| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Motol - porodní sál (foto)

 Celkem 11 názorů.
 Jana Novotná,2 děti 
  • 

Poloha během druhé doby porodní 

(9.2.2000 5:06:44)
Nucení žen zaujmout jim nepohodlnou
nebo nevyhovující polohu můžeme ospravedlnit jen tehdy,pokud se prokáže,že tato taktika přináší význačné výhody pro zdraví matky nebo dítěte.Několik studií porovnávalo vzpřímený postoj (stoj,klek,sed na speciálně upravené židli,v podřepu nebo v podřepu za podpory partnera,sed na speciálně tvarovaná křesla nebo opěradla) s klasickou polohou vleže na zádech.Většina studií zaznamenala kratší druhou dobu porodní při vzpřímené poloze.Mnohé matky,které zaujaly během druhé doby porodní vzpřímenou polohu,se o této možnosti vyjadřovaly pozitivně.Pociťovaly celkově menší bolesti a hlavně zmírnění křížových bolestí.Většina žen si přála použít porodnické křeslo nebo vzpřímenou pozici i při příštím porodu.Poloha vleže má tendenci prodlužovat druhou dobu,snižovat procento spontánních porodů,zvyšovat výskyt abnormalit srdeční frekvence a snižovat pH pupečníkové krve.Ačkoliv někteří porodníci udávají,že vzpřímená poloha rodičky je pro ně někdy nepohodlná,ženy,které vzpřímenou polohu za porodu zkusily,mají na věc pozitivní názor.Matka by měla být vyzvána,ať zaujme polohu,která jí vyhovuje.Žena,která si zvolí polohu vleže,často zaujme (šetrnější)pohodlnější polohu na boku.Když matka zaujímá různé pozice,mění se často vzájemné vztahy mezi hmotností,děložními kontrakcemi,plodem a pánví,což může zlepšit progresi porodu a snížit bolest.Zkušený porodník si schopnosti matek najít úlevové polohy uvědomuje a důvěřuje jim.Nepokouší se ženy omezovat,ale naopak je povzbudí,aby hledaly pohodlnou pozici,nabídne jim možnosti a věří jejich úsudku.Vzpřímená poloha v druhé době porodní je spojena s méně častými epizodami silné bolesti.Neúčinnost nebo škodlivost klasické(gynekologické)polohy pro porod bylo jasně prokázáno výsledky randomizovaných studií,které jasně ukazují,jaké postupy jsou skutečně efektivní.Kde jsem získala tyto zajímavé informace?MUDr.M.Enkin,MUDr.M.J.N.C.Keirse,MUDr.M.Renfrew,MUDr.J.Neilson-Efektivní péče v perinatologii-druhé vydání l995 Českým medikům však neni doporučena. Gerontokracie vybavená velkým ego a velkou nestoudností to pod hesly"Zdržuj,jak můžeš" a "Po nás potopa" tak praktikuje odedávna.Dle doktora Wagnera(WHO-Světová zdravotnická organizace),vědci často zapomínají na to,že závěry jejich výzkumů nepatří ani jim,ani lékařům,ale lidem a dodal,že zadržování vědeckých informací by mělo být trestné.
 Jitka, Matýsek 5 týdnů 
  • 

Re: Poloha během druhé doby porodní 

(20.3.2004 19:53:09)
(Jano, Váš text se mi velmi líbil, souhlasím:-)

Z té fotografie z porodního sálu mi běhá mráz po zádech, je tak studený a nepřívětivý... brr. Tady že bych měla prožít tak intimní chvíli, jako je porod dítěte? Vždyť to tam vypadá jako v nějaké chladné kanceláři. Prvním dojmem byl prostě chlad. Tady bych rodit určitě nechtěla.
 Karolina 
  • 

Re: Re: Poloha během druhé doby porodní 

(20.3.2004 20:20:28)
Možná trochu přeháníte. V Motole jsem byla velmi spokojená a na porod mám krásné vzpomínky.
Hlavně díky perfektnímu přístupu PA a doktora Vlka.
Jak vypadá sál, na tom podle mě záleží ze všeho nejmíň.
 ája 
  • 

Re: Re: Re: Poloha během druhé doby porodní 

(18.6.2004 22:09:30)
Mám stejný názor. Motol mám ráda.Díky za podporu. Dámy, léta letí, a i sál v Motole se trochu změnil...ten přístup je tam fine, a dr.Vlk je opravdu zkušený a velmi příjemný porodník...maminky, také musíte posoudit, že Motol je hlavně zaměřena na průsery gynekologicko porodnické s následnou akutní péčí.tady se fakt porodu bez klystýru ve vaně nedočkáte, ale ať budete rodit kdekoli v ČR a vaše mimčo nebude tak v pohodě, jak by mělo být, tak věřte, že se s největší pravděpodobností dostanete do Motola a budete spokojeni, i když poznat Motol zrovna v téhle souvislosti..
já bych třeba ve vaně bez klystýru rodit nechtěla...u pár porodů jsem byla, a stačilo...Mějte se všichni,
A.
 ája 
  • 

