| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Je nás mnoho?

 Celkem 23 názorů.
 Dr. Patrik Španěl, tři děti 
  • 

Zelená je teorie, šedý ... 

(1.12.1999 15:06:34)
Předem se přiznám že logika úvah je pro mě poněkud složitá a pochybuji že bych ji dokázel zreprodukovat při debatě na téma populační exploze.

Jenom mi připadá že "praktické příklady ze života autora ... osobní zkušenost ... ženy" nemají v takovéto úvaze smysluplné místo a navíc nejsou ani reprezentativní nebo objektivní.

Osobně jsem se nikdy s podobnými zkušenostmi nesetkal a ani jsem o nich neslyšel od mých přátel kteří mají dvě, tři nebo čtyři děti. Naopak mi připadá že profesionálové kteří mají co do činění s dětmi (učitelky ve školce a škole, lékařky, duchovní ...) vyjadřují podporu a radost nad tím že existují rodiny s více dětmi.

Mnohem významějším faktorem, který myslím autor nezmiňuje, je třeba společenský tlak na to, aby ženy chodily do práce a další faktory více sociálního nežli náboženského a teoretického charakteru.

Nemá myslím cenu stavět rodiny s dětmi do role opovrhovaných a ukřivděných, myslím že jejich život je dostatečně složitý bez toho, aby se trápili tím co si myslí nějací "lidé v obchodech a na ulicích".

Na druhou stranu, pokud se by podobné názory objevily od veřejně činných osobností, v médiích nebo ve školách tak by asi stálo za to je brát trochu vážněji.

Doufám, že každodeník rodina bude spíše přinášet přípěvky typu

"Mít děti je normální, pěkné, dobré a veselé"

nežli vykreslovat pochmurné nepřátelské nálady ve společnosti, které určitě nejsou ve skutečnosti tak špatné.

 nicol-H 


dalsi mozkovymyvaci slatanina.. 

(27.4.2006 23:16:19)

Doufám, že každodeník rodina bude spíše přinášet přípěvky typu

"Mít děti je normální, pěkné, dobré a veselé"

-to myslite vazne? kdyz se nekdo citi opovrhovany, proc mu nedat prostor pro vyjadreni se? nabadate k neobjektivite,jestli si to uvedomujete..

ale na 2.stranu-ten clanek hranici s nabozenskou propagandou a ve skutecnosti nepouzaje na slozitost toho,jak spolecnost vnima rodinu s vice detmi,ale podvedome vnucuje myslenku,ze lidi jsou neverici a je tezke je presvedcit aby verili v Boha a verili,ze ridi smysl jejich zivota(v cemz si ale autor taky odporuje vetou o tom,ze ridi nejen smysl zivota ale i ...ted presne nevim,neco jako uvahy nebo kroky-no,proste vyznamove kdyby tomu tak bylo,mohl by vlastne taktez Buh za to,ze se pouziva antikoncepce,proti ktere tak broji)

pripada mi to cele dost ujete, proste nekdo nosi zvonace,nekdo mrkvace...
myslim,ze CR nikoho neutlacuje(i kdyz by si to nekteri zaslouzili!) a nikdo se nemusi bat vyjadrit svuj nazor,viru nebo presvedceni(viz na Andelu mladik co pripomina ze ma "Tanec sv.Víta" a dokola hlasa ty svoje kraviny a nikdo ho nepoleje ledovou vodou :-)))))
ale melo by se zabranit tomu,aby se promyslenymi psychologickymi kecy ovlivnovali lide co o to sami nestali(viz zvoneni jehovistu u dveri apod.) a hlavne ti,kteri jeste nejdou tak vyspeli,aby si mohli udelat vlastni nazor a branit se proti temto cilenym Brainwashingum-zejmena deti.

napr.v bance kde zadate o pujcku vas taky posadi na sedacku do jine mistnosti nez u prepazek,kde do vas zdanlive nevtirave husti prijemna slecna o vyhodach az vas udola-jenze ta sama slecna z toho ma provizi jak brno a vy ve finale zjistite,ze je to vyhodne asi tak,jako kdyz dedecek menil az vymenil-a co mu zbylo?...h..no,netreba dodavat,ze?-jenze o to si ten clovek rekl sam,nikdo ho nechytil za ruku na ulici a neodtahl do banky-maximalne reklama a tu zle prepnout,nebo necist...

takze ja jsem proti jakemukoliv ovlivnovani a strhavani k tomu,ze jedine neci nazor je ten jediny a spravny! Blbost!!!!!

