| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Děti a strach z války

 Celkem 102 názorů.
 Jarka, 1dítě  
  • 

Děti a strach z války 

(28.3.2003 9:27:55)
Drahá paní,
jsem přesvědčená, že Vaše děti by nemusely mít žádný strach z války, kdyby ji USA nezačaly! A přispívat agresorům, které žádné davy osvobozeníchtivých Iráčanů nepřívítaly (tak to přece hlásala Vaše propaganda), nezlobte se, to je i na mě silné kafe. Většina obyvatel světa (alespoň dle statistik) je proti válce, kterou USA zahájily, navíc bez mandátu OSN. Kdybych mohla a měla prostředky, tak bych pomohla Iráku. USA jsou ubozí okupanti a ta válka, která má tak dle pana Bushe tak dobré opodstatnění je pouhou agresí silnější strany, která se potřebuje zbavit svých zbraní (ona přece zbojit může) a opanování nových stragetických území (ropa se USA určitě bude hodit, že?). Připomíná mi to druhý Mnichov, protože Iráku také nikdo nepomůže. My můžeme jen psát petice a demonstrovat, ale zřejmě nic neměníme. Nakonec co můžeme chtít od národa, který vlastně ani národem není (mám na mysli USA) - vždyť jsou to zloději, kteří ukradli i tu zemi, kde žijí (kolik pak původních obyvatel Ameriky přežilo a s jakými právy a kde) a kteří vždy byli těmi agresory, kterým se nic nestalo (viz Hirošima a Nagasaki).
Jarka.
 Katka 
  • 

Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 9:38:12)
Zcela se pripojuji k tomuto nazoru!

Chudaci Americane jsou ohrozeni a tak jsou nuceni jit do valky. Jsou ohrozeni cim, kym?
Vzdyt jim jde zase jenom o ropu, o mamon !

Kolik tisicu lidi uz zavrazdili a porad je to jeste malo! Mila pani Souradova, nenechte se zblbnout americkymi nazory a uvazujte samostatne!

 Jarmila, dcera 2 roky 
  • 

Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 10:02:49)
Myslím, že paní Souradová se zamýšlela nad situací malých dětí, jejichž tátové jsou ve válce. Ty děti nechápou, proč válka je, jestli je spravedlivá nebo není, mají jenom prostě strach. A o pomoc právě těm dětem snad v článku šlo.

Jinak pokud jde o můj názor na agresi USA souhlasím s reakcemi již zde presentovanými, ale o to v článku prioritně nešlo, myslím...
 Alexa, 2 kluci 
  • 

Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 10:05:46)
Zcela souhlasím s Jarkou.
 Lenelka 


Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 10:23:08)
Sorry, taky nejsem z te valky nadsena, ale tohle je docela blby nazor. Jak chcete pomahat Iraku?! Pomahat Iraku = (v soucasny dobe)pomahat Hussainovi. Iraku nemuzete pomoci. Az bude Hussain odpraveny spolu s jeho tajnou policii a vsemi syny, pak se dejte do pomahani. Ted je to nemozne, protoze byste tim podporila jeho. Ovsem pokud prave toto chcete....
 Aneka_ 


Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 10:37:53)
Lenelko- jestli můžeš, odpověz mi na pár dotazů. Co udělal Saddám a jeho synové Americe tak strašného, že je Amerika napadla? Jak víš, že mnoha občanů ta diktatura nevyhovuje? Jak může cizí stát rozhodnou za jiné? Proč to s prominutím odserou nejvíce civilisté? Jak za to mohou děti, které trpí žízní a hladem? Kdo dal Americe to právo rozhodovat za jiné státy? Jugoslávie, Japonsko, Avgánistán, Kuvajt. Konkrétně v bývalé Jugoslávii nemohou Američanům přijít na jméno. Amerika si urvrzuje postavení, nic víc a to potvrzuje také to, že jedná bez podpory OSN. Nikdo nemůže rozhodovat za nějaký stát jen proto, že má takového či oného vůdce. Tyto státy mají jinou mentalitu, a vždy budou jiné a pokud tam nebude Husaj, bude tam jiný takový.....
 Aneka_ 


Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 10:38:47)
PS: Afgánistán- překlep
 Šárka 
  • 

Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 11:07:29)
Jarko a Aneko,
propána, kde jste sebraly tu úžasnou informaci, že USA napadly ve 2. sv. válce Japonsko? Slyšely jste někdy o Pearl Harbouru?
V Jugoslavii, pokud je mi známo ze sledování zpráv tehdejších, se USA angažovaly hlavně proto, že jedna část obyvatel byla druhou po statisícíh vyháněna ze země. Vy byste nechtěly, aby Vám někdo pomohl, kdyby vás vaši sousedi jihého vyznání vyháněli z domovů????
USA nejsou dobročinná organizace altruistického charakteru, která chrání jen zájmy jiných. Jasně že hájí především svoje zájmy. Ale Vám nepřipadají nebezpeční diktátoři, kteří si na obyvatelstvu své země zkouší chemické a biologické zbraně? A co až by je Saddám (kdyby byl tak hezky ponechán v klidu, jak si přejete) použil i ve vzdálenější oblasti, třeba někde, kde žijete vy a vaši blízcí?
Být proti válce zní moc hezky a člověk se při tom jistě cítí nadřazen těm, co tak dokonalé morální názory nemají. Já jsem ale ráda, že se najdou odvážní lidé v různých zemích (USA, V. Británie, Polsko, a samozřejmě i čeští vojáci protichemické jednotky), kteří se nutnosti konfliktu nevyhnou a bojují tím i za nás, co pěkně v klidu a pohodlí sedíme doma. Bojují i za naše bezpečí, které jinak Sadám a jemu podobní ohrožují v celosvětovém měřítku.
 Káča, 2 děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 11:25:41)
Jenomže tady v téhle válce jde o moc, naftu a prachy. Jestli si někdo opravdu myslí, že jde o něco jiného, nezlobte se, ale je naivní.
Nebo že by to byl začátek amerického celosvětového odzbrojovacího procesu? Po Iráku by osvoboditelé američani mohli začít odzbrojovat Koreu, Indii, Pákistán.... nebo i Rusko, mohli by svrhnout mnohé diktátory v Africe, atd. atd.... že by měli opravdu čisté úmysly? Nevěřím....
 Aneka_ 


Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 11:27:49)
Šárko- bojují za naše bezpečí? já mám pocit, že tím co Státy udělaly se zaručily za potíže. Jednou jsem tady již psala, že jsem ze smíšené rodiny, tudíž máme v rodině i čisté, nefalšované Turky a i jejich víru. Vím jací jsou, jak se chovají a jak jednají a vím taky jednu věc, že ve jménu Aláha, Saddáma a podobně jsou ochotni v případě NAPADENÍ(což se stalo) bojovat do smrti posledního dítěte. Proč jim probopha brát jejich kulturu, proč si stále spousta lidí myslí, že jen ta naše kultura a naše chování je správné? Z čeho tak usuzuješ?! Přoč nenechat svět světem, kultury jejich lidem? Proč Amerikanizovat všechny? Každý člověk má právo na život a svou víru a přesvědčení a každý má právo na svůj život. Nikdo z nás není nadčlověk, aby mohl ukázat, že ten či onen si nezaslouží tak či onak smýšlet!

Co se Jugoslávie týče, bylo to malinko jinak, ale to je jedno. Co se týče Japonska, já jsem nevěděla, že Amerika byla napadena tak zbabělým útokem, jako to udělal ona sama, že shodila dvě bomby mezi civilisty a ještě takové, jejíchž účinky byly znatelné po mnoho let.Tenkrát si to Amerika jen "prubla" co ty zbraně dokáží, nic víc. Pearl Harbor byla vojenská akce, brutální, ale neměla zdaleka takové dopady na civilní obyvatelstvo, jako Nagassaki nebo Hiršoma.

