodně dlouho trvalo, než to vrátila. Sice bez vysmívání, ale s vrácením nijak nespěchala. Kdybych věděla, že jsou na tom špatně, tak neřeknu ani slovo. Ale oni místo vracení peněz jeli autem na 10 dní do Itálie. To mě tehdy hodně mrzelo. Ne že bych jim tu Itálii nepřála! Ale když mám dluhy, tak snad především splácím a pak teprve jezdím po světě, ne? Já mít dluhy, tak nejedu ani na Slapy, než to vrátím.
 ajsi 
  • 

Re: Nejhůře se řeší spory mezi blízkými lidmi 

(18.7.2006 14:18:16)
Naprostý souhlas - nejhorší jsou příbuzní a velmi blízcí. Zastávám názor, že do takových vztahů nikdy nesmí zasáhnout jakékolí finanční ani majetkové záležitosti. Pomoct s bydlením - ano, pomůžu najít podnájem. Pomoct s penězi - ano, pomůžu najít práci, brigádu. A tak podobnš. Ale nastěhovat si někoho do bytu nebo půjčit (ale ani půjčit si) peníze, to nikdy. Je to tvrdé, ale člověk si tím ušetří spoustu starostí a nervů. Jsem dosmrti poučená podobnou zkušeností.
 Markéta, syn 4 r. 
  • 

Re: Re: Nejhůře se řeší spory mezi blízkými lidmi 

(18.7.2006 15:02:21)
Přidávám se, nikdo z našich kamarádů, kterým jsme půjčili peníze, už se s námi nekamarádí. V příbuzenstvu jsme půjčovali jednou, dotyčná pak neměla na vrácení, strašně se styděla a tak se nám rok neozvala (předtím jsme byli v docela čilém kontaktu). Už nepůjčujeme. Je to ale dost těžké, když za vámi přijde vaše (dejme tomu) sestřenice, která má tři malé děti, problém najít práci a poprosí vás třeba o takových padesát tisíc (opravuje barák). Protože vy víte, že ty peníze už nikdy neuvidíte (ze sociálních dávek se splácí těžko), takže jí půjčit (dát) nechcete, na druhou stranu je vám (nebo alespoň mě) stydno, protože vy jaksi ty peníze máte a ona ne.
 Zuzana + kluk04 + holka06 


Re: Re: Re: Nejhůře se řeší spory mezi blízkými lidmi 

(18.7.2006 15:11:17)
Máme jedno malé dítě a za pár týdnů budeme mít druhé. O naše dítě se momentálně často stará chůva (částečná invalidní důchodkyně). Včera odpoledne mi telefonoval její manžel (starobní důchodce), jestli bych mu nemohla půjčit peníze na auto. Vyhlídnul si totiž zbrusu novou Hondu za výhodných podmínek a na počáteční vklad mu chybí 30 tisíc. Již dřív jsem si všimla, že jsou trochu mimo realitu: „Moje dcera na moravské vesnici chudák má takový obyčejný dům za 6 milionů, já se úplně stydím to někde říkat, jaká to je kostka“… „moje dcera je tak zadlužená kvůli hypotéce, že ani nemá na to, aby koupila dětem jogurt"... „oni mají chudáci takový to český auto – tu Octavii combi“.... Tak nevím, jestli to je na Moravě normální, ale začíná to vypadat, že se navzájem tak nějak šokujeme. Já ji asi šokuji tím, že kupuji dítěti biopotraviny, najímám si chůvu a občas i uklízečku (šetří mi to čas na výdělečnou činnost). Nedávno jsme s manželem dostali příšernou zvracející virózu, tak jsem jí nabídla 800 Kč na den, když se o dítě postará na celé 3 dny. Celkem jsem zaplatila asi 3000 za to, že jsem dítě uchránila před nemocnicí. Mám dojem, že si z toho asi vyvodila, že musím být zaručeně úplná milionářka, když dělám takové věci. A já zase zírám, jak velikou moc mají nad tou rodinou taková vnější pozlátka, že ani dva chudí důchodci nemohou mít auto značky Felicia nebo Fabia. Kdyby chtěli půjčit na doktora, vůbec bych neváhala, ale tohle? To ne.
 Amélie 
  • 

Drzost! 

(18.7.2006 15:55:44)
Že je hanba nefackuje, obrátit se s požadavkem o půjčku na luxusní auto na prakticky cizí lidi! Já bych si tohle nedovolila ani vůči rodičům, se kterými vycházíme velmi dobře. S velkými rozpaky bych si byla schopná půjčit na nějakou opravdu nezbytnost pro děti, ale jak se znám, tak bych jako první napsala úpis, že jsem si to půjčila a kdy to vrátím.

Od cizích lidí mi takový požadavek přijde doslova sprostý. Na toho doktora bych taky neváhala, ale tohle????
 Pawlí 


Re: Drzost! 

(18.7.2006 16:31:10)
Já půjčuju často knížky, věci, někdy peníze. Většinou se mi vrací i když samozřejmě né vždy. A budu půjčovat dál jen už ne těm samým lidem. Do téže řeky klidně ale v jiném doprovodu :-).
 Amélie 
  • 

Re: Re: Drzost! 

