| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsme (ne)našli ten správný dudlík

 Celkem 54 názorů.
 Hanka 
  • 

Je to u nás stejné 

(4.4.2006 9:20:24)
Je to je bezva, že to moje šídlo neni jedinej, kdo se takto chová k dudlíkům. Už jsem ale všechny rozdala a vykašlala se na to. Nakonec jsem vlastně ráda, že žádný nechce, alespoň máme o starost méně s odnaučováním. Taky dobré né?
 Marcela, Týnka 8m 
  • 

Re: také nedudlíkujeme 

(4.4.2006 9:32:20)
snažila jsem se asi tak 3 týdny a pak mě to pustilo, dnes sice funguju jako dudlík já, ale to neva... aspon nemusím později odnaučovat...:-)
 Hanka 
  • 

Je to u nás stejné 

(4.4.2006 9:20:41)
Je to je bezva, že to moje šídlo neni jedinej, kdo se takto chová k dudlíkům. Už jsem ale všechny rozdala a vykašlala se na to. Nakonec jsem vlastně ráda, že žádný nechce, alespoň máme o starost méně s odnaučováním. Taky dobré né?
 p+1 
  • 

Taky máme plínku 

(4.4.2006 9:31:08)
U nás je to úplně totéž - nejdřív vyplivování dudlíku, od dvou měsíců nahrazené cucáním pleny. Podle pediatra prý v pohodě - vývoji zubů to nevadí a palečky nejsou ocucané, takže vlastně ideální řešení :)
 Agnes (2 děti) 
  • 

Re: Taky máme plínku 

(4.4.2006 11:27:41)
Naše obě děti dudlíkovali (mladší ještě stále, je mu 5,5 měsíce). Dcera od 1 měsíce a synek od dvou. Chvilku si zvykali, než ho přijali, ale v poho. Ani jeden na něm nebyl nijak extra závislý a dcera ho v roce bez problémů oželela. Po usnutí vyplivnout, palce nedudali, kojení bez problémů. Usínáním pod plínkou jsme taky prošli, ale bylo to jen přechodné období.
Moje kamarádka má ale chlapečka, který také "používá" plínku na usnutí. Mají pro to zvláštní výraz - Matýsek se prostě "umaňá".
 terezie + 10měs 
  • 

Re: Re: Taky máme plínku 

(4.4.2006 14:01:59)
ahoj, můj tadeáš měl dudlíka asi jen 5 min v porodnici a od té doby ho odmítá, sice jako hračka fajn. Taky jsem vyzkoušela všechny tvary a cenné relace ale marně. Můžu potvrdit, že největší úspěch slavil dudlík z lékárny asi za 15 kč, ale né na dlouho(1/2 min). Bez plíny ale nedá ani ránu a když jí náhodou zapomenu tak nepohrdne ani náhradním tričkem. Palce si necucá, jen občas prstíky a to mu pak většinou vyroste zub a on přestane. tak jak dudulík odmítá tak ale zase nechce pít z hrnečku s pítkem, jedině lahev. Prostě si na nás matky vymýšlů různé hlavolamy ať máme co dělat. papa
 Katka 
  • 

Re: Taky máme plínku 

(31.7.2006 9:40:28)
Ahojky holky, myslím, že plínka na cucání u miminek je v pohodě. Ovšem viděla jsem závislost i na cucání plínky. Bylo to u čtyřletého chlapečka. Když už byl přes den unavený nebo rozmrzelý, začal ji hledat po celém domě. No a pak žužlal, což ho uklidnilo a uspokojilo. Nejlepší bylo, když už byla hezky ožužlaná a "smradlavá", čisté bral jen ve velké krizi. Takže, řekla bych, že tu platí to, co u dudlíku. Pokud se děti samy plenky v nějakém věku nezřeknou, je asi lepší je odnaučit.
 veronika, Martínek 11/00, Tomášek 4/03 
  • 

dudlík 

(4.4.2006 9:42:22)
Kluci dudlík taky nechtěli. Ale plinka se mi zdála moc velká, hlavně v noci, když jsem na ně neviděla. Dostali kapesník. Je menší, lehčí a prodyšnější. V
 Jana 
  • 

Dudlík bych až tak nenutila 

(4.4.2006 9:56:25)
Dcera dudlík od narození měla,úspěšně jsem i kojila a do roka jsem ho omezovala a v roce jsem ho definitivně odebrala. Syn dudlík nechtěl vůbec, též v poho kojím, usíná v postýlce sám a ručičky místo dudlíku ani jeden z nich nepoužíval.Takže bych možná dudlík až tak nenutila, pokud ho dítě opravdu odmítá.
 Martina, Dita 7m 
  • 

