| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dům na půli cesty

 Celkem 18 názorů.
 Margita 


1/2 cesty, 1/? potrebneho mista 

(5.12.2003 17:00:28)
Nevite kolik domu na puli cesty shani prispevky a kde (jednomu jsem uz prispela, ale nevim ktery to byl)? A kam bychom mohli posilat prispevky na tento brnensky?
 Libor Popela 
  • 

Re: 1/2 cesty, 1/? potrebneho mista 

(8.12.2003 14:46:06)
Kontakt na Dům na půli cesty: Velký Dvůr 134, 691 23, Pohořelice. Tel: 519 424 354. Bankovní spojení je: 1127480237/0100
 Misa3 


Adopce na blizko 

(6.12.2003 12:09:25)
Pokud se nekteri rozhoduji pro adopci na dalku, meli by spis uvazit "adopci na blizko" podporu nasich deti, kteri ktere vychazeji z detskych domovu a casto konci na ulici a propadaji se mezi bezdomovce pripadne k trestne cinnosti. Rozhodne by stalo spis za uvahu jestli nepodporit domy na pul cesty, nez vzdelani deti pres pul zemekoule...i kdyz i to jiste ma svou hodnotu.
 kyra 
  • 

Re: Adopce na blizko 

(6.12.2003 21:29:38)
Absolutne nesouhlasim! Myslim, ze je to kazdeho osobni vec a vnitrni citeni jak se rozhodne. Deti tady nebo "na opacne strane zemekoule" - t.j. zdanlive daleko, to je prece jedno, deti jsou vsude deti!!! Krome toho, deti v tech chudych zemich nemaji casto ani co jist, nemaji cistou pitni vodu, a o penezich na skolu, kde se nauci treba takove zakladni veci jako cist a psat, ani nemluve!!!
 Alimionka 
  • 

Re: Adopce na blizko 

(7.12.2003 23:50:29)
Mila Kyro, absolutne s tebou souhlasim. Porad jenom premyslim, kdy si lide uvedomi, ze nase nejsou jenom deti u nas v Cechach, nase problemy jsou problemy globalni. Vsichni na zemekouli jsou lidske bytosti a tak si myslim, ze by si kazdy zaslouzil aspon minimum, jako mit co jist a pit a mit prijatelne podminky ubytovani. Kdybychom vsichni premysleli zpusobem jaky tady navrhuje Misa a kazdy by si zveleboval pouze to svoji krajinu, kdo by potom pomohl tem detem v Somalsku a podobnych krajinach, kde proste ti co by meli prispet sami nemaji? Hlouposti jako hranice jsou predse jenom zmysleniny, ktere bohuzel vsichni podporujeme.
Kez by vsechny lidske bytosti meli co jist...
 Misa3 


Re: Re: Adopce na blizko 

(8.12.2003 17:32:15)
Kyro patrne nevys, ze prostredky z adopce na dalku jde vyhradne jen na studium techto deti, tedy v zadnem pripade ne na jejich stravu osaceni atd. Mrkni se nekam na server, pokud se k tomu ches vyjadrovat.
 Boadicea 


Re: Re: Re: Adopce na blizko 

(8.12.2003 19:02:42)
Pravdu mate obidve v tom, ze na jednej aj druhej strane su ludia, ktori potrebuju pomoc. Suhlasim s tym, ze sa neda urcit, kto viac, lebo je to velmi krute porovnavanie. Nam sa dobre hovori, sedime za PC a teoretizujeme, kam bude lepsie prispiet a ci vobec. Kyra asi chcela poukazat svojou reakciou na skutocnost, ze ked je niekto podvyziveny a nema vzdelanie, asi by by bol dost smutny, keby si precital prispevok od misy.....aspon tak som to pochopila ja.
Inak, velmi pochybujem ze peniaze su urcene len a vylucne na skolne, ziadna humanitarna organizacia by takuto podmienku pre extremne chudobne krajiny nikdy neurcila.
 Boadicea 


Re: Re: Re: Re: Adopce na blizko 

(8.12.2003 19:04:12)
Ahoj Milado, az teraz som si vsimla Tvoj prispevok, ze je tam aj o ina podpora ako skolne, dik.
 kyra 
  • 

