| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Agi a zvěř, aneb Mauglí a jeho parta

 Celkem 66 názorů.
 Magnolya 


Krása:-) 

(19.4.2006 10:13:52)
Bellano, smála jsem se až dokonce. Máš literární talent a dokážu si i živě představit, jak to u vás asi vypadá:-) Přeju hodně štěstí a zdraví celé vaší rodině:-)
 Jana 
  • 

:o)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) 

(20.4.2006 7:51:22)
Nádherný článek!
Mám doma dva takové zvířecí raubíře (dva kočičí kluky) a až přijde na svět ten lidský tvoreček, asi to u nás bude vypadat podobně:oP Mám se zřejmě na co těšit. Hahahahaha...děkuji za pobavení (no, jsem z toho i trošku naměkko). Přeji hodně zdaru a zdravého "boje" s tou "demoliční" veselou partou;o)))))))))).
 . 
  • 

Re: :o)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) 

(22.4.2006 17:55:40)
.
 Danielka 
  • 

Re: Krása:-) 

(22.4.2006 17:54:51)
No to je teda síla, na matka sociálku!!!!!
:-((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
 Raketka 


kočky 

(19.4.2006 10:14:05)
Ahoj Belli,
díky za krásný článek - máš hezký sloh, moc příjemně se to čte :)
Také mám doma kočičky - Čertíka a Kačenku. Jsou to úžasné šelmičky.
Přeji hodně radosti s nimi a hlavně s Agátkou :)
 Bellana 


Re: kočky 

(19.4.2006 18:11:47)
Ahoj Romiško,
koukala jsem na stránky Kačenky a Čertíka ... oba jsou nádherní :-)
 Korálka+Jonatan 09/2006 


Re: kočky 

(20.4.2006 13:32:02)
Teda článek je úplně dokonalý, vše o kočkách můžu podepsat, a vzhledem k tomu, že jsem v 19.týdnu těhotenství, brzy asi "podepíšu" i to ostatní. Navíc autorka je opravdu prvotřídní spisovatelka, fakt.
Co se týká toxoplazmozy rozebírané dále v diskusi, byla jsem (jako neinformovaná) na začátku těhotenství z ní dost vystrašená, a když jsem v těhotenské poradně chtěla nechat na toxo udělat test (hradím si sama: 200.-), tak doktor se tomu sám divil a že prej co šílím, když mám "bytové" kočky co nechodí vůbec ven. Teď už mám informace naštudované a jsem úplně klidná. Takže hlavně se nenechte vystrašit, dokud si o čemkoli sami něco nezjistíte z odbornějších zdrojů.
A jinak tedy reaguji taky na odkaz na stránky dvou kočiček, které jsou ale úplně naprosto stejné jako naše. Byla jsem z toho úplně paf, vypadá to, jakoby si nače číči někdo tajně půjčoval k sobě domů a tam je fotil.
No schválně zkuste sami porovnat na [url]http://filazuz.rajce.net/kocky1[/url] a [url]http://filazuza.rajce.net/kocky2[/url]
 Korálka+Jonatan 09/2006 


Re: Re: kočky 

(20.4.2006 13:33:55)
tak to se tedy omlouvám, myslela jsem, že odkaz na web-stránky se tu vkládá stejně jako na emiminu, ale očividně tedy ne.
sorry..........
 Korálka+Jonatan 09/2006 


Re: Re: Re: kočky 

(20.4.2006 13:51:57)
Tak a teď už vím jak na to (tedy alespoň doufám :-)

naše kočky - první díl
naše kočky - druhý díl
 Bellana 


Re: Re: Re: Re: kočky 

(20.4.2006 23:31:05)
Koralko, máš opravdu krásné "kousky" :-))
Ta černá mi trochu připomíná naši Arwen - má podobný čumáček. No, já jsem na černé kočky ujetá, asi jsem byla v minulém životě čarodějnice :-))))))))))))
 Jarmusha,David 7/01,Diana 2/03 


Vtipne a mile, ale... 

(19.4.2006 10:39:45)
Cte se to pekne, sloh mas opravdu hezky.

Ja jsem z tech, ktera sice kocku rada pohladi, ale predstava batolete s kocicimi chlupy v puse ve mne vyvolava spise negativni pocity. A i jako navsteva bych se asi citila hodne rozpacite, kdyby mi lezla kocka po taliri... Deti sice take ucime lasce ke zviratum, ale to, o cem pises Ty, uz je podle mne extrem.

Ale kazdy jsme jiny a pokud Vam to vyhovuje, proc ne. Hlavne ze jste zdravi, stastni a v pohode.
 Vladan 


Re: Vtipne a mile, ale... 

(19.4.2006 10:47:06)
Já bych to s tou hygienou u dětí moc nepřeháněl:-) Malá má aspoň příležitost stát se imunní vůči toxoplazmóze a nebude v dospělosti trnout, jestli její vyvíjející se dítě v bříšku není ohroženo tímto parazitem.
Jinak - s těmi kočkami je to stoprocentně pravda. Já jsem se taky domníval, že budeme mít milou, hodnou, přítulnou a krásnou kočičku, která nám splní všechno, co nám na očích vidí.
Každý majitel kočky ví, že je to naivní představa - ano, je milá, krásná....ale její přání plníme my. Pokud se tedy už nenaštvu a nevyhodím ji ven - ale to je velmi zřídka:-)
Krmení je stále otevřenou otázkou. Naše kočka jí pouze čerstvě uvařené maso a nebo Whiskas. Docela mě to těší, že jí aspoň něco (když čekala svá první a poslední koťata, vypadala jako reklama na koncentrační tábor), ale její současná zmlsanost mě občas přivádí k šílenství. Maso v želé nemá ráda, jehněčí jen ochutná, kuřecí musí být ve správné teplotě (kupodivu čím studenější, tím lepší), když jí naložím vrchovatou misku výborného masíčka, tak před ním začne couvat...nakonec se otočí a jde k misce granulí, kterou nechávala týden bez povšimnutí.
Kočky jsou úžasné, ale nikdy je nebudete vlastnit. Možná proto vzniklo pořekadlo, že kočka je falešná - není. Je jenom svá. Mnoho lidí se chová daleko hůř než kočky:-)))
 Katka, 2 kluci a bříško 
  • 