Re: Dudlík bych až tak nenutila 

(4.4.2006 10:18:18)
Přesně tak, nenutila bych ho. Po zkušenostech s naší beruškou (taky jsme měli sbírku dudlíků), kdy po pár pokusech ji naučit dudlat se začala ostentativně dávit jsme rezignovali, dudlíky rozdali coby recesistický dárek kuřákům - na odnaučování, a na noc používáme taky plínku. A slintá, kromě jiného také po ručičkách, které si do pusy cpe ovšem zásadně celé až po zápěstí (a to se nedáví, herečka jedna).
 jitka  
  • 

taky jsme nedudali 

(4.4.2006 10:58:37)
Dudlu jsme používali jen 4měsíce po probuzení z narkozi už jen paleček u praví ruky k tomu se přidal ještě držení kapesníčku . 5íkala jsem si no lepší než plínka ale ejhle nyni je jí už 6roků a dělá to stále . Po dobrém pozlém jsme odnaučovali ale nic nepomohlo. Dubla se dá po čase zahodit ,zakopat poslat jinýmu miminku ale ruka? Přeji více éspěchů.
 Romana a Ondřej 
  • 

Re: taky jsme nedudali 

(4.4.2006 11:43:28)
Také patříme k těm nešťastníkům, u kterých vyhrál paleček. Zubař šílí, tatínek je nervózní a já si říkám, že až se mu budou líbit holky, palec z pusy vyndá. Jinak jsme takto měli oblíbenou deku, furt jsme měli sebou malou zelenou larisu. Bez ní neusnul. Teď už je to lepší, Ondrovi jsou čtyři, když jí, nedej bože, zapomenu, nic se neděje, ale stále jí máme v posteli a vozíme jí na cesty.
 Lenka + Natálka 
  • 

Re: Re: taky jsme nedudali 

(9.4.2006 22:37:32)
Taky se hlásím do klubu sice nedudajících, ale cucajících si paleček, teda samozřejmě ne já, ale moje dcera :-))) Dudlíky jsem do malé cpala spíš pro legraci, vždycky ho vyplivla a obličejem vyjadřovala, jak jí je něco takového jako dudlík odporné. Jelikož byla (a je stále) velmi hodné dítko, které vždycky usínalo samo okamžitě po uložení do postýlky a přes den ani jednou nezaplakala, neměla jsem důvod jí ho cpát, navíc když ho nechtěla. Bohužel cca od 7. měsíce si cucá palec, pokud je unavená nebo chce spát. Hned ze začátku jsem jí dávala na noc rukavičky, usínala v pohodě, ale i třeba po 14 dnech, když je neměla, začala cucat zase palec. Teď má na noc taky rukavičky (je jí 14 měsíců), někdy jí zůstanou do rána, někdy si je serve a cucá... Nejvíc nechápu, proč to dělá, když i bez cucání usíná a spí naprosto v pohodě, ne-li líp, protože ji ze spánku nevyrušuje dudání. Ach jo. Nemáte někdo nějaký recept, jak jí to odnaučit? Díky za každou radu :-)
 Kulina 


dudlik 

(4.4.2006 11:41:22)
Obě dvě holky dudlik měli,starší ho slavnostně zahodila sama a to usínala asi se 4 kouskama,mladší má 7 měs.-ještě ho má,a jsem ráda,že si neolizuje packy,souhglasim s nazorem,že se dudlik prostě vyhodí,ale pokud ho mimčo nechce,tak mu ho hold do pusinky nepřilepíte,že jo.Plina je taky dobrá-hlavně když zabere.
 Insula 


zatím bez úspěchu 

(4.4.2006 12:13:52)
Také se marně snažím dát našemu malému dudlík. Původně jsem mu ho sice dát vůbec nechtěla a teď to stejně nejde. Také se chystám oběhnout drogerie a vyzkoušet další tvary. Zatím spolehlivě funguje můj malíček. Nic jiného zatím necucá. :-))
 VeraK 


Re: zatím bez úspěchu 

(5.4.2006 7:57:27)
Místo dudlíku malíček - to měla naše Anička také. Bylo docela nepohodlné stát třeba 1/2 hodiny u postýlky a s malíčkem v její pusince. Vyzkoušeli jsme všechny možné dudlíky, gumové, silikonové, krátké, dlouhé, kulaté, placaté, levné, drahé a vyhrál silikonový placatý dudlík od Nuku. Na milost vzala i silikonový placacý od Canpol babies. Ale trvalo to dobře týden, než se to kočka naučila. Teď je jí 7 měsíců a dudlá jen před usnutím, jakmile usne, vyplivne dudlu ven nebo jí ho vyndáme.
 Eva 
  • 

Pozor na dudlík! 

(4.4.2006 12:26:19)
Dcera má 13 měs. a nechce se dudlu vzdát. Má ho jen na spaní, ale když jí vypadne, tak v noci i čtyřikrát vstávám a hledám ho. Mám proto nachystané další na nočním stolku. Podle zubařů může i ortodontický dudel způsobit vadu skusu, patra. Zkoušela jsem ji odnaučit, nejde to. Probudí se a dažaduje se dudu, jinak neusne. Co s tím?
 Jana, Káta 2,5 roku, Matěj 7 měsíců 
  • 

Re: Pozor na dudlík! 

