| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Hexavakcína aneb Co tě nezabije...

 Celkem 282 názorů.
 mapina+3 kluci(01,05,11) 


hexa 

(27.4.2006 7:45:41)
Po dohodě s manželem jsme pro Vojtíška zvolili taky hexavakcinu. Dlouho jsme se rozmýšleli, ptala jsem se po kamarádkách- některe zaplatily, jiné se spokojily s tou hrazenou. Vojtíšek byl po všech 3 vakcínách v pohodě, žádná horečka, jenm po 1. dávce měl nožičku ztvrdlou. PO další dávce jsme místo vpichu masírovali a bylo to v pohodě.
Držím Vám palce, ať 3. očkování proběhne v pořádku a bez větších reakcí.
 HaVe, 2 kluci 05 a 07 


Re: hexa 

(27.4.2006 9:09:02)
reakce naseho Jonase na 1.davku ockovani byla dost podobna - teplota a plac cele odpoledne. Rikala jsem si, proboha, jaka by byla reakce po normalnim ockovani, kdyz tohle melo byt setrne?!? A byla jsem rada, ze jsme hexa koupili, i kdyz doplatek me dost rozcilil. 4500 Kc (za 3 davky), to je fakt sila. Pokazde, kdyz jdu pro neco do lekarny, byt s receptem, tak platim. U dalsich 2 davek uz to bylo bez reakce, prcek ani v ordinace moc neplakal.
V Evrope uz se pry vsude ockuje jen hexavakcinou a u nas se ma pry zacit hradit z pojisteni od pristiho roku, slyseli jste o tom?
 Eva K 
  • 

Re: Re: hexa 

(27.4.2006 9:38:47)
Prý to mělo být už letos, ale kdoví co řeknou po volbách. Eva
 Radka 
  • 

Re: Re: Re: hexa 

(27.4.2006 13:09:01)
Já zase moc nechápu princip, kdy je nárok na tu šetrnější zdarma.
V případě mé dvouleté dcery, mi tenkrát řekla lékařka, ať jí hlásím, horečky, pak že by měla nárok na šetrnou zdarma. Na první dávku reagovala "jen" 24 hodinovým řevem, to samé na druhou, na třetí reagovala horečkami 41 stupňů v zadečku, což je cca o těch půl stupně méně a sráželi jsme čípky koupenými v lékárně. Do karty jí napsala, že má v 18 měsících nárok na šetrnou zdarma. Přestěhovali jsme se a nová paní doktorka mi říkala, že u ní si maminky šetrnou kupují, ale podařilo se mi to prosadit zdarma, s tím, že to máme v kartě. Injekci dcera absolvovala s úsměvem a neměla ani pak žádné reakce.

Nyní máme 5-měsíčního chlapečka, dávali jsme tu obyčejnou, s pocitem přežili jiní, přežijem taky a výčitkami svědomí, když do nás doktorka hustila, že máme koupit šetrnou. Ihned po příchodu od lékaře jsem mu dala panadol baby a to jsem opakovala po 6 hodinách celých 48 hodin, kdy se čeká reakce. Byl jen hodně ospalý a vždy když se probudil, krásně se smál. Reagoval tak na všechny tři injekce.

Takže konkrétní reakce se asi opravdu předpokládat nedají, my to zvládli, ale přeji ostatním maminkám, aby už měli šetrné očkování zdarma.
 Pavla 
  • 

Re: Re: Re: hexa 

(27.4.2006 19:21:13)
My jsme dali také hexavakcínu. Když jsem říkala naší paní doktorce, že jsem slyšela, že se to má už od 1.1.2006 hradit, tak se zasmála a sdělila mi, že to už bylo tolikrát v "plánu", ale skutek utek a že už tomu moc nevěří. Jak je vidět od 1.1.2006 to nebylo, takže paní doktorka měla pravdu....
 Mirka, dcera 10 měs. 
  • 

Re: Re: Re: Re: hexa 

(30.4.2006 23:55:44)
Pravda pravdoucí. Naše paní doktrorka říká, že v našem zdravotnictví byly a jsou dědi vždy na posledním místě. Páni poslanci mě o tom s plnou parádou přesvědčili v posledních dnech, kdy je byly odborníci přesvědčovat o výhodách hexa vakcíny s tím, že by stát měl tuto vakcínu hradit a na tu schůzi úřišli dva, z toho ji jeden řídil. Pak řekli, že budou volby a tak jsou všichni v terénu. Holt korýtka jsou důležitější než děti - bližší košile než kabát.

Jinak my taky dávali hexa a jediná reakce byla, že malá spala celou noc, což po vstávání po třech hodinách byla příjemná změna.
Přeji všem maminkách podobné zkušenosti a spokojená miminka.
 H+M+N 


Re: Re: Re: hexa 

(27.4.2006 20:08:34)
Tak také jsme byli na Hexa vakcině na první dávce a tam to pro nás skončilo.Malej měl horečky,nechuť k jídlu,...Takže také špatná reakce.Vzhledem k naší VVV nejsme očkovaní po druhé.Musíme být zdraví min.2měsíce.Bojím se další a nejenom já,ale i můj manžel i pí doktorka,která je velice starostlivá a hodná.Na další dávku jdeme 1.6tak jsem na to velice zvědavá,po těchto zkušenostech nevím,nevím.Vidím to tak,že se to bude opakovat.Injekce ho nebolela a to nám není ani jeden rok.Budu jen a jen doufat,a nejspíš noc předtím jen proležím.Ať je to šetrná vakcína nebo ne si myslím,že je to jedno.Uspěšné očkování všem
 blka 
  • 

Re: Re: hexa 

(27.4.2006 11:16:32)
Tak o tom,že se očkuje hexavakcínou jsem slyšela jiný názor z úst primářky novorozeneckého oddělení nemocnice Milosrdných bratří v Brně. Očkuje se někde čtyřlátka, někde pětilátka, šest nemocí najednou taky jen někde. Takže není pravda, že Evropa, USA a Kanada jen hexavakcína. Rodiče si mohou vybrat.
 Lenka 
  • 

Re: Re: hexa 

(27.4.2006 11:36:32)
po normálním očkování je reakce obdobná. ZArudlé okolo vpichu a bolestivá noha teplota okolo 37C a po druhé dávce NIC.
MYslím,že se někdy ty šetrné vakcíny přecenují....
 K - dvě děti 
  • 

Re: Re: hexa 

(27.4.2006 19:01:48)
Není pravda, že všude v Evropě se očkuje už jen Hexa. Můj syn dostal hexu v ČR vrámci schvalovacího programu - pokusný králík se souhlasem nadšených rodičů. Vzhledem k tomu, že předvedl velmi podobné reakce jako článková Helenka, pro dceru narozenou ve Francii, jsem požádala tamního pediatra o vakcínu "méně šetrnou" navíc rozloženou do více dávek ( jo taková matka jsem - nechala jsem dítě vícekrát vystavovat stresu z vpichu! :o)) Co bylo zajímavé, že se fr. pediatr mému rozhodnutí vůbec nedivil a v klidu mi vyhověl i když ho to stálo víc práce ....
Dcera prošla všemi očkováními bez problémů a to je naopak ona atopik a ne její bratr.
Přeju Helence, aby ta třetí dávka byla bez problémů.
 klaura 


Re: Re: hexa 

(30.4.2006 22:13:07)
...tiež sme dostali na vyber - drahu,vraj šetrnejšiu a zadarmo,vraj nešetrnu...
Kedže som slobodna matka a našu pani Dr.poznam už od prveho syna,t.j.12 rokov,spytala som sa jej,ake s tym ma skusenosti a čo by mi odporučila...a ona mi sprisahanecky povedala,že je to v podstate jedno,len pri tej šertrnejšej sa picha len jedna inekcia a pri tej zadarmo dve...zvolili sme tu zadarmo,máme za sebou už druhe očkovanie.Maly sa počas očkovania usmieval,pri tej druhej,vraj bolestivejšej jemne mrnkol...nemal horučku,ani žiadne ine komplikacie.asi je to fakt individualne...Pri prvom synovi ešte možnosť volby nebola,takže odpadlo ťažke rozhodovanie a syn to tiež zvladol bez problemov.
 Markéta 
  • 

Re: Re: hexa 

(30.4.2006 22:32:49)
Musím říci, že náš dětský lékař nám vybrat nedal. Syn před pěti lety byl očkován normálně. Jiná možnost nebyla- Dceru narozenou loni v létě jsem dala očkovat taky státem hrazenou vakcínou. Reakce byly přijatelné. U syna jsem panadol dávala jen poprvé. U dcery vůbec. Tam stačilo jen zchlazovat obkladem místo aplikace, které více nateklo. Hexavaxína znamená jen to , že dítě není tak často pícháno do nožičky. je očkováno proti šesti nemocem najednou a organismus si naráz musí vytvořit protilátky proti více nemocem. Reakce tedy mohou být bouřlivější. Státem hrazená vakcína se mi zdá logicky šetrnější. A na injekci mimonko časem zapomene. Nebo vy si snad pamatujete jak vás bolelo očkování. když jste byli malí vy.
 helena, holčička 11.měsíců 
  • 

Re: Re: Re: hexa 

(17.5.2006 8:47:07)
Není pravda,že původní smíšená vakcína je lepší než hexavakcína. Každé dítě reaguje na očkování zcela individuálně. Nikdo se tady nezmiňuje o podstatě hexavakcíny.Hexavakcína má dva podstatné přínosy. 1.snižuje počet aplikovaných dávek a 2.hlavní přínos je u očkování proti černému kašli,kdy hexavakcína obsahuje speciálně upravené čistěné, neživé části bakterie, ketré oprotti smíšené vakcíně mají minimálně dráždit a zatěžovat dětský organismus. Smíšená vakcína takto upravená není a to prvávě způsobuje u citlivých jedinců komplikace typů vysokých teplot,neklidu,nervozity, pláče a dokonce až křečí.Nikdo nezaručí, že pokud necháte dítěti aplikovat hexavakcínu tak bude bez jakýchkoli kopmikací, ale případné komplikace - a zatím se vyskytli téměř ve většině případů jen vyšší teploty jsou podstatně menší než u smíšené vakcíny. Počet dětí, ketré byly bez jakýchkoli komplikací a to ani zarudnutí v místě vpichu je převážná většina. Otázkou zůstává počet vakcín v jedné dávce -tedy 6.Ale tvrzení, že čím více očkování v jedné dávce tím větší zátěž - nikde nebylo potvrzeno a dokázáno, to jsou pouze laické dohady a představy. Závěrem chci říci, že vidím jednoznačný profit pro dítě v hexavakcíně, i když pravde cena to už je věc druhá, farmaceutické firmy jakožto u mnoha ostatních léků se snaží na všem vydělat a není jim ani proti srsti otátka malých dětí. to by ale bylo na delší diskusi. Každý rodič pokud to jen trochu lze se rád uskromní,aby tak malé děťátko mělo to nejlepší, co existuje.
 Veronika, Filípek 5 m. 
  • 

Re: Re: Re: Re: hexa 

(18.5.2006 14:21:18)
Také jsme našemu chlapečkovi koupili hexavakcínu a zatím (máme za sebou 2 očkování, třetí nás čeká příští týden) nebyl důvod k lítosti. Naopak, když jsem večer po očkování marně hledala místo vpichu (po delším a intenzivním hledání jsem objevila malinkatý čevený flíček, druhý den už nebyl ani ten)věřila jsem, že jsme udělali dobře. V podstatě žádnou reakci neměl, jen po prvním očkování si ráno trochu přispal.
Při rozhodování nás také děsilo množství nemocí, které jsou děťátku "vpraveny" najednou, ale naštěstí máme několik dobrých známých pediatrů, se kterými jsme volbu vakcíny diskutovali a jejich doporučení bylo jednoznačné - hexavakcínu, takže jsme pak už ani neváhali (na druhou stranu je pravda, že naše finanční situace nám umožňuje vakcínu koupit bez velkých problémů)
 lenka 
  • 

Re: Re: hexa 

(8.5.2006 15:17:43)
Praveze hezavakcinou se jiz v Evrope prestava ockovat, viz. aperio. cz a dalsi a ockuje se zase samostatnymi, ale vylepsenymi vakcinami, ktere zde dlouho nebudou. Zjistilo se totiz, ze ockovat proti 6 vecem dohromady je taky velka zatez, z okoli vim, ze byli i po hezavakcine deti spatne, nas maly mel normalni ockovani a zvladl vse uplne bez problemu. Je opravdu tezke si vybrat.
 Katka 
  • 

Re: Re: hexa 

(14.5.2006 17:07:11)
A to buďte ráda, že jste platila "jenom" 1500 kč za 1 vakcínu. V některých lékárnách cena přesahuje i 1800 kč!!! Vlastí zkušenost...
 Jarka, dcera 11/05 
  • 

Re: hexa 

(27.4.2006 11:12:23)
U nás byly první dvě vakciny zcela bez problémů. Sice u injekcí hodně plakala, ale to je normální. Včera jsme absolvovali třetí téměř bez pláče, ale dnes v noci jsme sráželi teplotu 39,1 před odečtem. Dnes ráno máme ještě 37,5 po odečtu, ale beru v potaz to, že do toho malého tělíčka jsou vpraveny mrtvé, nebo oslabené zárodky nemocí a ať jde o běžnou nebo Hexa vakcínu, musí se s tím organizmus poprat. Pro mě je důležitý pocit, že jsem pro své dítě udělala maximum. Je-li to alespoň trochu finančně možné, jsem pro koupi Hexa. Má sestra má roztroušenou sklerózu a jedna z teorií je, že to bylo způsobené očkováním proti spalničkám v době, kdy v sobě měla spalničkový virus. Dokázat to již nyní nejde, ale přeci jen to riziko mám stále v hlavě a proto na očkování nechci šetřit.
 Eva K 
  • 

Re: Re: hexa 

(27.4.2006 11:45:41)
Takže máš informace, že hexavakcína nemůže mít následky na zdraví třeba i za pár let? Mě připadá, že to stejně jako u tvé sestry nikdy neprokážou. Kolik let je dnes dětem, které jsou naočkované touto metodou? Existují studie např. o jejich imunitě a o samotné obraně proti naočkovaným nemocem? Nemáš nějaký odkaz?

Proto např. já s hexavakcínou váhám. Někdy je to dražší opravdu to kvalitnější, ale řídit se tím nedá.

Eva
 Radka -Davídek 5 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: hexa 

(30.4.2006 14:02:24)
Já taky hodně přemýšlela jakou vakcínu jestli placenou nebo koupit hexavakcínu.Nakonec jsem si řekla,že ji koupím.Když má být šetrnější tak nač jej trápit.také počítám každou korunu,ale člověk si v životě koupí kolikrát dost blbostí a nakonec je časem nepotřebuje.A toto blbost není-měla by pomoci miminku.Tak malímu koupíme vakcínu a musím říci,že jsem ráda.Malej nemá žádné takové reakce co slyším.Akorát po aplikování je takovej nevrlej a 2 dny spíš prospi.
Tak až přijde druhé dítě váhat nebudu.(snad to bude do té doby trošku hradit taky pojištovna:-))
Teď ji hradí(příspěvek) u nás 700kč vojenská,ale musí u ní být oba rodiče.My bohužel máme každý jinou pojišťovnu.Tak i tuhe výhodu nemůžeme využít.
 Kaca(3deti -13,4,16mes) 
  • 

Re: Re: hexa 

(27.4.2006 16:48:33)
Uplne stejne jsem taky uvazovala, kdyz jsem souhlasila s hexavakcinou pro nejmladsiho. Jenze to neni jedine ockovani, ktere deti potrebuji. Stale nam nabizeji ockovani proti chripce, proti infekci po kousnuti klistetem, proti meningokovi, zloutenka a jine.Vim ze je to mysleno pro dobro deti, ale castky za ockovani jsou pomerne vysoke a vzhledem k tomu, ze deti mam tri a jsem na materske tak bych dala veskere penize a mozna bych si musela jeste pujcit za ockovani. Nejstarsiho syna jsem nechala ockovat proti zloutence- je v rizikove skupine, ten prostredni nastesti ma oboje v ramci studie POET, kterou jsem na radu nasi pi doktorky ucastniky. Rada bych svym detem dala to nejlepsi urcite jako kazda mama,ale bohuzel financni castky jsou vysoke. Tak mi napada jestli se to taky nekdy zmeni a bude si to moci dovolit kazda rodina i ta co neni na tom financne nejlepe...
 Emilka, dva svistici 05/05 
  • 

Jaky je rozdil mezi hexa vakcinou a tou hrazenou 

(2.5.2006 21:31:36)
Holky, jedine rozdil mezi hexou a tou hrazenou je:

a) pocet vpichu, cili ockovani > u hexy je min injekci
b) u hexy se ockuje najednou proti vic nemocem > vetsi napor pro organismus

To, co casto zpusobuje reakce (mimo silne imunitni odpovedi organismu na nejakou tu potvurku), je tzv. nosna latka, tedy to, v cem jsou ty potvory choroby namichany. A ta je u obou vakcin stejna.

Slovo "setrna vakcina" je tedy klamave - jde jen o pocet vpichu, nikoli o setrnost pro organismus malickeho clovicka. V tom je hexa naopak nesetrna, protoze po organismu je vyzadovana velmi silna imunitni odpoved, vzhledem k tem sesti chodobam, co do nej nechame napichat.

Jako u vseho, i tady je treba hodne premyslet a nepodlehat reklame.
 Jana 
  • 

Re: Jaky je rozdil mezi hexa vakcinou a tou hrazenou 

(2.5.2006 21:34:18)
Petro nemáš pravdu.
V té hexa je neživé polio které je šetrnější než živé polio na lžičce .
Hexa je celkově šetrnější než v součtu všechny ty dohromady, je dobrá.
Nejde o klamavou reklamu, v západních zemích se normálně využívá.
 vlakne 


Re: hexa 

(27.4.2006 12:10:43)
Nedávno byl v televizi pořad, jak kde tuto hexavakcínu platí. na slovensku jsou na tom lépe, protože platí vlastně jen doplatek mezi oběma vakcínami. Tady my zaplatíme všechno sami, tudíž za normální očkování státu ušetříme, což se mi zdá dost nespravedlivé.
 Kačka+Miška+Eli+Anička 


Re: Re: hexa 

(1.5.2006 20:34:54)
Tak já nechala dát Miškovi tu hrazenou a v pohodě, poprvé měl jen trošičku zvýšenou teplotu (37,2°C) jinak nic, při píchání injekcí se na p.Dr. smál.

Já taky vlakne nechápu proč poj. nehradí tu částku té obyčejné a na hexa by se doplatil jen zbytek. Je to opravdu NESPRAVEDLIVÉ.
 Ivana Sukupova, 3 deti 
  • 

Re: Re: hexa 

(6.5.2006 22:00:27)
Tak ja vam pisem zo Slovenska, aby ste vedeli ako sa hradi u nas tato vakcina. Za kazde ockovanie - su tri, sa doplaca 1600 Sk, cize 4800 Sk. Takze sme na tom nejak rovnako.
 Ivana Sukupova, 3 deti 
  • 

Re: Re: hexa 

(6.5.2006 22:01:00)
Tak ja vam pisem zo Slovenska, aby ste vedeli ako sa hradi u nas tato vakcina. Za kazde ockovanie - su tri, sa doplaca 1600 Sk, cize 4800 Sk. Takze sme na tom nejak rovnako.
 Kristina Y&M 


Re: hexa 

(28.4.2006 18:19:20)
Muj syn je ockovany hexavakcinou a nemel zadne problemy. Vubec bych na nem nepoznala, ze byl ockovany. My zijeme v Nemecku. Rodice se sami rozhodnou, jakym zpusobem bude dite ockovano a nedoplaci se ani na jednu variantu.
 Eva, Jonáš 2 roky 
  • 

Re: hexa 

(30.4.2006 13:01:56)
Také jsme koupili Hexavac, očkování u nás proběhlo bez obtíží a bez reakcí.Horší je, že jsem si přečetla na stránkách SUKLU, že byla tato vakcína stažena z trhu, protože výrobce nemůže 100% zajistit ochranu proti hepatitidě B. Snad dopadneme dobře, až budeme zjišťovat ty protilátky.Hlavně,že jsme koupili to nejlepší!
 Amálka a Floriánek 
  • 

Infanrix hib nebo Hexa? 

(30.4.2006 17:06:23)
Taky jsme pro našeho malého uvažovali o Hexa vakcíně.Když jsem se u nás v lékarně dozvěděla, že stojí 1780Kč jedna dávka, tak jsem si to rychle rozmyslela a nakonec koupila Infanrix Hib, ten stojí "jen 1100Kč", kterým jsme také očkovali naší prvorozenou dcerku. Byla jsem s ním moc spokojená, neměla vůbec žádné reakce. Když tady čtu reakce na Hexa, jsem ráda, že jsem do toho nešla. Je totiž možné, že takové očkování, kde je těch látek 6 je až moc pro takové drobečky, aby se s tím organismus dokázal rychle srovnat. Infanrix Hib je pouze 4 kombinace. Pokud tedy chcete děti ušetřit reakce, doporučila bych spíše tuto vakcínu a smířit se s tím, že pak absolvují ještě 3x vpich na žloutenku extra. Přežilo to ale tolik dětí, že si myslím, že to nikomu neublíží, spíš na opak.
Stát by měl více uvažovat. Místo zvyšování porodného, kterého stejně většina rodičů použije pro sebe měl už od začátku tohoto roku začít hradit tyto lepší vakcíny. Myslím, že by tak pro děti udělal více, než to dát jejich rodičům. Stačilo by, kdyby to zvedli z 8500 na 10000 a zbytek šel na očkování.
 Ivana Procházková 


Re: Infanrix hib nebo Hexa? 

(1.5.2006 20:45:28)
Ty děláš, jako kdyby rodiče byli vesměs nezodpovědní hýřilové, kteří zvýšený rodičovský příspěvek rozfrcají pro svoji potěchu místo toho, aby ho použili "pro dítě".

Pro každého normálního rodiče je přeci dítě na prvním místě. Kdo na lepší očkování pro dítě má, tak si ho zaplatí. A je jedno, jestli ze svého vlastního příjmu nebo zrovna z rodičovského příspěvku, ne? A kdo na to nebude mít ani po zvýšení příspěvku, tak asi proto, že děti taky musí do něčeho oblékat, obouvat, rodina musí z něčeho zaplatit nájem atd. Třeba někomu přijde vhodnější, aby děti měly nové botičky místo hexavakcíny, no tak použije zvýšený rodičák na nové botičky.. Ještě, že si každý může rozhodnout sám za sebe, čemu dá prioritu.

Mimochodem, já považuji za lepší řešení Infanrix Hib než hexavakcínu (nikoli kvůli financím). Ještě, že si aspoň o tomhle mohu rozhodnout sama..
 MirkaEyrová 


Re: Infanrix hib nebo Hexa? 

(2.5.2006 0:50:29)
Nepatřím k lidem, kteří by se dnes ihned kvůli porodnému vrhli na počínání nových potomků. Ačkoliv - za jistých okolností by to bylo jedno významné plus při rozhodování...
V každém případě já sama za sebe bych pravděpodobně porodné využila např. na: oblečení novopečenému dítku, postele dětem, kvalitnější psací stoly než ten, co má syn z hypermarketu (rozpadá se), autosedačka a sporťáček pro mímo, police na hračky, kvalitní kožené botičky pro mímo, polštářek a peřinka, povlečení pro děti, sportovní hračky jako je skluzavka, houpačka nebo žebřiny...
Myslíš si, že to jsou věci "pro mě"???
Buďme upřímní. Pokud se porodné zvýší, k dětem se pravděpodobně většinou dostane. Pokud se nezvýší, ty peníze z pětadevadesáti procent stejně nepůjdou na zdravotnictví (léky pro děti) nebo školství:-(((
 Jindra 
  • 

Re: Re: Infanrix hib nebo Hexa? 

(2.5.2006 8:00:40)
Netřeba se cítit dotčený - myslím si, že ten kdo čte tato fóra nebude ze skupiny, která by porodné svému mrněti "projedla".
Ale asi se najdou skupiny, pro které to bude "finančně zajímavé", s tím ale moc nenaděláme.
Jinak naše zkušenost (6 let a 18 měsíců) je - musím to zaklepat- naštěstí dobrá. Asi jednou zvýšená teplota (nijak dramaticky - proti virózám či tzv. šesté nemoci či jak se to u kojenců jmenuje). Ten starší už má za sebou i meningokoka (nemohu si vzpomenout správný název té potvory :-) a encefalitidu a v pohodě.
 Jindra 
  • 

Re: Re: Infanrix hib nebo Hexa? 

(2.5.2006 8:01:08)
Netřeba se cítit dotčený - myslím si, že ten kdo čte tato fóra nebude ze skupiny, která by porodné svému mrněti "projedla".
Ale asi se najdou skupiny, pro které to bude "finančně zajímavé", s tím ale moc nenaděláme.
Jinak naše zkušenost (6 let a 18 měsíců) je - musím to zaklepat- naštěstí dobrá. Asi jednou zvýšená teplota (nijak dramaticky - proti virózám či tzv. šesté nemoci či jak se to u kojenců jmenuje). Ten starší už má za sebou i meningokoka (nemohu si vzpomenout správný název té potvory :-), chřipku a encefalitidu a v pohodě.
 Tereza Majerová, 11, 9 a 1 
  • 

Re: Infanrix hib nebo Hexa? 

(5.5.2006 8:54:46)
Problém je v tom, že hygiena má nakoupené tuny těch levnějších vakcín a co by s nimi asi dělali? Navíc kdo ví, čí bratranec nebo švagrová jsou jednateli firmy, která je prodává...
 Petra, 2 děti 
  • 

Re: hexa 

(4.5.2006 11:10:20)
Dobrý den, nemám čás se probírat všemi příspěvky, které jsou k tomuto tématu, jen mi to nedá, abych se neozvala, protože jsem info hledala před rokem. Vakcína je sice šetrnější, ale nežádoucí účinky způsobuje taky (u klasických vakcin nejčastěji po první dávce u těchto šetrných po třetí dávce). Informace - před rokem, svědčily pro to, že je naprosto jedno, kterou vakcínu si vyberete (většina reakcí na vakcínu dítě na životě neohrozí, byť jsou nepříjemné). Výhodou je, že máte všechna očkování za sebou hned. Může se vám stát to co nám, že dítě bude často nemocné a vy musíte neustále očkování posouvat, ale i to se dá zvládnout. Držím palce P.
 Nika 
  • 

hexa 

(27.4.2006 7:51:40)
Ivo nám naše paní doktorka říkala toto: že je zbytečné kupovat hexavakcínu, protože pokud by měl po normálním očkování, které hradí pojišťovna nějakou reakci, tak automaticky dostane ty zbylé dvě hexavakcíny bez poplatku. Tudíž, že jí přijde zbytečné ji kupovat.
 Petra 
  • 

Re: hexa 

(27.4.2006 8:41:28)
Opravdu buďte rádi, že máte šetrnou vakcínu. Také se na ni chystáme a v okolí slyším na infanrix hexa samou chválu, takže si této možnosti pomoci svému dítěti vážím. Donedávna tohle nebylo a očkovalo se postupně vše zvlášť (neustálé píchání) a v případě hlavně pertuse a obrny živými aktivními složkami, takže Infanrix hexa mi přijde jako rajská procházka růžovým sadem. My třeba v minulosti po té klasické trojkombinaci pertuse, záškrt, tetanus měli téměř neutišitelný řev celé odpoledne a noc po očkování, pokud mimi zrovna nebylo kojeno. Takže jsem to řešila v ty dny nonstop kojením. Po Infanrixu čtyřkombinaci u dalšího děcka byl klid, takže šestikombinaci beru jako nejlepší možný způsob.

