| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Den otců – dluh dobrým tátům a mužům vůbec

 Celkem 55 názorů.
 Martanek 1 


Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 11:45:17)
Většina mužů má svátek denně. Možná bych jejich svátek přijala a oslavila tak, že se važně alespoň jeden den v roce postarají o své ratolesti a pak možná další rok jim děti ten diplom dají. Samozřejmně jsou muži, kteří si to zaslouží už letos, ale těch je bohužel pořád ještě málo. Škoda....
 Dáša 
  • 

Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 11:55:36)
Ale no tak, nebuď zlá.
Dopřejme jim taky svátek. Vždyť mnoho ženských-potvor si ten svůj taky nezaslouží. Ale jako proncip je to dobré, slavit jak mateřství, tak otcovství. Vždyť ten článek je takovým pohlazením po duši, že se na to snad nedá zlobit. Vždy budou dobré a špatné mámy, stejně tak i tátové. Ženy nejsou lepší než muži.
 Rosie 


Můj skvělý manžel je i skvělý táta 

(16.6.2006 19:28:42)
Dášo, souhlas. Můj manžel byl schopný a ochotný se postarat o obě děti od narození stejně jako já, dcerku jsem bohužel moc dlouho nekojila, tak u ní se vším všudy. Koupání je už 7 let z 90% tátova záležitost, nedělalo mu problém k nim v noci vstát, přebalit je, dcerce ohřát láhev a synka mi přinést do postele na kojení. Pravidelně jezdil na procházky s kočárkem, abych si oddechla a nemusela jsem mu o to říkat. Prostě mi řekl, ať připravím mladšího, on oblekl starší a vyrazili. Pomáhá mi se vším, co je třeba, ať je to okolo dětí nebo domácnosti. Zrovna mám na stole kytice 9 růží, kterou mi dnes přinesl - nemám svátek, ani narozeniny, ani žádné výročí. Prostě jen tak.
ALe co se svátkú týče - nejsem pro žádný konkrétní svátek. Přijde mi to takové divné, svátek má být přece každý den. To je pak takové vynucené, teď je den, kdy se máme chovat hezky, nosit květiny, být spermuži a superženy, ale zítra už je normální den, tak to na ničem nezáleží... to já moc neuznávám. Opravdu víc mě potěšila ta kytka dneska než kdybych ji dostala v jeden konkrétní k tomu určený den.
 Dáša 
  • 

Re: Můj skvělý manžel je i skvělý táta 

(16.6.2006 22:32:13)
Já sice nemám takového muže, který by mě běžně zastupoval zcela v péči o děti, ale když je zle, je toho schopen. Sice je mnohem přísnější, zato má lepší fantazii a více sportovního ducha, což je pro děti zase něco nového, jinak přínosného. Já po mužích nechci, aby byli stejní, jako ženy, aby dělali stejné věci a stejným způsobem. Mužská energie je jiná a mně to přijde zajímavé. To je to, co nás ženy na nich přitahuje! Kdyby byli stejní, jako my, tak na co bychom je měly? To bychom stejně dobře mohly žít se ženskou... :-)
 Rosie 


Vzor pro děti 

(16.6.2006 23:25:35)
Dášo, nejde o zastupování, ale o to, že je ochotný to udělat, aniž bych ho požádala. Vždy to samo vyplyne ze situace, prostě vidí sám, kdy je to potřeba. Tím, že mu nedělá problém třeba umýt nádobí, když já věším prádlo, ukazuje dětem, že není potupa pro chlapa dělat práce související s domácností, protože pak můžeme třeba společně jít s dětmi dřív ven. A děti vidí, že táta se umí postavit ke každé práci, ať je to třeba přestavba koupelny, kterou právě manžel dělá nebo jejich společné tajné upečení bábovky, abych to jako nevěděla. A při všem se mu motají pod rukama, protože já nevím čím to je, ale s tátou je každá práce vždycky zábavnější, vždy si u všeho užívají hromadu zábavy ....
 nona16 
  • 

Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 11:55:37)
Souhlasím s Vámi. Bohužel vedle poctivých otců, kteří by si den otců nesporně zasloužili, početně tvrdě převládají takoví, kteří své děti vidí snad méně, než jejich tetičky, dědečkové či babičky. Podívejme se např. na vysoké politiky - tátové batolat, a přesto doma nejsou celé týdny... A nikdo se tomu nediví. Kdyby přišel rozvod, budou chtít "dítě napůl". Takže jsem pro zavedení dne babiček. protože babičky, ač mají za sebou život ve dvou směnách, ještě rozdávají svou lásku a péči nejen svým dětem, manželovi, ale i vnoučatům. (Takové statisticky převládají.)
 Karel 
  • 

Re: Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 12:53:03)
Opatrně s tou statistikou,
já bych řek, že "statisticky" jsou chlapi, které popisuješ, v drtivé menšině.
Stejně jako babičky - znám bohužel většinu takových, které žádnou lásku nerozdávají, na vnoučata zcela kašlou, podívat se na ně nejdou nikdy, a když už si je "nechají přivézt", po hodině naznačujou, že už toho mají dost...
A taky bych si netroufl to zobecňovat.
 Dana, tři kluci a holka. 


