| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Bude mlíčko od Jágra zdravé?

 Celkem 3 názorů.
 Martin, 2 kluci 2 a 4 roky 
  • 

Mléko pro děti 

(30.8.1999 8:45:14)
Jenom krátce. Co to je zase za "chytrý tah" našich státníků ? Čtvrtlitru mléka za 2,50 Kč, když litr stojí zhruba 11 korun ? Rozdíl (1 Kč) je dotováno státem. Komické.
A to pouze¨dvakrát týdně. Tak to je ta záchrana našeho zemědělství ?
 Miroslav, dvě dospívající dcery 
  • 

Re: Mléko pro děti 

(12.11.1999 14:06:15)
Jako státnický tah je to mimo jakoukoliv diskusi. Příspěvek mizivý, koncepce kulhající, o tom, proč má být mléko ochucené nerozhodovali výživáři, ale lobbisté. Vidím jeden pozitivní význam, a to šanci alespoň částečně nahradit tímto mlékem snad ještě více škodlivé pití jiných nápojů, mnohem bohatších na cukr, z produkce CocaCola Co. Ale je to náhrada většího zla zlem o něco menším. K vápníku lze přijít skutečně i mnohem atraktivněji.
P.S Tu dotaci dostanou výrobci nebo zemědělci?
 Lenka Burdová, syn třeťák 
  • 

MLÉKO 

(30.8.1999 12:20:38)
Myslím, že otázka mléka je velmi složitá a koplikovaná. Můj syn měl od tří let velké zdravotní potíže se stále se opakujícími katary horních cest dýchacích. Poté kdy během tří měsíců měl šestery antibiotika, vytržené mandle a stále nebylo žádné zlepšení, začali jsme hledat cesty k vyléčení přes alternativní medicínu. Na vyšetření EAV metodou pomocí přístroje BICOM byla zjištěna energetická nesnášenlivost na mléko a jiné další potraviny. Takže jsme mléko vysadili a i ve školce nám vyšli vstříct a respektovali naše přání nezařazovat do jeho jídelníčku mléko. Samozřejmě jsme vyřadili i ostatní energeticky nevhodné potraviny a vyzkoušeli jsme i aromaterapii, energetickou masáž a pod. Syn se velmi uklidnil a dá se říci, že po roce se jeho stav natolik zlepšil, že se nám nemoci prozatím vyhýbají. Pročetla jsem o mléku spousty a spousty článků, a o vhodnosti podávat dětem plnotučné, pasterizované a sladké mléko velmi pochybuji. V minulém roce byla v časopise Vlasta uvedena tabulka, která uváděla obsah vápníku ve vybraných potravinách a mléko figurovalo na jednom z posledních míst. Vápník se dá plně nahradit i jinými zdravějšími potravinami.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.