(18.7.2006 16:36:27)
Jasně,
u přátel nebo rodiny taky nemám problém půjčovat knížky, věci ani peníze (i když to poslední snad od nás nikdo nikdy nechtěl), i kamarádům ručíme na dluh... Ale vždycky se nám to vrátilo a co ne, to byly maličkosti, na které jsme stejně zapomněli.

Ale u těch cizích mě zarazila ta jejich nebetyčná drzost...
 jana 
  • 

Re: Re: Drzost! 

(18.7.2006 18:29:36)
Já znám případ, kdy si jedna paní šla půjčit ke své příbuzné knížku, protože tu svojí měla úpně novou a něchtěla si jí hned "ošoupat" ...
 Petra 
  • 

Re: Re: Re: Drzost! 

(20.7.2006 8:17:42)
Taky jsem kamarádce půjčila knížku. Vrátila mi ji ve stavu (pomaštěnou, roztřepené rohy, . . . ), že jsem se ji štítila vzít do ruky. Nechápu, jak může někdo s vypůjčenou věcí zacházet tak nešetrně. Rodičům taky půjčuji své knihy a tam problém není, vrátí se zpátky v původním stavu.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Nejhůře se řeší spory mezi blízkými lidmi 

(24.7.2006 1:33:13)
ZooZo,

trochu od věci, ale kde se dá, prosím, najmout uklízečka jen na "občas"? Já jen, že mi momentálně odchází paní na úklid (sehnala místo sekretářky :(), a protože mi nesedí úplně každý, bude asi výběr pro dlouhodobou spolupráci trochu trvat. Takže bych mezitím potřebovala, aby s tím uklidem sem tam někdo pohnul :), i když to nebude zrovna osoba podle mé volby (jednorázovku či nahodilé úklidy snad zvládnu s kýmkoli:).
 aisi 
  • 

Re: Re: Re: Nejhůře se řeší spory mezi blízkými lidmi 

(18.7.2006 15:12:51)
Stydno by mi nebylo. Snažila bych se pomoci jinak - tady např. s tím hledáním práce, s pohlídáním dětí, s pomocí na stavbě... Ale všem už narovinu a natvrdo říkám, že prostě peníze a majetek mi po špatných zkušenostech do vztahů nesmí. Tečka. Zatím to každý vzal. Kdo by ne, měl by smůlu.
 Víla Amálka 


Re: Re: Re: Nejhůře se řeší spory mezi blízkými lidmi 

(18.7.2006 15:29:14)
Tak to mám asi na kamarády štěstí nebo čuch na to, kdy půjčit a kdy ne. Půjčovala jsem kámošovi na poslední splátky na minilab, kdy hrozilo, že mu bude těsně před zaplacením odebrán. A vše bylo včas vráceno... U drobnějších věcí se občas stane, že se věc nevrátí nebo nejsou úplně OK, ale to může být i tím, že to člověk tolik nesleduje. Leckdy jsem po čase mile překvapena, když se mi vrátí věc, u které už jsem zapomněla, komu jsem jí vlastně půjčila :-)
 maceška 


deja vu 

(18.7.2006 13:42:25)
Stalo se nám skoro úplně to samé - jen ty děti byly dvě a doplatek za elektřinu byl 14,5 tisíce. Že se odstěhovali, nám řekla prodavačka v obchodě, u které nechali klíče. Po odemčení jimi obývané části našeho domu jsme našli plesnivé stěny, rozbitý záchod a vymlácená skla ve dveřích. Na jejich obhajobu musím říct, že se krmili sami, my jsme jim poskytli jen tu střechu nad hlavou.
Těch dětí mi taky bylo líto. Příště už jsme si pod střechu pustili jen děti.
První byla Terezka - holčička z prvního manželství, doma překážející ("když on ji Petr nesnáší"). Jedné únorové noci se u nás objevila její matka, Terezku vzbudila a odvezla. Než jsem jí sbalila věci, řekla nám velmi stručně, že tragicky zemřel vlastní otec holčičky, a protože jeho rodiče mají na něj napsaný svůj dům, musí si teď máma svoji holčičku-dědičku vzít k sobě. No comment.
Další děti, které k nám přišly a zabydlely tu původně zapůjčenou část domu, u nás žijí dodnes.
 Pawlí 


Re: deja vu 

(18.7.2006 14:04:40)
Maceško,
tak to jsme ještě dopadli dobře :-).
To s tou Terezkou je fakt hnusný!
 Sláfka 