antikoncepce nema s potraty nic spolecneho a soudit nekoho za to ze ji prasky(mimochiodem jsem si ted vzpomnela ze si ji taky musim vzit :-)muze jedine posahany jedinec nebo fanatik-neze by to nebylo skoro totez... lidska silenost nezna mezi-zacina to hazenim kamenu na potratove lode a konci teroristickymi sebevrazednymi atentaty.a ve jmenu ceho? neceho co vubec neexistuje!

osobne se hlasim k tomu ze nez zit jako v Africke zemi 3.sveta,radsi bych chtela nebyt! dobrou noc..
 Nicole+dvojcatka(19.11.2001) 


Re: dalsi mozkovymyvaci slatanina.. 

(28.4.2006 6:10:41)
Avo,tak co,uz mas "neco" za sebou??
 Ava 
  • 

Re: Re: dalsi mozkovymyvaci slatanina.. 

(30.4.2006 8:54:39)
Nikol,jsem obednana na stredu rano....Pridali se i zdravotni komplikace,takze je rozhodnuto.Me telo by to jen stezi dotahlo do konce.Vyletel mi tlak,silene otoky,krvaceni z nosu.Proste toho ma telo dost a v prvni rade musim myslet na ty co mam doma.
Je mi to moc lito a hned se udelaji opatreni aby se to neopakovalo a treba jednou....se preci jen rozrosteme....Dekuju moc za podporu.
 Nicole+dvojcatka(19.11.2001) 


Re: Re: Re: dalsi mozkovymyvaci slatanina.. 

(30.4.2006 16:38:44)
Avo,moc ti drzim palecky!Ona si to priroda udela nekdy podle sveho coz je asi nekdy lepsi nez aby bylo samotne rozhodnuti na nas! Hodne stesticka!
 Veruka+8 


Re: Re: Re: Re: dalsi mozkovymyvaci slatanina.. 

(30.4.2006 22:42:54)
Avo moc na Tebe myslím,mám za sebou taky smutnou událost,poměrně čerstvou-v úterý.Drž se!!!
 Patrik Španěl 
  • 

Re: dalsi mozkovymyvaci slatanina.. 

(19.5.2006 19:45:50)
Vážená paní Nicol-H,

děkuji Vaši za reakci, na mou původní kritikou psanou v roce 1999 nepochopitelného článku pana Semína. Sedm let! To možná bude i nějaký rekord? Proč se celých šest let nikdo jiný neozval?

Píšete:

>>Doufám, že každodeník rodina bude spíše přinášet přípěvky typu
>>"Mít děti je normální, pěkné, dobré a veselé"

-to myslite vazne? kdyz se nekdo citi opovrhovany, proc mu nedat prostor pro vyjadreni se? nabadate k neobjektivite,jestli si to uvedomujete..


Omlouvám se pokud to vypadalo jako nabádání k neobjektivitě. Ve skutečnosti to bylo vyjádření přání čtenáře na to, jaké články bych byl býval rád četl. Na to mám myslím plné právo. Ale už to tady nečtu.

Jinak jsem si po sedmi letech znovu přečetl moji původní reakci na článek a mám pocit, že pokud ji označujete za slátaninu tak možná máte pravdu, ale proč mozkovymyvaci?

Jinak mám teď 4 děti, od 5 do 15 let a znovu potvrzuji že za posledních 7 let jsem se stále nikdy nesetkal s tím, že by mi někdo řekl, "Copak se "tomu" neumíte bránit" nebo komentoval naši "nezodpovědnost" (citace z článku pana Semína).

Možná jsem nepochopil Vaši otázku, pokud se ptáte zda myslím vážně tvrzení v uvozovkách, tak odpovídám "ano.

Mějte se pěkně a nezlobte se na mne,

Patrik Španěl.

 Anna 
  • 

Je nás mnoho..myslel jste to vážně?? 

