| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Miminko v porodnici II

 Celkem 35 názorů.
 Dita, 2 holčičky 
  • 

Miminka 

(3.6.2003 8:46:21)
Pamatuju si, že obě moje holky měly problém s váhou - nepřibíraly - a já jsem měla pocit, že nás snad nikdy z porodnice nepustí :-).
 Jana - 11 týdenní holčička 
  • 

Vážení miminek 

(3.6.2003 22:59:17)

Rodila jsem U Apolináře a musím napsat, že vážení
miminek po každém kojení s vyjímkou v noci je tam
běžnou praxí. Myslím, že to maminky pouze obtěžuje
a vyčerpává a údaje, které se povinně zaznamenávají
do předělených tabulek jsou asi stejně nepotřebné.

 Alena, 10m Vilém 
  • 

Re: Vážení miminek 

(4.6.2003 22:16:27)
Nesouhlasim s Vami, ja take rodila u Apolinare v cervenci 2002 a vazeni po kazdem kojeni me vubec neobtezovalo, naopak, byla jsem stastna, kdyz jsem vydela, ze na vaze pribira a mela jsem dobry pocit.

Zalezi na matce, jak se na to diva, zda ji to obtezuje.

Alena
 Veronika 
  • 

Re: Vážení miminek 

(5.6.2003 13:36:39)
Ahoj, ono to tak úplně nepotřebné není, je to bezbolestná metoda, jak poznat jestli dítě začíná po porodu pít.Pamatuji na své zklamání, když okolní miminka pěkně po kojení vážila víc a můj kluk-nešika-ani gram, pil špatně, chtěl jen pořád spát. Viděla jsem, že se musím víc snažit a ono to nakonec šlo, pustili nás od Apolináře i přes slušný váhový pokles. Když dítě letí s váhou hodně dolu, může jít o projev nějaké vrozené vady, skrátka, je to preventivní opatření, a když maminkám dělá problém i dítě po kojení zvážit, co budou dělat později, až přijdou problémy opravdové? Vždyt se nic neděje..V.
 Aninabe 


Re: Re: Vážení miminek 

(5.6.2003 14:06:07)
Ovšem možná je taky ta druhá alternativa. Totiž že miminko po kojení váží stejně nebo jen třeba o 10g více a to i když se poctivě snažilo a sálo půl hodiny. A že to vážení po každém kojení u maminky vyvolá takový stres a pocit neschopnosti, že to jde ještě hůř - a kojení nakonec selže. Bohužel stresem se produkuje v organismu adrenalin a ten blokuje nejen účinky oxytocinu nutného pro spouštění mléka, ale jistě mám vliv i na celou regulaci tvorby mléka. Prostě čím víc jsem pod tlakem, tím roste pravděpodobnost selhání. Dom,nívám se, že i to mohla být jedna z příčin, proč se právě tohle stalo nám. Nevěděla jsem kolik má malý vypít. Myslela jsem, že na ty archy s údaji se někdo dívá třeba denně, ne že to vezmou po 5-6 dnech a řeknou "takhle ale nepřibere nikdy, měl by vypít 5-10krát tolik". Měli jsme rooming-in, malý pil i po hodině. Tedy chtěl pít - a já mu neměla co dát, prostě se skoro nic netvořilo a tak jen slábnul, byl stále spavější, váha klesala (šel cca o 500g dolů). Po každém zvážení a zjištění, že to zase nestačí, jsem v posteli brečela. Sestřičky malému zkoušeli dát mléko od jiné maminky lžičkou, nakapat stříkačkou...nic. Chtěl jen sát. Buď ode mně a nebo z lahve. Skončilo to tou lahví už z porodnice a u mě pocitem totálního selhání (ta lahev přišla až 9.den). Zkoušeli jsme kojit dál, bohužel se to nikdy pořádně nerozběhlo (max. asi 80ml denně a to ještě rozdělené asi do 8-10 dávek). Možná by to šlo lépe, kdybych nemusela každou hodinu koukat na váhu, jak moje hormony prostě selhávají. Možná že by stačilo vážit jednou denně před a po kojení a až ty "problémové" děti sledovat víc. Pro maminky co mají mléka dost je to jistě příjemné zjištění, ale já poznala co je to totální frustrace... J.
 Veronika 
  • 

