| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co dělat v případě alergie na vosí nebo včelí bodnutí?

 Příspěvky 110 z 21 [Dalších 11 >>]
  • 
6.8.2008 14:59:52
Nazdarek, nejdrive bych rekl, ze se mi po bodnut hmyzem nikdy nic nestalo, az do vecerejsiho dne, bodnul me hmyz do zad, po chvili zacalo svedeni, malatnost, tres rukou, zustat na nohou delalo dost problem, zacal mi tuhnout oblicej, mluva byla nesrozumitelna, po chvili uz lezim na zemi, zacal jsem dychat jak po maratonu, po par chvilich se kazdy nadech staval obrovksym usilim, pomalu jsem presatval vnimat veci kolem sebe, ale nastesti uz u me byla rychla zachranna sluzba napichali mi do zily calcium, dithiaden, solumedrol, magnesium a glukozu, uz bych to nechtel nikdy zazit, ale doktor bohuzel rikal, ze s eto nejspise bude opakovat a mohlo by to byt jeste horsi. je mi 24 let
  • 
27.6.2008 21:15:54
..(takřka) o čem jde řeč. Tu desenzibilaci jsem taky úspěšně absolvovala na pár let (asi 3,5 roku. snad to pomohlo alespon"" z části..) a nedávno tomu co mi přišlo ono zmíněné objednané adrenalinové pero. Musím říct: "Bojím se ho jako čert kříže a nwm jestli bych ho vůbec dokázala použít v případě nouze.." L.
  • 
27.6.2008 21:15:40
..(takřka) o čem jde řeč. Tu desenzibilaci jsem taky úspěšně absolvovala na pár let (asi 3,5 roku. snad to pomohlo alespon"" z části..) a nedávno tomu co mi přišlo ono zmíněné objednané adrenalinové pero. Musím říct: "Bojím se ho jako čert kříže a nwm jestli bych ho vůbec dokázala použít v případě nouze.." L.
  • 
27.6.2008 21:14:48
..(takřka) o čem jde řeč. Tu desenzibilaci jsem taky úspěšně absolvovala na pár let (asi 3,5 roku. snad to pomohlo alespon"" z části..) a nedávno tomu co mi přišlo ono zmíněné objednané adrenalinové pero. Musím říct: "Bojím se ho jako čert kříže a nwm jestli bych ho vůbec dokázala použít v případě nouze.." L.
  • 
23.7.2007 21:09:59

zdravim, jsem alergik a prave nicim srsni hnizdo na zahrade, toz objevila jsem tyto stranky a co to tu ctu je az k nepochopeni...ladovat male deti 2x oblbujicim zyrtekem od malicka opravdu neni dobre!!!
sama jsem alergik (celorocni, alergie snad na vsechno) a musim denne jist leky proti alergii - nekdy vynechavam, protoze citim ucinky prasku - unava, bolesti hlavy. a kamaradka alergicka porodila holcicku a doktorka ji upozornila, ze behem tehotenstvi a kojeni brat leky na alergii minimalne!!!!!!

tady davam odborny clanek popripade adresa
http://www.clanky-o-zdravi.online-prodej.cz/leky-pomahaji-ale-take-ublizuji.htm

Státní ústav pro kontrolu léčiv evidoval loni 496 případů, kdy lék s velkou pravděpodobnosti způsobil lidem vážné komplikace. Pět lidí zemřelo na selhání srdce, alergické reakce a krvácení. Mezi léčivými přípravky byla zastoupena antibiotika, léky proti alergii, na podporu erekce a léčiva zastavující krvácení.


takze doufam, ze to brani leku "Preventivne" (jeste detem proboha) nemysli ta dotycna vazne a slo o jisty druh humoru...
Milada.
13.7.2005 12:42:11
Moniko,

myslim, ze je to tak, ze kdyz beres Staloral, tak se Zyrtec po urcite dobe brat uz nemusi. Alespon takovy postup mi rikala alergolozka pri predepisovani Staloralu pro dceru. Ovsem vzhledem k tomu, ze jsme podavani vakciny musely prerusit, bereme Zyrtec (a i Zaditen) furt pryc...

Milada

Líza
13.7.2005 11:05:55
Moniko, je to možné, ty testy jsou bohužel jen orientační, je možné, že jsou jak falešně negativní (tj. dítě po něčem problémy má, ale v testu to nevychází), tak falešně pozitivní (tj. vyjde test, akle dítě dotyčný alergen snáší bez problémů).
Nejpřesnějším vodítkem nakonec opravdu zůstává to, co na dítěti pozoruješ, jaké má potíže, kdy a za jakých okolností, a jestli po antialergické léčbě ustupují. A neboj, všichni alergologové si tohohle jsou vědomi, určitě tě neberou jako simulanta :-)
Monika
  • 
13.7.2005 10:55:20
To slyším prvně, že by se měl brát Zyrtec i jako prevence astmatu po celý rok (tedy jestli si myslela celý rok i pro pylové alergiky). Já užívám po celý rok kapičky Staloral pod jazyk již druhým rokem a zatím nemám pocit, že by to nějak pomáhalo. Zkusím se přeptat doktorky, až se tam zase objevíme. Astmatu se dost bojím, před 2-ma lety jsem měla zánět průdušek a obvoďákovi jsem se vůbec nelíbila, sípala jsem a blbě se mi dýchalo (těžký pocit na prsou), byla jsem odeslána na vyšetření na astma - naštěstí se nepotrvdilo.
Díky za informace, budu po tom pídit.
Ještě se chci zeptat, je možné, aby syn byl alergický na pyly (má stejné příznaky jako já a ve stejnou dobu), ale testy (kapičky na ruku) zatím nic neukázaly (v září jdeme znovu). Zyrtec bere a obtíže jsou pak menší, ale s jeho negativními testy si připadám jako simulant.
Milada.
13.7.2005 9:13:57
Moniko,

hele, jenze ja dceru cpu Zyrtecem nejen kvuli tomu, ze sezonu mame cely rok (roztocum se vyhnout neda), ale i proto, abychom predchazeli astmatu. A tak by to meli deli vsichni alergici, i ti pylovi...nebo snad beres na predchazeni astmatu neco jineho?

Milada
Monika
  • 
13.7.2005 7:59:45
Asi si mě Lízo nepochopila.
Sezonu mám 2 - 3 měsíce podle počasí (trávy a obilí). Velké balení mi doktorka předepsala, abych tam nemusela pořád běhat pro recept, nemám na to čas. Nespotřebované letos vyzvednuté balení v pohodě dopotřebuji začátkem sezony příští rok. Naopak jsem ráda, že mi něco zbyde, bo chodím pro předpis, až když už mám problémy a ne vždy se tam včas dostanu. Trvanlivost těchto léků je cca 3 roky a za tu dobu spotřebuji několik velkých balení, tudíž vyhazování léků na alergii se mě netýká. No a poskytnutí 2 tablet alergikem někomu jinému jsem doporučovala právě proto, aby nemusel nespotřebované prošlé léky vyhazovat (nebere je přece pravidelně, má je jen kdyby něco).
Milado, po nastínění Vaší situace, Vás chápu - zlatá moje pylová alergie. 7-mi tabletové balení je i pro mě jako nic, natož pro Vás.
 Příspěvky 110 z 21 [Dalších 11 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.