Re: Adopce na blizko 

(8.12.2003 18:06:58)
ano, samozrejme, na tohle jsou jine organizace, ja ani nepsala ze touto cestou se poskytuje jidlo. Mozna jsem se jenom nepresne vyjadrila. To vsak nic nemeni na veci, ze JA nebudu rozlisovat, ktere deti si zaslouzi financni podporu vic, jako to bylo v tvem prizpevku. Neustale se pise o tom, jaka je ve tretim svete strasna chudoba a hlad. A odstranit se ji nepodari jenom potravinovou pomoci, ale predevsim intenzivni podporou vzdelani. Jenom vzdelani lide dokazou premyslet o planovanem rodicovstvi, hospodarstvi zeme, planovani, podnikani a vytvareni pracovnich prilezitosti. Takze si laskave nastuduj tyhle veci na internetu nejdrive Ty a doporucuj neco ostatnim lidem az kdyz bude vedet vic informaci a hlavne, citit souvislosti. Trosicku vice empatie by neuskodilo.
 jarka 
  • 

Re:nejdříve doma a pak v cizině 

(28.12.2003 16:52:26)

Domovy by měly být často propojovány dětmi,kteří už odešly.Mohly by v domovech pracovat.Domovy často jen se často zviditelňují různými atrakcemi s populárními osobnostmi.Ale přináší to jen slávu známým osobnostem a momentální zpestření denního života.Je příliš nepružný zákon pro adopci,donuování lidí starat se o vlastní děti.Domovy by měly být hlavně pro děti rodičů,kteří se nemohou starat o své děti či sirotky.Ved.mají moc velké pravomoci a rozhoduje faktor líbivosti.Fyzické tresty se už dokáží občas dokázat.A co psychické vydírání,mluva s dětma a omezování pohybu v domově,jen nenašlapat a nenadělat nepořádek.Využívání pracovní terapie v přespřílišném něřítku.Jdy se o to začnou zajímat kompetentní lidé.kteří s tím budou chtít něco udělat a nebudou propojeni kamarádctvím s ved. v domovech.
 Karel Nowak 
  • 

Kam ta cesta vede ? 

(16.12.2003 8:23:21)
- dum na puli cesty rozhodne nefungu je tak jak by mel (pokud vubec funguje),
na pet "chovancu" pripada sest pracovniku, kteri jen pobiraji plat a kulovy se staraji o to jak napr. jejich sverenci hospodari s penezi a pod.
do tohoto podniku bych rozhodne prispevky neposilal, radsi je hodte z okna, aspon udelate radost pripadnym nalezcum
 Libor Popela 
  • 

Re: Kam ta cesta vede ? 

(16.12.2003 10:44:46)
Vážený pane,
asi jste nikdy nepřišel do styku z dětmi, které ústavy opouštějí. Kolik je s nimi práce a kolik se toho musí naučit tak, aby byly schopné se o sebe postarat sami. Klienti, kteří jsou nyní u nás, přišli v průběhu letních prázdnin a za dobu pár měsíců se toho dost naučili. Nenaučí se však úplně vše a hned - chce to čas.
Nechápu zlobu z vašeho textu. Za námi jsou vidět výsledky - klienti, kteří už náš Dům opustili, pracují a bydlí. Co jste pro tyto mladé lidi udělal Vy? Udělal jste už vůbec někdy něco pro jiné, kteří to potřebovali? Zamyslete se nad tím.
S pozdravem Libor Popela
 MISKYNK 


Re: Kam ta cesta vede ? 

(23.7.2009 13:42:17)
DOBRÝ DEN, DNES JSEM SE DOSTALA K VAŠEMU ČLÁNKU. SHÁNÍM UŽ DELŠÍ DOBU UMÍSTĚNÍ PRO SYNA V DOMĚ NA PUL CESTY.MÁME KTOMU DOST VÁŽNÉ DUVODY, PANE POPELO MUŽETE MI DÁT INFO MA MEJLÍKA.SYN JE 18 L.
veruska.50tka@seznam.cz děkuji předem.
 MISKYNK 


Re: Kam ta cesta vede ? 