Re: Re: Re: Vážení miminek 

(5.6.2003 14:18:02)
Ahoj, úplně nevěřím, žeby maminka mohla přijít o mléko jen kvůli vážení, přesně si pamatuji, jak kluk vůbec nepil, takže jsem musela pořád přikládat, byl línej jako veš, na vážení jako takovém není nic špatného, samozřejmě, pokud není váha na pokoji u dítěte, je to menší komfort.U Apolináře byla, nevím jak je to jinde.V.
 Aninabe 


Re: Re: Re: Re: Vážení miminek 

(5.6.2003 14:25:47)
Samozřejmě, že to není jediný důvod. Ale může to přispět. Víš jak mi bylo, když novorozená holčička paní z vedlejší postele přibrala 80g a my už týdenní 5-10g ??? A to po půlhodinové snaze. Malý se snažil pít hrozně moc, líný nebyl. Po sekci ale tyhle potíže s tvorbou mléka bývají a to nervování kolem vážení rozhodně na klidu nepřidá. Možná jsem z těch 2% co by stejně dost mléka neměli. Ale ty otazníky tam jsou stále. Byli jsme taky u Apolináře a váha byla na pokoji...
 Aninabe 


Re: Re: Re: Re: Re: Vážení miminek 

(5.6.2003 14:53:40)
Mimochodem jedna perlička k stresu a produkci mléka. Omlouvám se za tento příspěvek těm, kteří/které ho považují za nepatřičný, ale realita je taková, že hormony fungují u zvířat jako u lidí. Tak u vysokoprodukčních dojnic, kde je samovolné zastavení laktace velmi problémové, se jako významný pomocný "zákrok" využívá převedení dojnice do cizí skupiny zvířat. A ona je jen tou změnou prostředí a společnosti natolik vystresovaná, že produkce mléka během pár dní prakticky ustane. A také třeba hrubé zacházení se zvířaty v dojírně může způsobit to, že prostě podojit nejdou - adrenalin vyblokuje oxytocin a ač kráva má plné vemeno, prostě to mléko nespustí :-(((. Realita, né domněnky...
Jana
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Vážení miminek 

(5.6.2003 18:28:41)
Já své zkušenosti s vážením miminek popsala ve článku Podruhé těhotná - porod a příště rozhodně nebudu tak pitomá, abych dvacetkrát za den strkala dítě na váhu.

Navíc nechápu, proč bych měla dělat něco ZBYTEČNÉHO. Ve Vrchlabí jsem Ladu vážila jednou denně - bohatě to stačilo k tomu, aby lékaři dokázali zaznamenat, že miminko už neubývá na váze, ale že už naopak začalo přibývat (potom už jsem nevážila, konečně to jsme taky šly domů :o)). Váhu tam měli jenom jednu, na sesterně (víc jich taky nebylo potřeba), a kdykoli jsem si tam mohla přijít převážit dítě, kdybych o to měla zájem. A upřímně řečeno, připadá mi to jako lepší systém - maminky, které z nějakých důvodů chtějí vážit své dítě, tak můžou, ty ostatní tím nejsou obtěžovány...

S.
 Zuzana+dcéra(04/01),syn(07/04) 


Re: Re: Re: Vážení miminek 

(6.6.2003 0:49:59)
Ahoj Jana, súhlasím s Tebou, že váženie detičiek po každom kojení môže matku stresovať. Pokiaľ viem, v nemocnici s dobre uplatňovanými BFHI zásadami by sa to ani robiť nedalo. Útechou do budúcnosti môže byť pre Teba príbeh mojej kamarátky - obidve deti má narodené v BFHI nemocniciach, v prvej sa však vážilo pravidelne, v druhej len občas. Pri prvom dieťati to dopadlo tak, že prírastky hmotnosti boli malé, ju to stresovalo a možno aj preto z pôrodnice odchádzali už na umelej výžive. Pri druhom dieťati sa jej za pomoci a podpory personálu podarilo rozkojiť, keď som ju videla naposledy, svoje trojmesačné dieťa bez problémov plne kojila.
 Zuzana+dcéra(04/01),syn(07/04) 


Re: Re: Re: Re: Vážení miminek 

(6.6.2003 1:05:13)
oprava ...BFHI zásadami by sa to ani robiť nemalo...
 Zajda99 


Re: Re: Vážení miminek 

(5.6.2003 14:13:36)
Problém je v tom, že se naruší přírozený proces u miminka. Při pití usíná a usne. Vážení ho probudí a rozčílí. Ale budiž... Proč však není váha na pokoji. Alespoň na nadstandartním? To se fakt platí jen za ty kytku ve váze a TV na pokoji (stejně na ni není čas!!!).
 Alena,Vilém 10m 
  • 

