| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsem dorostla do velikosti XXL

 Celkem 245 názorů.
 Senedra 


Bell, 

(24.1.2006 9:07:53)
opět úžasné :-))) Místo snídaně jsem se začatla a pochechtávala jsem se ( poněkud umírněné popsání zvuků, které jsem vyluzovala) celou dobu. Zase jsi s úžasným nadhledem a vtipem popsala jednu z radostí a strastí mateřství. Díky za tvoje články.
 Emca+Aditko 
  • 

Diky 

(24.1.2006 9:49:59)
Diky za skvely clanek.Ja jsem sice se shazovanim kil nemela problemy, u me hubnuti u kojeni fungovalo skvele. Nekdy by mi ale nevadila nejaka kila navrch,kdyby za to prodavali takovy optimismus a vtipny pohled na vec, jako ma Bellana.
 sarmi 


bellane 

(24.1.2006 10:38:06)
mila bellano, po precteni tveho clanku, jsem si 100% jista, ze te tvuj muz jiste neopusti kvuli stihle blondyne, nebot je s tebou a miluje te prave proto, ze jsi tak nadherne sebekriticka, vtipna a inteligentni!!! drzim pesti, casem se vsechno (i vaha) upravi,a pokud ne, plati viz vyse napsane, bud si jista!
 Barbara 
  • 

Diky 

(29.1.2006 15:39:40)
Moc dekuji, za tvuj optimizmus. Krasny clanek a moc me povzbudil. Hodne stesi
Baarbara
 ijka 


Děkuji! 

(24.1.2006 9:11:52)
Miluju Tvoje články. Po přečtení už mi ani nevadí, že se právě chystám dotáhnout svého syna s panickou hrůzou z doktorů na očkování.
Jsem si jistá, že Tvůj manžel tě miluje také pro Tvé skvělé myšlení a obrovský smysl pro humor. Díky nim budeš atraktivní i v době, kdy se z dnes štíhlých sexbomb stanou nudné matrony. A pokud existuje nějaká spravedlnost, tak Tě za ty skvělé články čeká skvělá budoucnost.
 Darule 


:-) 

(24.1.2006 9:16:37)
Bellano, už to pomalu bude na knížku, když dáš dohromady všechny své texty! A věř, že se bude skvěle prodávat! Asi nejsem jediná, kdo si je tiskne a distribuuje kamarádkám, a vždycky se zasměje. Dík!
Jinak - já mám (poprvé) rodit za 3 týdny, už mám taky 18kg navrch, sice doufám, že nebudu mít v dítěti až tak SILNOU OSOBNOST a s tím spojené útrapy jako Ty, ale s těmi kilogramy očekávám podobný průběh :-). Darina
 16.5Salám&Lajka14 


Jo, to znám. :o) 

(24.1.2006 9:26:40)
Dokonce mám dojem, že jsem o podobném problému psala před cca dvěma lety.
Mně taky každý tvrdil, jak se kojením úžasně hubne. V těhotenství jsem přibrala 23 kg. Porodem jsem shodila asi 7 a během kojení jsem je rychle zase nabrala. A to jsem se sladkým necpala, protože na sladké nejsem. A každý kolem mne při kojení zeštíhlel na velikost vrbového proutku, zatímco já se prokojila od výchozí předtěhotenské velikosti 36 - 38 na velikost 44 a propadla jsem depresím.
Jakmile jsem přestala po 9ti měsících kojit, padaly kila dolů BEZ CVIČENÍ, bez drastického omezování v jídle... za dalších 9 měsíců jsem byla zpátky na vel. 38. :o)
Takže neházej flintu do pole, třeba budeš stejný případ. :o)
 fibii 


Re: Ahojky 

(7.1.2008 13:47:30)
Jo, tak doufám, že mě to taky čeká, přibrala jsem 32 kilo, ani nevim jak. V porodnici jsem nechala jen 6 kilo a od té doby co jsem doma - už 4 měsíce, jsem zhubla jen 4 kila... tak mi nezbývá nic než doufat, že to co tady píšeš, se bude týkat i mě..... Děkuji za naději. Petra
 Valkýra 


Kojení a hubnutí 

(24.1.2006 9:22:28)
:-)))))))))
Já jsem při kojení skutečně hubla 1kg měsíčně bez omezení v jídle. Fungovalo to ale pouze 6 měsíců plného kojení, jak přišly příkrmy, hubnutí se zastavilo. Celkově jsem kojila 13 měsíců, ale za těch dalších 7 jsem shodila tak 1-2 kg. Na předtěhotenské váze jsem byla asi kolem druhých narozenin dcery, bohužel jsem na ní moc dlouho nepobyla. Ale za to už nemůže ani těhotenství ani kojení, ale můj vztah k dobrému jídlu. A taky současné výhradně sedavé zaměstnání.
 Alice,Matýsek 
  • 

Re: Kojení a hubnutí 

(24.1.2006 10:31:57)
No vidíte holky.A já jsem nekojila vůbec(Mates u toho řval jako bych byla jeho největší nepřítel) a zhubla jsem během měsíce na svých 54 kilo...
Takže každá jsme jiná.
 Hana, Lucka 6 let, Kryšek 07/05 
  • 

Re: Kojení a hubnutí 

(24.1.2006 15:05:23)
Tak nevím, asi s tím hubnutím je to jak kdy. Já při prvním těhotenství(holčička) přibrala 12 a dolů to nešlo snad 3 roky. Ba naopak jsem k tomu ještě přibrala. Teď při druhém těhotenství(chlapeček)jsem nabral 14 a po šetinedělí jsem neměla navíc ani deko. Sama tomu nerozumím. Holčička plně kojena, chlapeček kojen i přikrmovanám. Ale nevzdávej to. Půjde to dolů, neboj.
 Zuzana 
  • 

Hubnutí kojením 

(24.1.2006 9:24:49)
Taky moc děkuju za článek, popsaná situace je mi těžce povědomá...
Nasbíraná kila v těhotenství ani mně nedělala starost - něco "vyjde" s dítětem, zbytek vykojím (příkladem mi byla má sestra, která plným kojením skutečně získala zmíněnou postavu sexbomby...). Ale ouha: zatímco těhotenství mé chuťové buňky nijak výrazně neproměnilo, s kojením jako bych se proměnila celá. Dřív jsem patřila mezi ty šťastné, kterým sladké nic neříká, teď se můžu po sladkém "utlouct". Vůbec si nemyslím, že musím jíst "za dva", na druhou stranu mi připadá nesmyslné nasazovat během kojení nějaké ultra diety.
A tak prostě obcházím zrcadlo, váhu a obchody s šatstvem obloukem a utěšuju se, že až přestanu kojit, zhubnu a článkům, jako je tento, se budu usmívat :-)
Takže ještě jednou: dík za článek, psaný s milým a tolik potřebným nadhledem!
 Jana038 


Jo, jo, hubnutí 

(24.1.2006 9:51:07)
Ahoj Bellano,
taky se musím připojit k díkům za tak krásné články! Výchozí váhu při prvním dítěti jsem měla 61 při výšce 156cm (moje nejnižší váha co pamatuji byla 59 v tanečních, takže žádný vychrtlík jsem nikdy nebyla). Kojení nešlo,tzn.ani jsem neměla šanci jím zhubnout. A z nevyspání a podobných klasických průvodních jevů při miminku jsem se utěšovala aspoň jídlem. A došla jsem až na 75/76kg...pak jsem po roce shodila na 63...teď mám děti dvě, váhu 77 a začínám znova (po kolikáté už ;o) ) S oblečením jsem na tom podobně jak jsi psala, ale musím do léta vydržet. Nedváno jsem slavnostně a hrdě oznamovala manželovi, že jsem se zaregistrovala na internetu do jednoho programu typu Hubneme společně a že to tedy už myslím fakt vážně a dokážu to...Můj milovaný manžel na to odpověděl asi toto: "Hmm,no jenže důležitý je výsledek". A neopomene se mě každý den zeptat:"Tak co,o kolik jsi zhubla?" A vesele si při tom nechává každé ráno dělat k snídani kakao a něco sladkého, že prý aby mu vydržela energie na celý den. A večer když si nedá tatranku apod., tak aspoň oříšky, brambůrky atd. atp. Na otázku proč to musí jíst přede mnou, odpovídá: "Vždyť Ti to nenutím,Ty to nemusíš jíst"...Ale co,stejně dokážu shodit a jeho poznámky budu dělat že neslyším.
PS: s tou knížkou (jak jsem četla v některé z minulých reakcí na Tvůj článek) to fakt není vůbec špatný nápad!! Až nějakou dáš dohromady, určitě si ji koupím!!
 Malenka (3ratolesti) 
  • 

Mám to samé doma;-) 

(25.1.2006 16:45:48)
Ahojky, tak to mám asi doma mutaci Tvého manžela;-)
Já s kily bojuji snad od té doby, co jsem byla poprvé těhotná. Ve dvaceti po porodu dvojčat jsem měla komplikace, kvůli práškům a injekcím, které jsem brala mi nedoporučili kojit. A tak jsem se svou váhou těžce bojovala skoro 5let. Ale stále mám něco kolem pěti až osmi kilo navíc, než bych chtěla (i když mi index BMI tvrdí, že jsem na hranici normálu - té horní;-))), prostě to dolů nejde.
No a manžel ráno snídá kakajíčko, alespoň 2 vrchovaté lžičky do jednoho hrnku, k tomu tatranku, jiné sušenky. Je schopný sníst k snídani i dort, to když zbyde z nějaké oslavy narozenin. A všechno prej, aby měl energii na celý den. Během dne jí docela normálně, ale absolutně mě vytáčí tím, že si tu tatranku nebo jogurt, nebo chleba s něčím dá i v deset večer;-) Mě se hlady vyvalují oči s důlku a vedle mě sedí manžel, hubený jako lunt a pusa se mu boulí něčím naprosto kalorickým. TO PROSTĚ NIKDY NEPOCHOPÍM;-))))
On sportuje, já 3x týdně předcvičuji aerobik, v létě hodně plavu, jezdím na kole, hraju volejbal a v současnoti se starám o naší nejmladší členku rodiny, a kila nejdou a nejdou dolů....
 Jana 
  • 

Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(25.1.2006 16:54:36)


Nějak nechápu holky, které se smíří s tím, že během těhotenství naberou 25 a více kilo. Žádná z nich nečetla těhotenský průkaz? Je tam tabulka, podle které by přírustech váhy neměl být větší než 13kg.

Neexistuje žádný důvod proč by se ta či ona měla přecpat na 25kg. Je to jen vlastní pohodlnost.

 16.5Salám&Lajka14 


Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(25.1.2006 17:04:36)
Jano,
koukám, že jsi se vším rychle hotová, co? Prostě každej, kdo tloustne, tak se přežírá. :o)
No, přeju ti, aby tě nikdy nepotkalo nic, co by tě přesvědčilo o opaku. A věř mi, že těch možností je docela dost. :o)
 ZuziP 


Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(25.1.2006 17:09:38)
Jano, Jano, pridam sa k Monty a nahlas s nou suhlasim. A len sa nad tebou usmievam a zlomyselne si zelam: "Kiez by si v tehotenstve dobre pribrala a nechapala z coho" ;-)))
Inac ti prajem vsetko dobre.
 nicol-H 


Re: Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(25.1.2006 17:26:17)
mluvi z tebe zavist :-) nenech se strhnout na jeji uroven.ja jsem si treba myslela,ze budu shazovat buh vi jak dlouho,ale skoro obratem jsem mela svou drivejsi postavu,ba o par kilo min nez pred tehu a nijak zvlast se neomezuju,tak jsem nad tim taky kroutila hlavou jak muze nekdo pribrat 20 a vic kilo,ale kamaradka (termin 9,2,) ji primo predpisove(ovoce,zeleninka,mlecne vyrobky,zadny susenky a cokolady,libovy masicko,nic smazenyho a presto uz ma 21kilo navrch,zadrzuje se ji voda a ma tehotenskou cukrovku,tak od ty doby nikoho neodsuzuju a naopak soucitim,co my stastlivkyne vime,co nam "vyvede" druhy tehotestvi?
kazdej by si mel uvedomit,ze jemu se to mluvi,ale jak je asi tem,ktery takovy stesti nemely. a i kdyby to (u nekoho to tak je) bylo zpusobeny tunama cokolady a valenim na gauci,tak efekt je stejnej-smutek,beznadej a touha zhubnout-i kdyz za to muzou samy.ale ani jim,a uz vubec ne tem,co to maj ze zdravotnich duvodu(telo proste obcas blbne),by se clovek nemel posmivat,neni to jejich vina.
 ZuziP 


Re: Re: Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(25.1.2006 17:35:04)
Nicol, to myslis akoze zo mna hovori zavist?? A to si ako na to prisla? Lebo kritizujem niekoho prispevok a zelam mu, aby si vychutnal to, co teraz tak smahom ruky slepo posudzuje?
Mimochodom, v tehotenstve som pribrala 20 kil, jedla som normalne, mimina boli viac ako 4-kilove, brucho som mala ako velryba, ale bolo mi to fuk. Po porode som mala 10 kil navrch, po 6 mesiacoch povodnu vahu.
Takze akoze co zavidim?? :-))
 Malenka (3ratolesti) 
  • 

Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(25.1.2006 17:29:12)
Ahoj,

nezlob se, ale Tvůj pohled na věc je trochu zamlžený.
Jsou prostě lidi - v tomto případě ženy, které mají sklon k ukládání tuku větší než jiné. Když se k tomu připojí těhotenství, pak třeba nějaká komplikace, která nutí těhotnou ženu být co nejvíc doma, nebo je ta těhotná maminka naprosto šťastná, že po několika letech čekání konečně otěhotněla, tak se k sobě a svému očekávanému miminku chová trochu opatrněji. Tzn, že pokud omezí svůj pohyb jen na pomalé procházky, vymění práci za "polehávání" na neschopence, tak prostě nějaké to kilo navíc nabere. Vždycky jsem s váhou bojovala, vždycky jsem hodně sportovala a dávala si pozor na jídelníček. Pak jsem byla těhotná - čekala jsem dvojčata. Počáteční váha byla 70g/173cm, konečná 96kg. Ve 4.měsíci jsem strávila měsíc v nemocnici, pak poslední 2,5 měsíce před porodem taky. Přes celé těhotenství jsem sice nezvracela, ale ani jsem neměla chutě, spíš nechutě, nejedla jsem sladké. Všem příbuzným jsem zakázala, aby mi do nemocnice vozili sladkosti. Jedla jsem naposledy v šest večer. Přesto mi posledních 15kg přibylo za poseldní dva měsíce.
No a neřekla bych o sobě, že jsem na nějak kašlala na to, kolik kg mám...
 Lucie 
  • 

Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(28.1.2006 18:19:19)
Jano, v tehotenstvi mi bylo hrozne spatne, nevolnosti me nepresly s koncem prvniho trimestru, naopak se zhorsovaly. Posledni tri mesice jsem mohla jist jen zeleninu, ovoce a obcas maly kousek ryby, az jsem mela strach, ze moje dite strada nedostatkem zivin. Presto jsem pribrala 20kg, ackoliv jsem se rozhodne neprezirala, tucneho jsem nemohla nic a netucneho jen malo. Otoky jsem nemela, tak to nebyla ani voda. Buhvi, kde to ten organismus vzal. Po roce mam o 3kg min, nez pred otehotnenim.

Mnoho zen v tehotenstvi nebo i pri kojeni pribere moc, protoze se prejida, ale stejne tak mnoho zen pribira bezduvodne. Velkou roli v tom hraje dedicnost. Na pribirani v tehotenstvi nejde brat stejny metr jako na pribirani mimo ne, funguje to trosku jinak.
 Lucie 
  • 

Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(28.1.2006 18:26:25)
Jano, v tehotenstvi mi bylo hrozne spatne, nevolnosti me nepresly s koncem prvniho trimestru, naopak se zhorsovaly. Posledni tri mesice jsem mohla jist jen zeleninu, ovoce a obcas maly kousek ryby, az jsem mela strach, ze moje dite strada nedostatkem zivin. Presto jsem pribrala 20kg, ackoliv jsem se rozhodne neprezirala, tucneho jsem nemohla nic a netucneho jen malo. Otoky jsem nemela, tak to nebyla ani voda. Buhvi, kde to ten organismus vzal. Po roce mam o 3kg min, nez pred otehotnenim.

Mnoho zen v tehotenstvi nebo i pri kojeni pribere moc, protoze se prejida, ale stejne tak mnoho zen pribira bezduvodne. Velkou roli v tom hraje dedicnost. Na pribirani v tehotenstvi nejde brat stejny metr jako na pribirani mimo ne, funguje to trosku jinak.
 Kamilax 


Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(28.1.2006 23:22:32)
Vazena pani,
s prominutim jste pekne prastena. Pokud jste totiz tehotna, tak zadna zenska nepribira podle tabulek.
Ja jsem cele tehotenstvi prozvracela a i presto jsem pribrala 17 kilo. No a z neceho to miminko zit musi.
 Jana 
  • 

Re: Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(28.1.2006 23:29:32)
Kamilox. Většina žen přibírá podle tabulek, ty jsou totiž dělané logicky podle většiny žen.
Jsou pak i výjimky a nic se nemusí dít.
Ale jinak pro většinu žen zhruba ty tabulky platí, to by je rovnou mohli vyhodit.
Stejně tak jako jsou dělané tabulky na růst dětí - podle většiny dětí.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(29.1.2006 9:30:51)
Jano, koukala jsem do jakési knížky o těhotenství po mojí mámě. TAky tam měla tabulky, jak by měly těhotné přibírat - třiapůl kilo dítě, kilo plodová voda, kilo placenta - kdo přibírá tak, že by měl na konci těhotenství víc jak šest kilo, ten se přežírá a tomu má gynekolog předepsat redukční dietu. Nevím, nevím, jestli jsou tedy tabulky dělané tak, že většina žen se do nich vejde, tak před třiceti lety musely být těhule tááák štíhlounké ;o)

S.+++
 Lucie 
  • 

Re: Re: Re: Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(29.1.2006 11:35:58)
"Tabulky" v tehotenskem prukazu jsou percentilove grafy, ktere jsou skutecne delane ze skutecnych statisticky zpracovanych mereni skutecnych zen. Rozpeti "normalni" vahy je tam dost siroke. I dnes se uvadi, ze je nutne pribrat tak 7 kilo (dite + obaly + voda + placenta + deloha + prsy), ze 13 kg je normalni, ale pres to uz by se moc jit nemelo - ale rozpeti "normalniho" vahoveho prirustku v grafu ja az asi do 20 kg, protoze tak to proste v praxi je.
Doporucovany prirustek uvadeny v literature je neco jineho.

Nejde o to, ze by se mela tehotna zena snazit ze vsech sil nacpat do vymezeneho rozmezi, ale ze pokud z nej vyboci, je potreba zbystrit pozornost a sledovat, co je spatne - zena se prejida, ma otoky, ma cukrovku, ji nedostatecne, ma nejakou jinou poruchu. Muze se samozrejme zjistit i to, ze spatne neni nic, ze zena jen byla pred otehotnenim prilis hubena nebo prilis tlusta, nebo ze ma proste zvlastni (vetsinou rodove) dispozice pribirat extremne mnoho nebo nalo.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(29.1.2006 12:21:06)
Lucie, to já vím :o) Já to jenom psala jako reakci na původní příspěvek podle kterého když je grafu, že by přírůstek neměl být větší než 13 kg, tak kdo má víc, tak se jenom z pohodlnosti přecpává. MMCH já měla nový typ průkazky a graf v ní nebyl.

S.+++
 katka 
  • 

Re: Re: Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(17.2.2006 14:41:11)
Jano, Jano, nejsi trošku hloupoučká? Jestli vše soudíš podle knížek a grafů, tak teda lituju tvýho dítěte, jestli vůbec nějakou zkušenost s těhotenstvím máš. Já pouhým pozorováním okolí s svých dvou těhotenství musím konstatovat, že kontrolou toho, co jíš neovlivníš moc.Někdo holt projde kolem cukrárny a přibere kilo a někdo ji spořádá, pak jde do lahůdek na sváču a nepřibere nic. navíc každé těhotenství je jiné. Já osobně v jednom nabrala 20 a v druhém 7 a jedla jsem uplně stejně.Za názor tě neodsuzuju, na něj máš nárok, ale docela bych ti přála zkusit si to, co pokládáš za hloupost ostatních na vlastní kůži. No třeba při dalším ??? těhotenství najdeme tvé komentáře v druhém táboře.Myslím, že by to bylo spravedlivé.K
 soniczka + Matýsek 


Re: Jo, jo, hubnutí 

(6.1.2008 12:16:58)
jé, tak to jsme ráda, že v tom nejsem sama... sice jsem obrácený případ - v těhotenství jsme nabrala 6kg a teď, po 4měsících mám váhu stejnou jak před porodem..ale stále si říkám, že NĚKDY to dolů snad půjde..:o)
 Eva+ Markétka 18m 
  • 

neříkej hop... 

(24.1.2006 21:23:55)
U mě to bylo trochu jinak. S váhou taky bojuju odjakživa (teda moc nebojuju, spíš se na ni jen mračím, pojídám čokoládu a nic nedělám). V těhotenství jsem moc nepřibrala a brzo po porodu jsem vážila svých obvyklých 75kg. První měsíce jsem taky jen pobíhala s brečícím pacholátkem po bytě a sotva jsem stíhala jíst něco jiného než suché rohlíky. To spolu s kojením způsobilo, že jsem záhy vážila "pouhých" 70kg. Radostně jsem očekávala i nadále podobný vývoj a váhu přestala sledovat. Teď už nekojím a zdálo se mi, že se nějak hůř dostávám do oblečení. Stoupla jsem si na váhu a ouha- 80,5 kg. Budu se muset poohlédnout po nějakém rotopedu, nebo si pořídit další mimčo, které nesnese pobyt mimo mou náruč.
 janina,Eliška 12m 
  • 

Re: neříkej hop... 

(30.1.2006 18:58:31)
Evi měla jsem to skoro jako ty.....v těhotenství 10kg,z porodnice na původní váze.....jenže já přibírala během kojení. Mám 15kg navíc a mrzí mě to. Nejdou dolů a to už nekojím.až najdeš recept jak z toho vev,sem s ním. Ahojky.
 janina,Eliška 12m 
  • 

Re: neříkej hop... 

(30.1.2006 18:59:02)
Evi měla jsem to skoro jako ty.....v těhotenství 10kg,z porodnice na původní váze.....jenže já přibírala během kojení. Mám 15kg navíc a mrzí mě to. Nejdou dolů a to už nekojím.až najdeš recept jak z toho ven,sem s ním. Ahojky.
 marci 
  • 

Re: Hubnutí kojením 

(14.3.2006 22:21:24)
Milé holky, já porodila ve 27 týdnu a do té doby přibrala 20 kg. Náhle jsem měla tlak 220/160 a nešel dolů. Gynekoložce jsem si stěžovala že zvracím a pouští se mi krev z nosu, no uděla mi přednášku jak ženy v těhotenství ztrácí na kráse a jak moc se 34leté matky pozorují. Malý se narodil a vážil 950g, za dva měsíce co byl v inkubátoru a já odstříkávala mléko a denně jsem ho tam vozila, vždyť je to to nejlepší, jsem sice zhubla na předporodní váhu, ale taky jsem si uhnala zánět žil a taky jsem odstátnicovala. Už je to nejhorší za mnou, synovi budou za měsíc dva roky a já pomalu přibrala na porodní váhu!!!
Malý je ale zdravý a divoký a já hledám optimální dietu, abych také byla sexy matka na mateřské a mohla si dovolit "bederky". Neztrácím naději. Hlavně ale dámy ať jsou naše děti zdravé a my taky!!!
 majdaleenka +07+11 


Re: Hubnutí kojením 

(5.1.2008 18:55:36)
báječný článek ... a jak pravdivý:o) já sice nejdřív hubla jak drak, ale pak se ta ručička nějak zastavila a už se ne a ne hnout, pokud se náhodou rozhodne pro pohyb, tak směrem nahoru, sladké můžu taky na kila, to je běs:o) taky si říkám, že až dokojím atd, tak to pak půjde samo:o) jenže dieta při kojení je nesmysl, takže nezbývá, než popřát nám kojícím zdar a sílu(a zamlžená zrcadla):o)
 Katka, 2 kluci 4 a 1,5 roku 
  • 

Povzbuzeni 

(24.1.2006 9:33:38)
Moc hezky napsany clanek :-) Chtela bych te jen povzbudit - s druhym ditetem jsem mela obdobny problem, misto abych pri kojeni hubla, spis jsem kila jeste nabirala. Rok a ctvrt jsem prochodila v prisernych kalhotach na gumu a stydela se za postavu i ty strasne kalhoty. Pokousela jsem se za tu dobu nekolikrat, jako ty, zmenit jidelnicek, ale proste to neslo. Az kdyz se maly v patnacti mesicich sam odstavil, najednou to slo. Ne ze bych hubla sama od sebe, ale nebyl najednou problem odpustit si sladkosti, veceri apod. Proste to najednou slo a behem asi tri mesicu jsem mela puvodni vahu (mela jsem navrch neco kolem peti kilo). Treba budes podobny pripad, kdy si telem behem kojeni zada to svoje.