(4.4.2006 13:51:37)
Pozor na dudlíky na nočním stolku. Taky jsem je takto měla - od 10 měsíců dudu jenom na spinkání. Jednou jsem se ráno nevzbudila, abych pozbírala dudlíky v postýlce. Káťa se probudila - rozzářeně křičela duá (druhá) dudunka. A od té doby spí 1 v puse a druhou v ruce. V 18 - 20 měsících měla období, kdy nás v noci probudila se srceryvným výkřikem - kde je duá dudunka?
Doporučuji zkusit odnaučit dudlík kolem roku - pak už je závislost na dudunce psychická a navíc si děti moc dobře pamatují, kde co je schovanýho a že dudunka se dá koupit v lékárně (dudlíky pravidelně obměňujeme)
Pravděpodobně v létě budu odnaučovat Matěje i Kátu na dudlíky společně - tak mi držte palce :-)
 Kaja + 3 


Re: Re: Pozor na dudlík! 

(4.4.2006 15:53:56)
My skoncili obdobne. Mala ma na spani dva dudliky, jeden do pusy, jeden do ruky. Ale pote, co me nekolikrat v noci vzbudi hledanim druheho dudliku, snizuji se me meze tolerance malem na nulu :)). Parkrat jsem odmitla hledat s tim, ze kam si ho dala, tam ho ma a jeden ze by ji mohl stacit a ejhle vetsinou nakonec zalomila i bez druheho. Ovsem ta radost rano, kdyz najde za svetla ten druhy :)).
 šárka 
  • 

Re: Re: Pozor na dudlík! 

(15.4.2006 12:14:18)
ahoj rodino,
my jsem sice tímhle problémem neprošli - synátor dudlík odmítal - nic z něj neteklo a tak ho ani nevyžadoval (úspěšně usínal s lahví do 2 let). Třeba se ti bude hodit finta mojí kamarádky - dudlíky nám rozkousal toulavej pejsek (jen ne ten sousedů - to by asi přestal být kamarád :o)))
Držím vám všem palec - prosím necucat!
 Káčí, dva rarášci 
  • 

Re: DUDLÍK-ODNAUČOVÁNÍ-VADA SKUSU 

(4.4.2006 14:54:18)
Starší dcera dudlík dostala od 2. měsíce - okamžitě se na něm stala závislá. Jednou jsme jeli dokonce do noční lékárny, protože jsem žádný nemohla najít a bez něj usnula jen za vytrvalého houpání a jen na pár minut. Ve 13ti měsících jsme jej "poslali pro další miminko" . I když jsme ji na to týden připravovali, tak se celou noc budila a strašně plakala. Nepomáhalo kojení, houpání, nic. Po obědě od té doby už neusnula ( kromě jízdy v autě). Noční intenzivní pláč jí vydržel cca 4 dny, plakala jako by ji někdo umřel - trhalo mi to srdce, ale couvnout jsem nechtěla. Opravdu v klidu jsme se vyspali asi až po dalším týdnu. A ptát se na něj vydržela určitě ještě měsíc. Přeji hodně štěstí s odnaučováním.
 Markéta, syn 4 r. 
  • 

Re: DUDLÍK-ODNAUČOVÁNÍ-VADA SKUSU 

(4.4.2006 14:59:09)
My jsme prcka odnaučovali až ve dvou a půl letech - dudlíka měl na spaní přes den, přes noc, když se praštil, když byl smutný - no vlastně skoro pořád když nemluvil. Pak se jednou cestou na chatu můj muž zničeho nic rozhodl k činu a všechny dudlíky vyhodil z okýnka auta. Večer mě laskavě vybídl, ať synka uložím. Málem jsme se tenkrát rozvedli - syn napřed asi dvě hodiny intenzivně řval, že ho bolí pusa, že musí jíst, že musí pít atd., pak vysíleně usnul a v noci se vzbudil asi šestnáctkrát. Druhý den neusnul po obědě, následkem čehož byl večer totálně tuhý, takže usnul jako miminko, a další den na dudlíka ani nevzdechl. Žádnou alternativu používat nezačal.Jen pár týdnů nespal po obědě, jenom ležel a mručel, což ale také přešlo - ve školce prostě (bohužel) usne. Pokud jde o tu vadu skusu, prcek to má taky,zubařka (potvora) to dala do přímé souvislosti s dlouhodobým dudláním (takže jsem pochopila, že v pořádku to není), nicméně řekla, že se uvidí, jak budou vypadat druhé zuby. Je ale fakt, že synek to má jenom malinko.
 Gabi 
  • 

Re: DUDLÍK-ODNAUČOVÁNÍ-VADA SKUSU 

(4.4.2006 15:13:46)
My jsme se dudlíků zbavili ve 2,5 letech úplně nenásilně tak, že je syn odevzdal do košíčku Mikulášovi a dostal za ně hezký dáreček (asi týden dopředu jsme ho na to připravovali).
 Blanče 


