| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Učitelské tipy, triky, strategie

 Celkem 37 názorů.
 Piotra, 2 holčičky 


Návod 

(4.10.2005 11:49:01)
Pěkné, tak to si vytisknu, vylepím to v kuchyni až to bude aktuální (zatím jsme malí) a budeme to používat.
 zuzek 


Šeptání 

(4.10.2005 16:34:40)
To já si vzpomínám, když jsem byla na základce asi v osmé třídě, tak nás učil fyziku jeden učitel, který tuhle metodu taky používal. Vždycky když jsme byli k neutišení, tak začal šeptat a všichni zmlkli, protože byli zvědaví co to kecá. No ale za pár sekund nám to přišlo strašně směšné, no jo puberta :-))
 Xantipa. 


Re: Šeptání 

(5.10.2005 9:40:20)
Syn chodí do první třídy ZŠ a jeho učitelka je taková drobná osůbka s jemným hláskem. Ptala jsem se jí, jak zvládá s tímto hláskem 30 rozjívených prvňáčků a odpověděla mi, že zásadně nikdy nekřičí, že neustále mluví tiše a problémy s kázní nemá. A je to pravda - nemá a jak mi syn řekl, zatím ještě nikdy nemusela hlas zvýšit a přesto ji je slyšet. Syn sedí v poslední lavici.
 Lennca 


Super 

(4.10.2005 12:29:02)
Super návod,který se pokusím uplatnit v naší rodině/4 děti/.Postupem let také zjišťuji,že křikem se z dětmi nedomluvím.Jen by si ten článek měla přečíst naše paní učitelka.Je začátek školního roku a ona už děti silně nezvládá.Syn nosí každý den poznámku,že nedává v hodině pozor.Nevím asi s ním začnu chodit na vyučování každý den, abych na něj dohlídla a paní učitelka se mohla věnovat učení.Jenomže těch rodičů by nás tam muselo chodit polovina.Nebylo by lepší aby pani učitelka si přečetla tento návod a rodiče se každý den už neusmívali nad poznámkami svých ratolestí,že ve vyučování nedává pozor.
 Ira 
  • 

Obdiv 

(4.10.2005 13:19:15)
Jako malá jsem chtěla být učitelkou, nebo vychovatelkou, ale čím víc mám starší děti, tím více obdivuju někoho, kdo je dokáže zvládat. Já bych asi na 30 raubířů nervy neměla.
 Marie 
  • 

Re: Super 

(5.10.2005 8:34:08)
Jak to dítě má mít respekt z učitelky, když se jeho rodiče poznámkám vysmívají?
Za našich časů jsme si nedovolili přinést poznámku ze školy.
Za uvolnění chování a nezvladatelnost dětí ve škole mohou částečně právě takoví rodiče jako Vy.
 Gretchen 
  • 

obdobná zkušenost 

(4.10.2005 13:45:46)
Když jsem ještě jezdila na tábory s dětmi měla jsem podobný fígl v podobě píšťalky, která znamenala, že je potřeba se co nejrychleji po písknutí dopravit za vedoucí, protože se něco děje, něco se dozvědí apod. Taky pomáhaly novotvaru typu "husíme"= jdeme v řadě za sebou jako husičky...dětem se výraz velmi líbil a ještě se kontrolovaly, používali jsme ho při chůzi po silnici nebo po úzké lesní pěšince.
Vůbec je pravda, že dětem velmi lichotí, pokud s nimi jednáme "dospělácky" a namísto neustálého poučování je motivujeme a chválíme.
M
 Eliška,2 děti 
  • 

Re: Díky za inspiraci 

(4.10.2005 14:28:40)
Jsem spíš ta co křičí,ale snažím se s tím něco dělat.
Děkuji za inspiraci.Eliška.
 Jarmusha,David 7/01,Diana 2/03 


Moc pekne, zkusim pouzit! 

