| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku 102 stupňů Fahrenheita je kolem skoro 40 stupňů Celsia…

 Celkem 16 názorů.
 Olina 
  • 

Jsem šťastná, 

(26.9.2005 13:19:43)
že můžu číst tyhle reportáže a dívat se díky tomu na ty věci jiným pohledem. Jsem moc ráda, že vás to skoro minulo. Často jsem na vás myslela, když jsem o tom četla a určitě jsem nebyla sama.
 Stana 
  • 

Re: Jsem šťastná, 

(26.9.2005 22:21:32)
Verko i ja jsem stastna, ze tvoje deti jsou OK. Diky ze jsi, diky ze pises. Mas prekrasne vnoucatka.
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Věruško díky 

(26.9.2005 13:46:39)
Děkuji, že jsi se ozvala na mejlík i napsala povídání sem pro všechny - asi nemáš času nazbyt a spousta věcí se nepíše snadno.... Doufám, že pro letošek jste si už hurikánů užili až až a zbytek roku bude poklidnější. Jak jsem již napsala - jsem šťastná, že nemusím balit do auta věci nutné k životu a v opuštěném bytě nechávat to, bez čeho se sice žít dá, ale ztráta čehož by mně a moje blízké bolela - oblíbené hračky dětí, rodinné fotografie, maličkosti, které nám připomínají ty, kteří už nejsou mezi námi....
Simča
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Soucit? 

(26.9.2005 18:43:58)
Asi ano, to je to prave slovo pro tuto chvili a pro tento clanek. Plne soucitim se vsemi, kdo museli projit necim obdobnym. Musi to byt strasny psychicky napor o naslednem fyzickem vycerpani ani nemluvim..
Presto se mi "nelibi" nazev clanku a jeho podtitulek uz vubec ne.
Souhlasim s definici, ze hurikan neni povoden...
Ale myslim si, ze oboji je stejne strasne. A ze pouze ten, kdo zazil oboji na vlastni kuzi, by mohl tyto dve katastrofy srovnavat.. Ted mam na mysli hurikan.. a povoden - byt treba stoletou..
Kdo nezazil promenu male bystrinky v dravou reku behem nocni boure a casne probuzeni "kdy vstoupil nohama do ledove vody" - pokud ho voda nevyhnala na strechu domku.. nemel by o techto vecech radeji psat.
Presto diky Verusko za krasny clanek, za to, ze jste vse zvladli .. je velmi pusobive cist tyto zazitky od "normalniho " cloveka a ne jen z per novinaru. Pusobi to na mne velmi lidsky.
 Olina 
  • 

Mě to taky trošinku zarazilo, 

(27.9.2005 14:53:24)
ale člověk, který to bezprostředně před pár dny zažil má podle mého názoru na podobný postoj právo, jeho duševní stav nemůže být úplná pohoda. Můj by tedy nebyl. My víme, že by se jí naše povodeň přes celou republiku nelíbila a ona ví, že bychom hurikán taky těžce nesly. Díky tomu, že to museli prožít, máme silně subjektivně citově zabarvené zprávy, které se mi pro to moc líbí. Ten bílý pes se mi líbí ještě víc.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Mě to taky trošinku zarazilo, 

(27.9.2005 19:51:28)
.. a myslim, ze nema cenu to srovnavat.
Clanek je opravdu uzasny. Cetla jsem ho dnes jeste jednou.
Diky..
 Věra S. USA 
  • 