byli jsme na obou stranách 

(18.7.2006 14:53:05)
Já musím říct, že my jsme se dostali do podobné situace obou stran. Několikrát se stalo, že u nás někdo bydlel - kamarádka, která studovala, pár nocí děvče, co uteklo z domova, mimopražský kamarád, co tu měl práci, jednou dokonce mě požádala sousedka, že slíbila nějakým lidem na pár týdnů bydlení a má nějaký zdravotní problém, tak jestli by nemohli být u nás (nakonec tam byli několik měsíců), kamarádka s rodinou, když je vystěhovali z provizorního bydlení, tak u nás byli taky asi půl roku, než si našli byt a jednou si přes vánoce kamarádka u mě "odložila" přítele (se kterým se pak rozešla), který zůstal až do jara. Ale musím říct, že pravidla jsme si stanovili a ta fungovala a že jsem možná měla i štěstí na lidi, ale všechno proběhlo v pohodě a bez problémů...
No a v opačné situaci jsme se ocitli my sami po povodních, když nám voda trochu "vylepšila" náš přízemní by v Karlíně - měli jsme všehovšudy suchý lustr a garnýž nad oknem...Dnes se tomu zasměju, ale tenkrát mi veselo nebylo. Měli jsme dvě děti, do tělocvičny se nám s nimi moc nechtělo, stále jsem běhala na úřad, kdy dostaneme slibované náhradní bydlení. Nakonec nás u sebe nechali kamarádi, co bydlí kousek za Prahou, dohodli jsme se, kolik jim přispějeme za naše bydlení a dohodli se, že před vánocemi (nejpozději) vypadneme, protože tam přijedou jejich rodiče a neměli by kde být. Měla jsme pocit, že to je s velkou rezervou, protože na úřadě mi vždycky řekli, abych přišla ve středu nebo příští týden, že už se čeká jen na kolaudaci a že to bude každým dnem. Z toho "každým dnem" nakonec skutečně byly asi tři měsíce a byli jsme rádi, že jsme to do vánoc stihli. Po termínu, který jsme měli dohodnutý, že odejdeme, jsme měli jako "pro jistotu" domluvenou chalupu jedněch známých, kteří tam jezdili jen v létě, takže do té doby bychom měli bydlení zajištěno. Naštěstí už to nebylo nutné a byt jsme dostali. Ale musím říct, že jsem se ke konci necítila moc dobře, protože jsem vnímala, že naši známí mají (i když to nedávali najevo) obavu, jestli opravdu včas odejdeme...
 Katka,kluci 4 a 7 
  • 

Zkušenost s nájemníky 

(18.7.2006 16:38:00)
Já mám za sebou cca 8 let pronajímání malé garsonky. Letos jsem ji prodala,prostě už jsem na to neměla nervy.Pro 50% nájemníků bylo naprosto samozřejmé neplatit,u zbytku bylo běžné se zpozdit klidně o několik týdnů.Smluvně bylo vše ošetřené,ale když pak má dojít na "lámání chleba",vyhazujte někoho přímo na ulici.
Musíte mít kde mu schovat věci,aby se mu nedejbože něco neztratilo,musíte vyměnit zámek a doufat,že neudělá v noci v baráku cirkus,až přijde ožralý a nedostane se do bytu,musíte doufat,že si ty svoje krámy vyzvedne a někam odveze......
O tom,v jakém stavu byt opouštěli (jeden si odřízl i šňůru od vařiče a sebral všechny žárovky),se mi už nechce ani psát.
To vše byli lidé,kteří se na počátku jevili velmi slušně.Nevidíte do nich.Když jsem nabízela byt k pronájmu,volaly mi desítky lidí,někteří doslova plakali do telefonu.To mě stresovalo úplně nejvíc.Pak jsem někoho vybrala a on po dvou měsících přestal platit. Díky,už nikdy více.
 Čarodějka... 


Pawlí 

(18.7.2006 17:43:26)
Checht....tak taková Ty jsi samaritánka? :-)))))
To je fajn, tak už vím, že kdyby něco, kam se můžeme na půl roku zdarma nakravtýrovat!
:-))

MMCh....kdybys měla za mzže mýho Páju, tak by Jahoda u Vás pobyla tak týden!
Kdyby Tvůj muž měl za ženu mě, tak by se mohli zdržet třeba aj 14 dní !
:-)))

Víc ani ťuk!!!

 Pawlí 


Re: Pawlí 

(18.7.2006 18:04:14)
Čarodějko,
na Vás svou charitu ráda vyzkouším, vím že dobře vaříš :-).
Už několik lidí mi řeklo že mít já může co mají oni "nájemníci" by ani nevybalovali :-).Holt jsme se s Iwem hledali až jsme se našli :-).
 zdeninka6 


Re: Re: Pawlí 

(18.7.2006 18:25:55)
No v tomhle tě (vás) obdivuju. Já nesnesu vlastní tchýni na delší dobu, natož někoho cizího v mém domě. U nás by nezůstali ani ten týden. Vždyť víš, že bydleli jen ve stanu, domu jsem si je nepustila ;o)
 Pawlí 


Re: Re: Re: Pawlí 

(18.7.2006 18:32:00)
Zdeni,
já by jsem tu se svou tchýní taky nevydržela. To radši znova Jahodu :-).
Jano,
dobrý :-).
 Agata 


Re: Re: Re: Re: Pawlí 

(18.7.2006 20:05:55)
Pawlí, Kačka mi řekla o tvém článku...

Máš můj obdiv. Je málo lidí, kteří by dokázali druhému v těžké situaci pomoct takovýmhle způsobem... asi i proto, že si uvědomují, co se může stát... ztráta soukromí, neshody, finanční problémy, pomlouvání v případě, že pomoc byla adresována lidem, kteří si to nezaslouží... a máš můj obdiv, že jsi se z toho poučila tak, jak jsi napsala... že bys do toho šla znovu.. jinak ale znovu. Jsem ráda, že Tě Kačka poznala...