(4.10.2005 15:43:29)
Clanek je bezva, spousta zajimavych tipu. Nektere z nich uz jsem taky vyzkousela (septani, kdo to udela prvni, chvaleni), to ostatni je pro me nove. Ja svou povahou inklinuju spis k tomu zvysovani hlasu, ale tohle je pro mne vyzva, urcite se aspon pokusim aplikovat, az budou u nas na navsteve neter se synovcem. Kdyz se totiz "rozjedou" 4 deti ve vekovem rozmezi 2-4 roky, je kazda rada, jak je ukocirovat bez psychicke a fyzicke ujmy, draha :-)

Btw byla bych fakt rada, kdyby moje deti narazily na takovou pani ucitelku, jako jsi Ty...
 marama 
  • 

MOC MOC MOC DĚKUJU, ALE....!!! 

(4.10.2005 15:54:22)
Ahoj, děkuju mockrát za typy. Pochopila jsem, že asi učíš v Anglii. Já jsem tu něco jako nanny a potýkám se se stejnými problémy v rodině. Starám se o 3 holky (9, 6 a 2,5 roku) už téměř 2roky. Všechno cos popsala uplatňuji taky a funguje to!!! VELKEJ PROBLEM je ale jejich mama. Když je doma, holky neposlouchaj, kňouraj, rvou se, pišťej, prostě blázinec. A všechno jen kvuli ní... Nepracuje,nestara se o domacnost-vše dělam ja, sedí doma celý dny a telefonuje kamarádkám, jak je strašně busy. S malou si nikdy nehraje, jen ji tahá po svých kávičkách apod. (když malá nevisí své mámě na telefonu, zatímco ona jako vždy - telefonuje :-D) Malá je už uplně na nervy, protože pozornosti se ji od matky dostane, jen když hystericky ječí na zemi...(stejně ty další dvě) Pak ji macecha pochová a položí zpátky. Přesto na ní malá visí - nedivím se, chce lásku od mámy. Horší je, že takovýhle strašný záchvaty má jen když je máma doma. Když je pryč, hrajeme si celej den - někdy dokonce i hodinu sama! a je to nejhodnější dítě na světě bez jakýhokoli zakňourání. Protože ví, že má ve mně jistotu,že se jí zase budu věnovat, jsem klidná a když něco řeknu, taky to udělám. (naughty chair atd.) Máma jí věčně jen vyhrožuje...
Mě to hodně trápí, protože jsem z ní udělala zlatou holčičku, ale mama ji vždycky akorát rozhysterčí...
Už fakt nevim co mám dělat, s matkou si promluvit nemůžu, vůbec mě nebere, (i když vidí, jak mě malá na slovo poslouchá...)
Dokonce mi říká: "Ona je na tebe tak hodná, protože má od tebe pozornost, ale já se jí věnovat nemůžu..." Vymluvy!! Ona nechce...stratila by čas, kdy může zavolat kamarádce... Ale nesmím ani pípnout...
Neměla bys nějakej typ co s línejma, egoistickejma matkama? :-D
 marama 
  • 

Re: MOC MOC MOC DĚKUJU, ALE....!!! 

(4.10.2005 16:02:17)
Pardon, oprava: ...nevisi sve mame na noze, zatímco ona telefonuje...
 Piotra, 2 holčičky 


Re: MOC MOC MOC DĚKUJU, ALE....!!! 

(4.10.2005 19:47:00)
tak to souhlasím. Byla jsem v Anglii 3 a půl roku, ne sice jako nanny ale jenom jako au-pair, ale je fakt, že angličanky jsou tak trochu "madam", který v jednom kuse visí na telefonu. Naštěstí jsem to viděla jenom u ostatních rodin, protože já měla štěstí na ženský, který dokonce uměly i upéct buchtu a s dětma to taky uměly.
 marama 
  • 

Re: Re: MOC MOC MOC DĚKUJU, ALE....!!! 