Re: K té hygieně 

(19.4.2006 11:21:03)
Ještě před časem bych s tebou asi souhlasila co se toxoplasmosy tyka, dnes ne. Důvodem je víc věcí. Např. článek z Respektu minulého týdne, který uvádí, že toxoplasmosa dle jakéhosi vědeckého výzkumu může způsobovat i vznik duševních poruch (schizofr.). Navíc, co se týká získání imunity asi to není tak stoprocentní, protože přestože se moje sestra i já odmala pohybujeme v prostředí, kde kočky jsou (já jsem měla do minulého týdne kočky dvě a sestra má tři, u našich vždycky byla jedna), tak sestra předloni potratila velmi pravděpodobně kvůli nákaze toxoplasmosou (měla zvýšené hodnoty). Tak to by bylo k té imunizaci.
Druhá věc je, že třeba pro mě záleží hodně na věku dítěte. Pokud je to šestinedělče, kočka fuj. Pokud už se plazí po zemi, tak už je to celkem jedno. A ještě je to určitě i osobní, ani já nemám ráda kočičí chlupy v posteli, protože mám dost citlivou pleť. O alergiích nemluvím, s tím naštěstí u nás problémy nejsou.
Jinak jsem moc ráda, že máme kočku, morče i králíka, protože na dětech vidím, jak je to opravdu vede k péči o někoho.
 Hanka 
  • 

toxoplazmóza 

(19.4.2006 12:43:53)
Píšeš, že sestra měla zvýšené hodnoty - nepíšeš čeho, ale předpokládám, že protilátek proto toxoplazmóze. To ale nedokazuje, že potratila kvůli toxoplazmóze. "Imunizace" se totiž mimo jiné projevuje zvýšením ochranných protilátek. Nákaza toxoplazmózou by musela být potvrzena přímo v potraceném plodu. Jinak se to s jistotou nedá říct. A příčin potratů je celá řada.
Jinak si myslím, že pozitiva soužití dětí s domácími zvířaty výrazně převažují nad negativy.
 Katka, 2 kluci a bříško 
  • 

Re: toxoplazmóza 

(19.4.2006 15:14:00)
Samozřejmě, že ty zvýšené hodnoty byly u tox., to snad vyplývá z kontextu. Pro přesnost, švagr ji v té době prodělal, přestože ty kočky mají dlouho a jedna z jejich koček byla akutně nemocná a pošla. U švagra i sestry ty výsledky vyšly tak zvýšeně, že dle lékařky tu infekci prodělali tak čtvrt roku zpět, tj. v době potratu. Jinak souhlasím, že je dobré dávat pozor i při práci se syrovým masem, dokonce i na zahradě.
Prostě mít kočku nezaručuje ochranu.
 Texaska 
  • 

Toxoplasmozy se nebojte, neposlouchejte babské řeci! 

(19.4.2006 13:39:39)
Taky s tebou nemůžu souhlasit. Moje gynekoložka mi řekla, že za svoji praxi se nesetkala s toxoplazmozou u těhotných, které by před tím měly kočku. Naopak, ze ji dostane spíše ta nešťastnice, která s kočkami nikdy předtím nepřišla do styku, a potom v prvním trimestu náhodou pohladí sousedovic micinu.
Jde o to, že toxoplazmozu prodělá 80 % z nás, aniž to poznáme, potom si vytvoříme protilátky a je to na zbytek života v pohodě. Jen je prostě průser nakazit se v těhotenství. A i to se umí diagnostikovat, léčit a v žádném případně není nutné indikovat potrat. O samovolném potratu kvůli kočce jsem nikdy nečetla a to jsem jednu dobu toxoplazmozu doslova studovala.
A taky, holky, dejte bacha na nedostatečně upravené maso a na maso syrové, např. po porcování králíka si dobře umyjte ruce.

Jinak ten článek by nádherný, psaný lehkou ironií. Naprosto se ztotoňuji se všemi jejími postřehy, kočinky už jsou zkrátka takové. Božské a nevyzpytatelné zároveň. A v kombinaci s miminkem se jich určitě nevzdávejte! Je prokázané, že děti, které vyrůstají od malička s kočinkami mají menší pravděpodobnost alergií.
Zkrátka je třeba se objektivně informovat a ignorovat všechny, kteří nás mají za krkavčí matky. Krkavci jsou spíše ti druzí, kteří řeknou "dejte je pryč"!
 Katka, 2 kluci a bříško 
  • 

Re: Toxoplasmozy se nebojte, neposlouchejte babské řeci! 

(19.4.2006 17:38:45)
"Babská řeči", bravo! Jedna paní povídala, že jedna paní povídala...:-) A všímej si, kočku mám, opět bravo!
 Texaska 
  • 

Re: Re: Toxoplasmozy se nebojte, neposlouchejte babské řeci! 