Re: Srovnávaní kulhají 

(27.9.2005 20:45:08)
Právě, milé holky. Můj podtitulek byl reakcí na jeden ohlas na článek o Katrině: Jak to, že nezažili? Zažili! A já jsme chtěla říct, že přece jen nezažili. Podle téhož principu, který hájíte: kdo neprošel, neví. Je to takové to:" moje utrpení je to největší". Jakýkoliv takový zážitek je hrozný a jak jej máme nebo nemáme prožívat, nám nikdo nemůže diktovat a také není vyvyšovat své utrpení nad jiná. A to já nedělám, protože přece jen i u nejsubjektivnějšíh prožitků existuje něco, co se blíží objetivní pravdě. A i pro pomoc těm, kteří něčím takovým prošli pořebujeme vědět, co je "horší" v nejvíc možném objektivním pohledu. Abychom pomohli včas a smysluplně. Aby nešlo k podobné katastrofě jako v New Orleans. A jak tak exitují výzkumy na všechno, jsou i výzkumy, které katastrofy považují lidé za nejhorší, kterých se nejvíc bojí. A které stojí nejvíc životů bez ohledu na vyvinutost země.(NATINAL GEOGRAPHIC).
Voda v nich kupodivu vždycky trhne oheň. Je považována za nebezpečnější. Ale hurikán a tsunami jednoznačně překonávají i tyhle "rekordy". Není to jen voda, ale její neuvěřitelná síla. V Mississippi v některých oblastech nezůstalo nic víc než základy domů. Stejně tak teď v Luisianě, domy byly doslova přeneseny kilometry a často rozmetány na třísky.... To je ta přidaná ničivá síla větru. A nevypočitatelnost pohybu hurikánu. Při Ritě museli těsně před dopadem na pevninu najednou evakuovat úplně jiné oblasti než původně předpokladali. Na štěstí míň zalidněné, takže to stihli.
Nemluví to o mojí "pokoře",že provokovala stejnou náloží, když mi takový druh srovnávání vadí. Ale koleduju si ráda. A mohla jsem teď alespoň vysvětlit, proč mi to přišlo srovnávání povodně s hurikánem trošku nadnesené. Věra S.
 Psychouš 


Taky si rád koleduji. :-) 

(29.9.2005 14:01:51)
Ale hurikán a tsunami jednoznačně překonávají i tyhle "rekordy".
Není to jen voda, ale její neuvěřitelná síla.

Tsunami je tekouci masa vody, stejne jako náhle rozvodněná řeka.
Jenze tsunami trva chvili, "šplouchne" a zastaví se, kdežto řeka teče a teče a teče... :-)

V Mississippi v některých oblastech nezůstalo nic víc než základy domů.

To je u velkých povodní běžné. Domy prostě odplují. A potom se čeká, až se mohutnost řeky oslabí do normy. Nelze s tím dělat nic. To není případ ani tsunami, ani záplav v New Orleans, tam nebylo na co čekat, bouře prostě pominula a byla pryč.

:-)
 Jana 
  • 

Stěhování národů 

(26.9.2005 18:44:36)
Počasí hýbe dějinami. Bylo tomu tak vždycky. Doufám, že já i moje rodina nebude muset toto zažít. Ale Kanystr, baterku,lehké spacáky, balíček první pomoci...už jsme si raději pořídili.
 Věra S. USA 
  • 

Re: Stěhování národů 

(27.9.2005 20:53:05)
Velmi moudré Jani! Mně vždycky připadli fanatici první pomoci při katostrofách všeho druhu praštění. Těď už se nesměju a okamžitě jsem zaplatila 7 doláčů na ruksáček první pomoci v případě požárů či zemětření povinné pro školní děti u nás v Kalifornii. Je v něm i balíček výživné čokolády a podobné "zajímavosti". Povšiměte si, že balíček je povinný, ale platí ho rodiče. Můžete přidat i peníz pro ty, kdo si to "nemohou dovolit", pokud chcete...Věra S.
 L+2 
  • 

Tak ze by Amerika konecne zacala neco delat? 

(28.9.2005 17:04:20)
Pocasi,pocasi,oteplovani,oteplovani, povodne a hurikany.

Kolik ale dalsich hurikanu Amerika ale jeste bude potrebovat, aby zjistila, ze to s tim oteplovanim vsichni mysli vazne a ze by Americane take mohly zacit neco delat s tim znecistovanim ovzdusi????
 Alicee 


Re: Tak ze by Amerika konecne zacala neco delat? 

(29.9.2005 4:23:21)
Ono to není takhle jednoduché.
To, že země momentálně prochází procesem oteplování je sice fakt, ale nakolik k tomu přispívá lidská činnost je zatím neznámá. Víme z historických geologických záznamů (hlavně ledovcové vrty), že všechna historická oteplení mají spojitost s vyšším výskytem CO2, i před příchodem člověka. Existují sice modely, které ukazují, že křivka momentálního oteplování je vyšší než by měla být, díky spalování fosilních paliv...ale to je jenom jedna z teorií. Nemáme bohužel dostatek dat, abychom to mohli s určitostí potvrdit.