Katka
 Veronika 
  • 

Re: Povzbuzeni 

(31.1.2006 20:23:03)
Ahoj holky, první dítě jsem kojila dva měsíce a do půl roku jsem pak měla váhu ještě nižší než před otěhotněním. A druhý dítě kojím už rok a stále ne a ne zhubnout.Uidím co to udělá, až ho úplně odstavím.Prostě jsem taky ten případ, že dokud kojím, tak se váha urputně drží:))
 Jitka, Eliška a Martínek 


DĚKUJI 

(24.1.2006 9:39:06)
Bell opravdu děkuji, před pár lety když jsem porodila svou dceru (12 let) jsem odcházela z porodnice s půl kilem navíc oproti předporodní váze. Jasně teď si řeknete co ta tu dělá, ale ouha. Před 9ti měsíci jsem rodila svého syna a čekala jsem stejný nebo hodně podobný výsledek. Bohužel. Naopak jsem na tom asi tak stejně jako ty.... kojila, chodila svižnou chůzí protože jinak byl v kočárku řev.... prostě nic. Jediné v čem je rozdíl já už nakoupila větší oblečení protože jsem přestala věřit že bude líp... Moc děkuji za tvůj článek, vím že tebe to nepotěší, ale mě dělá dobře že v tom nejsem sama. Moc dík Jitka
 Peggy, 1 syn 
  • 

Znám to 

(24.1.2006 9:39:38)
Bellano, chápu, co prožíváš, jako mnoho dalších jsem něčím podobným též prošla. Předesílám, že nechci dělat chytrou, i já jsem dělala mnoho chyb, a tak mám pocit, že bych ti mohla pomoct několika postřehy z tvého článku: myslím, že u tebe je problém hlavně ve špatných návycích (tatranka prostě do výživy nepatří – to je tak energetická bomba, že ji lze pozřít jen výjimečně a asi ne celou, protože dá tělu jen mnoho cukrů a tuků, žádné živiny a vitamíny a má ten efekt, že ti spustí hypoglykémii, takže tě za chvilku honí zase mlsná a navíc tělo je zesláblé kvůli nedostatku vitamínů – pokud tento druh stravování provozujeme častěji – a říká si o “něco” dalšího. Ale úplně zříkat se sladkého nemusíš ani při dietě. Jen to chce rozum – jeden dílek čokolády nebo dva třeba obden nebo i denně, pokud máš čokoládu moc ráda jako odměnu a ne na noc, toho bych se nebála - tempo hubnutí bude prostě trošku pomalejší. Ale opravdu to musí být malé odměřené množství s tím, že si ji oddělíš a zbytek uklidíš, aby tě to nelákalo. A vychutnáš si to a nebudeš se cítit provinile. Taky slovní spojení, že sportem se ničí tělo, je něco, co bys ani v ironii a žertovném tónu článku neměla používat. Uvědom si, že až ti dítě doroste, tak i pro něj bude rozumné sportování, prostě hýbání se pro radost (stresující výlety na kole nejsou třeba) potřebné k tomu, aby se dobře rozvíjelo a bylo zdravé. Ona nadváha kromě estetického hlediska, které především nám ženám není příjemné, má druhé velmi závažné hledisko, a tou je mnoho zdravotních komplikací, které způsobuje. A to třeba i v dalším těhotenství, které možná plánuješ nebo plánovat budeš. Takže já osobně bych s hubnutím nečekala. Psala jsi, že chodíš s kočárkem – to je ideální pohyb! Proč to nefunguje na hubnutí? Pro spalování tuku při sportu je třeba dosáhnout určité tepové frekvence po určitou dobu, takže tudy cesta asi nepovede, to bys s kočárkem musela běhat a ne chodit. Ale to chození je výborné na zpevnění postavy, na celkové zdraví – páteř, protažení atd. Pálit tuk prostě musíš jinak a to hlavně tím, že snížíš příjem energie v potravě (tatranka tvoří i pětinu energetického příjmu!) a o tu vydanou se ti postará dítě a běžný pohyb, který ti bude dělat radost. Mně pomohla pravidelná strava se synem. 5x denně malá porce, protože pro male dítě se vaří dietně a zdravě a nevnímáš to jako trápení u diety, protože jen jíš to, co on. Nesmí se ovšem dojídat kašičky, sunary a krmit sebe ani dítě tučnými pribiňáky. A taky je lepší jíst méně večer - tak rozumně, ani ne jít spát s hladem, ani ne přejedená. Prostě žádné extrémy v ničem. Ale jogurty jsou dobré a chutné, sýry, těstoviny – pozor nepřevařené, jinak způsobují zase onen hypoglykemický efekt, s různými bylinkami, rajčatovou omáčkou – to jen namátkou, je toho spoustu – vůbec se nemusí vařit těžké tučné omáčky a polívky s jíškou, ale ani chroupak jen mrkev. I když i ona mrkev nastrouhaná s jablíčkem je pochoutka nejen pro mrňata – vím, co říkám :-)
Abych to shrnula, z tvého článku jsem i přes ironický nadhled vycítila, že se tím trápíš, jako jsem se trápila já před pár lety, a tak jsem se pokusila ti dát malý návod. Je to jednoduché, prostě člověk nesmí čekat zázraky a chovat se rozumně podle hesla, že když chci zhubnout, musím přijmout méně energie, než kolik vydám. Já jsem se ještě před otěhotněním s váhou trápila (i když obézní jsem nebývala, konfekční velikost tak 40, pak jsem samozřejmě přibrala při těhotenství asi 15 kilo – ale teď mám o 10 kilo míň než před otěhotněním a jsem spokojená. A bez diet a trápení – prostě to jde, jen jsem se musela zastavit zamyslet, když jsem s půlročním dítětem měla od porodu jen o něco málo míň.) Můžu dodat i konkrétní rady a recepty, ale jsou úplně běžné, takže nechci dělat vědu z něčeho, co se dá selským rozumem vymyslet:-) Přeju hodně úspěchů při hubnutí a hlavně pohodu a zdraví pro tebe i dítě!
 Lana+Julik05/05+Kristian10/07 


Re: Znám to 

(24.1.2006 9:47:16)
Myslim, ze v clanku ani tak neslo o to, ze existuji problemy, na ktere Bellana nezna reseni, ale o to, se aspon trochu (no spis HODNE) zasmat starostem, ktere prinasi materstvi. Teorii prece zname kazda, jak ziskat zpatky svoji postavu, ale praxe je o necem jinem.

Diky moc za bezva humorny a pravdivy clanek :-)

 difo 
  • 

Re: Re: Znám to 

(24.1.2006 10:00:13)
Holky neblbněte s váhou.
U mě to mělo asi následující průběh:
Váha před otěhotněním 64kg
Váha před porodem 72 kg
Váha po porodu 65kg
Váha půl roku po porodu 72kg - to mě obvzlášť pobavilo, protože váha jako před porodem a porodit nebylo co :-)
Každý rok přibylo kilíčko či dvě. Patnáct let jsem se marně snažila shodit. Nezadařilo se. Deprese. Pocity viny. Mizerné sebevědomí. Fujtajxl pocity. Pak jsem se smířila s tím, že jsem prostě tlustá. Ale smířila se s tím tak nějak uvnitř. A co se stalo? Nic. Kalhoty do gumy mě nijak neponižují ani neomezují. Ušít si volnou halenu velikosti 52 nedělá žádný problém. A lidi mě mají rádi úplně stejně než před tím, a možná i radši, protože jsem klidná a bez problémů. Pohoda.
 Krupí 


Re: Re: Re: Znám to 

(25.1.2006 13:40:38)
Ahojky,i já bych chtěla přispět s troškou ze svého neustále hubnutí a přibírání.Když jsem čekala svoji první dceru(dnes je jí 12 let)vážila jsem před otěhotněním 55 kg,k porodu jsem šla vážící 65 kg.Po porodu jsem kojila pouze 2 měsíce a váha se mi zastavila na 58-59kg.Po třech letech jsme se rozhodli pro další miminko,ale bohužel nějak to nešlo.............začala hormonální léčba a po dalších třech letech váha 64kg.Otěhotněla jsem a k porodu šla s pouhými 71 kg.Kojila jsem celých 13 měsíců a váha šla dolů pouze první tři měsíce a to na 68kg.Teď je té dračici 5 let a moje váha se pohybuje kolem 70-72kg.Nějak se mi nedaří zhubnout asi dělám někde chybu či je to mojí nepravidelnou prac,dobou,kdy jím i v noci,jelikož dělám i na noční.Manžel tvrdí,že jsem hezká i s těmito kily,ale mně to někdy tak přepadne,že se na sebe nemohu ani podívat do zrcadla.
 Peggy, 1 syn 
  • 

Re: Re: Znám to 

(24.1.2006 10:17:00)
Kdyby to každá znala, tak neprosperují firmy prodávající zázračné koktejly na hubnutí a jiné ptákoviny. Znám případy, kdy smích nad obezitou přejde v pláč a deprese. Jen mi připadalo, že i přes ten ironický nadhled s tím Bellana problém má, tak jsem se snažila pomoct. Přijde mi tentokrát ta ironie trošku falešná. Ale je to můj názor, nikomu ho nenutím.
 Majda Rajda 
  • 

Re: Re: Re: Znám to 

(24.1.2006 14:25:15)
Nic si z toho nedělej, někdo je prostě na rady háklivej
 Lenka, 12. tt 
  • 

Re: Znám to 

(24.1.2006 14:06:39)
Ahoj Peggy,
můžeš mi sím nastínit, jak se stravovat? Já jsem zatím jen těho, a vzhledem k tomu, že jsem vždy byla za vychrtlici (44 kg/163 cm), trnu, jak skončím. Můžeš mi kdyžtak (třeba na můj mail lenka.chalupecka@centrum.cz) napsat doporučené stravování už v těhotenství? Představa, že naberu "dvacku", je příšerná... Vím, je to individuelní, ale hazardovat nechci a prevence je nejlepší represe. Díky moc.
 Eli 
  • 

Re: Re: Znám to 

(26.1.2006 17:07:21)
Jezisi, je tohle normalni??? Mate 44kg a chcete pri tehotenstvi drzet dietu?
 Katie,27tt 
  • 

"vychrtlice" 

(27.1.2006 15:32:23)
ahoj,myslim ze vim o cem mluvis-HODNE me zdesilo ze jsem behem prvnich tri mesicu tehotenstvi nabrala asi 5 kg(narozdil od oplaclejsi kamaradky,ktera nepribrala skoro nic),ale bylo mi vysvetleno,ze jsem byla az moc hubena a tohle ze je prirozena reakce těla...Ted mam 3 mesice do porodu,8 kilo navic,velikost 38-40 a radsi se nestresuju:-)
Jo,hodne me "bavi"lidi co mi rikaji jak mi to ted slusi,cely zivot sportuju a bastim zeleninku,pak naberu skoro 10 kg a vyroste mi uplne vsechno a ono se to libi:-).
Ale co,hlavne ze je prcek zdravej!!!
 skriatok 
  • 

Re: Znám to 

(30.1.2006 11:12:32)
no, je videt, ze jsi desne vzdelana v teto oblasti, ale taky desne nechapava. Bellana mi psala z duse, i kdyz problemy s vahou nemam, stejne se ji obcas trapim jako kazda zena. to co jsi psala je sice pekne, ale popravde - vi to kazda z nas a nebylo treba nam to milostive sdelovat. je smutne, ze existuji i takove dusevne prostinke damy, ktere nechapu nadsazku a sarkazmus - humor, ktery je memu sdrci tak blizsky!!
 Kateřina, 2 děti 
  • 

:-)))) 

(24.1.2006 9:45:01)
Moc hezké! Pobavila jsem se po ránu..
Mám opačnou zkušenost - možná to zní blbě, ale vážit po šestinedělí 47kg i s botama, nic moc..Přibrat nešlo - a to jím za několik, nejen za 2, jak se říká! Před porodem 65Kg, normálně jsem vážila, a stále vážím kolem55kg. Takže tenkrát jsem byla kostra s velkýma prsama! Máme to na fotce a vypadá to strašlivě... Oba problémy- shodit nebo přibrat - jsou fakt šílené!
Moc Tě zdravím, užívej života a piš, moc hezky se to čte - něco jaka B. MacDonaldová po česku...
 kvitecko 


Re: :-)))) 41 kg!!! 

(8.1.2008 10:18:34)
Taky se přidávám k tvé zkušenosti... U prvního dítěte jsem před otěhotněním vážila 46 kg(při výšce 157 cm- takže tak akorát, spíše na spodní hranici), před porodem 54 kg a asi dva měsíce po 41 kg... Třepala jsem se jak ratlík, zařadit zpátečku v autě = nadlidský výkon :-D, hned jsem brala antibiotika, nemluvě o nervozitě... Přesto jsem vydržela kojit 10 měsíců (6 plně). Své původní váhy jsem dosáhla až po třech letech....Teď jsem podruhé těhotná do porodu mi zbývají 4 týdny a já jen doufám, že ještě naberu alespoň 4 kg navíc (asi bláhová naděje), ale držte mi palečky :-DD
 Kamuš 


Bell 

(24.1.2006 10:15:11)
Bell....opet SUPEEER! Jsi dobra! Rodila spisovatelka!
Pis dal.
 Mirka 
  • 

Kojeni i stres asi napomůže 

(24.1.2006 10:56:14)
Já po prvním dítěti porodem zhubla hned 9kg, pak asi i kojením i lítáním okolo mimi zhubla další 5kg.Byla jsem jakž takž spokojená, ikdyž jsem měla navíc tak 4kila. Pak jsem ale v půlroce začala vařit pro malou a samozřejmě jsem i po ní vše dojídala a to váha pěkně vyletěla nahoru a měla jsem více jak 10kilo navíc než před otěhotněním. Vůbec mi to nešlo shodit!!!Když už jsem si řekla, že začnu nějak radikálně s tím něco dělat, nějak se mi pozdržela menstruace a já si raději udělala těhotenský test.No a byla jsem těhotná :-)). Při druhém dítěti jsem porodem shodila 8kilo a zřejmě i kojením dalším 7kilo.Po 4měsících jsem měla zase stejně jako před otěhotněním. No jo po druhém mimi, mi nic navíc nezbylo, jenže teď mám zase těch svých 10kilo navíc :-(.A stále si říkám- zítra,pozítří,od pondělí...začnu hubnout.Je to děs.Nikdy předtím jsem svou váhu nemusela řešit až nyní. Na svou omluvu si říkám, no co, mám 2děti, tak to někde být vidět musí, ale zas když vidím i jiné maminky, které též mají dvě děti, ale vypadají postavou, jakoby ani ty děti nebyli jejich. Ach jo.
 markéta, Tereza 7/03 
  • 

hubnutí 

(24.1.2006 10:42:10)
Přidávám se k výkřikům "taky to znám!" Oproti předtěhotenskému stavu mám asi 4 kila nahoru. něco v zadku a něco v břiše. Ten zadek mě tak netrápí, mám pocit, že když se začnu hýbat, shodím to. Co mě fakt štve, je břicho. Po skončení šestinedělí (měla jsem císaře, tak jsem radši začla později z obav o natržení jizev) jsem začla doma dělat posilování břicha. tak 6 x týdně cca 60 "lehsedů". Původně jsem měla 68cm, po porodu asi tak 90cm. Po třičtvrtě roce cvičení jsem ustrnula na 75 a konec. Pak už nic. To mě tak otrávilo, že jsem přestala zcela. Ne že by mi vadil ten rozměr jako takový, vadí mi to povislé břicho. Jiné cvičení jsem nedělala, protože manžel má dost nepravidelnou pracovní dobu, tak nebylo možné se někam pravidelně přihlásit. Navíc jsme se nedávno stěhovali a dlouho jsem nemohla nic najít. Teď jsem objevila jednu posilovnu. Ne že by mě bůhví jak bavilo hekat na mučidlech, ale má to tu obrovskou výhodu, že nejsem vázána časem, můžu tam jít kdykoliv se příležitost naskytne. Chci alespoň jednou týdně, bude-li možné i dvakrát.
Je fakt, že mám taky ráda sladký, i když ne sušenky jako spíš koláče. Rozhodla jsem se, že nebudu jíst po 18. hodině. Jenže je tu jeden zásadní problém. chodím do práce, takže vařím vždycky večer, když dítě spí. Tohle jídlo se pak jí druhý den. Dcera (a případně manžel) večeří kolem osmé hodiny, což by znamenalo, že já večeřet nebudu. To by mi ani tak nevadilo jako to, že to, co uvařím vlastně vůbec neochutnám - hotové je to v deset večer a jí se druhý den v osm večer. To nějak nedokážu psychicky zvládat. Tak se v tom pořád nějak plácám.
Manžel je ovšem hodný. Ví, že mě to břicho mrzí a tak se na mě občas podívá a prohodí "ale to bříško už máš menší, ne?" - upřímně mezi námi děvčaty, nemám. Ale to on už si na ten pohled tak zvykl, že mu to tak připadá :-)))
 jana, 1 mimčo 
  • 

Re: hubnutí 

(24.1.2006 10:54:04)
Já sice po půl roce kojení zhubla na původní váhu, al enějak záhadně mi zůstalo 15 cm v pase (o kterém se tím pádem nedá mluvit).
 Daniela, 3 děti 
  • 

Za vše můžou hormony 

(24.1.2006 10:49:25)
Milá Bellano!
Taky Tě chválím za článek. Dnes jsem měla zrovna ráno depresi z váhy/nadváhy, ale Tvůj článek mě z ní dostal. CHápu Tvé chutě na sladké, chápu Tvůj odpor ke sportu a chci Tě uklidnit. Má zkušenost (3 děti jsou přece aspoň malá statistická skupina) je ta, že Tvé tělo ovládají hormony pro kojení a proto s váhou nic moc neuděláš. Jak tady psala už jedna mamina, až přestaneš kojit, teprve se Tvé tělo začne chovat "spravedlivě" a Ty budeš hubnout po procházkách s kočárkem a po nevyspalých nocích. TeĎ Tvé tělo reaguje spíše opačně:protože jsi unavená a nevyspalá a tělo ví, že musíš mít spoustu energie na kojení, tak si "syslí" kilečka do zásoby, abys Agátce měla co dát. Má zkušenost s váhou je taková, že v porodnici jsem vždycky (3x) nic nenechala, tzn. šla jsem domů vždy s dítětem v ruce a s přesnou předporodní váhou!!!(což už je samo o sobě dost depresivní, když mi většina známých říká, že při porodu zhubla 8-10 kg). U první dcery jsem zhubla až po půl roce, u druhého syna až v 8 měsících a teĎ teda čekám, kdy to příjde... A vždy jsem pro to nemusela udělat VUBEC NIC, prostě téměř ze dne na den si mé hormony řekly dost a tělo se začalo chovat normálně. A vždy v roce a půl jsem se dostala dokonce pod původní váhu. No a ty hormony fungují u každého jinak, takže prostě nepatříme mezi ty šťastné, které hubnou již od porodu. Takže vydrž, neodepírej si čokoládu a tatranky, nebo budeš mít chmurnou mysl a nebudeš moc napsat další vtipné články!!!!!
 Daniela, 3 děti 
  • 

Za vše můžou hormony 

(24.1.2006 10:51:33)
Milá Bellano!
Taky Tě chválím za článek. Dnes jsem měla zrovna ráno depresi z váhy/nadváhy, ale Tvůj článek mě z ní dostal. CHápu Tvé chutě na sladké, chápu Tvůj odpor ke sportu a chci Tě uklidnit. Má zkušenost (3 děti jsou přece aspoň malá statistická skupina) je ta, že Tvé tělo ovládají hormony pro kojení a proto s váhou nic moc neuděláš. Jak tady psala už jedna mamina, až přestaneš kojit, teprve se Tvé tělo začne chovat "spravedlivě" a Ty budeš hubnout po procházkách s kočárkem a po nevyspalých nocích. TeĎ Tvé tělo reaguje spíše opačně:protože jsi unavená a nevyspalá a tělo ví, že musíš mít spoustu energie na kojení, tak si "syslí" kilečka do zásoby, abys Agátce měla co dát. Má zkušenost s váhou je taková, že v porodnici jsem vždycky (3x) nic nenechala, tzn. šla jsem domů vždy s dítětem v ruce a s přesnou předporodní váhou!!!(což už je samo o sobě dost depresivní, když mi většina známých říká, že při porodu zhubla 8-10 kg). U první dcery jsem zhubla až po půl roce, u druhého syna až v 8 měsících a teĎ teda čekám, kdy to příjde... A vždy jsem pro to nemusela udělat VUBEC NIC, prostě téměř ze dne na den si mé hormony řekly dost a tělo se začalo chovat normálně. A vždy v roce a půl jsem se dostala dokonce pod původní váhu. No a ty hormony fungují u každého jinak, takže prostě nepatříme mezi ty šťastné, které hubnou již od porodu. Takže vydrž, neodepírej si čokoládu a tatranky, nebo budeš mít chmurnou mysl a nebudeš moc napsat další vtipné články!!!!!
 Marietta Jindra01+Fan05+Péťa07 


Bell!!!! 

(24.1.2006 11:41:04)
děkuju za další skvělý článek. Díky tobě si opět uvědomuju, že "v tom nejsem sama"... A to mě utěšuje... Jinak pokračuj a doufám, že se dočkáme knížky... Je to skutečné pohlazení po duši...
 Kristina Y&M 


Skvely clanek 

(24.1.2006 11:44:35)
Musim rict, ze jsem se pobavila. To je nadhled. S nadvahou jsem se jeden cas trapila a tvuj nadhled by mi urcite pomohla. Pak jsem zhubla, otehotnela a 2 mesice po porodu byla na sve vaze. Ted kojim sedmy mesic a jdu jen s vahou dolu a at jim, jak jim, nepiberu. A ver, ze to je taky problem. Uz se citim vysilena, ale malej je cim dal tezzsi :-))No a manzel? Ten hrozi, ze malej dostane mlicko z prasku, jestli me bude dal vysavat. On by radsi, kdybych drobet pribrala.
Takze diky za skvele cteni
 Katka 
  • 

Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 11:59:01)
Já jsem pro jistotu začala přibírat už před těhotenstvím. rok jsme se snažili o miminko a já se bála držet dietu, protože, co kdybych byla náhodou těhotná a v té nejdůležitější fázi vývoje by miminku něco chybělo. V těhotenství jsem si co nejdříve koupila větší oblečení, abych neměla zbytečné stresy, že nic neobleču. Taky jsem měla tu vidinu, že budu co nejdéle kojit a že to všechno zhubnu (i to co jsem přibrala svou nenažraností a nemůžu to svádět na svého potomka). Jenže kojení se nezadařilo. Takže teď končím šestinedělí(období, kdy jsem se měla na co vymluvit), včera jsem zahájila dietu Lenky Kořínkové, která jediná se mi osvědčila a chystám se objet celou republiku na rotopedu.
 Ella+ 


Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 12:14:11)
tak to jsme na tom stejně :-D Taky jsem přibrala ještě dřív než jsem otěhotněla :-)
Všichni říkali jak se kojením hubne,jen moje babička řekla,že dokud kojila nezhubla ani deko. U každého je to asi jiné,myslím si,ale že nejvíc záleží na tom jestli s váhou má nebo nemá žena problémy i mimo těhotenství a kojení.
Já jsem odjakživa měla štíhlý pas,zato zadek a stehna už si o štíhlosti nechávali zdát.
Po porodu jsem nevypadala až tak hrozně,ale za dva měsíce po porodu jsem měla stejnou váhu jako když jsem šla rodit- byla jsem jak sumo,děs a hrůza.
Když jsem si chtěla koupit kabát na zimu,podívala se na mě prodavačka znechuceným pohledem a pravila : Na Vás? No tak velké kabáty nemáme! :-(((
ach jak jsem tu odporně upřímnou ženu nenáviděla.
Kalhotky Otylka-tak to mě málem stálo život,zrovna jsem se napila kávy a málem jsem se po přečtění a následném výbuchu smíchu utopila.
 Katka 
  • 

Re: Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 12:24:02)
Já jsem věčný "dieťák". Vždycky jsem měla problém s váhou. I když teď mám pocit, že jsem byla úplně štíhlá, oproti tomu, jak vypadám teď. Na nákup nových kalhot se fakt netěším. Zatím jsem stále na těhotenském oblečení, protože do ničeho jiného nemám šanci se dostat. Zimní bundu jsem si půjčila na těhotenství od mamky (taky kulička) a zdárně v ní přežívám dosud a asi budu až do jara.
 Ella+ 


Re: Re: Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 12:40:45)
no vydrž vydrž,já zhubla až rok a půl po porodu na váhu před těhotenstvím,takže 4kila nad limit,až za další 4 měsíce jsem se dostala na ten vytoužený limit,kdy obleču všechny kalhoty a nemusím se bát,že prasknou ve chvíli kdy si sednu :-)
 lajlla 
  • 

Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 15:21:06)
......nevím, jestli je dieta Lenky Kořínkové to nejlepší...několik argumentů proti dělené stravě: - jeden den je tělo přesycováno, druhý den nedosycováno základními živinami, potřebnými pro bezchybnou fci celého organismu- dochází k určitému druhu podvýživy a riskantnímu hubnutí.
- strava je z hlediska kvalit energií zcela nevyrovnaná a postupně dochází k energetickému chaosu.
- potrava je nedostatečně vstřebávána a asimilována.
- vázne detoxikace.
 lajlla 
  • 

Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 15:22:56)
......nevím, jestli je dieta Lenky Kořínkové to nejlepší...několik argumentů proti dělené stravě: - jeden den je tělo přesycováno, druhý den nedosycováno základními živinami, potřebnými pro bezchybnou fci celého organismu- dochází k určitému druhu podvýživy a riskantnímu hubnutí.
- strava je z hlediska kvalit energií zcela nevyrovnaná a postupně dochází k energetickému chaosu.
- potrava je nedostatečně vstřebávána a asimilována.
- vázne detoxikace.
 Katka 
  • 

Re: Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 15:28:14)
No, to já nevím. Ale je to jediný druh diety, který na mě spolehlivě funguje.Zhubla jsem tak kdysi 10kg za tři měsíce. Potřebuji mít daná pravidla. Jinak se pořád vymlouvám. Nedokážu jíst od všeho něco a málo. To si pak řeknu: pro jednou se nic nestane, ten kousek čokolády nic není apod. Zkončí to na tom, že se na to vykašlu. Myslíš, že si tím můžu uškodit?
 PajaMM 


Re: Re: Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 15:34:18)
Katko,

mne bezpecne na hubnuti zabira jist 4-6 tisic kJ za den. Muzes jist cokoli jen v malych davkach a pokud mozno casto...