Pro upřesnění ostatním čtenářům, Kačka je moje dcera a té Pawlí také pomohla..
 Lída Fili ,2 děti,2 vnoučata 
  • 

někdy i rodina je hyena 

(18.7.2006 19:56:04)
mám podobnou zkušenost,ale rozdíl je,že je to dcera se 2 malými dětmi.Ty vyhodit nejde
 Pawlí 


Re: někdy i rodina je hyena 

(18.7.2006 21:10:23)
Agáto,
Kačka si pomohla sama protože je to holka šikovná :-).
Lído,
to je podstatně horší s tím nic neuděláš :-(.
 Helena 
  • 

malé varování 

(18.7.2006 22:27:45)
Chci připsat jen malé varování.
My s manželem jsme také z těch, kteří "mají široké srdce" jak bych to tak nazvala - a nepíšu to proto, abych se chlubila. Také půjčujeme byt, chatu a ubytováváme. Samozřejmě jsem párkrát nalítla lidem, kteří vás v Praze osloví s tím, že nutně potřebují peníze (ujel jim vlak, okradli je, čeká na ně doma dítě..apod.), ale také se mi stalo následující. Ozvala se mi kamarádka ze školy - kdysi dobrá kamarádka, teď jsme se roky neviděly a nestýkaly, zda bych jí nepůjčila pětikilo. Samozřejmě jsem půjčila. Peníze mi vrátila - ne hned, až po pár letech, když se vyléčila ze závislosti na drogách. Proč to píši: protože já bych jí tehdy klidně půjčila byt, kdyby mě oslovila, že potřebuje někde přespat, že je na návštěve v Praze, že se zastaví... A to bych nepřišla o pár peněz, ale měla také třeba vybílený byt, řešila ukradené klíče a díky tomu přístup všade možně... Hrůza pomyslet.
Takže varování zní: i když to třeba byla dobrá kamarádka, nevíte co s ní je ted, jestli je třeba na drogách a bez zábran normální člověka. No hezky se to radí. Samozřejmě jsem od té doby zase "riskovala", ale na tohle už myslím a zvažuju to, co by mě bez téhle zkušenosti nikdy nenapadlo.
 DENISA 
  • 

Naprosto nechápu 

(19.7.2006 16:49:44)
"Znaly jsem se přes dopisy a párkrát si telefonovaly. Měly jsme domluvené asi desetkrát setkání a vždycky z nich sešlo."
Tak tahle úvodní věta mi naprosto stačí. Já si nemyslím o autorce článku, že je hodná a dobrosrdečná, já si myslím, že je hloupá. Nastěhovat si k sobě lidi, které vůbec nezná, nechat si nakecat báchorky o tom jací jsou chudáci a živit je, to je fakt síla. To si tady pak nestěžujte, protože to bylo předem jasné, jak to dopadne.
 Pawlí 


Re: Naprosto nechápu 

(19.7.2006 18:33:15)
Deniso,
přesně někdo jako Ty mi tu chyběl. Inteligentní, všeznalý a chápavý :-).
Já holt lidem pomáhám a většinou mě to baví a když ne "postěžuju" si na Rodině a je mi dobře :-).
 Vlaďka+Daniel 3/05 


Re: Re: Naprosto nechápu 

(20.7.2006 15:59:42)
Pawlí, nic si z toho nedělej, takových je tu dost. Základ je pokora a tolerance a tu vy s mužem máte:) My se s manželem taky hledali, až jsme se našli, chudák taky dlouho trpěl mou kamarádku, která u nás sice bydlela jen měsíc a byla poměrně vzorná, ale bohužel je na chlapy docela nepříjemná, protože všechny srovnává se svým tatínkem, se kterým si moc nerozumí. Ale chtěla jsem říct, že není důležité znát ty lidi osobně, podle toho, co tu psali jiní, to na začátku bylo hodně v pořádku. Půl roku je dlouho. Vždycky se bojím, jak vyjdeme se spolubydlícími, ale taky se vždycky těším, protože se tím člověk učí chápat jiné životní situace, než tu svou. Ale až budeme chtít druhé dítě, spolubydlící půjdou bez milosti pryč:) ... nebo druhé dítě počká, dokud neodejdou spolubydlící:) Nenech se rozhodit. Jedno přísloví říká všemu rozumět znamená všechno odpouštět. Tak jen doufejme ve víc porozumění:)
 martina 
  • 

slabomyslné články 

(21.7.2006 19:45:17)
no, hlavně že je ti dobře. takových jako jsi ty je tu bohužel dost a píšete bohužel dost slabomyslné články, pak si tady vzájemně můžete brečet na rameni. nejsem bezcita, když mi zaklepe bezdomovec na dveře dám mu jídlo (stalo se mi to 2x) a na nocleh ho pošlu do armády spásy. a pokud se někomu nechce pracovat, tak má prostě SMŮLU. přeji hodně rozumu.
 Máří2 


Re: slabomyslné články 

(22.7.2006 11:21:02)
Martino,
už se moc těším na nějaký ten ROZUMNÝ článek od Tebe ;-).