Čau Petra
 Petra 
  • 

Re: hexa 

(27.4.2006 12:02:40)
My jsme u naší holčičky poprvé zvolili hrazenou vakcínu a byl to děs...horecky 3 dny, téměř týden nechtěla jíst a zvracela. Potom jsme už raději očkovali infanrixem, ovšem ne zadarmo, zaplatit jsme si to pochopitelně museli sami. Ale vyplatilo se, žádné reakce se nedostavily!
 Dana 
  • 

očkování 

(27.4.2006 8:21:20)
Někdy prostě mám dojem, že z nás jen tahají peníze. Dceru jsem nechala naočkovat normální vakcínou a neměla vůbec žádnou reakci. Taky se nám špatně zhojila jizvička po TBC, ale na kalmetizaci vymačkali hnis a do týdně bylo vše v pořádku. Od kolegině vnučka byla očkována hexa vakcínou a reakce byly podobné jako v článku.
 Veronika 
  • 

Tak nevím 

(27.4.2006 8:34:44)
Nejsem lékař, ale hexa znamená šest ne? To znamená, že miminko jde sice na míň očkování (vpichů), ale zase dostane najednou několik nemocí, takže jeho organismus má asi víc práce, než když se očkuje klasicky po jedné či dvou nemocech najednou. Co mi říkaly kamarádky, které už děti mají, tak na hexa vakcínu by žádná nešla (a nejde o ty peníze). Při klasickém očkování prý miminko víckrát píchnou (to mi přijde jako menší zlo), ale nezatěžuje se tak organismus. Sama jsem v pátém měsíci a začínám shánět informace tohoto typu. Pokud jste někdo zdravotník, nebo máte nějaké bližší odborné informace, budu za ně vděčná.
 Sylvie 


Re: Tak nevím 

(27.4.2006 8:55:31)
Veroniko, ono se dneska standardně neočkuje proti jedné nebo dvěma nemocemi najednou. Běžný očkovací kalendář počítá s tím, že dítě dostane v jedné injekci do jednohé nohy - záškrt, tetanus, dávivý kašel, hemofila a ve druhé injekci do druhé nohy žloutenku B. Najednou, v jeden den. V hexavakcině by měla být navíc ještě obrna, která se jinak nepíchá, ale dává na lžičku. Samozřejmě, jde to rozdělit na jednolivé nemoci, ale to už zase není běžný postup. Dobré stránky o očkování jsou vakciny.net

S.+++
 Méďulka 


Re: Re: Tak nevím 

(27.4.2006 9:38:15)
Presne, souhlasim se Sylvii. Hodne jsem o tom badala na netu, ockovani takhle (sest nemoci naraz) je paradoxne setrnejsi nez injekce postupne co dva mesice.
Mala teda ma za sebou tri davky, nikdy zadnou reakci nemela naprosto super. Starsi dcera mela jeste v roce 2000 stary typ, tehdy Hexa jeste nebyla, aspon se o ni nemluvilo a reakce -horecky , plac....rada jsem si ty penize za Hexu pro mladsi dceru zaplatila. I kdyz je to fakt palka...Me jen vytocilo, ze kdyz to stoji tolik penez, ze se jim vymkla ty protilatky proti hepatitide :-( Bohuzel jsme meli zrovna tu serii toho vyrobce, ktery pak stahoval z prodeje. Tedka jdem na ctvrtou davku, ta by mela byt v poradku. Snad. :-)
 Dita 
  • 

Re: Tak nevím 

(27.4.2006 9:34:42)
Plně s tebou souhlasím-malý sice dostal o tři injekce víc, ale vše bylo úlně v pohodě, bez teplot bez probdělé noci, šest nemocí najednou do jednoho místa v těle je asi pro mimi opravdu dost.
 Eva K 
  • 

Re: Tak nevím 

(27.4.2006 9:59:32)
Pro nás bude tohle rozhodnutí aktuální již velmi brzo, za měsíc a kousek. Jsem alergik a navíc mám autoimunitní poruchu, takže rozhodování je o to těžší.
Očkování na TBC jsme odložili na závěr očkovacího kalendáře. Nutnost vynechat očkování jsem zjistila právě díky diskuzi na rodina.cz, nikdo mě na to neupozornil, zejména můj imunulog mě v tomto zklamal, přímo jsem se ptala, co moje dítě a mé nemoci. Nikdy by neměla dostat "živou" vakcínu, než se potvrdí, že je zdravá (v 1 roce). V což věříme.
Myslím, že je důležité se na věc podívat i z pohledu dlouhodobých následků očkování, jasně teplota či jiná reakce je nepříjemná, ale přejde. Ale co když právě vámi zvolené očkování spustí např. autoimunitu (nedávno tu psala jedna paní článek o svých potížích)? Třeba za dva měsíce? Dají si to lékaři dohromady a zapíší do statistik? Dozvíme se to? Co myslíte? Neukáže se třeba, že očkování působí jen pár let, nebo jen u někoho? Hexavakcína je prý šetrnější v tom, že obsahuje pouze mrtvé štěpy nemocí.
Lékařka nám dala vybrat ze dvou variant klasika ale "mrtvý" černý kašel nebo hexa. Eva
 Sláfka 


Re: Tak nevím 

(27.4.2006 10:35:34)
My máme taky šetrnější vakcínu, ale ne hexa, máme Infanrix hib. Považuji to za lepší. Co se týče více nebo méně injekcí a očkovacích látek, je to problematické. Z hlediska přirozené reakce organismu by samozřejmě bylo nejlepší očkovat každou nemoc zvlášť, ale jednak by se to nevešlo do očkovacího kalendáře a kromě toho, což je asi hlavní, tak by se zvýšilo množství jedovatých látek, které se používají jako nosiče té vakcíny. Takže z toho hlediska, čím méně injekcí, tím lépe. Optimální je také po dohodě s dětským lékařem posunout všechna očkování až minimálně po půl roce věku dítěte (my měli první očkování v 8 měsících). Pokud je někdo v rodině alergik, dá se obrátit se na Očkovací centrum v nemocnici Motol, kde vám přinejmenším poradí, v případě závažnějších nebo naléhavých případů převezmou do péče. Co je mi na nich sympatické, je to, že jsou nestranní odborníci, jejichž rad si váží jak zastánci, tak odpůrci očkování...
 Hanka, syn 8 měsíců 
  • 

Re: Tak nevím 

(28.4.2006 23:47:48)
Podle informace od lékařů komplikace po očkování nezpůsobuje (zpravidla?) samotná vpíchnutá "oslabená nemoc" (hodně laicky řečeno:-), ale pomocné látky. Výhoda kombinovaných vakcín je, že tyto látky se do těla dostanou jen jednou, navíc hexavakcína (konkrétně Infanrin Hexa) má tyto pomocné látky šetrnější. Syn měl kvůli komplikacím při porodu (obtíže s dýcháním v 1. minutě po porodu - aspoň k něčemu nám byl zastavený porod způsobený zřejmě špatnou volbou porodnice:-) zdarma šetrnější čtyřvakcínu (Infanrix Hib) a neměl na ni vůbec žádnou reakci, akorát naposledy, když k tomu dostal na lžičce ještě obrnu, byl den poté o něco víc spavý. Ale četla jsem i argumenty proti hexavakcíně podobného duchu - že je to víc nemocí naráz.
 eva kučerová, oliver 11měsíců 
  • 

Re: Tak nevím 

(29.4.2006 9:47:54)
Tak já teda taky nevim, proč se na to ptáš, když si myslíš, že jsi si to krásně logicky odůvodnila a lékaři jsou pravděpodobně padlí na hlavu, protože jim nedošlo (zatímco tobě ano), že víc vpichů=menší zátěž pro tělo=lepší. Taky nejsem lékař a proto mi nezbývá, než jim věřit. Takže jsem infanrix hexa koupila a synovi nebylo nikdy nic. Je mi ale jasné, že to nemusí být pravidlem a některé děti nemusí ani toto snést nejlépe.
 p+1 
  • 

druhá reakce nejhorší 

(27.4.2006 9:10:04)
Naše dcera měla po hexavakcíně také reakci - poprvé jen trochu zvýšená teplota, po druhé horečky a hodně oteklá noha, po třetí už to bylo úplně bez problémů...
 Petra. Matyáš 8 měsíců 
  • 

Re: druhá reakce nejhorší 

(27.4.2006 9:12:35)
Tak mám hrůzu co nás 2.5. čeká. Jdeme na první dávku Hexy. Bohužel z neurologických důvodů a z podezření na epilepsii ani základní očkování mít nemůžeme.Děkuji za případné rady co dělat, až nám "vypukne" nějaká reakce.
 sarmi 


presne! 

(27.4.2006 9:24:01)
mila maminko, mame to doma podobne, ale rozhodli jsme se pro druhou variantu. vysvetlim - manzel je taky alergik, vitecek je taky stale kojeny a taky mel silnou reakci na tbc, proto byl poprve ockovany az v 8m! taky jsme dlouho premysleli, kterou vakcinu zvolit, ale byli jsme ochotni si hexa vakcinu koupit, prestoze je draha a nemame doma tiskarnu na penize. jenze casem jsme zjistili (z ruznych chatu, diskuzi, od znamych, kamaradu), ze pokud ma mit miminko po ockovani reakci (tzn.predpoklad), bude ji mit i po tzv."setrne" vakcine! takze jsme nic nekupovali a nechali pichnout beznou vakcinu. navic jsem presvedcena, ze jde v urcite mire o lobby lekarenskych firem, kteri maji s mudr. urcitou "dohodu". reakce po ockovani byla jen slaba teplota vecer a rano (pokazde paracetamol.cipek). za 14dni nas ale ceka druhe ockovani, a podle mudr. je pry hure snaseno, nez prvni. snad to dopadne v ramci moznosti co nejlip.
 jak 


Re: presne! 

(27.4.2006 9:33:23)
Teda kdyz to ctu, mam stesti. Syn nikdy po ockovani nemel teplotu, opravdu nikdy, ani zadne jine pruvodni jevy. Tak Vam vsem drzim palce.
Jana
 Jana 
  • 

Re: presne! 

(27.4.2006 9:34:20)
Naší malou jsme nechali očkovat normálně a žádné reakce neměla. Chápu, že Hexa je možná šetrnější, ale my jsme taky byli očkovaní normálně a přežili jsme. Ušetřené peníze jsem raději investovala do plavání s miminkem. Bohužel nejsme v situaci, kdybychom si mohli dovolit obojí.
 Aťka 
  • 

O čem to je? 

(27.4.2006 9:39:59)
Příliš nerozumím tomu, co autorka kritizuje. Její dítě je očkované proti nebezpečným nemocem, na případnou reakci u hexavakcíny byla upozorněna, navíc pokud její dítě reagovalo na tento typ očkování, ať si uvědomí, že při klasickém očkování jsou reakce horší a očkování četnější.
A potom nechápu větu o tom, že naspořeno mají dost, ale paní Lily si při rozhodování, zda koupit šetrnější vakcínu
říká, že si umí představit účelnější využití úspor. To je drsný.
 Zuzana 
  • 

Stát chce asi ušetřit 

(27.4.2006 10:28:23)
Drsné je spíš to, že u nás dává stát na výběr a pokud chcete šetrnější vakcínu, tak si zaplaťte! Proč se teda nedává zdarma automaticky ta nejmodernější a nejšetrnější vakcína, co existuje, tak jako to je ve většině "západních zemí"?
Přiznám se, že o očkování toho moc nevím, ale pokud je to tak, jak se domnívám, tak si myslím, že stát by měl šetřit někde jinde...
 Lucia; brusko 07/06 
  • 

Re: Stát chce asi ušetřit 

(27.4.2006 15:19:21)
No ak do "zapadnych zemi" pocitate aj Nemecko, tak tuna zadarmo nedostanete ani to, co normalne v Cechach a na Slovensku ano. Ako je to presne s ockovanim deti, to este presne neviem (cakame prve babo v lete), ale tiez poistovne tuna tiez preplacaju len tie lieky a ockovacie latky, co su nevyhnutne nutne a ked chcete nieco navyse (co uz poistovna povazuje za nadstandard - ako napr. setrnejsiu vakcinu, tak si doplatite sama. A to do je tuna zdravotne poistenie niekolkonasobne drahsie ako u nas. Priklady z opatery pre tehotne (ja som teraz v 8. mesiaci, tak viem):
- screening test na cukrovku (OGT-test) poistovna nepreplaca (ani v pripade, ze bola u mna zistena znizena tolerancia glukozy este pred tehotenstvom, takze sa dalo predpokladat, ze v tehotenstve sa uz cukrovke nevyhnem), musela som si to sama zaplatit, plati sa 40 € (asi 1200 Kc) a este k tomu 7 € na glukozovy roztok z lekarne.
- triple test ani NT test (meranie sijoveho prejasnenia v 12 - 13 tyzdni) poistovna nepreplaca, ja som si nechala urobit NT test (75 € - asi 2200 Kc)
- Ultrazvuky preplaca poistovna 3 x, tak ako v Cechach, ci na Slovensku, ak chcete mat ultrazvukove vysetrenie castejsie, tak sa doplaca 40 € na trimester (spolu 120 €)
atd.
- test na toxoplazmozu poistovna nepreplaca, ak ho chcete mat, tak vas to stoji asi 36 € (20 € za odobratie krvi u gynekologa a 16 € za laboratorium)
- okrem toho platite kazde 3 mesiace takzv. poplatok na kvartal - 10 €, ked chcete ist k lekarovi (jedno akemu a vzdy, je fuk, ze som chodim teraz len ku gynekologovi ako tehotna, musim mu zaplatit aj tak kazde 3 mesiace 10 €)

Skratka ani v "zapadnych zemich" nie je vsetko zadarmo. To si poniektori nevedia zvyknut, ze "bezplatne zdravotnictvo" neexistuje. Budte radi, ze dostanete v Cechach zadarmo to vsetko, co v dostanete. A mimochodom aj v Nemecku su ludia, ktori su tak chudobni, ze maju problem ten kvartalny poplatok 10 € u lekara zaplatit... Nie kazdy tu ma na nove BMW, naopak bezni ludia chodia nakupovat do Lidla (Aldi a inych diskontov) a v zime sa kuri na 18°C, aby sa usetrilo na vode a kureni, atd.
Inak co sa tyka materskej, tak po 6 tyzdnoch po porode mate narok tak na 154 € (pre dieta) a ak mate dostatocne nizky prijem, tak 2 roky dostanete 300 € (rodicovske) a potom uz nic. Tych 300 € ale dostanete, len ked ste zarobili za pol rok menej ako 8000 € hrubeho, co je pri tunajsich odvodoch a daniach asi 6000 € cisteho za pol roka, cize taky priemerny cesky plat. Cize, ak zarabate tak ako priemerny cech, nedostanete v Nemecku od statu ziadne rodicovske, len tych 154 € na dieta. Co je asi tak porovnatelne s tym, co dostane zena na Slovensku (neviem, ako je to v Cechach). Ked si zoberiete, kolko zaplatite tuna v nemecku len u lekara a v lekarni (za kazdy recept sa plati 5 € ako "spracovatelsky poplatok"), tak to naozaj nie je vela tych 154 €, co tuna dostanete od statu. Takze uprimne vazte si to, co vsetko vam este ceske poistovne preplacaju. Uprimne, dlho to tiez neutiahnu a bud sa budu musiet zvysit poplatky na zdravotnictvo, alebo sa cim dalej bude menej vykonov preplacat. Ale to je uz ina tema...
 Zuzana 
  • 

Re: Re: Stát chce asi ušetřit 

(27.4.2006 15:49:06)
Triple testy a ultrazvuky nejsou povinné, a proto mohou být klidně zpoplatněné. Pokud ale něco stát stanoví za povinnost, jako očkování u dětí, automaticky je to na západě zdarma a to v té nejlepší a nejšetrnější kvalitě. Nevím, jestli Německo je výjimka, ale jinde to tak narozdíl od nás je.
Mimochodem vím, že zdravotnictví není zadarmo, a jsem toho názoru, že zpoplatnit zdravotnické služby je nutnost. Ale není možné, aby nejlepší očkovací látky, které "na západě" plně hradí stát, byly u nás považovány za nadstandard, za který se platí přehnané částky, jinak Vašemu dítěti píchnou "sajrajt". To je jako vydírání: buď zaplať nebo Tvé dítě dostane starou očkovací látku.
 lemi 
  • 

Re: Re: Stát chce asi ušetřit 

(28.4.2006 8:00:35)
No, zijeme v Nemecku a tak negativne jako Lucia bych to rozhodne nevidela! Ano, neco pojistovna neproplaci, ale zase se proplaci veci, ktere si rodice v Cechach musi platit sami, napr. predporodni pripravne kurzy, poporodni kurzy typu gymnastiky, pece porodni asistentky po porodu (chodila k nam domu po navratu z porodnice nejdrive kazdy druhy az treti den a pak kdykoliv, kdy jsme potrebovali!). S ockovanim jsme take spokojeni, povinneho je toho mene nez v Cechach (napr. ne tuberkuloza) a z nepovinnych veci mnoho pojistovna proplaci, napr. meningokoka a mnoho dalsich. Sama mohu ovlivnit, kdy je dite cim ockovano, a neni to spojeno s zadnymi podeziravymi pohledy ci vyroky ze strany lekarky. Na toxoplazmozu jsem si musela priplatit jednou v prvnim tehotenstvi. Zjistili, ze nemam protilatky, a od te doby mi behem prvniho a druheho tehotenstvi delali test jiz nekolikrat zadarmo. Kolik ultrazvuku se plati, nevim. Ma gynekolozka je dela podle potreby (urcite vice nez tri). Ultrazvuk ma primo v ordinaci. Kdyz jsem byla v druhem tehotenstvi v Praze a zacala spinit, nemohla jsem sehnat praxi, kde by gynekolozka mela dost dobry ultrazvuk, aby me mohla vysetrit (vetsinou nemely zadny). Musela jsem tedy do nemocnice. Za fotku z ultrazvuku jsem si tam tenkrat doplatila 60 Kc, v Nemecku dostavam pri kazdem ultrazvuku jednu az dve zdarma. Rodicovska je zde skutecne jen tech 154 Euro, ale v Cechach se vsechny pozitivni zmeny v tomto smeru udaly take jen nedavno. Od roku 2007 ma byt v Nemecku napr. po dobu 12 mesicu rodicovsky prispevek vyplacen ve vysi 60% predchoziho platu (doufam, ze to schvali). Takze se srovnanim opatrne, neni vse tak jednoduche, jak se muze zdat, kdyz se vyjmenuji jen nektera fakta…
 Blanka, Lucka, 13 mes., brisko 11-06 
  • 

Re: Re: Stát chce asi ušetřit 

(1.5.2006 20:28:00)
Dcera se loni v breznu narodila v Nemecku - Bavorsko, nyni jsem ve tretim mesici a test na toxoplazmozu jsem mela zadarmo, v lekarne jsem nikdy za recept neplatila - ale je mozne ze zijes v jine oblasti Nemecka kde se za recepty a za toxo plati....
Jinak za triple test bych si musela taky zaplatit, popr. i za amniocyntezu.
Ahoj, Blanka.
 Pole levandulové 


Re: Stát chce asi ušetřit 

(27.4.2006 22:13:55)
Zuzano, nevim, co je na tom drsneho, kdyz si clovek muze vybrat z vakciny zdarma a kvalitnejsi vakciny placene? Je to otazka priorit, co si kdo zvoli. Mam kamaradky, ktere si setrne vakciny nechavaji platit od pribuznych jako darek pro miminko, nebo se zucastnuji pokusnych programu, jen aby se k ni dostaly.
Na ockovani je mnoho rozdilnych nazoru a vzdycky kolem clanku na toto tema vyvstane bourliva diskuze. Myslim si, ze to je kazdeho vec, zda necha ci nenecha sve dite ockovat /ted mluvim o tech, co ockovani apriori odmitaji/, akorat bych pak neockovanym detem zamezila pristup do kolektivu deti ockovanych, protoze i sebelepsi vakcina nemusi mit 100% ucinek.
Je skvely, ze si dnes clovek muze vybirat a s lekarkou konzultovat jednotlive druhy ockovani a ne jen cekat jako ovce, co mi kdo prideli. Nase rodina je priznivcem vsech ockovani, pochopitelne v domluvenem schematu, aby se to nedavalo jedno pres druhe, ale radeji preziju 1-2 denni reakci s horeckou, nez bych pak prihlizela, jak mi dite umira napr. na meningokoka. Nevim, cim to je, ale Adrian ma horecnatou reakci vzdycky az na druhe ockovani stejnou latkou, tj pri prvni Hexa nic, pri 2. a 3. dva dny horecky, totez pri chripce /mrnata ji dostavaj nadvakrat/. Meningokok a prvni davka Hepatitidy A bez reakce, tak jsem zvedava, jestli potvrdi pravidlo pri pristi davce.
 PajaMM 


Re: Re: Stát chce asi ušetřit 

(27.4.2006 22:17:37)
Skramusko,

asi jde spise o to, ze by se treba mel platit jen rozdil mezi naklady na "klasickou" vakcinu a "setrnou". Je to celkem draha zalezitost a neni to fer. Souhlasim, ze si clovek muze priplatit. Ale platit to cele, i kdyz pojistovna klasicke ockovani hradi cele???
Bylo by to dostupnejsi vetsimu mnozstvi rodin...
 Pole levandulové 


Re: Re: Re: Stát chce asi ušetřit 

(27.4.2006 23:55:05)
Danielo, to mas pravdu, nevim, proc se nedoplaci jen ten rozdil mezi normalni a Hexa, bylo by to logicke. Ale co je v nasem state logicke, ze :-(
Mne spis vadi reklamy zdravotnich pojistoven /ted myslim konkretne OZP, ale u jinych to nejspis bude stejne/, ktere v inzeratu pri loveni novych pojistencu pisou, ze castecne hradi kdejake ockovani ci vysetreni a pak zjistis, ze vlastne nehradi vubec nic, jen mas nejaky bonus, ktery stejne neni ani samozrejmosti a ten muzes pouzit na castecnou uhradu jednoho ockovani.A na vysetreni, co slibuji hradit /napr sono prsou/, mas narok az ve vysokem veku. Nejde ani tak o ty penize, ale vadi mi, kdyz se ze mne snazi delat blbce.Jsme u nich pojisteni vsichni uz hodne dlouho, ale vzdycky, kdyz vidim ty jejich naborove inzeraty, nastvu se.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Stát chce asi ušetřit 

(28.4.2006 6:53:41)
Skramusko,

to naprosto chapu. Reklama je desna vec. Hlavne nekdy hooodne zavadejici.

Preju hezky den! Tady je zase krasne...
 Zuzana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Stát chce asi ušetřit 

(28.4.2006 7:44:35)
Vidíš a mě zase u pojišťoven vadí, že většinou jako preventivní programy nabízí očkování a vitaminy, což bych ani jedno svému dítěti nedala. To podle mě není žádná prevence cpát do dětí mrtvé bakterie, hnisy a nebo chemické vitaminy. A opravdové preventivní programy, jako je plavání a jiné sportovní aktivity se snaží rušit. Asi na to máte jiný názor, ale zkuste se zamyslet, co je to prevence. Aby Vám dítě v zimě neonemocnělo, asi bude lepší zvýšit mu imunitu sportem a příjmem přírodních vitaminů v ovoci. Naopak když ho necháte naočkovat, tím mu podle mě tu ještě zhoršíte a tím bude pravděpodobnější, že nějakou tu angínu během zimy chytne.
A doktorka mi říkala, že nějaké ty vitaminy a minerály (fluor) apod se zdají být prospěšné. Když ale vidíte všechny ty přípravky, co jste dítěti postupně dávaly, pohromadě - kila a kila tablet, tak si uvědomíte, že je to obrovská zátěž chemie pro organismus.
To by ale byla jiná diskuze...
 Eva K 
  • 

Re: Stát chce asi ušetřit 

(28.4.2006 9:48:37)
Souhlasím s tebou pokud jde o vitamíny. Prostě dám dítěti tabletu a nemusím přemýšlet, jestli dnes mělo dost pestrou stravu. Myslím, že to stejné platí pro dospělé.
Moje pojišťovna přispívala loni 1000 kč na plavání dětí, kurz stojí kolem 4500, takže aspoň něco. Taky dává 500 na cvičení těhotných a právě na vitamíny. Jak to bude letos, nevím. Eva
 Radka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Stát chce asi ušetřit 

(28.4.2006 20:54:11)
Ja si naopak myslim, ze Zuzana pouziva mozek. Me tu taky udivuje, jak tu vsichni slepe diskutuji o ockovani jako o necem samozrejmem, prirozenem. Souhlas se Zuzkou.
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stát chce asi ušetřit 

(28.4.2006 21:05:43)
Jasně tak nebudeme očkovat a dovedeš si představit jak to tady bude za nějaký čas vypadat? Nenapadlo tě, že jen díky očkování už spousta nemocí nepostihuje naše děti?
 Pole levandulové 


Re: Re: Re: Re: Re: Stát chce asi ušetřit 

(28.4.2006 23:38:26)
Zuzano, v prevenci pomoci otuzovani a vitaminu podavanych v prirodni forme s tebou souhlasim. Co se ovsem tyce ockovani, nikdo mi nevymluvi jeho prospesnost.
Zatim se mi muj postup vyplaci - chodime se synem trikrat tydne na detske plavani, do kolektivu, spi pri otevrenem okne a saly a cepice nosi na hlave jen pri velkych mrazech, ovoce i zeleninu ji na kila a nemoci se mu zatim vyhybaji. Stejne si ale myslim, ze je to i diky kvalitnimu ockovani.
 Ivana Procházková 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stát chce asi ušetřit 

(29.4.2006 22:04:54)
Skramuško,

naše dětská Dr. nám důrazně nedoporučila očkovat naši malou (1,5 roku) proti žloutence A dříve, než jí bude aspoň 5 let. Stejně tak ani náhodou proti chřipce. Taktéž to zakázala mně, když kojím. Docela na ni v tomto směru dám.. Ale je to věc každého.

Jen mě trochu pobavilo, jak zdraví tvého synka přisuzuješ očkování.. Samozřejmě vám to přeji (a trochu závidím :)), jen přemýšlím, jak by takové očkování asi tak mohlo zabránilo třeba rýmě nebo nachlazení.. (nás rýma trápí od zimy téměř souvisle a bohužel zabraňuje, abychom na to plavání a do dětského kolektivu docházeli :((.
 Lilly+Helenka05,Hedvika08 


Re: O čem to je? 

(27.4.2006 23:28:53)
Zdravím všechny a moc děkuju za spoustu tipů a příspěvků do diskuze. Helenka je dnes - třetí den po očkování - v naprosté pohodě. Možná jsem trochu přecitlivělá. Je fakt, že jsem byla upozorněna, že nepříznivé reakce mohou nastat. Taky je fakt, že peníze jsou a budou a jak se říká "oběživo má obíhat". Tak se omlouvám, pokud máte dojem, že článek je o ničem a já řeším nesmysly. Chci jen vysvětlit, že nejde o žádnou kritiku. Tak jsem to nemyslela. Chci jen, aby ostatní maminky, které se rozmýšlejí o tom, jestli si připlatit za hexavakcínu, věděli, že se tím nemusejí vedlejším účinkům očkování vyhnout. Je fakt, že jsem na to byla upozorněna lékařkou, ale ruku na srdce - tohle se přeci píše na příbalových letácích všech léků od Paralenu po Celaskon. Něčí osobní zkušenost je o něčem jiném, ne?
Ahoj Lilly
 Eva K 
  • 

Re: Re: O čem to je? 

(28.4.2006 9:53:23)
Ahoj, děkuji za článek, pro mě nebyl zbytečný ani o ničem. Je pro nás velmi akutální, Lucce je 7 týdnů. Na hexavakcínu má reakci tuším 20% dětí.
My zřejmě zvolíme střední cestu, Infanrix HiB, kde nejsou "živé složky", ale už se používá déle. Ještě to ale musím ověřit:-)). Eva
 Eva + Vládík 10/03 
  • 

Re: Re: Re: O čem to je? 