Dálepak, pominu-li, Jugoslávii a Japonsko, jaký důvofd měla Amerika nyní? Jaký opodstatněný důvod? Myslíš, že nyní budeme více v bezpečí? To si myslím, že se mýlíš. ten stát byl napaden a lidé se budou mstít. A já se jim nedivím.
 Katka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 11:35:32)
Presne tak, vsechno muzu jenom podepsat.
Kdyz by mi nekdo zabil dite tak se budu mstit. Co uz bych mela v zivote ztratit?
Oko za oko, zub za zub a to plati a bude platit porad.

Takze pani Souradova, otevrete oci a podivejte se jednou na televizi, na ty zubozene iracke deti a pak se mrknete na Vasi ratolest dovadejici u bazenku na zahrade.
 Kacak + D + JK 


Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 11:37:09)
Aneko, vždyť ty lidé se mstili dávno předtím, než je USA napadly.. nebo mi sned chceš tvrdit opak? Nevzpomínáš na na rok 2001 na New Yourk? To ti přijde normální? Mě tedy moc ne. A co válka v Kuvajtu.. taky to bylo OK?

Kulturu nikdo nikomu nebere, myslím, že i ve státech žije spousta muslimů a pokud nikoho neohrožují, tak myslím, že nikomu nevadí.
 Aneka_ 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 11:41:04)
Kačko- rok 2001 a dvojčata, to bylo strašné, ale já věřím jednomu, že by se to nikdy nestalo, kdyby Amerika nestrkala nos, kam nemá. Proč nezaútočili v Německu? Ve Francii? V Belgii? V Japonsku? Protože ostatní státy, země a velmoci jim daly pokoj, jen Amerika si stále hraje na Boha. Takže já osobně se domnívám, že pád "dvojčat" byla msta a tuším, že jich po tomto akoráte přibude.

 Kacak + D + JK 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 11:48:35)
Jasně Aneko, byla to msta. Ale já vidím ještě jednu věc.. USA chtějí zničit Saddáma a Bin Ládina.. ale oni se pomstili na civilním obyvatelstvu.
Vím, že válku nejvíce vždy odnesou civilisté (v každé válce to tak je a asi to tak bude i nadále :-( )ale co třeba ty zprávy o zabitých amerických zajatcích? Myslím, že i válka má svá pravidla a zabíjet někoho, kdo se vzdal mi přijde odporné..
 Aneka_ 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 11:56:34)
Kačko- já si naopak myslím, že válka nemá nikdy téměř žádná pravidla. Vojáci umírají na obou frontách, ale jen na jedné straně umírají i civilisté. Zajímalo by mne, co by říkal Bush, kdyby Irák zmobilizoval síly a hodil jim tam na tržiště raketu a zabil by pár Amíku. To by byla hrůza a domnívám se, že by v té chvíli jednal tak ukrutně, že díky tomu, že on odzbrojit nemusel, by Irák vyhladil.

Každá válka je zbytečná a o to více zbytečnější, pokud ta válka vypukla jen proto, že si jedna strana potřebuje dokázat, že je mocnost nad mocnosti.

Kdyby Irák znamenal hrozbu pro svět, vedla by válku Amerika pod záštitou OSN. Ale jak je patrno,jsou státy, které mají rozumné "hlavy" a do zbytečných konfliktů se nepouštějí.

Navíc si myslím, že se teprve nyní máme čeho bát. Teprve nyní začne ta pořádní msta. Teprve nyní:-(
 Ája, 36. týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 12:07:47)
Aneko,

byla špatná 2. světová válka ze strany spojenců? Bylo špatné napadnout hitlerovské Německo, nebo to bylo něco jiného?

Myslím si, že celá záležitost není zdaleka jednoznačná a já sama se přiznám, že tomu nerozumím natolik, abych se dokázala vyjádřit, zda jsem pro nebo proti.

Je evidentní, že v celé záležitosti hrají nemalou roli ekonomické zájmy a šance na vítězství (všichni by si asi rozmysleli napadnout Čínu, která má jaderné zbraně a navíc je Číňanů hodně). Je otázka, jestli jsou důvodem jediným (Saddám je asi opravdu dost drsný diktátor a jestli vyvíjí zbraně hromadného ničení, tak by mohl být časem dost nebezpečný).

Na druhé straně je mi taky hrozně líto těch obyčejných lidí, protože jsou to lidi jako my, kteří nikomu nic neudělali, ale kteří to vždycky odnesou nejvíc.

Jak říkám, fakt nevím, nevím, nevím.
 Aneka_ 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 12:25:04)
Ájo- jednak tě zdravím a doufám, že se daří:-)

Neodsuzuji všechny války, dokonce vím, že třeba osvobození Kuvajtu a zpacifikování Německa ve 2. svět. válce, bylo dobrým krokem. odsuzuji války, a útoky, jež se dějí bez jasného důvodu, pro peníze atd.

Navíc, jak jsem již psala, tím, že nastal útok na stát jen proto, že se někomu nelíbilo vedení(nebo v tom bylo cosi jiného) může vést a povede k jiným útokům na obyvatelstvo. Myslím tím, že ty státy, které sympatizují s Irákem, povedou jakési poje proti nám Evropanům a Američanům. A nemyslím tím jen boje jako takové( s puškou a granátem)

Myslím, že tím, co spojenci udělali, dali všanc životy jiných civilních obyvatel.... A bude to stále dokola. Pak je nutno se zeptat: Kdo byl původcem?

Nejsem politik, politice nechci příliš rozumět, ale jsou věci, ke kterým mám jasné stanovisko a toto je jedna z nich.

 Kacak + D + JK 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 12:16:57)
Ale vždyť hodili raketu na tržište a zabili pár amíků.. teda ne Írák, ale Bin Ládin, který měl 100% podporu Husajna... a to že USA chtějí odzbrojit Írák, na tom nevidím nic špatného. Pokud někdo neumí používat zbraně, nebo s nimi ohrožuje okolí, nepatří mu do rukou.. ty, když budeš chtít mít třebas revolver, tak taky budeš potřebovat zbrojní pas. A ten Ti vydá někdo na základě zkoušek...
 Aneka_ 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 12:32:07)
Kačko- a ty se domníváš, že Amerika je umí používat? Podle mne je to nespravedlivé, donutit jednu zemi pod pohrůžkou odzbrojit a když se tak děje a je oslabená, na ni zaútočit!

Dvojčata padla díky Ládinovi a ať s tím sympatizoval Saddám nebo ne, nebyl v tom přímo zúčastněn. Navíc to nepodporoval jen Saddám....

Je to zbabělé střílení do týla....

Nehledě na to, Irácký lid není příliš nadšen tím, co tam Bush páchá. Jak je to tedy možné, že nechápou Bushovu dobrou vůli? Že by byli se svým životem spokojeni a někdo jim ho ničí?
 Aneka_ 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 12:36:51)
Kačko- myslím, že je na čase ukončit tuto debatu. Jednak jsou to tady jen nepodložené plané dohady a jednak jsme na rodince a né v politice.
Rozumíme tomu obě stejně tolik, co koza petrželi. Své postoje jsme si vyjádřily, sympatie k válce také a zbytek necháme koňovi nebo osudu, co říkáš?
Aneka
 Kacak + D + JK 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 12:59:08)
Beru, Aneko :-). Je fakt, že nejsme žádné odbornice na mezinárodní politiku.. myslím, že v podstatě jsme stejně zajedno a sdílím ehodně podobný názor...
 Lida a twins 


Děti a strach z války 

(29.3.2003 12:46:24)
Jenom pro zajimavost. Na BBC jsem slysela rozhovor z zenou (nejaka to odbornice na terorismus) a ta rikala, ze Osama a Sadamm jsou dva uhlavni nepratele = dost tezko si navzajem budou pomahat. Ta zena skonstatovala fakt, ze to, ze USA napadla Sadamma tak Osama si jenom mne ruce!!!!!


PS: Clanek Very mi pripomia propagandu komunismu - a snad i ve vylepsenem zneni.

Mluvila jsem se svoji nejlepsi kamaradkou v USA, ktera bohuzel skonstatovala, ze narozdil od Evropy, kde se valkou opravdu "zije" a diskutuje se , v USA to nikoho moc nezajima, protoze maji sve "soap operaras", a navic se v USA stejne domnivaji, ze jsou mistri sveta, tak proc by se obycejni lide zajimali o neco tak malicherneho, jako valka kterou vyprovokovali. No, neni divu, kdyz vetsina TV kanalu vlastne ani zpravy nevysila.