Re: Re: Re: Muži mají svátek denně 

(17.6.2006 11:36:01)
Ahoj Karle scela souhlasím s tím co jsi napsal o babičkách taky máme jednu takovou je to moje tchýně,ta koupí něco málo vnoučatům k narozëninám aby se neřeklo a o hlídání nemůže být ani řeč a den otců by se určitě slavit měl s tím souhlasím.
 neregistrovaný 


Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 12:24:07)
Tak přesně tuto reakci jsem zde čekal. Určitě nebudete jediná. Jste přesně ten typ "většiny" žen, které křičí o rovnoprávnosti, ale myslí tím pouze to, že ženy musí mít ve všem stejné podmínky a možnosti jako muži, ovšem musí zůstat řada věcí, které patří jenom ženám. JAk červená barva na býka na Vás púsobí když někdo popře výraz "mateřská" a nahradí ho výrazem ,správným, "rodičovská".
Já zase neznám ve svém okolí otce, který by se nebyl schopen postarat o dítě takřka hned druhý den po porodu (bohužel, a to myslím naprosto vážně, kojit a rodit "zatím" nemůžeme). Naopak znám plno žen které dělají naschvály a děti "nepůjčují ( co kdyby to dítě zjistilo, že otec je kvalitnější rodič než matka). Přesto nebudu generalizovat.
Závěrem. Článek se mi líbil a skutečně mě pohladil po duši.
 Martanek 1 
  • 

Re: Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 12:55:28)
Milý pane neregistrovaný, pokud máte dojem z mého příspěvku,že jsem typ ženy, která je feministkou, nabádá děti k nenávisti k otci a pod., tak se pletete. Spíše z Vás je cítit nenávist k ženám, které jak jsem pochopila bydlí ve Vašem okolí. Já jsem jen vyjádřila svůj názor a ten je, že ještě nějakou dobu potrvá , než my ženy tento svátek přijmeme bez toho, aniž by bylo nějake "ALE". Opakuji, je to škoda, ale je to tak. Ovšem je na každém, jestli chce slavit nějaký svátek nebo ne. Podle mně si mají partneři pomáhat a společne vychovávat děti a nemusí se slavit nic. A jen bych Vás chtěla poopravit, DĚTI se nepujčují, ony se vychovávají. To slovo je vážně hnusné. Zkuste příště použít jiné.
 neregistrovaný 


Re: Re: Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 13:21:40)
půjčování:
Většina žen a to i tady, si myslí, že dítě je jejich majetkem ( ony ho 9 měsíců nosily, porodily a jedine je "matku" dítě potřebuje) a tyto své děti otcům půjčují (ony to tak nazývají, já to jen převzal)když to uznají za vhodné. Tyto nedovolí jakékoli vměšování do výchovy "svých" dětí. Tyto ženy skutečně nemám rád.
napsal jste: Většina mužů má svátek denně. Možná bych jejich svátek přijala a oslavila tak, že se važně alespoň jeden den v roce postarají o své ratolesti a pak možná další rok jim děti ten diplom dají. Samozřejmně jsou muži, kteří si to zaslouží už letos, ale těch je bohužel pořád ještě málo. Škoda....

Tedy já to chápu tak, že podle Vás se "většina" mužů nestará o své děti ani jeden den v roce. A že jen málo z nich to udělala alespoň letos. Z toho zase vyvozuji VAši nenávist k mužum, kteří bydlí ve Vašem okolí.
 Martanek 1 
  • 

Re: Re: Re: Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 13:27:34)
To je V
 Martanek 1 
  • 

Re: Re: Re: Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 13:27:40)
To je V
 Martanek 1 
  • 