(28.4.2006 22:31:45)
My jsme také nechali Vládíka očkovat "lepší" vakcínou, protože je atopik. Naštěstí nám paní doktorka poradila, jak ušetřit peníze. První a druhou dávku jsme koupili jen Infanrix za cca 700,- Kč za jednu a poslední 3. dávka byla Infanrix Hib za 1.300,- Kč. Prý nemusí být všechny HIB, stačí jen ta poslední. Evi, zkus se na to paní doktorky zeptat.
 Daniela, 3 děti 
  • 

hexavakcína 

(27.4.2006 9:40:11)
Já jsem své třetí dceři koupila také hexavakcínu, naštěstí jsem "chytla" nějakou akci, kdy jsem měla jednu dávku zdarma, takže nás to vyšlo na "pouhé" 3000,- Kč. Naštěstí byla holčička úplně bez reakce, takže jsem byla spokojená. Já mám perfektní dětskou MUDr., nikdy se nespletla v diagnóze, pořád se vzdělává, jezdí po různých školeních, v ordinaci má přístroj, kdy z kapky krve pozná, zda je nutné dítěti podat antibiotika apod. Její názor na hexavakcínu byl jedině kladný, vysvětlila mi, že se účinky šesti vakcín nesčítají, ale navzájem se kombinují tak, že pro dětský organismus je lehčí se s nimi vyrovnat.(Nejsem lékař ani chemik, takže to neumím jinak interpretovat.) Jenom si pamatuji na její poznámku, že hexavakcínu vyrábějí 2 různé firmy a ona mi doporučila jen jednu, bohužel vůbec netuším jméno té firmy. Takže že by v tom byl ten problém, proč některé děti mají reakci s teplotou? To je jenom moje domněnka. Ale já bych hexavakcínu nezavrhovala. D.
 Veronika 
  • 

Re: hexavakcína 

(27.4.2006 10:06:13)
Ahoj, četla jsem, že hexavakcina byla stažena z trhu pro její neúčinnost vůči hepatitidě B http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2005_25.htm. Ta by měla být naočkována dodatečně.
 Jana, 2 děti 
  • 

Re: Re: hexavakcína - nižší účinnost složky proti hepatitidě B 

(27.4.2006 10:28:24)
Pokud vím, tak se to týká vakcíny Hexavac, vakcína Infanrix Hexa by měla být v pořádku. Pro jistotu se ale zeptejte svého lékaře.
 Renítko 


Re: Re: Re: hexavakcína - nižší účinnost složky proti hepatitidě B 

(27.4.2006 12:40:09)
Ano, problemy boli s vakcinou Hexavac, Infanrix Hexa je v poriadku.
My sme pouzili pred rokom prave Infanrix Hexa, maly mal po prvej davke teplotu, po druhej a tretej dostal preventivne cipok a bolo dobre.
Nikto nepovie ci by po beznej vakcine tuto horucku nemal, ale ocenujeme 3 vpichy miesto tusim 7 vpichov pri beznom ockovani.
U nas za zatial vakcina tiez hradi cela, jedna davka stoji 1600 Sk.
 Andy +Zdenda 0105 


Re: hexavakcína 

(27.4.2006 12:57:16)
Souhlasim s vama. Nechala jsem sveho syna take ockovat Hexavakcinou [taky jsem chytla stejnou akci] a byla jsem spokojena. Zadna reakce - bez problemu. Za nedlouho jdeme na posledni injekci. Myslim si, ze i toto ockovani probehne O.K.

Pokud budu mit dalsi dite, tak ho necham urcite ockovat stejne.
Aja
 Jana, 2 děti 
  • 

Hexavakcína 

(27.4.2006 10:14:21)
Hexavakcína je narozdíl od klasické vakcíny hrazené pojišťovnou nebuněčná, takže přestože obsahuje očkovací látky proti tolika nemocem, je pro organismus daleko šetrnější a bezpečnější. Navíc očkuje i proti dětské obrně, takže se vyhnete jejímu podávání na lžičku, u kterého hrozí nebezpečí, že v případě zvracení nebo průjmu se látka nevstřebá a očkování nebude dostatečné. Všude ve světě už hexavakcínu hradí pojišťovny, jen my jsme tu 100 let za opicemi. Chápu, že někdo prostě nemá peníze, ale pokud je máte a zvažujete, zda hexavakcínu koupit, tak je skutečně lepší. Důkazem je i to, že pokud bude mít vaše dítě skutečně silnou reakci na klasickou vakcínu (třeba horečku a febrilní křeče), může vám lékař příště hexavakcínu předepsat a pojišťovna ji uhradí. (Nejsem agent farmaceutické firmy, pouze matka a mluvím z vlastní zkušenosti a zkušenosti kamarádek.)
 Jorix 


Re: Hexavakcína 

(27.4.2006 10:27:38)
Včera jsem se u dětské Dr. dozvěděla, že ještě existuje jedna alternativa očkování, takový kompromis mezi hexavakcínou a klasikou. Jmenuje se to Infanrix Hib, je to čtyřkombinace, takže co do počtu vpichů je to stejné jako ta klasika, ale má to nějak šetrněji řešenou tu složku proti černému kašli. Jedna dávka stojí kolem tisícovky (což oproti té hexa znamená na všech třech dávkách úsporu skoro 2000,-). Co je důležité - nechá se na to přejít v případě, že má dítě po normálním očkování nějakou reakci (na hexavakcínu se přejít nedá, to je úplně jiný přípravek). Takže my plánujeme nechat malou naočkovat tou klasikou a tuhle možnost využít v případě, že bude reakce.
 Eva K 
  • 

Re: Re: Hexavakcína 

(27.4.2006 11:52:58)
Tuhle vakcínu nám také doporučovala lékařka kvůli mojí autoimunitě, takže bude opravdu šetrná:-)). Živé složky vakcíny by mohli nemoc u Lucinky "probudit", pokud ji podědila.
Dala nám vybrat mezi touto a hexa, hexa nechci. Eva
 Ivana Procházková 


Re: Re: Hexavakcína 

(27.4.2006 21:46:18)
Taky jsme nechali naočkovat naši malou touto šetrnější čtyřkombinací.

Obrnu holt dostala později na lžičku, což mi nepřišlo nic komplikovaného, a žloutenku B současně se čtyřkombinací do druhé půlky zadečku. Zvládla to v pohodě.
 Tilasmi 


Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 10:15:49)
Lilly
málo kdo ví, že očkování i hexa vakcínou může mít spoustu vedlejších účinků, které mohou například končit zánětem mozku, autoimunitními chorobami jako je cukrovka I. typu, uvádí se i roztroušená skleróza a jiné. Existují studie o tom, že očkování má bohužel na svědomí některá neléčitelná onemocnění.
Pokud měla Helenka první reakci, měli jste trvat na změně vakcíny!!! Problém je, že se v podstatě šetrnější vakcíny nevyrábějí. Takovéto reakce se mohou každou další vakcínou zhoršovat a skončit i anafylaktickým šokem. Proto se vakcíny v takových to případech oklešťují (pokud se rodiče ozvou) např. se dává vakcína bez černého kašle, nebo bez žloutenky, protože žloutenka se dá naočkovat i později ve 12letech.
Bohužel všude se mluví jak je očkování prospěšné, ale nikde se neříká o vedlejších účincích. My jsme společně s Francií jediná země v západní evropě, kde panuje naprostá TOTALITA a rodiče jsou nuceni ze zákona nechat své děti povinně očkovat, aniž by znali negativa očkování a mohli se svobodně rozhodnout zda to podstoupí.

My jsem bohužel měli něco podobného při naočkování šetrnou vakcínou. Reakce byla ale mnohem masivnější, trvala tři týdny, dcera přestala úplně jíst napuchla, špatně dýchala - no hrůza... a kdyby nebylo homeopatie, tak nevím. Podařilo se nám alespoň prosadit změnu vakcíny a odložení očkování až bude mít malá rok.
Lilly to byste možná měli taky zkusit, ať to nedopadne hůře!!
 Wanda, 1 dcera 
  • 

Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 10:37:34)
To je pravda a je to smutné, že měla Vaše malá takové strašné problémy. Přesto si myslím, že povinnost očkování má svou logiku, protože: Když jsou nějaké pochyby (z důvodů rodinné anamnézy), zvolí lékař odklad nebo se neočkuje. Když pochyby nejsou, tak není co řešit - enormní reakce není pravděpodobná a nemá logiku, aby bylo rozhodování zda očkovat či neočkovat na rodičích. Podle čeho by se rozhodovali??? V situaci, kdy jsou ostatní děti 100 % očkované, bych se taky velmi ráda rozhodla nenechat dceru očkovat - to by bylo milé, kdyby všichni ostatní podstupovali riziko a my nemuseli, aniž bychom byli ohroženi nemocí. Kdyby se ale mohli rozhodovat všichni rodiče, jak byste se rozhodli? Nemoci by byly pravděpodobnější než při 100 % proočkovanosti, ale nevěděli byste JAK pravděpodobné. Reakci na očkování byste dopředu neznali tak jako tak......
 Tilasmi 


Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 10:52:09)
To je právě to, že hrozba nemocí není až tak závažná jak se většinou říká, protože jsou i jiné důvody vymizení nemocí. Např. lepší hygienické podmínky než byly dříve, také lepší výživa apod. Ale pochopím očkování proti smrtelným onemocněním jako je např. tetanus, ale proč se například POVINNĚ očkuje proti spalničkám, přiušnicím a zarděnkám???? Když spousta z nás ty nemoci v dětsví prošla bez následků, např. i já jsem tyto nemoci jako dítě měla a jsem mezi živými a bez jakýchkoli následků. Očkování přitom vytváří v imunitním systému tak nepřirozený šok, že se může stát, že začne organismus vyrábět protilátky např. proti vlastním orgánům... a co potom???
 Věra. 


Tilasmi nepovídej nesmysly.... 

(27.4.2006 10:55:14)
Tilasmi plácáš nesmysly. Když se očkovat přestane, nemoce se vrátí...a budem tam kde jsme byli před dvěstě lety...úmrtnost dětí poleze vesele nahoru....

Nejlepší jsou podobní "ználkové" a jejich teorie o očkování načtené od stejných "ználků" z netu...nic, ono je to ztráta času tohle vůbec řešit.....a číst....drž se ve zdraví.
 MirkaV 
  • 

Re: Tilasmi nepovídej nesmysly.... 

(27.4.2006 11:00:23)
Přesně tak. Tilasmi, jeďte se podívat do afriky, jak vypadá průběh nemocí, které Vy už naštěstí vůbec neznáte. třeba změníte názor. Ale jak psala Věra, škoda slov....
 Tilasmi 


Věro, Mirko nepřeji Vám zažít REAKCI na očkování. 

(27.4.2006 11:06:04)
Bohužel z mého zdravého dítěte udělalo očkování díte nemocné!!!!!!
Přeji Vám ať se to Vašim dětem nestane...jinak byste se asi přestali ohánět Afrikou(kde jsou právě ty špatné hyg.podmínky a hlad) a podobnými "Chytrými" slovy!!!
 Věra. 


Re: Věro, Mirko nepřeji Vám zažít REAKCI na očkování. 

(27.4.2006 11:10:59)
Tilasmi, víš, mé dítě také zažilo reakci na očkování -

Jenže vím o něm i něco více, než jen z pohledu vlastního, znám statistiky a dovedu sepsat proč ano , proč očkovat.....takže nehodlám lidi strašit, deptat, ani nikomu vyhrožovat....strašit je jednoduché....dozvědět se něco více už těžší....

Jestli Ti strašit lidi přijde úlevné, straš si je...Tvojě věc a Tvé svědomí....
 Věra. 


Hexavac ano. 

(27.4.2006 11:14:25)
a pro ostatní ,kterří nemají potřebu nechat se od Tilasmi a jí podobným deptačům deptat.

Ano, hexavakcínu doporučuji, pro své případné další dítě jí nechám očkovat. I kdybych si jí měla hradit.

Právě pro nižší výskyt nežádoucích účinků a její celkovou šetrnost, je dobrá . Ano.
 Marta, dcera 9 měsíců 
  • 

Re: Hexavac ano. 

(27.4.2006 11:53:59)
Milá Věro,

jsem ráda, že jsem narazila na někoho, kdo se vyzná v problematice a může mi zodpovědně říct proč očkovat.

Zajímá mě především žloutnka typu B u tříměsíčních miminek. Moc by mě zajímyly ty statistiky :o).

Nejsem rýpal, co chce zastavit vývoj lepších vakcín, ani očkování v zemích třetího světa :o). Rozhodně nejsem proti očkování jako takovému!

Budu ráda když se rozepíšeš i o jiných očkováních, myslím si, že má smysl pokud vy chytřejší napíšete, co víte a rozdtíte pochybnosti nás přemýšlivých rýpalů, kteří pracně sháníme informace z netu.

Sama budu moc ráda, když budu mít jasno a nebudu muset pochybovat.
 Zuzana 
  • 

Věra tomu rozumí a zná jediný správný názor!!! 

(27.4.2006 12:01:26)
Věro, nechápu, proč tady někoho osočuješ, že někoho straší, deptá a že někomu vyhrožuje. Ty jsi asi ta nejchytřejší na světě a máš ten nejsprávnější názor!!! Proč tady někoho kritizuješ, že píše svůj názor a svoje zkušenosti? Ty jsi přece taky chtěla napsat svůj názor!

Mimochodem přečtěte si článek, kde se řeší problém očkování a kde je mj. napsané: „Poté, co například v Japonsku byla hranice zahájení očkování posunuta až na druhý rok života dítěte, statistiky začaly vykazovat výrazné snížení náhlých úmrtí kojenců.“
http://www.e-stranka.cz/regenerace/2002/05/ockovani.htm

Věro, mimochodem jsi to ty, co plácáš nesmysly: "Tilasmi plácáš nesmysly. Když se očkovat přestane, nemoce se vrátí...a budem tam kde jsme byli před dvěstě lety...úmrtnost dětí poleze vesele nahoru...."
Jaktože se teda v některých západoevropských zemích dětem vůbec neočkuje tuberkulóza a nemoc se nevrátila, jak tvrdíš??? Jsi odbornice na slovo vzatá!!! Radši by sis měla "vesele" jít o tom všem něco přečíst...
 Petr 
  • 

Re: Re: Věro, Mirko nepřeji Vám zažít REAKCI na očkování. 

(27.4.2006 12:44:37)
Věro, Věro, máš pravdu - jen Ty to všechno víš přece nejlépe... A tak si vezmi k srdci motiv Tvé věty: "dozvědět se něco více už těžší...." Ano, je hodně těžší snažit se dozvědět, jak vše se vším souvisí. Daleko pohodlnější přece je kohokoliv s jiným názorem (např. Tilasmi) setřít jako hadrem špinavou podlahu...
Ne, nemíním zde vést polemiky o x otaznících, které očkování doprovázejí jako stín, ostatně nedávno publikovaný článek zde na Rodině "Hrajeme s dětmi ruskou ruletu" o tomto velmi kontroverzním tématu říká mnohé. Jedno je však jisté - za zdraví dítěte odpovídají rodiče (a to i vlastním svědomím!!!), a náš zákon o povinnosti podrobit se očkovacímu kalendáři toto fundamentální právo potírá, i když de facto jej na druhé straně zaručuje např. Zákon o rodině...
Takže - zkus být tolerantnější k názorům jiných maminek, tátů a lidí obecně. Pokud se domníváš, že ten, kdo nevystudoval lékařskou fakultu, plácá automaticky zarputilé nesmysly, pak je mi Tě upřímně líto. Protože Ty, studovaná, jsi těch polopravd a "nesmyslů" už napsala... Jistě, chápu, v obzoru vnímání života Tvou osobností je i každé druhé slovo např. mnou napsané blábol a pitomost... -:))) P.
 Milly36 


Re: Re: Věro, Mirko nepřeji Vám zažít REAKCI na očkování. 

(27.4.2006 17:00:41)
Jake zastrasovani? Kazda mince ma dve strany a clovek by mel znat i tu druhou ne?.
Co takhle svedomi tech, ktere tyto informace zamlcuji?

 čiřikaví a Jakub 9.10.06 


Re: Věro, Mirko nepřeji Vám zažít REAKCI na očkování. 

(27.4.2006 12:50:54)
Tilasmi, souhlasim s tebou.
V dnesni dobe je vetsina ockovani zbytecna pro normalni rodiny. Nemam nic proti ockovani skupin na okraji spolecnosti kde je nejvetsi riziko ze se dite setka se zloutenkou ci jinou nemoci.
Ale jako matka, ktera pecuje o sve zdravi, zdravi sveho ditete chci mit alespon na vyber a ne muset pokorne nastoupit a nechat svemu diteti ve 4 dnech po narozeni naockovat jakoukoli davku cehokoli. Miminko se na svet rodi s prirozenou ochranou a nas nenapadne nic lepsiho, nez mu ji hned na zacatku nabouravat.
Nejsem proti ockovani - ale Afrika je opravdu extrem a i kdyz tam Verka bude chtit jet, stejne se musi znovu naockovat. Kdyz je Vera tak znala, tak proc nema Nizozemi a ostatni staty vysokou umrtnost kojencu - a je tam svoboda ockovani.
nebo jsou to tzv. Zapadni staty a mi jsme tady ta Afrika???
Chci mit jen moznost se svobodne rozhodnout - nic vic nechci....
Rizika nesu ja i me dite - jako ve vsech jinych oblastech zivota - stat je za me neponese...
 Katka,kluci 3 a 7 
  • 

"Zbytečné pro normální...."? 

(28.4.2006 10:52:04)
Čirikaví,mám následující zážitek: před cca 4 lety chodil syn do MŠ a v jeho třídě málem zemřela holčička
na meningitidu (zánět mozku,v jejím případě s velmi špatným průběhem).V jejím případě byl příčinou Haemophillus,který u většiny lidí nezpůsobuje komplikace,ale u maličkého procenta dětí může způsobit opravdu závažné onemocnění.Dnes už se proti němu očkuje v rámci "povinných" očkování,ale tenkrát ještě ne.
Hned poté jsme daly syna oočkovat.Nepřála bych nikomu prožívat to,co prožívali rodiče holčičky s vědomím,že mohli dát dítě oočkovat.A mám zkušenost,že pokud se o někoho něco podobného byť jen"otře",hned změní názor na "zbytečnost" očkování.

 dulca 
  • 

Re: "Zbytečné pro normální...."? 

(28.4.2006 13:07:00)
A co si asi rikaji rodice jejichz dite je po ockovani do konce zivota postizene a odkazane na pomoc tretich osob ? Znam takove osoby dve sice uz dospele, ale ktery lekar mi zaruci ze se to nestane i u "modernich" vakcin.
 Katka 
  • 

Re: Re: Věro, Mirko nepřeji Vám zažít REAKCI na očkování. 

(14.5.2006 17:29:22)
Zase na druhé straně, pokud by nebylo očkování povinné, tak si asi všichni dovedeme představit šíření různých nemocí, jako je třeba žloutenka, kterou by mohly dostat naše děti, pokud by přišly do styku s těmi dětmi, které očkované nejsou a žloutenku klidně roznášejí. Co si budem povídat. Je spousta nezoodpovědných matek... A kdo by určil kritéria, pro tyto matky? Tak není lepší mít tyto nemoci pod kontrolou?
 Sylvie 


Re: Re: Re: Věro, Mirko nepřeji Vám zažít REAKCI na očkování. 

(14.5.2006 19:40:39)
Až na to, že mezi dětma se roznáší žloutenka A, proti které očkování beztak není povinné. Očkuje se proti žloutence B a ta se pouhým stykem nepřenese (pokud se nejedná o styk třeba pohlavní, že). Navíc očkování proti B není povinné až tak dlouho, ještě pro moji nejstarší (5,5 r) povinné nebylo a že tehdy se pediatři rozdělili na dvě části - jedna část očkování hlasitě podporovala, druhá byla zásadně proti (mluvím stále o té žloutence, nikoli o očkování obecně).

Tím chci říct, že mezi dětmi je hodně dětí neočkovaných proti A (= není to povinné očkování) i neočkovaných proti B (= očkování je zatím minulo). Tož tak k tvému optimismu, že máme žloutenku mezi dětmi pod kontrolou ;o)

S.+++
 Linda-dcera Eliška 
  • 

Nejsou to nesmysly,je to pravda 

(21.5.2006 22:27:34)
Zdravím všechny,
moje zkušenost (i když ne přímo osobní) s očkováním je dosti smutná.
Pracuji s dětmi s autismem již sedmým rokem a více než polovina rodičů tvrdí, že jejich dítě onemocnělo právě po očkování. Jejich tvrzení již dnes podporuje spousta výzkumů. Většinou jsou však lidé provádějící tyto výzkumy hezky rychle umlčeni. V USA jsou již stovky rodičů odškodněny za škody, které způsobilo očkování jejich dětem. Nejsem rozhodně zastáncem neočkování, ale všichni by měli vědět možná rizika stát by nám je neměl tajit a měl by začít pracovat na výrobě skutečně bezpečných vakcín. Mimochodem odmíla jsem očkovat vlastní dceru do jednoho roku věku a i pak si očkování hezky promyslím.
Linda
 Konopkka 


Re: Nejsou to nesmysly,je to pravda 

(2.5.2009 17:25:51)
Všechny Vás tady zdravím.Chtěla bych taky něco málo napsat k té naší slavné Hexavakcíně.Mám pětiměsíční holčičku a hned při prvním očkování touto látkou jsme skončili v nemocnici na dětské jip.Malé se tak oslabil imunitní systém,že dostala stafilokoka,streptokoka,ale co nejhorší...pneumokoka-pneumonií doprovázenou zánětem středouší,takže jsme se obávali i tzv.meningitidy.A také byla dehydrovaná,protože odmítala kojení...Ouška nám píchali,nasadili širokospektrální antibiotika a vyšli jsme z toho.Blížilo se druhé očkování a já už měla obavy.Chtěla jsem,aby mi jí už touto látkou neočkovali,ale bohužel to prý nelze..~:(Tak jsme absolvovali další očkování...Opět jsme skončili v nemocnici na antibiotikách.Opět píchání uší,zánět nosohltanu a ke všemu se přidali třesy hlavičkou a ručičkama při usínání.Malá mi nyní strašně špatně spí a jsme sledování na neurologii,protože je tam podezření na epilepsii.Vyhledala jsem lékaře specialistu,který mi pomáhá malou léčit.A nyní nás za tři dny čeká třetí očkování a já už pomalu hrůzou ani nespím.Snad mi do třetice opět nezkolabuje.Takže kdyby bylo na mně samotné,určitě bych toto očkování nebrala.Předchozí děti žádnou Hexa neměli a byli o.k.~:-D
 Tulka 


Re: Nejsou to nesmysly,je to pravda 

(2.5.2009 17:53:15)
To jste měli takhle šílené reakce a jdeš na třetí?No to by mně nikdo nedonutil,myslíš to vážně?
 Sylva2 
  • 

Re: Nejsou to nesmysly,je to pravda 

(2.5.2009 22:17:46)
Konopkko,
proč se, prosím tě, po těchle zkušenostech z toho očkování nevyviníš? Já nejsem žádný odpírač očkování, ale zdá se mi, že pokud má tvoje malá takové zdravotní problémy, tak by bylo vhodné to očkování alespoň odložit. A navíc starší dcera měla po jedné dávce očkování fibrilní křeče a po nich jí lékařka automaticky napsala nějakou šetrnější verzi. Mladší zase byla pořád nemocná a nemocné dítě se neočkuje. Takže úplně bez toho a bych se o to nějak snažila se nám očkování posunulo o rok pozděj. A nebyly to nějaké šílené choroby, prostě jenom měla pořád rýmu. Když vás navíc hlídají na neurologii... Tohle je přeci sakra divný, já bych se už nad tím pozastavila a zkusila jinou dětskou. A zeptala se i na té neuro- i tam ti můžou to očkování odsunout.
 Linda-dcera Eliška 
  • 

Nejsou to nesmysly,je to pravda 

(21.5.2006 22:28:04)
Zdravím všechny,
moje zkušenost (i když ne přímo osobní) s očkováním je dosti smutná.
Pracuji s dětmi s autismem již sedmým rokem a více než polovina rodičů tvrdí, že jejich dítě onemocnělo právě po očkování. Jejich tvrzení již dnes podporuje spousta výzkumů. Většinou jsou však lidé provádějící tyto výzkumy hezky rychle umlčeni. V USA jsou již stovky rodičů odškodněny za škody, které způsobilo očkování jejich dětem. Nejsem rozhodně zastáncem neočkování, ale všichni by měli vědět možná rizika stát by nám je neměl tajit a měl by začít pracovat na výrobě skutečně bezpečných vakcín. Mimochodem odmíla jsem očkovat vlastní dceru do jednoho roku věku a i pak si očkování hezky promyslím.
Linda
 Toranoko 
  • 

Re: Re: Tilasmi nepovídej nesmysly.... 

(27.4.2006 17:20:01)
To je videt, jak pozorne ctes prispevky. tady se psalo, ze vliv ma vyziva, hygiena, apod.
Ale ty proste z nekolika faktoru vyberes jeden, ktery se tio hodi do kramu, a povazujes ho za jedinou pricinu vzniku nemoci.

V sociologii se presne tohle uci jako zakladni chyba v usudku, kdyz chces stranovit pricinu a nasledek.
 Eva K 
  • 

Re: Tilasmi nepovídej nesmysly.... 