Re: Re: Re: Vážení miminek 

(6.6.2003 18:41:52)
myslim, ze jste si tedy nemela platit za nadstandart
 Zajda99 


Re: Re: Re: Re: Vážení miminek 

(7.6.2003 21:36:48)
???Proč???
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


vymáčknutí pár kapek krve na filtrační papírky 

(3.6.2003 13:45:11)
No, já u toho byla (chtěla jsem mímo při všech vyšetřeních přinejmenším držet za ruku) a těch pár kapek (asi 15?) mu ždímali snad pět minut - ani nebudu popisovat jak brečel... Takže jestli můžete, buďte s miminkama, ať je aspoň můžete utišovat...
 Jana 


Re: vymáčknutí pár kapek krve na filtrační papírky 

(3.6.2003 14:01:55)
"Krev se odebírá malým vpichem do patičky"...
Nevím, jak si v Podolí představují malý vpich do patičky, ale Tom má dodnes na patě jizvu, která je dlouhá skoro 1 cm. Bohužel jsem u toho nebyla a nevím, čím a jak mu tu díru do nohu udělali :o(
J.
 Tina, 2 deti 
  • 

Re: vymáčknutí pár kapek krve na filtrační papírky 

(3.6.2003 15:04:48)
Mam uplne stejnou zkusenost. U prvniho jsem to nevidela (u Apolinare), zato paticka byla fialova jeste tyden. U druheho (v Neratovicich) jsem byla, presne jako predchozi reakce, krev ji netekla, tak ji to nekolikrat pichali znovu a znovu. Paticku ji mackali asi 5 minut, ta chudinka vriskala, ze jsem malem u toho brecela s ni. Reakce ostatnich miminek, ktera jsem videla (bylo nas na vizite 5) byla uplne stejna. Nejedna se o nejaky malickaty papirek. Je to asi 6 kolecek nakreslenych na papirku a do kazdeho musi sestra vymackat nekolik kapek krve. Je to opravdu neco desneho. Zajimalo by me kolik se tech deti s fenylketonurii v CR vyskytuje, ze se dela tak plosny screening a jak identifikovat deti, ktere tento "sileny odber" potrebuji? Nevim, jestli nase deti tuhle zkusenost opravdu potrebuji??!
 sylvaina 


Re: Re: vymáčknutí pár kapek krve na filtrační papírky 

(4.6.2003 0:05:27)
Nás propustili domů již třetí den po porodu a do patičky malou proto píchali až v poradně. Paní doktorka to provedla zcela profesionálně a malá si toho pomalu ani nevšimla. Navíc si myslím, že to vyšetření je opravdu důležité.
 sylvaina 


Re: Re: Re: Re: vymáčknutí pár kapek krve na filtrační papírky 

(4.6.2003 0:27:51)
Opravdu nevím, pokud to malé dělali už jednou v porodnici, tak jsem ani neregistrovala. Muselo by to být asi bezprostředně po porodu, to mě nechali trochu vyspat. Rodila jsem dva dny a měla jsem toho fakt dost. Potom už určitě ne, to bychsi pamatovala.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: vymáčknutí pár kapek krve na filtrační papírky 

(5.6.2003 10:09:19)
Sylvo, Milado,

dvakrát se vyšetření nedělá, rozhodně ne běžně. I když jsem se s naší pediatričkou domlouvala na případném ambulantním porodu, tak mě upozornila, že si ty papírky budu muset donést z nemocnice, protože vzhledem k tomu, že to obvoďáci běžně nedělají, tak žádné v ordinaci neskladuje. Hmmm, že by nějaká místní modifikace? Jinak Sylvo, dělat je po porodu je nesmysl a třetí den je taky docela brzy, přeci jenom organismus miminka by měl být DOSTATEČNĚ zatížen mateřským mlékem, jinak výsledky nemusí být zrovna moc vypovídající.