Co se tyce sentimentu s vojaky - fajn, jsou tam, oni sami by se mozna tak nerozhodli. Na druhou stranu jsou to profesionalni vojaci, takze valcit je jejich povolani - i kdyz samozrejme riskantni, ale za to jsou zaplaceni a svobodne si toto povolani vybrali, takze s tim, ze budou valcit, zrejme pocitali.
 sally 


Re: Děti a strach z války 

(29.3.2003 16:28:23)
Lído, fascinuje mě tvoje informovanost o životě v USA.... tak nevím, válka je tady všude, lidi to fakt hodně prožívají (možná proto, že narozdíl od tvé kámošky a jejich známých nečumí na soap operas). S televizí - jsou tu různé druhy kanálů. Jeden vysílá jen pro děti, pak tu je Animal Planet (přírodopisné filmy), History Channel, Discovery - a potom specializované zpravodajské kanály - CNN, Fox, MSNBC, CBS, ABC - takže záleží jen na tom člověku, nač se bude koukat.
Samozřejmě - máš pravdu, třeba na kanálu pro děti neběží zprávy - ale na zprávách zase neběží program pro děti nebo přírodopisný film. Ale říct, že tu neběží zprávy - promiň, ale než něco příště plácneš, tak si zjisti, jak to doopravdy je....
 Miška, 3 děti 


Re: Děti a strach z války 

(29.3.2003 17:55:03)
Lído a není to třeba tím, že nemají Novu, ani ČT ?:-))
Víš, mám kabelovku a dokážu si na ní najít kanály, kde o válku nezavadím nebo kanály, které jsou jen zpravodajské a válka je na prvním místě. Ale o tom už psala Sally.
Vždycky mě fascinují příspěvky - jedna (baba) moje dobrá kamarádka povídala.... :-)
 dana 
  • 

Re: Děti a strach z války 

(3.4.2003 10:13:00)
Je to smutne mit nejlepsi kamaradku, ktera lze ! ! !
 Martina B., 27 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 16:08:10)
Milá Aneko,
o teto valce si myslim sve a rozhodne nejsem pro a hlavne si myslim, ze je chyba, ze nedotahli svuj boj proti Saddamovi do konce uz pri prvni valce v zalivu. Ale nebud naivni, ze ve svete jsou staty, ktere jsou rozumne.........Francie a Nemecko, kteri jsou nejvetsimi odpurci maji v Iraku sve pohledavky, ktere samozrejme diky valce uz nikdy neuvidi. Pokud by valka nezacala byla alespon nejaka nadeje, ze se dockaji splaceni.
Na obou stranach jak na te pro tak na te proti jde o penize. To je smutny fakt.
 Zuzana.. 


souhlasim s Martinou 

(28.3.2003 18:46:56)
Ano, slysela jsem presidenta jedne velke nemecke automobilky, ktery rekl, ze v obdobi valky poklesl prodej vozu, lide jsou nejisti, a ze je tedy nutne " v tomto smeru" vyvyjet tlak na politiky...zkratka, jde nam hlavne o pocet prodanych aut . Nemecti predstavitele se nikdy nesetkali ani s Dalai Lamou, jen aby neprisli o obchody v Cine.
Je ale take pravda, ze v Nemecku je velmi rozsireny pacifismu a neco jak strach ze sebe samych - jiz tolikrat jsme vedli valku a bylo to spatne, tak se radeji uz nebudeme do niceho michat.
 Renda a spol 


Zalezi jen na lidech!!!! 

(28.3.2003 15:08:52)

jak pise Jarka,kdybych mohla pripojim se na pomoc Iraku....

Tato valka je pro mne nesmyslna a na konci to vzdy odnesou jen a jen nevinni lide...Ve zpravach jen lzou a kdyz se jim podari ukazat pravdive zabery,tak se rozcilouji...Jen ,at to ukazuji,at vidime,co dokazi lide...Nesouhlasim s touto valkou a Bush dokazal,ze je jeste vetsi bestie nez Hussain...Jen tak dal...!!!

V 91 roce tu sanci meli a jak je videt,tak ji nedokazali vyuzit...Tenkrat to bylo ,ale onecem jinem...

A o pocitu strachu...Znam to, sama jsem to prozivala v 91roce a jeste jednou ve valce v Jugoslavii a jsem velice rada,ze nase rodina nema jiz nic spolecneho a vojskem...i kdyz v takovych situacich si clovek nejdrive uvedomi,jak vam na blizkych moc zalezi...

RENDA

PS:zda-li vas to zajima podivejte se na stranky- www.legionar.org...jsou to stranky vetaranu z Perskeho zalivu,na techto srankach se podili i muj tatka...

 Sosan 
  • 

Re: Zalezi jen na lidech!!!! 

(28.3.2003 15:24:00)
No, ty legionářské stránky jsem si přečetl a nic protiválečného na nich není, spíš naopak. Dokonce přetisk článku kritizujícího tolik potřebné zrušení povinné základní vojenské služby mi připadá opravdu dost hloupý. To si snad autor myslí, že záklaďáci - cvičení především v šikanování a schopnosti se někam zašít - by nám v mezinárodním konfliktu vedeném současnými zbraněmi k něčemu byli? Alespoň civilkáři dělají po tu dobu většinou nějakou užitečnou práci. Nicméně, co je to za nesmyslné nařízení, že musejí mladí muži rok a půl povinně za plat nepostačující ani k přežití někde pracovat? Jakým právem je k tomu stát nutí?
 Lenelka 


Re: Re: Zalezi jen na lidech!!!! 

(28.3.2003 16:16:00)
Sosane, mam naprosto stejny nazor. Zakladni vojenska sluzba by mela byt zrusena, cim driv tim lip.
 Renda a spol 


Re: Re: Zalezi jen na lidech!!!!PRO SOSANA 

(28.3.2003 21:36:45)
Sosane,

tyto stranky teprve zacinaji...ty lide co je delaji samy valkou prosli,tak snad proto vi o cem pisi a co chteji...

jak jsem psala,lzi kteryma nas v tisku ci televizi krmi bylo dost a ver ,ze k lepsimu se nezlepsilo...vim o cem pisi...91rok byl dukazem a stacil...

RENDA
 Lucie, Aneta+Izabelka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 20:46:12)
Každej tady má svojí pravdu. Já si myslím, že o děti nejde ani jedné straně... Dneska byla ve zprávách ženská se 6ti dětmi a humanitní organizace jí dala 1 sušenku... pro všechny, včetně ní. Chápu, že těch dětí je tam mnohem víc a pomoc téměř nulová. Ale kdybych se "někam" měla přidat, vyberu si Írák. Ne Amerika, ale Bush je opravdu debil. Líbil se mi tady názor, že proč nejde do války s vojáky. To by teprve ukázalo, jakej je to pašák. Ale on je srab. Uff!
 Lucie, Aneta+Izabelka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 20:47:43)
Mimochodem, proč posílat balíčky "americkým" mužům, strašně obdivovaných, že šli do války? Já bych je 1 00000000x radši poslala íráckým dětem. Ty jsou všem "tam" ukradený. Přemýšlela jste snad na tím, Věro?
 hh hh 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 20:54:35)
Od začátku bylo jasné že Buschovi jde o ropu a ne o "osvobozování od Husajna" !!!
taky bych tam poslala přímo Busche a vedle něj bych postavila Tvrdíka to je taky takovej pitomec.
 Lucie, Aneta+Izabelka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 21:08:44)
"Kolik" humanitních pomocí vyslala do Íráku Amerika, jen tak mimochodem? Proč tátové amerických dětí zabíjí táty asijských dětí a proč jsou schopní zabít i ty DĚTI samotné??? Proč je Věro, obhajujete? Vždyť je to absurdní. Nechci vás napadat, ale balíčky mnohem víc potřebují děti, co nemají co jíst, než "hodní" tatínkové, co se vydali zabíjet DĚTI a lidi.
 Pett* (děti 2004, 2006, 2010) 


Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 13:00:21)
Omlouvám se všem za své špatné sebeovládání a průchodu svých emocí:

Hele ty chytrá horákyně, když jsi taková spasitelka, pošli tam svýho chlapa!!! Nebo se seber a jeď tam sama na humanitární akci. Většině z nás se prostě válka nelíbí a nechceme ji. Stejně jako Jarka a jiní si myslím, že Bush je ignorant, kterej si hřeje svojí prdel někde v bezpečí a po televizním kanále plácá své vojáky po ramenou. Jenže ty kluci to možná ani nevědí. Když je tedy tak skvělý velitel, proč není s nimi? Chtěl vehementně válku, tak proč tam není? Proč on sám neriskuje vlastní život, když jejich armáda je dokonalost sama, podle něj. Já osobně si myslím, že Bush je prezident na baterky a honí si vlastní ego a chce se vyrovnat svému otci, který si za svého působení taky potřeboval zaválčit. Prostě praví "amíci", nafoukaný ignoranti, který si o sobě myslí, že jsou bůhvíco. Je mi líto těch kluků, co tam musí být, ale přeju si, aby Írán dal Americe jako takový pěkně na prdel.