(27.4.2006 12:03:18)
Bohužel s tou autoimunitou (nesnášenlivost k vlastním orgánům) má pravdu..
Možná kdybychom mohli lékařům důvěřovat pokud jde o dostatečné informace o očkování, nikdo by se proti němu nebouřil. Eva
 MirkaV 
  • 

Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 11:26:18)
Sice starý údaj, ale myslím, že to nebude v roz zemích nijak lepší ani teď:
Počet úmrtí za rok na spalničky 800 000, černý kašel 400 000, TBC 400 000, Obrna 20 000,atd. Jo hygiena je v rozvinutých zemích lepší,ale obávám se že na pár stovek až tisíců případů bychom se taky vyšplhali. Nejhorší je že občas takoví rýpalové prodlužují nebo i zastavují vývoj nových vakcín (často levných určených právě pro 3.svět) . Viz třeba spojení očkování proti zarděnkám, spalničkám apříušnicím¨, které chytráci dávali do spojitosti s výskytem autismu.Už tak není pro farmaceutické firmy očkování obvykle nikjak extrémně lukrativní záležitostí. To je lepší vyrábět vitamíny....
 Margot+1 


Přesto pozor na reklamu 

(27.4.2006 11:51:22)
Ať už považujete očkování za propěšné či nikoli, zkuste přemýšlet o tom, nakolik vás v rozhodování ovlivňuje reklama. Ta totiž často záměrně využívá strachu rodičů, který ovšem sama vyvolává. Pracuji se školními dětmi, a když se učíme o tomto typu reklamy, vždycky se dozvím, že většina z nich je očkována na všechno, co běží v televizi (hepatitida, klíšťová encefalitida, atd.). Když se pak ale zeptám, kolik maminek se nechalo očkovat spolu s nimi, zjišťuji, že velmi málo. Proč? Osobně bych asi nenechala své dítě očkovat proti ničemu, co bych nepovažovala za vhodné i pro sebe.
 Kája (3děti) 
  • 

Re: Přesto pozor na reklamu 

(27.4.2006 14:16:39)
Mé děti teda nejsou očkované na klíšťovou encefalititdu, ale doplácela jsem očkovánína žloutenku. Pro sebe a manžela nikoliv. A důvod? Prozaický - peníze. Máme tři děti, částka není malá. Ano riskuji, že já tu žloutenku dostanu, ale myslím si, že mám mnohem větší šanci se jí vyhnout. Navíc si myslím, že děti se pohybují v rizikovějším prostředí (a občas kašlou na hygienu): např. školní záchodky + neumyté ruce = riziko. O připlacení očkování jsem začala uvažovat, když šel kluk do školy. Původně jsem chtěla očkovat jenom jeho. Očkování je dost nákladné, já nakonec peníze odložené na lepší dovču vrazila do očkování všech tří.
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Přesto pozor na reklamu 

(27.4.2006 20:36:34)
Kájo a mluvíš o hepatitidě A nebo B? "béčko" na školních záchodcích chytněš dost špatně, pokud teda nepočítáš s tím, že si tam děti půjčují jehly, aby si mohly šlehnout nebo že tam souloží ;-)))
Nemůžu si pomoc, ale (a to teď nemyslím na Tebe, ale obecně!) myslím, že daleko lepší prevence hepatitidy B - pokud vynechám rizikové skupiny - by byla vychovat děti zodpovědné, poučené, nejen pokud jde o sexuální život a drogy...
 Kája (3děti) 
  • 

Re: Re: Re: Přesto pozor na reklamu 

(28.4.2006 11:57:35)
Jednalo se o nemoc špinavých rukou.
Nemyslím si, že bych teď nemusela učit děti mýt si ruce. Bohužel, děti sice můžeš k zodpovědnosti vychovávat, ale ony k ní musí taky dospět a to chce čas!!!!!! Myslím si, že než k té zodpovědnosti dorostou, je dobré je přiměřeně chránit. Jsem z města, děti si chodí hrát na veřejné pískoviště (i se školkou), navštěvují divadla, kina atp. a tam občas musí na WC. Prostě se dostávají do míst, kde není zrovna moc čisto.
Mám tři děti a můžu ti říct, že i když mají oba starší stejnou výchovu (nejmenší je ještě moc malý, abych ho posuzovala), tak se chovají různě. Anička je čistotná, nemusím jí vracet do koupelny atp. Neodešla by ze záchodu bez vydrhnutých ručiček. Honzík je čuně od přírody. Pokud je v klid, ruce si sám od sebe umeje, ale ve chvíli, kdy jsou třeba u nás kamarádi, tak na to rád zapomene. Ve škole ho na záchodě nikdo nekontroluje a já nevěřím tomu, že si ty ruce poctivě umeje, když třeba má s klukama rozehranou hru, nebo zrovna zazvoní. Možná na to jdu špatně, ale u něj se v jeho skoro sedmi letech nedá o nějaké velké zodpovědnosti mluvit.
Jsem možná ovlivněná osudem mé kamarádky, která má po žloutence následky. Možná jsem peníze vydala naprosto zbytečně, protože děti by se stejně nenakazily. Ale nelituju toho.
 Margot+1 


Re: Re: Re: Re: Přesto pozor na reklamu 

(28.4.2006 12:11:08)
Hm. Někdy si říkám, že to s tou hygienou dost přeháníme. Podle návodu "jen desinfikované je opravdu čisté" je spousta lidí schopna desinfikovat záchod, koupelnu, psa i dědečka. Přitom zapomínáme, že ještě generace našich rodičů tekoucí vodou rozuměla pochopitelně pouze vodu studenou a koupalo se v sobotu, když se zatopilo. A co teprve prarodiče? Můj děda se narodil rok před 1. sv. válkou a umřel, když mu bylo 89. Bez očkování.
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Re: Re: Přesto pozor na reklamu 

(28.4.2006 12:17:00)
Kájo, proč by to měly být zbytečně vynaložené peníze? Jak píšeš, zvážila jsi rizika a prostě jsi zhodnotila a rozhodla, že v tomhle případě je lepší očkovat.
 Pera Němečková 
  • 

Re: Přesto pozor na reklamu 

(28.4.2006 7:08:26)
Milé maminky.Mám v rodině dětskou lékařku,s delší praxí,tedy starší.Obě varianty řeší individuálně. Někteří rodiče přijdou rozhodnutí-hexa-,tu dostanou,jsou informováni.Někteří nevědí,táží se.Ona sama vidí tu šetrnost hlavně v tom menším počtu vpichu.To podle mě není žádný argument výhodnosti.Za celý život dítěte zažiji horší věci.Je na Vás maminky,aby se dítě nebálo-pláštů-!!!
Tím očkováním se vlastně do těla navodí celá skupina nemocí,a ted si tělíčko pomoz a vytvoř protilátky.. myslíte,že v normálním životě se najednou nakazíte tolika nemocemi najednou? Víte,co to s nimi udělá za 30 let?to nikdo neví...že máte dobrou snahu broučka ušetřit, je hezké,ale ptám se-. Dnes,v době návratu k přírodě jíme a dáváme dětem to nejzdravější,nejlepší,nejpřirozenější. Taky co nejpřirozenější porod a za pár týdnů...hup... a hexa..to jsem uvědomělá mamina!!!
Mám už děti větší,mám tři,jsou zdravé máme-staré-očkování,jen jsem byla častěji u dr.na včeličku.
Souhlasím taky s tím,že se hexa platí,nebot firma na reklamu vydala hodně peněz.At si vydělávají na jiných,naivních,u nás nevidělali.
Není to lehké rozhodování,máte v ruce ten nejcenější poklad,na Vás odkázaný ,tak přemýšlejte..
 PajaMM 


Re: Re: Přesto pozor na reklamu 

(28.4.2006 7:24:17)
Nechci se vyjadrovat k hexa vakcine, i kdyz ja bych ji dceri zaplatila. Uz jen kvuli mensimu poctu vpichu, coz vy rikate, ze neni argument.
Äle jak mam tomu miminku vysvetlit, ze se nema injekci a pani doktorky bat? To teda neumim. Ja Klarce pred temi 4 roky kupovala Infanrix Hib a nemuzu si stezovat. A stejne se Klarka bala, jen co jsme do ordinace vstoupily. Prestalo to az po poslednim ockovani, kdyz uz byla vetsi. Ted se k doktorce tesi...
 Margot+1 


Re: Re: Přesto pozor na reklamu 

(28.4.2006 10:58:59)
Myslím, že dosah toho strachu, který reklama umí v matkách přiživovat, je opravdu veliký. A to jsem ještě zapomněla na borreliózu a meningitidu (co na tom, že všichni lidé, kteří na ni v poslední době zemřeli, měli typ C - šup, buďte přece zodpovědná, očkujte typ A a B). Mně také připadá lepší, učit dítě, že si má např. mýt ruce, než ho naočkovat i proti pokousání krokodýlem. Každopádně, ať má kolik chce očkování, Kostěj Nesmrtelný z něj stejně nikdy nebude - což je dobře, to už bych se pak mezi ně fakt bála... :-)
 Eva K 
  • 

Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 12:13:34)
Pochopila jsem správně, že myslíš, že není správné ověřovat možné následky vakcinace, jako např. autismus? Mě naopak příjemně překvapilo, že to taky někdo řeší. Jen aby o rizicích věděli i pediatři a v případně rodinné anamnézy u očkování přemýšleli. Eva
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 20:29:47)
Mirko, fakt jseš si tak jistá, že to není pro farmaceutické firmy lukrativní??? Zkus si někde najít číslo, kolik dětí se v ČR ročně narodí a kolik jich tím pádem má být povinně očkovaných, kolik dávek jaké vakcíny jedno dítě má dostat a pěkně si to vynásob cenama těch vakcín (klidně vezmi ty nejlevnější hrazené ZP...). Zdá se Ti to malá částka??? Já to považuju za docela slušný zákonem zajištěný příjem :-(
 Romana a Ondřej 
  • 

Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 12:36:50)
Tilasmi, naše pediatrička mi potvrdila, to co říkáš ty. Já také měla v dětství všechny dětské nemoci, jako spalničky, zarděnky a pod. a proto proti nim teď mám 100% imunitu. Mé dítě je proti těmto nemocem očkované a má imunitu jen tak 70%. Vím, že tyto nemoce jsou velmi vážné, pokud je dostane člověk v dospělosti, příp. žena v těhotenství. Tak je lepší, když si je člověk odbude v dětství. Když měli naši sousedi plané neštovice, šli jsme se k nim nakazit, bez problémů jsme je zvládli a tak máme pokoj. Myslím, že je opravdu důležité, aby každý pediatr odborně očkování posoudil a příp. i očkování o nějaký čas odložil, aby dítěti spíš neublížil.
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 14:03:48)
Víš proč se očkuje proti zarděnkám? Protože při styku nemocného s těhotnou ženou může dojít k poškození plodu - narození postiženého nebo slepého dítěte nebo k potratu. Mamčina kamarádka přišla na návštěvu k nám, když její dcera měla zarděnky a moje máma byla těhotná. Celé těhotenství se tenkrát bála, aby dítě bylo v pořádku. Tenkrát nebyly ultrazvuky, ale naštěstí se brácha narodil zdravý.
 Míša, Junior *97, Beruška*2006 


Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 18:58:03)
Dano,
máš pravdu v tom, že pokud těhulka onemocní zarděnkami, tak to s sebou nese velké riziko poškození plodu. Ale to ještě přece není argument pro to, aby se proti zarděnkám očkovala všechna novorozeňata. Podle mě byl zcela postačující systém, který se praktikoval za našeho dětství - čekalo se, kdo si ty zarděnky prodělá, a pak byla ve dvanácti letech (tj. v době, kdy už je imunitní systém docela zralý a riziko nežádoucích reakcí na očkování menší) očkována pouze děvčata (potenciální budoucí těhule), která si zarděnkami neprošla. Sama jsem onemocněla zarděnkami týden před plánovaným očkováním a samozřejmě už mě pak nikdo neočkoval.

Nejsem proti očkování, ale přijde mi šílené to neustále narůstající množství chorob, proti kterým očkujeme malinké děti z nezralým imunitním systémem. V řadě případů by přitom odložení očkování o pár let nepřineslo pro dítě žádné riziko, jen by se odložil zisk pro výrobce vakcíny. Co například považuju za do nebe volající blbost, je povinné očkování proti béčkové žloutence u kojenců. Béčková žloutenka se přenáší pouze tělními tekutinami a u mimina asi sotva hrozí, že se bude vášnivě líbat s někým nakaženým, sexuálně se s ním stýkat, případně si vyměňovat injekční stříkačky a jehly. Rozumný argument pro v tomhle případě se snad ani najít nedá.
 Milly36 


Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 17:04:51)
Tilasmi,
ja s Tebou do puntiku souhlasim - mas ve vsem recht!

Treba s tim, proc ockovat proti nemocem, ktere jsou lehce "prezitelne"?
A taky jsem premyslela nad tim, jak je mozne, ze nikdo nebere v potaz zmenu zivotnich podminek - rekla bych, ze jsme dobre ziveni a hygiena je nesrovnatelna.

A po vsech tech letech vsichni stejne prohlasuji, ze se nam diky ockovani podarilo mnohe nemoci vymytit, tak jak to tedy je? Jak by se pak mohly vratit?


 Kubula K. 


Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 21:51:01)
Přesně souhlasím s Míšou a Prasátkem. Taky nejsem naprosto zásadně PROTI očkování, ale to množství mě absolutně děsí. Syn měl špatnou reakci na trojkombinaci, kterou doktorka neustále bagatelizovala, strašila mě hygienou a chtěla za každou cenu doočkovat... No naštěstí jsem to ustála a vydupala si testy - a samozřejmě že má imunodefekt a takové vakcíny nemá V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ dostávat... Takže má tetanus a nebuněčnou obrnu a šmytec, víc mu toho dávat nebudu. Nechci si hrát na Orsona Wellse, ale copak sakra budeme za pár let očkovat i proti rýmě? Přijde mi, že to lavinovitě narůstá a vymyká se kontrole.
 Markéta, lékařka 
  • 

Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 21:14:17)
Ahoj Tsi!
Jsi si opravdu jistá, že jsi měla spalničky? Nebo prostě jen víš, že jsi měla pupínky a horečky a myslíš si, že to jsou spalničky. Víš něco o komplikacích spalniček? Ne, nevíš, nevíš nic o tom, že na spalničky se umíralo, jinak by jsi pochopila, proč se proti nim očkuje.
"Epidemie" obrny byla ZPŮSOBENA ZLEPŠENÍM HYGIENICKÝCH PODMÍNEK. Díky nim se děti touto infekcí přenášenou z lidských výkalů nakazily v pozdějším věku, což vedlo k projevům onemocnění.
Víš něco třeba o vztahu příušnic a mužské sterility? O komplikacích příušnic? Nevíš, jinak by jsi pochopila, proč se proti nim očkuje.
Zarděnky jsou opravdu jen lehkým onemocněním, pokud jimy ovšem neonemocní těhotná žena. O tom ale doufám aspoň něco víš.
Víš, co je to antigen? Víš, co je to protilátka? Víš něco o našem imunitním systému?
A mám na Tebe ještě jeden dotaz. Představ si, že ptačí chřipka bude přenosná z člověka na člověka. Necháš se oočkovat, když bude ta možnost?
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 22:36:51)
Markéto, původně jsem sice chtěla napsat něco jiného, ale pravděpodobně by to nemělo cenu :-)
Takže otázka k diskuzi - neměla by být i v tomhle trochu možnost volby? Myslíš, že je správné, aby bylo zákonem nakázáno, že každé dítě musí být očkováno na takové množství nemocí? (MMCH docela mě pobavilo, když jsem četla knížku od lékařky - veliké zastánkyně očkování - která vyšla tuším asi dva roky před zavedením povinného očkování proti hemofilovy. Psala tam, že celoplošné očkování proti němu je v ČR neopodstatněné. Jaká to změna a epidemie :-DDD za ty dva roky...). Nemělo by v některých případech být dáno rodičům, aby rozhodli, jestli svoji dítě chtějí proti dané nemoci očkovat (třeba hepatitida B, hemofilus, zarděnky, příušnice...) a kdy ho chtějí nechat očkovat? Prostě sestavit individuální očkovací kalendář? Jistě, pravděpodobně by to trochu pocítily farmaceutické firmy a státní kasa a bylo by to pro lékaře náročnější, ale nebylo by to tak správné? Neměly by rodiče znát pozitiva i negativa očkování? Neměli by vědět, že očkování před danou nemocí nechrání stoprocentně a sami zvážit, zda je pro ně přijatelnější pečovat o dítě, které dostane např. černý kašel, protože ho nenechali oočkovat, než se smiřovat s poškozením způsobeným očkování? Proč by měl v tomhle stát chtít přebírat zodpovědnost za rodiče, kteří chtějí být za své dítě zodpovědní sami, když v jiných případech se rád zodpovědnosti zříká?
 Markéta 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 13:20:02)
Ahoj Diano. Pokud si přečteš Petrův příspěvek, pochopíš, myslím, proč je lepší, když o očkování rozhodují odborníci. Jistě by bylo ideální, kdyby se o očkování každý rodič co nejvíce informoval, ale nejen z této diskuze je patrné, že většina lidí si tu udělala názor téměř bez informací.
Já jsem ještě jako studentka viděla dvě děti s epiglotitidou způsobenou haemofilem a jsem moc ráda, že můj syn byl proti němu očkován.
Studovala jsem v Motole. Téměř všechny děti, které tam jsou léčeny, mají individuální očkovací kalendář, protože to jejich onemocnění vyžaduje.
Z Tvého příspěvku vyplývá, že si myslíš, že pokud by mělo nějaké dítě reakci na očkování proti černému kašli, bylo by lepší, pokud by tuto nemoc prodělalo a tím se jaksi přirozeně oočkovalo. Jenže při očkování se setkává s naprosto neškodnou bakterií černého kašle, která mu nijak neubližuje. To je základní princip aktivního očkování. Pokud by se toto dítě setkalo s touto bakterií, která by se navíc pomnožila a produkovala různé roxiny, dostal by imunitní systém tohoto dítěte všechny antigeny, jako při očkování, a navíc mnohé další. Onemocnění černým kašlel: Objevují se opakované záchvaty kašle, mezi nimi dítě lapá po dechu a vydává tak charakteristický zvuk(kokrhání), po kašli mohou děti až zvracet, často ztrácí vědomí. Při úporném dlouho trvajícím kašli se objevuje i krvácení do očních spojivek a otoky okolo očních víček. Kašel může trvat týdny, až měsíce. Vede k značnému vysílení pacienta. Černý kašel probíhá těžce především u dětí v prvním roce života, často vyžaduje pobyt v nemocnici. Komplikace zahrnují zápal plic, závažná jsou postižení centrálního nervového systému-záněty mozku, včetně trvalých následků. dlouhodobé poškození plic. Přibližně jedno z 200 dětí mladších 6 měsíců, které onemocní černým kašlem, zemře na uvedené komplikace.
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 16:11:36)
Markéto, jestli to vyznělo takhle omlouvám se, tohle si nemyslím. Jen si myslím, že by se třeba konkrétně v tomhle případě - mělo zvážit, co je pro dané dítě větší riziko - to, že se neoočkuje a bude určitá (a jaká) pravděpodobnost, že černý kašel dostane, že bude mít komplikovaný průběh a případně trvalé následky, oproti tomu, jaké eventuální následky by mohlo mít po očkování a jaké je pravděpodobnost. MMCH jak probíhá černý kašel, kdo ho způsobuje, jak se dá léčit, čím se proti němu očkuje... vím, ale díky, určitě se najde někdo, kdo tyhle informace nezná a ocení je :-)
A znovu - lékař by měl mít důvěru rodičů, být schopen jim podat objektivní informace, společně s nimi zváži rizika a přínos a doporučit nějaký postup. Stejně jako když jde o jakoukoliv jinou zdravotní péči. A rodiče by pak měli mít (až na jisté vyjímky) právo rozhodnout se (a nést si za to následky). Jak to, že to ve spoustě jiných států takhle funguje, jenom (teda nejenom) u nás je v tomhle policejní stát?
 Věra. 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 16:14:05)
Dianko, u dětí se to zvažuje a jsou i děti co se neočkují vůbec, nebo mají hodně pozměnený očkovací kalendář.
Neočkováním svých dětí ohrožuješ i děti mé a děti ostatní - a na to zvědavá nejsem.....
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 16:32:19)
Och, to je tolerance k názoru jiného... Já má strach, že moje dítě srazí auto, protože to první srazilo a dítě zemřelo, tak všichni musí chodit pěšky a basta... :-(
Tohle se zvažuje pouze u rizikových dětí, které se dostanou do očkovacího centra do Motola (teď z hlavy nevím, jestli funguje něco takového ještě jinde v republice). Nikoliv u všech dětí.
 Soňa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 18:22:53)
Věro, chceš říct, že placení nepovinných vakcín je zbytečné, protože se dítě stejně pohybuje mezi neočkovanými kamarády?
 Petr 
  • 

Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 23:26:38)
Markéto, to že zřejmě nevíš, že podmiňovací způsob má tvary: chtěl(a) bych, chtěl(a) bys, chtěl(a) by, chtěli(y) bychom, chtěli(y) byste, chtěli(y) by, atd... namísto, jak píšeš, ..."jsi si"..., "by jsi pochopila"..., ...se dá prominout, ale pokud lékařka není ochotná připustit, respektive se snažit získat relevantní informace, jak se vlastně očkování vůči spalničkám, zarděnkám či příušnicím ve skutečnosti "chová", je nejenom smutné, nýbrž i zarážející. Palba otázek tuto domněku jednoznačně potvrzuje, a je fakt hezké s nimi vyrukovat, aniž bys taky napsala zásadní: očkování proti těmto nemocem má za následek jejich přesouvání do stále vyššího a vyššího věku, což vyvolává nová kola očkování... snad donekonečna. A tento postup ohrožuje např. i těhotné ženy (zarděnky) v prvních třech měsících gravidity několikanásobně více, než v neproočkované populaci, jelikož očkování možnost onemocnění nevylučuje! Dříve se téměř každá máma snažila, aby děti nemoci prodělaly nejpozději v průběhu 3-6ti let, čímž získaly celoživotní imunitu. V současnosti, a právě díky vysoké proočkovanosti, onemocní zásadně ti naočkovaní (existují odborné studie např. v USA). Položila sis někdy otázku, proč?
Pravda, argumentovat se dá účelově všelijak, lidé se nakonec strachem stávají bezbrannými nástroji farmaceutických firem, až se nechají očkovat třeba i proti pověstným "výronům semene", aby se cítili v bezpečí. Že takto navozené "bezpečí" je vlastně jen číhajícím dravcem, si málokdo připustí.

No a snad ještě poznámku k ptačí chřipce: není tomu tak dávno, kdy Evropa, a vlastně i jiné země, "bláznily" z nemoci "šílených krav". Dnes toto onemocnění svět prakticky ignoruje, jakýkoliv další nový případ zapadne jako cosi zcela nicotného. A proč by ne, když tady máme nový fenomém - ptačí chřipku. Hurá, už aby se očkovalo!!! Vzhledem k obsahu mého příspěvku, myslím, nemusím uvádět, jak bych se v případě prokazatelného přenosu viru H5N1 z člověka na člověka zachoval já... P.
 Markéta 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 13:35:27)
Ahoj Petře.
Píšeš, že se nesnažím získat relevantní informace. Mám zkoušku z mikrobiologie, imunologie a pediatrie a nadále se vzdělávám. Zajímalo by mě, kde jsi získával informace Ty. Doporučuji Ti více studovat.
Já jsem například zarděnky neměla. Vrámci preventivních prohlídek nám dělali screening protilátek proti spalničkám, a tak se na to přišlo, oočkovali mě a já jsem tomu velmi ráda. Píšeš o jakýchsi studiích. Jak se jmenovali? Kdy probíhali? Byly randomizované či ne? Je dobrým zvykem toto napsat.
Nevím, co myslíš, těmi "výrony semene".
Ale pokud dopadnou dobře klinické zkoušky. Bude tu brzy první očkování proti rakovině děložního čípku způsobené papilomaviry. Škoda pro populaci dnešních žen, které za sebou často mají již několik konizací, že tu tato možnost nebyla již dříve.
Jinak Tvůj příspěvek mě jen utvrdil v tom, že je mnohem lepší, když o očkování rozhodují odborníci a ne lidé jako Ty. Zajímalo by mě, proč se toho očkování tak strašně bojíš.
 Markéta 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 13:38:03)
Překlep. Samozřejmě, že ten screening byl na protilátky proti zarděnkám.
 Lída 
  • 

Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 23:31:03)
Já jsem teda měla spalničky a měl je i můj mladší brácha, kterýbyl zdravotně oslabený po revmatické horečce. A oba jsem se přestáli bez problémů.
 Simona 
  • 

Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(29.4.2006 22:20:41)
Vážená paní doktorko, jaké jsou argumenty pro PLOŠNÉ POVINNÉ očkování kojenců proti hepatitidě B? Jaké jsou argumenty pro očkování novorozenců proti TBC JIŽ 4. DEN ŽIVOTA? děkuji za odpovědi, Simona
 Eva K 
  • 

Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 12:00:50)
Bohužel ti musím z osobní zkušenosti říci, že rodinná anamnéza (u nás autoimunita) očkování nezabrání, pokud se rodič SÁM neozve a není informovaný.
A to jsme to nahlásili pediatričce i v porodnici i jsem se ptala svého imunologa. Bez mojí iniciativy by se nestalo nic. Tedy stalo, moje dcera by dostala první očkování ve třech dnech a dneska mohla mít revma nebo cukrovku. Eva
 Lída 
  • 

Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 22:59:49)
Podle čeho by se měli rodiče rozhodovat? Přece podle co nejlepších informací o tom, o jakou nemoc se jedná,
jak je nebezpečná, jak je častá, jakým způsobem se člověk nakazí, jak je vakcína účinná, jak dlouho působí, jaké má vedlejší účinky a samozřejmě také podle zdravotního stavu dítěte, stavu jeho imunitního systému a reakce na předešlá očkování.
Mám kamarádku, která žila nějakou dobu ve Švýcarsku a tam prý každý rok je kampaň připomínající rodičům, že musí udělat důležité rozhodnutí - o tom, proti čemu nechají své děti očkovat.
 Wanda, 1 dcera 
  • 

Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 11:37:28)
To sice ano, ale pochybuju, že laik by se dovedl takto rozhodnout lépe než lékař. Sama jsem vysokoškolačka (ne však z oboru medicíny), dokážu shánět a třídit informace (i tak jich mám jistě méně než lékař, který zná širší souvislosti), na zdraví dcery mi záleží. Ty a ostatní přispěvatelé jste na tom zřejmě podobně, ale co zbytek populace? Nedovedu si představit, jak by prostí lidé sháněli tyto informace a zodpovědně se rozhodovali!
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 12:40:31)
Už se tady v tom trochu motám, na jaký příspěvek jsem odpověděla a na jaký ne, asi bych toho měla pro dnešek nechat :-)))
Wando, já si myslím, že by právě lékař měl laikovi podat takové informace, aby se mohl zodpovědně rozhodnout. Přece nemusím být špičkový odborník v nějakém oboru, abych nemohla udělat rozhodnutí. V tomhle případě musím být samozřejmě informovaná o tom, jak moc spolehlivě dané očkování chrání, jaký je eventuální průběh onemocnění, možnosti léčení, jeho komplikace, komplikace očkování, pravděpodobnost, že zrovna tuhle nemoc moje dítě dostane... A já zvážím, co je pro mně přijatelnější (i s ohledem na ostatní)... Nic není černé nebo bílé...
 jituše 


Šetrné očkování 

(27.4.2006 14:06:07)
Ahoj,nečetla jsem všechny příspěvky,tak nevím,jestli už tu někdo nepsal to,co chci napsat já.No,snad ne.
Syn měl"šetrnější"vakcínu hrazenou pojišťovnou - rizikový novorozenec. Musím říct,že po ní žádnou reakci neměl a byli jsme spokojení.
Kbyby ale na to neměl nárok,tak bych se spokojila s obyčejnou vakcínou a peníze bych za "lepší"nedávala.
Záleží na každém dítěti,jak na očkování reaguje.
 Jitka 
  • 

Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(27.4.2006 15:05:23)
Chci jen reagovat na to, že očkování může být nebezpečné. Moje dítě onemocnělo a v té době se nesmělo nakazit žádnými dětskými nemocemi protože by mu šlo o život. Jsem moc ráda,že se očkuje a v té době mě mrzelo že se neočkuje i proti planým neštovicím, protože pro všechny onkologické pacienty je to bubák č.1.a nikdo z nás neví jestli neonemocní a to riziko je mnohem vyšší než to, že nějaké dítě bude mít velmi nebezpečnou reakci.
 Katka,kluci 3 a 7 
  • 

Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 10:58:45)
Jitko,naprosto s tebou souhlasím.Odmítání očkování případně jeho rozsáhlé "řešení"je v současné době dost módní záležitost a diskutující mamky většinou nebyly konfrontovány s opravdu vážným onemocněním.Přeju tvému dítěti moc a moc zdravíčka,držím palce.
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 11:29:29)
Katko a Ty si myslíš, že je správné, aby o zdravotní péči Tvých dětí rozhodoval stát a ne Ty? Nepovažuji otázku očkování za módní záležitost, prostě se o tom začalo mluvit a to je dobře. Měla by být dána informovanému rodiči možnost rozhodnout se. Měla by být očkování doporučená, kdo se nad tím nechce sáhodlouze zamýšlet a má v tato doporučení 100% důvěru, ať dá oočkovat všechna doporučená, kdo o tom chce přemýšlet a má jiný názor, ať se zodpovědně rozhodne dle svých názorů a možností. Samozřejmě nejsem totální odpůrce očkování, jsou situace, kdy je například nutné celoplošné očkování nařídit, stejně tak, jako jsou děti, u kterých je riziko větší, když by proti nějaké chorobě zůstaly neoočkované a dostaly ji, než případné reakce na očkování (například plané neštovice u onkologicky nemocných dětí, RS viry u nedonošenců...)
 Wanda, 1 dcera 
  • 

Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 11:46:48)
No právě proto jsou očkování povinná a dobrovolná...Předpokládám, že tam, kde to odborníci uznali za vhodné, zasahuje stát a tam, kde není očkování jednoznačně nutné, je dáno rozhodování na rodičích. Nejsem lékař a nemyslím si, že jsem v odborných záležitostech jako je očkování chytřejší než odborníci, kteří se touto problematikou zabývají. Kromě toho existuje spousta nevzdělaných a nezodpovědných rodičů, kteří by takovéhoto rozhodování vůbec nebyli schopni. Nejde jen o děti těch z nás, kteří tady diskutujeme a evidentně máme o zdraví našich dětí zájem, ale o tisíce dětí těch rodičů, kteří nemají internet, intelekt a možná ani zájem takovéto věci řešit!
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 12:05:19)
Wando, neexistuje jen internet :-) Spoustu informací se dá najít i v knihovnách, takže stačí být gramotný :-)
Když si přečteš něco jen malinko odbornějšího o očkování než je tahle diskuze, zjistíš kupříkladu, že existuje studie, podle které je například neodůvodněné celoplošné očkování proti haemophilovi, podle jiné zase (tu si dokonce nechalo vypracovat MZd!!!) při současné epidemiologické situace je neodůvodněné celoplošné očkování proti hepatitidě B. Takže očkování ano, ale po zvážení všech pozitiv a negativ, individuálně atd., jak už jsem tu psala. Prostě nechcete to řešit? Fajn, měli byste naočkovat proti tomu a tomu, pojišťovna to hradí, navíc si za peníze můžete nechat naočkovat ještě to a to... Chcete zodpovědně rozhodnout sami? Fajn, ve vašem případě bych doporučil to a to, takovéhle má očkování a neočkování výhody a rizika, tady máte objektivní informace, prostudujte je a rozhodněte se.
 Katka,kluci 3 a 7 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 12:40:09)
Dianko,k tomu "neoddůvodněnému" Haemophilovi - píšu o tom v dřívějším příspěvku: zažila jsem,jak synkovi málem zemřela spolužačka při zánětu mozku způsobeném právě Haemophilem.Půlka rodičů ze třídy pak dala děti honem naočkovat-tenkrát ještě očkování nebylo povinné.
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 12:46:28)
Tak znovu :-) Nezlob se, ale tohle není důvod k povinnému celoplošnému očkování. (Už si nepamamtuju, kolik bylo v té studii psáno, že se ročně v ČR vyskytne takovýchhle případů). Samozřejmě by ale mělo očkování být v takovémhle případě dostupné těm, kdo by měli zájem, ale ne povinné. Něco zase trochu jiného by samozřejmě bylo v případě epidemie.
 Katka,kluci 3 a 7 
  • 

Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 12:59:23)
Já ti rozumím a částečně i souhlasím,ale aby fungovalo to,co říkáš,musela by být většina rodičů detailně seznámena s riziky každého onemocnění,procentem komplikací,počtem výskytů,atd.,atd..Pak by se tedy "svobodně" rozhodovali. A kolik rodičů je schopno a ochotno takové informace vůbec přijímat a pochopit? Nehodnoť vzdělanost a inteligenci populace podle vzorku lidí,kteří diskutují na webu!
 Lída 
  • 

Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 14:39:46)
Je to úplně stejné jako v případě, kdy dítě onemocní.
Rodiče podle příznaků rozhodnou, zda jít k lékaři a pak zda přijmou navrženou léčbu.
Ve většině případů nepřemýšlí a přijmou názor lékaře. Jen dobře informovaní rodiče mají odvahu s lékařem diskutovat a vyžadovat i jiné možnosti.