(14.10.2000 15:12:26)
Vážený pane,
i když je Váš článek staršího data, přečetla jsem si jej až teprve teď, když se odkaz na něj objevil u fotografií nového CAPu.
Jsem milovník a znalec humoru Monty Pythonova létajícího cirkusu a vaše filosofické úvahy mi ho velmi připomínají. Je sice malá pravděpodobnost, že jste to myslel vážně, ale vzhledem k tomu, že jste si dovolil užít spojení..."svévolné postmoderní blábolení" a několik dalších znevažujících termínů /které by seriózní badatel neužil/ si troufám dedukovat, že se jedná docela rafinovaný vtip.
Jestliže máte opravdu děti a vámi popisované problémy jsou součástí vaší reality vám mohu doporučit spíš studium psychologie - téma projekce vlastních nevědomých obsahů do svého bezprostředního okolí i do celého světa.
Na závěr bych ráda dodala, že moc fandím lidem, kteří vidí problémy přelidnění, třetího světa a extrémní chudoby /mimochodem, víte, že 30%obyvatel Země nemá přístup k pitné vodě a 60 000 jich denně na tento nedostatek zemře?/ realističtěji,
s pozdravy Anna
 Edita, svobodná, bezdětná - vše dobrovolně :-) 
  • 

Re: Za vším hledejte Boha! 

(20.4.2004 23:04:38)
Ano, toto je typické uvažování lidí, kteří se rozhodli přenést odpovědnost za svou existenci na Boha. Větu "Bůh to tak chce/chtěl" používají jako lék na všecko. Existuje-li Bůh, pak si podle mého (ateistického mínění) nepřeje nic jiného, než aby se lidé k sobě chovali SLUŠNĚ a SLUŠNÝM ZPŮSOBEM se snažili být šťastni. Připadá mi však, že někteří křesťané, zejména praktikující katolíci, jsou však přesvědčeni o pravém opaku. Tudíž jim vadí antikoncepce, zabraňující nidaci, ale už ne to, že různě po světě umírají malé děti hroznou smrtí hladem, žízní a různými nemocemi. Bohužel proto, že jejich rodičům nikdo onu proklínanou antikoncepci neposkytl. Je mi z tohoto druhu pokrytectví, dámy prominou, blivno!
 Deni+František+Ella 


Re: Re: Za vším hledejte Boha! 

(21.4.2004 11:21:12)
Edito - naprosto s tebou souhlasim. Taky je mi z "pánbíčkářských" názorů silně šoufl.
 Lucie Moravcová, bezdětná 
  • 

Re: Re: Za vším hledejte Boha! 

(21.3.2005 15:57:55)
Názor, že antikoncepce těsně souvisí s interrupcí, mě velmi pobouřil. Docela by mě zajímalo, zda má utor textu - pan Semín - své výroky nějak lékařsky podložené. Podle toho, co napsal, soudím, že je v této problematice naprostým laikem. Na tuto myšlenku mě přivádí hlavně nerozlišování pojmu ,,potrat" a ,,interrupce". Vážený pane Semíne, potrat - takzvan abort, je samovolným ukončením těhotenství z důvodů patologických, nikoli z vůle matky. Pokud si žena přeje ukončit těhotenství, říkáme tomu interrupce, tak si prosím tyto dva pojmy nepleťte.
Dovolila bych si také nesouhlasit s tím,že antikoncepce zabraňuje pouze nidaci, nikoliv samotnému oplodnění. Toto je pravda pouze u minipilulek, které obsahují pouze gestagen a neovlivňují tím zrání vajíček ve folikulu. Drtivá vetšina žen však bere kombinovanou pilulku, ve které je estrogen i progesteron, takže vajíčko ve folikulu neuzraje, folikul ani nepraskne, tudíž vajíčko nemůže být oplodněno ( pokud se vůbec nějaká spermie dostane přes zhuštěnou hlenovou bariéru hrdla děložního ). Doporučuji nejdříve prostudovat literaturu a pak teprve vymýšlet světoborné názory! Ale koneckonců, máme tu svobodu slova...
 Heluša 
  • 

Re: Re: Re: Za vším hledejte Boha! 

(25.3.2005 22:04:21)
Z článku mi běhá mráz po zádech a plně s Vámi, doposud komentující ženy, souhlasím. Pokládat rovnítko mezi antikoncepci a interrupci je naprosto šílené a scestné. Příšerně mě děsí fakt, že těmito bláboly staví někteří jedinci i nás, ostatní "normální" křesťany, do pozice inkvizitorů se středověkými názory. Já se za křesťanku považuji - a hormonální antikoncepci jsem brala 7 let, neboť jsem svého muže poznala už v 15. letech a přišlo mi i před Bohem zodpovědnější chránit se takto před početím a studovat, než zmařit snahu a vynaložené finance našich rodičů na naše studium. Brali jsme se v 22 letech a jsem přesvědčená, že tak dlouho se bez sexu nedá normální vztah udržet... Takže myslím, že někdy je nutné zvolit "menší zlo" :-))
Prostě na takovéto články kašlu a radši je často nečtu, než abych se rozčilovala nad výroky někoho, kdo mluví tak šroubovaně, že možná nerozumí ani sám sobě. Ale svůj názor považuje za jediný správný na celém světě a basta fidly.
 Olga, beru HA 
  • 

Re: Re: Re: Za vším hledejte Boha! 