(4.10.2005 20:44:20)
Taky znám úžasnou rodinu (uklízím u nich o víkendu) kde se dětem věnují - au-pair ani nanny pro ně nepřichází v úvahu. Jen cleaner na velkej úklid jednou tydně (a to opět-aby se mohli místo vysávání věnovat dětem a jet např. na výlet). Navíc děti hodně vychovávají, každé má nějakou svou povinnost - např. připravit snídani atd. Prostě se snaží, aby z nich jednou vyrostli samostatní a sebevědomí lidé. Na druhou stranu, ale jim dokážou jednu ustědřid, když si to zaslouží. Pro moji hostmum, jsou děti na obtíž a nejlepší je, když je celej den nevidí (natož je něco učit nebo je vychovávat). Pak je s nima v baráku (hraju si s něma já) hodinu večer a prohlašuje, jak se nemůže dočkat, až už budou v postelích a sticha... Bože dej mi pevný nervy, nebo ji brzo něco řeknu :-D ....
Jo holt českou mámu, která se pro ně rozkrájí by si mohly holky jenom přát... :-((((
Když je u nich doma např. poslední banán a já ho chci dát holce, která nechce jíst nic jinýho, protože se jí kejve zub, řekne její VLASTNÍ MATKA, abych ten banán schovala, že si ho chce dát ráno pro sebe do cornflakes...
Vůbec se nechová jako jejich máma, je to spíš přítěž rodiny :-D Ti ji nemít, tak jsou šťastní, nikdo nestaví boty na stůl, nedělá bordel, neječí na ně, nesedí celý dny na telefonu a nestěžuje si, jak to má těžký :-D....
 Piotra, 2 holčičky 


Re: Re: Re: MOC MOC MOC DĚKUJU, ALE....!!! 

(5.10.2005 19:34:19)
No a to by mě zajímalo, proč si takoví lidi děti pořizují. Kdyby měla jedno, tak pochopím, že se narodilo neplánovaně, ale tři? Je mi těch dětí hrozně líto, co si od takové matky do života můžou odnést? Sice mají tebe a určitě tě mají rádi, ale matku jim nenahradíš. Ach jo.
 Gretchen 
  • 

Re: MOC MOC MOC DĚKUJU, ALE....!!! 

(5.10.2005 13:33:07)
Jak to tady tak čtu, žádný příspěvek se nevěnoval tvé prosbě o radu, jak na neschopnou matku.
Obávám se, že buď zavřeš oči, když je doma a děti šílí nebo to tam není k vydržení a ty odejdeš(to jí pak můžeš sprdla-hrdla říci, jak své děti ničí a pod.).
Je to, bohužel, jejich rodina a jsou to jejich děti, kterým se dostatečně nevěnují.
Jenom se mi svírá srdce, když to čtu...
M
 Alena Damijo 


Mam podobnou zkusenost 

(5.10.2005 21:55:43)
Ahoj,ja jsem v Londyne a Ty? To je super, ze ses ozvala.
Ja predtim byla dva roky au-pair, mela jsem jednu super rodinu a jednu docela blbou. Ta matka byla taky porad na telefonu, i kdyz nejaky ten cas s detma stravila, ale byla desna pedantka a deti porad buzerovala (nejen deti, ale i manzela a mne, napr. "Vidim, ze jsi vytrela, moc dekuju, ale vidis, z tohohle uhlu se ta podlaha tak neleskne, nemohla bys to prosim prejet?") Ten jejich kluk byl takovy maly hyperaktivni neurotik, coz predevsim prikladam tomu,ze se tam stridala jedna aupair za druhou a sotva si na jednu zvykl, uz mel jinou.

Bohuzel se obavam, ze s tim nenadelas nic, a ze i kdyz to te matce reknes, ze to asi stejne neprijme (kamaradka byla v podobne rodine jako Ty a te zene rekla, co si mysli. Hadej, co se zmenilo :(((). Asi muzes jen dekovat Bohu, ze ty deti maji alespon dobry vztah s Tebou a ze Te poslouchaji; na mne si ten klucina dovolil leccos a dostal akorad vynadano, pak stal 10 min. u zdi a to bylo cely. :(
 KACI 


Mate muj obdiv ;-) 