Re: Re: Re: Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 13:36:52)
To je Váš názor, že nenávidím muže. Obhajovat se nebudu a ani nechci. To co jsem napsala, za tím si stojím. Ať jste to pochopil po svém nebo ne. Ve svém okolí znám jednu ženu, která skutečně jak Vy říkáte "nepůjčuje". dítě otci. Dokonce přiznám, že je to moje švagrová z manželovy strany. Nesmírně mi to vadí, odsuzuji to a ona to také dobře ví. Nevidím věci jak si myslíte jen žensky, ale snažím se myslet hlavně na děti. Opakuji, slavení svátku je druhořadé. Ať každý sám za sebe zhodnotí jaký je otec, či matka a pak si to slaví. Vždyť o nějaký svátek vůbec nejde.
 neregistrovaný 


Re: Re: Re: Re: Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 13:52:28)
Ano máte pravdu. Stejně jako Váš názor, že nenávidím ženy a blábláblá. My se neshodnem, takže to ukončeme.
Příjemný víkend
 Martanek 1 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 14:04:25)
Nejenom vikend :)
 Dana, tři kluci a holka. 


Re: Re: Re: Re: ten můj by si svátek určitě zasloužil 

(16.6.2006 14:15:05)
mám 4 děti s toho dvě s prvního manželství,které můj nynější manžel vychovává,staršímu synovi byly 2 roky a mladšímu 3 měsíce,manželovi bylo tenkrát 20let a už tenkrát by si ten svátek zasloužil a myslím že takovích super tatínků je víc!!!!
 neregistrovana baba 
  • 

Re: Re: Re: Re: Muži mají svátek denně 

(18.6.2006 19:14:17)
souhlasim s vami - moje maminka byla jedna z nich a za otcem jsem zajela kouknout az po 30-ti letech po mamincine smrti. je to skoda, ze nas nechtrela pujcovat, protoze jsme totalne odcizeni lide - hrozne divny pocit... maminak meho otce nahradila chlapem, ktery me tyral, ze by za to byl nadosmrti zavrenej.... souhlasim, ze existuji take zeny, ktere popisujete... je to smutne, ale je to tak... a je v nich spousta zloby... tata totiz mamu podvadel s jinyma zenama a ona to nemohla prekousnout, tak se mu pomstila, ze najela s propagandou svych deti proti tatovi... a vzala si jineho, jeste horsiho - tyrana svych deti a take ji zalejval... no a kdyz to shrnu, tak to nikdy nebyla jeji vina, ale vsech okolo... ja si myslim, ze predevsim mela myslet na sve deti
 Kačka+Miška+Eli+Anička 


Re: Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 13:36:37)
Ahojky :o),

článeček se mi moc líbil a myslím, že otcové si svátek zaslouží :o), vždyť ti špatní na něj stejně budou kašlat. Moc obdivuji muže, kteří jsou s dítětem na rodičovské "dovolené".


pro neregistrovaného :o) : na mě zas jak červenej hadr na býka působí to slovo "DOVOLENÁ" :o(, protože to jaksi evokuje v mysli obrázek pláže a válení si šunek a to rozhodně "dovolená" není.
 Kačka+Miška+Eli+Anička 


Re: Re: Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 13:42:16)
Pardón vypadlo mi slovíčko :o) a hnedka by to změnilo význam :o(

mělo tam být: a ona to rozhodně "dovolená" není.
 neregistrovaný 


Re: Re: Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 13:47:40)
Měl jsem spíš namysli rodičovská "láska, péče atd". Jinak souhlasím.
 Kačka+Miška+Eli+Anička 


Re: Re: Re: Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 13:56:54)
:o)
 Ivana Procházková 


Re: Re: Muži mají svátek denně 

(16.6.2006 17:47:17)
Co to má být? Termín "mateřská" nahradit správným výrazem "rodičovská"??

Mateřská je snad prvních 28 týdnů (maximálně 28, může být i kratší) a rodičovská ten zbytek.. A znamená to, že na mateřskou může jít skutečně jen matka, kdežto na rodičovskou dovolenou oba.. Jestli to chceš změnit, tak asi budeš muset zalobovat u zákonodárců.
 Xenie 
  • 