(25.4.2006 11:22:53)
A kdyz antikoncepci brat nebudu a naflakam si kupu deti, kdo mi je pomuze uzivit. Buh? Pochybuji.

Pri uzivani antikoncepce, nedojde k ovulaci-uvolneni vajicka, tudiz ani k oplodneni a tudiz ani k potratu.

Autor clanku je zcela nevzdelany v tomto smeru a proto nema pravu takhle lidem motat hlavu.

Mejte se pekne, uzivejte si sexu a pokud neplanujete mimco, s klidem uzivejte antikoncepci.
 petr 
  • 

Re: Re: Re: Re: Za vším hledejte Boha! 

(4.5.2006 20:52:21)
Úryvek z článku Zdeňky Rybové na prolife.cz:

"Nejnovější trendy vývoje složení hormonálních preparátů se ubírají k čistě gestagenním preparátům. Gestageny jsou syntetické hormony, které svým účinkem odpovídají hormonu žlutého tělíska (progesteronu). Tento hormon – přirozeně – se v těle ženy mj. významně podílí na přípravě k těhotenství ve druhé fázi menstruačního cyklu, která nastane záhy po ovulaci. Syntetický gestagen pak ve svém mechanismu účinku má mj. zastat práci estrogenní složky dříve (ale ještě stále) oblíbených a používaných dvousložkových preparátů – tedy blokádu ovulace. Tato blokáda ovulace, ve zkratce, vzniká tak, že je díky trvalé gestagenní hladině hormonů hypofýze vyslán signál, který jí nalhává, že v těle ženy probíhá stav těhotenství a nemá tedy dále ovulovat. Tento efekt je tedy podobný tomu, který pozorujeme při skutečném těhotenství. Tam ale je množství gestagenních hormonů mnohem vyšší, proto je blokáda ovulace dokonalá. Kdyby žena prostřednictvím pilulky dostávala tak vysoké množství umělých gestagenů, mělo by to nepřiznivé důsledky na její zdraví. I proto jsou patrny snahy o stále menší dávkování syntetických hormonů v jednotlivých preparátech. I když jde tedy u gestagenní antikoncepce pouze o jednosložkový syntetický hormonální substrát, je přesto výkonný. Nezapomínejme však na fakt, který zřejmě nenechal spát mnoho výzkumných pracovníků. Postavit účinek gestagenů jen na blokádu ovulace pomocí umělého navození stavu těhotenství zřejmě nebylo dostatečné. Proto se mechanismus působení gestagenních hormonálních preparátů dále rozšiřuje na zabránění nárůstu endometria (děložní sliznice), které je potřebné pro výživu embrya a jeho další přežití v případě oplození, jemuž nedokáží ani takové hormonální dávky naprosto zabránit."

VŠEM, KTEŘÍ AUTOROVI ČLÁNKU SPÍLAJÍ DO NEVZDĚLANCŮ DOPORUČUJI TENTO ODKAZ:
http://www.prolife.cz/antikoncepce/index.html?action=1
 Lucka  
  • 

Re: Druhá strana 

(15.11.2004 17:51:50)
A je nás také mnoho, které jsme se museli těhotenství vzdát pod tlakem okolností, a které se s tím ani po několika měsících neumíme vyrovnat.
Jsem jedna z toho mnoha a ráda bych si popovídala nebo požádala o radu, jak se s tím konečně vyrovnat, je-li to vůbec možné.
 Eliška + jedna náctiletá dcera 
  • 

Re: Re: Druhá strana 

(13.12.2004 14:34:05)
Jsem na tom úplně stejně.Chtěla bych najít zpět svůj optimistický pohled na svět, ale nedaří se. Snad čas všechno zahojí(nebo aspoň trošku). Zatím se snažím čerpat sílu a energii z domácích mazlíčků a chvilkama mne zaměstnávají i předvánoční přípravy,kdy se vrhám do pečení,gruntování aj.činností jako šílená právě proto, abych zapoměla.
 petr 
  • 

Re: Re: Druhá strana 

(4.5.2006 20:40:25)
Doporučuji tento odkaz:
http://www.virtus.jesenicko.net/terapie/PS_I.html

