| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co dělat v případě alergie na vosí nebo včelí bodnutí?

 Celkem 17 názorů.
 Jája 
  • 

Bojím se bodnutí 

(6.7.2005 14:31:45)
Můj tříletý syn ještě žihadlo od včely ani od vosy nedostal. Bojím se toho, co se stane, až nějaké dostane. Už teď když ho štípne komár, tak má vždy hodně velký pupenec na ruce a vždy trvá víc jak týden, než začne mizet:( A to musím dodat, že si to vůbec neškrábe! Jaká je první pomoc při bodnutí? Vyndat žihadlo a chladit? Nebo lze udělat ještě něco jiného? Je nějaká možnost zjistit, jestli bude mít velkou reakci na bodnutí "větším" hmyzem?
 Lenka 
  • 

Re: Bojím se bodnutí 

(6.7.2005 15:06:33)
Jájo ,našeho malýho, taky má 3 roky ,nedávno píchla vosa zrovna 3x do ruky ,žihadlo mu tam nezůstalo ,dali jsme mu na to kousky cibule a pomohlo to ,pak jsme namazali Fenistilem a bylo to ok. Dcera(9 let) má taky velké pupence po píchnutí od komára ,nechala jsem jí vzít krev a vyšetřit u alergoložky ,alergii nemá ,ale dala nám lék Xyzal ,který užívá ,když jí to oteče .
 Jana 
  • 

Re: Bojím se bodnutí 

(7.7.2005 9:09:24)
Jájo, to, že Tvůj syn má po komářím štípnutí velké pupence neznamená, že po bodnutí vosou nebo včelou bude mít al. reakci. Jsou to dva odlišné druhy hmyzu. I když syna bodne vosa a alergickou reakci mít bude, nemusí mít stejné problémy i po bodnutí např. sršní (a to jsou oba dva druhy blanokřídlí). Každý má jiný jed. Zjišťovat dopředu jestli má alergii je asi zbytečné a myslím,že se to ani nedělá. mimo to se alegie zjišťuje tak, že ti pod kůži napíchají trošku toho jedu (od každého něco, 5-6 píchnutí) a sledují vpichy jestli zarudnou a tak. Pro tříleté dítě nic moc příjemné a to mu vlatsně ani nic být nemusí. Asi Ti nezbude než čekat až to příjde. Potom vytáhnou žihadlo(pokud bude), chladit a sledovat jestli to moc neotéká a jestli nemá dítě dýchací potíže. Pakud ano, tak šupem k doktorovi.

 Veronika 
  • 

Re: Bojím se bodnutí 

(10.7.2005 22:55:45)
Jajo, moje petileta dcera mela take vzdy hodne natekle pupence (treba ji stipnul do kotniku a mela nateklou nohu do puli lytka) od komara a dlouho se to hojilo. Ted kdyz ji stipne komar, tak ji to kazde dve hodiny mazu tycinkou od Avonu s Tea Tree a nejen ze ji to neotece, ale take se to za dva dny uplne zahoji. Fenistyl na ni nezabiral.
 Monika 
  • 

Re: Bojím se bodnutí 

(12.7.2005 7:41:49)
Pokud máte někde v okolí alergika, poproste ho ať Vám věnuje pár tablet antihistaminika např. Zyrtec, Zodac nebo Xyzal a v případě bodnutí použijte.
A prevence je nehysterčit při spatření včely nebo vosy. Radím dětem v případě obtěžování vosou zavřít oči a pusu a zůstat v klidu a nehýbat se. Pokud na vosu nešlápnete nebo omylem nestisknete, tak se tímto opatřením bodnutí dá celkem vyhnout.
Moje tchýně je alergická na vosí bodnutí a v létě jich vždy několik schytá, bo vždy při spatření vosy začne máchat rukama, ječet a všelijak je odhánět (Zyrtec jí naštěstí vždy pomůže).
Já občas v létě jen tak zabíjím vosy holou rukou přimáčknutím hlavičky o stůl nebo okno prstem nebo víčkem. Vosa už mě hodně let nebodla, tak ani nevím jestli jsem na ně alergická (jinak jsem alergik, prášky mám většinou po ruce).
 Líza 