Re: Muži mají svátek denně 

(17.6.2006 11:52:46)
Bohužel já znám ze svého okolí hodně mužů,kteří do kategorie dobrý otec rozhodně nespadají.
Otec mé dcery jím také není.A že by se dokázal starat o dítě hned po porodu,chacha.
Dítě přebalil asi 5 krát v životě,nikdy k němu v noci nevstal,naopak si mejdanil a jezdil odpočívat k moři a to navíc je emigrant,takže dítě vidí velmi málo a jak je vidět ani o to nestál,když mu byly vždy přednější radovánky vlastní.Taky to přiznal - když budu kritický,myslím hlavně sám na sebe,abych se měl bájo.
Tahle věta vás opravdu hodně potěší.
Sice to sama víte a tušíte,ale ten druhý vám to nevyvrátí,ale naopak potvrdí,že na prvním místě je on,protože prý "musí žít život".
Těchto příkladů mám řadu,ale je pravda,že v zahraničí jsou muži trochu jiného ražení,tlačí kočárky,skáčou kolem dětí,ale to jsou ti rodilí,ne emigranti.Pro které je přednější pivo,ležet na gauči a koukat na TV.
Pak dopadnete leda tak,že malé dítě křičí v kině,musíte s ním odejít za dveře a tam zůstanete sama s kočárkem 2 hodiny,dokud se otec nedokouká na film.
Že by ho napadlo,co vy tam asi na té chodbě celou dobu děláte?
Kdepak.
Takže Marťánek má bohužel pravdu,nebo kdo to psal.
Jsou skvělí muži,ale není jich většina.
A otcové to samé.
Někteří dobří,ale velká řada špatných.
Vidím to u svých kamarádek,jak dopadly a jaký měli jejich otcové vztah k dětem.
To už nemluvím o mužích,kteří jsou schopni se třeba dvakrát oženit(bigamie)a mít naráz děti se dvěma ženami.To je případ ze současnosti.
 rowdy 
  • 

Re: Re: Muži mají svátek denně 

(18.6.2006 15:49:02)
To je pěkně hloupé domnívat se že tak to chodí v zahraničí. Kde v zahraničí? V Rusku? V kongu? V USA? Ve Francii? Vždyť lidi jsou všude stejní.
Mě takový názor dost uráží, protože jako přísný abstinent, nekuřák, který věnuje rodině cca 90 procent svého volného času. Bohužel trávím dost času v práci, a kdyby manželka zvládla vydělat tolik peněz jako já, (a kdybych nebyl vázán různými zkouškami, školeními apod.) hned bych šel na rodičovskou. A považuju se za muže, takže takové výkřiky, že muži se u nás špatně chovají beru osobně jako urážku. Moji přátelé se chovají podobně jako já, a kdybych neměl souseda, který je totální hovado, tak bych ani nevěděl o takových "neotcích". Ale bohužel vedle své manželky je ještě velmi slušný člověk (aspoň když je doma on, tak nechodí jejich osmiletá dcera v jedenáct v noci do hospody pro cigarety).
Jde mi jenom o to že tohle generalizování je zrovna tak pitomé, jako řeči tohoto zmíněného manželského páru na mou adresu (parafrázované kolegou jako: Ty nekouříš, nepiješ a věnuješ se rodině? Tak to jsi opravdu divný :D ). Zrovna tak by se dalo říct že ženy u nás jsou užvaněné, intrikánské, peklovyhledávající stvoření,bezohledné, uřvané, denněopilé (to si v žádném případě nemyslím, to jen naše sousedka).
 Věra S. USA 
  • 

Re: Muži mají svátek denně 

(18.6.2006 18:09:09)
Asi tě, Martiku potěší, že v Německu, Holandsku a dalších evropských zemích se tradice Dne tatínků vyvinula právě tím směrem. Je to nejčastější náplň svátku, že se pár tatínků dá dohromady, sbalej děti a vyrazej do přírody, do ZOO nebo třeba na fotbal... Plánují tuhle pánskou jízdu s dětmi mnohdy půl roku dopředu. A tak má "svátek" taky maminka.
V Americe, protože už je grilovací a koupací sezóna, je to spíš o slavení s jídlem a pitím...a opravdu o dárcích a zase dárcích. Ale ne pro všechny.
Je to jako s každým svátkem, je takový, jaký si ho uděláme: Můžeme dárky koupit, nebo je udělat nebo dát kupónovou knížku, aby z toho měl něco delší čas. Třeba na umytí auta, snídani do postele...A věřte, že děti jsou velmi kreativní. A i učitelky ve školce a ve škole. I v různých církevních obcích, kde často pořádají slavnost pro tatínky s dětmi.
O tom neslavení, protože nedělám něco, co se musí, nebo že to někdo zprofanoval, jsme už mnohokrát diskutovali... Je to stejně postavené na hlavu jako komerčnost. Svátky jsou starodávné i moderní rituály, slavnostní zastavení v životě, chvíle společné radosti, když si je takové uděláme...Děti je milují a potřebují pro svůj duševní vývoj. Nemáte nejhezčí vzpomínky v životě právě na takové slavnostní chvíle? Na tajemství chystaných dárků . To , že dáváte také vy jako dítě, a ne jen přijímáte. Článek je právě o tom a ne o nějakém dalším komerčním svátku.
Den tatínků také přispěl svým dílem k té sympatické změně v otcovské roli, o které autorka píše. Zdůraznil jejich úlohu ve výchově dětí. A ty jej slaví stejně nadšeně, jako Den matek, někdy ještě raději, prože to bývá větší legrace, jak už to s tátama bejvá. Věra S.
 Petr 
  • 