(20.4.2006 7:40:41)
Samozřejmě že Katko vím, že máš kočku. Taky ten článek vůbec nebyl namířen proti Tobě. S tvým článkem souviselo pouze to, že jsem neslyšela o potratu, který by nějakým způsobem vyvolala kočka. Tím zbytkem mého článku apeluji na ty všechny rozumbrady, kteří o toxo nic neví, přesně jak píšeš "jedna paní povídala", a snaží se z nás udělat ony krkavčí matky, kterým je lhostejné, zda bude poškozen plod v bříšku. Jeden takový rozumbrada je např. můj tchán, který zareagoval na zprávu o mém těhotenství větou: "Ale kočky dáte pryč!" A já místo, abych si užila chvilku štěstí, tak jsem mu po padesátý vysvětlovala, že to s tou toxoplazmozou není vůbec tak, jak někde slyšel.
Jestli jsi se s někým takovým ve svém životě nepotkala, tak jsi šťastný člověk. Já osobně ale začínám být na ony babské řeči už alergická.
 Texaska 
  • 

Re: Re: Toxoplasmozy se nebojte, neposlouchejte babské řeci! 

(20.4.2006 7:40:55)
Samozřejmě že Katko vím, že máš kočku. Taky ten článek vůbec nebyl namířen proti Tobě. S tvým článkem souviselo pouze to, že jsem neslyšela o potratu, který by nějakým způsobem vyvolala kočka. Tím zbytkem mého článku apeluji na ty všechny rozumbrady, kteří o toxo nic neví, přesně jak píšeš "jedna paní povídala", a snaží se z nás udělat ony krkavčí matky, kterým je lhostejné, zda bude poškozen plod v bříšku. Jeden takový rozumbrada je např. můj tchán, který zareagoval na zprávu o mém těhotenství větou: "Ale kočky dáte pryč!" A já místo, abych si užila chvilku štěstí, tak jsem mu po padesátý vysvětlovala, že to s tou toxoplazmozou není vůbec tak, jak někde slyšel.
Jestli jsi se s někým takovým ve svém životě nepotkala, tak jsi šťastný člověk. Já osobně ale začínám být na ony babské řeči už alergická.
 LENKA+K+K 


Re: Re: Re: Toxoplasmozy se nebojte, neposlouchejte babské řeci! 

(20.4.2006 11:49:22)
Naprosto souhlasím, spojení Toxoplasmosy a koček je už opravdu jako hon na čarodejnice. Nákaza toxoplasomozy od kočky je opravdu velmi vyjímečná, nejčastěji se lidé nakazí ze špatně upraveného masa nebo ze syrového.
Taky máme doma víc koček (momentálně 4) ;o)) a k tomu dvě holky (skoro pět a jeden rok) a soužítí dětí a koček bylo vždycky bezproblémové.
Článek je napsaný hezky a vtipně, ALE třeba u nás kočky mají své "hranice". Jsou naučené, že nesmí na stůl, tj. nejí s námi z jednoho talíře, nesmí ani na kuchyňskou linku, neškrábou sedačku ani nedevastují kytky atd.
Záleží vždycky na to, co komu vadí, ale věřte, že i kočky se dají alespoň trošku vychovat ;o))
 Bellana 


Re: Re: Re: Re: Toxoplasmozy se nebojte, neposlouchejte babské řeci! 

(20.4.2006 14:48:19)
My ale máme kočky vychované :-) Jen kocour je trochu mimo.
Ole je prostě magor a nemá zábrany. Vychovávat starého kocoura, který prožil většinu života v padesátihlavém "stádu" koček v jedné místnosti ... to je nad naše síly.
Zase je fakt, že Olešák je nesmírně hodné a přítulné zvíře, čímž nám vynahrazuje to svoje "zlobení".
 Líza 


Re: Re: K té hygieně 

(19.4.2006 17:28:54)
No tos mě fakt pobavila, já jsem jen blbej psychiatr, ale proč vlastně nevím, že už je odhalena příčina schizofrenie?
No jasně, je to tím, že nečtu Reflex.
:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: K té hygieně 

(19.4.2006 17:42:15)
RESPEKT! číslo 15. A psychiatr znamená, že všechno znáš a víš? Já mám dva VŠ diplomy a stále objevuju spoustu nových věcí. Tak si to schválně přečti, třeba ti to rozšíří obzory.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: K té hygieně 

(19.4.2006 17:45:38)
Katko, já jako zdroj informací používám trochu jiné tiskoviny než Reflex :-)
Teorií o tom, co všechno může přispívat ke vzniku schizofrenie, jsou spousty, některé jsou více, některé méně pravděpodobné, u nkěterých se platnost v jistém rozsahu prokázala, u jiných nikoli, další se přehodnocují po X letech, co byly přijímány...ale nic takového jako jednoznačná příčina schizofrenie stanoveno nebylo (a to tedy s dovolením, znám a vím)...
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: K té hygieně 

(19.4.2006 17:46:19)
Pardon Respekt...z hlediska odbornosti informací je to totéž.
 Toranoko 
  • 

Re: Re: Vtipne a mile, ale... 

(19.4.2006 17:26:40)
Tak to my jsme meli na kocky celkem stesti, teda myslim v tom krmicim ohledu....jedly proste to, co dostaly, kdyz nechtely, tak nejdely. Zadna cerstve uvarena masicka apod, proste to, co bylo. Ale jinak nase Ferda nas taky mela na haku.
 Viki 
  • 

Re: Vtipne a mile, ale... 

(19.4.2006 14:06:52)
Jarmusho, Bellana urcite neni extrem, v nasi familii je to zrovna tak (mame tri kocky a psa) a deti jsme vychovavali v "podobnem" prostredi, stejne tak znam spoustu dalsich domacnosti se zviraty a detmi v "kupe" a nikdy nebyl problem, spise naopak, jak uz tu nekdo psal, deti se stanou odolnymi vuci alergenum a hlavne maji pozdeji ke zviratum daleko vrelejsi vztah nez deti, ktere nikdy v kontaku se zviretem nebyly. A co se tyce hygieny, par kocicich chlupu v puse jeste nikdy nikomu neublizilo, ver nebo ne, ony jsou totiz kolikrat kocky cistotnejsi nez my lide...
 Libushe+3 


Re: Vtipne a mile, ale... 