Re: DUDLÍK-ODNAUČOVÁNÍ-VADA SKUSU 

(5.4.2006 11:33:05)
Nazdárek, co se dudlání i odvykání týče zabrali mé děti celé spektrum. Nejhorší byl dnes 16-ti letý. Dodnes mi běhá mráz po zádech z akce, kdy jsem se u prvního dítěte zachovala hůř, než matka třetího z článečku rozdíl mezi prvním, druhým..
Odjeli jsme s 2 letým prckem na akci pro vysokoškoláky - cca 100 lidí v chatkovém táboře, bez auta, 10 km od civilizace. Naše mládě už mělo dudlík jen na spaní a doma už se nám tu a tam zdařilo usnout bez něj.Během soboty se nám povedlo všechny dudlíky zlikvidovat - dva ztraceny během tůry, třetí skončil večer rukou majitele v ohni. K ránu už to vypadalo, že nás zbytek tábora zlynčuje - ona tolerance k dětem je jedna věc a pokusy o spánek za zvuku něčeho mezi lodní sirénou a cirkulou druhá. Dopoledne proběhl nějaký program, náš mladý u něj nabral sílu a odpoledne jsem zjistila (měla jsem pocit, že mám halucinace), že kolem mne proběhl kamarádův jezevčík a má na krku přivázaný DUDLÍK. Takový kulatý hrkací - proto mu ho místo rolničky dali na krk. V tu chvíli se mi zatmělo před očima, servala jsem dudlík psovi z krku, hodila ho do kotlíku, kde se vařila voda na čaj a ucpala konečně pusu dítěti, které už jsem měla chuť přiškrtit i já. Byl mi úplně jedno původ kýženého předmětu a mám pocit, že kdyby dítě trvalo na tom, že si ho budou se psem půjčovat a nebude u toho ječet, souhlasila bych.
Je pravda, že i potom nebylo odnaučování úplně jednoduché - nakonec dudlíky "dal" miminku, které jsme slyšeli plakat v okně protějšího domu - bylo tam jen na návštěvě, pak už neplakalo a mrňous byl sice pyšný, že klid je kvůli němu ale špatně spal asi měsíc - ale PSÍ DUDLÍK byl nejhorší.

Dcera dudlila asi rok, dudlík pokud vím vyměnila za nějakou hračku o které jsme prohlásili, že není pro mimina a mimi se pozná, že nosí dudlík, jinak v poho.

Benjamínkovi jsem už v době moderní taktéž nakoupila dudlíky dle posledních lékařských a jiných doporučení. Nikdy je nechtěl a mne to vzhledem k jeho nezměrné uřvanosti pěkně štvalo. Sebevědomě jsem tvrdila, coby "zkušená" matka dvou starších dětí, že pokud dítě nemá hlad, nic ho nebolí, není v mokru, nenudí se...nemá důvod ječet. Omyl - naše zlatíčko se prohulákalo prvním téměř rokem života, protože jeho pravidlo znělo - pokud nespím (je nespavec), nejím nebo se se mnou někdo velmi aktivně nezabývá není důvod, proč bych neřval. Vzteklý a nezvladatelný, pokud nemá pocit, že šéfuje (je lev) je dodnes, ale to bezdůvodné řvaní skončilo, jakmile se začal sám pohybovat - je pravda, že za dudlík a ochotu pobýt alespoň 5 minut v ohrádce bych v té době dala duši.
Absence dudlíku měla ještě jeden dopad - nikdy se nenaučil pít z lahvičky. Pokud jsme potřebovali do něj dostat cokoli mimo mého mléka, muselo to jít lžičkou nebo z hrnku, až asi v sedmi měsících jsme objevili možnost použít alespoň třeba v kočárku "rychlouzávěry" - např. na Jupíku. Ty mu nepřipomínaly nenáviděný dudlík a napil se. Prsty necucáme, jako malý se ukojil, jako větší usínal u pohádky.
Jo a skus má nejhorší - tak nevím.
Blanka
 Leny+3 


Re: DUDLÍK-ODNAUČOVÁNÍ-VADA SKUSU 

(5.4.2006 15:42:28)
Moji dceru jsme odnaučili na dudlík až ve 33 měsících, kdy byla psychicky připravená se ho sama vzdát - prostě jsme jí řekli, že dudu je jen pro miminka a protože už půjde brzo do školky, tak je už musíme vyhodit do koše. Protože za celou dobu měla asi 12 dudlíků (musela mít vždy tři - jeden do pusy a jeden do každé ruky, jinak neusnula), postupně jsem je nenápadně vyhazovala, až zbyly dva poslední, které sama vyhodila do koše a nebrečela po něm ani jednou. Usínala celkem bez problémů, takže si myslím, že každý dítě má svůj čas, kdy je schopno se dudlíka vzdát dobrovolně, určitě bych je nenutila násilím, pak je to psychický nápor na dítě i rodiče. Žádné křivé ani zkažené zuby nemá (používali jsme ortodontické dudlíky).
 Hanka,3 děti 
  • 

Vada skusu-ne 

(4.4.2006 15:19:43)
Mám 3 děti-16,12let a 4 měsíce.Obě starší děti dudlík měli,dcera do 3 let,syn do dvou,já samam jsem prý dudala do 4 let-byla jsem těžce nemocná,tak se to snad dá omluvit:-),a všichni máme zuby naprosto v pořádku.I děti mých kamarádek žádné problémy nemají.Určitě je lepší dát dítěti dudlík,který časem vyplivne,než ho nechat dudlat prsty,protože ty těžko zahodí.
 Sylvie 


Re: Vada skusu-ne 

(4.4.2006 15:46:08)
Hanko, ono to máš jedno - dudlíka zahodí, strčí do pusy prsty... tak jsem to udělala já i můj brácha, oba jsme s cucáním prstů a později okusováním nehtů měli problémy celou základku...