Paní Věro, rodiče by opravdu měli být s dětmi doma a ne ve válce. Nepřemýšlela jste ale o tom, že to, že se teď děti bojí, jste zavinili vy dospělí, rodiče. Nebo chtěl válku jen váš prezident? Na kolika demonstracích proti válce jste se svojí dcerou byla? Proč máte prezidenta, který občany svého státu postavil před hotovou věc? Ptal se někdo obyčejných lidí, jestli chtějí válčit? Kde je americká demokracie?

Zřejmě jste už všichni zapomněli na vyprávění svých prarodičů o tom, co je to VÁLKA !!!!!!!! Válka není hra na vojáky, válka je když člověk zamíří na člověka, zmáčkne spoušť a ten druhý padne mrtev k zemi! Jak to vysvětlíte svým dětem? Jak to ty malý zmatený rozoumky mají pochopit? Vykládáme jim, že zlo je špatný a pak jim řekneme, že ale někdy se lidi prostě zabíjejí, že JEJICH tátové zabíjejí táty jiným dětem a naopak. Jak s tím ty děti mají žít?
 Káča, 2 děti 
  • 

Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 11:15:53)
Připojuji se k Jarce, se kterou samozřejmě jako mnoho dalších souhlasím. Násilí a válku nesnáším.

Děti v Americe za své tatínky nemůžou... dětí je mi upřímně líto. Ale kdybych bydlela tam, kde vy paní Souradová, určitě bych žádné balíčky pro vojáky nepřipravovala. Připravila bych je spíše pro civilisty a děti v Iráku. Děti v Iráku nepotřebují cestovní hry a telefonní karty jako chudáci američtí vojáci, ale jídlo a léky (hrůza, ne?)

Osobně by mě zajímalo, jestli se v amerických školách také mluví o tom, jaké utrpení ti "američtí osvoboditelé" přinášejí civilistům v Iráku. Mluví se také o tom, že i tam děti trpí, a mnohem mnohem více, než "chudáci" američani? Nebo ta "velká demokratická země plná možností a příležitostí pro každého" použivá obdobnou taktiku demagogie jako někteří diktátoři...........?
 Lenelka 


Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 11:17:59)
Aneko, je prokazane, ze Saddam pouzil zbrane hromadneho niceni proti vlastnim obcanum! To nemuzes vyvratit. S kritikou Ameriky naprosto souhlasim. Proti tomuto nazoru nic nemam. Akorat nechapu, proc si zlost vylevate na detech vojaku? Ony zato nemuzou, co jejich tatinek dela, maji o nej strach, jako kazde jine dite o sve rodice. Prece je nebudeme za to lyncovat. Stejne tak jako iracke deti nemuzou za to kde se narodily. Vim. Ale.... Saddam je zlo. Kdyz mluvite o rope. Vite, proc Francie chtela vetovat rezoluci OSN o Iraku? Protoze s nimi maji miliardove kontrakty. Tam slo take o penize, stejne, jako jde o ne USA. Opakuji, ze nejsem pro tuto valku, Saddam by mel byt znicen jinak, ale sama nemam tu odpoved, jak. Zrovna tak by mela byt z moci odstranena komunisticka strana v Cine, uz kvuli Tibetu a jejich priserne politice porodnosti. Lide uvnitr techto statu se nikdy nezmuzou na svrzeni jejich vlady, to funguje jen v demokratickych statech.
 Aneka_ 


Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 11:34:03)
LENELKO-nelinčuji děti vojáků, akorát se pozastavuji nad tím, že někdo zvažuje a řeší duše dětí vojáků, balíčky pro ně a podobně, když tam, kde jejich otcové zabíjejí kolikrát ještě menší děti, potřebují vodu, jídlo a léky.

Zkrátka mi příjde podivné, že někdo dělá chudinky z dětí, které jsou v bezpečí(zatím) a o dětech s urvanýma ručičkama nemluví. Chápu, že se děti vojáků musí cítit mizerně a mít strach, ale není to zdaleka takové utrpění, jako tam, kde se právě válčí....
 Zuzana.. 


hlavne se do niceho nemontovat 

(28.3.2003 18:13:26)
Ano, hlavne se do niceho nemontovat - cela Evropa se divala na to, jak odstrelovaci doslova vrazdi lidi cekajici v Sarajevu na chleba, Sebrenica byla vyhlazena do posledniho cloveka....a nikdo nehnul ani brvou, pritom to tam vsichni zname, jezdili jsme tam v lete k mori.....kdyby USA nezasahly, asi nikdy by to neskoncilo....
 Madla & 3 trpaslici 


Re: hlavne se do niceho nemontovat 

(29.3.2003 5:51:10)
Zuzano, moc dobry postreh. I ja si myslim, ze Chorvatsko a "jugoslavsky konflik" pomohli rozresit jen a pouze US. Britanie podporovala Srby - agresova, ostani evropske staty se distancovali - coz je ted velky zvyk, ano pozdeji se pridalo nemecko a nakonec to doslo vsem. Predpokladam, ze v tomto konfliktu to bude jeste pomalejsi.
Kdyz tak ctu vase prispevky a vubec ceske noviny, jsem velmi prekvapena, odkud se bere ta nenavist vuci US. Narodni tradice odporovat velkym mocnostem nebo co ja vim :o( je smutne, ze ceske nazory a rozhled jsou velmi ohranicene....
nechci nikoho napadat, ale zkuste si vzpomenout treba na kosovo, kdo bombardoval - ano, americani, proc? maji v kosovu ropu ci jine nerostne suroviny, chteli US uzemi kosova????
Snazim se chapat vas pohled, kdo ma ten chce jeste vic a nic ho nikdy nezastavi, kdo ma ten dela jen vse pro to aby mel jeste vic a na nic jineho nehledi. Ale nekdy je v tom kupodivu i neco jineho!
Nekdo tak velky a mocny jako US ma taky velkou odpovednost. Vetsina ceka na reakce US a az potom se sama vyslovi (viz ceska politika). Nerikam, ze nekomu takovemu se nesmi odporovat, vubec ne...mame jen stesti, ze nekdo tak "mocny" jsou prave americani a ne treba cina nebo muslimove (uz se tesim Iman a Aido :o)))
Pan Bush mi sympaticky nebyl, jeho otec uz vubec ne, ale jak postavil k 9-11 mne velmi prekvapilo - vsichni jsme myslim, cekali, kdy zautoci...nic se nedelo - presel nas strach, presel nas vztek a zda se ze jsme zcela zapomeli :o(
No radeji toho necham, protoze citim, ze nema cenu to dale rozebirat. Jen ce mi nelibi ta ceska uzkoprsost a zapstklost. A pak se ohanite necim jako jedna susenka od americanu pro sest iracanu :o) copak za druhe svetove vase babicky dostali od nemcu\kohokoli cokoli :-O nebudte detisti. Ta ceska humanita a tolerance vam daleko nepomuze.
 Lenelka 