Mam tabulky, kde je to vsechno napsane a za chvilku si to clovek zapamatuje a zhruba vi, kolik ceho smi snist...

Vazne. A nejsem prvni, komu to funguje:-))) Zkusila jsem to podle sve nastavajici thcyne a i me macese to pomohlo :-)))

Hodne stesti!
 ZuziP 


Re: Re: Re: Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 15:41:09)
Danielo, tie tabulky vyzivovych hodnot mas v elektronickej forme? Ak ano, mozes mi ich poslat na mail? Alebo dat link, kde sa nachadzaju?
Dik.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 15:44:33)
Ahojda ZuziP,

ty tabulky mam nascanovane, muzu ti je poslat, snad ti pomuzou....

Poslu to pres uschovnu a ty si to vyzvednes, prijde ti mail, ano?
 ZuziP 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 15:48:41)
Cez uschovnu??
To som ani nevedela, ze existuje. :-) Das mi kratky navod, alebo mi s mailom pride aj postup, ako si to vyzdvihnut?

K pocitaniu kilojoulov - ma logiku. Ja som to skusila na vyske, ale pocitali sme ich podla udajov na obale, co nie na vsetkom bolo. Vtedy isli dole 4 kg za tyzden, mozno sme to trochu aj prehnali. ;-)
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 15:54:14)
Zuzi,

prijde ti mail s odkazem, kde si to stahnes, neboj :-)

A vazne to funguje, ty prvni kila jdou dost rychle a snadno, pak uz je to horsi, ale jde to :-)))

A je to tam vse napsane, idealni je 0,5kg tydne dolu...
 ZuziP 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 16:04:37)
Danielo, diky. Tak uz to prislo a uspesne som to zvladla. ;-))
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 16:14:13)
Zuzi,

vidis, jaka jsi sikulka :-)

A nemas zac, hlavne, aby to pomohlo....

Hodne stesti a zdravi!!!
 Valkýra 


Re: Re: Re: Re: Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 15:46:29)
Zuzi,
TADY je elektronická kalkulačka výživových hodnot potravin.
 ZuziP 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 15:50:58)
Diky, Pettino.
 Malenka (3ratolesti) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(25.1.2006 17:35:04)
Ahojky,

v elektronické podobě jsou energ. tabulky na www.flora.cz. Registrace je zadarmo, program vypočte BMI, výši min a max příjmu na den. Lze si i tisknout grafy s výší příjmu, sacharidů, bílkovin, tuků a cholesterolu.Drřím to už 3 měsíce a musím říci, že pomalu ale jistě schazuji nastřádaná kila, 0,5kg za týden....
Hodně zdaru
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Začala jsem už před těhotenstvím 

(24.1.2006 15:45:15)
To už jsem jednou zkoušela. dokonce jsem si vše pečlivě vážila. Vydrželo mi to tak tři dny. No, možná to ještě zkusím. Mamka ty tabulky někde má. Taky to zkoušela, ale je na tom jak já. Vždycky to vzdá. Dieta je pro mě strašné sebezapření. Ještě k tomu když můj manžel je docela žrout a labužník. Když ho vidím, jak si dá k večeři vlašák s feferonkovým salátem, k tomu přikusuje moravské uzené a čerstvé rohlíky, nakonec si vytáhne dva druhy oplatků a zapíjí to Cocacolou, tak je fakt těžké si dát dušenou zeleninu v lepším případě a v horším případě se napít vody a jít raději spát.
 Channah 
  • 

Nemáš za muže mého manžela? :-) 

(24.1.2006 15:56:11)

U nás to totiž vypadá úplně stejně. Dělá mi svými opulentními večeřemi chutě!!! :-)
Channah
 Katka 
  • 

Re: Nemáš za muže mého manžela? :-) 

(24.1.2006 16:02:23)
Řekla bych, že je to tak u většiny. Nejvíc mě ale štve, když třeba jen řeknu, že mám na něco chuť a on mě to začne strkat do pusy. "však si to dej, to se nic nestane. Tak začneš s dietou až zítra. Mě se líbíš tak jak seš. Ty mě pak utečeš s někým mladším(manžel je o třináct roků starší)" apod. Vůbec mě nechce podpořit. Jo, jemu se líbím, ale já se sobě nelíbím. On za mě netrpí při každém nákupu oblečení.
 PajaMM 


Re: Re: Nemáš za muže mého manžela? :-) 

(24.1.2006 16:11:05)
Katko,

prave ta nespokojenost sama se sebou me dohnala k hubnuti a k tomu, ze jsem se ovladala :-)))

Clovek musi chtit sam a pak to dokaze...a ty to zvladnes taky, neboj!!!! Jen az se poradne nastves:-)
 Katka 
  • 

Pro Danielu 

(24.1.2006 16:17:01)
Myslím, že už jsem dostatečně naštvaná. Však jsem manželovu včerejší královskou večeři vydržela. Jen mám problém v tom, že jsem pořád doma. Teď to ještě jde, protože jsem teprve začala. Ale až se dostanu do fáze, že budu mít chuť uplně na všechno, i na to, co normálně nejím, tak bych potřebovala, aby mě někdo zamčel třeba do koupelny. I když si nejsem jistá, že by předemnou neutekl i šampon a sprchový gel, abych nezkusila, jestli náhodou není poživatelný. Prostě když mám na něco chuť a nemůžu si to dát, lezu po zdi.
 PajaMM 


Re: Pro Danielu 

(24.1.2006 16:21:30)
Katko,

to moc dobre znam, neboj...

Ja to resim tak, ze se cpu pekingskym zelim a piju hodne caju a kafe...kdyz je to bez cukru a nebo jen s troskou mleka, tak to nema zadny nebo jen malo kJ :-)))

Ale taky se nekdy neudrzim, nemysli si. Hlavne üz mi hubnout nejde, i kdyz bych chtela. Ale musela bych zacit cvicit. Jenze jsem lina jak ves:-)))), nemam kdy chodit cvicit a hlavne s kym...sama se proste nedonutim. Nehlede na to, ze to stoji penizky :-)))

Ale nemysli si, ze te nechapu...to zas moc dobre ano :-)
 Katka 
  • 

Re: Re: Pro Danielu 

(24.1.2006 16:32:15)
Já se chystám na rotoped. Jsem odhodlaná poctivě šlapat. Jenže s malou je to docela umění, najít si chvilku jen pro sebe. Pátého bude mít dva měsíce a je od narození strašně čilá. Když je vzhůru, musím být u ní, jinak řve tak, že se bojím, aby se jí něco nestalo. Takže taktak stihnu přes den umýt nádobí(musím rychle, aby se nestihla rozeřvat do fáze, kdy zrudne a mám pocit, že vyplivne hlasivky), někdy dokonce stihnu i uvařit(no spíš něco strčit do trouby a za hodinu to vypnout). Žehlit musím, až příjde manžel domů a hlídá. Takže ještě si najít čas na to, abych v kuse mohla šlapat a nemusela u toho chovat, je docela umění. Teď teda zrovna vyjímečně spinká, takže bych teoreticky šlapat mohla. Já si ten čas najdu, i kdybych měla šlapat v noci. Tím netvrdím, že Kačenka v noci spí.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Pro Danielu 

(24.1.2006 16:35:39)
Katko,

chapu, neboj :-) Ja teda nehubnula hooodne dlouho. Az vlastne ted, protoze uz jsem se hnusila sama sobe. Ale je pravda, ze jsem pribrala ted po lete...svou vlastni vinou a rozezranosti:-)))

A co takhle vzit Kacenku do satku nebo baby vaku a slapat s ni? Nejde to? Nechci poucovat, jen me to tak napadlo...
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Pro Danielu 

(24.1.2006 16:48:32)
To by teoreticky šlo, ale nevím jak bych jí ještě stíhala dávat do pusinky dudlík. To jsem totiž nenapsala, že jsme ji blbci naučili na dudlák a teď bez něho nedá ani ránu. Nejvíc ji baví, když ho neustále plive a já jí ho dávám zpátky do pusy. Když ne, tak opět spustí svou oblíbenou písničku. Ale jinak je fakt hodná:) Já ji prostě po příchodu manžela předám a budu šlapat děj se co děj. Ale aby sis nemyslela, že si s tím nějak lámu hlavu, beru to docela v klidu. I když jediné, co mi po porodu splasklo jsou kotníky. Věřím, že to dokážu a to je základ úspěchu. Jen se asi raději nebudu vážit.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Pro Danielu 

(24.1.2006 16:51:30)
Katko,

tak to mate doma veselo :-) My to zvladly bez dudliku, ale to je jina kapitola:-)))

A zvladnes to, jasne, ze jo!!! Kdyz chces, zvladnes vsechno...

Tak budu drzet palecky!!!

A treba, kdybys slapala, funela a vydavala ruzne zvuky, tak bys malou tak zaujala, ze by ani ten dudlik nechtela:-))))
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Danielu 

(24.1.2006 16:56:04)
Možná se dám spíš na rychlochůzi po bytě. Protože to je právě ta věc, která ji dostatečně zaujme. Když už nevíme co s ní, tak s ní musím chodit a do toho houpat a nejlépe ještě zpívat, což neumím.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Danielu 

(24.1.2006 16:59:19)
Katko,

to presne znam :-) Delala jsem to tak prvni tri mesice ve dne v noci - nez preslo trapeni s prdikam, bylo to narocne:-)

Ale ona nepozna, ze neumis zpivat, takze zpivej, jak to jen jde, kdyz to zabira :-)))
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Danielu 

(24.1.2006 17:06:53)
Já už každý den čekám, kdy ji to přejde. Je fakt, že se to lepší. Nebo už jsme si na to víc zvykli. Ale když jsem četla jeden z místních článků, myslím že od stejné autorky jako ten dnešní, usoudila jsem, že mám doma andílka.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro Danielu 

(24.1.2006 17:09:39)
Tak vidis...:-)))

Ono to vsechno bude casem lepsi...uvidis...
 Channah 
  • 

Ještě,že jsme na tom všechny stejně :-) 

(24.1.2006 22:48:03)
TAk jsem přečetla Váš prima dialog (občas "trialog") a musím říct - VŠECHNO JE TO TO SAMÉ CO U NÁS :-))
Občas bych zežrala i buchtu z mrazáku, občas se držím. Malá taky DĚSNĚ řvala, ale cca ve 4-5 měsících to přešlo a teď je to dobrý!! Určitě to taky přejde.
Naštvání na mě samotnou k hubnutí mi nestačí.Musí to být "pozitivní motivace". Před svatbou jsem zhubla 10 kg za 3 měsíce jak nic. Ale manžel už si mě asi nevezme. Tak musím vymyslet něco jiného stejně prima.
Držme si palečky :-)
Channah
 Markéta, syn 4 r.  
  • 

Moje zkušenost s rotopedem 

(25.1.2006 19:07:15)
je taková, že nám posloužil jako věšák na prádlo. Měli jsme ho doma asi čtyři roky, myslím, že jsem na něm ujela takových pět kilometrů. Já strašně ráda jezdím na kole, tak jsem si myslela, že mi rotoped v zimě bude vyhovovat. Omyl - nikam se nedojede, je to hrozná nuda, pořád se musí šlapat, byla jsem zpocená během prvních dvou minut - no prostě pro mě to bylo utrpení. Tak vám přeji, abyste měla větší výdrž, pokud jste zrovna tento mučící nástroj použila jako pomůcku k hubnutí. Mě se osvědčily každodenní tříhodinové procházky v rychlém tempu (velká výhoda - dítě spí), ale každému to nevyhovuje.

A pokud jde o ty chutě doma - já jsem byla nejštíhlejší, dokud jsme neměli malého a s manželem jsme se viděli jen o víkendech. Důvod byl ten, že v lednici prostě nic nebylo - nebo bylo - mrkev a bílý jogurt.

A pokud jde o toho manžela žrouta - můj muž jí poprvé v poledne, to si dá většinou něco s knedlíky, aby jich bylo hodně atd., odpoledne se zaplácá sušenkami a večer podle toho jestli vařím nebo ne - pokud ne, připraví si párečky, vajíčka atd. A většinou si před spaním zobne něco na dobrou noc. Výsledek - má 62 kg - on je teda mrňous, 170 cm. A hlavně - má totálně placaté břicho, přitom nedělá nic nic - já se můžu usedlehovat a kdovíještě co, a tohle už nebudu mít nikdy.
 Katka 
  • 

Re: Moje zkušenost s rotopedem 

(26.1.2006 12:43:46)
On si ten rotoped původně koupil manžel. Někdy v listopadu. Chtěl taky hubnout. váží 110kg. (Ten by mě dal, kdyby věděl, že to rozhlašuji na internetu. ) Vehementně ho vybíral několik dní, až koupil stroj za deset tisíc. Poctivě šlapal asi týden. Potom z toho byl tak zmožený, že spal celý víkend. Zhubnul tři kila. To ho uspokojilo a bylo po šlapání. Já jsem byla ještě těhotná a tak jsme dopadli jak u vás. Začalo se na něm hromadit prádlo. Já už jsem měla rotoped když jsem bydlela ještě u rodičů. Docela jsem šlapala poctivě. Vydržela jsem i hodinu a ujela dvacet kilometrů. Dívala jsem se u toho na televizi nebo pustila hudbu. Teď už mamce slouží pro změnu taky jako věšák na prádlo. Nevím, čím to je, že vyvolává tendence udělat z něj sušák na prádlo. Já už se odhodlávám a asi začnu zítra. Budu nadále informovat o mých hubnoucích úspěších.
 Lidka 
  • 

Re: Moje zkušenost s rotopedem 

(30.1.2006 22:36:18)
Markéto-a co takhle místo rotopedu "spíning"či jak se to píše-prostě cyklistický trenažér?To už je skoro jako kolo...Nedá se to s rotopedem srovnat-ale je to otázka i finanční-tak pět tisíc minimálně-s "normálním" tj.hlučnějším brzdným systémem...
 Klára 
  • 

taky tak 

(24.1.2006 12:28:42)
Ahoj Bellano a ostatní,
hned, jak jsem si to přečetla, dostala jsem chuť na čokoládu a ani jsem neměla moc velké výčitky svědomí. Což bych ale měla, protože v těhotenství jsem nabrala k výchozím 62 kg 20 navrch a teď, čtvrt roku po porodu, jsem na nějakých 70 kg a dolů to zaboha nejde. Nekojím, ale nemám nijak pevnou vůli a nechci se ani mučit hlady, takže se snažím spíš jíst míň večer a párkrát týdně sednou na rotoped anebo udělat pár posilovacích sérií na břicho. Výsledky zatím nic moc, břicho je pořád povislé, navíc podříznuté jizvou po císaři, a i když na něj matlám drahé krémy na zpevnění, výsledky opravdu nejsou oslnivé. Chodit pravidelně cvičit nemám šanci, protože manžel je pracovně buď úplně mimo nebo je doma až hodně pozdě večer. Jak je ale vidět, je nás takových dost a asi nemá cenu se tím nějak týrat - raduju se z dcery, starosti si dělám maximálně o to, aby byla zdravá a věřím tomu, že kila časem sundám. A když ne, tak si prostě nakoupím šatník o dvě velikosti větší a určitě se nezblázním. Manžel je tolerantní, myslím, že mě miluje takovou, jaká jsem - ano, ve stylu Bridget Jones - a on taky nemládne, natož, aby se týral tím, jestli má pár kilo navrch...
 Kája, 5 a 3,5roku 
  • 

Přejde to... 

(24.1.2006 12:28:53)
....vím o čem je řeč. Syn jen co se narodil nespal, já jen kojila, chovala a jedla čokoládu... A po za chvíli jsem vážila víc než s ním v bříšku a váha nemilosrdně stoupala... Teď pár měsíců pracuji a honička ve stylu ráno s dětmi do školky, honem do práce, bez oběda pro děti z práce do školky a honem některé dítě dovést na angličtinu, keramiku nebo jenom na nákup jídla mne dovedly k hmotnosti na kterou se už nebojím na váze podívat a přiznám jí i v sevisu lyží :-)
 Klára 
  • 

taky tak 

(24.1.2006 12:29:48)
Ahoj Bellano a ostatní,
hned, jak jsem si to přečetla, dostala jsem chuť na čokoládu a ani jsem neměla moc velké výčitky svědomí. Což bych ale měla, protože v těhotenství jsem nabrala k výchozím 62 kg 20 navrch a teď, čtvrt roku po porodu, jsem na nějakých 70 kg a dolů to zaboha nejde. Nekojím, ale nemám nijak pevnou vůli a nechci se ani mučit hlady, takže se snažím spíš jíst míň večer a párkrát týdně sednou na rotoped anebo udělat pár posilovacích sérií na břicho. Výsledky zatím nic moc, břicho je pořád povislé, navíc podříznuté jizvou po císaři, a i když na něj matlám drahé krémy na zpevnění, výsledky opravdu nejsou oslnivé. Chodit pravidelně cvičit nemám šanci, protože manžel je pracovně buď úplně mimo nebo je doma až hodně pozdě večer. Jak je ale vidět, je nás takových dost a asi nemá cenu se tím nějak týrat - raduju se z dcery, starosti si dělám maximálně o to, aby byla zdravá a věřím tomu, že kila časem sundám. A když ne, tak si prostě nakoupím šatník o dvě velikosti větší a určitě se nezblázním. Manžel je tolerantní, myslím, že mě miluje takovou, jaká jsem - ano, ve stylu Bridget Jones - a on taky nemládne, natož, aby si vyčítal, že má pár kilo navrch...
 Ellis+Dáda+Jája 


XXL 

(24.1.2006 12:39:27)
Milá Bellano,

miluji Tvoje články, vždycky mě dokáží rozesmát - stalo se tak i tentokrát, při čtení jsem slzela smíchy. Neboj, těhotenská kilča časem zmizí. Měla jsem skoro stejné pocity, ale je fakt, že mě pomohly procházky. Čokoládu a sladkosti - to je taky můj "hřích", stále na nich "ujíždím". Ale co, říkám si - nějak si ten život musím dosladit, hihihi.
Držím palečky a nepřestávej psát - krásně se to čte.
 Ellis+Dáda+Jája 


XXL 

(24.1.2006 12:39:53)
Milá Bellano,

miluji Tvoje články, vždycky mě dokáží rozesmát - stalo se tak i tentokrát, při čtení jsem slzela smíchy. Neboj, těhotenská kilča časem zmizí. Měla jsem skoro stejné pocity, ale je fakt, že mě pomohly procházky. Čokoládu a sladkosti - to je taky můj "hřích", stále na nich "ujíždím". Ale co, říkám si - nějak si ten život musím dosladit, hihihi.
Držím palečky a nepřestávej psát - krásně se to čte.
 Ellis+Dáda+Jája 


XXL 

(24.1.2006 12:41:23)
Milá Bellano,

miluji Tvoje články, vždycky mě dokáží rozesmát - stalo se tak i tentokrát, při čtení jsem slzela smíchy. Neboj, těhotenská kilča časem zmizí. Měla jsem skoro stejné pocity, ale je fakt, že mě pomohly procházky. Čokoládu a sladkosti - to je taky můj "hřích", stále na nich "ujíždím". Ale co, říkám si - nějak si ten život musím dosladit, hihihi.
Držím palečky a nepřestávej psát - krásně se to čte.
 bezdětná 
  • 

Nechápu co některé ženy řeší... 

(24.1.2006 13:11:07)
O hubnutí život přece vůbec není. Sice děti nemám ani nečekám, ale vzhledem ke své postavě (věstonickě Venuše) už se mne nejedna "dobrá duše" zeptala kdy to čekáme, jak dlouho už kojím apod. Radsi ani nechci vědet jak budu vypadat v těhotenství...
V pubertě jsem se tím strašně trápila, dnes už to neřesím. Mám se ráda, mám ráda svoji postavu, našla jsem si partnera, kterému se taková líbím a nesnaží se mne změnit (pro jistotu mírného tlouštíka, abych měla rezervu... :-) ) a snažím se příjemně si užívat. Nákupy oblečení už neprožívám s depresemi - říkám si, že je to smůla pro výrobce, že si příslušný kus, resp. kousek, nekoupím. Chodím pravidelně cvičit, ale proto, aby mne nebolela záda ze sedavého zaměstnání. A když náhodou nějaké to kilíčko zhodím (většinou stresem v práci a rozhodně to není trvalá změna) nadšeně to oslavím. Opačný průběh se snažím neřešit.
Vůbec nejlepší recept je, udělat si z nevýhody přednost. Jsem první, kdo si dělá legraci ze své tloušťky, velkých prsou, (imaginární) marné snahy zhubnout apod. Nevěřili byste jak to skvěle funguje.
Život je prostě příliš krátký na to, aby se člověk trápil nějakými kily.
 Sysyna 


Re: Nechápu co některé ženy řeší... 

(24.1.2006 13:49:05)
Bezdetna, ja to chapu.Ony nejsou kila jako kila.Ono 2,2,4,7kg nadvahy je prakticky usmevne, ale pokud tato hranice prekroci 15,20,30kg i vic, nestaci se jen sama nad sebou smat a delat si z toho svoji prednost a spolehat, ze jsem proste takova, tak co.
Ja taky znam par ,,tloustiku" co si ze sebe umeji udelat legraci a v pozadi jsou jejich problemy, jako neudrzeni moci, problemy se stolici, s klouby, s pateri,s dychanim, s cukrem a mnoho dalsich.
Takze ono nekdy neuskodi byt trochu soudna, zamyslet se a snazit se to nejak radikalne resit.Nemusi se dostat na miry 90-60-90, ale aspon si nejakym tim kilem dolu opravit ten svuj zdravotni stav, kteremu nadvaha opravdu neprida.
Ja mam 3deti, 35let mi klepe na dvere, mam astma a nadvahu.Astma se vzdy s kily zhorsi.Uz jen proto jsem se prestala smat a zacla neco delat.

A takove clanky, jako napsala Bellana a nektere holky odpovedi, mi hodne pomahaji.
Jasny, ze toto neni navod, jak se tad ypredhanet v receptech na hubnuti, ja napsala v predchozim prispevku jen to, co jsem se sebou zacala delat dal.A verim, ze takovych clanku tu jeste bude, protoze i nadvaha je a bude:-))))
 Pavla 
  • 

Re: Re: Nechápu co některé ženy řeší... 

(24.1.2006 15:29:09)
Já chápu příspěvek od "bezdětné" jako prima povzbuzení pro ty, kdo mají prostě postavu od přírody plnější a dostat jí do štíhlé normy znamená akorát honičku, nervy, snížené sebevědomí atd. Někdy je prostě dobré zdravě rezignovat, a jestliže člověk dokáže pro sebe z "nevýhody" udělat přednost, tak to je asi nejlepší. Samozřejmě to neznamená ignorovat nadváhu jako takovou a s ní související zdr. problémy. V tom s tebou vřele souhlasím. Ale měla jsem dojem že tohle "bezdětná" nepodceňuje, chodí přeci cvičit, aby záda nebolela. Jen NEBOJUJE s kily.

A jen pro dokreslení, já osobně mám postavu od přírody štíhlou a tyhle problémy osobně vůbec neřeším. Chtěla jsem jen říct, že příspěvek "bezdětné" se mi líbil zdravím přístupem ke svému tělu. Nepodceňuju své zdraví, ale za snížením kil se nehoním.

 Marketa 
  • 

Re: Nechápu co některé ženy řeší... 