Jinak, článku od Pawlí nechybí sebereflexe. Nevnímám ho jako pouhou stížnost na padouchy, kteří využili jejího dobrodiní. Navíc dodává i pohled svého partnera. Já tam vidím i připuštění chyby a poučení. A podělit se o to s ostatními - to je odvážné i přínosné.
Takže fakt nevím, co je tam slabomyslného...
 bubinka 
  • 

Re: Naprosto nechápu 

(22.7.2006 19:23:22)
Souhlasím, to není samaritánství, to je hloupost. Pawlí má mesiášský komplex.
 Damila 


Podnájemníci 

(20.7.2006 20:55:30)
Milá Pawlí,
díky za zajímavý příběh!
Většina lidí si myslí, že jsi "hloupá" a příliš hodná. A já Tě naopak obdivuji. Ano, jsi "příliš" hodná ale, díky za to, že jsou ještě dnes tak hodní lidi! Je to velká zkušenost a myslím, že není marná. Vrámci tvého dalšího života a těch dalších, já Ti hrozně fandím!
Možná můj příspěvek bude připadat hloupý, ale Ty mi rozumíš, a Tobě je to určeno! :-)
Pawlí,
udělala jsi cos mohla a to každý nedokáže!
Zdravím! Dáša za Ostravy.
 Pawlí 


Re: Podnájemníci 

(20.7.2006 21:04:16)
Dáší,
děkuju :-).
A doufám že nám dorazíte zkouknout kolaudaci a Terezku :-).
 Dagmarjana 
  • 

Re: Re: Podnájemníci 

(20.7.2006 21:30:42)
Pawlí,
Terezkou myslíš jistě Váš budoucí poklad...:-))))
Osobně asi ne, ale žehnám Vašemu děťátku už teď. Věřím, že to bude přesně ta dušička, kterou potřebujete...

Zdravím a jsem přesvědčena, že to bude O.K.
Přimlouvám se za všechny
za nový příběh z porodnice,
tentokrát s dobrým koncem!
Nic si raději nepřečtu, než tento, a věř, že Vaše další dítě bude tak s radostí vítáno, jako žádné jiné! :o))


Dáša P.
 Damila 


Re: Re: Podnájemníci 

(20.7.2006 21:37:01)
Pawlí,
Tvé příspěvky se velmi dobře čtou! I Tvůj tolerantní muž (přítel) je velmi literárně nadán :o))!
Je radost číst Vaše příspěvky, jen pište dál!! :o)
Dáša P.
 Bob the Ghost 


Chybí názor Jahody 

(22.7.2006 16:04:50)
Pawlí,
ten tvůj "článek" má zásadní vadu - je to čistě tvůj pohled (resp. pohled tvé rodiny). Úplně tu chybí, jak to viděla Jahoda.

V podstatě děláš totéž, co podle tebe dělá Jahoda - pomlouváš ji a veřejně vykládáš, jak je hrozná.

Zajímavější a poctivější by bylo, kdyby si tu čtenář mohl porovnat oba názory. Po takové době společného soužití musí mít všichni ponorkovou nemoc jako hrom a vidí se navzájem jako naprostá monstra.

Takže bych se vsadil, že Jahoda nebude zase tak strašná, jak píšeš, ale že ji za tu dobu prostě jen hluboce nenávidíš a využíváš tenhle server, abys jí to nandala. Lidi, kteří tě znají, dobře vědí, kdo je "Jahoda". Takže obviňovat ji bez důkazů z krádeží je celkem silná káva.

Já neznám ani jednu z vás, a nemám tedy důvod se domnívat, že právě ty to popisuješ pravdivě.
 Káče 
  • 

Re: Chybí názor Jahody 

(22.7.2006 17:28:57)
Bobe, Bobe tys mě rozesmál :o) .........

Víš, co tak si je nasaď do baráku a pak to můžeš taky sepsat i s "Jahodou"

chichi
 Evča, kluci 90+96 


Pro Boba 

(22.7.2006 22:14:53)
Bobe, na tvůj příspěvek prostě musím reagovat ;-)

"Úplně tu chybí, jak to viděla Jahoda"
Pawli nepsala psychologicko-sociologickou studii, ale svůj zážitek a svůj pohled na něj. Tady i jinde je řada článků, fejetonů a komentářů, které vyjadřují subjektivní pohled autora. Mně to připadá normální.

"V podstatě děláš totéž, co podle tebe dělá Jahoda - pomlouváš ji a veřejně vykládáš, jak je hrozná."

Nesouhlasím. Kdo zná osobně Pawlí a Jahodu, tak ví, že Jahoda s těmi pomluvami začala dřív. Sama vím dobře, co dokážou pomluvy v mezilidských vztazích. Kdo je tedy zná, tak jistě uvítá pohled Pawlí, protože názory Jahody jistě již dávno vyslechl. A kdo je osobně nezná, tak nemůže článek Pawlí považovat za pomluvu. Je tady jen minimum lidí, kteří by na ulici poznali Jahodu nebo Pawlí. Navíc Pawlí neuvedla ani jméno Jahody.
Tak jakápak pomluva!

"Po takové době společného soužití musí mít všichni ponorkovou nemoc jako hrom a vidí se navzájem jako naprostá monstra."
Souhlas :-)
 Evča, kluci 90+96 


Re: Pro Boba - dodatek 

(23.7.2006 8:34:02)
Bobe, když sem napíše článek smutná žena, že má problémy s tchýní, tak ho má dát k vyjádření tchýni? Když sem napíše paní, které zahýbá manžel (nebo jakkoliv trápí ji i děti), tak před publikováním taky má nechat manžela napsat svoje hledisko? atd. atd.
Je to pořád totéž. Kdo tu pisatelku zná, dobře ví, o koho jde. A kdo ji nezná, bere to jako obecný lidský příběh a snaží se poradit pisatelce a vzít si z toho ponaučení pro sebe. A o to jde, ne?
 Pawlí 