Re: Re: hlavne se do niceho nemontovat 

(29.3.2003 12:25:49)
Teda Madlo, jak muzes tak zevseobecnovat?!!! Muslimove nejsou vsichni Osama bin Ladin!!! Ne vsichni muslimove chteji zabit vsechny americany. Takze nevim, proc by bylo tak hrozne, kdyby jeden z mocnych statu byl muslimsky. Mimochodem, vis jaky je skore umrti v britske armade behem teto valky. 10% zabito Iracany a devadesat americany. Super, jak je ta americka armada profesionalni, co? A to same bylo v minule valce v Zalivu. Nejsem pro valku, ale ani nevim, jak to resit jinak. Ovsem lide jako Ty mohou za to, ze se nepodarilo prosadit novou rezoluci OSN. Protoze Ty mas ocividne vsechny muslimy za spatne, coz rozhodne neni pravda. Takovy pravoverni katolici nebo to, co zidi vyvadi v Izraeli je taky dost hrozny, ne? Podle meho Izrael zidum nepatri a to, jak se chovaji k puvodnim obyvatelum je priserne. Ja nevim, kdo je tady uzkoprsy. A myslim, ze rozhodne je lepsi ceska tolerance nez Tva netolerantost k jinym vyznanim nez mas Ty. Podotykam, ze rozhodne nejsem muslimka a muj manzel je byvaly britsky vojak.
 Jitka 31 


Re: Re: Re: hlavne se do niceho nemontovat 

(29.3.2003 19:44:06)
Lenelko,

Izrael znam, znam i historii Izraele. Nevim vsak, co te vede k tomu, abys Izraelce timto zpusobem odsoudila.

Nespolehej na to, co se doctec a uslysis v mediich. Prijde ti to mozna zvlastni, ale novinari nemaji prilis uzky vztah k objektivnosti, nevazi si slova. Vzdy spolehej jen na vlastni zkusenost.

Jitka
 KATIA 


Re: Re: Re: hlavne se do niceho nemontovat 

(30.3.2003 6:51:18)
Joj, Lenelko. Musim se i ja i pridat a neco ti povedet o tom jak funguje valka. Valka je velice chaoticka, drasticka a neprehledna zalezitost. (Opomijim samozrejmeto, ze velice kruta a nepredvidatelna, ale o tom psat snad nemusim, to vime vsichni). Ve valce je spousta lidi, stroju, zbrani a vse se odehrava velice rychle. Muj muz je dustojnik v U.S army, lepe receno veteran. A jako Verin muz, byl i muj manzel pred lety v Bosne. A muj muz by ti potvrdil ( a nejen on), ze takzvane "pratelske prestrelky" jsou velice bezne, lepe receno - jsou na dennim poradku. Spatna viditelnost, neprehledna situace, prilis rychly spad udalosti. A vojak se musi rychle rozhodnout jestli pred nim je nepritel ci naopak. Prezit, ci ne. Pro nas civilisty je to nepochopitelne, ale udajne je to soucast kazde valky. V minule valce v zalivu padli vsichni americti vojaci behem techto pratelskych prestrelek. Proto te prosim, zvaz priste sva slova.
Muj kamarad je ted v Iraku. Je to lekar-dustojnik a on sam si tuto valku nevymyslel. Kdyz nam volal, ze jde do Iraku,tak mu lehko nebylo. a doma na nej cekaji dve maly holcicky. A mely byste holky videt radove vojaky.....to jsou osmnactileti kluci a ani oni na napad s valkou neprisli. Ne, neobhajuju tady valku. A placu pri kazde zprave o zranenem, nebo zabitem diteti. Naposled pred chvili. Chcijen rict, ze situace je velice slozita a nikdo z nas tomu co se deje poradne nerozumi, nikdo z nas nema tolik informaci. Bush, doufejme, vytahne z rukavu nejake informace.
 Meta, 2 děti 
  • 

Re: hlavne se do niceho nemontovat 

(31.3.2003 14:21:51)
Vyhánět čerta ďáblem – tak to říkala babička.
Hussajn je parazit, psychopat a zabiják. Kdo s tím nesouhlasí. Jenomže, takových je v historii světa pěkných pár desítek. Kdyby se kvůli každému takovému muselo pozabíjet tolik nevinných, asi by na světě moc lidí nezbylo…(A proč Saddámovi nezakroutili krčkem hned v minulé válce? Nebo když vyvražďoval Kurdy? Nebo když své protivníky zaléval zaživa do asfaltu kilometrů silnic?– Proč až teď??? Je nyní hloupější, pomalejší, starý, dementní???)
Proč musí být tato válka vedena?
- Hussajn by mohl zaútočit na jiné státy (a asi tak čím, když je Irák od války odzbrojován, neustále bombardován, ničen sankcemi, takže i vyhladověn a bez léků pro běžnou populaci)
- mohl by použít biologické zbraně (ty by klidně mohlo použít pěkných pár desítek států, či teroristů - koneckonců netestují si je třeba při těžko vysvětlitelných epidemiích ?– britské krávy by možná měli co vyprávět)
- je to centrum terorismu (pokud vím, tak nikdo neprokázal spojitost 11. září s Hussajnem – spíš je v tom nepěkně namočená přátelská Saudská Arábie)
- je třeba zakročit proti muslimům (mají opravdu muslimové na rukách více krve než křesťané?)
- diktatury je třeba sprovodit ze světa (tak to má Amerika s prací vystaráno na pěkných pár desítek led dopředu, kromě toho bych asi taky nevítala ani za totality osvoboditele, kteří by nejprve vybombardovali půl republiky a celou Prahu a zabili by mi pár příbuzných ve jménu svobody)
- ani Bush nedokázal zdůvodnit, proč jde Amerika do války (– prostě jde a basta, kdyby se celý svět na hlavu stavěl)
Zato bych řekla, že celý svět prodělává hospodářskou krizi – a pak je každá válka dobrá (tady bych vskutku viděla paralelu s Hitlerem ), ropa je obzvlášť dobrá strategická surovina, kterou se dá ovládat pěkný kus světa, pak je tu vcelku neposlušný celý Blízký Východ, napájený vodou Eufratu a Tigridu – takže, když budete zlobit, nepustíme vám vodičku…no a když se těm muslimům ukáže, že mají držet hubu, když křesťan káže, tedy alespoň Izraeli to docela pomůže…
Bohaté koncerny si mnou ruce – konečné se uplatní zbraně, potravinářský průmysl má zakázky armád, textilní průmysl, chemický, farmaceutický….vždyť jsou všichni vskutku bohatí podnikatelé spokojení.
Že jenom v důsledku sankcí v Iráku umřelo 500 000 děti hladem a na nedostatek léků – ale prosím vás, stejně by z nich vyrostli hrdlořezové jako je Hussajn.
Svět je stále stejný – oko za oko, zub za zub – nenávist vyvolá zase jenom nenávist, smrt další smrt a kolo se točí…Myslíte si, že až teroristé uvidí hrůzy Iráku tak se složí hrůzou a dají světu pokoj??? Tomu se snad nedá uvěřit.
Je mi líto všech, kteří trpí a ještě více líto těch, kteří se ohánějí válkou jménem míru…. A nestydím se, až mi za můj příspěvek vynadají do „mírových štváčů“.
 Klára, 2 raubíři 


Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 20:25:11)
Naprosto souhlasím, je to jako kdyby před dvaceti lety někdo vtrhl podobným způsobem k nám a tvrdil, že nás jde osvobozovat od komunistů. Byl to zločinný režim, ale neumíraly desítky civilistů na tržištích a ve svých domovech.
klára
P.S.: Možná, až si takoví chlapečkové, jako je ten na fotografii pod článkem, přestanou s nadšením zkoušet tatínkovu bojovou výstroj, bude líp. Mimochodem, všimli jste si nějaké ženy ve válce??? Máme na práci důležitější věci a není to výroba balíčku pro vojáky.
 zuzana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(30.3.2003 19:24:29)
a kdyby k nam nevtrhl nikdo ani pred sedesati lety, byly bysme patrne dnes uz od Nacistu vystehovani vsichni na Sibir...
 marcela 
  • 