(24.1.2006 22:07:40)
Tento pristup a zpusob mysleni Ti opravdu zavidim, avsak pokud bych takhle zacala uvazovat..budu jak becka. Jen diky cervenemu svetylku, brzde, v podobe 70kg... jsem pri tele a ne maxizena. Ale presne jak pises, je to o pocitu a spokojenosti, takze z celeho srdce gratuluju.
 zeke, bezdětná 
  • 

Re: Nechápu co některé ženy řeší... 

(25.1.2006 13:57:49)
Článek Bellany mě uchvátil - byl strašně lidský
a vtipný. Takto nějak mám pocit, že by to probíhalo
v budoucnu se mnou, pokud bych byla někdy těhotná.
(bohužel jsem po potratu)
Souhlasím i s názory Markéty a Sysyny.
Na tvůj "pohodový" názor ti mohu ovšem říct, že se tomu říká "z nouze ctnost" a TAKÉ JSEM TAK ŽILA.
Postavu oplácané Věstonické Venuše jsem měla do svých 23 let a myslela,že jsem v pohodě.
Pak jsem jednou zjistila, že se nevejdu do věcí holky, o které jsem si myslela, že je STRAŠNĚ tlustá
a já jen oplácaná. Byl to šok.
Ten den jsem si koupila videokazetu Olgy Šípkové
a začala doma cvičit 1 hodinu denně 5x týdně.
Za dva měsíce jsem se vešla do velikosti 40 a teď
již mám 7 let velikost 38. Intenzivně jsem cvičila
půl roku, nyní jen hraji tennis a jezdím na kole.
Mohu odpřisáhnout, že díky videokazetám, jsem se
z neohrabaného medvídka změnila v celkem půvabnou ženu. Jsem velice sebekritická, ale když jsem se viděla jednou tančit na videu, klesla mi
čelist - dokonce jsem byla i v rytmu.
Můj život se úžasně změnil, muži si mě začali všímat
"jinak". Dříve jsem seděla u stolu a vlastně jsem tam nebyla. Nyní se mě snaží zaujmout.
Jsem vdaná a svého muže miluji, ale je to velice
příjemné - líbit se.
Předtím jsem se líbila mužům, kteří se nelíbili
mně. Teď bych měla i na výběr.
Je neskutečně příjemné přijít do obchodu a koupit, to co se mi líbí, ne to co mi je.
Jak ponižující bylo při nákupu kalhot chtít pořád
větší a větší. A přitom při pohledu na kalhoty
jsem měla pocit, že už by byly pro slona.
Pak jsem kalhoty musela odnést ke švadleně a nechat
si zúžit pas,když mi sedly přes boky.
Tím chci říci, že se pocitům Bellany vůbec nedivím.
Mám 172cm/62 kg a stále ještě kupuji kalhotky XXL,
aby mě neškrtily.
Pokud bych razantně přibrala a nic s tím nedělala, vím , že bych začala mít strach jak bude reagovat manžel.
Konec konců, bral si mě nějakou a tak jsem se mu líbila.
A sobě také, při pohledu do zrdcadla.
Většinu života jsem strávila jako Věstonická Venuše
se smyslem pro humor a dělající si srandu ze sebe.
Ale už bych to nikdy nechtěla zpátky.
Mohu srovnávat, a 100% vím, že nyní jsem podstaně spokojenější i když si musím dávat pozor na to co jím a nemohu si dovolit dlouhodobou lenost.
A doufám, že jestli se mi podaří otěhotnět a porodit
zdravé dítě, tak hned další v pořadí po dalších základních věcech bude snaha dostat se do figury.
Asi jseš silnější a vyrovnanější, ale nemohu si pomoci.
(mohu potvrdit, že silné ženy mají více zdravotních komplikací a vypadají i starší - mám takové 3 v kanceláři)
Bellaně zdar!!!
 PajaMM 


Re: Re: Nechápu co některé ženy řeší... 

(25.1.2006 14:22:26)
Teda po precteni tveho prispevku si pripadam tlusta:-))))

Mam 176 cm a 72 kg....rada bych to dostala na 70 nebo 69 kg, ale to bych musela cvicit a na to jsem zatim moc lina:-)))))

Pred tehotenstvim jsem mela 64 kg, pred porodem 78 kg a 6 mesicu po porodu jsem mela 60 kg...castecne diky kojeni a hlavne diky stresu - tri mesice po porodu od nas odesel muj tehdejsi manzel...
No pak jsem se z toho zacala dostavat a vaha se ustalila na 68-69 kg...prestala jsem kojit a porad to slo...
Jenze minuly rok po lete jsem se nejak prestala kontrolovat, jsem moooc spokojena a najednou jsem mela 77 kg, ani jsem nevedela jak...a to jsem si rekla dost, nejsem tehotna ani tesne pred porodem, zacala jsem jinak jist (psala jsem to v predeslem prispevku) a ted mam 72 kg a jsem spokojena...

64 kg uz nikdy mit nebudu, to vim naprosto jiste...ale kdybych to dostala na 70 kg, bude to me velke vitezstvi:-))))

Ale jsem ted vazne spoky, tak si jen hlidam, co a kolik jim a je to pohoda....
 zeke 
  • 

Re: Re: Re: Nechápu co některé ženy řeší... 

(25.1.2006 16:17:38)
Ježiš, to jsem nechtěla !!!
Já jen chtěla říct, že se své váhy budu pokud možno držet a že se mi článek Bellany moc líbil.
Myslím, že moje váha je sice hodnocena jako
štíhlá, ale v obchodech jsem považovaná stále za
tlustou. Jak si mám vysvětlit, že třeba Orsay, Kenvello, New Yorker a Terranova považují velikosti
38-40 za příliš velké na to äby je objednávali?
Že trička vyráběná v poslední době snad všechna končí nad pupkem?
Že kamarádce ve svatebním salonu o velikosti 40 řekli:"tyto velké velikosti se moc nepůjčují"
- je to 5 dní a byla jsem u toho, šly jsme to zapít.
Já nejsem žádná fretka, ale chci se líbit a chci nosit pěkné věci.
Navíc: úsměvem to nezachráním - mám velmi křivé zuby,jiskrou v oku také ne - mám 6 dioptrií.
Bohužel jsem se nenarodila ani jako osoba s kouzlem
a vtipem.Mám sice husté, silné vlasy, jenže k tomu
i obočí jako Brežněv a knírek, který musím pravidelně trhat. Dokážeš si představit, jak bych vypadala jako trosečník na ostrově? SNAD, ABY MĚ NEHLEDALI.
Já jsem se jen odpovídala na přípěvek s názvem
"NECHÁPU, CO NĚKTERÉ ŽENY ŘEŠÍ". Jen jsem chtěla
říct, že já to řeším také.
Nechtěla jsem říct, že já jsem štíhlá a ostatní
jsou tlustí.
Navíc: mám velmi útlá ramena a pas, podprsenku velikosti 80A, ale všechno stále v bocích.
Já to nevymyslela, ale bohužel jsem vlastník toho,
o čem se v tisku vyjádřili jako o SLOVANSKÝCH RAJTKÁCH (hnusný výraz, že?)
Jen trvám na tom, že pokud budu mít možnost,
tak se stav své figury budu snažit ovlivnit,
protože ten pocit, že se líbím, je k nezaplacení.
Nedávám to na roveň zdraví a štěstí a těch klasických hodnot.
Jen prostě říkám, že jako štíhlá jsem šťastnější,
než jako oplácaná.
Nová kolegyně v práci mi nemohla uvěřit, že jsem
nebyla štíhlá od narození. Tak jsem jí jako důkaz zavolala další kolegyni, se kterou jsem chodila na ZŠ.A ona o mě řekla:"že jsem byla taková KOBYLA"
No, řekni, chtěla bys být označovaná jako kobyla?
Takže já si svou váhu budu raději hlídat.
Než mi někdo dá kobylí ťafku, to by mě bolelo víc.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Nechápu co některé ženy řeší... 

(25.1.2006 16:40:45)
Zeke,

bud v klidu, ja to nemyslela nijak spatne...vsude jsem prece psala smajliky!!!!

Ja se o svou postavu taky staram nebo se aspon snazim...jen jsem popsala, co jsem zazila ja, kolim ted merim a vazim...nic jineho....:-)

Jo a velikost mam teda 42 a taky mam problem s nakupem...ja mam sice dlouhe stihle nohy, ale nemam uz moc stihly pas...takze je to nekdy vazne sranda:-)))

A pujdu si v unoru vybrat svatebni saty, takze na to jsem taky mooooc zvedava :-))))

Ale opravdu jsem to nemyslela nijak spatne!!!

A preju ti, aby se ti porad darilo se tak krasne udrzovat a aby ses citila fajn...

Ten pocit je super, taky to znam - kdyz se mi ted podarilo zhubnout 5 kg, tak jsem byla prestastna...
 zeke 
  • 

jsem moc ráda 

(25.1.2006 19:01:23)
Já se bála, že jsem napsala příspěvek: jsem anorektická fretka a kdo je víc...
Když jsem to četla, tak jsem tam žádné smajlíky neměla a tak jsem si myslela, že jsem se někoho dotkla a tak jsem to nemyslela - zrovna já

Svatební šaty? přeji šťastnou ruku na půjčovnu, protože kamarádka měla problém.
Nenech se znechutit, oni šmejdi, mají ty šaty číslované jako vietnamci. Posunuté velikosti směrem k menším.
Já měla svatební šaty velikosti 36 - v životě jsem 36 neoblékla, jen ty
šaty.To víš, útlá ramínka a boky schované v prostorné sukni. Jsem prostě sukňový typ.
Ha,¨další výhoda, konečně mi po letech nemrzne zadek v sukni, protože mohu nosit
kalhoty.
Což mi připomíná, že to že jsem zhubla mi ušetřilo spousty peněz, protože jsem
mohla začít nakupovat u stánků a ne v konfekci pro starší a pokročilé.
Ale stále nesnáším nakupování kalhot, vždy se v kabince strašně potím nervozitou a pak páchnu jako kocour.

Zapoměla jsem napsat to nejdůležitější, tím jsem měla tehdy začít:
proč řešit váhu po porodu -
- sedím v kanceláři se třemi velmi silnými kolegyněmi v přechodu.
Když tehdy porodily, váhu nechaly tak jak byla. Každé dítě cca 5 kg nahoru.
Takže do třiceti jen na dětech plus mínus 10 kg. Jenže každý rok jim přidal
další deka a kila.Došly do přechodu a najednou hup a 10-15 kilo ještě k tomu.
Mají teď mnoho zdravotních problémů - záda, klouby, žíly a samozřejmě tlak.
V létě si mažou na vnitřní stranu stehen krémy a to, co se maže do podpaží,
aby si při chůzi neodřely stehna.
Ježiš, to si radši už nikdy nedám majonezový salát nebo dort.
Ještě stále mám v živé paměti, jak mi moje sestra každé vánoce kupovala kalhotky.
A já je nikdy nedostala výš jak ke kolenům. Ale na pohled byly velké dost.
Nedávno jsem na jednu sadu narazila hluboko ve skříni a umyla s nimi koupelnu. Nekecám, když říkám, že si kupuji kalhotky velikosti XXL. V menších mám zadky
dva. Zadek a podzadek, co mi vyleze z kalhotek.
Proto jsem se tak zasmála u Bellaniný povídky, protože to je přímo ze života.

Byla jsem těhotná jen dva měsíce a už jsem byla otravná až běda.
Bolelo mě strašně břicho a to to přitom ani nezačalo. Po sexy nastávající mamince
nebylo ani stopy,byla jsem strašně nafouklá.
Nevím, proč zrovna já bych měla mít štěstí a kila "vykojila". Ne, né já budu oplácaná, nervozní, nevyspalá a jediné po čem budu toužit bude tatranka.
Prostě odříkaného největší krajíc.
(nechci ze sebe dělat chudáka, ale bohužel, je to pro mě sen z ráje)

Děkuji ti, že jsi mi napsala ten další dopis, pořád jsem přemýšlela,
jestli nepůsobím jako militantní fretko-anorektička.
Taková ta, co sní mrkev a běží na rotoped a dveře od domu má ve tvaru kalibrační formy - kdo se neprotáhne, je tlustej.
Každý kdo mě zná ví, že obžerství je moje druhé jméno.
Bohužel,nejsem labužník, ale "futrovač". Takže bych se dokázala vyžrat i rohlíkama.

Přeji ti krásnou svatbu a ještě krásnější šaty.
A určitě si dopřej závoj. Já ho neměla, měla jsem pocit, že bych to přehnala
s romantikou a teď toho "lituji".
Když už, tak už.
 PajaMM 


Re: jsem moc ráda 

(25.1.2006 19:13:01)
Zeke,

ty smajlici, ktere jsem psala, jsou :-))))) Aby te to priste nespletlo :-)

Ja te uplne chapu a jsi dobra, zes to tak krasne dokazala!!! Vazne te obdivuju!

A ja uz se budu vdavat podruhe, poprve to nejak nevyslo, ale mam krasnou dcerusku...takze vsechno zle je pro neco dobre, jak se rika...:-)

Takze saty sezenu, to vim jiste, protoze se pred rokem znova zenil muj tata a bral si o 2 roky mladsi holku, nez jsem ja...a vis, koli ta vazi? Co vim, mela pres 110 kg a to je max tak vysoka jako ja - 176 cm. Takze pekna:-) No a ta saty taky sehnala, takze ja se musim vejit do vseho:-))))

Ba ne, poprve jsem sice mela o 8 kg mene, ale sehnala jsem je v poho, nabizeli i vetsi, takze to snad nejak zvladnu :-)
A zavoj jsem poprve mela, ted uz si na to pripadam stara a nejak po tom neprahnu...jen neco jednoducheho do vlasu, nic nebudu prehanet :-)
Uz tak je vsem divne, ze se chci vdavat zase v bilem,ale at si trhnou:-)))))

Takze ja jsem celkem spoky, nejsem zadna twiggy, ale ani nejsem tlusta...

A neboj, pusobis nahodou pohodove a pysna na to, co jsi dokazala svou vlastni vuli a pili...

Takze gratuluju!!!
 zeke 
  • 

Smajlíci 

(26.1.2006 8:55:42)
To snad ani není možné, tolik chvály ?!?
Tak tohle jsou smajlíci??? Ha-ha, tak to už jsem je
někdy dostala a nepoznala - já myslela, že je to
pravý opak, něco jako zvuk "uhuhuh" - takové to
znechucené odkašlání !!!
Už mi to jednou přišlo před půl rokem v diskuzi a já myslela,že mi tím chtějí říc: "padej"
Byla jsem tam poprvé a tak jsem se lekla, že jsem
se znovu odvážila až teď v lednu.
(nevěděla jsem co jsem provedla...ha-ha)

Svatba: no, tak závoj už byl, tak co živé květy
ve vlasech? Viděla jsem to 2x a bylo to moc pěkné.
Také dobrá zpráva je, že půjčují i "větší" šaty.
Byly jsme v té půjčovně tři a další kamarádka byla
úplně v šoku, protože to vypadalo, že ona se nebude
mět v čem jednou vdávat.

Četla jsem až večer, že jste si radily ohledně hubnutí, moc se mi to líbilo.
Já doporučuji kazety/DVD - kila jen lítají.
Jediné věci jsem litovala - že jsem nezačala dřív.
Bylo to jednoduché, razantní a rychlé.
Kamarádka cvičila také a po měsíci jí padaly prstýnky z rukou.Mně se po měsíci točily sukně kolem těla.

 PajaMM 


Re: Smajlíci 

(26.1.2006 9:11:33)
Zeke,

hlavne, ze jsme si to vysvetlily :-))))))))))))

A ohledne cviceni - ja se sama proste nedonutim...to je ta potiz, ale zase se omezim v jidle - na to kupodivu vuli mam, ac jsem strasny zrout:-)))

Do 19 jsem mohl ajist, co jsem chtela a nebylo to znat, pak se to zmenilo a je to cim dal horsi:-))) Musim se proste hlidat...ale ted to celkem zvladam, tak to snad pujde i dal...

Jeste ke cviceni - chodila jsem rok cvicit tae-bo a bylo to super. Ale pak pres prazdniny skoncilo a v zari uz to znova nezacalo a pak jsme se stehovali...no a ja jsem schopna chodit cvicit jen takhle kolektivne s nekym, koho znam...a taky to stoji penizky....takze zatim mi staci to omezovani jidla:-))) Ale treba zase jednou cvicit zacnu...uvidime...ted bychom chteli mimi, tak se zatim lecim, porad to nejak nejde...

A svatebni saty kamaradka sezene, at se neboji :-)

Hezky den!
 zeke 
  • 

Re: Re: Smajlíci 

(26.1.2006 9:32:06)
...ted bychom chteli mimi, tak se zatim lecim, porad to nejak nejde...
*****
ty se léčíš na neplodnost??? (smajlík)
já také

 PajaMM 


Re: Re: Re: Smajlíci 

(26.1.2006 11:05:41)
Zeke,

neplodnost primo ne....

V cervenci jsem vysadila HA a od te doby jsem mela asi 2 "normalni" cykly....a mam cystu na vajecniku, takze pokud nepraskne, budu muset na laparoskopii...

A na srovnani cyklu jsem ted dostala Utrogestan, zacinam ho brat 29.1.....tak uvidime...
 zeke 
  • 

Re: Re: Re: Re: Smajlíci 

(26.1.2006 12:30:17)
Aha, tak to přeji brzkou úspěšnost.
Toto se brzy srovná, nemusíš mít strach.

Já mám neprůchodné vejcovody, takže jsem byla 2x na
IVF. Teď mě budou posílat také na laparoskopii.
Manžel začal jako Bůh, co by oplodnil celou zeměkouli(to mi řekla sestřička po spermiogramu)
a po dvou letech skončil jako ten, co se mu nechtějí hýbat.
Tak si teď děláme legraci, že bodejž by nám to šlo
když jsme jak "slepej a hluchej", kteří se hledají
v lese.

Jak doktoři říkají: "HLAVNĚ NA TO NEMYSLET"
Jenže jsem naprosto neschopná, protože toto mi prostě moc nejde.

Tak hodně štěstí, ať se daří


 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Smajlíci 

(26.1.2006 12:48:12)
Jo jo, rada je to krasna, ale je to tezke....

Je pravda, ze poprve jsem taky otehotnela, az kdyz jsem na to prestala myslet, ale ono to vzdycky nejde....Nekdy si nevzpomenu a nekdy bych se zblaznila...

Ale to znas dobre taky...

Tak budu drzet palecky, at mame brzy // !!!

Ja nejsem moc optimista, nastesti muj nastavajici je, tak se od neho snazim nakazit:-)))
 Katka 
  • 

Pro Danielu 

(26.1.2006 13:13:18)
ahoj Danielo, tak jsem po naší předešlé rozmluvě usoudila, že zkusím pouze omezit jídlo a snížit kalorický příjem.Na Kořínkovou jsem se vyprdla a večer jsem si slavnostně dala oplatek. Jinak k tomu, co jste rozebírali. Já jsem taky šaty na svatbu sehnala a to jsem před svatbou měla tak 85kg. A byli i pěkný, korzet mě udělal štíhlejší(kamarádky mě tak stáhli, že mě pak museli i obouvat, protože jsem se nemohla ohnout), jednoduchá dlouhá sukně a závoj jsem měla až na zem. Nejsem žádný přehnaný romantik, ale krátký závoj nebyl tak pěkný. A k tomu těhotnění. Netrap se tím, já jsem se snažila rok a půl. až nás to dohnalo na spermiogram, který měl manžel nevalný, spermií bylo dost, ale byli špatné. Brala jsem prášky na ovulaci, kterou jsem pravděpodobně předtím vůbec neměla. Po tom spermiogramu jsem to hodila za hlavu s tím, že bez pomoci neotěhotním a po měsíčkách půjdu do centra asistované reprodukce a začnem s tím dělat něco víc. Jenže měsíčky pořád nikde. U mě to nebyl žádný div. Až skoro po měsíci bez měsíčků mě manžel donutil si udělat těhotenský test. a co myslíš? Dvě čárky. Takže přestat na to myslet fakt funguje.
 PajaMM 


Re: Pro Danielu 

(26.1.2006 13:34:07)
Ahoj KAto!!!

Ja se chystam taky na dlouhou uzkou sukni a korzet, tak snad neco sezenu :-) A jak jsem psala, zavoj jsem mela poprve, uz si na nej prijdu stara,ale kdo vi, jak to dopadne - v unoru jdeme vybirat :-) A s tim mimi - ja vim, vsak jsem spala, ze i poprve jsem otehotnela, az kdyz jsem na to prestala myslet, jen to nekdy nejde...

A ja jsem vzdycky cely mesic v klidu, jen kdyz maji prijit me dny, tak znervoznim...no a ony vetsinou neprisly a stejne jsem nebyla tehotna, takze ted si musim merit BT (velka legrace:-) ) a delat ovu testy - preje se to moje lekarka, abychom vedely, kde je zakopany pes :-))) A zacnu brat ty prasky, takze jsem ted nejak vysadila a soustredim se na planovani a zarizovani svatby....

Takze vim aspon trochu, jake to vsechno je...

A tobe drzim s hubnutim palce!!!!

A diky za povzbuzeni...
 Katka 
  • 

Re: Re: Pro Danielu 

(26.1.2006 13:41:31)
Tak to jsme na tom byli taky tak. bazální teplota, ze které jsem stejně nikdy nepoznala, kdy ta ovulace je, protože to jaksi navypadalo, tak jak má. Každý měsíc velké očekávání a spousta negativních těhotenských testů a hodně probrečených dní. Třeba když teď máš ty starosti se svatbou, tak to třeba vyjde.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Pro Danielu 

(26.1.2006 13:54:19)
No ja na to spoleham:-))))

ba ne, ovulaci nejspis mam, i kdyz nevim, jestli pravidelne, moc jsem to nezjistovala:-) Ale minuly mesic, ac jsem MS opet nedostala, tak jsem si kontrolovala delozni cipek a na ovu to vypadalo, tak jsme zkusila test a fakt jo. Kez by takhle uzasne pozitivni vysel nekdy i ten tehu test:-)))

Zatim nepropadam beznadeji, jsou na tom holky hur, ja zatim "jen" nemam v poradku cyklus...pak se uvidi...no a ta mrcha cysta, ale to taky nejak dopadne...
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Pro Danielu 

(26.1.2006 14:03:49)
Ten cyklus se ti určitě po těch práškách spraví. Já jsem se pořád bránila nějaké "umělé" pomoci. Ale někdy to jinak nejde. Bohužel v této době je zázrak, když je ženská zdravá a chlap má pořádný spermie. Byli jsme na jedné konzultaci u odborníka a ten, když mě udělal ultrazvuk a zjistil, že mám polycystická ovária (spousta malých cystiček, které většinou neovulují) a podíval se na manželůj spermiogram, řekl, že máme jít na umělé oplodnění, že nic jiného nemá význam zkoušet. A to už jsem vlastně byla těhotná. Takže doktoři taky nemají vždycky pravdu. Naštěstí
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Pro Danielu 

(26.1.2006 14:06:09)
Ten cyklus se ti určitě po těch práškách spraví. Já jsem se pořád bránila nějaké "umělé" pomoci. Ale někdy to jinak nejde. Bohužel v této době je zázrak, když je ženská zdravá a chlap má pořádný spermie. Byli jsme na jedné konzultaci u odborníka a ten, když mě udělal ultrazvuk a zjistil, že mám polycystická ovária (spousta malých cystiček, které většinou neovulují) a podíval se na manželůj spermiogram, řekl, že máme jít na umělé oplodnění, že nic jiného nemá význam zkoušet. A to už jsem vlastně byla těhotná. Takže doktoři taky nemají vždycky pravdu. Naštěstí
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Pro Danielu 

(26.1.2006 14:18:33)
JA v to doufam.... Ja tech pul roku taky cekala, ze se to spravi, telo se srovna po HA, piju bylinkove caje....ale nejde to a ja nechci zbytecne cekat a neco zanedbat. Navic HA byly taky hormony, takze to proste nejak srovnat hormonama musim...

Tak doufam....

A ja vim, ze doktori ne vzdy mivaji pravdu...i oni to vedi a jiste jsou mnohdy radi, ze se mylili :-)))
 Markéta, syn 4 r. 
  • 

Posun velikostí 

(25.1.2006 19:45:09)
No náhodou ten posun velikostí je úžasná věc (když zákaznice neodejde z obchodu, jen si přečte cedulky). Chodila jsem do butiku Nostalgie v Praze, a vždycky, když jsem říkala, že chci něco ve 42, tak dámy spustily: "Ale, slečno (jo, taky dobrej trik, mě tohle oslovení po třicítce začalo lichotit), vy a dvaačtyřicítka. A mám od nich pár sukní velikosti 38 a saka 40. Žádnou jinou sukni 38 jsem neměla, a saka spíše 44 (jsem taková lehce nekonfekční postava - jak říkává moje maminka "Na hubené noze se daří velké koze"). A vždycky když jsem z nákupu šla, tak jsem měla pocit, že jsem taková drobná, droboučká, úplně éterická(105,80,95).
 zeke 
  • 

Re: Posun velikostí 

(26.1.2006 10:07:33)
Bohužel, až na ty svatební šaty ve 36 jsem narazila
jen na opačný problém.
Navíc, už mi bylo třicet a ejhle průvan a záda.
Musím nosit košilku a tričko mít delší.
Ne, že bych na břiše měla kostky, ale i kdyby,
tak bych v tričku nad pupek zmrzla.
Takže trička pečlivě zkoumám, jak jsou velká a jak moc se srazí, ale oni dělají všechno malé.