Re: Re: Pro Boba - dodatek 

(23.7.2006 13:02:26)
Martino,
je to smutné být tak sám a ani se neodvažovat podepsat. Přeju alespoň trochu odvahy :-).
Bubinko,
no jasně že mám, to z toho článku přece čiší na dálku :-).
Bobe,
Jahoda se mnou nemluví, protože jsem jí vyhodili a činili jí jiná další příkoří. Takže se "asi" nevyjádří. ALe pokud chceš dám Ti na ní kontakt, určitě uvítá že bude mít zase kde spát a jíst.A pak než jí "vyhodíš" se jí můžeš zeptat aby to bylo objektivní :-).
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Pro Boba - dodatek 

(23.7.2006 13:19:01)
Pawlí,
pokud máš k objektivitě takovýto přístup,
pak neříkej svému výplodu "článek".
Spíš je to taková slohovka na téma "Koho považuju za svini a proč".
 Pawlí 


Re: Re: Re: Re: Pro Boba - dodatek 

(23.7.2006 13:59:12)
Bobe,
nikdy jsem neřekla ani nenapsala že se jedná nestrannou psychologickou studii. Ale že se jedná o můj zážitek tudíž můj dojem.
Že Ty to vnímáš "jako stěžování na svini" je Tvůj problém nepřijde Ti vzláštní že ostatní to tak nevnímají? Nebude třeba Tvým postojem (samozřejmě neobjetivním)?
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Pro Boba - dodatek 

(23.7.2006 14:08:11)
Přijde mi, že tu byl příliš dlouho klid, tak Bob neodolal a zkouší rozčeřit hladinu :-))))))), ale tentokrát nevidím ty břitké argumenty co jindy... fakt jen plácání do vody... nechceš se Bobe šetřit pro nějaké skutečně stimulující debaty?
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Pro Boba - dodatek 

(23.7.2006 14:14:50)
Tvůj "dojem"?
A co to nařčení z krádeže?
Ryzí pomluva.
 Pawlí 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Boba - dodatek 

(23.7.2006 15:41:01)
Bobe,
ryzí realita :-).
A je fakt že se Tvé umění v hádání nějak dramticky zhoršuje. Ale je to samozřejmě jen můj dojem :-).
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Boba - dodatek 

(23.7.2006 16:24:33)
Pawlí,
pokud považuješ i takovéto věcné připomínky za "hádání",
je jasné, že Jahoda nebyla jediný viník vyhrocené atmosféry u vás doma.
 Pawlí 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Boba - dodatek 

(23.7.2006 17:10:05)
Bobe,
jaké jméno jsi si na Rodině udělal takové ho máš :-).
Jinak opakuji nabídku že Tě s Jahodou seznámím a můžeš potom hodit na net její a svůj objektivní článek.
 Bob the Ghost 


Re: Pro Boba 

(23.7.2006 13:10:11)
Evčo,
píšeš: "Kdo zná osobně Pawlí a Jahodu, tak ví, že Jahoda s těmi pomluvami začala dřív."

Čili připouštíš, že Pawlí začala pomlouvat sice později, ale přece.

Kromě toho tvůj příspěvek dokazuje, že Jahodu lze identifikovat, jak jsem psal prve. Pawlí tedy veřejně obviňuje konkrétní osobu, že krade.

Pokud má Jahoda pod čepicí, zažaluje Pawlí pro pomluvu. A vyhraje. Byla totiž chytřejší - narozdíl od Pawlí nepomlouvala písemně na webu. Jahoda důkazy o pomluvě má, Pawlí nikoli.
 Evča, kluci 90+96 


Re: Re: Pro Boba 

(23.7.2006 16:51:26)
Bobe, to snad abychom raději psali nadále všichni jen o počasí, ne? Ve většině článků se řeší nějaký problém a většinou i lidé, kteří k němu nějak přispěli. V kolika článcích se tady řeší problémy s tchýní i s vlastními rodiči, jinde zase s vlastními velkými dětmi a jejich partnery, někde zase nevhodný způsob chování lékařů a sester, úředníků, učitelek, problémy s osvojením... za vším se dají vystopovat zcela konkrétní lidé - tedy za předpokladu, že ZNÁŠ pisatele.

Každý takový článek vnímám jako určitý příběh ze života, samozřejmě subjektivní pohled pisatele. Nepředpokládám, že je to objektivní a soudem potvrzená pravda!

Pokud nějaká Jana z Prahy napíše, že její tchýně je hrozná, tak to není pomluva - tedy podle mého subjektivního názoru :-) Ale kdyby tatáž Jana napsala, že její tchýně Jiřina Vopičková, bytem Praha 1, Zahradní 12 je potvora atd. - viz článek, tak to určitě pomluva je.

Howgh, jdu dělat něco užitečnějšího. Tebe stejně nepřesvědčím, Bobe :-) a hádat se fakt nechci. Znám lepší způsoby trávení volného času ;-)
 Anakonda+2 


Bobe 

(23.7.2006 20:44:23)
Jsi opravdu trapný a nebo trapná. Jdi si řešit takové věci jinam. Tady byl napsaný pouze příběh , ke kterýmu se sice každý může vyjádřit, ale proč hnedka musíš někoho nařknout z pomluvy? Řešíš si tu nějaké mindráky?
 Bob the Ghost 


Re: Bobe 

(23.7.2006 21:03:37)
Řeší si Pawlí nějaké mindráky, když Jahodu nařkla, že ji pomlouvá a že krade?