Tino,
netuším, jak jsou fenylketonurie a hypotyreóza častá, moc ne. Vyšetření asi bylo zavedené hlavně proto, že jsou to nemoci s katastrofálními následky, které jsou ale dobře léčitelné, pokud se VČAS zjistí a zjistit se dají jednoduchých krevním náběrem. Vzpomínám si na jednu praxi, kdy jsem byla ještě na škole a na oddělení byli i medici. A s profesorem probírali diagnozy dětí na oddělení. Bylo tam i dítko s poškozením mozku v důsledku metabolické vady, nevzpomínám si, jak bylo starý, ale předpokad byl, že nikdy nedosáhne úrovně víc jak dvouletého dítěte. Po porodu bylo naprosto normální, později začalo "neprospívat", takže se začaly zjišťovat důvody, proč. Prý asi po měsíci (?) se přišlo na metabolickou vadu, nasadila se dieta a vitaminová léčba... a vnitřní prostředí miminka se ustálilo, mozek se dál přestal poškozovat... jenže to poškození, které vzniklo do té doby, už se nikdy nezlepší :o( Čím dřív se onemocnění zjistí, tím menší zanechá následky. A ono opravdu vyšetření samo o sobě je jednoduché, Lada ani nestihla zabrečet, jak bylo rychlé :o) Ono ponejvíc záleží na personálu, jak náběr zvládne.

S.
 otec 
  • 

nerozumím 

(18.1.2006 7:26:29)
Dobrý den,
moc tomu nerozumím, jak je možnmé, že když se dělá odběr již po porodu, mohou se vyskytovat děti, u kterých se metabolická porucha objeví až tak pozdě. Znamená to, že vyšetření není zas až tak průkazné?
V.
 Líza 


Re: nerozumím 

(18.1.2006 18:59:10)
To vyšetření je pouze na fenylketonurii. Ostatní metabolické vady nezjistí. Pokud šlo o nějakou vzácnější poruchu, kterou se tedy podařilo diagnostikovat za měsíc, mohlo být už pozdě.
 Irena, 1 Beruska 
  • 

Re: pár kapek krve/U NAS TO BYLO V POHODE 

(3.6.2003 23:09:37)
Shodou okolnosti se tu vyskytly same negativni zazitky, tak jen chci dodat, ze u nas to bylo naprosto v pohode a ani ve svem okoli nevim o zadnem mimcu, ktere by u toho tak nicili.
Urcite vice zalezi na individualnim pristupu a rozhodne bych neodsuzovala vysetreni samotne.
Nejlepsi asi je ucastnit se kazdeho vysetreni a pokud uz trapi miminko moc, tak zasahnout (pozadat o odlozeni nebo vymenu osoby, ktera odber provadi).
 Lea - holky 02/02 + 03/05 


Re: Re: pár kapek krve/U NAS TO BYLO V POHODE 

(3.6.2003 23:42:40)
Ahoj, tak u nás to bylo taky v poho:-))) Pár vteřin, pár kapek a prťousek si toho skoro nevšimla. V životě jsem o fenylketonurii neslyšela, ale shodou okolností jsem dneska v Mamince o této nemoci četla článek - a tedy žádná legrace to není. Sice se s tím narodí asi jedno miminko z 10000 /tj.cca 9 ročně - statisticky/ - ale pokud se nemoc nezachytí hned na začátku, dítě čeká postupná mentální i tělesná retardace. Takže opravdu to za těch pár kapiček krve stojí. Jinou otázkou je šikovnost personálu při odběrech...
 Zajda99 


Jak si obhájit a prosadit?... 

(3.6.2003 23:36:45)
Jak si obhájit a prosadit na oddělení šestinedělí klid pro sebe a pro dítě? Aby mi pomohly, když to potřebuji. Aby mne nebuzerovali s teploměrem v 5 ráno, nesmyslným počtem vpádů uklízeček a vizit. Jak se ubránit buzení mimina po kojení, abych ho přenesla na druhý konec chodby na zvážení. To, co jsem s dcerou prožila po porodu, byla v tomto směru hrůza. Poradíte mi někdo? Klidně budu kojit v noci po hodině, ale když mi dítě dopoledne na 6 hodin usne, proč mne personál nenechá spát?
 Lea - holky 02/02 + 03/05 


Re: Jak si obhájit a prosadit?... 