Souhlasím, když mi někdo řekne slečno, to je velmi
příjemné.Celý život mi všichni hádali víc a tak
se toho nemohu nabažit.
Když mi bylo 20, tak mi běžně hádali 30.
Mám o sedm let starší sestru a o ní si všichni vždy
mysleli, že ona je ta mladší.
Tak jsem se tehdy "smála" - ale do smíchu mi tak moc nebylo.
No a zhubla jsem a jsem slečna.

Hele, ale podle těch mír jseš sexbomba. Prsa jak
Pamela Anderson a zbytek souměrně k tomu.
Takže opravdu můžeš být spokojená.
 Salík 
  • 

To je milej článek :) 

(24.1.2006 13:17:16)
Bellano píšeš jako nějaká spisovatelka, je to strašně milý a vtipný :) já sem teď po druhém porodu extratlusťoch, ale bohužel mi chybí ten nadhled a literární nadání, takže všechno co bych psala by bylo jenom sebelítostné blábolení... Tebe bych hned brala za kámošku :o) Postava není ani zadaleka tak důležitá jak by si jeden myslel. Už sem tu dlouho nebyla, jdu se mrknout na další tvoje články. Pa a díky, díky, díky :)
 Komka (Davča 6m) 


Není to o mě?? 

(24.1.2006 13:20:57)
Jako bych četla o sobě :-)
Je to moc pěkně napsané, jsem ráda, že aspoň někdo je schopent to brát s humorem. Prožívám téměř to samé, ale humoru mi moc nezbývá. (Nejhorší týden života už mám taky za sebou :-)) A nemám kazetu se cvičením, ale běhadlo... a beztak se nic neděje, taky tomu nerozumím... zas tak moc toho sladkého nejím (snažím se nic nekupovat).
Tak držím palce... třeba se jednou v těch džínách z mládí někde potkám a budem se okukovat jaké že to jsme kočky :-)

Komka
 atlantick 


juchachá 

(24.1.2006 13:22:33)
Milá belana, ked som si dočítala tvoj príspevok dostala som záchvat smiechu - pripomenulo mi to samú seba po mojom prvom deculku - behom MD som sa vtedy vyparacovala na zdratných 100kg a vypadaa som ako mašík pred zabíjačkou a tiež som mala všetliaké myšlienky a depky s toho. Potm som zhodila - doteraz nechápem ako sa mi to podarilo na 57 kg a teraz mám tiež pol ročnú dcerku a vážim 62 kg. Nerobím si násiliE s chudntím pokial kojím, ale aspoń sa snažím konzumovať zdravé veci, aj ked ten prebytok čo ešte mám sú práve tatranečky apod...:) Zase ale na druhej strane mám krásne zdravé deculo a žiadne vychrtlé modelky ani moje krásne špeky ma nedonútia zahjaovať drastické diety na úkor zdravia malej a na úkor mojej vlastnej psychiky - takže chce to klud a pozitívny prístup k životu. PS : dokonalé krásky v reklamách sú len v reklamách ..:)
 Sysyna 


Re: juchachá 

(24.1.2006 13:33:26)
Atlantick- dokonale krasky jsou jen v reklamach a v casopisech- vyretusovane, upravene, nalicene, oblecene:o))
Co je to vlastne dokonalost???Miry 90-60-90???Dokonalost je v necem jinem.Ne jen v postave modelky.Tot muj nazor.
 Sysyna 


Bellano!!! 

(24.1.2006 13:28:34)
Fakt se smeju, super clanek.Presne tak nejak to citim i ja.Vlastne bych se po to mohla podepsat, jen ja uz mam doplozeno, dorozeno, ale jeste nemam dokojeno:o))

Jelikoz jsem se na sebe uz tak nas...., odhodila jsem stud a vyhledala lekarskou pomoc.
Uz druhym tydnem drzim dietu pod dozorem lekare, kvuli kojeni, delam doporucene cviky na zpevneni a snazim se ucit pravidelnosti a dodrzovani pitneho rezimu.
Jde to tezko, ale jde.Prvni 2kg jsou dole, citim, ze zaludek si zvyka na mensi, pravidelnejsi davky jidla, zacinam si verit a citit se lepe.
Obleceni neresim, proste ted nebudu kupovat nic, dokud neshodim kila, ktera jsem si urcila.
Musim vytrvat, ne kvuli okoli, nikdy me nezajimalo, co si kdo o me mysli, jsem jaka jsem a nehodlam to menit, teda jen tu vahu:-))Musim vytrvat kvuli sobe, kvuli svemu dobremu pocitu, kvuli svemu zdravi.
Pevna vule neni moje hobby, ale i tomu se pomalu zacinam ucit.
Preju Tobe a vsem takto ,,postizenym", aby vytrvali a nevzdavali svuk boj s nadvahou.Jde vse, jen se musi chtit a vedet, jak na to!!!
 denuli 


moc pěkné Bell... 

(24.1.2006 13:57:13)
čtu velmi ráda Tvoje příspěvky, které se objevují na titulní straně, vždycky mě rozesmějí...sama mám holčičku, které je 15 měsíců, takže Ti dobře rozumím.
 majča+Kačka 
  • 

super!!! 

(24.1.2006 14:00:39)
Vím, o čem píšeš. Kojím od 1.10. 2004, ano, přes rok, ale že by mi samovolně kila ubývala? Ani náhodou. Já chtěla hlavně napsat, že něco tak kouzelného jsem už dlouho nečetla. Prostě super!
 PajaMM 


Bell,... 

(24.1.2006 14:11:08)
... opet nadherne cteni!!!

Jsi vazne moc dobra!!! :-)
 LuckaC + Zuza6/05 + Amálka8/07 


Super 

(24.1.2006 14:14:37)
Krásný, milý a usměvný článek. P.S. Já už jsem si vytvořila teorii, že já jsem přece ten typ co zhubne až přestane kojit a věřím tomu ...........
 sarmi 


poznamka 

(24.1.2006 14:23:52)
mila bellane, po precteni tveho clanku, jsem si 100% jista, ze te tvuj muz jiste neopusti kvuli stihle blondyne, nebot je s tebou a miluje te prave proto, ze jsi tak nadherne sebekriticka, vtipna a inteligentni!!! drzim pesti, casem se vsechno (i vaha) upravi,a pokud ne, plati viz vyse napsane, bud si jista!
 Eva, jedno velmi malé baby (6 týdnů) 
  • 

Bellano Ty bys mohla prodávat bestsellery! 

(24.1.2006 14:45:00)
Váľně, vydej knihu svých přispěvků a vyděláą spoustu peněz! (jestli uľ jsi spisovatelka tak mi prosím řekni názvy svých knih a» si je můľu vyhledat v knihkupectví)
 Eva, jedno velmi malé baby (6 týdnů) 
  • 

Bellano Ty bys mohla prodávat bestsellery! 

(24.1.2006 14:45:21)
Váľně, vydej knihu svých přispěvků a vyděláą spoustu peněz! (jestli uľ jsi spisovatelka tak mi prosím řekni názvy svých knih a» si je můľu vyhledat v knihkupectví)
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Bellano Ty bys mohla prodávat bestsellery! 

(24.1.2006 15:09:08)
Nechci nikomu brát iluze, ale "spousta peněz" se na knížkách opravdu vydělat nedá... :o) Na to jsme moc malá země. :o)
Když prodáš nějakých 1500 výtisků, tak už je to hodně, a vyděláš na tom maximálně 20 tisíc. Spíš míň, novému autorovi se dávají spíš procenta z prodeje. :o)
 Skunkless 


Dalsi trefa! 

(24.1.2006 14:49:15)
Opet krasne podane okamziky vsedniho zivota, jez si mnohe z nas prozily ci si je dokazi zive predstavit - mimo jine take diky Tvemu peknemu vypraveni. Agatka si jiste pekne pocte az bude velka :)
 Petra+2 


Bellano! 

(24.1.2006 14:54:04)
Opět super článek!!! Hned jsi mi zlepšila náladu (která je dnes pod psa :-(
Jinak jsem na tom stejně, spíš hůř, ale neboj, až nebudem kojit, tak se do toho obujem!!!
Petra
 Janina+4 


Re: Bellano! 

(24.1.2006 17:03:33)
Bellanko fakt opět úúúžasný článek :-)))) Jsi dobré spisovatelské střevo :-)

Přede všemi přiznávám, že i já jsem tě zavalila bludnou myšlenkou, že kojením jdou kila dolů. Chyba lávky a zrada mého organismu!
U prvního syna v těhu +19kg, po 6ti nedělí +7kg, po půl roce -2kg oproti předtěhu bez jakéhokoliv snažení se.
U druhého syna v těhu +22kg (možná víc.. na konci už jsem jaksi neměla tu odvahu na ten ďábelský vynález jménem váha vylézt ;-)), po 6ti nedělí +16kg, po půl roce +11kg.
Začínala jsem na konfekční vel. 42, teď se plácám někde u 48, co bych dala za tvoji 44!!!!

Takže vy co jste se chlubily, že vám to šlo kojením dolů samo, hihi, nemáte vyhráno, u druhého to může být jinak ;-))))))))))))

 Vali + 4/2003 + 4/2006 
  • 

Re: Re: Bellano! 

(24.1.2006 20:15:38)
Super článek, gratuluji :-)
po prvním miminu jsem se potýkala "jen" s 5 kg navrch, ale pocity, co popisuje Bellana, je velice podobné tomu, co jsem sama prožívala.
Teď při druhém těhotenství hubnu, zde je návod:
po jakémsi divném kašli a ještě divnější kopřivce mi alergoložka zakázala mléko, mléčné výrobky, sóju, vejce a lepek. Ovoce a zelenina pouze převařené či zavařené. S takovouto dietou stačí odjet na 3 dny z domu (stačí víkend u babičky) a hned je nějaké to kilo dolů. A to i s bříškem :-) Jsem zvědavá, co se mnou na jaře provede kojení.
Až mi povolí jíst to, co mi zakázali, umíte si představit, jak se nacpu čokoládou? Já se tak těším...!

 Martina, syn 1,5  
  • 

Líbí se mi tvé články 

(24.1.2006 14:59:48)
Milá Bellano,
těžkosti s hubnutím po těhotenství se mně naštěstí vyhnuly, ale jinak se často zcela nacházím ve tvých článcích. S problémy, které popisuješ, se setkávají ve větší či menší míře všechny novopečené maminky, jde jen o to, jak se s tím kdo dokáže vyrovnat. Mne, ač působím dost racionálně, dokázalo a dokáže spousta věcí vyvést z míry. Proto ti závidím tvůj literární talent a smysl pro humor, který musí jistě působit velmi terapeuticky. Představuji si (promiň, jestli se mýlím), že i tebe často v každodenním životě smích přechází a že tvé psaní je výborný způsob, jak problémíčky (opravdu jen problémíčky, i když se nám takové nezdají) uvést na pravou míru.
Tvé příspěvky se mi moc líbí a přeji ti, aby tě tvůj elán neopouštěl.
Martina
 Channah 
  • 

A já u čtení jedla zmrzlinu :-) 

(24.1.2006 15:16:10)
Jo, jsem na tom stejně, 2 děti a 12 kilo navíc. Sušenky a čokoláda, moje skrytá droga a lék na nervy.

Docela čekám, kdy se tu v diskusi objeví nějaký názor někoho, kdo je přirozeně štíhlý či dostatečně houževnatý, kdo nám poradí, abysme "prostě nežraly"! :-)

Jenže, hormony, psychika, a prostě náš "typ" to nemá tak jednoduché. Tím se nechci omluvit, jen říkám - já taky nezvládám...

Channah
 Maruška, 1 klučík 
  • 

Re: A já u čtení jedla zmrzlinu :-) 

(24.1.2006 16:38:17)
Bellano,
fakt super články!
Přidávám se k názoru, že u spousty holek při kojení hubnutí nehrozí..jojo, prolaktin je pěknej prevít a v zásadě je jeho povinností držet zuby nehty každý kilíčko, aby náhodou mimi nestrádalo a co kdyby přišel hladomor, že...
O naše mžitky před očima, když nás prodavačka přejede od hlavy až k patě a prohlásí s despektem : "Tak na vás teda asi nic nemáme!"...
Hrůza!
Ach jo. Já jsem asi čtyři měsíce po porodu vzhledem k náročnosti děťátka (asi jako Agi od Bellany) měla sice pět kilo pod předtěhotenstkou váhu, ovšem od té doby uplynuly dva roky a nikdo mě nevaroval, že na mateřský je stejný nebezpečí tloustnutí jako při těhotenství, takže už mám deset kilo navíc.
Stresy a nevyspání, asi i málo pohybu přes to, že je člověk vyšťavenej jak citron, každodenní vaření.
Cvičit chodím, ale pouze powerjogu...
Dokážu krásně držet dva týdny (nebudu psát dietu) - zdravou stravu, ale je to pro mně děsně náročný na to furt myslet a tak to většinou potom zase sklouzne ke starým, blbým návykům.

Jsem moc ráda, že se tu tohle téma objevilo, zrovna jsem si říkala u článku toho pána s jedenácti dětma, že by to konečně chtělo zase rozebrat "po žensku".

Kila dolu všem, kdo o to stojí přeje
M
 Leňucha, Kájulka02,Kulíšek05 


Klobouk dolů 

(24.1.2006 18:19:59)
před tvým dokonalým popisem psychického stavu, ve kterém já (a jistě v tom nejsme jen my dvě) se nalézám již několik let (mezi jednolivými těhotenstvími, porody a kojením). Učitel Poustka by z tebe měl radost, tvoje slova by se dala tesat! Přeju ti mnoho energie a hlavně čas k dalšímu popisování života běhu v období mateřství.
 Martina+F+H+L 


Nádherné ... 

(24.1.2006 19:31:14)
... mluvíš mi úplně z duše a moc jsem se nasmála. Dej časem vědět jak to s tebou vypadá. Já jsem teď ve fázi, kdy si říkám, porodím, okojím a zhubnu :o))) Nakupování oblečení ve mě probouzí hlubokou depresi. Naštěstí mám sestru, která mě jednou za čas donutí vyrazit do obchod, zavře mě do kabinky a nutí zkoušet a zkoušet a zkoušet. Taky si většinou něco odnesu :o)
 Mili+5 


Bellano 

(24.1.2006 22:11:49)
když jsem přečetla první odstavec tvého článku, řekla jsem si, že ta ženská musí být úplně praštěná, jestli tomuhle věří. Po přečtení dalších odstavců jsem pochopila, že možná máš pár kilo navíc, ale za to úžasný smysl pro humor, hodně jsem se nasmála a úplně ti rozumím.Já jsem nikdy moc nepřibrala v těhu, ovšem ta kila, co mám navíc, jsem vždy získala v období kojení, takže ta zaručená ztráta nadbytečných kilogramů kojením se mně také vůbec netýká. Ke sportu mám velmi podobný přístup a co se týče pupínků z nakupování oblečení, u mně to probíhá naprosto stejně.Takže si zcela báječná ženská, která ví, co je v životě opravdu důležité:-)))
 Marketa 
  • 

Diky za povzbuzeni 

(24.1.2006 22:24:28)
Holky, clanek i prispevky me velmi povzbudily! Diky moc! Clanek, jako bych cetla o sobe. V tehotenstvi jsem pribrala cca 23kg, po porodu zustalo 15kg. Kojeni? Vubec nezabiralo. Ten pocit, ze snad ano, jsem mela jen asi 2 tydny. Pak uz nic. At sladke jim, ci nejim...kilecka zustavaji. Brat svou figuru s usmevem zvladam tak 1x do tydne. Po zbytek casu jsem psychicka troska. Ale je skvele si precist, ze v tom nejsem sama, nebot vsechny co znam jsou prave typy expres sexbomba:) Presto, neprestavam verit.
 Mirka, Jakub *28.7.02 


pekny 

(24.1.2006 22:36:54)
Bell,
pises jak Betty Mc´Donaldová, pokracuj :o)
 Dana + Filípek 11.3.2003 
  • 

Nejsme dvojčata?? 

(24.1.2006 22:41:16)
Alespoň jsem se u čtení tvého článku cítila, jako by někdo vzal moje zkušenosti a pocity a vydal je pod pseudonymem tady... Popisuješ můj život s jediným rozdílem - já mám syna a bydlím ve městě :D

Prvních půl roku syna jsem nedělala nic jiného, než kojila, přebalovala, nosila, jezdila závodní rychlostí 10 km po lese (a fakt jsem s kočárem musela BĚHAT, jinak se ozýval neuvěřitelný řev). A přesto jsem na synových prvních narozeninách musela konstatovat, že mám 30kg nad svou předtěhotenskou váhou... :(

Synovi budou 3 roky. 15 kilo jsem zhubla pomocí STOB. Nic nového jsem si stále nekoupila (kromě jediných kalhot z LaHalle, které stály 70,- Kč ve výprodeji). A taky žiju, manžel mě opouštět zatím nehodlá a syn je šťastný (no, hlavně z toho, že má doma vždy přísun sladkostí)... Tak jsem šťastná i já...

Přeju štěstí i tobě a za těch mnoho let, až odrodíme a odkojíme, se sejdeme ve vypasovaných džínách a půjdeme se spolu projít po vesnici, jo?
Ahoj Dana!
 Dana + Filípek 11.3.2003 
  • 

Re: Nejsme dvojčata?? 

(24.1.2006 23:14:10)
Jo - ještě doplnění...
Váha při otěhotnění: 65 kg
váha při porodu: 78 kg (12 kg navrch, to je slušný, ne?)
Váha při propuštění z porodnice: 85 kg (kruciš, to musí být ty otoky)
Váha při synových 1. narozeninách: 95,6 kg :(
A kruciš...
Váha nyní: 81,1 (no, jsem navečeřená)...

Kojila jsem 14 měsíců. Po odstavení syna se mi váha konečně zastavila. Od té doby jde pomaličku dolů (pomalu také díky mé závislosti na sladkém - kdy projde zákon, zakazující reklamu na sladkosti?! - a díky naprostému odporu ke sportu... Mám ráda aerobic, ale ten zase nestíhám...)

Takže hubnutí zdar!
P.S.: Tvojí knihu si taky koupím, až vyjde! Sice možná nezbohatneš, zato zbohatneme my o krásné příběhy :D
 Dana + Filípek 11.3.2003 
  • 

Re: Nejsme dvojčata?? 

(24.1.2006 23:14:18)
Jo - ještě doplnění...
Váha při otěhotnění: 65 kg
váha při porodu: 78 kg (12 kg navrch, to je slušný, ne?)
Váha při propuštění z porodnice: 85 kg (kruciš, to musí být ty otoky)
Váha při synových 1. narozeninách: 95,6 kg :(
A kruciš...
Váha nyní: 81,1 (no, jsem navečeřená)...

Kojila jsem 14 měsíců. Po odstavení syna se mi váha konečně zastavila. Od té doby jde pomaličku dolů (pomalu také díky mé závislosti na sladkém - kdy projde zákon, zakazující reklamu na sladkosti?! - a díky naprostému odporu ke sportu... Mám ráda aerobic, ale ten zase nestíhám...)

Takže hubnutí zdar!
P.S.: Tvojí knihu si taky koupím, až vyjde! Sice možná nezbohatneš, zato zbohatneme my o krásné příběhy :D
 Jasa, 3 kluci+// 


I ja se hlasim do klubu--- 

(25.1.2006 17:22:34)
s tim rozdilem ze 14dni po porodu jsem byla na svych kilech, tech 7 jsem nabrala behem 9mesicu... jsem jak v 7. mesici:-(((
 Alena Kubínová 


Hurááá 

(24.1.2006 23:03:40)
Hurááá, konečně někdo se zdravými názory. Myslíte si opravdu všechny, že být štíhlá a vypadat jako modelka je štěstí? A kolik jich takových je! Pcha, nás, krásných s rozměry XXL je mnohem, mnohem víc! Já jsem se po porodu mých trojčat také krapet změnila a pomalu se v době kojení dopracovala do mých současných rozměrů. Asi o 2 čísla větších než před porodem. Ale nezoufám, neb mám nové hadříky a v obchodě na sebe ledacos koupím, když chci. Tak co, a navíc mám tu výhodu, že na mé postavě se ty kila jaksi rozprostřely bezvadným způsobem, že to není až tak vidět. No a kdo mě déle neviděl, tak to ani moc nepozná, protože moji přátelé mají sklerózu a nebo je jim to jedno jak vypadám a ostatní mě mohou vlézt na záda.
 Jana 
  • 

Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(25.1.2006 10:26:25)
Nějak nechápu holky, které se smíří s tím, že během těhotenství naberou 25 a více kilo. Žádná z nich nečetla těhotenský průkaz? Je tam tabulka, podle které by přírustech váhy neměl být větší než 13kg.

Neexistuje žádný důvod proč by se ta či ona měla přecpat na 25kg. Je to jen vlastní pohodlnost.

Těch 13kg se dá shodit velmi lehce. Dítě 3,5kg, plodová voda 2kg, hnusné jídlo v porodnici... po návratu domů máš 5-7 kg navíc a ty jsou během 2 měsíců pryč.
 Federika 


Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(25.1.2006 10:54:03)
Jano,
v současné době se už ví -oproti údajům v těhotenské průkazce, že to číslo je jen průměrné, že normální přírůstek může být i daleko větší, je to dáno -pokud tedy ne přežíráním- nějakým genem....

Já přibrala bez nějakého přežírání v prvním těhotenství 27 kilo, ve druhém 25....Jedla jsem normálně, pohybu jsem obzvlášť ve druhém těhotenství měla dost...
Do tří měsíců jsem měla bez jakékoli snahy všechno dole...
 Sylvie 


Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(25.1.2006 11:08:48)
Ale no tak :o)

1. v těhotenské průkazce jsem žádnou tabulku na kila neměla. V těch nových už se netisknou...
2. v nemocnici jsem vždycky talíře přímo vymetla, protože mi to jídlo chutnalo :o) nehledě k tomu, že u třetího děcka jsem hned po porodu šla dom.
3. u prvního děcka jsem byla jak kyselina, jedla jsem jednou denně - kontinuální přívod živin po celých čtyřiadvacet hodin ;o) Zejména tučná a sladká jídla, jinak mi bylo hlady zle od žaludku. Přibrala jsem 17 kg. Při druhém děcku jsem byla vzor racionální výživy, zelenina, ovoce, sladký skoro vůbec, tučný taky tak... přibrala jsem 17 kg. Potřetí jsem se občas ani nestíhala najíst, ale i jinak jsem si daleko radši pohryzala syrovou mrkev, než bych se vařila s nějakým jídlem.. přibrala jsem 17 kg... ;o) Pohybu jsem u všech těhotenství měla docela dost. Je to holt moje těhotenská váha.

Fakt ale je ten, že kily navíc netrpím. Jenom ty svaly kdyby se chtěly samy spevnit... ;o)

S.+++
 Luciii (Matěj 7/04) 


Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(25.1.2006 20:37:05)
Taky nechápu jak se někdo může během těhotenství vyžrat o 25 kg...ráda se zasměju doposud nemamině, která těhotenství má spojené pouze s asociací, že si bude moct jíst, co bude chtít bez omezení a hlídání si váhy.

Nicméně jako článek je to moc hezky napsané, autorka je opravdu talent a klobouk dolu, čeština je nádherná :-)
 petluše 


Re: Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(25.1.2006 20:43:49)
Tak se přidávám... před otěhotněním 64/175 před porodem 82, po porodu 75 a po šestinedělí 73 a to mi bohužel zůstalo doteď a to už je nějakej pátek.o)

JInak..pokud někdo přibere tolik tak většinou se nevyžere..ale prostě buď zadržuje vodu nebo má jinou specifickou poruchu spojenou s těhotenstvím.
 sally 


Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(26.1.2006 0:00:58)
Bell,
moje zkušenost ze dvou těhotenství je taková, že kojením prostě nehubnu. Navíc ve mě těhotenské a kojící hormony vyvolávají stav "zalézt do pelechu" - asi matka příroda ví, že já jsem člověk, který by pořád něco podnikal a tak mě pro jistotu v kritickém období miminka uvrhne napůl do spánku... u TOma jsem se probrala když došlo mléko a já přestala kojit; u Lisy se začínám probírat teď, s prvními příkmy... jakmile budu mít zpět trochu energie a chuti "něco dělat", tak se mi podaří zatočit i s váhou... a šatníkem... kalhotky mi nevadí, ale sehnat podprsenku 75E/F a pak přes ní ještě něco čemu neulítnou knoflíčky při nadechnutí, je fakt záběr na nervy. Takže se těším až přestanu nakupovat v nadměrných velikostech.
Nakonec ono se říká, že když je ženská devět měsíců těhotná, trvá pak dalších devět měsíců než "odtěhotní" - u mě to tak teda funguje. PRvního půl roku po porodu nemám šanci něco s tukama udělat, pak se to začne lepšit. A přeci jen se hubne lépe, když člověk vidí nějaké výsledky. Poučena z prvního těhu se s váhou začínám trápit teprve teď - a když už nejsem tak vyčerpaná a totálně mrtvá, tak jsem schopná si večer odepřít tu tatranku bez pocitu, že okamžitě zemřu na celkové vyčerpání.
 Ivana Procházková 


Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(27.1.2006 0:01:25)
Jano,
oni se těm holkám s tím, že nadměrně přibírají během těhotenství, jaksi smířit nechce..
Akorát nechápu, co bys jim jako radila, aby dělaly..