Re: Muži mají svátek denně 

(21.6.2006 13:18:36)
Myslím si, že důvod oslav dne žen je ten, že ženy nemají tolik uznání za svoji práci jako muži. To je chyba společnosti. Být mámou doma je v dnešní době "podřadné" a reakce na mamateřství se hemží větami "vždyť sis ještě nic neužla", "ty se uvážeš k plotně?" nebo "chudáčku a co kariéra?". Takže Den matek a den žen jou zde určitě na místě.
Tvrzení, že si ale otcové svátek nezaslouží, protože to jsou většinou burani a násilníci odmítám. Většina mužů je zodpovědných a myslím, že si v některých ohledech se ženami moc nezadají. Každý máme své stinné stránky.
 Rijana 
  • 

Re: Muži mají svátek denně 

(22.6.2006 12:57:06)
To já si stěžovat nemůžu. Můj chlap je dokonalým otcem a musím přiznat, že jsou věci které dělá lépe než já
 Peťa+ dcera 3 roky 
  • 

Re: Muži mají svátek denně 

(21.6.2009 15:27:08)
S tím tedy nemůžu souhlasit - nevím, proč by měli mít muži a otcové svátek denně... nebo možná tím myslíš takového toho muže, který ač má děti, akorát leží na gauči u fotbalu, dětí si nevšimne a doma nehne rukou. Ten třeba jo a svátek si nezaslouží - ale to existují i ženy, které si nezaslouží svátek matek....
Můj muž si naopak svůj svátek rozhodně zaslouží - dělá doma, co je potřeba, není pro něj problém postavit se k žehlícímu prknu, k dřezu, vynést odpadky, no a hlavně pro naši dcerku je báječný táta a dovede se o ni bez problémů sám postarat - což bude nejspíš tím, že od mala se péče o ní aktivně účastnil a ani takové přebalování pokakánka nebo krmení malé "divé zvěře" kašičkou mu není cizí :-)
Takže my jsme mu dnes s radostí daly dáreček - jeho oblíbenou dobrůtku :-)

A mně se celkově myšlenka svátku otců zamlouvá - když slaví svůj svátek matky a děti, tak proč ne tátové. Myslím, že je dobře, když jsou během roku takové svátky, kdy na sebe vzájemně víc myslíme a je to pěkná příležitost dát si dáreček a říct něco hezkého...
 Martina 
  • 

 

(16.6.2006 12:11:52)
se tatínek mých dětí (jinak skvělý), postará, aby mi děti k svátku matek nakreslily obrázek, zajistím já totéž pro něj o těch pár týdnů později.
 marie 
  • 

tak to se nedočkáš 

(16.6.2006 12:25:45)
Když bych se říila tvojí radou, nikdy bych nic nedostala:-)takhle to nefunguje, u dárků se nedá počítat s nějakou reciprocitou.
 Meluzína 
  • 

Re: tak to se nedočkáš 

(16.6.2006 14:56:14)
Když jsem byla malá, pořád jsem něco vyráběla - dárky. Milovala jsem to a dneska mám pocit, že tím rodiče až příliš terorizovala :o)))
na MDŽ, svátek i narozky (a dost často v mězidobí) jsme s tátou vyráběli společně. Aby si můj výtvor mohla mamka nechat a byl třeba i funkční :o)
Krásné roky....
 veronika, Martínek 11/00, Tomášek 4/03 
  • 

Re: Až 

(16.6.2006 12:53:59)
zkus to opačně, já to chci tak zkusit letos taky. Klukům řeknu aby namalovali obrázek tatínkovi a příští rok se s dostatečným předstihem zeptám tatínka, jestli už poradil klukům namalovat obrázek pro mě. A jsem zvědavá, jaký pro něj namalují a jaký pak s tatínkem vytvoří pro mě.
Náš tatínek je s námi moc rád, ale opravdu nemá moc času a nezlobím se, že mu občas něco připomenu. Snažím se připomínat s citem.
 Motýlek+2 děti 


Re: Re: Až 

(16.6.2006 12:59:51)
Naše dcera se narodila na den otců v neděli takže my o něm moc dobře víme a slavíme ho společně s jejímy narozeninamy a mužovými narozeninamy prostě mejdan.
 Martina 
  • 