(5.10.2005 14:23:37)
Aleno,
super prispevek, musim rict, ze jakykoliv ucitel ve statni skole v UK ma ode mne velky obdiv....kolik deti mate v jedne tride?
Jen bych jeste opravila (pokud jsem to dobre pochopila), detem v CR v prvni tride je 6-7 let, zatimco detem v pripravce v UK je 4-5 let, coz je docela rozdil...
Hezky den a pevne nervy!
 ove 
  • 

reception na celý život 

(5.10.2005 20:43:48)
Dík za krásný článek, mohu jen přidat svůj podpis. Prošla jsem za nedlouhou učitelskou kariéru mnoha typy škol (jazyková, střední pro dospělé, gymnázium, vysoká škola státní i soukromá) a mohu potvrdit, že vyjmenované metody - snad kromě nálepkování a "sýr" fungují úplně stejně na předškoláky jako na teenagery, ambiciózní intelektuálky i na čtyřicátníky, kteří se vracejí do škamen.
Například rolnička se osvědčila na gymnáziu, nevisela na na žirafím krku, ale na mých klíčích a nebyla to rolnička, ale pořádná rolnice, studenti při jejím zvuku utichali s povzdechem "Ježíšek...". Vypíchnutí "dobrého chování" respektive dobré práce zas vzbuzuje u studentů Práv soutěživost až nezdravou...

Možná bych přece jen přidala dva triky. Nejsou vysloveně pro předškoláky a možná je ocení spíš dámy a spíš menší postavy:
1/ Neustálý pohyb
Jeden znamenitý, ale malinký němčinář mi sdělil geniální poučku: učitel pod 175 cm, který si při hodině sedne, je mrtev. Svatá pravda. Hodina sice získá na fyzické náročnosti, ale překvapivými změnami směru a postupně zdokonalovanými krokovými variacemi, přeskoky batohů a odkopáváním překážek udržíte i zadní voje v napětí.
2/ Rákoska Igora Hnízda
Doplňte centimetry, které příroda zanedbala, nějakým větším a mírně výhružným předmětem (ukazovátko, několikasvazkový slovník, lebka...). Rekvizita v hercových/hereččiných rukách, přestože třeba nebude v představení použita, dodá celé show na dramatičnosti, vyvolá v publiku napjté očekávání a zapojí jeho fantazii. Když se to vezme kolem a kolem, je to vlastně obdoba maňáska. (Nevěřili byste jak oživí hodinu hladce oloupaná lískovice ležící netčená celou dobu na první lavici.)

Už za pár týdnů si budu moci vyzkoušet, jestli mi to moje pedagogické sebevědomí vydrží i na domácím poli u žáčka hodně, hodně předškolního... uvidíme, třeba bude všechno jinak.

zdravím Vás (všechny)
ove
 Piotra, 2 holčičky 


Maramo, 

(6.10.2005 9:50:36)
chtěla jsem se zeptat tebe jako školené nanny: Jak si hraješ nebo by sis hrála se šestiměsíčním prckem?
Dochází mi totiž inspirace. Většinou cvičíme, houpeme se a zpíváme si, říkáme říkanky a čteme básničky. Pak chodíme po domě nebo venku a ukazujeme různé věci. Hračky zatím nefungují (samozřejmě), kromě chrastítek.
Mám totiž špatný pocit, když ji chvílemi nechávám hrát si samotnou, ale to bych nic nestihla udělat, kdybych si s ní hrála v jednom kuse a taky se prý samostatné hraní u dětí má podporovat.
Na malou mluvím i česky i anglicky, třeba anglických dětských písniček znám snad víc než českých, s těma říkankama je to horší, to umím jen 2. Nemáš tip na knížku nebo webové stránky s říkankama v angličtině?
 Alena Damijo 


Re: Anglicke rikanky (nursery rhymes) 

(6.10.2005 21:18:04)
Ahoj,
anglickych rikanek, tzv. nursery rhymes, najdes spousty v knizni, kazetove ci cedeckove podobe. Jestli treba mas nekde v okoli obchod The works, tam jsem nedavno koupila knizku s titulem tusim My favourite Nursery Rhymes za pouhych £1.99.

Bohaty zdroj je taky internet, napr.
http://www.indianchild.com/nursery%20rhymes.htm kde jsou texty a jeste v pozadi hraje melodie, je to moc pekna stranka.

Nepreberne mnozstvi rikanek je taky na http://www.zelo.com/family/nursery/index.asp ale tam uz bez hudby.