Můj případ:
- před těhotenstvím alespoň 3x týdně cvičení (ne nějaký šolícháníčko, pořádný záhul)
- o víkendech dlouhé výlety na kolech
- pravidlo "večer nežeru" (večer rozuměj po 5. - 6. hod)
- občas (když jsem měla pocit, že jsem si moc dopřávala) "proplachovací" den (tj. den, když se jenom pije voda), .. atd.

V těhotenství:
- jakýkoli "skákací" aerobic a podobné sporty (při kterých se ty kalorie spalují raz dva) jsem vyřadila, nejen z obavy o mimi, ale i proto, že mi dvakrát dobře při nich nebylo,
- na kole jsem se od asi 4-5 měsíce kopala do břicha, takže ani nějaká rekreační vyjížďka nepřicházela v úvahu,
- kdybych se večer + v noci nenajedla, asi bych zvracela,
- při "proplachovacím" dnu bych v těhu skolabovala (o mimi nemluvě).

No a co se asi stane, když pomalu ze dne na den musíš přejít od jednoho režimu k tomu druhýmu? Myslíš, že ty bys nepřibírala?

Já jsem jen za první 3 měsíce přibrala 10 kg (podle těhotenské průkazky to mělo být asi 0,5 kg). Měla jsem na tvém místě držet dietu? Nebo si jít 3x týdně zacvičit ten "skákací" aerobic? (Píšu "skákací", i když ten opravdu skákací se necvičí už asi 20 let - tak mě neberte doslova :).)

Před porodem jsem měla + 29 kg. Část z toho bylo mimi, část zůstala v porodnici a zbývající část jsem shodila do 6 měsíců od porodu (naštěstí u mě zafungovalo to kojení).

Tak si zpětně říkám, že těhotenské tabulky, kolik přibrat, + hlášky podobné těm, co jsi vypustila ty, akorát naprosto zbytěčně tloustnoucím těhulím kazí náladu.. :))

I.
 Mona 
  • 

Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(28.1.2006 23:24:48)
Ja na ta kila myslela driv pribrala jsem 14kg kojim jiz 2roky a nezhubla jsem absolutne nic dokonce jsem pribrala a snazim se cvicit pokud nepadnu po celodennim tyrani od me dcerky a nic tak cim to asi bude?
 jana /verunka 11/06 
  • 

Re: Na kila po porodu je třeba myslet dříve 

(6.1.2008 10:17:48)
za prvné musím říct, že článek je úplně fantastický moc jsem se pobavila.

k tvé reakci. Já za těhu přibrala 9 kilo (což si myslím, že je pod tvýma zminovanýma tabulkama)tj. z porodnice jsem odcházela o 4 kilo lehčí než před těhotenstvím. Ale bohužel jsem byla taky z těch, kteří při kojení tloustnou. A to teda na mojí obranu můžu napsat, že mám poruchu glokozove tolerance takže dieta, kterou dodržuju. Tak mi nikdo nemůže namítnout, že jsem jedla sladké a proto jsem tloustla. No po 8 měsících kojení jsem měla nahoře 4 kila co jsem v těhu zhubla + 8 dalších za každý měsíc kojení jedno. Když jsem si postěžovala u dětské doktorky tak mi řekla, že at nečekám, že zhubnu během kojení, že to holt u mě jsou hormony a že nějakou změnu můžu očekávat až přestanu kojit. No přestala jsem kojit. a po půl roce jsem na váze -2 kila před těhotenstvím. S tím, že se na mě kojený nevyřádilo jen s váhou ale i s rozhozením menstruačního cyklu, který se mi dosud neupravil.
 Lucka 
  • 

Ach jo... 

(25.1.2006 11:32:31)
Ahoj Bellanko :o)

Štíhlý pas a ňadra dmoucí... Po miminku...? No já nevím.

Já jsem teda první půl rok po porodu seděla před zrcadlem a uchváceně jsem obdivovala svoje velkolepě se dmoucí DVOJKY! (Do té doby jsem měla vdycky jenom pofiderní nulky.)

Prsa se vrátila do původního stavu po dvou letech (i když... původního... strie mám až v podpaží), ale pánev už se nikdy nezúžila (a asi ani nezúží).

Vždyť je to fuk, hlavně že jsou naše děti zdravé :o)

P.S: Normálně mám 38, ale byla jsem nakouknout v HaM a tam!!!! Jsem si koupila kalhoty 36. Pro pozvednutí sebevědomí doporučuju i tobě :o) Ze 42 se najednou stane sexy 40 :o)
 Kisi + 2 děti 


další přísloví na uklidněnou 

(25.1.2006 12:31:52)
v mírném nářečí řečeno : BABA BEZ BŘUCHA JAKO HRNEK BEZ UCHA
 Valkýra 


Re: další přísloví na uklidněnou 

(25.1.2006 13:09:33)
A další : ŽENSKÁ BEZ PR*ELE JE JAKO VESNICE BEZ KOSTELA.
 Federika 


Re: Re: další přísloví na uklidněnou 

(25.1.2006 13:21:28)
a taky italské přísloví:

"velká prdel, základ rodinného štěstí"...
 mamina 
  • 

velké díky 

(25.1.2006 14:31:24)
totálně mě naštval manžel, dítě zlobí a já si připadám, jako nemožná mamina a ještě více nemožná manželka. Brouzdám na netu a pak si přečtu tento článek. Smíchy jsem brečela, moc děkuji

XXL-mamina
 mamina 
  • 

velké díky 

(25.1.2006 14:33:17)
totálně mě naštval manžel, dítě zlobí a já si připadám, jako nemožná mamina a ještě více nemožná manželka. Brouzdám na netu a pak si přečtu tento článek. Smíchy jsem brečela, moc děkuji

XXL-mamina
 Klara 
  • 

Pekne 

(25.1.2006 15:30:21)
Moc pekne, docela jsem se nasmala a neco mi to pripomnelo. Ja jsem 8 let po porodu (nekojila jsme) a stale se snazim zhubnout dle svych predstav,bohuzel marne, a to nejim sladke (nechutna mi), drzim dietu a pravidelne cvicim. Moje telo proste stagnuje a tuky nechteji ode me odejit. Nakupy obleceni take povazuji za nutne zlo a kdyz mi manzel nabizi dziny, do kterych se ve finale nevejdu,tak bych vzteky brecela. Ale snad jednou....ale to fakt nevim co by se melo stat, abych ja zhubla.
 Alenka 
  • 

Myslím že nic není ztraceno 

(25.1.2006 16:13:50)
já bych se dle vlastní zkušenosti s hmotností nesmiřovala - já narozdíl od pisatelky s váhou bojovala už před těhotenstvím, za těhotenství jsem přibrala 4 kg (dle výživových rad lékařů), a teď mám naopak ještě o 9 kg méně než před těhotenstvím, a to mám 10 měsíčního chlapečka. Chodím do poradny pro hubnutí, a moc mi to pomáhá....Ale moje zkušenost bohužel praví, že čím déle zafixovaná kila, tím hůře jdou pak dolů. Určitě to půjde, fandím pisatelce. Každopádně s ní souhlasím, že názvy typu Otylka jsou ponižující.
 aknelop 


chacha 

(25.1.2006 21:56:46)
Díky za zpříjemnění dnešního večera, duím se tu smíchy a úplně se v tom vidím. Dokonce se Ti povedlo pozvednout mínusové sebevědomí...alespoň pro těchto pár minut, strávených u Tvého článku. Měj se, přeji příjemné hubnutí a těším na Ty naše pyšně zdvihlé brady u kočárku...
 aknelop 


chacha 

(25.1.2006 21:57:38)
Díky za zpříjemnění dnešního večera, dusím se tu smíchy a úplně se vtom vidím. Dokonce se Ti povedlo pozvednout mé mínusové sebevědomí...alespoň pro těchto pár minut strávených u Tvého článku. Měj se, přeji příjemné hubnutí a těším na Ty naše pyšně zdvihlé brady u kočárku...
 Modrobílá 


Re: chacha 

(26.1.2006 11:38:49)
Moc hezky clanek, strasne jsem se zasmala a uplne v nem poznavala sebe. Pred hormonalni lecbou vaha 55 kg, po ni 65, pak tehotenstvi, prvnich 7 mesicu jsem pribirala podle tabulek, posledni 2 tydny jsem nabrala 12 kg - voda ... do porodnice jsem pri vysce 165 cm sla s vahou 93 kg :-(( 3 dny po porodu uz jen 82, dite melo 3,5 kg, takze opravdu hodne z toho byla voda, na konci sestinedeli jsem vazila 70 kg. Dnes 7 mesicu po porodu vazim porad na gram stejne, kojim o sto sest, syn dostava prikrmy pouze v dobe obeda, trosku zeleniny, pak chce dokojit. Kojenim jsem taky nezhubla ani deko. Ale verim, ze pro syna delam to nejlepsi, vahu sice porad resim, ale jsem stastna, ze mam krasne, vytouzene dite.
 Barča, 2 děti 
  • 

XXL není žádná velká velikost 

(26.1.2006 12:26:55)
článek je úžasný. A z velikosti XXl si nedělej hlavu. To se nám jenom obchodníci snaží vnutit ideál šílené hubenosti. Musím konstatovat, želikost XXL mám i při svých 68 kg a 178 cm výšky. Mám pocit a i ostatní tvrdí že nejsem tlustá, ale mám 122 cm přes prsa, a zkus se podívat, jaká velikost to podle výrobců oblečení a obchodníků je. Dostala jsem se do stavu, že nemá smysl chodit do obchodů s oděvy, protože to jsou jediné okamžiky, kdy mě opustí dobrá nálada, a radši jsem se naučila šít. Během pár let jsem se vycvičila tak, že na sebe šiji lépe než profesionální švadlena.
Jinak si ale zkus zajít na endokrinologii, jestli nemáš sníženou funkci štítné žlázy.
 Pavla 
  • 

Vím jak na to... 

(26.1.2006 20:20:43)
Myslím, že každá z nás má někdy pochybnosti o své váze, ale já vím jak na to. I já jsem patřila mezi otylky a dlouho zkoušela všechno možný jen aby ubylo pár kilo. Poté mi kamarádka poradila kurz STOBu. Naučili mě tam rozeznávat co a kdy můžu jíst, pár nenáročných cviků na tzv. problémové partie a hlavně jsem si srovnala svou narušenou psychiku. Naučila jsem se jíst pravidelně několikrát denně a každý měsíc jsem o nějaký ten gram lehčí. Za poslední rok mi ubylo 16 kilo a to se člověk hned cítít lépe.
 auiouúé 
  • 

huip 

(26.1.2006 23:28:29)
g,Ł÷÷,lů
 helena, dva kluci 
  • 

Směji se nahlas  

(27.1.2006 9:10:53)
AU !Sedím v práci! A u počítače se nemám co smát.... Snad mě ten záchvat nebude stát místo , koukají na mě blbě. Všechno kolegyně po porodu, již nekojící, nezhublé.. že bych jim to dala přečíst ? ˇUžasně napsáno... Nečtu reakce abych si nezkazila tu nádhernou chuť na patře.. Helena
 Gábina syn 4 roky 
  • 

pohoda, klídek.... 

(27.1.2006 12:36:04)
Já v těhotenství nabrala 20 kg, porodem, zhubla 5kg, v šestinedělí přibrala dalších 15kg. Jak nevím ( žrala jsem jak odvázaná). Suma sumárum 30 kg víc než před porodem. dělala jsem psí kusy a nezhubla. Dala jsem se do kursů STOB a nezhubla. Ale díky kursům jsem se paradoxně zabydlela v přesvědčení, že mi je takl vlastně fajn, že jsem spokojená a hubnout nepotřebuji. O:)))))To trvalo celkem rok, to moje přesvědčení, že mi je fajn-a pak najednou v naprosté pohodě jsem začala hubnout.Trošku jsem se snažila, ale žádá křeč. prostě jsem přestala žrát a začala jsem jíst. Výsledek za rok 25 kg dole. v loni jsem si koupila kolečkové brusle( ve svých letech blbnu), a i zimní brusle, změnila šatník. Rok mi váha stagnovala, když jsem se snažila zhubnout dalších 10kg. No a když jsem se hodila zase do klidu, že jsem vlastně spokojená-už zase hubnu. Pomalu, ale jistě, tak 1kg měsíčně. Ale už jsem se přinutila jezdit 3x týdně doma na rotopedu, a včera jsem si koupila pěkné tepláky a tričko a vyrazím na aerobik. Už mi nevadí ty vyhublé hopsající anorektičky.........( až porodí třeba taky budou mít povadlá prsa, pneumatiku na břiše a celulitídu)
 Katka 
  • 

U mě to bylo naopak 

(27.1.2006 12:52:08)
Já jsem se musela pořád s jídlem držet, abych vypadala celkem normálně. A jak jsem poznala svého manžela, hodila jsem se do klidu a začala jsem jíst. Ne moc,prostě normálně, což u mě nebylo zvykem. Za dva roky co jsme spolu, jsem přibrala asi dvacet kilo před těhotenstvím a v těhotenství dalších 14. Teď ani nemám odvahu vlézt na váhu. Možná by se strhla. Jsem úplně na začátku svého hubnoucího snažení.
 Miri30 


Bomba!! 

(27.1.2006 14:56:47)
Bellano, skvělé, moc se mi líbí Tvoje příspěvky, Tvůj styl psaní. Výborně jsem se pobavila.
M.
 Dooly. 


kojit = zhubnout? hahaha 

(27.1.2006 21:31:09)
ahojky,

potesim te svou troskou..

Hubla jsem prvniho pul roku,kdy kojeni,materstvi a vse bylo pro mne nove.
Ted jeste stale kojim sveho 20m syna.Mam o 5kg vic nez kdyz jsem prisla z porodnice!! a syn nosi bryle +1,5dioptrie.

Liga mini,zivot meni:)
 Makak (jedno dvouleté dítko) 
  • 

Válka proti špeku 

(27.1.2006 22:47:28)
Mila Belano, tvuj clanek me potesil i pobavil. Jako bych ho psala slovo od slova sama. Ve vsem mas pravdu (nejpovzbudivejsi je to arabske prislovi!), citim to naprosto stejne a mam uplne stejnou zkusenost. Uz jsem se smirila s faktem ze patrim mezi zeny celozivotne bojujici s demonem jmenen ŠPEK. Nevadi mi plnostihlost-dokonce se tak citim dobre,ale obezita rozhodne ano. Myslim si ze clovek by mel byt sam ze sebou spokojeny,nehlede na tabulkove doporuceni idealni vahy. No a pokud neni,tak ze sebou zacit neco delat. Ja jsem se letos vyvarovala novorocnomu predsevzeti a pro jistotu zacala s hubnutim o dva tydny pozdeji (to az byly dojezeny zasoby cukrovi...) a tak ted chodim 1-2x tydne cvicit a snazim ze neprekrocit denni spotrebu kalorii nad 1000 Kcal.Presto vsechno se ale valne vysledky nedostavuji, a to me na tom depta nejvic. Ted se snazime o druhe dite a to budu zase ztracena...(tedy vahove).Slibuji si, ze hned po druhem sestinedeli se mi to uz urcite podari shodit a skoro tomu i verim.Jako realista si myslim ze je to nutne, nebot to ma vliv na me sebevedomi (a to nejsem zadny zakomplexovany tip,ale predstava ze me uvidi v teto podobe napr. nekdo z mych spoluzaku ze stredni skoly je strasidelna), dale to je do jiste miry sexualni apetit/výkon (jinak se clovek prohne s 62 kg a jinak z 80 kg) a pak zajiste na ziskani slusneho pracovniho mista (myslim ze lide s viditelnou nadvahou pusobi jako necilevedomi a nezrizeni cvalici, kteri si nevi rady ani sami ze sebou natoz pak s resenim "firemnich" problemu)...a fakt zacit co nejdrive, nejlepe nez budu v prechodu a bude to jeste horsi nez ted. A taky at si ten mladistvi, neodolatelny vzhled jeste "uziju"!Zacinem silne uvazovat nad prihlasenim se do programu STOP OBEZITE, vsechno to neni o momentalni diete, ale o nauceni se jinemu zivotne-stravovacimu stylu, coz je mentalni blok v me hlave.Trenera do posilovny uz mam...Hura do toho, treba se to trochu pohne!
 Hanka, syn 5 měsíců 
  • 

Jako vždy skvělý článek 

(27.1.2006 22:50:00)
Bellano, stejně jako už někdo přede mnou v reakci na některý z dřívějších článků Ti doporučuju vydat články knižně. Hltám každý Tvůj článek a ohromně se nad ním bavím, protože mám cca o 1 měsíc mladšího syna, než je Tvoje Agátka a vždycky se minimálně v 50% článku najdu, jen bych to asi neuměla sama tak vtipně napsat. Jediné, co minejde do hlavy, je, kde bereš čas na psaní:-))) A taky chuť, já v těch pár hodinách volna v noci radši spím, nebo se o to aspoň pokouším - dnes je to výjimka:-)Všechni mi od začátku tvrdili, že teď už to bude jen lepší... Momentálně je situace taková, že v noci (počítáno od cca 21:30 hod, kdy syn s definitivní platností usne - resp. usíná asi ve 21 hod, ale po půlhodině většinou ještě zapláče a po zvednutí ve spánku krkne - do cca 6 hod ráno) kojím 3x a k tomu 1-2x s dudlíkem konejším bolavé bříško. K Vánocům jsem ale od něj dostala dárek - přesně 7 dní prospal celé noci (to ovšem ještě usínal později, mezi 21:30 až 22:30). Já blázen jsem si tehdy myslela, že už je to napořád...
 Makak (1 dvouleté dítko) 
  • 

Válka proti špeku 

(27.1.2006 22:56:17)
Mila Belano, tvuj clanek me potesil i pobavil. Jako bych ho psala slovo od slova sama. Ve vsem mas pravdu (nejpovzbudivejsi je to arabske prislovi!), citim to naprosto stejne a mam uplne stejnou zkusenost. Uz jsem se smirila s faktem ze patrim mezi zeny celozivotne bojujici s demonem jmenen ŠPEK. Nevadi mi plnostihlost-dokonce se tak citim dobre,ale obezita rozhodne ano. Myslim si ze clovek by mel byt sam ze sebou spokojeny,nehlede na tabulkove doporuceni idealni vahy. No a pokud neni,tak ze sebou zacit neco delat. Ja jsem se letos vyvarovala novorocnomu predsevzeti a pro jistotu zacala s hubnutim o dva tydny pozdeji (to az byly dojezeny zasoby cukrovi...) a tak ted chodim 1-2x tydne cvicit a snazim ze neprekrocit denni spotrebu kalorii nad 1000 Kcal.Presto vsechno se ale valne vysledky nedostavuji, a to me na tom depta nejvic. Ted se snazime o druhe dite a to budu zase ztracena...(tedy vahove).Slibuji si, ze hned po druhem sestinedeli se mi to uz urcite podari shodit a skoro tomu i verim.Jako realista si myslim ze je to nutne, nebot to ma vliv na me sebevedomi (a to nejsem zadny zakomplexovany tip,ale predstava ze me uvidi v teto podobe napr. nekdo z mych spoluzaku ze stredni skoly je strasidelna), dale to je do jiste miry sexualni apetit/výkon (jinak se clovek prohne s 62 kg a jinak z 80 kg) a pak zajiste na ziskani slusneho pracovniho mista (myslim ze lide s viditelnou nadvahou pusobi jako necilevedomi a nezrizeni cvalici, kteri si nevi rady ani sami ze sebou natoz pak s resenim "firemnich" problemu)...a fakt zacit co nejdrive, nejlepe nez budu v prechodu a bude to jeste horsi nez ted. A taky at si ten mladistvi, neodolatelny vzhled jeste "uziju"!Zacinem silne uvazovat nad prihlasenim se do programu STOP OBEZITE, vsechno to neni o momentalni diete, ale o nauceni se jinemu zivotne-stravovacimu stylu, coz je mentalni blok v me hlave.Trenera do posilovny uz mam...Hura do toho, treba se to trochu pohne!
 macík 12 a 1/2 roků 
  • 

xxl 

(28.1.2006 20:45:58)
ahoj bell,musím ti poděkovat,protože jsem se tak dlouho od srdce nezasmála jako u tvého článku.Jako bych viděla sama sebe.Jsem ráda,že nejsem sama s tímto problémem.Už jsem z toho měla párkrát depku.Od porodu mám stále 10kg navíc,nejde to ani dolů ani nahoru.Ty kila mě ani tak zjevně nevadí jako to břicho co mi zůstalo,jelikož jsem přibrala 24kg a vše bylo jen v bříšku.Taky jsem odvedla výkon 4,80 živá váha!!A názory těch co psaly že jsme se přežíraly mě teda dost urazily.Co jsem si přečetla články jiných maminek,plně věřím,že to po kojení dáme dolů a když ne,tak hlavně že jsme my i naše naše děti zdravé.
ahojky a držme se v š e ch n y b o u b e l k y ! ! ! ! !
 Květa (klarka 4roky, brisko 24tt) 
  • 

Jako o me 

(28.1.2006 21:29:08)
Super clanek. Kolem me taky vsechny kojenim hubly a ja naopak. Nabrana kila se mi podarilo shodit az po 3,5letech od porodu, nacez jsem znovu tehotna....Tak se mam zas na co tesit.Predsevzeti a plany mam tentokrat jine,nez u prvniho tehu, ale priroda si stejne udela co chce....Hlavne, ze jsme zdrave my i nase mimina. Me rika mamka prozmenu:zenska bez brucha je jak hrnek bez ucha...
 Petra, Adélka 5měsíců, Sára 7let 
  • 

Kila  

(29.1.2006 12:43:52)
Ahojky, s kilama v těhotenství mám sve zkušenosti a pravda né moc dobré.
Mám 2 dcery a při obou jsem přibrala 30kg, byla jsem jak slůně :-)
Není to nic příjemného, ale každá jsme jiná, někdo si přibere max. 13kg a někdo se holt prožere ( jak tady někdo poznamenal ) až na 30kg.
Včera bylo malý 5 měsíců, když jsem šla rodit měla jsem 102kg a dnes mám 82kg, jěště 12kg a jsem na své váze. Podotýkám že bohužel se mi nezadařilo kojit ( což jsem nesla velmi špatně ) a od 2 měsíce jsme na sunaru. Kila jdou dolů sice hůř, ale zase si řikám že jsem 30 kg nabrala za 9 měsíců a nemůžu chtít zázraky, ale i tak to jde.
Takže ať jsme tluté nebo hubené, ty zdravé dětičky nám za to stojí :-)))
 Katka 
  • 

Re: Kila  

(29.1.2006 12:49:04)
Jen jsem se chtěla zeptat, jestli pro to hubnutí něco musíš dělat, nebo ti to jde samo?
 Petra, Adélka 5měsíců, Sára 7let 
  • 

Re: Re: Kila  

(29.1.2006 12:57:30)
No upřímně, že bzch se musela ňák moc omezovat, to né, když mám chuť na sladký tak si ho taky dám, ale měla jsem to takhle i u první dcery.
Pravda je ta že o pevnym těle si zatim můžu nechat jen zdát, ale až bude víc času tak se chystám jěště do fitka, no uvidíme
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Kila  

(29.1.2006 13:03:26)
Já jsem přibrala "jen" 14kg. Ale jak už jsem psala, přibrala jsem dost už před těhotenstvím. Hodně jsem splaskla po porodu. Byla jsem dost oteklá. Ale na váhu se bojím vlézt. Když lezu z vany a vidím se v zrcadle, chce se mi brečet. Přes poctivé mazání mi břicho strašně popraskalo a k tomu tuku se přidal ještě značně povadlí efekt.
 Petra, Adélka 5měsíců, Sára 7let 
  • 

Re: Re: Re: Re: Kila  

(29.1.2006 13:17:18)
Milá Katko těch 14kg je krásných, taky jsem měla v plánu že u druhého těhotenství pojedu podle tabulek, ale bohužel :-(
No před 14 dny jsem si koupila ve výprodeji kalhoty vel. 42 a nejsou mi, ale jsem rozhodnutá do nich zhubnout a tak si je naivně každý den zkoušim a stále nic, ale aspoň ňaká motivace.
No a ta další motivace je ta, že od března začneme s Adélkou chodit plavčit tak doufám že do té doby se mi podaří taky něco schodit :-)))
A váhu mám stále na očích a každý den ráno na ní vlezu a když mi ukáže byď jen o 0,5 kg míň tak mám hned lepčí náladu, tak se jí neboj :-))), hele furt lečí váha než zrcadlo, do toho radši nekoukám zase já :-)))
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Kila  

(29.1.2006 13:41:43)
Já už jsem z nakupování menších velikostí vyléčená. Mám půl skříně malých věcí, které jsem na sobě nikdy neměla. Moc bych chtěla zhubnout na svou původní váhu. Vždycky jsem měla tak 70 -80 kg (po dietě a před dietou). 80kg byla vždycky hranice, která mě donutila držet dietu. Teď ani nevím kolik mám, ale je to přes sto kilo. Úplně se za to stydím. S jídlem se hlídám, něco sladkého si dám jen když už nemůžu vydržet. Taky bych chodila plavat, ale nechci nikoho vystavit šoku při pohledu na mé tělo v plavkách. Je mi to líto kvůli malé, ale já bych se studem propadla a nic bych z toho neměla.
 Rendísek 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kila  

(29.1.2006 14:58:16)
Ahoj Katko,mám stejný problém s váhou.Nejsi z Prahy?žebychom spolu mohli začít sportovat a hubnout?Jinak se k tomu nedokopu.
 Katka tři děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kila  

(29.1.2006 15:17:25)
Taky patřím mezi ty bojovníky s kily!!!Dnes po třech dětech mám 75 kg. Mívala jsem za svobodna i 55 kg, to už nikdy mít nebudu, ale těch 59 kg by bylo krásný!! Věřím tomu a nevzávám to!! nyní mám 7 týdenní holčičku. Mám stejně jako před těhotenstvím, ale ty kila jsou z předchozího těhotenství. Jdu do toho už týden myslím na to co jím a snažím se jist do 18 hodin. Kilo a půl je dole, chce to vydržet a já věřím, že ten boj jednou vyhraju! Musím ho vyhrát, protože chci ho vyhrát!!!Holky bojujme!! Běžte do toho, léto je ještě daleko, ať jsme pěkné v letních šatičkách!!Boj vyhrajeme! Nevzdáme se!!!