Re: Re: Re: Re: Poloha během druhé doby porodní 

(18.6.2004 22:11:24)
a nakonec, jde o PŘÍSTUP, ani ne tak o prostředí, to moc opravdu vnímat nebudete...
A.
 JJana 


Re: Re: Re: Re: Re: Poloha během druhé doby porodní 

(13.7.2004 13:17:09)
Já jsem rodila v Motole dvakrát a pokaždé v sedě.Manžel mne pokládal jenom mezi kontrakcemi abych si odpočinula.Také jsem pokaždé rodila v malém útulném pokojíku,tenhle sál jsem ani neviděla.Všichni byli moc milí,mám samé krásné zážitky a šla bych tam znova.
 Olga, Martin 4m 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poloha během druhé doby porodní 

(7.6.2005 15:06:23)
Taky jsem rodila v Motole a bylo to příjemné. Sál jsem si nějak nestačila prohlédnout, měla jsme vyvolávaný porod s kontrakcemi od začátku po dvou minutách a po čtyřech hodinách jsem byla ráda, že ležím :-). Na prenatálu bylo všechno super, ale trochu mi zkazilo dojem šestinedělí, ale je to o přístupu lidí a asi taky, že jsem tam byla přes víkend :-(.
 Olga, Martin 4m 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poloha během druhé doby porodní 

(7.6.2005 15:06:23)
Taky jsem rodila v Motole a bylo to příjemné. Sál jsem si nějak nestačila prohlédnout, měla jsme vyvolávaný porod s kontrakcemi od začátku po dvou minutách a po čtyřech hodinách jsem byla ráda, že ležím :-). Na prenatálu bylo všechno super, ale trochu mi zkazilo dojem šestinedělí, ale je to o přístupu lidí a asi taky, že jsem tam byla přes víkend :-(.
 Markétka a Terka 


Super 

(7.2.2008 15:44:04)
Rodila jsem v motole před dvěmi měsíci a zážitky jsou nádherné.Přijela jsem do porodnice v 8 ráno, proběhla prohlídka, monitor a pak epidurál. Všichni byli moc milí, a o všem co dělají mě vždy informovali. Paní doktorka která mi zavedla epidurál detailně popisovala co bude dělat a po pravdě ani jsem to necítila. Porodní asistentky byli také super, usměvavé a stále se ptali jak mi je a hlídali mne.Malá si dala na čas neboť jsem rodila až ve 3 hodiny odpoledne. Přítel byl celou dobu u mne a s doktorem který mne rodil jsme si mezi kontrakcemi povídali o běžném životě (což nádherně odvádělo pozornost od kontrakcí).Terezka byla na světě asi po 6 stazích a mne nezbývá všem kteří se na porodu Terezky podíleli poděkovat. Co se týče sálu připadá mi moderní a hezký,měla jsem čas si ho prohlédnout.I na šestinedělí bylo vše hezké a až na občasnou špatnou náladu jedné ze sester to proběhlo dobře a já odešla z porodnice vybavená opravdu všemi informacemi které jsou mi dnes velmi užitečné.
Proto - mohu Motolskou porodnici všem moc doporučit.MarkétaR^
 Naďa a Jenda 
  • 

Re: Super 

(7.3.2009 22:19:31)
Já jsem rodila v Motole v 9/2007. Byla jsem moc a moc spokojená. Vše (od příjmu až po pobytu na 6nedělí) probíhalo v klidu a s citem. Veškerý personál (od PANI doktorky po pani z úklidové firmy) byl moc pozorný a milý... Porod jsem měla rychlý. Jéňa byl na světě za 2,5 hodiny po té co mě praskla voda doma (70 km od porodnice). Jeli jsme tou nejkratší možnou cestou (trvala 50 min) Sledovala jsem na hodinách v autě kontrakce po 3 minutách a prosila to malé stvořeníčko co se chtělo honem, honem dostat ven ať ještě chvilku vydrží, že už tam budeme. Spěchali jsme, ale opatrně a já říkala manželovi řiď, soustřeď se na cestu. Na mě se neohlížej možná budu trochu protivná trochu nepříjemná. Ulevovala jsem si protože ten drobek co měl porodní váhu 3,65 kg a 50 cm mě dal pak na sále sakara zabrat... Raději jsem riskla cestu tam než rodit u nás. Mám raději nemocnice s PÁNY doktory co se postrají jak o mimčo tak o Vás... Mám totiž špatnou srážlivost krve tak věřím specialistům a tak jsem nás svěřila do péče Motolské NEMOCNICE. Já jí říkám FABRIKA na zdraví.... Všem maminká co budou rodit tam (ale i jinde) přeji štěstí zdraví a .... to další je už jen a jen na Vás....
 Ronjička 


Re: Poloha během druhé doby porodní 

(14.3.2011 20:54:20)
Já vůbec nechápu, jak může lékař cpát ženě polohu, kterou má zaujmout... mA děsí mě to.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.