Re: Re: Bojím se bodnutí 

(12.7.2005 10:00:11)
Hmmm, Moniko, nebylo by lepší si ten Zyrtec koupit v lékárně? Obírat o něj alergika... :-)))), já svůj bych nedala, jen tak někomu pro jistotu, když ho sama opravdu potřebuju...
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Bojím se bodnutí 

(12.7.2005 10:59:08)
Milado, ráda tě opět vidím :-)))))))))
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Re: Bojím se bodnutí 

(12.7.2005 12:59:27)
Před 14 dny jsem kupovala v lékárně na předpis pro sebe Zodac (40 tablet) a pro syna Zyrtec (50 tablet). Sezona nám skončí do 2 týdnů, tak proč bych neposkytla 2 tabletky tchýni, když si ho zapomene vzít sebou na dovolenou, nebo kamarádce, která ho bude potřebovat pro dítě. Mě 2 tablety nezabijí a proč kupovat balení po 7-mi tabletách (mimochodem netušila jsem, že se dá koupit tak malé balení), když ho celé před datem spotřeby nedopotřebují.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Bojím se bodnutí 

(12.7.2005 15:30:13)
No to už je pak spíš otázka pro tvoji dr., Moniko, když máš sezónu pár týdnů, proč ti píše největší balení na trhu...ty to nespotřebuješ do data expirace a pojiš´tovna cvaká a cvaká...ale za to ty nemůžeš, jasně, jen to jsou přesně ty věci, co mě štvou.
A pak nemůžu psát lidem drahý léky, co fakt potřebujou, protože se hradí zbytečnosti.
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bojím se bodnutí 

(13.7.2005 7:59:45)
Asi si mě Lízo nepochopila.
Sezonu mám 2 - 3 měsíce podle počasí (trávy a obilí). Velké balení mi doktorka předepsala, abych tam nemusela pořád běhat pro recept, nemám na to čas. Nespotřebované letos vyzvednuté balení v pohodě dopotřebuji začátkem sezony příští rok. Naopak jsem ráda, že mi něco zbyde, bo chodím pro předpis, až když už mám problémy a ne vždy se tam včas dostanu. Trvanlivost těchto léků je cca 3 roky a za tu dobu spotřebuji několik velkých balení, tudíž vyhazování léků na alergii se mě netýká. No a poskytnutí 2 tablet alergikem někomu jinému jsem doporučovala právě proto, aby nemusel nespotřebované prošlé léky vyhazovat (nebere je přece pravidelně, má je jen kdyby něco).
Milado, po nastínění Vaší situace, Vás chápu - zlatá moje pylová alergie. 7-mi tabletové balení je i pro mě jako nic, natož pro Vás.
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bojím se bodnutí 

(13.7.2005 10:55:20)
To slyším prvně, že by se měl brát Zyrtec i jako prevence astmatu po celý rok (tedy jestli si myslela celý rok i pro pylové alergiky). Já užívám po celý rok kapičky Staloral pod jazyk již druhým rokem a zatím nemám pocit, že by to nějak pomáhalo. Zkusím se přeptat doktorky, až se tam zase objevíme. Astmatu se dost bojím, před 2-ma lety jsem měla zánět průdušek a obvoďákovi jsem se vůbec nelíbila, sípala jsem a blbě se mi dýchalo (těžký pocit na prsou), byla jsem odeslána na vyšetření na astma - naštěstí se nepotrvdilo.
Díky za informace, budu po tom pídit.
Ještě se chci zeptat, je možné, aby syn byl alergický na pyly (má stejné příznaky jako já a ve stejnou dobu), ale testy (kapičky na ruku) zatím nic neukázaly (v září jdeme znovu). Zyrtec bere a obtíže jsou pak menší, ale s jeho negativními testy si připadám jako simulant.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bojím se bodnutí 