Rozhodně se nesnažte svoji bolest popřít. Jen to, co jsme si ochotni přiznat, má naději na řešení. Přeji vám brzké uzdravení!
 Martina 
  • 

Tak nevím 

(20.12.2004 14:18:49)
Reaguji na předposlední odstavec tohoto článku. Dost mě zaráží že tvrdíte, že antikoncepce pouze zabrání uhnízdějí vajíčka. (takovou funkci má Postinor - tabletka "po", která obsahuje velmi mnoho hormonů a použije ji žena opravdu vyjímečně) To je hloupost, většina antikoncepce zabranuje ovulaci, teda vajíčko nedozraje. Navíc moje zkušenosti s antikoncepcí jsou takové, že jsem měla velmi slabé krvácení (mnohem slabší, než klasický cyklus), pokud by každý měsíc docházelo k potratu - jak vy tu tvrdíte, tak bych musela každý měsíc opravdu hodně krvácet. Antikoncepci jsem brala 6 let vkuse.
 xy xy 
  • 

blbost 

(30.3.2006 14:56:30)
panebože, který trouba psal tenhle článek? každý průměrně vzdělaný člověk ví, že antikoncepce zabrańuje ovulaci a tím pádem i oplodnění..nechápu, jak někdo může napsat takovou pitomost
 Jakub 
  • 

Re: blbost 

(9.5.2006 12:03:11)
"každý průměrně vzdělaný člověk ví, že antikoncepce zabrańuje ovulaci a tím pádem i oplodnění" pane anonyme, odkud to ten průměrně vzdělaný člověk ví? to studuje knihy s medicínskou tématikou, nebo hledá odpovědi na své otázky v různých článcích, jejichž autoři jsou sice odborníci, avšak jsou psány stylem určeným pro laiky!a jak známo text určený pro laiky musí být kvůli srozumitelnosti a pochopení trochu zjednodušen oproti textu odbornému...přemýšlejte o tomto aspektu, odkud vlastně čerpáte informace...až je pak budete komentovat
 Iva, Tomášek 3 a Lucinka 1 
  • 

Můj názor 

(16.4.2007 13:58:17)
Článek je na mě alespon ze zacatku dosti filozoficky, ale s jedním souhlasim. Ja to pochopila tak, ze autor neni primarne proti antikoncepci, ale proti pilulkam, co se uzivaji jako posledni zachrana po nechranenem styku a jiz mozne oplodnene vajicko je tim potraceno. Mam stejny nazor, je to v podstate potrat stejne jako kdyz to udela doktor, v obou pripadech je svet o jedno potencialni miminko chudsi. S antikoncepci souhlas, je to super vec!
 Jakub T., 0.K (tj. nula kids, tj bez dětný) 
  • 

Re: Můj názor 

(29.4.2007 17:17:13)
vy neznáte asi pana Semína, že? on je ultraortodoxní katolík,který odmítá antikoncepci jako takovou. pokud byste mu řekli, že kondom je tedy dobrou antikoncepcí,protože nezabraňuje nidaci oplozeného vajíčka, tak na vás spustí, že antikoncepcí kazíte dar plodnosti, který vám dal Bůh a tím že takto opovrhujete božím darem, urážíte i Boha.
 Katka 22 let - 0 dětí, 3 sourozenci 14 let a 20 let 
  • 

jen k té antikoncepci 

(4.6.2008 23:50:18)
jasně takže místo antikoncepce budu rodit děti jak na běžícím pásu jen proto že mám ráda sex a svýho přítele? a co s těma dětma potom?? bydlet budeme pod mostem a jíst z popelnice... děkuju to raději pár těch "dětí" "zabiju" pomocí antikoncepce.
kdyby mamka nešla jednou na potrat bylo by nás sedm dětí (čekala trojčata což zjistila až po potratu).. na matku samoživitelku... kde bychom byli? a věřte že ten váš bůh by nám nepomohl.... už my čtyři děti jsme na ní na samotnou byli dost... je uštvaná a zblblá.. kde je ten váš bůh????????
každý by se měl rozhodovat sám jestli chce dítě teď nebo za pár let a kolik... nejsme totiž všichni stejní víte a tím pádem ne každý zvládne žít dejme tomu v pětadvaceti v harmonickém manželství se 2 dětmi a pokračovat dál v reprodukci až do skonání stejně spokojeně jako to začalo... no v závěru jsem vlastně ráda že nevěřím ... řídím si život sama ....

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.