Re: Re: Re: Děti a strach z války 

(2.4.2003 13:27:02)
Taky jsem v zasade proti valce, ale zaroven souhlasim s jednim predchozim nazorem, kde bylo uvedeno, ze by se melo zacit Iraku pomahat, az po zlikvidovani zla - a zlo je Hussain, jeho synove a cela jeho aparatura. To ze maji obycejni lide v teto zemi zijici jinou mentalitu, jeste neznamena, ze musi trpet! Kde byli vsichni demonstranti, kdyz Hussain ve svy zemi vrazdil a mucil nevinne lidi? Nahodou mam v Iraku par znamych a par pribehu jsem si vyslechla....
 Kacak + D + JK 


Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 11:24:27)
Já nesouhlasím s válkou jako takovou.. ať jí vyvolá kdokoliv a je proti komukoliv... Ale článek byl snad o něčem jiném, ne? O tom, co prožívají děti, když jsou jejich tátové (někdy i mámy) ve válce.. a je celkem jedno, jestli děti žijí v USA nebo v Íráku nebo v Čechách.. ten stres totiž zažívají děti na na celém světě.. a když někdo řekne, že rodiče šli do války pro peníze, tak to nemá v hlavě asi moc v pořádku...

A k tíé válce v Íráku.. jak jsem psala, nesouhlasím s jakoukolicv válkou.. ale nesouhlasím ani s názorem "Co Írák udělal???" vám se nezdá, že Ti ohrožují naše životy? A nejenom v USA, ale kdekoliv na světě.... Myslím, že omezují naší svobodu...
 Sosan 
  • 

Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 11:04:48)
Přečtěte si tento článek (včetně komentářů), bude to pro vás poučné. http://pes.eunet.cz/
 Sosan 
  • 

Re: Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 11:05:59)
Omlouvám se, kompletní adresa je zde
http://pes.eunet.cz/clanky/2003/03/29429_0_0_0.html
 Lida a twins 


Re: Děti a strach z války 

(28.3.2003 15:37:03)
Je to pravda, deti maji strach z valky a je to to nejhorsi, co pro ne muze svet pripravit. Ale, je to prave USA, ktere pro sve deti tuto valku pripravuje a sve deti timto dostava do problemu.


Co ale ty deti v Bagdadu, ktere kazdou noc, kdyz lezi v postylce tak poslouchaji vybuchy a padani bomb (pokud vsak nejakou postylku jeste stale maji). Takze me osobne Americkych deti moc lito neni. Rodice jim mohou televizi vypnout. Bagdadske deti bombardovani "vypnout" nemohou. Jsou tu jini, kterych je mi moc a moc lito a rada bych radeji poslala tuzky a pastelky jim, nez Americkym vojakum. Ovsem, nejsem si jista, jestli by tu hruzu par tuzek spravilo.
 Caramba 


Deti 

(28.3.2003 16:11:34)
Mne tedy prijde normalni, ze deti, jejichz tatinek, soused nebo nekdo blizky odejde do valky, potrebuji pomoc a pocit bezpeci a to nezavisle na tom, jak ta valka vznikla a i kdyz je nespravedliva. Myslim, ze o tom byl ten Verin clanek. A take si myslim, ze nazory by tu daly vymenovat slusneji.
 Aneka_ 


Naprosto souhlasím s Jarkou 

(28.3.2003 10:15:19)
Nemám co bych více dodala, snad jen to, že opovrhuji panem Bushem. Hraje si na Boha a to nepřísluší nikomu!!!!
 vladan 
  • 

dětem v Iraku nejde o život tatínka, ale o život vlastní. 

(28.3.2003 10:27:44)
"Chudáci" děti v Americe.
 Loonette 
  • 

Re: dětem v Iraku nejde o život tatínka, ale o život vlastní. 

(29.3.2003 2:16:13)
som nemilo prekvapena, ako sa tu vrhate na americke deti. niektorym z vas ide z prispevku taka agresivita, ze keby ste mali nejake americke dieta po ruke, nevahali by ste mu vykrutit krky. dieta je stale len dieta. deti nemozu za rozhodnutia svojich rodicov, deti si v hlavickach nemozu usporiadat, ze mama s ocom robia zle, ked dovolia bushovi ovladnut svet (alebo saddamovi tyranizovat vlastnych ludi). deti lubia mamu a oca a urobili by prve a posledne, aby boli spolu a v bezpeci. je jedno, ci je to americke, alebo iracke dieta, chcelo by mier a pokoj, aby sa mohlo v klude hrat. co je preboha zle na tom, ze robia pre svojho ocka balicek, ktory mu poslu??? je mi z vas nanic, vazene matky. aj ja som proti vojne a proti nasiliu, ale nebudem si ventilovat city na americkych detoch, ani na detoch ako takych. ked chcete podporit skutocne obete vojny, preco neposlete peniaze,alebo potrebne veci do cerveneho kriza? boli by to veci pre iracke deti, ktore teraz hladuju a boja sa, nie pre americkych vojakov. lebo to stoji viac casu, energie a penazi ako plamenne reci na internete?
 radovan 


Nasazují životy za naší svobodu. 

(28.3.2003 16:42:35)
Americké pojetí svobody je poněkud odlišné od zbytku světa. Pro USA to znamená svobodně rozhodovat o celém světě, svobodně = bez omezení spotřebovávat přes 20% světových přírodních zdrojů přestože v USA žijí jenom 4% počtu obyvatel zeměkoule, svobodně odmítnout dohody o ochraně ovzduší před skleníkovými plyny s odůvodněním, že je to proti jejich ekonomickým zájmům atd. Nelze se potom divit protiamerickým náladám lidí, kteří žijí v naprosté chudobě. Násilí nic nevyřeší a je to jen začarovaný kruh oko za oko, zub za zub - viz Izrael. A proč USA nebombardují Izrael, který vlastní zbraně hromadného ničení a neplní rezoluce OSN? Dva, co to stále nepochopili, najdete zde.
 radovan 


Nasazují životy za naší svobodu. 

(28.3.2003 16:44:53)
Americké pojetí svobody je poněkud odlišné od zbytku světa. Pro USA to znamená svobodně rozhodovat o celém světě, svobodně = bez omezení spotřebovávat přes 20% světových přírodních zdrojů přestože v USA žijí jenom 4% počtu obyvatel zeměkoule, svobodně odmítnout dohody o ochraně ovzduší před skleníkovými plyny s odůvodněním, že je to proti jejich ekonomickým zájmům atd. Nelze se potom divit protiamerickým náladám lidí, kteří žijí v naprosté chudobě. Násilí nic nevyřeší a je to jen začarovaný kruh oko za oko, zub za zub - viz Izrael. A proč USA nebombardují Izrael, který vlastní zbraně hromadného ničení a neplní rezoluce OSN? Dva, co to stále nepochopili, najdete zde.
 Katka 


Proc tolik nenavisti? 

(28.3.2003 23:42:35)
Vsechna ta nenavist proti Americanum a specialne proti prezidentovi Spojenych Statu se ted obratila proti Vere. Proc?

Vera nepsala, ze ji neni lito irackych deti, nepsala, ze neprispiva na humanitarni pomoc do Iraku, nenapsala ani to, jestli to je podle jejiho nazoru spravedliva valka. Psala jen o realite, ktera je kolem ni. Myslim, ze se nevylucuje, aby mela soucit s obema stranami. Myslim si dokonce, ze tak bychom meli vnimat kazdou valku - videt ty obycejne lidi na obou stranach, kteri valkou a jejimi dusledky trpi....

Minuly vikend jsem slysela v radiu rozhovor s jednou babickou. Rikala, ze syn ji zacatkem ledna zavolal, ze on i jeho zena jsou povolani, jestli by nemohla prijet a postarat se o deti. A ona koupila letenku, sbalila kufry, a od te doby dela tatu i mamu svym vnoucatum. Nechtela bych byt v jeji kuzi. Deti trpi dlouhodobym odloucenim od rodicu jako takovym a tohle navic neni dovolena nebo obycejna sluzebni cesta....