Svobodné rozhodnutí rodičů o očkování neznamená, že rodiče přijdou za lékařem a on jim začne podrobně vysvětlovat všechny výhody a nevýhody do sebemenších detailů nebo se stručně zeptá chcete-nechcete nebo dokonce, že rodiče budou muset sami o očkování žádat.

Znamená to, že lékař nabídne příslušnou vakcínu a řekne proč si myslí, že by se měla použít. A rodiče buď souhlasí nebo mají námitky. Opravdu mi připadá absurdní např. to, že odborníci usilují o posun očkování proti TBC, ale rodiče, kteří již vědí, že se by měla posunout a chtějí to, o tom nemohou rozhodnout.
 Katka,kluci 3 a 7 
  • 

Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 15:00:26)
Lído,není to úplně stejné,jako když dítě onemocní.V případě "odmítačů" očkování nejde jen o případné ohrožení jejich dítěte. Moc hezky to napsala Žabátko:pokud by klesla proočkovanost pod určitou mez,zvýší se riziko onemocnění a odnesou to děti,které nemohly být očkovány z opravdu závažných(třeba imunologických důvodů).Ti co odmítají očkování de facto hřeší na to,že většina z nás je rozumná a populace je skoro 100% proočkována.
 rejpal 
  • 

Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 15:04:23)
Fajn, takze mam radeji zmrzacit zdrave dite, aby jine nemocne prezilo ? Zacina se i v odbornych kruzich suska ze s ockovanim to neni uplne v poradku a nektere nasledky se muzou objevit az za mnoho let po ockovani.
 Katka,kluci 3 a 7 
  • 

Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 15:32:18)
Rejpale,jestli je pro tebe očkování "mrzačení zdravých dětí",tak snad ani nemá cenu s tebou moc diskutovat.
Nenech si tedy své zdravé děti mrzačit,můžeš si to dovolit,díky ostatním rozumným rodičům pravděpodobně neonemocní ničím vážným.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 13:19:27)
Několik let před zavedením plošného očkování proti hemofilovi jsem zaregistrovala několik mediálně propíraných případů, které končily i žalobami, kdy zemřelo dítě na hemofilovou epiglotitidu. To snad bylo jediné (tehdy) nadstandardní očkování, které jsem svému dítěti dala.
 Dianka (04+06+09) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 16:12:29)
Príma, že jsi měla tu možnost. Já bych zase chtěla mít legální možnost kupříkladu tohle očkování odmítnout.
 Jana,Janka(08/04) Tomi(10/06) 


Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 14:33:35)
Tillasmi, prosím tě, docela si mě vystrašila.
Můžeš mi dát, prosím, odkaz na zdroj, kde se píše, že po očkování může vzniknout cukrovka I. typu? Mám z toho opravdu strach, protože já mám problémy s autoimunitou a bykla bych rada, kdyby se tomu dcérka vyhla.
Moc děkuji
Jana
 Jana,Janka(08/04) Tomi(10/06) 


Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 14:33:37)
Tillasmi, prosím tě, docela si mě vystrašila.
Můžeš mi dát, prosím, odkaz na zdroj, kde se píše, že po očkování může vzniknout cukrovka I. typu? Mám z toho opravdu strach, protože já mám problémy s autoimunitou a bykla bych rada, kdyby se tomu dcérka vyhla.
Moc děkuji
Jana
 Monika 
  • 

Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(28.4.2006 20:03:52)
Musim odporovat v tom, ze Francie a CR jsou pouze dve zeme, kde je ockovani prisne povinne. USA je na tom stejne. Je tady sice urcita moznost volby, ale nakonec je to vse limitovano tim, ze dite bez ockovani nevezmou do skolky nebo skoly. Tudiz je to tzv. skryta totalita.
Co se tyka vedlejsich ucinku a s nimi souvisejicimi nemocemi (autoimunitnimi ve vetsine pripadu), jedna se o velmi male procento jednotlivcu. V USA kdysi vznikla obrovska panika kvuli autismu. Spousta matek se rozhodla deti neockovat, jelikoz nekdo vydal clanek, ve kterem si ockovani spojil s autismem. Dnes se vsak vi, ze ockovani autismus nezpusobuje (a pokud ano, tak se jedna o velmi male procento populace). Jak je videt, fama vznika snadno a siri se velmi rychle.
 mm 
  • 

Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(29.4.2006 20:07:46)
No a v Britanii davaji rodicum laikum vybrat, zda chteji ockovat a nebo ne a pred nedavnem tu zemrel maly chlapecek na tuberkulozu. Ona ta moznost volby taky neni moc dobra. Nemluve o tom, ze ti rodice, kteri se rozhodnou neockovat pak vlastne prispivaji k pretrvavani nemoci, na ktere uz se v te "hrozne a nesvodobne" Francii a Ceske republice uplne zapomnelo - diky povinnemu ockovani.
 mm 
  • 

Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(29.4.2006 20:08:03)
No a v Britanii davaji rodicum laikum vybrat, zda chteji ockovat a nebo ne a pred nedavnem tu zemrel maly chlapecek na tuberkulozu. Ona ta moznost volby taky neni moc dobra. Nemluve o tom, ze ti rodice, kteri se rozhodnou neockovat pak vlastne prispivaji k pretrvavani nemoci, na ktere uz se v te "hrozne a nesvodobne" Francii a Ceske republice uplne zapomnelo - diky povinnemu ockovani.
 mm 
  • 

Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(29.4.2006 20:08:18)
No a v Britanii davaji rodicum laikum vybrat, zda chteji ockovat a nebo ne a pred nedavnem tu zemrel maly chlapecek na tuberkulozu. Ona ta moznost volby taky neni moc dobra. Nemluve o tom, ze ti rodice, kteri se rozhodnou neockovat pak vlastne prispivaji k pretrvavani nemoci, na ktere uz se v te "hrozne a nesvodobne" Francii a Ceske republice uplne zapomnelo - diky povinnemu ockovani.
 Lenelka 


Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(29.4.2006 20:37:06)
MM na tuberkulozu se v Anglii stejne neockuje do dvanacti let, to nema nic spolecneho s povinnosti nebo nepovinnosti ockovani. Moznost zvolit ockovani na tuberu u malych deti maji pouze rizikove skupiny.
Me svoboda volby rozhodne vyhovuje.
 Lida 
  • 

Re: Re: Očkování může být i nebezpečné.. 

(29.4.2006 22:31:20)
A u nás pro změnu zase před pár lety zemřely 2 děti na následy očkování proti TBC.
 Zrzečka,Maruška04+Kuba05+3/09 


Šetrnejší vakcíny 

(27.4.2006 10:23:10)
Dobrý den, také přidávám krátký příspěvek k diskusi.
Mám dvě děti (chlapeček 4 měs. a holčička 2 a 1/4 roku).
Šetrnější vakcíny jsou URČITĚ lepší!!
Dcera měla drobný neurologický problém, takže ji šetrnější vakcínu (tenkrát Infanrix HiB-nemá v sobě žloutenku a obrnu, ale je také acelulární, tedy šetrná, předchůdce té diskutované hexavakcíny) platila pojištovna. Nebyla teplota, zarudnutí, nic, snad jen byla malá trochu nevrlejší, bylo tenkrát vedro. VZP vám lepší vakcínu proplatí opravdu pokud je po první dávce reakce, ale ta reakce musí být velice veliká, raději se na to informujte - u švagrové to "muselo" být až horečka 40, otok jako blázen a odvoz na pohotovost do Motola. Takže u svých dětí bych to neriskla, pokud bych mela předem pochybnosti. A nebo pokud jste v péči neurologa, jako to bylo v našem případě, tak proplatí také.
Syna jsme ted po výborných zkušenostech nechali očkovat stejnou vakcínou (stála 1019 jedna dávka)-s hexa jsme nechtěli experimentovat. Opět zatím naprosto bez problémů - jako kdyby očkovaný nebyl (zatím 2 dávky). Ani nezabrečel při vpichu.
A proč dáváme jen tetravakcínu když je k mání i ta hexa? Obrna je normálně stále ještě na lžičku tak nešetří žádný vpich. žloutenku stejně přidáváme k povinné B i A (dáme kombinaci A i B v roce - Twinrix)tak opět by hexa neušetřila vpich.
Pro hexavakcínu jsme se nerozhodli ale především proto, že s ní nejsou tak dlouhé zkušenosti jako s Infanrixem HiB a také mi selský rozum poučeného laika říká, že cím víc složek ve vakcíně tím větší šance na nějakou reakci. 4 bohatě stačí.
Takže se nerozhodujte jen mezi obyč. očkováním (zdarma) a hexavakcínou (cca 1500/dávka), ale informujte se také na šetrnější tetravakcínu (Infanrix HiB, cca 1000/dávka) myslím že ho vyrábí stejná firma jako hexavakcínu).
Ať váše dětičky s tím či oním očkování ale problémy nemají, to je hlavní!!!
 Jorix 


Re: Šetrnejší vakcíny 

(27.4.2006 10:29:30)
Jé, koukám že jsme se Zrzečkou napsaly o tom samém:-))
 Zrzečka,Maruška04+Kuba05+3/09 


Re: Re: Šetrnejší vakcíny 

(27.4.2006 10:32:03)
Také se tomu teď podivuju ;-))
 Klára, Kačenka 7 měsíců 
  • 

Re: Šetrnejší vakcíny 

(30.4.2006 20:13:06)
Jsem člověk, který o očkování ví jen to základní a v diskuzi na téma pro a proti jsem jednoznačně na straně zastánců očkování, neočkovat pro mě znamená hazardovat se zdravím mého dítěte. Při výběru vakcíny jsem jednala spíš intuitivně - také jsem pro dceru zvolila Infanrix Hib, slyšela jsem samozřejmě na to, že vakcína je šetrnější oproti té, která je hrazena VZP. Vakcína Infanrix Hexa se mi zdá být příliš velkou zátěží pro dětský organismus. Přiznávám ale, že svou roli sehrála i cena hexavakcíny, pokud by nebyla tak drahá, asi bych o ní uvažovala...nejspíš bych se ale stejně rozhodla pro Hib. I 3000,- Kč za sérii očkování je pro nás odcela zásah do rozpočtu, ale stejné peníze utratíme občas za méně podstatné věci, takže nebylo o čem diskutovat. Kačka při první dávce hodně plakala při vpichu, následujících několik dní byla špatná náladička, velké výkyvy, asi jako když je večer dítě přetažené a pohybuje se mezi smíchem a pláčem. Náročný týden. Docela jsem se děsila další dávky. Při té vpich ani nezaregistrovala, dostali jsme k ní ještě na lžičku obrnu. Večer byla zvýšená teplota skoro 38, která naštěstí do rána odezněla, jinak OK. Poslední dávku jsme dostali minulý týden, trochu breku při vpichu, bez teploty, jen místo vpichu je zatvrdlé do teď. Jsem trochu na vážkách, jestli by na nešetrnou vakcínu nereagovala podobně a jestli tedy bylo nutné připlácet. Nejvíce mě mrzí, že jsem u dětské lékařky nedostala více informací při výběru vakcíny, téměř žádné poučení o možných reakcích, přitom se Káča narodila ve 35. týdnu a má neurologické problémy...poučení pro příště tedy je, že samostudium je nezbytnou nutností.
 jutta 
  • 

klasika 

(27.4.2006 11:03:11)
Tak očkování tohoto typu už máme za sebou. Taky jsme dostali nabídku na super očkování a taky jsme to s manželem probírali. Nakonec jsme usoudili, že pokud jsme klasickou kombinaci dostali my a přežili to v pohodě (aspoň nepamatuju, že by moje mamina popisovala reakce stylem horor), tak proč by jí neměl dostat náš syn. Ten starší koneckonců dostal tu samou a problémy nebyly. No snad jen ta lehce zvýšená teplota. Nutno podotknout, že jsme s manželem oba alergici i astmatici a malej to přežil úplně v pohodě. Takže drahé neznamená vždy lepší. Hlavní je, aby Vaše malá přežila v pohodě i tu třetí dávku a budete to mít z krku.J.
 Marta, dcera 9 měsíců 
  • 

Naše zkušenost 

(27.4.2006 11:20:19)
O očkování jsme se zajímali s manželem již před narozením naší holčičky. Nemohu říct, že bysme byli nějací odborníci nebo se v této problematice orientovali do hloubky, ale udělali jsme si takový svůj názor a podle toho jsme postupovali.

Nejdůležitější byl pro nás výběr lékaře, kterému se dá nejen v této oblasti důvěřovat (z našeho úhlu pohledu) a to bylo opravdu těžké. Nakonec máme paní doktorku vzdálenou od místa bydliště více než 50 km, což je opravdu hodně a musíme jezdi autem a manžel si brát volno, ale jde to.

Naše lékařka nelpí na neustálém vážení a podobných nesmyslesch, takže se vidíme, jen když je nějaká krize nebo na předem dohodnutých termínech očkování, které spojíme i s vážením a běžnou kontrolou.

Očkování proti TBC jsme chtěli odložit, což se nám bohužel nepodařilo v porodnici uhrát, ale malá to přežila. O odložení tohoto očkování na pozdější dobu se mluví již dlouho, ale bohužel je prý v repulibce nakoupeno mnoho vakcín s krátkou expirací, takže možná rizika pro některé děti (i když jich je málo, tak zkutečně takové děti jsou) jdou tak nějka zatím stranou.

Náš další postup byl dle domluvy s paní doktorkou individuální očkovací plán. Takže jsme jsme další očkování prostě posunuli a začali jsme až po půl roce, kdy mělo mimčo dost času se vyrovnat s TBC a sebou samotným. Naše plně kojené miminko trpělo kolikou a bolesti bříška a u malých dětí může bolestí bříška začínat i mnoho nemocí, tak proč riskovat.

Bohužel se začátkem roku přestala do ČR dovážet vkacína hrazená pojišťovnou, která byla jen dvousložková a neobsahovala černý kašel. (Předpoklávám, že to byl tah, aby se více podpořil prodej předraženého Infanrixe, ale je to jen můj osobní dohad.) Ten se nám zdá očkovat zbytečný, protože dnes je i přes všechny druhy očkování mezi dětmi rozšířen víc než je možná známo a právě živá vakcína proti černému kašli často působí potíže.

Takže nám zbyla jediná možnost naočkovat Infanrix Hib, kde je i černý kašel, ale v neživé formě. Je to placené, ale levnější než Hexa.

Všechny tři dávky proběhly bez komplikací, ale naše mimčo se zatím jeví, jako zdravý a silný jedinec :o).

Tím jsme očkování prozatím ukončili. Obrnu máme odloženou na příští rok a žloutenku typu B očkovat nebudeme. Nemoc, která se přenáší krví a pohlavním stykem se mi zdá u dítěte do jednoho roku přinejmenším nepravděpodobná. V pozdějším věku asi záleží spíš na míře rizika, pokud bych s dcerou chtěla navštěvovat například městská pískoviště v parku, kde se pohybují narkomani, tak možná. Jenže my bydlíme na vesnici a pískoviště budeme mít vlastní s poklopem, takže až do školkového věku si dáme na rozmyšlenou.

Naše lékařka očkování více nemocí najednou nepropaguje a to ani v případě Infanrixu Hexa, ale nechává tento výběr na rodičích.

V případě klasického očkování dle očkovacího plánu neaplikuje zároveň jednu injekci do jedné nohy a druhou do druhé v jeden den.

Když nám očkovala Infanrix Hib, tak dávala každou dávku do jiné nožičky a posledí do ručičky, nevím jestli to má nějaký hlubší význam, zapoměla jsme se zeptat.

Malá ani u jedné injekce neplakala a vůbec si nevšimla, že jí neco píchlo, já to přičítám šikovnosti paní doktorky (sama znám, že mě někdy odběr krve bolí a někdy je to úplná paráda).

Ještě jsem zapoměla, že se Infanrix Hib skádá ze dvou složek a tu Hib jsme si nenechali přimíchat. Je to proti Hemophilu typu tuším B, prý je to úplně zbytečné, protože většina dětí ho má i přes očkování v krku, což se často zjistí při výtěru z krku.

Až půjdeme na očkování proti obrně, tak si necháme píchnou injekční formu, protože ta obsahuje neživé složky narozdíl od oblíbeného sirupu na lžičku. Ten jeden vpich naše holčička určitě vydrží, zvlášť pokud bude paní doktorka zase tak šikovná :o).

Toto jsem napsala jen proto, aby jste věděli, že to jde i jinak. Nechci se přít jestli je to lepší nebo horší, spíš by mne zajímaly zkušenosti odborníků na tuto problematiku a maminek které mají informace o možnostech co se týkají dalších očkování, která nás ještě čekají. Zajímají mě možnosti, ze kterých si potom můžeme vybrat, jak je tomu v západních zemích běžné.
 Tilasmi 


Re: Naše zkušenost 

(27.4.2006 11:30:21)
Děkuji za příspěvek, je to přesně tak jak říkáš!!!
 Eva K 
  • 

Re: Naše zkušenost 

(27.4.2006 12:23:11)
Moc děkuji za názor a informace. Eva
 čiřikaví a Jakub 9.10.06 


Re: Naše zkušenost 

(27.4.2006 13:10:53)
Marto, diky... ano i takto to muze fungovat, ale jak rikas, najit toho pristupneho lekare stoji usili, ale vyplati se pak investovat i do benzinu :o)
 Líza 


Třetí dávka 

(27.4.2006 11:22:55)
Nevím, jestli vám to už někdo psal, diskusi jsem neotvírala. Nicméně teplota 39 a víc po očkování má být důvodem k tomu, aby vás doktorka odeslala do specializované poradny pro očkování dětí s komplikacemi. Pokud to neudělá sama od sebe, řekni si o to a třetí dávku zatím odložte, než to posoudí odborník na očkování...
 Ivča 
  • 

Klasické očkování - naprosto bez problémů 

(27.4.2006 13:20:00)
Manžel je alergik, ale rozhodla jsem se pro klasické očkování. Ani po jedné injekci neměla ani horečku ani nic jiného, bylo to úplně bez problémů.
Původně jsem si myslela, že rozdíl je v tom, že se v případě Hexa dává jen 1 injekce, ale pokud se taky dávají 3, tak jsem ráda, že jsem ušetřila. Ale, jak už tady bylo napsáno, každý reaguje jinak.
 Elfík +1+2 


Re: Klasické očkování - naprosto bez problémů 

(27.4.2006 14:00:52)
To je ale pravda na půl, v případě klasického dostane nakonec injekcí 6 za první rok života - alespoň nám to tak říkala doktorka. U hexa - syn jí dostal naprosto bez rozmýšlení, tak dostane i s TBC v porodnici za rok 4. a už jen tohle mi stačí na to, abych si místo bot a pod. koupila vakcinu pro dítě. Je to jako s Nannynkou. Taky znám lidi, co jí nemají, ale já jo. Prostě je to důležité a víc mě to uklidňuje. Prvních 10nocí doma bez ní bylo jen o naprostém vyčerpání a nervech a to i přes to, že syn už v porodnici spal celou noc. A spí pořád.
Až teď 14 dnů ne, protože mu přesně v den 7 měsíců vylezl zub a klubou se další 3hned za ním :) Syn už nejen leze a sedí, ale i stojí a dělá první krůčky u nábytku. A já vím, že příště nezaváhám znova. vše, co mu jen teoreticky a trochu uleví udělám . I za cenu toho, že chodím 2x týdně na 3,5h do práce, abych na to měla.
 Misa , Dominicek -8 mesicu 
  • 

rizika ockovani 

(27.4.2006 14:22:25)

My jsme ockovali Dominicka zde v USA . Dominicek mel realkci na pvni vakcinu. Plakal cely den a mel trosku teplotku, jinak nic vazneho. Kdyz jsme pak sli na dalsi ockovani doktorka nam zdelila, ze mu tentokrat nebude davat vakcinu proti cernemu kasli[zde se davaji vsechny 4 vakciny zvlast]. Ja jsem se ji ptala,zda-li z dlouhodobeho hlediska neni lepsi miminko ockovat. Sice bude plakat a jeden den mu nebude dobre, ale pak aspon budu mit klid na dusi, ze je vakcinovany. Doktorka rekla, ze v zadnem pripade. Ze se nikdy nevi, jak presne bude miminko na vakcinu reagovat, a ze je vyssi procento toho, ze mu muze vakcina ublizit, nez ze by dostal cerny kasel. No, dost me to vylekalo, jake asi driaky nase miminka do sebe dostavaji. Take se tu rika, ze pri ockovani si mame vybrat vakciny, ktere neobsahuji merkurium jako prezervativni latku, protoze ta muze jako jedna z latek zpusobovat autisus. No, nejsem odbornik, jen jsem to vycetla z jedne z brozurek z ordinace.Takze ted ockujeme bez cerneho kasle a Dominicek nema vubec zadne problemy a po minutce place po vpichu uz nikdo ani nevi, ze byl na injekcich. Je vesely, cily a hravy jako vzdy.No, doufejme, ze ti doktori vi, co delaji [ at tady, ci u nas v CR]

S pozdravem Misa a Dominicek

 Eva K 
  • 

Re: rizika ockovani 

(9.5.2006 14:26:11)
Vakcína proti černému kašli obsahuje živé kultury, varovali mě před ní kvůli mojí autoimunitě. Kdyby to Lucinka podědila. Černý kašel ale očkují i mrtvými vakcínami, musíme si to zaplatit. Takže se rozhodujeme mezi Hip a Hexa. Eva
 Lenka, Evík 05, Šárka 07 


Re: Klasické očkování - naprosto bez problémů 

(27.4.2006 21:49:49)
Já mám naprosto stejnou zkušenost. Všechny tři očkování bez reakce. Ale čím dál víc se objevují maminky, kterým děti po "šetrném" očkování hicují...
Přeji všem maminkám, ať je očkování pro jejich děti i pro ně bez problémů, ať už si vyberou "evropskou" vakcínu nebo jen "českou".
 Petra (Mája a Petřík) 


Stejná zkušenost s HEXAVAKCÍNOU 

(27.4.2006 14:14:11)
Po 1. dávce (v 7. měsících !!!- nezhojeno TBC) jeden den horečka 39,4.
Po 2. dávce - 2 dny stejně vysoká horečka.
S hrůzou jsme šli na třetí očkování.
Po 3. dávce - vůbec nic.
Kéž by to u Vás proběhlo stejně !!!!!
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Ockovani proti planym nestovicim 

(27.4.2006 14:35:00)
Prosim vas, mate nekdo zkusenost s ockovanim deti proti planym nestovicim?
Take se to plati, je to nadstandart. Uz dlouho o tom uvazuji, ale u nas s tim nikdo nema zkusenost.
 Tilasmi 


Nebezpečnost očkování.. 

(27.4.2006 14:51:08)
Děkuji Všem, kteří tady píší trošku přemýšlejí a berou v úvahu všechny stránky, které očkování má...jak ty dobré, tak i ty špatné o kterých se nemluví!!!
Mělo by se otevřeně mluvit o všech možných rizicích spojených s očkováním a taky by měla být možnost svobodné volby rodičů, aby zvážili, co bude pro jejich dítě s ohledem na předchozí rodinnou anamnézu nejlepší... a lékař by měl rodičům poradit a seznámit je otevřeně se všemi možnými riziky z obou stran.
Zatímco nyní, se nás rodičů nikdo neptá a očkuje se téměř za každou cenu.

Je zvláštní, že když jsem chtěla po masivní reakci našeho dítěte na první očkování (koupenou šetrnou vakcínou) po lékařích reverz naopak, tak mi to nikdo nechtěl podepsat. Proč?
Chtěla jsem aby se mi podpisem zaručili na jejich lékařskou odpovědnost, že naše dítě nebude mít po dalším očkování žádné následky, ani reakce, ani ho to nijak nepoškodí na zdraví. A víte co mi všichni svorně odpovídali? Že za to se mi nikdo nezaručí, ale že naše dcera MUSÍ být očkována a to pod dohledem v nemocnici.

Takže naše zdravotnictví a zákony říkají, že naše dítě MUSÍ být očkované i když je to pro něho tak nebezpečné, že musí na očkování do nemocnice...

Věro není to absurdní?????
 Eva + Vládík 10/03 + 12tt 
  • 

Re: Nebezpečnost očkování.. 