Re: Re: Až 

(16.6.2006 13:09:30)
No, a jsme u toho. I když je tatínek mooooc dobrej, tyhle (ne)všední drobnůstky musí ohlídat, připomenout maminka.
Takže slavme otce, ale nééé za tu všední, drobnou, neviditelnou a přitom náročnou práci a péči, za kterou jsou (někde, někdy, když to maminka či učitelka připomene) slaveny maminky :-)))
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Re: Re: Až 

(16.6.2006 13:27:14)
Právě u nás to hlídá tatínek, já s tím mám problémy... Byla bych schopná zapomenout i na Vánoce :-)
 Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Až 

(16.6.2006 13:29:03)
Tak jo, ten si zaslouží obrázky a kytičku a pusinky a všechno :-)))
 Petr D 
  • 

Hluboká poklona 

(23.6.2009 17:05:01)
Tedy: smekám před autorkami těch příspěvků, které nejen existenci svátku otců připouštějí a vítají, ale i před těmi, které ji alespoň zcela nezatracují!
Žena, která dokáže spontánně říci, že muž je v rodině stejně důležitý jako ona, je vzácný úkaz, který dokládá, že ženy, uznávající tradiční hodnoty a rodinný model, ještě existují.
 Petra Neomi 
  • 

Re: Hluboká poklona 

(23.6.2009 18:16:29)
Co je na tom, že muž je v rodině stejně důležitý, jako žena, tradičního? Tradiční přístup bohužel byl, že muž je v rodině pánem, ne stejně důležitý jako žena.
 Dita 
  • 

Re: Až 

(16.6.2006 14:12:54)
Zajímalo by mě, jakým způsobem slavíte narozeniny atd. Děti vám taky kreslí obrázky? Tak to by pak neměl být problém i při oslavách dne matek a otců, ne?
 zena v domacnosti 
  • 

Re: Až 

(18.6.2006 19:34:41)
tak to nezacnete ani jeden nikdy a v tom pripade to vidim jako pocatek zkazy vaseho manzelstvi/vztahu. Muj manzel neni iniciativni osoba, ale ja jsem vzdy byla, dcera vzdy malovala obrazky pro tatu a vzdy mu to davala - a i kdyz ja jsem obycejne nedostala malovany obrazek od dcery z iniciativy tatovy, tak obcas tu iniciativu ukazal a obrazek jsem prece jen dostala. Ted je dcera vetsi a je iniciativni sama od sebe - dnes vytvorila obrazek pro tatu na kompjutru sama a ja tam pouze neco pridala a to bylo radosti. O to mi slo jako matce. Ukazat diteti, ze v rodine panuje laska. Letos manzel ke dni matek iniciativni nebyl vubec - zadne kvetiny, pranicko ani darecek. Vubec jsem se nezlobila, vsichni tri jsme se objimali hrozne dlouho a davali jsme si pusinky. Proste jsme si udelali pekny den. Minuly tyden mi koupil maly fotacek. Proste mi ukazal, ze me opravdu miluje jindy.
 Saša, 2/98 


Zrušme všechny svátky 

(16.6.2006 13:47:08)
Jsem proti zavedení dne otců, ale stejně tak bych zrušila den matek, sv. valentýna a další nesmyslné svátky. U nás doma neslavíme kromě vánoc a dětských narozenin nic. Dárky si dáváme po celý rok, když chceme někomu udělat radost. A já to beru tak, že kdyby mi manžel kupoval dárek třeba k výročí svatby (taky neslavíme), bude to proto, že MUSÍ. Když mi ho přinese třeba 16. června, protože zrovna svítí sluníčko a on za výlohou viděl něco co by se mi líbilo, je to proto, že mi chce skutečně udělat radost. Takže asi tolik ke slavení.
 BáraV 
  • 

Re: Zrušme všechny svátky 

(18.6.2006 9:24:51)
Souhlasím! Skvěle napsané:). Já nemám ráda ani Vánoce a Velikonoce-taky mi to přijde nesmyslný. Nechápu,co se staví, když je většina lidí nevěřících. Stejně jde jen o to, aby aspoň párkrát do roka obchodníkům stoupla tržba...
 b+h 
  • 

Re: Zrušme všechny svátky 

(18.6.2006 18:39:46)
takhle to vysvetluji manzelovi uz leta letouci. nepotrebuji na den matek kytku, pranicko a darecek - chci vasi lasku po cely muj zivot a to same chci dat ja tobe a to same si navzjem vymenit i s nasi dcerou - lasku za lasku.... na co nam jsou dary v den svatku, kdyz si je muzeme koupit v kteremkoliv dnu v roce a udelat si navzajem radost... mozna na tyto "urcene" dny stejne lobovali byznysmeni v senatu, protoze to videli jako oportunitu vydelat peniz... a lidi to odkyvali jako dobry napad, protoze o utraceni penez nebylo reci..
 Gábi, 2 děti 


Re: Zrušme všechny svátky??? 