Jinak moje nejstarší holka dudlíka nechtěla, dudlala prso prakticky kdykoli se jí zachtělo, prsty si necucala. Mladší by dudlíka i brala, ale po ožužlání dudu ve třech týdnech jsme týden dávaly dohromady kojení. Někdy o tři měsíce později jsem udělala druhý pokus o dudlíka, to jí zas dudlák celou noc vypadával a pokaždé ji to probudilo a ze mne byla ráno chodící mrtvola. Byla bez dudlíku, cucá si prsty. Má tři roky, do dvou let si je cucala pravidelně, teď občas, když je hodně unavená.

Nejmladší dítě dudlík nechce, prso má dle možností (s ohledem na chod rodiny...), jestli si bude nebo nebude cucat prsty zatím nevím, má teprve sedm měsíců a zatím si strká do pusy všechno, co vidí. OBčas i prsty, občas i dudlíka - každopádně ani prsty ani dudlíka nedudlá, jako že by se tím uklidňoval.

Holky zatím žádné problémy se zoubky nebo skusem nemají (jedné je pět, druhé tři). Jo, a zahlídla jsem tu, že se doporučuje chodit k zubaři od tří let - ono se doporučuje všelico, každý na to má jiný názor :o) nicméně od loňského roku novorozenci dostávají už v porodnici zubní průkazky a podle nich by první prohlídku měli absolvovat v roce. Tuším to psala Pavoučnice? Takže myslím, že jestli máš, Pavoučnice, nějaké pochyby, klidně můžeš děcko k zubařce objednat.

S.+++
 Hanka72 


Re: Re: Vada skusu-ne 

(4.4.2006 16:57:18)
Máš pravdu,já jsem jenom reagovala na názor,že dudlík v žádném případě ne,kvůli zubum.Naše malá-4 měsíce-má dudlík taky,usíná s nim,pak ho vyplivne a spí klidně celou noc bez něj
 Eva, Tomík 2 roky 
  • 

Re: Pozor na dudlík! 

(5.4.2006 22:01:41)
My jsme to vyřešili tak, že dudlíků bylo deset a všude v postýlce - v každém rohu dva až tři. Tom v noci vždycky nějaký našel, a když spadl na zem, nic se nestalo. Spali jsme jak broučci.


 Marta, Lada 11 m 
  • 

taky bez dudlíku 

(4.4.2006 13:03:43)
Já jsem prý byla na dudlíku a plínce přes obličej při usínání zavislá. Moje Lada si zase zvykla na usínání v náručí na rehabilitačním balónu. Když jí byly asi 3 týdny zkusili jsme dudlíka, kterého ovšem okamžitě naštvaně vyplivla. Chtěla prostě houpat. Je pravda, že jsem si moc práce s učením na dudlíka nedala. Zkusila jsem to jen několikrát a pak jsem toho nechala. Asi ve třech měsících přestala usínat v náručí a usinání vyřešila plyšová hračka. Okolo 9. měsíce začala používat k usínání mantinel okolo postýlky - otočí se na bok, ručičkama obejme mantinel, vyplázne jazyk a pomlaskává. Cucání palečku při usínání se nikdy nekonalo.
 Gábi, 2 děti 


"Odborné názory" 

(4.4.2006 15:13:46)
Vždycky se docela směju, jak se mění odborný názor na téma "dudlík - ANO či NE" a maminky se snaží tyto vědecké názory dodržovat ;-) Kdysi patřil mezi vědecké i ten, který říkal, že dudlík je nejlépe namáčet do medu ...
Podle mne je potřeba postupovat podle každého jednotlivého dítěte.
Pokud miminko dudlík nevyžaduje rozhodně mu ho nevnucovat. Pokud ho naopak chce, nebránit mu. A dle mé zkušenosti dudlík jako prevence dumlání prstů nefunguje. Buď je dítě dumlací nebo není ;-) A řekněme si to upřímně - každé dítě má nějaký malý zlozvyk ...
 Gábi, 2 děti 


"Odborné názory" 

(4.4.2006 15:15:19)
Vždycky se docela směju, jak se mění odborný názor na téma "dudlík - ANO či NE" a maminky se snaží tyto vědecké názory dodržovat ;-) Kdysi patřil mezi vědecké i ten, který říkal, že dudlík je nejlépe namáčet do medu ...
Podle mne je potřeba postupovat podle každého jednotlivého dítěte.
Pokud miminko dudlík nevyžaduje rozhodně mu ho nevnucovat. Pokud ho naopak chce, nebránit mu. A dle mé zkušenosti dudlík jako prevence dumlání prstů nefunguje. Buď je dítě dumlací nebo není ;-) A řekněme si to upřímně - každé dítě má nějaký malý zlozvyk ...
 raaba 
  • 