Boji zdar přeje Katka
 Alča 
  • 

taky nevím, z čeho přibírám... 

(29.1.2006 19:31:56)
Tak jsem si přečetla článek a přijde mi to, jako kdybys sesumírovala můj příběh. Asi to "nehubnutí" při kojení bude právě o té nepravidelnosti v jídle, věčném nedostatku spánku a energie a pokusech udržet se aspoň v trošku fungujícím stavu tou spoustou sušenek, čokolády a pokusy o teplé jídlo třeba prostřednictvím ohřátého párku. A pak kilča pěkně běží nahoru, ačkoliv je mamina hotová. Při představě dodržování jakéhokoliv pravidelného režimu, cvičení,... se málem sypu, jo vlastně jednu pravidelnost mám. Když se mi podaří konečně na chvilku malou uspat, dostanu šílený, tzv. vlčí hlad a sním všechno, na co přijdu.
 Eva + Vládík 10/03 
  • 

Kila jsou dole, ale štíhlý pas chybí 

(29.1.2006 21:48:28)
Milá Bello,
také ti děkuji za krásný článek. Čtu všechno od tebe a vždy se nahlas směju. Jsi super.
A k těm kilogramům - já jsem teď po 2 letech od porodu konečně zhubla na svou předtěhotenskou váhu, ale ouha, zůstaly mi centimetry v pase. Je jich tam navíc rovnou 8. Takže se také do žádného oblečení nevejdu. Tudíž znám dobře Tvé "deprese" z malých kalhot. Ale už to také beru s nadhledem - kalhoty mi visí ve skříni a já nakoupila pár nových. A právě z jejich nakupování mám super zážitek: Když už jsem si zkoušela třetí kalhoty, všechny o číslo větší, než jsem měla původně, a žádné jsem stejně nezapla, můj malý neposeda Vladimírek s velkou radostí zavolal: "Pincezna, maminka pincezna." Takže doufám, že pro své dva chlapy budu princeznou i s pár kily navíc. A ty také, protože jsi super a jsi velmi vtipná.
 Jindra 
  • 

:-) 

(29.1.2006 22:27:58)
Velmi vtipně napsané - i když věřím, že to občas veselé není. Moje manželka (5 let a 15 měsíců - stále kojená) také trošku přibrala a měla (a obščas má) podobně chmurné myšlenky.
Když ji to popadlo moc, tak jsem jí připomněl, že má dvě zdravé děti (a mne a spoustu dalších prima věcí :-) okolo sebe a není důvod pro chmury.
A snad to funguje.
Tak ať to funguje všem, kteří si nepřipadají tak atraktivní, jak by si představovali :-)
 Raduna +Nikol a Matěj 06/05 
  • 

Re: :-)Kila 

(30.1.2006 0:00:17)
Díky za úžasný článek.Skvěle jsem si početla.
Pro Janu - váha podle tabulek je úžasná,ale já se do nich ani jednou nevešla.Před 18lety při prvním těhotenství jsem přibrala 7kg,nejedla jsem ale žrala.Po porodu svých 59 a po půl roce kojení při výšce 172,52kg.Módní
výstřelek MRKVÁČE to byla katastrofa.Vypadalo to,jako když jdou jen kalhoty.A to nemluvím o propadlém obličeji a všude trčících kostech.
Váha šla naštěstí ale rychle nahoru a já byly opět spokojená.
Další těhotenství už znamenalo problém.Normálně to nešlo a hormony zapracovaly.Než jsem přišla po IVF do jiného stavu už to bylo 67kg.No na přibírání s dvojčaty tabulka není.Bože jaké neštěstí.Já se vešla do tabulky pro monomaminy.Přibrala jsem 13kg.Po porodu 67,dva měsíce kojení 65,no a za dalších 5měsíců už mám 69.Jenže já ráda jím bohožel jsem i docela pohodlný tvor.NE že bych nnikdy nesportovala,ale teď na to není čas.TAk to stále odkládám a říkám si už by byl čas začít něco dělat,...
Takže všem nám přeji úspěšný boj ale především zdravé a spokojené děti
 Peta 2 holčiny 
  • 

znám to 

(30.1.2006 0:35:19)
Ahoj,mám podobnou zkušenost.v prvním těhotenství jsem se ze 60kg dostala až na 110kg.Něco strašnýho to si neumíte ani představit co jsem prožívala díky panu doktorovi kterýmu vůbec nebylo divný že tak strašně tloustnu.Až v porodnici kam jsem šla o 2měs.dřív zjistili že mám cukrovku a že jsem měla už dávno brát inzulín.Po 3letech opakovaných diet jsem se dostala na 75kg a šup další těhotenství to už bylo jen 30kg nahoře bez cukrovky.A zase hubnu už jsem zkoušela i zlaté vajíčka dostala jsem asi 7kg dolů ale ozval se jojo efek a je to zpátky.Je to sranda pořád dokola tak jsem se nechala přemluvit a začínám chodit do posilovny s kamarádkou která má asi 52kg i s postelí tak to budeme dvojka.Říkám si když už nepomůže ani toto tak se dostanu aspoň z baráku.Jak říká pani doktorka třeba při třetím těhotenství přibereš normální váhu.Já se usměju a jen dodám třetí rozhodně nebude teď už se budu do konce života věnovat dietám.Hi?Tak hlavu vzhůru říkám si hlavně že ten můj mě má rád takovou jaká jsem.Jen doufám že mu to vydrží a že spolu zestárneme.Papapa
 Katka,Kačenka 4měsíce 
  • 

Kojení a kila 

(30.1.2006 10:58:15)
Ahoj Bellano,chtěla bych ti poděkovat za tvé příspěvky.Vždy se u nich pobavím a určitě nejsem sama.Já patřím k těm šťastným,díky kojení mám o 5kg méně,než jsem měla před otěhotněním.Což neznamená,že jsem se sebou spokojená,my ženský si vždycky něco najdeme.Přeju hodně štěstí ať ti maličká dělá jen radost.Budu se těšit na další články.Katka
 Lenka 
  • 

super 

(30.1.2006 11:59:05)
Fakt super článek, málem jsem se počůrala smíchy. Díky moc za tyto články, obdivuji a smekám. Lenka
 Lenka 
  • 

super 

(30.1.2006 11:59:18)
Fakt super článek, málem jsem se počůrala smíchy. Díky moc za tyto články, obdivuji a smekám. Lenka
 Maki, syn 17m. 
  • 

Tak trochu podobně 

(31.1.2006 13:55:58)
Když jsem byla v prvním trimestru těhotenství, skoro jsem ani nepřibrala - začínala jsem na své "zimní" váze, tak jsem měla radost, že to snad zvládnu alespoň do +14 kg, jelikož mě ani nenapadlo, že bych mohla patřit do skupiny pod +10 kg. Jenže jak se blížil porod a přišlo horké léto, začala jsem otíkat a tloustnout - když jsem se přehoupla přes +20 kg, měla jsem už termín, ale rodila jsem skoro 14 dní po, tak se ještě něco nabalilo. Po porodu a nějakém týdnu jsem sic váhu "sundala" asi o cca 15 kg a po půl roce to vypadalo i na těch 20, ale pak se část vrátila a mám teď stabilně asi 3 či 4 kg navíc a nejdou dolů. Je fakt, že finišuju se školou, tak zrovna moc necvičím, a těch pár kilo by mě ani trápit nemuselo, i když je taky dost věcí, co neobleču... Jenže... líbilo by se mít alespoň zpět svou postavu (nebyla jsem nějak extra štíhlá), nemusela bych být štíhlejší než dřív, jako maminky v mém okolí. Teď to ale nějak nejde, tak se aspoň snažím, abych i přesto nebyla žádnou zatrpklou ženskou, ale aby stále se mnou byla sranda a budila dojem, že mi teprve bylo 20. A Tvůj přístup se mi líbí, takže určitě budeš patřit mezi ty prima ženy s nějakým tím kilčem navíc, a ne mezi ty nepříjemné vyhubliny (existují ovšem vyjímky v obou skupinách). Přeji Ti hodně radosti ze života!!!
 Radka + Julinka 9/03 


Nejste v tom sama 

(1.2.2006 12:25:31)
Bohu žel ani já nepatřím k těm šťastným maminkám, které kojením zhazují jeden přebytečný kilogram za druhým.
Teď čekám druhé miminko a tak jsem už teď, na začátku těhotenství, vystresovaná, kolik mi toto těhotenství přinese "bonusových" kilo navíc.
Přistupuji k tomu podobně jako vy. Manžel mě nijak nekritizuje, já mám pozitivní přístup ke svému - prostorově náročnějšímu - tělu a obelhávám se představou, že až porodím druhé miminko, tak ty kilogramy odejdou pryč a já zase budu štíhlá holka!
 makca1 


agata 

(1.2.2006 14:37:48)
moc rada ctu prispevky maminky Agaty. sama jsem pred 25 dny porodila Agatku a musim rict, ze se s vama uplne ztotoznuji. clanky co ctu jsou psane jakoby na nas, moje Agata je krikloun, musim ji porad nosit, jsem nevyspana, znicena a z postavy XXL mam taky depku. jen me uklidnuje, ze snad po nekolika mesicich prestane mala tak rvat, teda aspon jsem to vydedukovala z vasich prispevku:-)
tak at se vam i dceri dari a dal nas zasobujte svymi prispevky, moc se mi libi.
Makca
 Tereza,2 kluci 
  • 

Nejsi v tom sama 

(1.2.2006 20:56:49)
Ahoj Bellano! Mluvíš mi z duše a jestli tě to aspoň trochu potěší, nejsi v tom sama. V těhotenství s dvojčaty jsem sice přibrala jen kolem 14 kg, z kterých mi porodem ubyly pouze 2 - přitom jen součet váhy dětí byl 5kg + placenta, plod. voda apod. Kojila jsem je oba plně 6 měsíců a jedlíci to byli pořádní, 2 měsíce jsem se téměř nevyspala, na jídlo moc času nebylo, ani na sladkosti (na kterých jsem závislá) nebyl čas. Dlouhé procházky s kočárem znám též - 2x denně 2 hodiny rychlým tempem (s dvojitým nákladem), aby aspoň chvíli spali. Ze závistí jsem pozorovala své kamarádky, které kojily jen jedno dítě, někdy i jen částečně, a stále hubly. Kojila jsem je do 18 měsíců, tak 3-4x denně (nebo spíše v noci) a jediný efekt byl až po odstavení, přibrala jsem asi 4 kg, kterých jsem se nezbavila dodnes. A to se sportu nevyhýbám - v jejich 3 letech jsem např. v létě na chalupě denně ráno běhala 2 km, odpoledne jezdila na kole (v Podkrkonoší - samé strašné kopce), za léto jsem najezdila 700 km. Což o to, fyzičku jsem měla vynikající, manžel jezdící za námi o víkendech poprvé v životě zůstával v kopcích hluboko vzadu. Nicméně váha v září po návratu do Prahy ukázala méně jen o 1kg!!! Ještě jedna obdobná: denně jezdím na rotopedu 30 min a pak ještě cvičím - váha se nehne. Kamarádka si koupila rotoped,asi po měsíci mi volala, že jezdí 3x týdně a má dole přes 3 kg. Už jsem se s tím smířila, že předtěhotenské oblečení asi nikdy neobléknu, ale přece jen, stále ho mám schované. Třeba se někdy stane zázrak.
 mamina 
  • 

Hurá, já kojením zhubla 

(3.2.2006 19:15:25)
Bravo!!! Moc jsem se pobavila, opravdu pěkný článek, hodně z něj jsem také prožila, jen s tím rozdílem, že já jsem opravdu při kojení hubla. Bohužel, nyní, když kojit přestávám, váha zase stoupá - pomóc!!!
 hejásek 


Do třetice 

(4.2.2006 22:46:59)
Příspěvek je úžasný a až na to, že je nám někdy k pláči z našich XXL, pobavil mne. Je pěkné psát o věcech nepěkných a vidět, že v tom nejsme samy. Že by tím nějaké to kilečko ubylo?I když pro nás je úspěch považován v desítkách kilech. Před 10 lety jsem se poznala s mým manželem.To jsme úspěšně měla po shozených 20 kilech a chlubila se 56 kg a velikostí 38. První úspěch - zkombinovala jsem, co se dalo a nedalo - přestala jsem sladit kávu a čaj, zkusila dělenou stravu, hodně pila vody, běhala jsem před zrcadlem na místě, jedla jsem do 17 hodiny, "jedla" jsem jídla, ke kterým mám odpor. Úspěch do půl roku. Po roce návštěv u manželových rodičů a poctivé venkovské stravě 13 kg nahoru za rok. První těhotenství + 22 kg. Po půl roce druhé těhotenství, stihla jsem shodit 11 kg a nabrat 11 kg. Při honičce a neustálém kojení obou dětí, váha skákala dolů a nahoru a než jsem otěhotněla potřetí s váhou jak na konci druhého těhotenství. Do porodnice jsem se dokulila s 13 kg navrch a stala se metráčkem se 104 kg. Celkem rychle jsem porodní kila shodila a postupně při věku 18 měsíců nejmladšího syna kila jdou nahoru. Před dvěma týdny jsem si řekla STOP, když váha měla do stovky dvě kila. Mám 4 kg dolů a velkou naději, jaké krásné oblečky budu nosit v létě,ale břicho odhalovat nebudu (1. dítě mi popraskalo boky, 2. dítě spodek břicha, 3. dítě vrch břicha), ani prsa - jsou stále kojící.Jsem vdaná 7 a půl roku a bilancuji: 2 a čtvrt roků těhotenství, celková doba kojení sečtená je 4,5 roků. A kila přibývají i z vody a pouhého pohledu. Tak všem držím palečky a posílám naše kila někam do Afriky a v létě všem ukážem! Chci ještě jedno miminko, chci mít krásné těhotenské oblečení a chlubit se bříškem. Počkám. Teď břicho ukrývám pod XXL oblečením, vypadám jak těhotná netěhotná. Tak snad příště s pár kily dolů!
 wellnesska 


Re: Do třetice 

(5.2.2006 10:04:14)
Ahoj, vidím, že tenhle problém tíží hodně z nás. Znám řešení a můžete ho mít na dosah ruky - (kdo opravdu chce a je skutečně rozhodnutý). Představte si, že máte svou vytouženou postavu a už se nemusíte trápit s těmi kily navíc. Mám to vyzkoušené, sama jsem shodila před otěhotněním a navíc jsem měla jistotu, že jsem zdravá a připravená na příchod miminka. Teď v těhotenství nemám vůbec žádné zdravotní potíže ani chutě. Mám výbornou náladu a cítím se opravdu skvěle. V květnu se nám má miminko narodit a už se na něj oba moc těšíme. A víte na co se také těším? Po porodu si budu moct úplně lehce shodit nabraná kila a vytvarovat postavu podle mých představ. VY MŮŽETE TAKY :) RÁDA VÁM PORADÍM.
 vlenka 
  • 

fakt vyborny clanek 

(8.2.2006 22:34:52)
neda mi to nenapsat,jak vyborne jsem se pobavila a nahlas zasmala pri cteni tohoto clanku...
 Dana 
  • 

také jsem naletěla 

(12.2.2006 13:50:52)
Ahoj,

vtipný článek. Také jsem naletěla na ten blábol, že kojením se zhubne. Většinou jsem problémy s váhou neměla a teď také žádné výrazné nemám, ale dokud jsem kojila (10 měsíců), tak jsem spíš bobtnala a tloustla. Hubnout jsem začala až když jsem kojit přestala a pak už to šlo. Pevně doufám, že je kojení pro mimi zdravé, protože jinak je to jen příšerný zážitek k ničemu dobrý.
 Zuzana 
  • 

Opacny problem 

(16.2.2006 19:32:05)
Ja mam opacny problem.Merim 173 cm a pred tehotenstvim jsem vazila 57kg.Pocas tehotenstvi jsem pribrala jenom 8kg - nevim cim to bylo - je pravda,ze jsem se neprejidala a nikdy jsem nemela vyslovene chut na sladke a pod.Mela jsem i male brisko-cele tehotenstvi,ale nikdy jsem nemela zadny problem a tehotenstvi probihalo v pohode.Doktorka mi tyden pred porodem rekla ze mimi je male.Terezka se narodila uplne zdrava- 3550g a 52cm - byla fakt velka.Domu jsem z porodnice odchazela se 60kg.Ted ma Terezka 7 mesicu a vazim 53kg.Jim normalne - snidane,obed,vecere,mezi tim nejaka ta mlsanda.Porad kojim.Cim to je ....nevim.Rozhodne nestoji se trapit ze clovek ma nejake to kilo navic.Chlap by vas mel mit rad takovou jaka jste,a mimi je to jedno - hlavne ze ma mamu,ktera ho miluje.
 JanaPK,dcera 7let a mimi 4měsíce 
  • 

Re: Opacny problem 

(20.7.2006 11:47:53)
Tak to jsem strasne rada,ze jsem nasla tenhle clanek.Uz jsem si myslela,ze jsem jenom ja prase tlusty.Ju takhle si pripadam.Pri obou tehotenstvi jsem pribrala o kolem 10-15kg a pri obou kojim.U prvniho pouze 4mesice,ale zadne extra hubnuti jsem nezaregistrovala.Zhubla jsem spis nervama,muj prvni manzel byl blb a po 4mesicich jsem prestala kojit,zacala kourit a manzel mi slibyl,ze jestli zhubnu koupi mi auto.Zhubla jsem,asi z nervu z nepovedeneho manzelstvi a koureni a nemusela jsem jist.Pilne jsem se starala o svou dcerku a auto mi stejne nekoupil.Rozvedla jsem se a byla jsem sexy mlada mamina k nakousnuti.Minuly rok jsem poznala skveleho muze,ktery me po mesici pozadal o ruku,i s mou dcerkou a v breznu tohoto roku se nam narodila dcerka cislo dve.Take jsem vsude cetla jak kojenim zhubnete.Jo,vaha pred porodem 62kg,moje normalni vaha,sla jsem rodit se 74kg,mimco naroźene tedy ve 37.tydnu a pouhych 2,84kg a take cele tehoenstvi mi bylo spatne,neprezirala jsem se a vetsinu jidel vyzvracela a i v poslednich mesicich trochu zhubla.Tri dny po porodu jsem mela 68kg a mezeru mezi stehny.A ted, 4 mesice plneho kojeni,kazde 3 hodiny jsem dobre, na vaze 69kg ale na rozmerech vic.Mam vice speku na brise,na zadku a stehnech jak kdy predtim a strasnou celulitidu i na pazich.Jsem zoufala,pripadam si opravdu jako prase tlusta a hlavne vedle sveho stihleho manzela,ktery tedy tvrdi jak me miluje a ze jsem krasna a sexy.Je to tezke,ale smirila jsem se stim,ze holt budu muset na hubnuti pockat po kojeni,jak tak koukam,tak nektere z nas hubnou,jine ne.To jsem si ale v knizkach o tehotenstvi,kojeni a miminkach neprecetla a do ted jsem si myslela,ze jsem prase nenazrane a tluste.Ted vim,ze nejsem sama.Zkousela jsem se omezit v jidle,jist jen ovoce a zeleninu,ale citila jsem se vic unavena,spava,mene energie a hlavne mene mleka.Vim,ze kdyz se navecerim a vyspim dobre mohla by mi po ranu poprsi zavidet i Pamela.A pak i po cely den je plne mleka a miminko je klidnejsi a stastnejsi.Kdyz nejim,mam prsa povadla a nenaplnena a mimi je urvane a chce krmit casteji.Takze dam si na co mam chut,telo si samo rekne co potrebuje a hubnout budu az nebudu mit materskou povinnost vuci svemu miminku,protoze vim co kojeni pro nase male znamena.A jestli nas nasi manzelove ci nasi partneri opravdu miluji,tak nas miluji takove jake jsme a za to co jsme pro ne udelali.I oni prece chteli miminko a tehotenstvi je tak velka vec,kterou by jen tak nejaky chlap nevydrzel a muj manzel mi to dava kazdy den najevo,co jsem pro neho udelala!!!!!!!
 Bara F. + I+B+A 


to znam 

(18.2.2006 22:23:59)
Cha cha, tvoje články jsou super, mám spoustu stejných zkušeností,někdy mi připadá,že popisuješpřesně to,co jsem prožila taky. Každopádně připrvnímdítěti jsem ztloustla o 23 kg a po 8 měsích najednou měla zpátky původní váhu i přikonzumaci min. jedné čokolády denně, ale ted po druhém dítěti a 28 kg jsem pořád i po 4 měsích zoufalá otylka. Ale pořád věřímv, že mě v tom tělo nenechá a začne se nějak sfukovat jako minule...:o)
 Bara F. + I+B+A 


to znam 

(18.2.2006 22:24:12)
Cha cha, tvoje články jsou super, mám spoustu stejných zkušeností,někdy mi připadá,že popisuješpřesně to,co jsem prožila taky. Každopádně připrvnímdítěti jsem ztloustla o 23 kg a po 8 měsích najednou měla zpátky původní váhu i přikonzumaci min. jedné čokolády denně, ale ted po druhém dítěti a 28 kg jsem pořád i po 4 měsích zoufalá otylka. Ale pořád věřímv, že mě v tom tělo nenechá a začne se nějak sfukovat jako minule...:o)
 etea (2 holcicky :o) 


Osvědčená dieta? Těhotenství! 

(7.6.2006 15:34:10)
Ahoj,
jsem typ matky střádalky. Ještě před mateřstvím jsem nastřádala velkou spoustu kilogramů nad-váhu. Přišlo první těhotenství a já šla k porodu o 2kg lehčí!! než před početím. Rup šup stačilo pár hodin a trošku si zakřičet a byla jsem o 15 kg lehčí nežli dřív. Dítě jsem pilně kojila a to i v době, kdy jsme očekávali druhý přírustek. Celou dobu šla váha nahoru. Po otěhotnění jsem opět vyživovala dítě ze zásob a tak i druhé těhotenství a porod rovnalo se odtučňovacímu programu(upozorňuji, že jsem byla zcela v pohodě a narozdíl od prvního těhotenství jsem ani nezvracela). Po narození druhé dcerky jsem rok kojila obě současně a když jsem první dceru v 2,5 letech odstavila, řekla jsem si, že obě musí dostat stejně a tak jsem v této bohulibé činnosti pokračovala další rok. Byla jsem aktivní matka s dvěma dětmi (rozdíl 17 měsíců), která kojila tahem (přestávka 1 týden před druhým porodem) 4 roky. Po celou tu dobu jsem úspěšně nabírala. Utěšovala jsem se představou, že přestnu kojit a vše se změní. Houby z octem! Tloustnu úspěšně dál. Nedávno jsme se s manželem dohodli, že je potřeba abych trochu zhubla. Tak se snažím otěhotnět a těším se na ty rifle, které mi koupila máma a do kterých jsem se vešla právě jen ty první dva půlroky po porodu. No nic, aspoň se neobnosí:o)).
 etea (2 holcicky :o) 


Re: Osvědčená dieta? Těhotenství! 