Proste hod do Google.com "nursery rhymes" a dostanes stovky odkazu :)
 Piotra, 2 holčičky 


Re: Re: Anglicke rikanky (nursery rhymes) 

(7.10.2005 14:19:08)
AlenkoD,
Tu knížku si nekoupím, protože už v Anglii nejsem :-((. Ale děkuju za tipy na www stránky, určitě tam mrknu. Už jsem to předtím zkoušela, ale vyhrnulo se toho na mě opravdu moc a já jsem spíš měla na mysli nějaké typické říkanky, jako je třeba česká paci, paci. Takové ty, co zná úplně každý.
 marama 
  • 

Re: Maramo, 

(6.10.2005 21:30:56)
Ahojky,
no skolena teda nejsem (hehe v 21letech ani moc zkusena) a taky uz jsem dost zapomnela... Ten "nas" prcek uz ma totiz temer 3!
Ale zkus koupit veeeeelikaaanskej papir, co nejtlustši štětec a NEJEDOVATY barvy, posad svou malou na vysokou židličku, ukaž jí, co se se štětcem všechno dá dělat a máte na hodinu o zábavu postaráno.
Stejným způsobem obtiskávej ručičky a nožičky na papír, štětec ji bude lechtat a bude sranda :-).
Taky zkuste hrat na hrnce, vyrazte na houpacky (takovy ty se zabranou pro mimca!), pisek, do zoo, muzete zkusit nalepovat nalepky(i kdyz to asi az pozdeji :-)) BUBLIFUK je vybornej bavic, MANASEK a pohadka, PAPIR na trhani - nejlepci je pecici:-), zahrajte si na skovku (vykukuj zpoza gauce atd.), honku po ctyrech, jestli je jedlik tak ji zabavi suchy spagety, urcite ji bavi jakykoli cudliky - TV, mobil, hodinky... NAFUKOVACI BALONEK - ale muze se leknout, na to pozor... A potom jakykoli hracky - rachtaci, jezdici, vsechno co se da tlacit, cim muzes o sebe bouchat-poklicky,lzicky, varecky, to stoji hodne usili a koordinace :-D... Az zacne chodit tak HOLINKY A KALUZ... to je celoodpoledni zabava na kazdej den v tydnu po dobu 14 dnu... :-D
Dlouhy koupani ve vane se spoustou hracek (nebo treba bublinek, zinky, kybliku...)taky zabavi, nasledny mazani kremem - to mala milovala - az na to, ze to rozpatlavala uplne vsude :-D
Jinak uz me skoro nic nenapada... Holky maj totiz milion hracek a mala si s tim hrala od mimca... (barbiny vecne nemely nohy a tak :-))) Nejlepsi ale bylo s ni vyrazit ven, koukat na slepice a tak...
Takovy ty normalni veci, knizky, TV, pisnicky, basnicky, s leporelem se taky chvilku zabavi...
Taky jsem mela par "pruseru" kdy mala napr. vlezla do krbu a byla cerna od hlavy az k pate (ohen se zapaluje jen kdyz deti uz spi)... :-D, parkrat oskubala kytku nebo se nekde v 16 pok. baraku zasekla s choditkem a nemohla jsem ji najit... Taky milovala sundavat ponozky ze susaku, otvirat supliky, najizdet choditkem na psy, tahat zavesy a zaclony - fakt se divim, ze prezily, leckdy na tom uplne visela ... Ach jo, uplne se mi po tom jejim bobankovskym obdobi styska... :-(((
A taky se zkuste prihlasit do nejaky skupiny - playgroup, kde se zpiva, tancuje, kresli a tak. Nevadi, ze je mala, at si leze kam chce, porad vsechno vnima a to rozhodne neni na skodu.
Tak snad jsem Te neco malo inspirovala... a sama si uvedomila, kolik jsem toho zapomnela... :-))) Papa
 Piotra, 2 holčičky 