(19.4.2006 17:18:37)
Moc pekny clanek! Nic nehygienickeho ani extremniho jsem tam nenasla a to mam bakterialni fobii:-) Na par chlupu v puse zadne dite neumrelo a ani nedostalo prujem. Deti bezne v nepozorne chvili strkaji do pusy z ulice kaminky, klacicky, hlinu a jine veci. Vzdyt jsou to deti. Kocky jsou mimochodem moc cistotne, odcervene a naockovane.
 maminka lucinka 


Je to jako u nás 

(23.4.2006 16:03:48)
Moc se mi tohle psaní líbí. Úplně vidím naši domácnost s celou smečkou a naši malou Elišku mezi nimi. O dalších dvou starších dětech ani nemluvím.
Jsem chovatelkou britských koček. Doma jich máme 7. Tento příspěvek (a ještě další články o soužití dětí s kočkami) mě přinutil k vytvoření další stránky na mém webu. Zapracuji na něm a potom napíšu adresu, aby si každý mohl udělat obrázek, jak to u nás vypadá. Děti s kočkama, nebo spíš kočky s dětma???

A lidé, kteří se staví ke kočkám (nebo k jejim chlupům a ostatnímu) spíše s odporem, alespoň k nám nechodí. Jedna naše kamarádka kdysi zažila cosi podobného, co tady popisujete. Kočka jí sežrala chlebíček téměř z ruky. Od té doby u nás nebyla :-) O návštěvy, které se chovají, jakoby se štítili ani nestojím.
Fandím Vám a plně rozumím. Tyto záležitosti beru také jako zpestření dne, o kterém si můžeme povídat pouze s lidmi, kteří toto chápou.
 Bellana 


Re: Je to jako u nás 

(23.4.2006 16:31:38)
Lucinko, tu situaci s chlebíčkem mi moje fanzatie hned zpodobnila v živých barvách :-))) Ano, tohle opravdu chápou jenom kočkaři :-)))
 Tara 
  • 

Re: Vtipne a mile, ale... 

(16.4.2007 15:48:16)
NO paní zřejmě nemá doma kočku, protože zkuste to zařídit tak aby kočky nepouštěly chlupy. Nemožné.:-)
 Tara 
  • 

Re: Vtipne a mile, ale... 

(16.4.2007 15:49:11)
NO paní zřejmě nemá doma kočku, protože zkuste to zařídit tak aby kočky nepouštěly chlupy. Nemožné.:-)
 Tara 
  • 

Re: Vtipne a mile, ale... 

(16.4.2007 15:49:25)
NO paní zřejmě nemá doma kočku, protože zkuste to zařídit tak aby kočky nepouštěly chlupy. Nemožné.:-)
 Kopretin@ 


Bellano 

(19.4.2006 15:46:04)
Prosím,prosím,příště i nějaké fotky!!
 Kačka 
  • 

Re: Moc hezké :o) 

(19.4.2006 17:49:39)
Moc pěkné smála jsem se od začátku do konce , Bellano zase jsi nezklamala , měla bys napsat knížku určitě by byla moc pěkná
 Bellana 


:-) 

(19.4.2006 18:24:28)
Děkuji za chválu, jsem ráda, že vás moje články těší :-))

Co se týče hygieny a toxy: jelikož jsem pracovala jako dobrovolník v kočičím útulku, mám už asi na věci tochu posunutý pohled a spíš než kočky se bojím například zeleniny ze zahrádky (cizí nakažená kočka se vykálí do hlíny, kde je třeba mrkvička, kterou já pak zbaštím) nebo syrového masa (třeba toho zmiňovaného králíka).
Vzhledem k tomu, že naše kočky jsou očkované, pravidelně odčervované, nechodí ven a nežerou syrové maso, tak jsem byla v těhotenství v klidu (a k tomu se o kočičí WC staral manžel).

Ohledně té zmiňované hygieny - přiznávám, že není v mých silách z bytu odstranit všechny kočičí chlupy, ale jinak jsme celkem čistotní lidé :-)

Pokud k nám přijde návštěva, které kočky vadí, tak vlezlého kocourka Olešáka zavřeme do vedlejší místnosti a je klid. Faktem ovšem je, že většina našich známých má také doma zvířata, takže je nějaké chlupy, přehnaná přítulnost nebo loudění u jídla nemohou rozházet.

Všem kočkomilům doporučuji stránky www.kocky-online.cz, na kterých najdou mnoho zajímavých článků (třeba i o toxoplazmóze) a dalších informací.

S přáním krásného večera

Bellana
 Hana 
  • 

Maso přemražujte! 

(19.4.2006 19:32:15)
Díky za článek, máme doma kojence a dvě nádherné britské kočky a je to v pohodě. V těhotenství jsem sice na řeči že mám dát kočky pryč nedala, ale slyšela jsem je mockrát a dost silně mne štvaly, když jsem kecy o tom, kam je dám až bude mimino, slyšela tak podesáté, už jsem se neudržela a byla jsem dost sprostá. Moje kočky jsou odčervené, očkované, ven nechodí a tudíž se z nich lze nakazit čímkoliv jen velmi těžce. Teď je sice do kuchyně, ložnice a vůbec intimnějších místností tak nepouštím, protože je jaro a po zimě z nich létají chuchvalce chlupů, ale to je něco jiného, je to dočasné a upraví se to. Ale že bych své kočičí kámošky měla dát pryč? A proč jako?
Chtěla jsem ještě k nebezpečí toxoplazmózy - za prvé ať si ten kdo o tuto nemoc má obyvu nejprve něco přečte. Za druhé - od veterinářky mám radu, že když se maso přemrazí v mražáku, toxoplazma nepřežije, takže to dělám a kočky tím pádem můžou dostávat bez obav i syrové.
 Lefff 


Re: :-) 