(28.4.2006 23:10:01)
Milá Tilasmi,
také si myslím, že by se více mělo hovořit o negativech očkování. Koukněte např. na: http://medium.mysteria.cz/text_scr/2004_3_ockovani.htm
Nejsem nezodpovědný rodič. Své první dítě jsem nechala očkovat vakcínou Infanrix a Infanrix HIB. Stálo nás to celé 2.700,- Kč. Ale chci pro své dítě to nejlepší a stále více se přesvědčuji o tom, že klasická medicína to není. Člověk už není řešen jako celek. Bolí tě něco - spolkni prášek. Ale kde je přičina, to už se neřeší. Řeší se jen následek. A jelikož čekáme druhé miminko, budu chtít i pro něj to nejlepší a to můžu chtít jen s úplnými informacemi.
 Veronika (Vojta 5r.,Vítek 4m.) 
  • 

Re: Ockovani proti planym nestovicim 

(27.4.2006 17:02:00)
Nedá mi to, abych nereagovala. Náš Vojtíšek totiž dneska dostal právě neštovice, první se mu objevila ráno a během dne přibylo dalších asi 12 po celém těle. JInak nemá žádné problémy, kromě toho, že měl asi před týdnem zvýšenou teplotu kolem 37 stupňů. Neštovice mažeme tekutým pudrem, aby zaschly a udělaly se stroupky. Asi za 10 dní už bude moci jít zpět do školky. Myslím si, že pro malé děti je lepší, když si neštovice prodělají a raději bych uvažovala třeba o očkování proti klíšťové encefalitidě nebo meningokokovi, protože neštovice zase tak závažné onemocnění není. Měli jsme je všichni a máme do konce života pokoj.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Ockovani proti planym nestovicim 

(27.4.2006 17:18:05)
Vis, ja o tom uvazuji hned ze trech duvodu.
Naseho Vojtu treba jen stipne komar a je schopen si pupúinek doslova rozdrapat do krve az ma na miste vpichu jizvu :-(
Dost mi tedy desi, jak by vypadal po nestovicich. Zvlast pokud by mel prubeh jako ja (10dni na luzku osypana pupenci i na genitaliich a se ctyricitkami horeckami).
Tak to jsou ty dva duvody.
a treti.. Pokud dite dostane nestovice, trva prubeh nemoci zpravidla dele nez deset dni . Paragraf pro zamestnavatele je jen na deset dni, pak si beres neplacene volno. A ja mam deti dve, vetsinou se ditka nakazi od sebe a nemoc nemaji spolecne, ale po sobe. I kdybych brala tech deset dni, jako minimum - dvacet dni paragrafu mi nikdo neda.
Ale spis nez problemy se zamestnavatel mi vazne desi predstava, ze se na dozivoti budu divat na zjizvene dite a vycitat si, e jsem je nedala ockovat.
O ockovani proti klisteti uvazuji na podzim a meningitida se u nas doporucuje az detem skolniho veku. (ale take to mame v planu)
 Veronika (Vojta 5r., Vítek 4m.) 
  • 

Re: Re: Re: Ockovani proti planym nestovicim 

(27.4.2006 17:37:11)
Těžko říct, Vojta se zatím vůbec neškrábe, hned jsme to mazali pudrem a pěkně to zasychá. Co se týče zaměstnání, jsem teď na MD, takže to mě netrápí a možná bych uvažovala jinak,kdybych chodila do práce. Je fakt, že každý to asi snáší jinak, jako každou nemoc. Asi by bylo nejlepší poradit se s doktorkou.
 Líza 


Re: Re: Re: Ockovani proti planym nestovicim 

(27.4.2006 17:46:53)
Cairo, očr není deset dnů, ale devět. Ovšem pokud jsou nemocné dvě děti, můžeš dostat očr dvakrát za sebou, tomu nic nebrání.
Horší spíš je, že to je opravdu hodně dlouhá doba nepřítomnosti v práci a může to být docela komplikace...
 PajaMM 


Re: Re: Re: Ockovani proti planym nestovicim 

(27.4.2006 18:28:49)
Ahoj Cairo :-)

K tem nestovicim - nase Klarka je mela po Vanocich. Mela prubeh velice lehky, doma byla 14 dni, z toho 7 dni mela nestovice a pak nemela jit jeste tyden do detskeho kolektivu kvuli oslabeni organismu. Na nestovice dostala Fenistil kapky, ktere zabiraly bezvadne na svedeni, jinak tekuty pudr je pry prezitek, pry stejne nezabira :-) Takze jsme ho nepouzivaly. Jen se Klarka nekoupala, doku ji nestovice uplne nezaschly, ale nemela ji nastesti moc.


Ale abych se konecne dostala k tomu ockovani...:-)
Pry je dobre deti naockovat, kdyz nestovice neprodelaji, nez jdou do skoly. Cim pry je clovek starsi, tim horsi prubeh muze mit. A jestli jsi mela spatny prubeh ty sama, asi bych deti naockovat nechala. Navic setkat se s nestovicemi v tehotenstvi je pry nebezpecne pro mimi, pokud maminka nemela nestovice.

Tak nevim, jestli jsem ti v rozhodovani nejak pomohla:-)

Hezky den.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Ockovani proti planym nestovicim 

(27.4.2006 19:05:18)
Danielo, já jako malá měla těžký průběh neštovic, skončila jsem s nimi v nemocnici. Oproti tomu moje holky měly neštovice obě a obě lehké. Takže těžký průběh rodiče nemusí znamet i těžký průběh u dětí. Méně potěšitelné je, že třeba já jsem s nimi strávila doma CELÝ MĚSÍC. Ono totiž i když průběh neštovic měly lehký, vyskočilo jim pár pupínků a během týdne měly klid úplně, tak přeci jenom organismus měly oslabený a obě holky položila nějaká viroza.

To bylo loni. Ale už si začínám zvykat - letos holky neštovice neměly :o) , ale i přesto být zaměstnaná, hodím si mašli, neb všichni tři haranti si v podstatě předávali nemoce celou zimu.

S.+++
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Ockovani proti planym nestovicim 

(27.4.2006 19:12:57)
Sylvie,

netvrdim, ze tezky prubeh nestovic u rodicu znamena tezky prubeh u deti...ale predpoklad tu urco je a ja bych to asi neriskovala.
Klarka byla fakt doma jen tech 14 dni, z cehoz tyden byl mezi svatkama, takze by do skolky stejne nesla :-) A ja jsem zatim jeste doma, tak mi to nevadilo. Ted je treba doma, protoze maji ve vedlejsi tride spalu, tak nechceme riskovat, ze to chyti...:-)
Ale byt zamestnana, asi by to bylo horsi, ale i to me od cervna ceka. NAstasti muzicek nema pevne zamestnani, tak muze hlidat on. Babicka je pracujici a druha taky a jetse bydli 250 km daleko...ale nejak to zvladnout musime :-)

A to predavani nemoci...to musi byt neco, znam to jen z vypraveni, mam jedinacka...ale chceme dalsi :-)
 Lída+2 


Re: Re: Re: Ockovani proti planym nestovicim 

(27.4.2006 18:37:19)
Cairo a nebo může být samý pupínek a nemít ani 37C a pupínků tolik,že jsme děti natřela na bílo. Když je to svědilo donesl pudr, který byl v kelímku volně přístupný. TAkže to dítě zvládne. Svědí to namazat pochopil i 3,5letý syn. A když to za 14 dní po něm dostal 9 měsíční. Opět žádná teplota a nic jen jich bylo strašně moc jeden vedle druhýho.Ale 4 den se to krásně loupalo. Jo jen jsme malýho DAníka dávala projistotu spát s podkolenkama na rukou,abych měla v noci jistotu,že se nerozdrápe. Ponožky si slíknul....

S očkováním bych pokud ty děti nejjsou fakt nějak žávažně nemocný čekala do puberty a pak bych je naočkovala.
 Majka 
  • 

Re: Ockovani proti planym nestovicim 

(27.4.2006 18:45:05)
Ahoj Cairo,
bydlim v Nemecku a tady je ockovani proti nestovicim uz standartni a hrazene pojistovnou. Take jsem vahala,zda mam dceru nechat naockovat nebo ne.Doktorka mi to vysvetlila tak,ze ve vetsine pripadu probihaji plane nestovice velice dobre , ale je urcite procento,kdy nastanou vazne komplikace.A take tvrdila,ze naockovanim se velice snizuje v dospelosti riziko pasoveho oparu.A pokud je dite naockovane ,tak sice muze ty nestovice dostat,ale jen opravdu lehce.Ale vetsinou vubec ne.Tak jsem nechala malou naockovat,myslim, ze to bylo v 15 mesicich a snesla to uplne bez problemu.Zadne horecky,zadna vyrazka.
Tak snad Te moje informace alespon trochu pomuze.
 Méďulka 


Re: Re: Ockovani proti planym nestovicim 

(27.4.2006 20:11:44)
Presne tak, uplne stejne info mi dala i nase detska dr. Nechala jsem naockovat obe holky (starsi mela v dobe ocko 5,5roku, mlasi 18 mesicu a uplne v poho, bez reakce obe). Vakcina stala taky nnejak tusim 1200 na jednu holcinu. Urcite bych dala naockovat. Uz proto, ze jinde v Evrope i v Usa se to ockuje zcela standartne...
 Dita 
  • 

Re: Re: Re: Ockovani proti planym nestovicim 

(27.4.2006 20:48:10)

dceři bude letos 13 a plané neštovice ještě neměla, tak taky plánuju, že ji nechám očkovat proti planým neštovicím.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


dekuji za nazory 

(28.4.2006 15:36:53)
Diky moc vsem.
Jsem rada, ze zkusenosti maminek naockovanych deti jsou pozitivni. To mne jen utvrdilo, ze dite naockovat mam. Vojta jde v zari do skolky, takze planuji ockovani na zari. Oba chci nechat ockovat stejne a mladsi ma do te doby nejake too povinne ockovani,
Nase detska lekarka nebyla naprosto schopna mi podat jakoukoliv onformaci. Dokonce nemela ani poneti o tom, ze neco takoveho existuje. A kdyz jsem ji donesla stazene informace z internetu, zacala mne odrazovat... ze pry to bude stejne "na houby..apod." Dokonce ani nevedela, ze male deti se ockuji v jedne davce a az vetsi ve dvouch. Jsem z nasi pediatricky celkem na rozpacich. Zvlastne ted. Vojta ma hnisavou anginu. Resp. v sobotu rano u nasi pediatricky na pohotovosti byl diagnostikovan upal nebo alergicka reakce - ale "pry spis upal" , takze jsem byla pokarana, za nechraneni ditete pred sluncem. A v pondeli rano z toho byla akutni hnisava angina, pricemz mi tataz pediatricka pokarala, ze jsem nedokazala prijit vcas.
Ach jo.
Ale do toho ockovani asi tedy pujdeme. Porad s manzelem zvazujeme, zda ano ci ne. Ale reakce mne celkem presvedcili :-).
Takze diky. L.
 Marta, dcera 9 měsíců 
  • 

Prosím poraďte! 

(27.4.2006 17:36:19)
Svou zkušenost s očkováním v prvním roce dítěte jsem napsala již výše.

Ráda bych se však zeptala na vaše zkušenosti a názory na očkování:

1. Spalničky, přiušnice, zarděnky

2. Meningokok A, C

3. Klíšťatová encefalitida

4. Žloutenka B, A

Zajímá mě zda očkovat či ne, v jakém věku případně pro jakou skupinu dětí je toto očkování vhodné či nikoliv a případně i konkrétní název vakcíny a cena.

Děkuji za vaše rady a názory.
 Soňa,dcery 7 a 3 roky 
  • 

Re: Prosím poraďte! 

(28.4.2006 9:27:56)
Spalničky, příušnice a zarděnky jsou v "povinném" hrazeném očkování - alespoň co já vím

Meningokok A,C - nejčastější úmrtí a nejhorší průběh má stejně typ B - proti tomu očkování neexistuje

Klíšťová encefalitida - nad tou jsem uvažovala, ale "rozmluvila" mi ji naše paní doktorka - prý mám raději nechat očkovat sebe - děti se s encefalitidou většinou vyrovnávají velice dobře a je to tudíž zbytečná zátěž

Žloutenka B,A - myslím, že v kdybychom bydleli ve městě, možná bychom o ní uvažovali.
 Lucka  
  • 

Re: Prosím poraďte! 

(2.5.2006 11:30:13)
Ahoj!

My jsme teď malého nechali naočkovat proti klíšťovce, reakce žádná, jen jsme o cca 300 lehčí :o)

Za měsíc se jdeme přeočkovat - a vypadá to na další cca 300... Odmítám to riskovat, do lesa chodíme často...
 Radka+Martin6m 
  • 

Nebylo co řešit 

(27.4.2006 21:49:53)
Ahojky,u nás nebylo co řešit.Penízky co malej dostal k narození,vánocům,... od celý rodiny jsem mu schovávala právě na tuto vakcínu.A reakce? SUPER,po první dávce měl po odečtu 37 a ráno byl klid,po druhý byl protivnej ale bez teplot a o třetí jsme ani nevěděli.Nelituju těch necelej 5.000,- protože je to pro mojemaličkatý mimčo,ale zcela kriticky i pro naši pohodu mamimky!Tak držím palec ať děti reagují dobře,ať už si vyberete cokoli
 Soňa,dcery 7 a 3 roky 
  • 

Hexa???- NE!!! 

(28.4.2006 9:10:17)
Očkování je vlastně vpravení oslabeného viru do tělíčka dítěte. Neočkují se rovnou protilátky. Tělíčko dítěte se při normálním očkování musí bránit až třem nemocem naráz. Při "šetrném" očkování se vpravuje šest nemocí naráz.Myslím, že hexavakcína je naopak větší zátěž. Mám děti alergické, atopiky a přesto jsem volila klasické očkování.
 Lenka, Evík 05, Šárka 07 


Re: Hexa???- NE!!! 

(28.4.2006 9:21:42)
Soňo, souhlasím s tebou a divím se, že se z klasického očkování dělá takový bubák! Evidentně jsou rekace i na "šetrné" vakcíny a ne zrovna malé..
 lampetra 


Očkování po našem 

(28.4.2006 9:41:12)
Moje první dítě, alergik, exematik mělo po každém očkování reakci -horečky vždy kolem 7! dnů.Naše pediatrička mi "nevěřila",jsem asi brána za přecitlivělou matku. Zkrátka ale po každém očkování pro nás je týden domácího vězení, dítku krom teplotnic není. Nezkušená, několikrát jsem ji na konci týdne teplot navštívla, paní dr. pravila, že to není možné, že je to po očkování, ať čekáme, že se z toho "něco" vyklube. Nic se nevyklubalo. U synka jsem proto hodlala investovat do hexavakcíny, smířená s cenou. Moje překvapení bylo veliké. Nejen, že naše p.dr. toto alternativní očkování nenabízí, dokonce mě přesvědčovala, že mému rozmaru vahovět nemůže, že musí dodržet stanovený očkovací kaledář. thle informace jsem rozdýchávala dlouho - doma a v klidu jsem si pak sepsala pro a proti a šla podruhé k dr. Problém ybl v tom, že paní dr.mi vlastně odmítla napsat recept, přesvědčovala mě o nevýhodnosti...... Neustále jsem srážku s autoritou a odešla bez receptu. Doma jsem zbaběla přesvědčila sama sebe, že půjdeme standartní cestou (syn reakce má, ale naše normální, tedy se neplašíme, podáváme nurofen první den, tvaroh na vpich a čekáme, až bude bez teplot). Tohle je moje rekce na přečtený článek, jenom jsem chtěla upozornit, že i my žijeme ve 21. stol., o letáku na hexavakcínu si můžeme nechat zdát, neřkuli o receptu na antipyretikum- to potřebují dávat dětem po očkování jenom změkčilé matky. Zároveň musím uvést, že pediatra jsem chtěla změnit několikrát, naposledy v tomto případě ale ono jaksi není za koho. Dobrého pediatra (který by měl třeba CRP) v našem okolí (cca 30 km ) není...... :-( A to si myslím, že nejsem zas tak náročná, ale naše paní dr. je aspoň mladší ročník, než okolní důchodcové.... :-)
 Martina 
  • 

Hib 

(28.4.2006 10:21:05)
Nedá mi to a musím přidat i svou zkušenost... Kačka jse nedonošená, porodní váhu měla 2,15 kg, byla jsem rozhodnutá jí pořídit haxavakcínu ať to stojí co to stojí... Manžel trochu váhal jako hodně lidí si myslel, že je to moc drahý. Když jsem to konzultovala s lékařkou, říkala mi,že se hexa nedoporučuje u dětí s menší porodní váhou než 2,5 kg, že ale existuje jakási „šetrná“ vakcína hib (teda doufám, že se to tak píše :-)), na doporučení neurologa nám ji hradila pojišťovna (tahle informace se možná bude někomu hodit, já se o ní dověděla jen náhodou!), takže jsme nakonec spokojený oba... Co se týká reakcí na vakcínu, tak krom toho, že malá víc spí, se vůbec nic neděje... Držim palce při rozhodování čím oočkovat.
 Helča 
  • 

hexa 3+1zdarma 

(28.4.2006 11:03:30)
Máme skvělou pí.doktorku a ta loni píchala 2 vakcíny po 1620kč a třetí byla zdarma,na tu poslední-letošní se mělo vztahovat,že bude hrazená,ale nějak se to neschválilo,tak budu zase platit.Ale vyplatilo se,syn,kromě pláče při aplikaci ,neměl žádnou reakci,byl smíšek jako jindy.Jsem zdravotník,tak fandím výzkumu,když je něco lepší,jsem ochotná za to připlatit.Taky nejsme bohatí,tak radši ušetřím na jídle,oblečení,ale na zdraví šetřit nehodlám,zvlášť na svých dětech!! Helča
 Peťa, dcera 1.rok 
  • 

bez rozmýšlení 

(28.4.2006 11:13:23)
Koupit hexavakcínu jsem se vůbec nerozmýšlela.Říkala jsem si, že raději v něčem ošidím sebe, ale dítěti dám jenom to nejlepší. Očkování proti TBC nám hnisalo taky a hrozně dlouho se hojilo. S hrůzou jsem očekávala reakce na další očkování. Při první dávce malé nebylo vůbec nic. Nejhorší byla asi druhá dávka, kdy byla Klára mrzutá a držela pořád pokrčenou nožičku, zřejmě jí vpich bolel. Třetí dávka byla zase OK. Teď jsem skutečně ráda, že jsem zvolila tuto variantu.
 monika roucova,3deti 
  • 

Re: hexa 3+1zdarma 

(29.4.2006 21:58:49)
ahoj,mam uplne stejny nazor jako ty,na detech se setrit nema a tydle vakciny jsou dobre-nemeli jsme sebemensi reakci sice nas ty 3injekce prisly na 6tisic ale co na tom hlavne ze nebyl zadny plac a horecky.vsem doporucuji.Monika
 monika roucova,3deti 
  • 

Re: hexa 3+1zdarma 

(29.4.2006 21:59:10)
ahoj,mam uplne stejny nazor jako ty,na detech se setrit nema a tydle vakciny jsou dobre-nemeli jsme sebemensi reakci sice nas ty 3injekce prisly na 6tisic ale co na tom hlavne ze nebyl zadny plac a horecky.vsem doporucuji.Monika
 Pajka 
  • 

Re: Hib 

(2.5.2006 20:59:34)
Mám 2 děti. 1. byl očkován klasickou vakcínou hrazenou pojišťovnou. Reakce byly v normě, maximálně trošičku nevrlý. U 2. jsme uvažovali o šetrnější vakcíně - Hib, navrhla jsme to naší paní doktorce, neb je malý nedonošený (ukončený 35. týden, 2,55kg a 49 cm). Paní doktorka se sama nabídla, že zavolá do porodnice, že nedonošené děti mohou mít tuto vaxínu plně hrazenou pojišťovnou, pokud ji doporučí intermediální péče, kde byl malý jako nedonošený kospitalizován.
Vše nám vyřídila a tak jí můžem jen poděkovat, že vše zařídila za nás k naší spokojenosti.
Jen stále nevím, zda by nám to navrhla (možnost šetrnějšího očkování) i tehdy, pokud bychom se nezeptali... Po tomto očkování nebyly u malého žádné komplikace.
Ptejte se proto svých doktorů na vše, co se týče vašich miminek... sice možná budou někdy ptorivní, ale jde o zdraví vašich dětí, ne?
Pajka
 dasa, Vojtisek 11 mes  
  • 

hystericka kravina 

(28.4.2006 16:25:51)
Takovou hysterickou blbost jsem uz dlouho necetla. Nas maly mel hexavakcinu, samozrejme mel teplotku a poplakaval - vzdyt dostal do tela 6 "nemoci" A jestli ma pani nejake problemy s financemi - to si mela zjistit driv, ze to male bude neco stat. Krome toho vsude ve svete si rodice plati VESKERE ockovani sami. Kdy konecne prestane toto socialisticke uvazovani?? Napr v Anglii chodi matky do prace po 2 mesicich nebo jsou na NEPLACENEM volnu. Ja sama uz pracuji na maly uvazek a nemusim cekat kdo mi co da natoz pro maleho!
 PajaMM 


Re: hystericka kravina 

(28.4.2006 16:33:14)
Daso,

co jsem tu tak cetla, tak vubec neni pravda, ze by si VSUDE ve svete platili rodice VSECHNA ockovani sami...

A jeste - mas stesti, ze mas praci, kterou muzes delat na zkraceny uvazek. Ze jsi takovou nasla nebo si ji vytvorila. Ne vsechny maji takove stesti a moznosti. A ne vsichni uvazuji jako za socialismu. Jen by vcetsina uvitala, kdyby se platil pouzze rozdil "klasickeho" a "setrneho" ockovani...Tobe to prijde nelogicke?
 Zuzana 
  • 

Re: Re: hystericka kravina 

(28.4.2006 17:21:21)
Proč by se měl doplácet rozdíl? Promiň, ale ať rovnou zastaralé vakcíny stáhnou a zlikvidují a dávají všem zdarma šetrné! To jenom proto, že farmaceutické firmy mají na skladě starý typ vakcín a že stát chce ušetřit na nepravém místě, to mají odnést malé děcka?
A po vzoru kapitalistických zemí ať se třeba zpoplatní celé zdravotnictví, ale očkování dětí, by měla být první věc, která:
1/ bude ta nejšetrnější a nemodernější dnes dostupná
2/ a to samozřejmě zdarma!!!
 PajaMM 


Re: Re: Re: hystericka kravina 

(28.4.2006 17:23:21)
Zuzano,

ale tady v te diskusi prece vidis, ze ne kazdy hexavakcinu chce. A neni nutna pro vsechny deti. Nektere i po "klasickem" ockovani reakce nemaji. Tak je podle me logicke platit za neco nadstandardniho, ale platit pouze rozdil mezi hrazenou a nehrazenou vakcinou. Nemyslim si, ze jedna je vyborna a druha zastarala a k nicemu. Jsou kazda jina.
 Majka 
  • 

Re: hystericka kravina 

(28.4.2006 17:19:33)
Tady si zase nekdo mysli,ze zna svet.Kde jsi prisla na to,ze vsude ve svete si vsichni plati ockovani sami?? Ja ziju v Nemecku a tady je ockovani hrazene pojistovnou mnohem rozsahlejsi nez v CR.Jako napr.plane nestovice. A kde jsi prisla na to,ze v Anglii chodi matky po 2 mesicich do prace?? Mozna jednu znas a myslis tim padem,ze vsechny zeny v Anglii nastupuji po 2 mesicich do prace. To je kazdeho rozhodnuti,jestli chce pracovat hned po porodu nebo az po 3 letech.
 Misa , Dominicek -8 mesicu 
  • 

Re: Re: hystericka kravina 

(28.4.2006 19:57:25)


Ja si myslim, ze tima Dasa spis chtela poukazat na klady ceskeho zdravotnictvi a socialni podpory. Zde ve Statech to je podobne. Materska dovolena pouze 2 mesice[ a to neplacena]. Pokud chces zustat doma dele, tak muzes, ale nikdo ti nebude drzet misto u firmy. Porodne neexistuje a za porod se jeste doplaci. Ja mam myslim dobrou pojistovnu, ale stejne jsme za porod dopalceli $2500.[ porod+ poporodni pece pro maleho a me ] a to jsem byla v nemocnici jen 2 dny po porodu. Kazda navsteva doktora nas stoji $15 a to jen za to, ze se na nej podiva. Obcas vubec nevi , ci mu da neco, co nezabira, takze tam za dva dny letim znovu a platim znovu $15. Za ockovani jsem sice nikdy nedoplacela, ale kdyz tu chcete lepsi vyter, detailnejsi prozkoumani atc, tak se take doplaci. Takze ono je to v podstate jedno. Vsude je neco , jsme jen lide, takze mouchy budem vzdycky hledat a o to spis, kdys se to tyka tech nasich drobecku.

tak at ty vcelicky moc nebolej, a at nam ty prdolkove zdrave rostou. Ahoj Misa


 mm 
  • 

Re: Re: hystericka kravina 

(29.4.2006 20:18:27)
No, po dvou mesicich v Anglii do prace jit musi, pokud sly na materskou treba kvuli komplikacim v 5 mesici. Materska je tu fakt jen cca 6 mesicu (ne ode dne porodu, ale ode dne, kdy prestanes pracovat, zamestnavatel ti misto drzi jen dalsich 6, ale to uz je bez penez. Rodicovsky prispevek nebo porodne tu vubec neznaji. Ale zas maji hrozne nizkou nezamestnanost, zdravou ekonomiku a hodne pruznych zamestnani na ruzne uvazky.
 Gábi, 2 děti 


;-) 

(28.4.2006 21:00:36)
Trošku jsem se nad článkem pousmála - samozřejmě v dobrém ;-)
S očkováním obecně je problém, že je to často o vymítání většího zla zlem menším. Skoro u každého typu jsou zaznemenány nějaké tragické případy zdravotního postižení očkovaných dětí.
Vývoj vakcín jde dvěma směry - jeden je skutečný boj a prevence smrtelných chorob a druhý je byznys farmaceutických firem (dle mě dnes lobby větší než zbrojařský průmysl). Mé první dítko bylo očkováno trojvakcínou, kamarádky dítko čtyřvakcínou atd. ...
Kombinování očkovacích látek sice odstraní několik "injekcí" ze života miminka, ale zase nárazově zatíží organismus o něco více. Je dobré si mimo farmaceutické reklamy prostudovat i názory z druhé strany, mít dobrého pediatra a také si ponechat zdravý rozum. Pro dobrého pediatra je samozřejmostí individuální očkovací kalendář pro každé dítě.
 Dianka (04+06+09) 


Re: ;-) 

(28.4.2006 21:03:59)
Gábi, já bych řekla nejen pro dobrého, ale i pro odvážného, když se podíváš na znění zákona a vyhlášku ;-)
 Mirkav 
  • 

Ceny vakcín 

(28.4.2006 22:07:56)
Kolik stál Váš mobil? Nové džíny? Halenka? ta krásná soupravička pro mimi? A spoustu dalších často zbytečných věcí? 1500 Kč za jednu dávku vakcíny se Vám zdá příliš (navíc když máte alternativní bezplatnou volbu)? Kdy už skončí to naše zapráskané bezplatné zdravotnictví! Chudáci Ti, kteří nemají na léčbu nákladných nemocí. Určitě jsou rádi, že jim to ostatní národ prožral v Paralenech, v plných nemocničních penzích a utratil při banálních návštěvách doktorů, rehabilitacích, lázeňských pobytech atd. Hurá do Motola lepit imunosuprimovaným dětem ochranné boxy leukoplastí!!!!
 Boba 


zadna panika 

(28.4.2006 22:56:28)
ahoj,

bohuzel, nemam cas cist si predchozi prispevky, reakce na TBC rozhodne jeste neindikuje alergie. Pro kamaradku, ktera ma silne alergicke mimi, zkoumame uz nekolik mesicu, ktere ockovani by bylo nejlepsi, vychazi nam stale hexa nejlepe...
 Veronika 
  • 