Vera nepsala jen teoreticky, jeji muz stravil radu mesicu v povalecne byvale Jugoslavii a taky musela jen cekat a cekat a vysvetlovat Clarissce.... Ona presne vi, jake to je.

Katka
 Markéta 
  • 

Re: Proc tolik nenavisti? 

(29.3.2003 18:56:04)
Naprosto s Katkou souhlasím.
Markéta
 bohunak 


Re: Re: Proc tolik nenavisti? 

(30.3.2003 0:02:08)
Lidicky co se to tady deje?Kde se bere ta nenavist?Ja teda pro valku nejsem,nesouhlasim ani s presidentem Bushem,jsem vice demokratka nez republikanka,ale souhlasim s tim,ze se mel nejakym zpusobem Hussain zlikvidovat a samozrejme jeho synove taky.Jak tady nekdo mohl napsat,ze by pomohl Hussainovi kdyby mohl?Vzdyt my nemame ani paru o tom,jake hrozne zverstva v Iraku delal,jen neco malo proniklo na verejnost,jako treba to,ze nechal vrazdit slabe miminka,ktere byli v inkubatoru,o tom vim,vzdyt to byl on,kdo zlikvidoval tolik lidi-muslimu kolem sebe.A taky kolik lidi zije v Iraku,kteri by chteli jiny rezim,demokracii,kolik lidi se pred nim schovava a kolik uz jich bylo povrazdeno.Hussain je stvura a ja doufam,ze bude jednou zlikvidovany.Zase s valkou zrovna nesouhlasim,ale americkych vojaku si vazim a je mi lito taky jich a jejich rodin,jakoz je mi lito deti na obou stranach.
A Lenelko,muzu vedet komu teda patri Izrael kdyz ne zidum?Komu patril odjakziva?Jak se v Izraeli chovaji zide?Palestinci meli moznost odejit,take ale kolik zidu odeslo z arabskych statu do Izraele?Ale o tom se bavit nechci,muzeme se tady bavit o cislech a bavit se fakta,ale o tom tahle diskuze neni.
Jeste nekdo tady psal,ze ne kazdy muslim je terorista apod.
Samozrejme,ze neni,ale strasne hodne jich je a velice hodne jich teroristy podporuje,ja jsem rada,ze zadna muslimska zeme neni "velkomoc".Souhlasim s Madlou,Madla neni netolerantni k jine vire,jen vidi realisticky.
Tak prosim,prestanme s tou nenavisti a prestanme se navzajem napadat a hlavne tento clanek byl uplne o necem jinem. Mejte se vsichni krasne Bohuna
 Julie, Annabelle 15. mesicu 
  • 

Re: Re: Re: Proc tolik nenavisti? 

(30.3.2003 18:37:41)
Tady kopiruji nazory me kamaradky, se kterymi naprosto souhlasim. Nebudu rikat kdo a kdy to napsal, jelikoz ona se teto debaty nechce ucastnit a ja to chapu. Doufam, ze mi odpusti, ze to se kopiruji. Ja nemam moc casu a tak jak to napsala, tak s tim se proste ztotoznuji.

hele já fakt neznám nikoho, kdo by si ve válce liboval... jenomže... myslím, že Saddám vodil svět za nos už dost dlouho. A mě jenom mrazí z takových těch zpráv typu, že ve "svobodných volbá 100% iráčanů hlasovalo pro Saddáma" - sorry, ale v Čechách taky všichni volili komunisty... co na tom, že k volbám 3/4 lidí nepřišly... stejně se napsalo, že je to sto procent. A když mi naši ukazovali fotky z osmašedesátého, tak jsem si říkala "kde byl svět, proč někdo něco udělal"...
No a tak teďka žiju v zemi, která "něco dělá". Jak by vypadal svět, kdyby "někdo" vlítnul do Německa v devětatřicátým a dal Hitlerovi na prdel? Nevím, a určitě by zařvalo pár civilistů, ale nevyletělo by 6 milionu židů komínem... Prostě si myslím, že tahle válka možná zabrání katastrofám, které se nikdy nestanou (a tím pádem Bushe nikdy nikdo neocení, protože on bude ta krvelačná bestie, co zabíjela irácké děti.... a to, že se mohlo něco stát, to už nikdo v potaz nevezme. Já ti mám z něj dojem, že on se snaží dotáhnout do konce to, co začal starej Bush před dvanácti lety - a je jasný, že po tomhle nebude už znovu prezidentem. Jenomže on tomu věří a obětuje tomu i svojí kariéru... chápeš? Já si myslím, že oni prostě vědí ještě něco, proč jim stojí do tý války jít. Ekonomicky ani politicky se nevyplatí. Osobně - sorry, ale všichni ti politici budou v tomhle světě odepsaný. Takže proč? Myslím, že je to proto, že prostě vědí, že Saddám něco má. Tak jako věděli, že Saddám je v určitém domě, v určitou hodinu. A já jsem moc ráda, že něco dělají.
 Vlada 
  • 

Omyl... 

(30.3.2003 19:13:48)
Omyl, vážená dámo. Tato válka ( která se přímo netýká Vás, Vašeho dítěte a Vašeho domu) nezabrání ničemu dalšímu mimo to, že spousta zoufalých lidí si právě teď najde svého nepřítele. Nepřítele, o němž si bude myslet, že zavraždil v "humanitární" válce jejich děti. Takoví lidé vidí rudě a nezastaví se před ničím. Tato válka není nezbytná, je hloupá, skoro bych řekl idiotská. Tím narážím na mocného ( nebo spíš nemocného?) GWB.
Zkuste si pocctivě odpovědět na otázku, jak byste bránila své dítě, kdyby....Až si podle svého svědomí odpovíte, nebudete tady vykřikovat takové nesmysly. Vy nebo Vaše kamarádka.
Celá ta sranda, co teď děje, vznikla na základě věrolomného porušení Charty, rambovského komplexu a výborně fungujícího vymývání mozků médii. Zkuste prosím uvažovat - když chci někoho odstranit, proč musí zemřít děti, které za nic nemohou?? Možnou argumentaci o nutných ztrátách, známou z médií, zkuste nahradit pocitem, že jste nutnou ztrátou titulována sama.
Děti nejsou nepřátelé - v tom jednom bychom se mohli snad nakonec shodnout!
 gabina 


Re: Re: Re: Re: Proc tolik nenavisti? 

(31.3.2003 8:06:36)
Milá Bohuno a Julie,

naprosto se ztotožňuji s Vašimi příspěvky. V žádném případě nejsem pro válku a nejsem ani zastáncem pana prezidenta Bushe! Bohužel ale válka proti Husajnovi není otázkou, zda člověk válku chce či nikoliv. Nedávno jsem viděla dokument o tom, jak vyzbrojená je Severní Korea a řeknu Vám, šel mi z toho mráz po zádech. Jestliže se totiž proti diktátorům a zemím, které se plně ozbrojují, nezasáhne zavčasu, jen těžko s tím pak někdo něco udělá. Leda tak může vyvolat 3. světovou válku.
Nevěřím slovům některých z Vás, které by raději pomohli Husajnovi. Tomu, kdo finančně podporuje terorismus v Palestině, tomu, kdo zabíjí stovky vlastních lidí denně, jen aby upevnil svou moc.
To samozřejmě neznamená, že s hrůzou nesleduji, jak umírají civilisté v Iráku! Jen nevím, jakým jiným způsobem se dá s podobnou diktaturou a nebezpečím světa skoncovat.
Jen jako téma k diskusi přidávám výsek z článku, který se objevil v českých novinách, jenž tady v Melbourne vychází. A k jehož názoru se připojuji:

"Saddam Husajn zavinil smrt půl milionu Iráckých občanů, přepočítáno na délku jeho vlády je to 137 zabitých denně.