(19.4.2006 20:33:04)
Bellano,

jakmile narazím na Tvůj článek, jde všechno ostatní stranou. Pokaždé se královsky pobavím, uvolním a dnes jsem si i smíchy pobrečela, protože mám doma to samé, byť zatím jen zčásti - tj. 2 neobyčejně obyčejné kočky a holčičku pár měsíců před vyloděním (k němuž má dojít na přelomu července a srpna). O létech soužití s kočkami bych mohla vyprávět hodiny (a pod cokoli, cos o nich napsala Ty, se s chutí podepsala), s miminkem zatím zkušenost nemám, čekáme první. Už teď se klepu, jak to budu všechno dohromady zvládat, ale dík Tobě vím, že to jde. A dokonce s humorem. Děkuji za inspiraci :-)

Měj se krásně :-)

Lvice
 Ajka 
  • 

Super clanek 

(20.4.2006 0:01:44)
Krasne se to cetlo, vtipne jako vzdy, moc jsem se nasmala. Mela bys vydat knizku, byl by to bestseller! A urcite sem pis casteji :)
 maybe 


Re: Super clanek 

(21.4.2006 13:50:34)
Krasny zacatek noveho dne...v klidu si tu snidam a vyuzivam ticha v dome, nez se moje deti probudi...a pochichtavam se...diky za clanek:-)!
 Iveta a její kočky 
  • 

Milá Bellano 

(20.4.2006 0:34:27)
moc ti děkuju za krásný článek,nejenže se moc hezky četl,ale také mně krásně pohladil po duši.Osobně jsem přesvědčená o tom,že kdo má takový krásný vztah ke zvířatům musí být skvělý člověk.Taky jsem velká fanynka zvířátek-máme doma dva malé psíky a dvě micinky a to co jsi popisovala jsem si dovedla živě představit-vidívám to často i u těch našich.Co se pejsků týče-ty jsme měli jako první,ale přesto jim micinky-jak jinak vládnou a různě je šikanují,takže se jich ti naši "trhači"tak trochu bojí a snaží se jim vyhýbat obloukem,ale většinou se jim to moc nedaří a obvzlášť teď když už jsme často na zahrádce,tak na ně nic netušící s velkou chutí číhají za stromky, odkud na ně pak skáčou.Nevím jak to myslel ten,který vymyslel to úsloví o soužití psů a koček-myšleno-chová se k sobě jak kočka jak pes-nejspíš asi opačně než to pak ve skutečnosti je..A nemyslím,že až tak záleží na velikosti-naši mají psa velikosti telete a na vlastní oči jsem viděla jak ho jejich kočka honila po zahradě.Micinky jsou moc milé a řekla bych ,že možná ještě o chlup lepší přátelé než psi,i když to nesmím říkat moc nahlas,aby to těm dvěma našim nebylo líto.Od své dospělosti jsem vždycky měla doma nějakou kočičku,ale bohužel se s ní vždycky něco stalo,takže tu poslední, přinesenou dcerkou jako malé vyplašené kotě,ušetřené před utopením,a první týden pobytu u nás zabydlenou pod dceřinou postelí jsem se rozhodla za včasu jí nechat vykastrovat-prý se pak tolik netoulají.Ovšem dřív než se mi to podařilo zrealizovat,tak nás obdarovala třemi kotátky,z nichž jedno bylo na rozdíl od zbylých dvou už na první pohled jiné-srst mělo o moc delší a vůbec to byla taková sladká kulička.To jsme si taky nechali,ty dvě si rozebraly kamarádky.Je to naše velký zlatíčko,takový věčný bezelstný miminko,přesně jak popisuješ ty,kdykoliv sebou plácne kdekoliv,nejradši na záda,ten její dlouhý huňatý kožíšek vystrčí na odiv,lehne si tak napříč naší malé kuchynky a nemá strach ,že jí někdo zašlápne..prostě se u nás narodila a nic jiného nepoznala,až na jedno příkoří,kdy jí průvanem přiražené dveře skalpovali kousek ocásku.A přestože mi na alergologii zjistili alergii na kočičí srst,nijak zvlášť se to neprojevuje,jen si musím občas vyprat polštář-o víkendu si ten náš zvěřinec pouštíme do postele,a pak si tahám dva dny z nosu kočičí chlupy.Ale jinak jsou to zlatíčka a nedala bych je za nic na světě.Ta větší-i když už jsou velké obě a "dcerka" je díky srsti mnohem objemnější než mamina-jí čas od času nařeže-jako správná máma,a já tu pak uklízím černobílé chuchvalce.A co se týče té v diskusi zmiňované toxoplazmozy ,taky jsem si o ní prostudovala všemožné články,plánujeme totiž druhé miminko a nedávno jsem potratila,i když nevěřím,že kvůli kočkám,jak mi bylo vyčteno tchýní,a jsem ráda co jsem se i tady dočetla-podle všeho bych už vůči čemukoliv takovému měla být imunní,mám kočky bezmála 20 let..Trochu jsem se rozepsala,ale asi mně tak naladil tvůj článek,pokusím se tu najít i některé tvé další a bude se tšit až zase něco napíšeš.
 Denisa 
  • 

Zvířátka 

(20.4.2006 5:25:30)
My chováme králíka a máme dojem, že je to ideální průsečík mezi psem náročným na venčení a kočkou lezoucí ve výškách. Kočka ujídající z talíře či na kuchyňské lince by mi fakt vadila. Navíc králík se dá vycvičit skoro jako pes a neštěká :-)) a jeho bobky se "vycvrkají", kdežto kočičí hovínka smrdí :-)) Samozřejmě nejvíc záleží kde a jak žijeme. 4 kočky v domě se zahradou jistě, ale v 1+1 to by bylo asi fakt příliš. Navíc naprosto souhlasím s tím, že nemít zvíře, je pro dítě daleko nebezpečnější z hlediska imunity než pár chlupů v puse.
 Libushe+3 