ani dudlík, ani plínka 

(4.4.2006 17:09:47)
Naše holčička taky dudlík odmítá. Zkoušeli jsme bez úspěchu různé tvary, používá je jen jako hračku. Ani plínky, nebo takové ty hračky na cucání moc nezabírají, nebo jen na chvilku. Bohužel se bez palečku v pusince neobejde, strčí si ho tam když se chce vykakat, nebo ji tápí větříky, nebo chce prostě usnout. Naštěstí ho nedudlá dlouho a ekzém nemá. Moje sestra i já jsme prý dudlík nechtěly a cucaly jsme si prst do prvni třídy. Na našich zubech to naštěstí nenechalo následky, tak doufám, že i naše ratolest s tim nebude mít problém a do puberty jí to snad pustí.
 Eva 
  • 

Nejhorší na zuby je Jupík apod. 

(4.4.2006 20:45:18)
Kamarádka dávala dceři Jupíka v originál lahvi,s takovým tím uzávěrem-asi znáte a dceři se přesně dle toho uzávěru zkřivily zuby tak, že jí je museli vytrhat!
 Lýda 
  • 

Re: Nejhorší na zuby je Jupík apod. 

(4.4.2006 21:18:17)
To jí, ale musela tu láhev nechávat na okusování místo hračky. Kdyby jí dale jen napít a láhev jí vzala, tak by se jí zuby asi podle uzávěru nevytvarovaly.
 Iva 
  • 

Re: Nejhorší na zuby je Jupík apod. 

(6.4.2006 14:08:53)
S tím vytrháváním zubů si děláš legraci, že?

Pokud jsem zjistila jak četbou tak u svých tří dětí i dětí mých známých, deformace ústní dutiny, pokud při dudlíku vzniknou, se samy upraví jakmile dudlík přestane cucat (nebo Jupíka) a případné pozůstalé vady jsou obvykle spíš záležitost dědičná - například kamarádčině dcerce zůstala předsunutá dolní čelist a zuby v oblouku, ale jak člověk viděl manžela a tchýni věděl která bije.

 Boba, Kajka, Simunek a ? 
  • 

Re: ani dudlík, ani plínka 

(4.4.2006 22:51:29)
dudlik se bohuzel u nas take nechytl, ani u jednoho z deti. Skoda ;-( dlouho-kojici matky urcite chapou... Z te plinky bych mela strach, krome uduseni (nevim, jak moc je to horke) bych se bala, ze muze kus plinky polknout (stalo se to kamaradcinmu synovi a byli par dnu ve spitalu na pozorovani) - ale nejsem odbornik, zkuste se zeptat nekoho chytrejsiho.
 Jana 
  • 

dotaz na autorku 

(5.4.2006 7:07:00)
dobrý den Lucie, možná to je jen shoda jmen, ale jste z prahy a byla jste někdy v Dolanech u Olomouce, děkuji za odpověď.
 Dítko (5 měsíců) 
  • 

Dudlík -- nejmilejší hračka 

(6.4.2006 20:29:37)
Dudlík je akorát do ruky, dobře se drží a do pusinky jej strkám zásadně všemi ostatními konci jen ne tím správným..., navíc je krásně žlutý, takže mě přímo fascinuje.
Když už se zdá, že bych chtěl plakat, stačí když maminka vytáhne dudlík, ukáže mi ho, dá mi ho do ruček -- a najednou je klid :+).Do ruček, na hraní, zkoumání, okousávání a žmoulání -- přímo do pusinky to nemá ten efekt...

Vy dospělí jste už asi zapomněli, jak je svět krásný, tvořivý, barevný!
Holt na to musíme přijít sami, jak se takové věci nejlépe používají, když vy tomu už dávno nerozumíte...

:+)

 Lilly+Helenka05,Hedvika08 


Naprosto stejné 

(9.4.2006 22:02:45)
Článek mě docela pobavil, protože máme asi stejně starou holčičku a velmi podobné zkušenosti nejen s dudlíkem ale i s plínkou. Kolemjdoucí dost nechápou, když jdeme na procházku, malá křičí a někdo z nás se nad ní každé 2 vteřiny sklání a zastrkuje jí do pomlaskávající pusinky vyplivnutý dudlík :) Bála jsem se, že Helča je jediné dítě, které neumí dudlat. Uklidnili jste mě!
 Jarka, Honzík 21 měs. 
  • 

peřinka 

(10.4.2006 12:14:53)
My jsme sice problém s dudlíkem neměli, sestřičky nám je tajně půjčovaly už v porodnici, ale sestra má chlapečka, teď 6 let, který nejradši ze všeho cucal ručičku hadráčka Páji, jinak neusnul, a když byl větší, při odchodu do školky mezi dveřmi, už v botách, si ještě rychle trochu zacucal. Teď má sestra ještě dvouletou holčičku a ta ze všeho nejradši cucá peřinku, jednu určitou, konkrétní, která podle toho po těch dvou letech už taky vypadá.
 Gaba+Dany 20m 
  • 

Dudlik? 