Re: Re: Maramo, 

(7.10.2005 14:15:55)
Děkuju za náměty, myslím, že je toho až až.
Akorát, že malá teprve začíná sedět, takže třeba hračky do vody ještě moc nejsou aktuální. Ale už je máme připravený, nejspíš je dostane na vánoce. :-))
A papír sice roztrhá, ale všechno cpe do pusy a je hrozně rychlá, i když u ní sedím, tak z ní pak rvu cucky cárů.
Myslela jsem, že nanny jsou školené, aspoň tak mi to kdysi vysvětlovaly moje domácí. Jako, že jsou profesionální au-pair, tím pádem líp ohodnocené a tak.
Mám pocit, že jsem tady udělala dojem, že pořád žiju v Anglii, ale to už dávno ne. Vdala jsem se v Čechách, angličani a jejich styl zábavy mi moc nesedli. Můj přítel chodil do pubu několikrát týdně, no vy holky, co tam žijete, tak víte, že tam to leze hoooodně do peněz. Venku krásně, já chtěla jít na procházku, na piknik, cokoliv venku, ale oni musí sedět v hospodě, trénovat biceps zvedáním "lager" a civět na fotbal v televizi. Jako kamarád perfektní ale na perspektivní vztah to pro mě nebylo.
Ale vyžití pro děti je tam daleko lepší. Ty jejich "playground" ať už venku nebo uvnitř byly perfektní.
Ještě jednou díky. Ahoj
 Malíci 


Tak tohle je super 

(6.10.2005 11:30:43)
Tak tohle je vážně super,už mi jako starší mámě došla inspirace a protože mám doma ještě dvě dítka tak určitě na ně vyzkouším některou z těchto metod.Nevím sice jak uspěju u pubertálního ,hyperaktivního syna,ale snad na něj něco z toho zabere.A dcerka má sedm,tak tady snad ještě nějaká šance je-už mám vážně z toho věčnýho zvyšování hlasu nabourané hlasivky.
 irena (Míša5/00+Maruš3/03) 


úžasný!!! 

(6.10.2005 13:25:10)
taky se snažím leccos "strategicky" vymyslet, ale musím uznat, že mám co dohánět! ;)))
občas ještě sjedu zpět k tupému řvaní ticho :-(
holt nerv někdy ujedou a není to dobrý.
zkusím v praxi (doma) aspoň něco z toho a moc děkuju!
 Alena Damijo 


Re: úžasný!!! 

(6.10.2005 21:24:11)
A to ja taky nekdy tupe zvysim hlas a vetsinou to ticho opravdu nevydrzi dlouho, proto jsem se musela uchylit k podobnym strategiim, jsou mnohem efektnejsi, i kdyz narocnejsi. Clovek ma spis tendeci zarvat Ticho! nez hledat toho jednoho, kdo dela, co ma. :(
 Boďka 


Ešte jeden námet 

(6.10.2005 13:52:47)
Pamätám sa, že keď som chodila s kamoškami na stretnutia s učiteľkami s waldorfskej pedagogiky, tak nám jedna z tých učiteliek ukazovala ešte jeden spôsob, ako utíšiť rozvášnenú triedu.
Učiteľ vojde do triedy a začne do rytmu hlasno tlieskať, po čase mení rytmus a spôsob tlieskania. O chvíľku sa aj bez vyzvania pridajú postupne všetky deti, začnú podľa učiteľky tlieskať, dupať nohami. Potom začne učiteľka tlieskať a dupať tichšie (deti ju napodobňujú) až kým netlieskajú úplne tichúčko a o chvíľku je v triede hrobové ticho. Celé to trvá len pár minút. Potom učiteľka normálnym hlasom pozdraví triedu a začne sa vyučovanie. Deťom to pomáha aj preto, že sa môžu pred hodinou uvoľniť krikom a fyzickou aktivitou.
 Ratata 
  • 

Kde učíš? 

(10.10.2005 10:12:12)
Tak do takové třídy bych svou decru okamžitě dala!!!To musí být radost mít takového pedagoga a né ty zarputilé struktury, které když se dítě vymyká tak je to spíš na obtíž!!!Držím palce a věřím , že nejen děti ale i rodiče a nastupivší učitelé po Tobě , budou nadšeni!!!!Zatím mám čas o uvažování do jaké školy půjdem(i když už teď mám jednu vyhlídnutou),jsou nám teprve 3roky a půl, co slyším od kamarádek!!!Děs!
 Alena Damijo 


Re: Kde učíš? 