Re: Zvířátka...DENISO 

(20.4.2006 21:36:07)
DENISO S KRALIKEM...jeeee vy mate kralika! Muj syn dospel do veku kdy chce zviratko. Ja mam zvirata rada, ale kocku mit kvuli majitele nemuzeme, psa uz vubec ne, morce nechci kvuli loveni po baraku az mi zmizi. Ten kralik by byl pro nas nejlepsi. Mohla by jsi mi prosim napsat, jestli "ma city", je mazlivy, bobkuje casto...kdyz se vypusti na delsi dobu,jakou preventivni lekarskou peci potrebuje, vydrzi pokud ma jidlo sam doma 24 hodin? Dik, muzes mi napsat i na mail. Diky:-)
 zufi 


Re: Re: Zvířátka...DENISO 

(21.4.2006 8:40:26)
Ahoj Libushe, přečti si diskuzi ,, Máme králíka,, v Ostatních diskuzích.
Je milý, mazlivý, ale ....
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Děkuji 

(20.4.2006 9:02:24)
Bellano, moc pěkně napsáno... my jsme rodina psí a ne kočičí, ale jinak je to obdobné (počty psů 1 - 9 - jak kdy :o))))
Pro děti je to neljlepší výchova k zodpovědnosti, obětavosti (pes se musí venčit i když je venku -30 a majitel si naměří 39.5). Děti se ale poučí i o různých "faktech života". Byly s námi pesice krýt, asistovaly u potodu, sledovaly kojení i krmení, odstraňování bobků i prodej štěňat.... A dokonce jsme po 1/2 roce s nimi jezdili naše "děti" kontrolovat, jak se jim v "adoptivních" rodinách daří....
Já tvrdím "chudák dítě v rodině, kde není žádné zvíře"!

Tak ahoj a vaší Agi "Mňau" (to aby mi rozuměla :o))))

S.
 Dáša + Jířa (3) + 4 kočky 
  • 

Zvěřinec 

(20.4.2006 9:08:16)
Ahoj! Belano, tvůj článek mě ohromně potěšil. Za prvé jsem se hrozně nasmála, protože to je přesně to samé,co u nás. Máme taky čtyři kočičáky, k tomu ještě 2 osmáky degu, akvárko rybiček a kdyby mě manžel už nezarazil, tak bych ještě přitáhla křečka a ptáčka :) Výsledek je ten, že máme naprosto zdravé dítě bez jakéhokoliv náznaku alergie, s výtečným vztahem ke zvířatům. Každé ráno je sám všechny krmí, kontroluje, jestli dostaly vše co mají. Přesně jak píšeš, tak se na ně smál ze všeho nejvíc, když byl miminko...
Myslím si, že pokud dítě už od rodičů není zatíženo dědičně alergií, tak mu kočičárny v bytě jen prospějí :))
Jinak k té toxoplazmóze - pokud je známo, tak většina holek jí projde (bez příznaků) ještě v dětství, obvzlášť takové holky, které běhají venku mezi zvířaty, kočkami. Pokud má někdo kočky doma, není zrovna moc častý jev, že by toxoplazmozu neprodělal. A pokud ano, stačí trocha hygieny - je totiž přenosná jen z hovínek - takže dámy, pokud ji nechcete chytit, tak ty hovínka neolizujte a mejte si ruce :D Protože mnohem větší šanci ji máte chytit ze syrového masa nebo neomyté zeleniny.
 Zuzka 
  • 

... 

(20.4.2006 12:58:57)
Článek mě docela pobavil, ale. To že by se mi kočka válela ve věcech a hračkách pro miminko! je vážně síla. To by ta kočka určitě letěla smykem. Sice se něco psalo i hygieně, ale stejně je to hnus :-(((((((((((((
 Toranoko 
  • 

Re: ... 

(20.4.2006 13:55:40)
Kocka neni hnus, kocka je zvire.
 Zuzka 
  • 

Re: Re: ... 

(20.4.2006 14:09:58)
Hnus je to, když se kočka a kterýkoliv jiný zvíře válí v miminkovským oblečení. U někoho je to normální, že kočka nebo pes spí v posteli, užírá z talíře a nevím co ještě... Mě tohle prostě vadí a to mám u rodičů v baráku kocoura.

Tohle je diskuze, tak můžu snad napsat svůj názor, nebo snad ne!?!?
 Toranoko 
  • 

Re: Re: Re: ... 

(20.4.2006 14:25:05)
Nazor napsat muzes, ja jsem taky napsala svuj....nikdo nerikal, ze nemuzes.

Nicmene hnus je silne hodnotici slovo, ja tebe aspon nehodnotim, nebo nerikam, ze tvoje zvyky jsou hnus.


 Zuzka 
  • 

Re: Re: Re: Re: ... 

(20.4.2006 14:35:13)
Dobře, tak teda hnus beru zpět, ale když si představím kočku na věcech svího dítěte... A nehodnotila jsem zas tak moc lidi, spíš čtyřnohý miláčky: všechno má svý meze.
 Toranoko 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: ... 

(20.4.2006 15:58:26)
No, ja se snazila vychovat psa i kocku.....kocky nakonec nesmely byt pres noc v byte, protoze nespaly a radily....pes ovsem spi v posteli, teda spis zasluhou myho pritele, ktery puvodne zastaval nazor, ze pes nesmi ani do bytu :-) Ale zase bajecne hreje...
Ono jde spis o to, ze v ty posteli pak neni PES, ale TVUJ PES, coz je rozdil...cizi by mi asi taky vadil.
Do jidla nam taky nesmely, v tom jsem byla nemilosrdna a potvrzuju, ze to jde naucit..nabytek odrapany nemame, jelikoz jakmile se zacalo, nasledoval vyhazov.
Ale chce to opravdu duslednost, ona je to docela drina, vstat od neceho, od ceho se ti nechce a jit poradat smecku zvirat.
 Jilanka+♂+♀ 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: ... 