(3.6.2003 23:51:39)
Tady je každá rada drahá. Ale myslím, že to začíná a končí s personálem té které porodnice. Já jsem rodila ve velké pražské porodnici a i tam to šlo. Žádné buzení v 5 ráno, prťouska vážili při vizitě, nenutili mě ji budit /už od narození spala 5-6 hodin v kuse/. Jen doufám, že to nebyla náhoda a příště to zas bude super.
 Zajda99 


Re: Re: Jak si obhájit a prosadit?... 

(4.6.2003 0:02:11)
JO, jo... kolem porodu bylo vše O.K. Pohodička, vana, sprcha, žádný sál, ale pokoj nadstandart, intimní prostředí, klid. Na oddlění šestinedělí byly výborné snad všechny sestřičky a z novorozenecké dvě. Ale ten zbytek!!! TA organizace??? Jdu tam znova, a mám z toho téměř trauma :-))) Mé připomínky vyšly i v Průvodci porodnicemi a jsou ve VYsvědčení. Ale jak "se pojistit" proti něčemu dalšímu takovému?
 Henri Ani/Toni/Šíša/Miki 


Re: Jak si obhájit a prosadit?... 

(4.6.2003 0:28:38)
Zajdo,

snad jenom drzost :-), prostě nedělej to, čemu se můžeš vyhnout.
Já jsem Aničku vážila po kojení jednou jedinkrát před odchodem z porodnice, normálně jsem jí vážila jenom ráno, když nás s rámusem vzbudili (no, vzbudili, moc se toho nenaspalo, že jo :-), kojila jsem ji tak jak potřebovala, samozřejmě jako vzorné miminko padala s váhou, vždyť je to normální, ale už jako dvoudenní byla baculatá, růžovoučká a do nemocničních dupaček se mi nemohla vejít :-).
A ostatní věci ... teplotu jsem jí neměřila (ani sobě), ale to jen proto, že to mám v rukách. Když jsem zrovna kojila a vpadla nám tam sestra, že bude velká vizita, že mám dokojit a lehnout si a ať miminka nepláčou (!!!), tak jsem jí řekla, že má smůlu, ale dítě mi u kojení pořád usíná, v noci moc nepilo, když kojit nebudu tak určitě plakat bude, takže prostě kojit budu a hotovo, nemohla nic namítat. Předpokládám, že by mi nikdo netrhal dítě od prsu, a kdyby si to zkusil, ukousla bych mu ruku! (a to jsem povaha jinak mírná :-)
Prostě co musí být to vydržet (uklízečka) a co se dá přizpůsobit, to si co nejvíc zpříjemnit, pokud to jde :-)

Pro mě byly teda nejhorší návštěvy u paní, co se mnou ležela, dveře se nezavřeli, davy postávaly, já chtěla utíkat, nebylo kam ... horor!
 Martina 


Re: Re: Jak si obhájit a prosadit?... 

(4.6.2003 13:57:11)
At miminka neplacou? To snad memyslis vazne...!!!?
 Henri Ani/Toni/Šíša/Miki 


Re: Re: Re: Jak si obhájit a prosadit?... 

(6.6.2003 1:34:02)
No, to jakože jim máme dát dudlík do pusy, ve Strakonicích se to řeší tak :-).
 hh hh 


Re: Re: Re: Re: Jak si obhájit a prosadit?... 

(6.6.2003 19:07:09)
Henri to mi připomnělo ,že mi jsme taky při vizitě nesměli kojit :o)
Vždycky než vešli doktoři tak přilítla na pokoj sestra a´t nikdo nekojí! Ale tam to maminy stejně nebrali v potaz. Jak taky že? Přeci nenechám to dítě řvát. A to má ta porodnice velmi dobrou pověst co se týče podpory kojení… Dudlíky jsme mít nesměly, zato váha byla na každém pokoji. Vážily jsme před i po každém kojení ve dne v noci. Byl to dost děs.


danina
 Zajda99 


Re: Re: Jak si obhájit a prosadit?... 