 Anakonda+2 


Bobe 

(23.7.2006 21:23:35)
A co když jí nenařkla a je to pravda-ha?
 Bob the Ghost 


Re: Bobe 

(23.7.2006 21:31:25)
A co když jsem já nenařkl Pawlí, ale mám pravdu já? Ha!

Ano, nemám jediný důkaz, že si to Pawlí všechno vymyslela a jen Jahodu pomlouvá.
Stejně jako Pawlí nemá jediný důkaz, že Jahoda pomlouvá ji a krade.

Pawlí, hoď mi kontakt na tu Jahodu, poradím jí tu žalobu. A pak se teprv budu pořádně bavit! Obvyklý provoz na Rodině se rázem změní ve skutečnou reality show.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Bobe 

(24.7.2006 0:04:35)
Jistě, Bobe, také Jahodě přispěješ na advokáta, aby jí žalobu připravil..

Neboj, však by se ti prašulky vrátily zpátky, až by Jahoda s tvou péčí vysoudila náhradu škody, ne?
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Bobe 

(24.7.2006 10:26:56)
Ivule,
pokud by to Jahoda vyhrála, pak by to znamenalo, že mám pravdu.
Odškodné by jí pak náleželo zcela poprávu.
Máš snad na soudy a zákonnost jiný názor?
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Bobe 

(24.7.2006 16:46:46)
Správně, Bobe, pokud by vyhrála..

Tak co, zatáhneš teda za Jahodu toho advokáta? Chápej, ona na něho těžko bude mít..
 Pawlí 


Re: Re: Bobe 

(24.7.2006 9:38:40)
Bobe,
kontakt máš v mejlu společně se seznamem očitých svědků kteří už se těší na trochu toho vzrůša v tom dlouhém parném létě.
I když Tobě by spíš podle mého neobjetivního názoru pomohla studená sprcha a dlouhá terapie na téma "proč mě lidi nemají rádi" a můžeš mě zažalovat společně s Jahodou :-).
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Bobe 

(24.7.2006 10:29:43)
Pawlí,
tvoje hloupé poznámky o studené sprše apod. svědčí o tvé značné nesnášenlivosti. Už se prosím nikdy nesnaž pomáhat lidem v nouzi, nejsi na to vhodný typ.
Za kontakty děkuju, něco s tím podniknu.
 Pawlí 


Re: Re: Re: Re: Bobe 

(24.7.2006 11:17:16)
Bobe,
neraď, nikdo Ti o to nestojí.
Po tom jak na Rodině vystupuješ jsi poslední člověk na světě od kterého by jsem si chtěla nechat radit co a jak mám dělat se svým životem.
Kdyby jsi byl Ty s tím svým víc spokojený měl by jsi jiné vystupování a třeba by jsi taky našel odvahu pomáhat ne jen rýpat do lidí kteří to dělají.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Bobe 

(24.7.2006 11:34:45)
Hmmm,
té Jahodě jsi fakt pomohla...
 Pawlí 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bobe 

(24.7.2006 14:22:43)
Bobe,
konečně jsi to pochopil :-)!
Měla skoro půl roku kde spát, co jíst, nemusela se s dětmi vláčet zimou a přemýšlet co jim dá zítra do pusy. Ano jsem si jistá že jsem jí pomohla.
 Lucka, František 03/04 
  • 

Výstižná přezdívka 

(25.7.2006 16:21:58)
Bobe,
tvoje přezdívka i fotka jsou naprosto výstižné. Jestli se stylizuješ do démona z Twin Peaksu a snažíš se vnést sem něco negativního, máš smůlu. Nás, co si lidí jako je Pawlí vážíme a obdivujeme je, bude vždycky víc. A není to tím, že bych chtěla lézt někomu do zadku.

Jinak Pawlí přeju hodně štěstí s holčičkou!!!
 Pawlí 


Re: Výstižná přezdívka 

(25.7.2006 20:20:25)
Lucko,
děkuji. Bob a další se určitě těší až budu o Terce psát :-).
 Bob the Ghost 


Re: Re: Výstižná přezdívka 

(2.8.2006 21:47:57)
Pawlí,
nerozumím narážce.
O dcerce taky všude vykládáš, že krade a že tě pomlouvá?
Pokud jo, tak se skutečně těším.
 Jiřička 
  • 

Bibíčku 

(24.7.2006 12:48:47)
A napadlo Tě vůbec, že nikdo o Tvůj trapný názor nestojí. Takové lidi, jako jsi Ty nám ostatním jen strpčují život. Já vím, že se tam někde u PC hrozně asi bavíš psaním takových trapných příspěvků. Já se ostatně taky bavím, protože jsi takový trdýlko, který si chce jen něco dokázat. A prosím Tě -běž už pryč:-)) Pápá
 Pruhovaná, dcera a syn 
  • 