(20.4.2006 23:52:44)
Moc hezký článeček, pěkně jsem se nasmála :-)))

Když jsem ještě bydlela u rodičů, tak jsem měla nejdřív psa, teda fenku, kocoura o pár let později. Spala u mě v pokoji, ale do postele mi nesměla. Měla tam svý místo a to musela respektovat, jinak by mazala ven. V baráku byla přes noc asi do roka a pak už zůstávala venku. Akorát přes zimu byla na chodbě. Jak je to teď s kocourem nevím, ale někdy je v baráku a někdy venku, jak se mu chce.
Nikdy jsem je to neučila, ale asi by mi taky vadilo, kdyby se mi válali v mojí postely.

Teď žádný chlupatý zvíře nemám, jen vodní želvu a ta mi naštěstí do postele neleze :-)
No ještě mám jedno zvíře, je mu 9 měsíců a je u mě v postely pečený vařený :-)))
 Zuzka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ... 

(21.4.2006 11:51:59)
Je jedno, jestli je to tvůj nebo cizí pes. Má mít sví místo a ne lízt do postele. Když si představím, že se v noci vzbudím a funěl by mi do obličeje, tak to by hned letěl a hodně daleko.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ... 

(21.4.2006 11:56:23)
Zuzko,

to je tvuj nazor a nikdo ti ho nebere. Mas proste ke zviratum jiny vztah.

Ale nekteri lide maji ke zviratum jiny postoj. Ja mela napr. 11 let fenku nem.ovcaka, mela pres 40 kg, byla vazne velika. Mela jsem ji od svych 13,5 let. Kdyz byla stenatko, spala jsem s ni v jeji ohradce, co mela v chodbe, na zemi ve spacaku, abychom si na sebe zvykly a vytvorily si vztah. Pak jsem si ji vzala do pokoje. Puvodne mela byt v kotci na zahrade, ale ja nemela to srdce ji tam davat. Takze nakonec skoncila se mnou v posteli. A ja ji milovala, ona me taky. Az kdyz jsem byla tehotna, prestala spavat v me posteli a kdyz se mala narodila, spala za dvermi meho pokoje.
Jako velka uz se mnou v posteli casto nespavala, ale obcas si tam skocila, chtela byt se mnou. A nevadilo mi to.

Takze lide jsou ruzni. Co je pro tebe nemyslitelne, pro druheho je normalni...
 Zuzka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ... 

(21.4.2006 12:06:47)
Danielo, to je pravda. Co je pro mě nemyslitelné, je pro jiné normální. Když to někomu vyhovuje, ať si spí třeba s smečkou psů :-)
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ... 

(21.4.2006 12:12:45)
Zuzko,

to je pravda:-)
Ja bych treba zase nesnesla, aby muj pes spal zavreny v kotci na zahrade...kazdy jsme jiny :-)
 Zuzka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ... 

(21.4.2006 12:20:08)
Danielo, ten kotec na zahradě se mi taky nelíbí. Může být doma doma třeba v křesle nebo na gauči, jen by nesměl do mojí postele.
 Aprilmouse 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ... 

(21.4.2006 12:31:31)
Zuzko, já zase jsem zvyklá spát s třema kočkama za krkem a když pak spím někde na návštěvě, tak se pořád budím a je mi smutno, že mě nikdo nehřeje a nedýchá mi teploučko za krk, že nemůžu zabořit nos do voňavého kožíšku. A je mi úplně jedno, jestli se kočky válí v Jiříčkově oblečení nebo postýlce, protože i kdyby ne, tak on se válí s nima na zemi a je to úplně nastejno :) To je jen otázkou názoru a přístupu
 Toranoko 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ... 

(25.4.2006 15:29:06)
Hmmm....no prave...my meli na vyber ven/do postele, jelikoz jsme bydleli v jedne minimistnosti, co byla zaroven kuchyn, obyvak, loznice a pracovna a vubec vsechno. Na verande se netopiloa nechat mesicni stene v listopadu venku proste neslo, umrzlo by. Takze vlastne ten pes spal na gauci.....my taky :-)).
A jak si zvykne, uz ho nemuzes jen tak nechat za dverma, to by asi nepochopil, myslel by, ze se na nej najednou zlobime a ne ze vlastne najednou mame o mistnost vic.
 Ropuska 
  • 

kocicky 

(21.4.2006 13:01:02)
dekuji za tento clanek - uplne v tom vidim nase dve kocici damy. Jsme teprve pet dnu zpet z porodnice, takze se jeste neodvazily vlezt do postylky (na rozdil od kocarku), ale jinak maji chovani uplne stejne! Uz se tesim, jak je mala bude honit a tahat za usi. Mej se krasne s Agatkou i kocickami. Ropuska
 Ivusatko 


Rezavá kočička 

(21.4.2006 22:05:23)
Krásný článek Bellano. Čtu tvé články pravidelně a vždycky se dobře bavím a s napětím očekávám další. Mám doma taky rezavého kočičáka Matěje. Je mu 15 roků, na svůj věk rozhodně nevypadá, a je podobného ražení jako ten tvůj.Manžel říká že je dementní. Možná je to tou barvou srsti a ne pobytem v útulku. Náš Mates totiž vyrůstal zahrnutý láskou a dobrou krmí už od útlého koťátkoství. Pravda teď má doma lezoucí 6 měsíční soupeřku a jeho kožich trpí,ale on to s trpělivostí snáší.
 SimTv+1 klučík 