Atopicke dite versus ockovani 

(24.9.2007 14:42:08)
Mame atopicke dite (5M), u ktereho se jiz projevila alergicka reakce (na kdeco, pocinaje mlekem a konce rajcaty), a to je pritom stale plne kojena. Po prvni davce hexavakciny Infanrix hexa jsme skoncili v Motole v ockovacim centru (a to to pritom mame 200km daleko)- tam nam sdelili, ze atopici reaguji na slozku cerny kasel- pry uz je davno laboratorne prokazano, ze prave on ma co do cineni s vyplavenim histaminu a tudiz alergickou reakci. My alergickou reakci meli, a proto budeme dostavat vakciny postupne a nikoli 6 v 1, jak to v hexavakcine je, a cerny kasel nedostaneme, protoze anafylakticky sok rozhodne neni nic, o co by rodic stal. Tam uz totiz jde o zivot. Kdo mate dite atopika, radim volat ockovaci centrum Motol a poradit se. Neriskujte.
 Lenka 
  • 

dobry zkusenost 

(29.4.2006 10:17:25)
Vsechny zdravim. Musim napsat, ze i my jsme zvolili hexavakcinu a byli jsme spokojeni. Reakce byla jen po druhe davce a mirna, tedy dite bylo druhy den po ockovani pekne protivne a plactive. Po prvni a treti vakcine jsme nezaznamenali zadnou reakci a to mame dite, ktere jinak reaguje na kde co. Takze nelitujeme, ale zjevne je to naprosto individualni. Mozna by dobre reagovala i na jiny typ ockovani, ale usetrili jsme ji tak nekolik vpichu.
 Lenka+Jiříček 
  • 

Nekupovali jsme 

(29.4.2006 18:31:31)
Ahoj maminky, i nám se zdála šetrná vakcína příliš drahá. A jelikož náš malý neměl od malička žádné problémy, nechali jsme ho naočkovat klasickou vakcínou. Neměl žádné extra reakce. Žádné zarudlé místo po vpichu, pouze mírná teplota následující den. Je mu už 16 měsíců a všechna očkování zvládnul v pohodě. Asi záleží na organismu každého dítěte, jak se s tím vypořádá. Nejsem lékařka, ale myslím, že kdyby měl náchylnější organismus, tak bude reagovat bláznivě i na šetrnou vakcínu. A navíc, i my jsme byli očkováni bez extra vakcín a taky jsme to zvládli:)) Přeji krásný den
 Lenka+Jiříček 
  • 

Nekupovali jsme 

(29.4.2006 18:32:16)
Ahoj maminky, i nám se zdála šetrná vakcína příliš drahá. A jelikož náš malý neměl od malička žádné problémy, nechali jsme ho naočkovat klasickou vakcínou. Neměl žádné extra reakce. Žádné zarudlé místo po vpichu, pouze mírná teplota následující den. Je mu už 16 měsíců a všechna očkování zvládnul v pohodě. Asi záleží na organismu každého dítěte, jak se s tím vypořádá. Nejsem lékařka, ale myslím, že kdyby měl náchylnější organismus, tak bude reagovat bláznivě i na šetrnou vakcínu. A navíc, i my jsme byli očkováni bez extra vakcín a taky jsme to zvládli:)) Přeji krásný den
 Martina - Davídek 2,5 měsíce 
  • 

Hexavakcína 

(30.4.2006 15:33:41)
své pediatričce 100% důvěřuji, doporučila Hexavakcínu, sama měla pouze jeden případ reakce. Očkovali jsme první vakcínu, Davídek si trošku poplakal - spíše se jenom lekl. Reakce nebyla žádná, vpich bez problémů, doma se choval normálně, jako každý den. Žádné teplotky, žádný neobvyklý pláč nebo nechutenství. Nebyl ospinkaný, v noci spal jako obvykle.
Je to sice hodně peněz, také mám svůj názor na to, že pojišťovna proplácí něco jiného - nicméně - je to moje dítě a pokud mu mám dát to nejlepší, tak mi za to ty peníze stojí. Nemám na vyhození šest tisíc, ale příjde mi to jako dobrá investice do zdraví mého dítěte. A ušetřit miminku 3 injekce mi taky příjde nezanedbatelné - nejen pro případné obtíže. Já si své robátko chráním, tak proč bych ho měla nechat zbytečně opichovat.
 elle 


hexa 

(30.4.2006 15:42:55)
Mali sme podobnu reakciu pri prvom ockovani. Tiez nas to zarazilo, ved je to novinka a okrem toho bezbolestna injekcia - syn plakal pri pichani. Na druhe ockovanie som synovi natrela nozicku EMLA mastou, par sekund pomrncal pri pichani a to bola cela reakcia. Pri tretej davke to bolo rovnako bezproblemove. Drzim Vam palce, elle
 Lucka a Jonášek 07/05 


Studený obklad 

(30.4.2006 19:19:09)
Také jsme se rozmýšleli a nakonec zvolili šetrnější očkování. Při první injekci trošku plakal, ale v čekárně jsme mu na místo vpichu dali studený obklad, který jsme měnili až do večera a malý byl čiperný jako obvykle bez jakékoliv reakce na očkování. 2 a 3 dávka probíhala stejným způsobem, jen při injekci už neplakal, jen trošku vzlyknul. Zřejmě už si zvykl. Takže rozhodně doporučuji a jsem ráda, že jsme tímto způsobem ušetřili 3 vpichy.
 Hanka + Sára (14 měsíců) 
  • 

očkování a následné protilátky 

(30.4.2006 22:22:41)
Ahoj všem,¨
přečetla jsem skoro celou diskusi a řadím se k lidem, kteří pro své dítě šli do šetrnější vakcinace (i zdůvodu alergie dítěte).

Sára (nyní 14 měsíců) v loňském roce prošla třemi dávkami a letos na podzim ji čeká čtvrté přeočkování. V průběhu loňských prázdnin se u ní vyskytla senná rýma a proto jsme byly poslány na alergologické a imunulogiecké vyšetření.
V rámci tohoto vyšetření byl i test na protilátky proti TETANU.
Výsledky nám telefonovala paní doktorka okamžitě s otázkou zda naše dcera byla vůbec očkována proti tetanu, ve výsledcích se žádné protilátky nevyskytly.

Proto se ptám, zda má někdo z vás podobnou zkušenost.

Naše pediatrička je skvělá ženská, ale vypadá to, že i pro ni je to nová věc a že se zatím nesetkala s tím že po šetrné vakcíně nejsou protilátky ve výsledku.

Předem děkuji za odpověď.
Hanka
 Eve 


Infanrix Hexa - reakce nasi Eli 

(30.4.2006 22:57:30)
Jsme po prvni vakcine Infanrixu Hexa, myslela jsem, že to bude bez problemu i kdyz pocitala se vsim. Od pani doktorky jsme preventivne dostaly Nurofen pro deti, Paralen 100 a diazephan na křeče a vysokou teplotu. Po injekci byla mala vpohode, k veceru toho malo vypila, byla ospala, mrzuta a mela zvysenou teplotu 37,5 (po odecteni 0,5C), dala jsem nurofen pro deti (ktery je primo na teploty po ockovani), zabralo to, usnula krasne a spinkala celkem dobre celou noc, rano mela opet zvysenou teplotu 37,6 tak jsem dala opet nurofen, ktery se muze davat po 6 hodinach 2x denne (zalezi na veku a hmotnosti ditete), opet zabral a cely druhy den byl vpohode,pekne papala, smala se, jen se mi zdala cely den teplejsi a ospalejsi, 3 den rano se vzbudila se rvanim, nemohla otevrit ocicka, hrozne ji slzely, mela je zarudle, a jedno otekle, bylo to hrozne! Nemela teplotu, napapala se, ale kdykoliv se trosku zalkla, zavrela ocicka a nechtela je otevrit. Lekla jsem se, takovou reakci Eli jeste nikdy nemela, takze jsme jeli na detskou pohotovost(vikend), tam uz se mi zdala lepsi, otok opadl i zarudnuti, rekli mi, ze to zrejme reakce na ockovani nebude, ale ma to asi souvislost, mozna se ji ucpal slzny kanalek v ocicku a tim, ze byla ockovana, tak to probehlo takto. Nemam se pry divit, je to hodne ockovani najednou pro tak malyho clovicka, takze nejaka reakce muze byt. Kapeme Opthalmoseptonex a je to lepsi, uz ten den se to zlepsilo a mala byla vesela jako pred tim. Myslim si, ze taky hodne zalezi na aktualni zdravotnim stavu ditete pri ockovani, mala totiz druhy den po ockovani kychala, takze v sobe mohla mit nejakeho vira, ktery se s navozenyma očkovacima virama nesnese. Proto mozna nekdo reakce ma a nekdo ne, ve vzduchu toho tolik ted lita, ze bych se nedivila, mozna je lepsi ockovani na leto, nevim, jsou to jen domnenky.
Reakce se asi dopredu neda predpokladat, vzdyt kazde telicko je jine a hlavne bychom museli zrejme ockovat 2 uplne totozne stejne deti (jedno normalni a jedno hexa) abychom zjistili reakce kazde vakciny.....ˇ
Budme vsichni zdravi a nasim detem to nejlepsi co uzname za vhodne!!!!!!!
Eva s Eli.

 Ťulda 


Hexavakcína 

(1.5.2006 10:31:36)
Taky jsme zvažovali, zda nechat naši malou očkovat na náklady státu nebo za vlastní. Většina mých kamarádek v mém věku má děti již odrostlé, takže tady jsem radu hledat nemohla. A u těch co jsou v mém okolí, se mi většinou dostalo odpovědi, že jim to normální stačí, že je to zbytečně drahé. Ctěla jsem ale naši malou Lucku ušetřit zbytečného trápení a co možná ji nejlépe zabezpečit do budoucna. Takže hexavakcína. Paní doktorka mi ještě poradila, kam si pro ní mám v Praze dojet, pokud se mi bude chtít. Všude okolo totiž stála jedna vakcína okolo Kč 1.800,--, tady byla za 1.500,--. Měli jsem štěstí, že jsme chytli akci 3+1 zdarma. Lucka snesla očkování bez problémů, poslední dávka nás čeká až za půl roku. Nechali jsme ji očkovat i proti žloutence a klíštatum. A chystáme se i na další nepovinná očkování. Za tyto věci mi prostě není líto peněz a když si to můžeme dovolit, tak to svému deťátku dopřejeme.
 Jitka 
  • 

nenaočkování dle očkov. kal.- nepřijetí do školky 

(1.5.2006 19:30:19)
pročetla jsem diskusi. Velmi děkuji některým maminkám za energii a čas, který věnují tomu ostatní informovat. Bohužel od lekařky jsem informace k očkovaní nedostala. První dítě mi bez mého vědomí naočkovala proti hepat. B. Ibalgin mi nepředepsala, at si ho koupím. Dítě jsem pak odmítla očkovat proti spalničkám, přiušnicím a zarděnkám.
Nevíte jak postupovat, aby mi ho vzali do školky? Nebo kde si má shánět informace?
Druhé dítě- s vrozenou vadou bylo očkováno pouze šetrnou vakcínou (In.H) mělo horečky. Lékařka( původní jsem změnila) mi při 2. dávce řekla at dávám čípky, ale nechtěla mi je předepsat( tj. 15 kč). Prý je takové nařízení. Chtěla jsem ho vidět, nakonec nic nevysvětlila a čípky předepsala. Byla jsem za ředitelem (poliklinika Šustova- Praha 4) Informace si prý musím shánět sama. To jsem dělala před prvním porodem a vyplatilo se to (porody bez šití, dítě 4,3 kg) Ted se však věnuji dětem a nemám energii zase několik měsíců shánět informace
Děkuji
Jitka
 Sylvie 


Re: nenaočkování dle očkov. kal.- nepřijetí do školky 

(1.5.2006 20:14:40)
Jitko, do školky ti vezmou jenom dítě řádně očkované, viz § 50 zákona 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví:

"Jesle nebo předškolní zařízení mohou přijmout pouze dítě, které se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci."

Takže pokud chceš, aby ti děcko vzali do školky, tak buď si sehnat od lékařky potvrzení, nebo nechat dítě naočkovat.


S.+++
 Martina - Davídek 2,5 měsíce 
  • 

Re: nenaočkování dle očkov. kal.- nepřijetí do školky 

(2.5.2006 13:17:55)
jedna věc je nepřijetí vašeho dítěte do školky. Druhá věc je to, že díky plošnému očkování se v minulých letech prakticky podařilo vyhubit spoustu chorob. Dnes, hlavně díky internetu, spousta maminek nenechá dítě očkovat, ať už z jakýchkoli důvodů - a pak se nestačíme divit, jaké to choroby se nám vracejí - a ohrožují ostatní děti. Např. v Brně teď mají alarmující spoustu případů černého kašle.
Když máte tak citlivé miminko, které má problémy s očkováním, tak si představte, co by s ním taková choroba udělala - a tomu se nevyhnete, nepředpokládám, že byste dítě měla neustále doma v kyslíkovém stanu.
Občas, když si pročítám různé diskuse na toto téma, tak se nestačím divit, jaké názory některé maminky mají.
 Katka 
  • 

Re: Re: nenaočkování dle očkov. kal.- nepřijetí do školky 

(2.5.2006 17:44:13)
Pokud jde o např. o příušnice, neočkované dítě se jimi může nakazit a potom ve školce nakazit dítě, které sice bylo očkované, ale nevytvořilo si dostatek protilátek. Ovšem je otázkou, zda to pro to očkované dítě není lepší, když se s příušnicemi setká v době, kdy jejich prodělání je nejméně rizikové. V době, kdy jsou otevřené hranice a lidé volně cestují, je může stejně chytnout později v dospělosti, kdy jsou nebezpečnější.
 Hana 
  • 

Re: Re: nenaočkování dle očkov. kal.- nepřijetí do školky 

(3.5.2006 8:57:25)
Jenomže to je důsledek přistěhovalců, kteří to sem přitáhli. Ovšem je zajímavé, že z mých žáků (učím v hudebce) onemocnělo černým kašlem hned 10dětí - a všechny jsou proti němu očkované!!! Říká se, že pokud je dítě očkované proti černému kašli, buď jej nedostane, nebo jen v mírnější formě, dvě z těch dětí ho mají opravdu vážný, s vysokými horečkami a silným laryngálním kašlem. Je to vážné onemocnění, máma ho prodělala v dětství (tehdy se neočkovalo) a dodneška je průduškář, ale to těmto dvěma dětem hrozí taky a nezdá se, že by očkování v těchto případech něco zmohlo.
 MirkaV 
  • 

Re: nenaočkování dle očkov. kal.- nepřijetí do školky 

(2.5.2006 16:31:04)
Jitko, to nemáte 15 Kč na čípky? Že se nestydíte za tohle dr kritizovat. Jak už jsem psala - bohužel v tomto státě se prožírají peníze pro pacienty, kteří potřebují život zachraňující léky nebo operace (viz akce Dominiček) v pitomých Paralenech a čípcích!!!!!!!!!!!!!! Za 15 Kč koupíte dítěti 1 Jupíka a 2 rohlíky!!!!! nebo 10 rohlíků!!!!!Smutné!
 Leslie 
  • 

Re: Re: nenaočkování dle očkov. kal.- nepřijetí do školky 

(2.5.2006 18:07:02)

Moje řeč, navíc jisté váhání praktických lékařů je způsobeno tou slavnou Rathovou úhradovou vyhláškou. Nechápu, jak může být někdo hrdý na to, že kvůli 15,- Kč zbuzeroval půl polikliniky, ubohé.
 Lejla 
  • 

Predepisovani leku od doktora 

(9.5.2006 15:27:31)
Taky by me zajimalo, jak to je teda s tim predepsanim leku. Moje doktorka mi odmita taky predepsat leky. Byla jsem u ni s ditetem a diagnoza byla akutni laryngitida. Rekla mi, at si v lekarne koupim Nurofen a Silomat, ze mi to predepsat nemuze. Pritom jsem si zjistila, ze tyto leky castecne hrazene jsou. Nechapu proc bych je tedy nemela mit castecne uhrazene, kdyz jsem si radne platila zdravotni pojisteni. Tak bud si budeme vsechno hradit hotove rovnou a nemusime zadne pojisteni platit, ne? Opravdu tady tu socialni politiku nechapu.
 Líza 


Re: Predepisovani leku od doktora 

(9.5.2006 15:36:03)
Lejlo, pokud tvoje dr, vyčerpá limit předepisováním volně prodejných léků, které si můžeš sama za pár šupů koupit, pak možná bude mít velký problém, aby ti předepsala drahý lék, který není volně prodejný, až ho budeš potřebovat.
Je sice absurdní, že tohle hází ministerstvo na hlavy doktorům, místo aby to řeklo jasně pacientům, ale prostě takhle to je... ono to tak je i ve větším měřítku: prostě dokud se budou ze zdravotního pojištění platit volně prodejné a levné léky, do té doby nebude na to, aby se hradily drahé a životně důležité léky pro těžce nemocné lidi.
 Lucie, dva kluci 
  • 

Co nam pomohlo 

(2.5.2006 21:51:15)
Pri kazdem ockovani davam preventivne homeopatika, konkretne Thuyu occidentalis (davkovani a silu preparatu sdeli lekar-homeopatik, zamerne neuvadim protoze zpusobu je vic). Nevim jestli to tak dobre ucinkuje nebo je to nahoda ale nikdy jsme zadne potize pri ockovani nemeli. Ovsem nikdy nenechavam deti ockovat kdyz maji jakekoli i bezvyznamne zdravotni potize a to i kdyz mi lekar rika ze "to nevadi".
 MartinaM 
  • 

Jaké by bylo  

(3.5.2006 15:48:07)
to nešetrné očkování? Možná by to Helenka nesla ještě hůř. Podle mě to není důvod hexavakcínu a priori odsoudit.
 Klára, 3 holčičky 
  • 

ockovani proti TBC!!! 

(3.5.2006 21:07:52)
Ahoj,
neprocitala jsem vsechny reakce na tento clanek, mozna se to tam nekde objevilo, ale ne v nadpisu...
Vubec neverim svym ocim, jak male je povedomi o ockovani proti TBC!

ZHNISANI V MISTE VPICHU JE NORMALNI, NICIM SE NEMAZE, NEDESINFIKUJE, NEZALEPUJE!!!

Pokud neprobehne a nevytvori se jizvicka, musi byt dite ve dvou letech otestovano na protilatky proti TBC a pripadne ockovano znovu.
Asi by mela byt v tomto smeru vetsi osveta, setkala jsem se uz vicekrat, ze byly maminky ze zhnisani vydesene...
Klára
 katka,2 kluci 
  • 

Re: ockovani proti TBC!!! 

(12.5.2006 13:48:05)
Nemyslim, ze pani mluvi o beznem mirnem podebrani v miste vpichu. Mam zkusenost u obou svych deti se silnym zhnisanim, presahujicim v prumeru 1cm - tedy obrovsky infekcni vred (biceps kojence ma tak 5cm, takze si porovnejte pomerne s dopelym, jak by musel byt velky vred u vas), leceny framykoinem, v jednom pripade dokonce s vyrezavanim loziska. Lecba na nekolik tydnu. (Pry zalezi na vakcine.) Takze osveta neosveta - stane se.
 Iveta. 


hexavakcína 

(4.5.2006 15:40:44)
Já mám se všemi třemi dávkami hexavakcínami zkušenost dobrou. Starší dcera měla po standardním očkování vždy všechny možné reakce, které mít mohla. Matýsek je pořád na hromadě a když už jsme měli 2 měsíční skluz s očkováním, rozhodli jsme se pro tuto drahou vakcínu. Cena je příšerná, ale dohnali jsme promaroděný čas a Matýsek byl opravdu naprosto v pohodě. Možná by byl i po normálním očkování, ale nám to opravdu pomohlo dohnat čas, nejen při první dávce, ale i druhou dávku jsme měli o měsíc později, protože byl pořád marod. Asi je to opravdu hodně individuální. Podle mé doktorky to opravdu pojišťovna hradit měla, ovšem nestalo se tak...
 Hanča a Kikuška 
  • 

Hexavakcína 

(5.5.2006 20:56:23)
S manželem jsme se dlouho rozhodovali jestli naši dcerku nechat očkovat placenou vakcínou či nikoli. Zvítězila placená prý peníze se utratí za blbinky tak at se aspon investují do dcerky a udělali jsme dobře. Kristínka má za sebou 4 dávku a všechny bez problému. Po rozhovoru s kamarádkama které nechali očkovat děti obyčejnou vakcínou a jejich děti měly velké teploty a průjmy jsme s manželem rádi že jsme peníze investovaly do dobré věci. Budeme vám držet palečky at vám 3 vakcína dopadne dobře a dcerka je spokojená.
 Lenka, Evík 05, Šárka 07 


Re: Hexavakcína 

(7.5.2006 16:36:49)
Hančo, jestli jsi si nevšimla, tak maminka spokojená nebyla.
 Mařice, 5+2+33 týden 
  • 

vhodná doba 

(6.5.2006 13:14:06)
jakž takž jsem pročetla všechny příspěvky a chtěla bych jen dodat,že jedním z hlavních problémů očkování je nevhodná doba.Děti se očkují příliš brzy.Čtvrtý den po porodu napíchnout do toho uzlíčku takovou perdu jakou očkování bez pochyb je,je nesmyslné a zbytečné.Vzhledem k možnosti přenosu TBC,je na každém a lékař zvláště u sociálně nedostačujících skupin má do toho co mluvit,zda se rozhodne očkovat hned či nikdy. Žádný extrém není O.K.Pevně věřím,že pokud k nějakým změnám dojde,tak se budou týkat toho,abychom očkovali děti s přirozeně,plně vyvinutou imunitou.
 veronika, Martínek 11/00, Tomášek 4/03 
  • 

Re: vhodná doba 

(6.5.2006 16:10:16)
Jenomže imunita se vyvíjí dost dlouho, nejsem lékař, ale myslím, že v 5 letech ještě není vývoj ukončený. A dítě se může setkat třeba s TBC hodně brzo, copak s miminkem nejezdíte nikdy MHD?
Asi není ideální očkovat ještě v porodnici, ale moc dlouho bych nečekala.
Veronika
 mařice 
  • 

Re: Re: vhodná doba 

(8.5.2006 20:41:48)
K přenosu TBC je nutná určitá doba uvádí se minimálně 3 hodiny přímého kontaktu.Neviděla bych v tom velkého bubáka,i když stát se může asi cokoliv.Fakt je,že jsem s miminem nikdy v MHD nejela. Opravdu asi záleží na uváženíkaždého.
 Mařice, 5+2+33 týden 
  • 

chybička se vloudila 

(6.5.2006 13:21:03)
ech
 Lenka a Liduska (rocni) 
  • 

rtut, hlinik a formaldehyd....aneb vite?!?! 

(9.5.2006 1:44:07)
ahoj maminky tatinkove a potomkove,
jen mam malou poznamku, precetli jsme toho s manzelem o ockovani hodne a ty kteri to nahodou nevi bych chtela jen upozornit, ze ve vakcinach jsou mnohanasobne vyssi davky tezkych kovu (rtuti, hliniku) a taky formaldehyd-karcinogen, nez je povolene na 1kg telesne hmotnosti. Ockovani, v CR bohuzel porad jeste povinne, by melo byt osobnim rozhodnutim kazde rodiny a hlavne by je mel lekar dopredu informovat co vsechno, krome oslabeneho virusu, je do ockovaci latky pridavano! Byli jsme z toho celkem paf, kdyz jsme tohle zjistili...
Nechtela bych jednorazove odsuzovat ockovani proti kdysi velmi rozsirenym a porad nebezpecnym chorobam, ale myslim, ze si malokdo dnes uvedomuje jak malo jde dnesnim lekarum o zdravi, spolu s obrovskymi zisky spolecnosti ktere vakciny vyrabeji a pramalo jim na vas zalezi.....pokud neverite, zeptejte se priste pri navsteve pediatra na presne slozeni vakciny, a pak na povolenou denni davku nekterych vyse zminenych konzervantu a kovu. A budete taky v soku jako ja! Pak jsem zvedava, co vam na to doktor-ka rekne...Probudme se, zdravotnictvi je byznys, se vsim vsudy, a je na kazde rodine, aby si ochranila vlastni zdravi a zdravi deti a hlavne nespolehat na informace od lekare ale pidit se po pravde sami.
 Zuzana 
  • 

Re: rtut, hlinik a formaldehyd....aneb vite?!?! 

(9.5.2006 9:55:19)
Souhlasim s tebou, lékaři na lidi ve velké většině kašlou. To poznáš už podle přístupu: dojdeš k doktorovi, sdělíš mu tvůj problém, on ti předepíše lék a konec - žádná diskuze, žádné otázky, hlavně ať pacient nezdržuje, v čekárně je plno lidí! Už tato praxe svědčí o tom, jak lékařům na pacientem záleží. Lékaři potřebují pouze vykazovat body pojišťovně a ne vést zbytečné diskuze! Přitom kvalifikovaná rada lékaře by byla mnohem užitečnější než cpát do lidí prášky!
V dnešní společnosti jsou rodiče, kteří odmítají očkování, považováni skoro za vrahy dětí a přitom je to ve skutečnosti naopak - děti poškozuje ten, kdo zbytečně podává léky a očkuje na všechny možné nemoci.
Myslím si, že kdyby se zkoumala výška IQ rodičů odmítajících očkování, tak by se přišlo na to, že ho mají vysoce nadprůměrné - používají totiž vlastní mozek
 katka,2 kluci 
  • 

Re: ockovani proti TBC!!! 

(12.5.2006 13:56:38)
Mas-li takoveho doktora, tak ho zmen. A neskatulkuj. Co se tyce ockovani - ja bych to na dobrovolnosti moc nenechavala, protoze cela nase socialne slabsi cast spolecnosti by na ne nesla a moje deti by od nich chytaly od tubery az po cerny kasel sakumpikum vsechno. Zvysila by se velmi nemocnost deti (matky by cerpaly hlidacenky - soc.problemy....) a pravdepodobne taky umrtnost deti na vazne infekcni choroby, pripadne invalidizace (ti by zase cerpali soc. davky - fin. problemy....). Riziko prenosu - viz vyse. Dekuji, nechci.
 Lucka 
  • 

Re: Re: ockovani proti TBC!!! 

(12.5.2006 22:56:45)
TBC by teda rozhodně nechytly. Stačí se podívat do knížky tuberkulóza dětí a dorostu. Píše se tam zcela jasně, že dětské formy TBC nebývají nakažlivé, že děti se téměř vždy nakazí od dospělého.
A ani s těma hlídačenkama byto nebylo tak horké. Podle vyjádření Ministerstva zdravotnictví je nemocnost dětí předškolního věku už teď extrémně vysoká. Když my jsme byly děti, tak tak vysoká nebyla, a to jsme nebyly tak proočkovani jako dnešní děti.
 Jiri Hadrava 
  • 

Re: rtut, hlinik a formaldehyd....aneb vite?!?! 

(30.9.2007 3:36:35)
Obsah vakcinovych preparatu:
Sodium Hydroxide-obsazeny v pripravcich na cisteni
kachlicek,van apd.Lepta sliznici,kuzi pri polknuti
muze zpusobit smrt.
Formaldehyde-neurotoxic,karcinogen ovlivnuje nervovou soustavu,zpusobuje rakovinu
Hydrochloric acid-odstranovac rezi a starych nateru, nici tkan pri primem kontaktu.
Thimerosal-obsahuje RTUT!!! Co rict vice.
Aluminum-Toxicke,zpusobuje rakovinu
Zive virusy ziskane z lidskych potratu.
Je tady nekdo kdo mi muze potvrdit, ze tyto latky mohou nasim detem zesilit imunitni system. Odpovim a dodam informace linky cokoli je potrebne abyste uverili. Jiri
 Jiri Hadrava 
  • 

Re: rtut, hlinik a formaldehyd....aneb vite?!?! 