Nechápu 

(25.7.2006 10:54:49)
1. proč si někdo nasadí do domu někoho, koho nikdy neviděl - sice to vzbuzuje dobrý pocit, že altruismus opravdu existuje, ale je to tak nelogické, že to snižuje důvěru v autentičnost článku
2. proč si Pawlí myslí, že je Martina sama a nepodepsala se(asi mi unikl nějaký mechanismus komunikace zde, taky se neumím podepsat jinak)
3. jak je možné, že stejný - ale téměř doslova - článek jsem četla už minimálně před rokem a spíš ještě dříve (nepamatuji se přesně) - s rozdělením prací, problémy s účty za vodu, opravováním domu, pomluvami u sousedů -zkrátka se vším všudy (když zde lidé píší, že autorku znají, je to asi pouhá shoda okolností...)
4. proč kdokoli kdykoli odpovídá Bobovi na jeho (její?) rádobyoriginální příspěvky...
a ač nechápu, přeju všem zde hezké léto.
 Bob the Ghost 


Re: Nechápu 

(25.7.2006 13:04:17)
To je jednoduché, proč si Pawlí myslí, že je Martina sama - ona totiž Pawlí to říká skoro každému, kdo jí nesedí. Jsou to pořád dokola jízlivosti ve smyslu "to je smutné, že jsi tak strašně sama-sám"...

Zřetelně to vypovídá o tom, čeho se Pawlí sama hrozně bojí - samoty. Obává se, že na ni jednou všichni zapomenou. Patrně má skutečně nějaké problémy v komunikaci s okolím.

Což je i odpověď na tvůj údiv nad tím, že si nasadí do baráku cizí rodinu - rozhání tím děs samoty. Jenže pak zjišťuje, že ti lidi neskáčou, jak píská, přestože by jí přece měli být nekonečně vděční a opěvovat její neskonalou dobrotu. A samota se prohlubuje.

P.S. Je každý názor, který se liší od pochvalného mručení vzájemně loajální většiny, "rádobyoriginální"? (Toto je řečnická otázka, nečekám odpověď)
 Pawlí 


Re: Re: Nechápu 

(25.7.2006 20:10:23)
Bobe,
Tvé diagnostické schopnosti jsou stejně mizerné jako Tvé argumenty.
Pawlí se samoty nebojí naopak někdy jí vyhledává. Lidi si do baráku nenasadila ale přišli a poprosili jestli můžou přespat. A Pawlí je nechala protože věří že lidi si mají pomáhat.A když píšu Martině "sama" nemám na mysli sama v názorech ale sama osoba. Protože věřím že ten kdo není ochotný pomoc je sám a je jedno jestli jich v 1+1 bydlí 10.

Pruhovaná,
četla jsem spoustu podobných článku o porodech, smtri, životě. . . . Nemohlo by to být tím že všechno už tu bylo a zase bude? :-).
 Alicia,svobodná, bezdětná 
  • 

Chápu 

(1.8.2006 17:32:10)
Milá Pawli, naprosto Vás chápu. Zažila jsem něco podobného - žili jsme s přítelem v bytě a nechali zde bydlet i jeho kamaráda a přítelkyni.Přesně jak píše Váš manžel: po 5-timěsících to začnou brát jako samozřejmost, že vy se staráte o všechno. Přítel byl navíc pracovně často pryč, takže to dopadlo tak, že v bytě jsem uklízela jen já, oni neměli pak ani na půlku nájmu, co jsme po nich chtěli, takže kdo to platil?-My. Nakonec to dopadlo tak, že jsme je natvrdo vystěhovali. Největší mrcha jsem byla samozřejmě já, protože jsem byla věčně nespokojená a stěžovala si příteli, kterému to tak hrozné nepřišlo, protože tam nebyl denně
.Navíc jsme o ten byt přišli i my-příteli zaměstnavatel neplatil 3 měs.a já byla na úřadu práce, takže jsme to neutáhli a museli se vrátit k rodičům.Teď po 2letech, máme s přítelem oba práci, dluhy na nájmu +nedoplatek za vodu 6000 z té doby spolubydlení zaplacené(ze svého-z nich už to asi nikdy nedostaneme) a budem si pořizovat vlastní byt. A hlavně si říkáme:,,už nikdy!"
 Olga F. 
  • 

Strach... 

(8.8.2006 13:35:19)
Pawlí, a Ty jsi se cizích lidí ve Vašem domě ani trochu nebála?
Ani o svoje děti?
To já bych asi nespala strachy...
Možná jsem paranoidní, ale občas se objeví zprávy v tisku, jak byl nějaký takový "dobrodinec"zavražděn apodob.
Ze svého okolí znám dva případy, kdy v prvním otec mého kamaráda půjčil rodině romských spoluobčanů 20 tisíc a když je požádal o vrácení, byl "udán" na policii, že zneužíval pohlavně jejich nezletilou mentálně postiženou dceru... a v druhém se jednáná o případ z naší rodiny, kdy moje matka tak odhodlaně finančně přispívala sociálně slabým, až ji jednou v noci přepadli, zmlátili a okradli...
Nevím, já bych tu odvahu vzít pod střechu cizí lidi, byť s dětmi asi neměla... odkázala bych je na nějaký azylák nebo dům pro matky s dětmi či tak něco...
U našich ověřených přátel je to samozřejmě něco jiného... ti už jsou časem ozkoušení a prověření...
S pozdravem Olga F.
 Pawlí 


Re: Strach... 

(8.8.2006 16:58:01)
Olfo,
možná jsem divná ale strach jsem neměla. Umím se bránit, máme psa a mám silného muže :-).

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.