2 černí ďáblící 

(24.4.2006 12:29:09)
Milá Bellano, Tvoje články jsou fakt úžasné. Viděla jsem v tom přesně sebe a naše dva upíry, co se navenek tváří jako kočky. Mám holku a kluka, oba černí. Holka je taky z útulku asi stejná povahou jako Arwen, ikdyž se nechá hladit, ale to je tím, že jsem jí v jejím dětství musela den co den "znásilňovat" :). Měla to v útulku těžké, od miminka byla zavřená v kleci, tak mi chvíli trvalo vrátit jí sebevědomí šelmičky. Jinak je ale taky mistr světa, nad ní není, je nejlepší a nejšikovnější na světě, všude byla, všechno zná a vůbec nás nepotřebuje. Dělá nám milost, že tu s námi bydlí a jakmile je příležitost, utíká mi ven i centimetrovou škvírkou ve dveřích. V zimě jsem jí schválně pustila do sněhu. Chvilku stála na 3 a pak se rozhodla, že si počká na jaro :)
Druhý upírek je kocourek, ten je z domácího depozitu pí. Ondráčkové (Útulek pro opuštěná zvířátka), mám ho od 1 měsíce a skutečně by se pocity, když jsem si ho vezla domů daly přirovnat k tomu, když jsem si vezla miminko. Jenže kocourek je dodnes miminko, je to takový mazlíček uzlíček, doma jsem ho ještě asi 14 dnů kojila a mám s ním silné pouto. Ale bude to stejný truhlík jako Ole. V životě jsem neviděla spadnout kočku na bok, náš kocourek to umí. Nikdy jsem neviděla kočku, která nedoskočí tam, kam si to vyměří. Náš kocourek to umí, jednou při skoku ze stolu na lednici nespočítal vzdálenost a letem na lednici jen prohrábl :). Smála jsem se ještě za hodinu. A je stejný bufeťák, cokoli nechám položeno na kuchyni, kus chleba, karbanátek, polívka, pizza, prostě všechno co se dá ochutnat ochutná. Když je to v sáčku nevadí, jí se to i se sáčkem.
A do toho všeho přišlo miminko.
Já se tedy bála přijetí našeho miminka, hlavně od kočky, protože je nesnášenlivá vůči dětem. Naštěstí vše dopadlo dobře a přesně jak píšeš Ty, syn mi začal lézt proto, aby dosáhl na kočku, postavil se poprvé proto, že kočka byla na posteli a on na ní potřeboval dosáhnout a podezřívám ho, že ze stejného důvodu začal i chodit.
Teď mu bude rok a nastává období neustálého honění kočičích tvorečků po bytě a pokusy o mazlení se s nimi, ovšem tím krásným neohrabaným miminkáckým způsobem. Zatím to moje číči snáší, tak doufám, že vše bude idilické i nadále, ikdyž bude čím dál méně míst, kam před ním prchnout...
Jediné, čím se trápit nemusím je otázka, kterou si kladeš, jak se Tvá dcerka cítí, zda jako človíček nebo čičíček. Já totiž vím jistě, že naše kočky se cítí být lidmi, takže tím je vše vyřešené :)
 Jo + 2 


to znám 

(11.5.2006 11:57:47)
Článek mne moc pobavil. My máme doma sice jen jednu kočku, ale přivítání Nikolky proběhlo úplně stejně rovněž i vývoj Nikolčiny přízně ke kočce Sáře.
Doktorka na rehabilitaci nám dokonce říkala, že děti v domácnostech se zvířátky (či staršími sourozenci) se naučí často rychleji lézt než jiné děti.
 Eva K 
  • 

Re: to znám 

(12.5.2006 18:25:33)
Já mám taky "jen" jednu kočku. Lucinku ze začátku obcházela obloukem, teď se už odváží vlést mi na klín, když Lucinku chovám. Taky by ráda spala mezi mnou a Lucinkou, když si ji ráno bereme do postele:-)).
Lucka si kočky všimla teprve před pár dny, dost nevěřícně na ní koukala:-). Máme dva měsíce. Tak uvidíme, co s tím lezení bude, taky jsem to slyšela. Hlavně aby pak začala i chodit:-).
Eva
 pezule 


kočičky a mrně 

(15.6.2007 14:07:53)
Velice ráda jsem si přečetla povídání o kočičí smečce a Agátce. Dost popsaných momentů jsme totiž zažili taky.
Před více než čtyřmi lety jsme koupili domek na polosamotě a jelikož nám občas chyběla společnost, pořídili jsme si kocourka, kterého ale brzo zajelo auto a pak jsme přišli rychle i o dalšího, kterého jsme si vzali z útulku. Zařekli jsme se s mužem, že si už nikdy žádné zvíře k nám nevezmem, ale osud k nám zavál potulnou kočičku, jež se nechtěla nechat odbýt a vytrvale kroužila v zimních vánicích a mrazech kolem domu...Tak nás přemluvila a my jí vzali domů. Během dvou měsíců nám porodila čtyři koťata a bydlí u nás se svou nejstarší dcerou dodnes.
Jisté obavy mě přepadli před cca dvěma lety, kdy jsem se dozvěděla, že budeme mít mimčo. Zuzanka se narodila a my čekali, co na to naše domácí dámy - Kačenka a Rozárka, které byly doteď doma jediné "hvězdy".
Nejdříve ji jen opatrně očichávaly a při jejím pláči mizely pryč. Postupně si ale na sebe zvykly natolik, že se na ně malá řehtá, tahá je za ocasy, válí se po nich, vozí je na autě i v kočárku a vůbec je pořád všelijak morduje... A co na to naše kočičí holky? Nechají si od ní líbit opravdu skoro všechno ( hlavně starší Kačenka ) a provokují ji k ještě větším lumpárnám.
No, je na ně zkrátka super pohled a jsem ráda, že se nenaplnily naše obavy, že by Zúze ublížily. Myslím, že se nám život s kočičími kamarádkami daří skvěle zvládnou a ony zkrátka patří do naší rodiny.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.