(7.6.2006 15:36:36)
Ty chyby jsem uviděla až v teď - rovnou se omlouvám, v tom malém okénku se to blbě čte. Houby s octem!
 táta na mateřské 
  • 

slyšíš jen co chceš 

(4.7.2006 10:23:46)
Po přečtení Tvého článku nestačím zírat kolik toho nabrečí jedna neaktivní ženská. Je milion způsobů jak se dát do "formy" ale žádný neobsahuje rezignaci a sebelitování. I když už asi nikdy nebudeš modelkou, může z Tebe být šmrncovní ženská.Chce to jen aktivní život, nepapkat na noc a vyřadit ze šatníku vytahané tepláky, upnuté elasťáky a odnaučit se sebelítosti. Tvému muži přeji, ať se Ti to vede.
 Kačaba, 2 děti 
  • 

No Tebe bych tak chtěla za manžela! 

(18.8.2006 13:21:49)
Jak můžeš vědět, jak se cítíme my matky po porodu, když nám zůstalo pár kilo navíc? Chtělo by to trochu empatie. Tobě se to mluví, když jsi v těhotenství nepřibral.
 Lodyha 
  • 

Re: slyšíš jen co chceš 

(3.11.2006 21:23:24)
Já jsem se u toho článku moc nasmála. Neřekla bych, že pisatelka brečí, jen všechno vtipně komentuje. Jsem v podobné situaci a chápu ji. Myslím, že kdo to nezažil, nepochopí. Odsuzovat a radit je tak snadné!!!!
 Vlaďka&Markétka(2) 
  • 

Re: slyšíš jen co chceš 

(7.1.2008 9:56:51)
Promiň, ale jsi obyčejný trouba (narozdíl od manžela pisatelky). Sebelítost jsem v tom nenašla, spíš jsem se u toho mlátila smíchy, protože ta holka má super smysl pro humor a dost mi to připomíná vlastní případ :-) Rozhodně ani já nejsem sebelítostivá a než být hubená a nezáživná, raději mám kamarádky jako jsem sama - oplácané, ale chytré a vtipné. Pokud chceš napsat, že by si nás - oplácané rozhodně nechtěl, rozhodně si nemysli, že toužíme po takovém "chlapákovi", jako jsi Ty. Jo a jsem vdaná (kdybys měl pocit, že musím být nutně na ocet...). Papa
 Hana, 7-měsíční dceruška 
  • 

taky nehubnu... 

(18.4.2007 8:24:42)
Jen se připojuji k výše popsaným zážitkům - taky mi bylo řečeno, že krásně při kojení zhubnu, a ono nic...Ale malá krásně roste, je dravá a manžel moje kila navíc bere také rozumně:o)
 alka  
  • 

když já tak ráda sladké! 

(18.5.2007 22:29:59)
No mému synovi je už víc než rok a z hubnutím to dost bída...když já tak ráda sladké -čokolády, sušenky oplatky - to se pak ani při kojení nehubne :-( při nákupu bílých jogurtů pro mého prcka neopomenu nějakou sladkost do košíku umístit - ke kafi :-) říkám si jen půlku a pak to sním celé...dneska jsem ulovila 3bitku - ta byla! tak mně napadá -tuhle znáte? www.feel3.cz ?
 Lenka20092006 


Re: když já tak ráda sladké! 

(5.1.2008 14:13:47)
Ahoj,
jsem moc ráda, že jsi popsala přesně moje pocity. Malýmu je 15 měsíců, ještě rád se k mámě přisaje i když k obědu sní už pomalu 3 knedlíky. Ale přesně, přišli jsme z porodnice, nevěděla jsem kde mi hlava stojí a myslela jsem si jak zhubnu. Dneska mám o 10 kg víc jak před porodem a až se synátor pustí mámina prsa, tak snad se pustím do hubnutí.
 Bartolenka + 2 andílci 


ÓÓÓ, jak moc tě chápu... 

(5.1.2008 15:29:47)
...jako bys mi brala slova z úst :-) Mám roční dcerku, je krásná a zdravá a já jsem ta nějšťastnější maminka..... jako ostatně každá z nás. Ale nepřestávám být ženou a toho času bohužel s rozměry velryby...moje kamarádka mi vždy říká, že jsem poslední číslo křehké dívenky. Nikdy jsem nebyla štíhlá éterická bytost, ale teď , po roce kojení a přibývání vážím bez pár kil to co před porodem. Kojení "nepomáhá" a na nervy opravdu zabírá jen ta čokoláda. Na vlastní žádost jsem od manžela k vánocům dostala hubnoucí kurz, kam nastupuju v úterý...těším se ! A jen pevně doufám, že pod "dohledem" na sebe budu přísnější a snad pak taky vytáhnu ze dna skříně ty scvrkklé kousky oděvů a zase je slavnostně obleču.
Přeji všem i sobě abychom měli pevnou vůli, trpělivé mažely a partnery a samozřejmě především radost z našich milovanyých dětiček.

Lenka
 Inka +4chlapi v domě 
  • 

Baculka proč ne? 

(5.1.2008 17:02:26)
Potěšila jste mě svým smyslem pro humor.Když Vám to vydrží dalších dvacet let v manželství jako mě, tak budu moc ráda, i když nebudete blonďatá hubená Bell.Já jsem se vdávala a měla jsem 49 kilo, přišel první syn a hned tu bylo 64 kilo a kde se asi vzaly? Tři měsíce po porodu mě potkal můj doktor a ptal se mě, proč tak zdrceně na něho zírám, měla jsem 42 kilo a o spánku se mi zdálo ráno, v poledne , po obědě i v noci.Píchl mi nějaké injekce, protože jsem, nemohla jsem spát,jíst, jenom jsem pila a kojila. Můj muž si mě v noci pletl s tyčkou u postele, byl jsem vyhublá až běda. Po osmi letech se narodil druhý syn a já přibrala v těhotenství 38 kilo.Ty jsem si hýčkala jako zlato. Synáček spinkal, já spinkala a kojila a jedla. No a pak přišel třetí syn a po jeho porodu jsem vážila rovných 100 kg.Jsou mu tři roky, naučila jsem ho plavat, jezdit na kole, lyžovat a manžel mě miluje, protože jsem praštěná, usměvavá, faldíky maskující máma a jeho žena a On je sportovec každým coulem.Netrápím se dietami, nemám problémy, když se podívám v televizi na Halinu Pawlovskou a miluji všechny holky , co se umí vrtět.Důležité je si držet nadhled, občas dát na ledničku nápis "Zavřeno" nebo "Nežrat" a připojit pár foteček.Dnes mám 80 kilo, čtyři chlapy doma a Všem přeji hlavně pevné nervy a zdraví a tělo si pak poradí, nemějte na sebe přehnané nároky.Začněte se pro začátek uklidňovat pohledem na pěkně rostlého chlapa(ne na čokoládu) a nemyslete při tom na jeho metabolismus!!!!Inka
 Kateřina35 


Nejsem v tom sama. 

(5.1.2008 19:02:56)
Milá Bellano, tvůj článek je nádherný a trefný. Jsem na tom podobně. Taky se trápím a nevím co s kilama. Jen ten šatník jsem obnovila dřív (netrpím fóbií z nákupů). Mám ročního syna a vážím 84 kg. Kojím jak o život ještě teď (syn je silný závislák na mat. mléku), ale váha neklesá. Kde je mých 64 kg a štíhlá postavička? Dřív jsem mohla vyjít v plavkách a ukazovat své pěkné bříško. Teď raději k vodě nechodím a maskuji se jak voják v boji. Děkuji ti za ten milý článek, který mě dodal odvahu a vrátil sebevědomí. Mám krásného a sladkého syna, co víc si přát? Manžel to snad taky přežije vždyť je to prima chlap co mě má rád. Mimochodem taky neni žádný hubeňour a já ho taky miluju. Máš pravdu proč se trápit nebo odstavovat dítě. Třeba až dokojím tak začnu cvičit a váha se malounko srovná. Ještě jednou ti děkuji a přeji ti abys dál zůstala tou milou a příjemnou maminkou Katka.
 Kassandra 


ženské airbagy 

(5.1.2008 20:39:00)
Ahoj, Katko moc pěkně jsi ten článek pochválila a já musím jen souhlasit.Šťastné úsměvy mé 5 měsíční dcerky jsou pro mne víc, než trápení ze zbyečných kil navíc.Začala jsem je sice trošku shazovat, ale pořád chybí ta pevná vůle sem tam nezmařit kousek čokolády nebo něčeho dobrého.Doufám, že ale blížící se léto a volné oblečení mou vůli trošku zocelí a půjde vše tak, jak bych si přála.
Hodně štěstí i tobě.
Kamila a 5 měsíční Valinka:o)
 madlenka07 


Re: ženské airbagy 

(5.1.2008 20:44:39)
Tak musím říci,že mne tenhlke úžasný článek nejen pobavil,ale utěšila jsem se,že v tom nejsem sama.Nikdy jsem nebyla žádný drobeček,ale v těhotenství jsem přibrala téměř 20kg a tiše se utěšovala,že kojením to půjde dolů.Opak je pravdou.Těhotenská cukrovka naštstí zmizela,i když to tak jednu chvíli nevypadalo a ačkoli jsem zastáncem zdravé výživy-tak po porodu nedokážu odolat bílému cukru v podobě sušenek.Takže jsem si 7 měsíců po porodu uchovala krásných 95kg!Ale moje miminko je šťastné,že má klidnou a spokojenou maminku a to je pro mne to nejdůležitější.
 Jitka 
  • 

Re: ženské airbagy 

(5.1.2008 20:59:11)
Jsem ráda, že nejsem sama :-) Já jsem otěhotnila s váhou 63kg, při porodu jsem měla 75kg, které mi dolů nešly a teď jsem opět těhotná - začala jsem na 75kg a teď mám 85kg,ale jsem spokojená, mám zdravé dítě - doufám, že i to druhé bude, a i přes ty kila navíc mám milujícího manžela, kterému se líbím taková jaká jsem :-)
 Olina 
  • 

:-)))) ...znám! 

(5.1.2008 21:45:52)
:-))) ...smála jsem se tak až mi tekly slzy! bezva článek! :-) ...mám pocit jako by byl celý o mě! jsem na tom úplně stejně až na to, že já nenosím brýle a už jsem přestala kojit :-) rozežranost, která se s kojením dostavila se nějak nechce odebrat do pryč :-( ...taky jsem neměla ráda sladký, kojení mi ty chutě na sladký probudilo a že by ty chutě teď bez kojení ustaly, to bohužel taky ne :-( ...neznáte někdo způsob jak by mohla zhubnout rozežraná, líná holka bez silné vůle? :-)))
 Ginna 


ach jo.... 

(5.1.2008 22:06:43)
Holky ani nevite, jak jsem se pobavila... To je presne o me... U prvniho ditka jsem pribrala 23 kg a jedla jsem za dva. Kdyz jsem otehotnela po druhe, chtela jsem se polepsit a jedla jsem same salaty, celozrne pocivo, ovoce, vsechno light.... no a pribrala jsem 22 kg. Byla jsem z toho spatna a vaha byla muj nepritel. Ted ma dcera 11 mesicu a ja jsem porad oplacana. Zatim to neresim. Ty pidioblecky jsem ulozila na dno skrine. Zatim nemam silu na zadne drasticke diety, snad az prestanu kojit.
 Iva,3 holky 
  • 

A jak je to dnes? 

(6.1.2008 1:15:25)
Ahojky,
pocity z úvodního článku znám velmi dobře.Ale mne by docela zajímalo,jak jsi na tom dnes.Článek byl psán v lednu 2006,což jsou dva roky.Iva
 Janina+4 


Re: A jak je to dnes? 

(6.1.2008 11:40:38)
Dnes je na tom autorka stále velikostně XXXL .... ale jakmile za měsíc porodí druhé dítko, tak bude určitě jako proutek ;-)
 Světla a moje 4 holčičky 
  • 

hubnutí :) 

(6.1.2008 8:16:46)
Musím uznat ,že bych si přála mít takový ftipný náhled.Já jsem po první,druhé i třetí dceři okamžitě zhubla na svou obvyklou velikost 36,nikdy bych nevěřila že by to měl být takový problém.Kojila jsem max 3.měsíce a přesto jsem do půl roku byla zpět na své váze max.51Kg.Ale po mé 4.dcerce které je 17.měsíců ,to nějak nejde a tak jsem z vel.36 lehce proběhla na 42,ale něco mám i 40 (vršek).Takže holky nazoufejme ,určitě máme mnohem víc...a to - mohly jsme prožít celé mateřství,porodit dšťátko a to je víc než celá kila !!!!! přeji všem krásné rodičovství Světla s holčičkama :)
 Lenka,jedno dítě 
  • 

XXL 

(6.1.2008 9:13:15)
Tak takhle jsem se nepobavila už hodně dlouho.Článek super.Máte v sobě hodně optimismu,ale po pravdě řečeno,by to chtělo mít i více pevnou vůli. Názor, že kojené děti budou strašně moc zdravé,není tak uplně pravdivý.Sama mám tu zkušenost.Já jsem kojila svoji dceru jenom 2 měsíce a nějak extra nemarodíme.Moje kamarádka kojí svoji třináctiměsíční dcerku ještě teď a marodí pořád.To si prostě člověk nevybere.Další mylný názor je v tom,že když jste byla těhotná a myslela jste si,že když se budete cpát všim možnym,že dáte vašemu miminku hodně živin,tak to taky neni pravda.Ba naopak.Čim víc se budete v těhotenství cpát,tim to bude pro plod horší.A to,že byste chtěla zhubnout,k tomu vám kojení ani desetikilometrové procházky nepomůžou.Nepomůže vám k tomu ani to,že přestane jíst tatranky, čokoládu a začnete jíst mrkev.Uplně se mi u takovejch názoru otvírá kudla v kapse.Měla byste jíst tak nějak všechno a to s mírou.I čokoládu si dopřejte,ale proboha nesněste celou čokoládovou kolekci.To můžete chodit denně 10 km s kočárkem a neni to nic platné.Neznamená,že když kojíte,že musíte strašně moc jíst.Při kojení jsem taky jedla všechno.Sice se všude dočtete,jak nemůžete jíst cibuli,zeleninu,broskve atd.Jsou to kydy. Dopřejte si všechno,co máte ráda,ale s mírou a do toho ať chcete nebo nechcete zapojte cvičení,které tak nesnášíte.Chce to hodně trpělivosti,ale uvidíte,že to půjde, půjde to sice pomalu, ale musíte mít pevnou vůli a vydržet!!
 Kristina 
  • 

Re: XXL 

(7.1.2008 10:12:07)
Mám dvě děti, vdávala jsem se v 19 letech, vážila 58 kg při 170 cm, obě děti jsem porodila během 15 měsíců a byla jsem tak utahaná, uhoněná a nevyspalá, že jsem po druhém porodu zhubla na 52 kg a to i přesto, že jsem v těhotenství přibrala 12 kg, což není zas tak málo. Snažila jsem se tedy přibrat, jedla jsem co jsem mohla, třeba v 11 večer jsem plenila lednici. A ani gram navíc. Byla jsem jak z Osvětimi. Styděla jsem se za hubené nohy, které před těhotenstvím byly hezké štíhlé - a nyní jako tyčky...dnes se takovými nohami pyšní manekýny, ale já jsem se za ně tehdy styděla. Nemohla jsem vůbec pochopit, jak může někdo po porodu ztloustnout, když miminko řve celé dny.. navíc jsem měla hrozně práce, nejen že něco jako papírové pleny samozřejmě vůbec neexistovalo, ale neměla jsem ani automatickou pračku, která už tedy existovala...jenže manžel měl takový názor, že zapírá prádlo - a tudíž se nekoupila. A že by mi pomáhal, o tom nelze ani hovořit...a žádná babička k ruce. A uklízela jsem velký dům, občas když prišel později jsem byla nucena i nanosit koks a vyčistit velký tovární kotel, který jsme koupili proto, že byl levnější, "z druhé ruky", ale byla s ním hrozná práce a všude se prášilo.Tahala jsem těžké nákupy z místního konzumu.Manžel přicházel z práce v 6 hodin večer, ráno v 6 odcházel. Na domácích pracích ani péči o děti se vůbec nepodílel. Pouze nezapomněl zdůraznit, že "jsou nějak špinavá okna", pokud jsem je neumyla každé 3 měsíce. Podotýkám, že jich bylo 8 a i stejný počet záclon. A schody, zaprášené od každodenního čištění kotle a vynášení popela.Takže u mě prostě to, že jsem byla ne štíhlá, ale hubená, bylo dané tím, že jsem měla tolik práce, že jsem prostě ani ztloustnout nemohla. Ale myslím, že k tomu mají co říci i geny, že je fakt, že někdo tloustne i jak se říká téměř po vodě...moje dcera je taky po dětech hubená, je to asi rodové. Na druhou stranu ale si dovolím konstatovat, že pokud někdo opravdu nemůže ani trochu zhubnout, měl by si kontrolovat jídelníček, neboť je skutečně jen málo lidí, kteří mají nadváhu díky špatné funkci štítné žlázy, obvykle je to tak, že prostě příjem je větší než výdej..a v poslední době přibývá i hodně obézních dětí a mladistvých, což mi připadá opravdu nebezpečné. Rodiče by měli dávat pozor, čím děti krmí a taky by se měli snažit naučit děti pohybu, ne vysedávání u TV a PC... moje rodiče pořídili TV až když mi bylo 13let, do té doby jsme stále běhali venku - a i potom, protože na TV se koukalo jen občas, stejně tam skoro nic ke koukání nebylo. A další věc - hodně rodičů děti u TV "odkládá", aby si odpočinuli. A někteří třeba na půl dne. Děti tak získají špatné návyky, které se jim skutečně obvykle vymstí - nejen tou nadváhou.
A co se týká té mé "podváhy" - na svoji váhu v 18 letech jsem se dostala až ve 40, kdy jsem si mohla říci - konečně nejsem hubená.
S prvním mužem jsem se rozvedla když byly děti v pubertě, před deseti lety jsem se seznámila s dalším manželem - byl pohledný, štíhlý, ramenatý... během zhruba tří let mu ale zachutnalo pivo, které dřív nepil, v průběhu cca 7 let přibral 20 kg, pivo pije před jídlem, ne po jídle jako většina populace, po vypití dvou tří piv dostane velkou chuť k jídlu a baští a baští... a to i ve dnech, kdy nevydává žádnou energii. Už začíná z nadváhy mít zdravotní problémy,už to dávno není jen estetická záležitost, bolí ho kolena, zvýšila se mu hodnota cukru v krvi, má zvýšený cholesterol, bere prášky na tlak. A při nárůstu těch 20 kg se v pase spravil zhruba o 30 cm... A vidím na něm, že je z toho otrávený, ale nemá vůbec sílu s tím něco udělat. Z toho plyne, že je mnohem lepší, pokud si člověk dává pozor, aby se mu nadváha nezvyšovala, neboť pak je v začarovaném kruhu...A s nadváhou je pak i problém se nějak víc hýbat, sportovat, neboť si člověk může i ublížit - kolena, kyčle...před pár lety ještě jsme jezdili na kole, na běžkách - a dnes vidím, jak mu ta váha znemožńuje dělat spoustu věcí.
 Romča, Tomík 4,5r+Barborka 5týdnů 
  • 

Huráá, nejsem v tom sama:-) 

(7.1.2008 12:19:41)
Milá Bellano, děkuji za úžasný článek. Jsem 5 týdnů po porodu a prožívám úplně stejné stavy, jaké popisuješ. Při prvním těhotenství jsem nabrala 14kg, 7kg jsem ztratila porodem a dalších 16kg(!) jsem ztratila během prvního roku díky kojení, i přes neustálou konzumaci tatranek a jiných podobných dobrůtek. Po dvou letech jsem se dostala na svojí nejnižší životní váhu, velikost 38 a udržela jsem si ji až do dalšího těhotenství. Při druhém jsem přibrala 20kg, ani nevím jak :-) Porodem jsem taky zhubla 7kg, ale ač se snažím sebevíc cvičit, tak kila dolů nejdou. Je pravda, že mým každodenním průvodcem je nyní pro změnu tabulka mléčné čokolády s oříšky nebo mandlemi, ale tajně doufám, že si mé tělo vzpomene na mé krásné štíhlé předtěhotenské křivky..:-))) Jinak budu muset vyházet celý šatník, krásných, štíhlých a sexy hadříků..:-)))).
Ale v té mé "depresi" mě těší a uklidňuje, že v tom nejsem sama...
 Romča,Marťula 5 a Kuba 2r 
  • 

Proboha mějte rozum 

(8.1.2008 7:54:16)
Proč všechny chcete kojením hubnout a přitom si myslíte, že děláte to nejlepší pro Vaše dítě a opak je pravdou. V tuku, který Vy strácíte a Vaše dítě ho pije, je ta nejhorší kombinace látek, které jinak z Vašeho těla nedostanete. Tyto látky působí jako spouštěče rakoviny atd. To raději hubněte a své dítě nekojte. Užívejte si kojte a hubněte až to nebude smrtelně nebezpečné pro Vaše dítě.
 10.5Libik12 


Re: Proboha mějte rozum 

(8.1.2008 13:43:49)
Také jsem to četla, ovšem jako hypotźu a s tím, že není vhodné rychlé hubnutí, ale pomalé neublíží.
Uvědom si, děvče, že každá matka po příjezdu z porodnice ještě trochu zhubne, chceš, aby všechny přestaly kojit? A pokud si matka při vší honičce najde čas na to, aby cvičila a stresy a únavu nezajídá čokoládou, má být vynervená?
Spouštěčů různých chorob je, možná na tebe zrovna nějakej kouká:)
 Romča,Marťula 5 a Kuba 2r 
  • 

Re: Proboha mějte rozum 

(9.1.2008 6:29:50)
Pokud já vím, tak probíhá či již je ukončen výzkum v motolské nemocnici a výsledky to potvrzují. Samozřejmně nejedná se o nějaké to kilo, ale znám případy, kdy maminy zhubli během kojení 10 a více kilo a vyloženě kojení zneužívali na hubnutí. To znamená kila tuku proteklá mateřským mlíčkem se spoustou chemických příměsí to už stojí za zamyšlení.
 madlenka07 


Re: Proboha mějte rozum 

(9.1.2008 8:20:22)
No,mně nejde ani tak o hubnutí kvůli estetice,jako spíš kvůli zdraví.Vypracovala jsem se na váhu 95kg a klouby se bouří,tlak mám vysoký.Nechci zhubnout na velikost 36 nebo něco podobného,jen by mi stačilo pár kilo,abych mohla žít,dřív než si pro mne přijde infarkt.Samozřejmě pro své dítě chci jen to nejlepší-(dcera 7 měsíců),ale mrtvá maminka to není:)
 Dáda (Lukášek 22m) 
  • 

To stejné 

(8.1.2008 13:02:44)
Ahoj, tak to je přesně o mně, akorát moje kámošky maminy jsou tak půl napůl - polovina zhubla, polovina naopak přibrala, taky nechápu proč zrovna já patřím k těm, co přibírají, ale už jsem se do toho pustila, kdo chce sám cvičit a mít na pokec ženský se stejným problémem, ať koukne sem:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=330
 Macík 
  • 

ach jo, jako bych to písala já 

(14.2.2008 11:51:56)
děkuji za tento článek....nejsem sama...utápím se v depresi,jak vypadám....... kojím 7měs. v porodnici jsem nechala 10kg ale 19kg mám stále nahoře....už se těším až brouček odmítne mlíčko a já začnu makat ....ale dopřeju mu jen co bude mít chu´t...
mám také sppousty bokových džínek,...uvažuji o liposukci břicha...nemáte zkušenost?děkuji Macka
 parvitas 


Bell... a 

(27.3.2011 12:27:52)
máš ale úžasný dar rozosmiať, takže som hneď po začítaní sa do tvojho článku utierala vyprsknutú kávu z monitora.

Teda, až na to priberanie v tehotenstve som sa cítila, akoby si písala o mne.
Lebo tam, kde iné mamičky skončili (80 kg), ja som len začínala. Ale tešilo ma to, lebo som pribrala neuveriteľných 6,5 kg (!) za 9 mesiacov a takmer všetko to nechala v pôrodnici... (3,5 kg dcérku som si niesla domov), takže nadbytočné 3 kilá som neriešila. Taká som bola šťastná!
Ale doteraz, 17 mesaicov po pôrode, mám vyššiu váhu (87g) aj keď kojím ako divá. Po šestonedelí to začalo stúpať. A neklesá a neklesá. Manžel začína už mať reči, že či chcem mať 90 kg a ja z toho stresu, vždy zožeriem, čo dom dá. Cvičenie som musela prerušiť, lebo po ňom sa mi malá rozvrieskala na plné pecky...
A inak, vo všetkom, čo si popísala, sa vidím. Aj to oblečenie, aj tie nekonečné prechádzky (u mňa trvali 4-5 hodín, aj v mínusových teplotách, aj vtedy, keď lialo ako z krhly aj vtedy, keď nasnežilo a chodníky neboli odhrnuté, všetky maminky sedeli doma, chodci išli jedine po odhrnutej ceste, len ja, ako torpédoborec Lenin, som sa oprela do kočíka a prebíjala sa snehom na chodníku.), aj tie milé predavačky, ktoré tie veľrybie veľkosti pre mňa nemajú...

A aj k tomu zmiereniu sa pomaly dopracúvam...

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.