(4.6.2003 17:40:59)
Ahoj Henri, koukám, máme skoro staré děti, co? Hezky se to čte. Moje holčina v porodnici pořád nesnesitelně řvala (jak kdyby měla křeče v bříšku) a hubla více, než je obvyklé. Takže jsem se pochopitelně bála a plnila "příkazy" sestřiček o vážení a tak. Celou noc mi holčička řvala a žádná ze sester se nepřišla podívat. Ještě mne drbaly, "No, jo, chtěla nadstandard a teď je zoufalá, že je tam sama...". Uklízečky: jenže ona chodila každou hodinu jedna uklízečka (pro špinavé prádlo, na podlahu, na poličku, na WC, s čistým prádlem, (postel mi za celou dobu nepřevlékly), pro odpadky, atd.)
Rodila jsem krátce před jednou Romkou "nižšího" původu. TAk si představte, co bych jinak měla na dvoulůžkovém pokoji za návštěvy...
Pláč dcery trval celé dva měsíce a pak dostala akutní zánět žaludku a střev a bojovala o život na JIPce. Dostala se z toho. Prý to bylo virového původy. NAši doměnku, že v sobě měla už něco od narození nám vyvracely. Takže já fakt nevím...
 Henri Ani/Toni/Šíša/Miki 


Re: Re: Re: Jak si obhájit a prosadit?... 

(6.6.2003 1:32:27)
K těm návštěvám ... ta paní co se mnou ležela, byla taky Romka, rodily jsme najednou, celý den nic a pak se během šesti minut narodili obě holky, doktorka nám to v dobrém vyčítala :-). Ona ta paní byla docela fajn, moc jsme si neměli co říct, byla i o dost starší, sice stejný ročník jako můj manžel, ale prostě jiný svět. Ráda pomohla, když jsem třeba koupala Aničku a její malá spala, tak za mě uklidila ten přebalovací pult, nebo když jsem kojila a zrovna nosili jídlo, tak mi ho přinesla na pokoj, já jsem jí půjčovala časopisy, nebo pohlídala malou, když šla vyprovodit starší dcerku, vůbec jsme si nevadili, ale když přišli návštěvy, především z nich strašně táhli cigarety a u tak velkého počtu lidí (nikdy ne méně než 5 lidí, i její starší dcera si tam tahala holky ze školy), to bylo cítit jakoby si tam zapálili. Nebyli moc hluční, ale spát se tam samozřejmě nedalo. A trvalo to celé odpoledne, takže ráno vizity, pak tyhle galeje a pak noční kolotoč ... pro příště jen a jen nadstandard, člověk si stejně moc se sousedkou nepokecá, když sotva drží oči otevřené.
 Zajda99 


Re: Re: Re: Re: Jak si obhájit a prosadit?... 

(7.6.2003 21:47:29)
Souhlasím, nená nad soukromí. Samota na pokoji mi nevadí. Ony si snad sestřičky myslí, že je "nahradí" spolubydlící. Nejsem rasista, ale ta Romka, která byla přijata k porodu se mnou, byla hodně nízkého IQ, vůbec nechápala, že bude rodit a mít dítě. PAk se o něj nezvládala starat a kojit už vůbec ne. Sestřičky z ní byly na mrtvici. ZAchraˇˇnovala to její maminka, která tam byla "pečená vařená". Mně přímo jedna sestřička řekla, že kdybych byla na dvoulůžkovém pokoji, mohla mi druhá maminka radit a zaučovat mne... To je docela síla, co? Příště opět nadstandard, cedule na dveřích: "Spíme, nerušit", oznámení o narození dítěte na matriku provedeme my, jako rodiče a běda, vpustíli sestra na pokoj osobu, kterou si nepřeji (sociálka, fotograf,...). Musím akcetptovat dvojí vizitu na poporodní ránu? V 7. ráno mladá doktorka, v 10. hod. velká vizita. Mohu odmítnout teploměr v 5 ráno a žádat, aˇˇt přijdou uklizečky uklidit najednou (dejme tomu v rozmezí půl hodiny), ale aˇˇt se necourají celý půl den po hodinách? Já myslím, že ano.
 Lucka (dcera 2,5 roku, bráška na cestě) 
  • 

vybrat si správně porodnici 

(19.8.2005 19:12:49)
Rada je jednoduchá: vybrat si správně porodnici. Já malou přivedla na svět ve Vrchlabí v šest hodin ráno. Nechali nás vyspat, jak dlouho jsme chtěli. Ráno se uklízelo, až když sestra zjistila, že jsme vzhůru, totéž teploměry, tlakoměry a vizity. Když se na holčičku přijela podívat návštěva, zrovna byl čas vizity. Pan doktor zaklepal, vstoupil, zjistil, že máme návštěvu a s omluvou odešel. Totéž se dělo, když nás "načapali" při kojení. Nebudili nikdy ani mě ani malou. Byla jsem nad míru spokojena, v říjnu tam jedu zase.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.