(1.8.2009 8:05:15)
S RADOSTÍ JSEM ČETLA VÁŠ ČLÁNEK, ŽE U VÁS TO FUNFUJE A DĚTI JSOU PŘIPRAVENÉ SE O SEBE POSTARAT, KDYŽ Z VAŠEHO DOMU ODEJDOU DO REALNÉHO ŽIVOTA.
CHTĚLABYCH ZNÁT KRITÉRIA PODLE KTERÝCH SE ROZHODNE, JESTLI JE VHODNÉ UMÍSTĚNÍ 18 LET. TŘEBA CHLAPCE DO DOMU NA PUL CESTY.SETKALA JSEM SE STÍM, ŽE PO TELEFONÍ KONSULTACI MI BYLO SDĚLENO, ŽE NENÍ VHODNÉ, UMÍSTĚNÍ ,ŽE BY TO VE VELKÉM MĚSTĚ SÁM NEZVLÁDL, A BRALI NA ZŘETEL HLAVNĚ DIAGNOSU, KTERÁ, ALE NENÍ NIJAK ZÁVAŽNÁ , JEN MUSÍ PRAVIDELNĚ BRÁT LÉKY A JE V POHODĚ.TAK JSEM DOCELA ZKLAMANÁ, ŽE JINDE TO JDE, ALE JINDE ČLOVĚKA ODEPÍŠÍ NA ZAČÁTKU ANIŽ BY HO POZNALI.RÁDA BYCH ZNALA I VÁŠ NÁZOR A RADU KAM UMÍSTIT CHLAPCE, KTERÝ TO TAK POTŘEBUJE.
 MISKYNK 


Re: Kam ta cesta vede ? 

(28.7.2009 15:02:31)
CHTĚLO BY TO OBČAS UDĚLAT KONTROLY V DOMĚ NA PUL CESTY , JAK MOTIVUJI MLÁDEŽ K NAJITÍ PRÁCE A ZAPOJENÍ DO ŽIVOTA. V NAŠEM MĚSTĚ JE DUM NAPUL CESTY POD ZÁŠTITO MYSLÍM KŘESTANU , VALKÉ ALE, JEDEN CHLAPEC TAM BYDLIL, ALE KDYŽ ZJISTILI, ŽE SE LÉČÍ NA PSYCHIATRII A MÁ TROCHA PROBLÉMY, TAK BYL PRONĚ NEŽÁDOUCÍ A DOSTAL VÝPOVĚD, ALE SAMOZŘEJMĚ JINÝ DUVOD.
POTKÁVÁM ODTAMA MLÁDEŽ VEČER A JE TO TEDY HRUZA DĚS, PITÍ. A JINÉ ,,,,,,, LÁTKY, ALE I PŘES UPOZORNĚNÍ NYVYSLYŠENO.NYNÍ SI SHÁNÍ JINÝ DUM, ALE ZATÍM BEZVÝSLEDNĚ.DOSTANE INVALIDNÍ DUCHOD, TAK BY NA ZAPLACENÍ MĚL NÁJMU.TÍM CHCI, ALE JEN UPOZORNIT, NÉ HÁZET VŠECHNY DO JEDNOHO PYTLE, TO VUBEC NÉ.NAOPAK JSEM RÁDA, ŽE TYTO DOMY EXISTUJÍ, ALE TAKÉ SE MUSÍ MLÁDEŽ VICE HLÍDAT A MOTIVOVAT K PRÁCI.
 Jitřenka 