Tím netvrdím, že by se celosvětově měly zmenšit emise a začít využívat alternativní zdroje energie.
Měli bychom se ale připravit na to, že globální oteplování (což je snadno prokazatelná skutečnost) je realita a že hurikánů a extrémního počasí celkově bude přibývat a připravit se na to, že určité oblasti nebudou nadále obyvatelné. Třeba oblasti, které jsou pod hladinou moře...
 L+2 
  • 

Re: Re: Tak ze by Amerika konecne zacala neco delat? 

(29.9.2005 14:22:33)
Alicee,

tak tohle jsou presne ty "americke" vymluvy proc si musi vozit sve tluste zadky v autech na benzin, ktery stoji prt. Nemluve o dalsich prumyslovych znecistovanich a naprosta lhostejnost s tim neco delat. Americane proste teorii oteplovani z dusledku niceni ovzdusi neveri, tak at se nedivi, ze maji Katriny a Rity. Bohuzel, diky nim trpime i my ostatni.
 Alicee 


Re: Re: Re: Tak ze by Amerika konecne zacala neco delat? 

(30.9.2005 3:53:27)
L 2,
Naprosto s tebou souhlasím v tom, že svět (a nejenom Amerika) ve velké tmíře ignoruje to, že je nutné snížit emise a zabývat se výzkumem alternativních zdrojů energie...prostě "po nás potopa".
A chápu proč píšeš, že američani prostě nevěří tomu, že je globální oteplování způsobované lidskou činností. Sama jsem psávala a říkávala to samé. Jenže pak jsem tento obor začala studovat a dneska už nejsem zdaleka tak radikální. Ono by bylo strašně snadné najít viníka a pak to všechno spravit a je to. Jenže když znáš data, které máme k dispozici, tak prostě nemůžeš tohle prohlásit. Žádný seriozní vědecký výzkum tohle nepotvrdil, naopak...čím víc se ví, tím jsou výsledky mlhavější.
Já jsem vlastně tak trochu doufala, když jsem začínala tohle studovat, že mi univerzita potvrdí to co si myslím...že za oteplování můžou prostě lidi a že politici zastírají pravdu. To se nesplnilo. Samozřejmě je možné, že tohle všechno je velká konspirace a všichni jsou zmanipulovaní...ale já věřím, že věda je stále relativně bezpartijní a že to, co mi tvrdí mí profesoři je do určité míry pravda. A ta bohužel tuhle teorii nepodporuje ani nevyvrací...je to prostě jenom jedna z mnoha teorií, proměnných je spousta.
 Jitka Hilliard, Kubik, 3 roky 
  • 

Myslime na Vas 

(4.10.2005 16:56:23)
Mila Vero,
letosni rok prinesl prilis utrpeni do teto oblesti. Myslim na Vasi rodinu a jsem rada, ze alespon maji kde preckat nez se budou moci vratit domu. Je to nepredstavitelne utrpeni tolika lidi...
My v Baton Rouge jsme preckali dobre, i kdyz tu bylo hodne vetrno. Spousta lidi z New Orleans a nyni i z Lake Charles zde nasla utociste. Je tu opravdu plno! Kazdy se snazi pomahat, jak muze, rodiny, pratele, pratele pratel... vsichni se snazi ubytovat ty, kteri to potrebuji a nebo treba prispet na jidlo pro nahle obrovske rodiny. Hotely, ubytovny, vsechno je plne, takze se hleda po ruznu i ubytovani pro zdravotniky a cleny armady, kteri hodne pomahaji v teto oblesti. S nami ted zila kaplanka namornictva. I ona, ktera vi, co je valka, byla zdrcena, kdyz se vcera vratila z New Orleans. Tento rok zmenil vsechny, co tu ziji...
Moc Vas pozdravuji a preji Vasi dceri, aby se mohli jiz brzy vratit domu a aby nasli vsechno v poradku.
Jitka
 Věra S. Clarisska 9, USA 
  • 

Re: Diky,už jsou doma 

(4.10.2005 23:02:52)
Jitko, děkuju za podporu. Už jsou doma. Lejča opatruje mimo detí i zvířatka na klinice. Život v Galvestonu se pomalu normalisuje.Vy jste teď vlastně největší město v Luisianě. Útočiště pro tolik lidí. Držím palce, abyste to všechno zvládli. Napisu Ti e-mail. Věra S.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.