(19.6.2006 8:29:19)
Nijak mě nedojímají svátky typu "den otců", "den matek", "sv. Valentýn" ani jako rodina neprožíváme oslavu jmenin (v Čechách dost rozšířenou).
Ale asi než svátky rušit obecně je lepší si z nich vybrat.
V Čechách máme velký problém s tím, že se svátky vážou na politickou konstelaci - viz degradace MDŽ. A většina svátků jako vánoce, velikonoce nebo sv. Valentýn se změnily v nakupovací horečku v obchodech přehlcených nevkusnými "tématickými dárky" či "výzdobou". :-(
Ale jde o to, že "jaký si to uděláš, takový to máš" - nakonec skoro každý den je důvod k oslavě ;-)
 Meluzína 
  • 

MŮJ TÁTA JE JINÝ 

(16.6.2006 14:44:26)
Můj táta...sousloví, které bych chtěla vyslovovat ještě hodně hodně dlouho... Můj táta je ten táta s "T" velkým jako mrakodrap.
Souhlasím (jen) s nadpisem prvního příspěvku. Můj táta by měl mít svátek každý den. On si ho zaslouží. Byl to on, kdo mě naučil kreslit, zpívat, jezdit na kole, plavat, hrát líný tenis, pokoušel se neúspěšně o špl, naučil mě počítat, naučil mě úctu k druhým, naučil mě mít kamarády a mít je ráda...
Je to on, s kým probírám nyní pracovní záležitosti, kdoje mým rádcem, mým kritikem, KDO JE MI ÚPLNĚ VŠÍM.
Pomáhá mi každý den, čte má ještě nevyslovená přání. Nejen mě, i mému manželovi, mé matce, svému okolí. je to opravdový táta, skvělý manžel, můj muž ho jako tchána zbožňuje. Nesmí chybět na žádné oslavě.
Je to ten, kdo kdysi před 30 lety máme ušil a nabatikoval šaty, ušil záclony, udělal nábytek, spravil škodovku, obdělával zahradu. Dne je mu 58let, je v čele velkého změdělského družstva, které díky jeho obrovské dřině prosperuje, staví dům...
a co víc - jednou bude TEN NEJLEPŠÍ DĚDEČEK.
Snad jednou nadejde čas a já mu budu moci vrátit alespoň kousíček toho, co dal a dává on mě.
Taťko, DÍKY!
 Dana, tři kluci a holka. 


Re: MŮJ TÁTA JE JINÝ 

(16.6.2006 15:11:20)
ahojky moc krásně jsi to napsala já sice nemám tak báječnýho tátu ale manžela jo a naše tříletá dcera je jeho sluníčko a moc bych si přála kdyby jednou něco takového taky napsala takže jsem jednoznačně pro aby se slavil svátek otců.
 Helois+Hela03/06+Dia07/09 


Re: MŮJ TÁTA JE JINÝ 

(16.6.2006 22:28:26)
Ahoj Meluzíno,
moc ti tvého tátu přeju a tak trochu i závidím, můj táta takový nikdy nebyl, protože to neuměl. Když mu byli tři roky umřela mu maminka a macecha se o něj sice starala, ale bez lásky a on se nenaučil nikdy dávat najevo že má někoho rád, neumí za mnou přijít a alespoň mě za mé úspěchy pochválit, dát ruku kolem ramen, cokoliv... Ale vždycky tady byl a já měla vždy jistotu, že když se mi něco stane, tak tátova pevná ruka to napraví. Neumí vyjadřovat své city a nikdy si s námi neuměl hrát, ale přesto si pořídil 4 děti a svou rodinu miluje nade všechno na světě, vím to, protože to z něj cítím a do dneška ráda vzpomínám na pár okamžiků z dětství, kdy se nás třeba snažil naučit poker a nám to vůbec nešlo (byli jsme moc malí) ale byli jsme šťastní, že u toho táta je. Táta toho nikdy moc nenamluvil, moc nás toho nenaučil a přesto musím říct, že je to MůJ SKVĚLEJ TÁTA, kterého mám opravdu moc ráda.
Teď mám tříměsíční dcerku a z táty je skvělej děda!
Můj manžel je taky skvělej chlap a taky neměl dětství lehký a jak se má táta chovat se teprve pomalu učí, ale já vím, že mé dceři bude tím nejlepším na světě a proto musím říct, že si chlapi svůj DEN zaslouží!
 DENISA 
  • 