(30.9.2007 3:41:45)
Obsah vakcinovych preparatu:
Sodium Hydroxide-obsazeny v pripravcich na cisteni
kachlicek,van apd.Lepta sliznici,kuzi pri polknuti
muze zpusobit smrt.
Formaldehyde-neurotoxic,karcinogen ovlivnuje nervovou soustavu,zpusobuje rakovinu
Hydrochloric acid-odstranovac rezi a starych nateru, nici tkan pri primem kontaktu.
Thimerosal-obsahuje RTUT!!! Co rict vice.
Aluminum-Toxicke,zpusobuje rakovinu
Zive virusy ziskane z lidskych potratu.
Je tady nekdo kdo mi muze potvrdit, ze tyto latky mohou nasim detem zesilit imunitni system. Odpovim a dodam informace linky cokoli je potrebne abyste uverili. Jiri
Muj e-mail: forestgump08610@yahoo.com
 Hanka, dvě děti 
  • 

Máte nárok na proplacení peněz 

(9.5.2006 21:16:35)
To mi tvrdila dětská doktorka, že pokud si koupím nadstandardní vakcínu a dítě bude mít reakcí s horečkou, tak zpětně mám nárok na proplacení vakcíny, protože v takových případech na ni má dítě nárok, protože běžnou vakcínu by nesneslo.
Být Vámi, zkusila bych to u pojišťovny.

Hanka
 Elfík +1+2 


Re: Máte nárok na proplacení peněz 

(15.5.2006 11:19:43)
Fakt??? to se musím zeptat. Zrovna v pátek jdu na 8mi měsíční kontrolu. Malý měl horečky pokaždé a dokonce po třetí injekci mu zareagovla jizva po TBC. Prý se uvidí, co dál. Je asi přecitlivělý.
 Vladka Pechová, 3 deti, 10,9, 1 rok 
  • 

Reakce na hexavakcínu 

(12.5.2006 22:31:09)
Náš malý syn byl očkovaný hexavakcínou a po třetí dávce měl několik dní vysoké horečky. Starší děti tuto možnost ještě neměly, takže byly očkované klasicky a pokud si vzpomínám, žádnou reakci neměly. Pechová
 Eva.sv 
  • 

hexavakcína-1.očkování 

(22.5.2006 19:57:22)
Máme za sebou první očkování a musím říct že první den po očkování žádná reakce, jen druhý den navečer byla holčička hodně mrzutá skoro tři hodiny probrečela-pak usnula a v noci a ráno už absolutně v pohodě - za tři týdny jdeme na další tak jsem zvědavá jak dopadneme. Doufám že dobře...
 Eva.sv 
  • 

hexavakcína-1.očkování 

(22.5.2006 19:57:45)
Máme za sebou první očkování a musím říct že první den po očkování žádná reakce, jen druhý den navečer byla holčička hodně mrzutá skoro tři hodiny probrečela-pak usnula a v noci a ráno už absolutně v pohodě - za tři týdny jdeme na další tak jsem zvědavá jak dopadneme. Doufám že dobře...
 Lilly+Helenka05,Hedvika08 


Epilog ke článku 

(29.6.2006 16:06:43)
Pokud vás zajímá, jak vše dopadlo a jak Helenka zvládla poslední dávku vakcíny, cítím povinnost vás o tom informovat. Paní doktorka nám poslední očkování posunula z 1.6. na 27.6.. Prý už bude Helča větší a snad to bude lépe snášet.
Den před očkováním jsme dali preventivně Nurofen a půl tablety Diazepamu. Musím napsat, že jsem byla pořádně vystresovaná, jak tentokrát dopadneme. Ale zázraky se dějí! Helenka při očkování ani nezaplakala. Snad ani nevěděla, že ji píchli. Doma jsme znovu dali preventivně Nurofen a čtvrtku Diazepamu. A u prevence taky zůstalo. Tentokrát se nedostavily ani horečky ani zvracení. Naprostá pohodička. Dokonce i dobrá nálada byla - a to oboustranná.
Přeju všem, aby jim jejich dětičky dělaly jen samou radost a těch starostí aby bylo co nejméně.
Lilly
 Eva21546 


Infanrix HiB 

(12.7.2006 18:41:31)
Ahoj, včera jsme byli na první dávce očkování, rozhodli jsme se pro "střední cestu", tedy Infanrix HiB. Připadala mi vhodná, čištěná a používá se již delší dobu.

Lucinka plakala při vpichu, po pochování se na paní doktorku opět smála. Zbytek dne proběhl standartně.

V noci pila jen 2x místo 3x a celé dopoledne odmítala prs. Moč měla tmavou a jen trošku. Zbytek dne pila jen velice málo a spíše jen na žízeň.

Máte někdo podobnou zkušenost s reakcí na očkování?

Díky. Eva
 Hana Čižmárová 


informace 

(15.10.2006 19:15:34)
Tak jsem si pročetla diskuzi na tema hexavakcina a byla jsem z toho dost zděšená....připadá mi, že hodně maminek se snaži vymyslet nějaký novoty, hlavně aby to nebylo podle doporučení pediatrů....tak jsem hledala na netu a našla super stranku - www.vakciny.net, je tam vše popsáno, vysvětleno, proč je očkování důležité, co, kdy a jak očkovat. Tak se tam mamky mrkněte, než si budete vymýšlet, jak změnit očkovací kalendář.
 Damila 


Re: informace 

(15.10.2006 21:23:52)
Hanculo,
možná to stačilo napsat jen jednou. :o)
Víš, nesmíš poslouchat jen lékaře. Ti si často myslí, že jsou přinejmenším polobozi a vystudováním medicíny se rázem stali nejmoudřejšími na světě a mohou rozhodovat dokonce o bezbranných dětech.
Dnes už by Ti mnoho rodičů řeklo o vedlejších účincích očkování na děti, které ještě nemají vyvinutou imunitu. Některé to poznamenalo natolik, že zůstali postižení, nebo dokonce zemřeli. Tohle bychom neměli riskovat ani dobrovolně, natož povinně!
Co se týká očkování, alespoň ty banální nemoci, anebo ty, co se už neobjevují několik desetiletí, by se očkovat nemusely. Zbytečná zátěž.
 Lucie 
  • 

informace ? 

(6.1.2008 23:11:43)
Vas prispevek je nadepsan ""informace"", ale z Vasi reakce je videt, ze zadne informace o tematu nemate - tedy az na nejake vagni predstavy o tom, ze ockovani je proste dobre, protoze je povinne a protoze pan/i doktor/ka rekl/a, ze je to dobre.

Neotresitelna vira v zazracnost ockovani je vsak neopodstatnena. Ukazte mi napr. jednu jedinou NEZAVISLOU studii, ktera by dlouhodobe sledovala ucinnost ockovani (nemluve o skodlivych nasledcich ockovani, to uz je jina kapitola) a skutecne jeho ucinnost prokazala. Nenajdete ji, protoze takova studie NEEXISTUJE.

Take tvrzeni, ze ockovani vymytilo z vyspelych zemi infekcni nemoci, je pouze tvrzeni. Podivejte na gravy s krivkami vyskytu techto nemoci pred a po zavedeni ockovani a zjistite, ze ubytek vyskytu onemocneni se vůbec nezrychlil (v nekterych pripadech se vyskyt dokonce opet zvysil), to znamena, ze tyto nemoci ustoupily ze zcela jinych duvodu (jako jsou napr. lepsi hygienicke podminky).

Dale, protilatky nerovna se imunita. Neni prokazano, ze vytvoreni protilatek je dostatecna ochrana proti nakaze. Imunita je mnohem komplikovanejsi proces a jedinec s protilatkami se stejne muze nakazit, zatimco jedinec bez protilatek se nakazit nemusi. Staci vest zdravy zivotni styl a posilovat imunitni system a zadnou infekcni nemoci neonemocnite, ale chapu, ze spousta lidi se radeji nacpe chemikaliemi ve vire, ze dela neco pro sve zdravi, ale pritom se zivi fastfoodem a travi cely den na zidli v kancelari nebo doma na gauci, nejlepe pred televizi. Je to samozrejme mnohem pohodlnejsi.

Lidi, aspon se trochu informujte, nez dovolite, aby vasim detem vpichli do zil koktejl toxickych chemikalii, cizich bilkovin a tim padem i DNA. Jde o zdravi vasich deti. Naprosta ignorance a slepa vira ve ""zdravotnictvi"" vetsiny nasich spoluobcanu me opravdu desi. Vzdyt zdravy rozum prece napovida, ze lekari ani obrovske farmaceuticke firmy nemaji zadny zajem na tom, abychom byli vsichni zdravi, protoze by tim prisli o praci a o giganticke zisky.

Probuddte se! Nic z toho, co jsem tu napsala jsem si nevymyslela, vsechno je zdokumentovano a podlozeno fakty, meterialu je spousta, bohuzel je vsak vetsina v anglictine. Ale kdo hleda, najde. Staci zagooglovat.

Pro vsechny, kdo stale veri v ""bezpecnost a ucinnost"" ockovani, tady je alespon jeden odkaz za vsechny, muzete si poslechnout cenzurovany rozhovor (v anglictine) s Dr. Maurice Hillemanem, jednim z nejvetsich celosvetovych odborniku v ockovani, byvalym zamestnancem farmaceuticke firmy Merck (jedna z nejvetsich v Americe). Hilleman se priznava, ze firma Merck je odpovedna za celosvetove rozsireni takovych nemoci jako je rakovina, AIDS, leukemie aj.

http://apatriotsmanifest.com/dec2007/index07121012.html

Preji prijemnou zabavu.
 Hana Čižmárová 


informace 

(15.10.2006 19:16:07)
Tak jsem si pročetla diskuzi na tema hexavakcina a byla jsem z toho dost zděšená....připadá mi, že hodně maminek se snaži vymyslet nějaký novoty, hlavně aby to nebylo podle doporučení pediatrů....tak jsem hledala na netu a našla super stranku - www.vakciny.net, je tam vše popsáno, vysvětleno, proč je očkování důležité, co, kdy a jak očkovat. Tak se tam mamky mrkněte, než si budete vymýšlet, jak změnit očkovací kalendář.
 Hana Čižmárová 


informace 

(15.10.2006 19:17:53)
Tak jsem si pročetla diskuzi na tema hexavakcina a byla jsem z toho dost zděšená....připadá mi, že hodně maminek se snaži vymyslet nějaký novoty, hlavně aby to nebylo podle doporučení pediatrů....tak jsem hledala na netu a našla super stranku - www.vakciny.net, je tam vše popsáno, vysvětleno, proč je očkování důležité, co, kdy a jak očkovat. Tak se tam mamky mrkněte, než si budete vymýšlet, jak změnit očkovací kalendář.
 Hana Čižmárová 


informace 

(15.10.2006 19:19:44)
Tak jsem si pročetla diskuzi na tema hexavakcina a byla jsem z toho dost zděšená....připadá mi, že hodně maminek se snaži vymyslet nějaký novoty, hlavně aby to nebylo podle doporučení pediatrů....tak jsem hledala na netu a našla super stranku - www.vakciny.net, je tam vše popsáno, vysvětleno, proč je očkování důležité, co, kdy a jak očkovat. Tak se tam mamky mrkněte, než si budete vymýšlet, jak změnit očkovací kalendář.
 Hana Čižmárová 


informace 

(15.10.2006 19:19:56)
Tak jsem si pročetla diskuzi na tema hexavakcina a byla jsem z toho dost zděšená....připadá mi, že hodně maminek se snaži vymyslet nějaký novoty, hlavně aby to nebylo podle doporučení pediatrů....tak jsem hledala na netu a našla super stranku - www.vakciny.net, je tam vše popsáno, vysvětleno, proč je očkování důležité, co, kdy a jak očkovat. Tak se tam mamky mrkněte, než si budete vymýšlet, jak změnit očkovací kalendář.
 Hana Čižmárová 


informace 

(15.10.2006 19:19:57)
Tak jsem si pročetla diskuzi na tema hexavakcina a byla jsem z toho dost zděšená....připadá mi, že hodně maminek se snaži vymyslet nějaký novoty, hlavně aby to nebylo podle doporučení pediatrů....tak jsem hledala na netu a našla super stranku - www.vakciny.net, je tam vše popsáno, vysvětleno, proč je očkování důležité, co, kdy a jak očkovat. Tak se tam mamky mrkněte, než si budete vymýšlet, jak změnit očkovací kalendář.
 Hana Čižmárová 


informace 

(15.10.2006 19:20:01)
Tak jsem si pročetla diskuzi na tema hexavakcina a byla jsem z toho dost zděšená....připadá mi, že hodně maminek se snaži vymyslet nějaký novoty, hlavně aby to nebylo podle doporučení pediatrů....tak jsem hledala na netu a našla super stranku - www.vakciny.net, je tam vše popsáno, vysvětleno, proč je očkování důležité, co, kdy a jak očkovat. Tak se tam mamky mrkněte, než si budete vymýšlet, jak změnit očkovací kalendář.
 Hana Čižmárová 


informace 

(15.10.2006 19:20:02)
Tak jsem si pročetla diskuzi na tema hexavakcina a byla jsem z toho dost zděšená....připadá mi, že hodně maminek se snaži vymyslet nějaký novoty, hlavně aby to nebylo podle doporučení pediatrů....tak jsem hledala na netu a našla super stranku - www.vakciny.net, je tam vše popsáno, vysvětleno, proč je očkování důležité, co, kdy a jak očkovat. Tak se tam mamky mrkněte, než si budete vymýšlet, jak změnit očkovací kalendář.
 Hana Čižmárová 


informace 

(15.10.2006 19:20:03)
Tak jsem si pročetla diskuzi na tema hexavakcina a byla jsem z toho dost zděšená....připadá mi, že hodně maminek se snaži vymyslet nějaký novoty, hlavně aby to nebylo podle doporučení pediatrů....tak jsem hledala na netu a našla super stranku - www.vakciny.net, je tam vše popsáno, vysvětleno, proč je očkování důležité, co, kdy a jak očkovat. Tak se tam mamky mrkněte, než si budete vymýšlet, jak změnit očkovací kalendář.
 Hana Čižmárová 


informace 

(15.10.2006 19:20:03)
Tak jsem si pročetla diskuzi na tema hexavakcina a byla jsem z toho dost zděšená....připadá mi, že hodně maminek se snaži vymyslet nějaký novoty, hlavně aby to nebylo podle doporučení pediatrů....tak jsem hledala na netu a našla super stranku - www.vakciny.net, je tam vše popsáno, vysvětleno, proč je očkování důležité, co, kdy a jak očkovat. Tak se tam mamky mrkněte, než si budete vymýšlet, jak změnit očkovací kalendář.
 Hana Čižmárová 


informace 

(15.10.2006 19:20:04)
Tak jsem si pročetla diskuzi na tema hexavakcina a byla jsem z toho dost zděšená....připadá mi, že hodně maminek se snaži vymyslet nějaký novoty, hlavně aby to nebylo podle doporučení pediatrů....tak jsem hledala na netu a našla super stranku - www.vakciny.net, je tam vše popsáno, vysvětleno, proč je očkování důležité, co, kdy a jak očkovat. Tak se tam mamky mrkněte, než si budete vymýšlet, jak změnit očkovací kalendář.
 Hana Čižmárová 


informace 

(15.10.2006 19:20:04)
Tak jsem si pročetla diskuzi na tema hexavakcina a byla jsem z toho dost zděšená....připadá mi, že hodně maminek se snaži vymyslet nějaký novoty, hlavně aby to nebylo podle doporučení pediatrů....tak jsem hledala na netu a našla super stranku - www.vakciny.net, je tam vše popsáno, vysvětleno, proč je očkování důležité, co, kdy a jak očkovat. Tak se tam mamky mrkněte, než si budete vymýšlet, jak změnit očkovací kalendář.
 Hana Čižmárová 


informace 

(15.10.2006 19:20:04)
Tak jsem si pročetla diskuzi na tema hexavakcina a byla jsem z toho dost zděšená....připadá mi, že hodně maminek se snaži vymyslet nějaký novoty, hlavně aby to nebylo podle doporučení pediatrů....tak jsem hledala na netu a našla super stranku - www.vakciny.net, je tam vše popsáno, vysvětleno, proč je očkování důležité, co, kdy a jak očkovat. Tak se tam mamky mrkněte, než si budete vymýšlet, jak změnit očkovací kalendář.
 Hana Čižmárová 


informace 

(15.10.2006 19:20:04)
Tak jsem si pročetla diskuzi na tema hexavakcina a byla jsem z toho dost zděšená....připadá mi, že hodně maminek se snaži vymyslet nějaký novoty, hlavně aby to nebylo podle doporučení pediatrů....tak jsem hledala na netu a našla super stranku - www.vakciny.net, je tam vše popsáno, vysvětleno, proč je očkování důležité, co, kdy a jak očkovat. Tak se tam mamky mrkněte, než si budete vymýšlet, jak změnit očkovací kalendář.
 Martina Z 
  • 

Vakcinace v zahranici 

(24.2.2007 21:42:30)
Ja ma zkusenost takovou. Jsem docasne v Belgii. Tady vyber nebyl rovnou dali hexavakcinu. Sice plne hradil stat, ale po kazde davce mel maly vysoke horecky. Ja jsem samozrejme take panikarila a okoli me odsoudilo s tim, ze prehanim. No, tady je na muj vkus laxnejsi pristup k lecbe a momentalne lezim s hnisavou anginou a Dr.mi neodebrala stery ani krev a ani nepozvala ke kontrole. jen rekla at dobru ATB a hotovo. Nastesti tu nehodlam zustat a tesim se domu.
Tot "zapad", jak by se mnozi domnivali, ze je zde pece na vyssi urovni. Ja mam nazor jiny...
 Aneta 
  • 

Hexa 

(10.5.2007 20:09:38)
JÁ TEDY MOHU ŘÍCT ŽE PRVNÍ OČKOVÁNÍ BYLO ABSOLUTNĚ BEZ PROBLÉMOVÉ, pŘI INJEKCI JSEM KŘIČEAL JÁ AL MALEJ ANI NEPÍPNUL, TO DRUHÉ OČKOVÁNÍ UŽ CÍTIL A TROŠIČKU ZAPLAKAL ALE JEN OPRAVDU JEN NA MŽIK. U PRVNÍHO U NÁS NEBYLA ŽÁDNÁ REAKCEAMALEJ BYL JAKO VŽDY. U TÉ DRUHÉ BYLA LEHCE ZVÝŠENÁ TEPLOTA ( 37,4 V OUŠKU) A MALEJ BYL OSPALEJ ALE JINAK NIC HODRŠÍHO. NA OSTATNÍ DÁVKY ČEKÁME TAK SNAD TO NEBUDE HORŠÍ. MYSLÍM ŽE KAŽDÉ MIMINKO REAGUJE JINAK A KAŽDÉMU MIMINKU JINAK REAGUJE OBRANYSCHOPNOST. MYSLÍM ŽE PLNĚ ODUZOVAT HEXA JAKO V ČLÁNKU VÝŠE JE PŘEHNANÉ.
 Aneta 
  • 

Hexa 

(10.5.2007 20:10:08)
JÁ TEDY MOHU ŘÍCT ŽE PRVNÍ OČKOVÁNÍ BYLO ABSOLUTNĚ BEZ PROBLÉMOVÉ, pŘI INJEKCI JSEM KŘIČEAL JÁ AL MALEJ ANI NEPÍPNUL, TO DRUHÉ OČKOVÁNÍ UŽ CÍTIL A TROŠIČKU ZAPLAKAL ALE JEN OPRAVDU JEN NA MŽIK. U PRVNÍHO U NÁS NEBYLA ŽÁDNÁ REAKCEAMALEJ BYL JAKO VŽDY. U TÉ DRUHÉ BYLA LEHCE ZVÝŠENÁ TEPLOTA ( 37,4 V OUŠKU) A MALEJ BYL OSPALEJ ALE JINAK NIC HODRŠÍHO. NA OSTATNÍ DÁVKY ČEKÁME TAK SNAD TO NEBUDE HORŠÍ. MYSLÍM ŽE KAŽDÉ MIMINKO REAGUJE JINAK A KAŽDÉMU MIMINKU JINAK REAGUJE OBRANYSCHOPNOST. MYSLÍM ŽE PLNĚ ODUZOVAT HEXA JAKO V ČLÁNKU VÝŠE JE PŘEHNANÉ.
 Rendakelly 
  • 

Re: Hexa 

(5.6.2007 21:18:44)
musím souhlasit s Anetou, moje holčička ted dostala druhou dávku a opět jen víc spinkala jinak nic, nahodou je to super jen tři včeličky místo nějakých devíti
 Sokol , 2m chlapec 
  • 

odborny clanek 

(2.12.2007 16:04:59)
tak skuste tohle a ne nejake domnenky

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?Db=pubmed&Cmd=ShowDetailView&TermToSearch=17987229&ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_RVDocSum
 monika jednoho chlapečka 
  • 

hexavakcína 

(6.5.2008 9:14:51)
ahoj,přečetla jsem si ten článek a fakt se divím jak to že měla malá takové teploty,my jsme taky kupovali malému hexa vakcíny,nedávno měl poslední dávku,ktrá byla už zdarma,jinak jsme museli tři koupit,protože malý se narodil minulý rok,ale s avkcínama prošel uplně výborně a bez teplot,byla jsem ráda že ty peníze jsme do toho vložili,protože fakt neměl žadné reakce.
 Horempádem 


Očkování - každé má svá rizika 

(2.5.2009 23:55:14)
Každé očkování sebou nese určitá rizika a nežádoucí účinky, ať je zadarmo nebo za něj hodně zaplatíte, pořád je to očkování. Nežádoucí účinky nejsou jen součástí letáčku přiloženého k vakcíně, ale hlavně mohou přijít a navštívit i vaše dítko.

Ještě před pár měsíci bych takovouto větu neřekla, protože jsem patřila k maminkám, které tuto věc moc neřešily.

V době, kdy jsem se měla rozhodnout, čím svou před pár týdny narozenou dcerku očkovat, moc jsem se nerozmýšlela. Nebylo to ani tak nedůvěrou k nové Hexavakcíně, ani tím , kolik stála, ale prostě jsem si řekla jediné: "Já i manžel jsme byli očkováni stejnou obyčejnou vakcínou, kterou nabízí zdravotnictví do teď, tak proč bych měla volit jinou, když my jsme žádnou újmu neutrpěli."

Dcerka byla tedy očkována tou "nešetrnou" vakcínou. Všechna očkování proběhla poklidně. Vpichy po očkování se nikdy výrazně nezapálily, ani neotekly. Doktorka nám doporučila, abychom až příjdeme domů, ten den před spaním podali čípek proti teplotě. Nemyslela tím, že by dítko mělo hned mít horečku, ale také kvůli zmírnění bolestí , třeba v místě vpichu. Doporučila to opakovat po tři dny od očkování.Pokud by místo vpichu jevilo zarudnutí, či otok, tak chladit vlhkým hadříkem. Nic z toho se však po "nešetrné" vakcíně nedělo. Dcerka neměla ani horečky, ani zapálená místa vpichu. Jednou měla odklad, kdy někde nějakou náhodou, chytla asi v 7 měsíci lehčí angínu, která byla ale důkladně přeléčena a pak teprve pokračovalo očkování. Vždy před očkováním se dr ptala, zda po tom předchozím nebyly nějaké reakce (teploty, průjmy, zvracení apod), vždy ji důkladně vyšetřila a změřila teplotu. Ptala se i na předchozích 14 dní,zda jsme nepozorovali nějaké nachlazení, i třeba lehkou rýmu.Pokud bylo vše v pořádku, tak očkovala.

Nad celým systémem očkování od dr jsem dosud nějak nezamýšlela, až do doby,kdy jsem už jednou diskutovala s maminkami na podobné téma. Ve spojitosti právě s Hexou. A vyšlo mi z toho jediné. Hexa ano, pokud se jedná o to, že dítko dostane méně injekcí, jinak nic dalšího šetrného na ní není, jde jen o dobře udělanou reklamu. Dítko tím pádem dostává do tělíčka očkování hned na několik nemocí (počet je vyšší než u běžné vakcíny). Některá si s touto náloží poradí lépe, některá méně. Důležitější , než cokoli jiného je v tomto případě právě dodržení daných postupů před očkováním u vaší dr. Pokud dr nemá rozum musíte ho mít bohužel vy.

Tady jsou stránky, kde se dozvíte vše o jednotlivých vakcínách dostupných na našem trhu. http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/DOPORUCENE.html

Jednak jsou tam kompletní informace k jednotlivým vakcínám,nejen co se týká účelu použití, ale kompletní info o nežádoucích účincích. Druhak si můžete u jednotlivých očkování zvolit z několika drůhů vakcín, posuzovat nežádoucí účinky a potom po konzultaci s dr zvolit tu nejlepší. Je u nich i uvedena dostupnost v ČR a zda jsou registrovány. Což znamená, že milé maminky, nemusíte nutně brát jen to co vám doporučuje reklama, jsou i jiní výrobci, třeba i se srovnatelně lepšími vakcínami.

Závěrem. Vzhledem k tomu, že má dcerka prodělala základní očkování bez jakýchkoli reakcí, byla jsem slepá k možným nežádoucím účinkům vakcín. Chtěla jsem v zájmu zdraví své dcerky jí nechat očkovat na všechno možné. Jednou jsem na toto téma vznesla dotaz u jedné dr a pak si přečetla stránky o očkování. Vyplynulo mi z toho jediné. Očkovat ano, ale uvážlivě. Pokud se jedná např o meningokoka, pneumokoka, hepatitidu A, encefalitidu, neštovice apod. Poradit se s dr. co je v daném věku dítka prioritou,potom zvolit příslušná očkování odpovídající jeho věku a zdravotnímu stavu. Já sama jsem hodně zchladla a udělala takový systém očkování, že dítko nezatížím více jak jednou vakcínou za rok a to ještě budu hooodně dbát na to, aby před očkováním bylo zcela zdravé a minimálně 14 dní po očkování nepřišlo do styku s virozou. Pokud náhodou třeba jen měsíc před očkováním prodělá virozu nechám raději otestovat imunitu, abych jí s klidným svědomím nechala píchnout vakcínu. Víte co je důležitější než nechat dítě naočkovat, aby si vybudovalo imunitu vůči zvolené nemoci? Mít doma zdravé dítě....
 Jana Hyánková, tři děti 
  • 

hexa vakcína-NE!!!!! 

(15.1.2013 9:00:59)
Máme, dnes už osmileté, holčičky-dvojčátka. Před pár lety nám naše paní doktorka doporučila "šetrnou" hexa vakcínu. Tvrdila, že pro nedonošené děti, jako jsou ty naše, je to nejlepší volba. Navíc v té době si tohle očkování zvolila drtivá většina rodičů v našem okolí. Peníze za vakcínu jsme neřešili, chtěli jsme pro naše děti to nejlepší. První dvě dávky proběhly celkem bez jakýchkoliv problémů. Bohužel po poslední dávce dostala naše dcera velmi těžký epileptický záchvat, při kterém došlo k nevratnému poškození sítnice. Dnes je dcera díky tomuto očkování zcela nevidomá. Bohužel až později k nám začaly přicházet informace o různých trvalých následcích po této "šetrné" hexa vakcíně!Celý život si budu vyčítat, že jsem radši nečelila postihům a neodmítla tohle povinné očkování.Jestli milujete své dítě, velmi dobře si rozmyslete na co přistoupíte, přestože vám to bude vnucovat společnost i doktoři! Je to v první řadě obrovský byznys pro farmaceutické společnosti, pojišťovny i doktory. O dítě jim jde až nakonec....

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.