(10.10.2005 19:04:38)
V Londyne :)) Tady se na strategie hodne da a myslim, ze je to spravny. Nekdy je to ale docela narocny a rozhodne nejsem dokonaly pedagog. Taky je dokazu i sprdnout :) Mame ale s detma perfektni vztahy, takze kdyz k tomu dojde, tak jejich reakce je vetsinou to, ze se mi vsichni zacnou omlouvat.
 Gab s Ad, Em a Jak 


Známe se? 

(10.10.2005 23:02:18)
Ahoj Alenko,
jsi to opravdu ty, co ji znám z Horažďovic? Čtu tvoje články moc ráda. Jestli ti to nevadí, ozvi se.
gabriela.trckova@seznam.cz
 Dobre informovany bonzak :-) 
  • 

Re: Známe se? 

(18.10.2005 20:48:33)
Je to ona. :-)
 Alena Damijo 


Jen pockej, zajici! :) 

(18.10.2005 23:07:32)
... ten nazev prispevku snad rekl vse, kolego Magistro, nebo se mylim? :)
 Alena Damijo 


Jen pockej, zajici! :) Gramaticka oprava 

(18.10.2005 23:08:51)
... ten nazev prispevku snad rekl vse, kolego Magistro, nebo se mylim? :)


Samozrejme jsem chtela rici Magistre, to vis, je pozde a prechylovani ted bezne nepouzivam ;)
 Dobre informovany bonzak :-) 
  • 

Uz cekam! 

(19.10.2005 11:52:21)
... čímž vlk sám a definitivně prozradil svou identitu.

(vlk v rouse pedagozim - uf uf, jak ve chvilich takoveho sokujiciho odhaleni rikame my indiani... :-) )

A co na to pan Kotenockin! A co Jan Tleskac? O Antoninu Pechackovi nemluve...?

(Jeste ze je vlk za Kanalem, jinak by me mozna zakousl... :-) )
 Jitka, dcera 6 let 
  • 

Re: Re: Kde v Londýně učíš? 

(16.10.2005 1:08:58)
Ahoj,

žiju s manželem a dcerou v Londýně. My dva jsme oba bývali Au Pair. S dcerou jsme tu zatím jen jeden rok, ale zvykáme si. Lenka (dcera) chodí do anglické státní školy, ale tenhle rok fakt nejsem spokojená s učitelkou. Dětičky prostě nezvládá. Takže v které části Londýna že učíš? Třeba to není od nás daleko.
Ještě se chci zeptat - nevíš o nějaké víkendové (nebo vlastně jakékoliv) české škole v Londýně. Chci, aby zvládala i češtinu. Kontaktovala jsem i ambasádu, ale o žádné nevědí. Nakonec jsem Lenku přihlásila do školy v Čechách a vyučuji ji doma. Jenže to asi není pro nás nejlepší řešení, Lence se nikdy nechce, kňourá, odmlouvá, vzteká se.... Sice chápu, že se jí nechce hned po příchodu ze školy (asi v pět) zase psát a učit se, ale už jsme si v jiných situacích vyzkoušeli, že s cizím člověkem pracuje líp - prostě si nedovolí zlobit.
Díky za odpověď.
 Ratata 
  • 

Kde učíš? 

(10.10.2005 10:12:48)
Tak do takové třídy bych svou decru okamžitě dala!!!To musí být radost mít takového pedagoga a né ty zarputilé struktury, které když se dítě vymyká tak je to spíš na obtíž!!!Držím palce a věřím , že nejen děti ale i rodiče a nastupivší učitelé po Tobě , budou nadšeni!!!!Zatím mám čas o uvažování do jaké školy půjdem(i když už teď mám jednu vyhlídnutou),jsou nám teprve 3roky a půl, co slyším od kamarádek!!!Děs!
 Ratata 
  • 

Kde učíš? 

(10.10.2005 10:14:35)
Tak do takové třídy bych svou decru okamžitě dala!!!To musí být radost mít takového pedagoga a né ty zarputilé struktury, které když se dítě vymyká tak je to spíš na obtíž!!!Držím palce a věřím , že nejen děti ale i rodiče a nastupivší učitelé po Tobě , budou nadšeni!!!!Zatím mám čas o uvažování do jaké školy půjdem(i když už teď mám jednu vyhlídnutou),jsou nám teprve 3roky a půl, co slyším od kamarádek!!!Děs!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.