domy na půl cesty a astrologie 

(20.4.2009 1:24:36)
Dobrý den,
k článku "Dům na půli cesty" bych ráda sdělila svůj názor, a sice že není dobře, pokud se děti v dětských domovech vůbec nezúčastňují toho, co je spojeno s "každodenním provozem". K deficitu takových dětí,který se týká absence důvěrné mateřské lásky v jejich životě, se navíc přidává i absence vedení k zodpovědnosti za svůj život. Kde je psáno, že o děti musí být maximálně postaráno a že se děti nemají do ničeho zapojovat? Je sice pravda, že některé děti si raději čtou a zabývají se samostatnou činností, jsou však i jiné, které budou pomáhat velice rády a pokud jim to nebude umožněno, bude to pro ně mít neblahý vliv... Nemám sice zkušenosti s prací s dětmi - pominu-li, že jsem sama vychovala dvě děti,které jsou dnes již dospělé.Právě proto ale vím,jak důležité je to,co se dítě v dětství naučí, protože z toho čerpá celý život,ale to Vám asi nemusím vysvětlovat,to je všeobecně známo.K napsání odpovědi na Váš článek mě však přivedla můj vztah k astrologii a také obor,který se nazývá astropsychologie dítěte. Na toto téma vyšla jedna útlonká knížečka, která mě inspirovala ke zpracování astrologického rozboru horoskopu, který je určen rodičům dětí a také těm, kteří s dětmi pracují. Každé dítě je,jak víte, originál a každé vyžaduje specifický přístup - jaký, to je patrné právě z astropsychologie dítěte. A právě věk 14ti-15ti, potažmo 18ti-19ti let věku je velice vhodný k tomu, aby se děti dověděly, jak v životě všechno funguje. Astropsychologie také poukazuje na období důležitá pro rozvoj osobnosti a poukazuje na to, jak by mělo být s dětmi jednáno. Celá problematika má mnohem širší záběr a zde nemám dostatek místa pro to, abych Vám o všem podrobně poreferovala. Pokud však budete mít zájem, napíšu Vám podrobné informace k danému tématu, eventuelně se můžeme domluvit na spolupráci, protože astrologie pomáhá právě takovým lidem, jako jsou Vaši svěřenci, kteří, jak jste napsali v článku, mohou skončit jako bezdomovci,protože neznají svou vlastní cenu. V horoskopu každého jedince je uvedeno, jako jsou jeho schopnosti, a je zde naznačeno i to, jak by si měl poradit se všemi 12ti oblastmi života... V případě zájmu Vám informace ráda zašlu. S pozdravem a přáním hezkého dne Jana Mašková, astroložka
 modrásek09 


Byla jsem v DD 

(15.6.2009 23:04:30)
Dobrý den, zajímavý článek. Jsem "odrostenkyní DD" a s tímto Domem na půli cesty mám zprostředkované zkušenosti, byl zde můj bratr a další děti, které se mnou vyrůstali..
Nebudu komentovat, jen k autorovi mám jednu poznámečku. V textu jste velmi striktní a nekompromisní v názorech o tom, že děti nejsou vedeny k tomu si vyprat, postarat se o sebe apod... NENÍ TOMU VŠEUDE A VŽDY A HOOODNĚ TAKY ZÁLEŽÍ NA SAMOTNÉM DÍTĚTI, JAK SE SÁM k těmto věcem staví, stejně jako v normálních rodinách...
Na druhou stranu s vámi souhlasím. Děti nejsou vůbec vybaveny do reálného života, nemají zkušenosti s placením nájmu apod. a děti, které mají nižší IQ a menší schopnosti, s těžkou se v životě potáží..
Myslím, že dům na půli cestu je vcelku dobrá a záslužná věc, pokud funguje jak má a plní cíle, za kterými byl založen.. alespoň nějaká možnost řešení nelehkého odchodu z domova.
Já osobně bych se chtěla v životě věnovat prevenci. Myslím, že dětské domovy VŮBEC NEŘEŠÍ OTÁZKU BUDOUCNOSTI "SVÝCH DĚTÍ" - chovanců. Téměř vůbec nespolupracují se sociálními pracovnicemi, aby řešili cca od 15 let, co s dítětem jednou bude, až bude dospělý, aby měl možnost účastnit se vyřizování formalit a jiných záležitostí. Děti v podstatě kromě 150 kč kapesného na měsíc - které mají zpravidla na cigarety nepřijdou do styku s penězi, potažmo s problematikou zaměstnanosti..
No, tohle je velmi rozsáhlé téma, ..
každopádně díky, že aspoň někdo řeší následky problémů ústavní výchovy, kdy VŽDYCKY v případě, kdy dítě z DD nemá rodinu a nemá se kam vrátit, jednou vyjde z domova a uvědomí si realitu - jsem BEZDOMOVEC!
 MISKYNK 


DUM NA PUL CESTY 

(23.7.2009 13:47:42)
pane POPELO PROSÍM OZVĚTE SE MI Z DOMU NA PUL CESTY. MOC DÍKY. veruska.50tka@seznam.cz MÁM DOTAZ ,ALE NECHCI BÝT TADY TOLIK KONKRETNÍ. DĚKUJI

.
,

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.