(10.4.2006 14:09:45)
V zivote by me nenapadlo,ze nekdo chce dat diteti dobrovolne dudlik.Ja jsem pred porodem koupila dva,jen tak pro jistotu.V porodnici se hodil.Sice jsem ho musela pred panem primarem schovavat,ale domu jsme se vraceli s dudlikem.Byla jsem z toho dost nestastna.Danecek spal jedine tehdy,kdyz mel v puse prso,nebo dudlik.Nedovedete si predstavit,kolikrat za noc je mozne,aby doteti vypadl dudlik z pusinky.Asi po dvou tydnech jsem to jednou v noci nevydrzela,mily dudlik chytla a hodila do kouta.Dve nasledujici noci byly vselijake,ale zvykli jsme si.Kdyz mel Dany rok,stehovali jsme loznici do patra a dudlik nasli.Abslolutne nechapal k cemu to je.Dodnes se povaluje mezi hrackami,ale kdyz si hrajem na miminka,tak ho do pusy strci.(Hezky spinavy a ovaleny)
 Magdalena, Magdala 08/02, Haňula 03/06 
  • 

Dudlík 

(12.4.2006 10:23:03)
Naší první kočičce jsem zásadně odmítala dát dudlík(poučky z knížek, že nebude chtít sát z prsa atd....).Prošli jsme si tedy dobrovolně malým peklíčkem,potom jsme samozřejmě zkoušeli dudlík: bez výsledně.Vydržela do 5 ti měsíců. A pak ... ten klid. Tvarovaný, silikonový dudlík Nuk na první pokus! Nedala ho. Zůstal nám až do tří let.Nebrala jsem jí ho. Dostala aftozní stomatitidu, dudlík musel pryč. Absolutně v klidu ho odevzdala, nehledala ho ani potom.Musím podotknout, že ho od roka měla pouze na usnutí, vyndavali jsme jí ho. Já sama jsem si cucala palec do 8 let, jak jsem se styděla, ale nemohla jsem si pomoct! Proto jsem se zařekla, že žádným násilím brát dudu nebudu, nechám to na dceři. A dobře jsem udělala!Druhá dcerka je 20 ti denní piškot,dudlíky kupujeme a zkoušíme. Určitě se jim bránit nebudu jako poprvé.
 Monika, chlapeček 16 měsíců 
  • 

Re: dudlík 

(12.4.2006 21:42:33)
Ahoj, ráda bych věděla,když jste dítěti dudlík vyndala a ono začlo v noci brečet, tak jste mu ho zase dala? Nebo jste to řešila jinak? Díky
 Magdalena, Magdala+Haňula 
  • 

Re: Re: dudlík 

(3.10.2006 10:07:45)
Od roka se dcerka budila v noci pouze jednou a to jsem si jí brala k sobě. Dudlík jí s pusinky vypadl a spala stále dál. Ve spaní jí nechyběl.
 Paleček a jeho kamarádi 
  • 

paleček nebo ostatní prstíky? 

(20.4.2006 11:26:27)
Dumlá si vaše dítko paleček?

Pořád se mluví o tom jak si děti cucají palec a to naše si tam neustále cpe všechny ostatní prstíky (nejlépe tak tři zaráz a až do krku...),jen paleček jsem v té jeho pusince ještě neviděla.
 J&M 


Jak jsme (ne)našli ten správný dudlík 

(25.6.2006 23:59:33)
Je to všude stejné, my taky měli problém s dudlíkem. Náš malý drobeček si oblíbil úplně obyčejný latexový dudlík - a navíc větší velikost. Ty krásné, drahé pliveme a vůbec nechceme. Když měla nastat výměna dudlíku za nový, nastal velký problém. Všude jsou "značkové" a drahé dudlíky, ale po celé Praze nikde žádný obyčejný. Celá rodina byla v pohotovosti a sháněla a sháněla. Až nakonec babička byla úspěšná a v malé drogerii se jí podařilo poslední dva dudlíky za 16 Kč koupit. Předtím druhá babička koupila i speciální, s mazážními bobulkami na dásně, ale stále marný boj. Někdy je to komický pohled. Prcek, oblečen do nového oblečku a na řetízku dudlík jako malý sociál. Ale hlavně když mu chutná a zapomene na cucání palečků a celé ručičky
 eva 
  • 

Re: Jak jsme (ne)našli ten správný dudlík 

(26.6.2006 10:52:20)
Jirko,u nás byl ten samý problém.Než se narodil malý,tak jsem dostala od kamarádky (dealerky Chicca) spoustů nádherných věciček,včetně hromady dudlíků.Letěly hned všechny obloukem z papulky ven.Ale vyhrála to obyčejná modrá kopretina za 18 Kč.A když byly modré kopretiny nedostatkové zboží,musely být použity i růžové :-))))
 Lucka a Vendulka 