(13.7.2005 11:05:55)
Moniko, je to možné, ty testy jsou bohužel jen orientační, je možné, že jsou jak falešně negativní (tj. dítě po něčem problémy má, ale v testu to nevychází), tak falešně pozitivní (tj. vyjde test, akle dítě dotyčný alergen snáší bez problémů).
Nejpřesnějším vodítkem nakonec opravdu zůstává to, co na dítěti pozoruješ, jaké má potíže, kdy a za jakých okolností, a jestli po antialergické léčbě ustupují. A neboj, všichni alergologové si tohohle jsou vědomi, určitě tě neberou jako simulanta :-)
 Jindřiška 
  • 

Re: Bojím se bodnutí 

(23.7.2007 21:09:59)

zdravim, jsem alergik a prave nicim srsni hnizdo na zahrade, toz objevila jsem tyto stranky a co to tu ctu je az k nepochopeni...ladovat male deti 2x oblbujicim zyrtekem od malicka opravdu neni dobre!!!
sama jsem alergik (celorocni, alergie snad na vsechno) a musim denne jist leky proti alergii - nekdy vynechavam, protoze citim ucinky prasku - unava, bolesti hlavy. a kamaradka alergicka porodila holcicku a doktorka ji upozornila, ze behem tehotenstvi a kojeni brat leky na alergii minimalne!!!!!!

tady davam odborny clanek popripade adresa
http://www.clanky-o-zdravi.online-prodej.cz/leky-pomahaji-ale-take-ublizuji.htm

Státní ústav pro kontrolu léčiv evidoval loni 496 případů, kdy lék s velkou pravděpodobnosti způsobil lidem vážné komplikace. Pět lidí zemřelo na selhání srdce, alergické reakce a krvácení. Mezi léčivými přípravky byla zastoupena antibiotika, léky proti alergii, na podporu erekce a léčiva zastavující krvácení.


takze doufam, ze to brani leku "Preventivne" (jeste detem proboha) nemysli ta dotycna vazne a slo o jisty druh humoru...
 Lůca 
  • 

JJ VIM.. 

(27.6.2008 21:14:48)
..(takřka) o čem jde řeč. Tu desenzibilaci jsem taky úspěšně absolvovala na pár let (asi 3,5 roku. snad to pomohlo alespon"" z části..) a nedávno tomu co mi přišlo ono zmíněné objednané adrenalinové pero. Musím říct: "Bojím se ho jako čert kříže a nwm jestli bych ho vůbec dokázala použít v případě nouze.." L.
 Lůca 
  • 

JJ VIM.. 

(27.6.2008 21:15:40)
..(takřka) o čem jde řeč. Tu desenzibilaci jsem taky úspěšně absolvovala na pár let (asi 3,5 roku. snad to pomohlo alespon"" z části..) a nedávno tomu co mi přišlo ono zmíněné objednané adrenalinové pero. Musím říct: "Bojím se ho jako čert kříže a nwm jestli bych ho vůbec dokázala použít v případě nouze.." L.
 Lůca 
  • 

JJ VIM.. 

(27.6.2008 21:15:54)
..(takřka) o čem jde řeč. Tu desenzibilaci jsem taky úspěšně absolvovala na pár let (asi 3,5 roku. snad to pomohlo alespon"" z části..) a nedávno tomu co mi přišlo ono zmíněné objednané adrenalinové pero. Musím říct: "Bojím se ho jako čert kříže a nwm jestli bych ho vůbec dokázala použít v případě nouze.." L.
 tom 
  • 

alergická reakce po bodnutí 

(6.8.2008 14:59:52)
Nazdarek, nejdrive bych rekl, ze se mi po bodnut hmyzem nikdy nic nestalo, az do vecerejsiho dne, bodnul me hmyz do zad, po chvili zacalo svedeni, malatnost, tres rukou, zustat na nohou delalo dost problem, zacal mi tuhnout oblicej, mluva byla nesrozumitelna, po chvili uz lezim na zemi, zacal jsem dychat jak po maratonu, po par chvilich se kazdy nadech staval obrovksym usilim, pomalu jsem presatval vnimat veci kolem sebe, ale nastesti uz u me byla rychla zachranna sluzba napichali mi do zily calcium, dithiaden, solumedrol, magnesium a glukozu, uz bych to nechtel nikdy zazit, ale doktor bohuzel rikal, ze s eto nejspise bude opakovat a mohlo by to byt jeste horsi. je mi 24 let

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.