Den otců v USA 

(16.6.2006 20:46:35)
Nejhorší je, že veškeré svátky, jako je třeba ten den otců či zamilovanosti na Valentýna dnes už slouží jenom k vytřískání peněz obchodníkům. Už dva měsíce před každým svátkem otravují reklamy od rána do večera v televizi, v novinách, prostě všude a snaží se vás předsvědčit, že jestli tatínkovi nekoupíte ke dni otců nové auto nebo diamant velikosti vejce své přítelkyni, tak je prostě nemáte rádi.
 Martina, Dita 9m 
  • 

Re: Den otců v USA 

(17.6.2006 21:14:55)
Deniso, naprostý souhlas. Už i tady se mi zdá že některé svátky jsou spíše "prodejního" charakteru než aby něco skutečně oslavovaly. A to taky asi je důvod, proč stále méně lidí dokáže dárek vyrobit, nakreslit nebo prostě natrhat kytky - jde se a něco se koupí. Tak si myslím že návrh který zazněl v článku byl docela fajn - nejedná se o propagaci drahých dárků, ale vyslovení díků, obdivu a udělání malé radosti malým vlastnoručním výtvorem. To je pak v pořádku.
 Jarmila-4 děti, 7 vnuků 
  • 

den otců 

(17.6.2006 15:35:25)
Vážím si otců, co se starají dobře o rodinu a nejvíce těch, co vy¨chovávají děti samotní. Můj zeť také sám vychovává tři děti-12,10 a9 let, dělá jim tátu mámu a zvládá to. Pere, žehlí, vaří, peče. Takže před takovými otci smekám.
 Panoramka 


Jsem pro... :o)) 

(19.6.2006 11:14:50)
Nazory typu - "zrusila bych vsechny svatky" - mi pripadaji fakt zoufale...
Vsechny dobre mamy a dobri tatove si zaslouzi takovy svatek... ale neni to o tom, ze ten urcity den budeme delat veci na povel... Proc? Neni k tomu zadny duvod. Dobra manzelka a matka da najevo svemu manzelovi temer kazdy den, jak si ho vazi... a to plati i obracene. Pokud to tak neni a pokud otec se nezajima o sve deti, neni duvod mu s usmevem na tvari prat "krasny den otcu", ze?
To, ze existuje nejaky svatek, prece neznamena, ze se jim nechame zotrocit...
 Saša, 2/98 
  • 

Re: Jsem pro... :o)) 

(19.6.2006 16:37:39)
Jenomže ono tak docela není na každém z nás jestli bude slavit svátky nebo ne. Mamku už nemám a kdyby nedejbože byl den otců, můj otec by určitě očekával, že mu přijdeme přát, protože on je ten typ, který slaví všechny svátky velmi poctivě a nemůže rozdýchat to, že já nechci slavit nic. Popřát ke dni otců by si v žádném případě nezasloužil, ale jistě by každému na potkání vykládal, jak jsem nevděčná, že jsem mu nepřišla popřát. I proto bych chtěla zrušit svátky, protože my sice neslavíme, ale široké okolí od nás očekává, že jim budeme chodit přát ke kdečemu. Lidé nejsou tolerantní a stále jsme za černé ovce široké rodiny. Nemám problém popřát lidem, které mám ráda, ale bohužel je nějak víc těch, kteří to ode mě očekávají a u kterých bych to ze srdce neudělala.
 Saša, 2/98 
  • 

Malá poznámka 

(19.6.2006 16:55:46)
Už pět let chodím na den matek dávat kytku na hřbitov a shodli jsme se s bratrem, že je to nejhorší den v roce. Na hřbitov chodíme po celý rok, ale v tyhle dny, kdy je všude reklama na den matek - květinářství, časopisy, atd. - to nějak víc bolí. Takže asi tak.
 Fanda 
  • 

Ach ty dny matek, otců a dětí... 

(18.6.2007 15:21:27)
Nechápu, proč by se měl tvořit konflikt mezi dnem otců a dnem matek (dědů, dětí, babiček, psů a koček), jak vyplývá z některých příspěvků v tomhle fóru. Mám sqělou rodinu a široko daleko mezi mými známými a přáteli - rodiči není žádný krkavčí otec nebo matka. Asi žiju na jiné planetě. Stejně jako by mě nenapadlo říct o ženských, že neuměj uživit rodinu, ani moje žena by neřekla o chlapech, že se neuměji postarat o děti. Obojí už dávno neplatí. A důvody, proč některá manželství s dětmi nefungují, ať hledají oba partneři v sobě a ne v ostatních příslušnících opačného pohlaví.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.