U nás je to podobné 

(19.7.2006 8:29:17)
Naše 3 měsíční dcerka, také odmítá dludlík. Snažili jsme se jí naučit ho "dudlat", ale bohužel bezvýsledně. Když se jí pokoušíme dudlík dát teď, bere to spíše jako hru a příjde jí strašně směšné, když ho vyplivuje (mně to po 20 min snahy směšné nepřipadá, ale už jsem si zvykla). Jako náhradu za dudlík si vybrala hřbet své ruky nebo případně používá co nejvíce prstů a pokud možno co nejhlouběji, někdy si až říkám, že mám doma bulimičku :o)), protože to má za následek blinkání mlíka. Každopádně bych jí, ale na dudlík chtěla naučit protože jak jsem někde četla: "Dudlík se vyhodí, ale palečky jí nikdy usekávat nebude"
 Jitka, 1 dcera 
  • 

Nechápu 

(21.9.2006 21:21:58)
Nechápu proč někdo nutí dítěti dudlíka dřív, než se začne jakkoli projevovat. Samozřejmě pokud je dítě savé, že by celé dny nedělalo nic jiného a sálo si ručičky a snědlo palečky tak rozumím tomu, že je snaha jaksi dát dítěti dudlík a pokud jej odmítá tak najít ten pravý. Ale nerozumím tomu, proč mu dávat dudel už první-druhý den života, když ještě vůbec nevíme jak se dítě projeví dál a jaké vlastně bude. Moje dcera v porodnici taky sála prstíky a pěstičky, protože jsem byla po císaři a neměla jsem 5 dní mlíko - takže to bylo z důvodu hladu zcela pochopitelné, ale vůbec mě nenapadlo jí dát dudel. Od doby co plně kojím jsem ji neviděla s rukou v puse. Chtěla bych vydržet bez dudlíku a zatím to funguje, mám první dítě a tak myslím, že mám dost času na kojení a přiložení ji k prsu kdykoli chce sát nebo dudat nebo jak to nazvat. Navíc musím přiznat, že je zatím zlatíčko a je prostě v pohodě! Až budu mít druhé dítko, které bude nervní, plačtivé, rozrušené, savé tak mu dám dudlík... ale až zjistém, že je takové. Až zjistém, že jiná cesta není.
 Magdalena, Magdala+Haňula 
  • 

Re: Nechápu 

(3.10.2006 10:26:25)
Nedá mi to a musím reagovat na váš příspěvek. Dudlík používáme od 5-ti měsíců. Představte si, že třeba vaše dcerka bude stále trpět kolikami i po 6-ti měsících věku. Dáte jí napít. Nepomůže, za chvíli zase. Víte co se bude dít? Bude zvracet. Tak je to u nás.
 Jitka 
  • 

Re: Re: Nechápu 

(5.10.2006 10:48:33)
Ale o tomhle jsem přeci v příspěvku nepsala. Psala jsem o tom, že nerozumím proč někdo nutí dítěti dudlík už první den v porodnici, když ještě o miminku nic neví (Prostě jen tak mu nutí dudel)! Nejsem odpůrce dudlíku, když jsou problémy a když je k jeho používání důvod :-)!!!!
 Táňa, dcera 2,5 roku 
  • 

Odvykání - prosím, poraďte 

(5.10.2006 12:22:27)
Ahoj, nevím, jestli to někdo ještě budete číst, protože Vaše příspěvky jsou starší, ale nutně potřebuji poradit:
Za 1,5 měsíců čekáme druhé miminko, takže bych za normálních okolností v téhle době dceři dudlík nebrala. Jenže ona ho prokousla a my jsme měli vždy jeden, a když už byl fakt hrozný, tak jsme koupili nový, pokud možno i se stejným obrázkem. Jenže malá si vypěstovala ošklivý zlozvyk, že dudlík otírala o všechny možné látkové plochy, čímž ho dost zdeformovala (latexové dudlíky se trochu zdeformují i normálně, ale tohle je síla...). Teď jsme začali chodit do jedné soukr.školky, protože mám rizikové a fyzicky jsem nezvládala celodenní péči. Dudlík tudíž má ve školce občas i přes den. Jenže postupem času byl tenčí a tenčí. Všude možně jsem se snažila sehnat se stejným obrázkem, ať jí aspoň trochu oblbnu, ale nepovedlo se. Nakonec jsem to riskla a koupila podobný. Neujal se. No a včera nám starý dudlík praskl... Nechala jsem jí s ním spát, ať mi při odvykání pomůže o víkendu manžel, ale ve školce, kam jsem dnes donesla nový i starý, mi řekli, že je to nebezpečné. Nevím, co mám dělat. Už párkrát jsme rozbité dudlíky "slavnostně" vyhodili, ale jednou onemocněla a podruhé měla druhý úplně stejný, který jsme překřtili no "školkový". No a ten je teď roztržený...

Ještě mě napadlo koupit větší velikost, že by to třeba bylo podobné té deformaci (následkem čehož je ten rozbitý dudlík větší, než má být, ale hlavně hodně tenounký...).

Prosím, poraďte!!!

T.
 Milena 
  • 

take jsme dudlali polstarek:) 

(21.5.2008 17:49:00)
s radosti jsem si precetla prispevek, stejne se moje nyni 10ti letá dcera naucila dudlat polstarek - muchlacka, nicmene poydeji presla na cokoli vcetne plysaku:) stemi jsme oslavili i 10té narozeniny a testim se na svatbu:) ...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.