Saddama miluje 100 % obyvatelstva. Totéž byla pravda o Stalinovi a jeho zástupcích v zemích tábora míru. Docela dobře si pamatuji jak ty oškubané bytosti, oškubané o svobodu, čest a majetek, toužily po teple jeho hrsti, přesto jsem věděl o mnoha lidech, jejichž přáním bylo, aby Amerika udělala konec tomu nepřátelskému a nelidskému systému. Trvalo to čtyřicet let. Dnes stojí Amerika před obdobným rozhodnutím. Žít po generace a nezakročit proti diktátorovi, který zesměšňuje autoritu OSN, který nedodržuje smlouvy, který vodí za nos nerozhodný demokratický svět a vraždí spoluobčany, nad kterými má neomezenou moc.

Doufám, že ozbrojený zákrok skončí vládu nebezpečného člověka, vraha a zločince. Ne kvůli oleji nebo americké nadvládě nad světem. To Spojené státy mají už dávno, ale pro 137 lidí, kteří denně budou žít."
 Aneka26 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Proc tolik nenavisti? 

(31.3.2003 8:13:58)
Gabi, prosím odpověz mi na tři dotazy.

1) jak Saddám ublížil tobě a tvé rodině?Konkrétně prosím, když tvrdíš to, co tvrdíš.

2)Jaké máš hodnověrné 100%podklady pro ta čísla uveřejněná v novinách? Zemřel ti tam někdo takto?

3)ty máš pocit, že touto válkou nezačala daleko větší nenávist příslušných zemí vůdči Evropě a Americe? Myslíš, že díky tomu, že pozabíjejí civilisty(Saddáma, stejně nedostanou) si vybojují mír?
 gabina 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proc tolik nenavisti? 

(31.3.2003 9:45:58)
Milá Aneko,

zkusím odpovědět, i když si myslím, že Tvůj názor nezměním. Přečetla jsem si Tvé příspěvky a vidím, že pevně zastáváš svůj názor. A já Ti ho samozřejmě neberu, přetože já osobně mám na celou věc naprosto odlišný.

Teď Ti ale odpovím na Tvé dotazy:

1) jak Saddám ublížil tobě a tvé rodině?Konkrétně prosím, když tvrdíš to, co tvrdíš.

To skutečně musí někdo zaplatit životem nebo být minimálně zraněný, aby se ho celá věc mohla dotýkat. Cožpak jsme (nemyslím sebe, ale náš národ) už jednou nezažili, co se stane, když se nazasáhne proti tyranovi - v tomto případě mám na mysli Hitlera.

2)Jaké máš hodnověrné 100%podklady pro ta čísla uveřejněná v novinách? Zemřel ti tam někdo takto?

Ne, nezemřel. Ale stejně jako své podklady a argumenty, které ve svých příspěvcích používáš (válka v Jugoslávii, Kuvajt - také bych se mohla zeptat, zda jsi mluvila s někým, kdo se bojů zúčastnil), mám z novin, médií a z proslovu australského předsedy vlády. Předpokládám, že ne vše je naprostý výmysl a že jde ve většině případů o podložené informace.

3)ty máš pocit, že touto válkou nezačala daleko větší nenávist příslušných zemí vůdči Evropě a Americe? Myslíš, že díky tomu, že pozabíjejí civilisty(Saddáma, stejně nedostanou) si vybojují mír?

Myslím, že počátek všeho zla je naprosto někde jinde než na počátku této války. To je samozřejmě můj názor a nebráním nikomu, aby měl jiný. Nelíbí se mi stejně jako všem z nás, že umírají nevinní lidé, civilisté a jejich děti. (vidíš, a tady bych se mohla také zeptat, jak víš, že Saddáma nedostanou??) Ale ti už umírali 11. září před rokem a půl a Saddám Husajn tenkrát útok slovně podpořil, jestli si na to vzpomeneš. Podotýkám, že v té době nebyla Americe vyhlášena válka.
 Aneka_ 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proc tolik nenavisti? 

(31.3.2003 10:02:34)
Gabi,

11.září bylo zase jen mstou.A nesouhlasil s tím jen Saddám.

Jsem ráda, že jsi mi odpověděla(vlastně neodpoveděla) na mé otázky. Chtěla jsem si utřídit názor.
Děkuji ti.
 Aneka_ 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proc tolik nenavisti? 

(31.3.2003 10:27:23)
PS: Gabi AD 2) Letos jsme byli v Jugoslávii u jedné známé, jež přišla o dva syny a muže ve válce. Jednak žije sama v chatrči v horách, nemá peníze, pas a ani žádný jiný doklad, který by jí umožnil pobírat nějaké dávky a to proto, že její rodina byla smíšená.Ona byla jedna národnost, manžel druhá. Toho jí zabili a ona je odpad.Je to stará žena a ví o čem hovoří.Původ její osobní zkázy je válka, kterou rozpotala Amerika, protože dle jejích slov, nebýt tam jich, dopadlo by vše jinak. A pak, já neargumentovala čísly a statistikami, kdo kolik lidí zabil a popravil. Protože pokud nežiji v té zemi, nemohu přece věřit všemu, co se o ní povídá. Obzvláště tehdy, jsou-li ta čísla a údaje ze strany, kteří se jali okupace zmiňované země. Nevěřím, že Iráčané jsou nadšeni z příchodů Američanů. Ba naopak. Jsou nešťastnější, než byli předtím.

PS 2: Kuvajt jsem brala jako fér krok, pokud jsi opravdu dobře četla příspěvky.

PS 3: Proč si myslím, že nechytnou Saddáma? Protože je to vůdce, za kterým stojí národ, ti ho jednak nedají a jednak Amerika nemá šanci, stejně jako ji neměla, když pořádala lov na Ládina. A až bude povšem, zjistí se, jaké hrůzy tam Američané napáchali, začnou se ti lidé mstít. A přibudou k nim Turci, Arabové a jiní.....Pak se teprve budou dít věci. A jak to vím? Má rodina má Turky a ti jsou připraveni na vše, čím jakkoliv oplatí to, co se děje na nich. A tím nemluví jen o sobě, ale o všech lidech stéjně smýšlejících.
 Sosan 
  • 

Alternativní scénář 

(31.3.2003 11:00:52)
Podle mě, když se rozhoduje o takové věci, jako je válka, tak se nebere v úvahu nějaká babička v Jugoslávii a podobně sentimentální důvody a rozhodnutí nezáleží na tom, jak se ráno Bush vyspí. Předpokládám, že někde v Pentagonu sedí skupina chytrejch analytiků, kteří za pomocí informací od tajných služeb, počítačových simulátorů potenciálních scénářů a pod. analyzují jednotlivé alternativní scénáře budoucího vývoje a porovnávají, který z nich je menší zlo než ty zbývající. Kalkulujíc v to všechny nám známé věci + mnoho nám neznámých věcí a to do takových detailů jako lokální konflikty, vyčerpání zdrojů surovin, globální klimatické změny a pod. Součástí těchto scénářů je i tzv. veřejné mínění, které zde reprezentuje např. aneka26 a jejíž názory a reakce dokáží také se slušnou přesností předpovědět. Proto se ptám. Jste schopni tady někdo z vás, kdo tady tak halasíte, předložit alespoň v hrubých rysech, jak by vypadal ten scénář, kdyby k válce nedošlo? Jaká by byla síla a postavení Iráku za 20 let, kdyby je nikdo vojensky nepřiškrtil a jaké riziko by to znamenalo pro okolní svět? Jste si jisti, že by to byla lepší alternativa?
 Aneka_ 


Re: Alternativní scénář 

(31.3.2003 11:32:04)
Sosane,
neříkám, že by se mělo brát ohled na jakousi babičku, píší jen odpověď na dotaz, zda jsem se setkala s někým, kdo to prožil a přesto odsuzuje Ameriku. Není to důvod, pro který se nebude útočit, ale je to následek a jistě nejen jeden..... Je to konkrétní odpověď na konkrétní dotaz, nic víc....
 Aneka_ 


Re: Alternativní scénář 

(31.3.2003 11:42:34)
Sosane:-) PS jen tak - co se ti líbí zrovinka na mně, byli tady i jiní prezentující, kteří dávali podobné komentáře a mnohem více. Že by nějaká antipatie?:-)) Né, to jen tak:-)

Jak by to s Irákem dopadlo? Domnívám se, že by si nadále formoval svou diktaturu, vyřešil by si otázku ropy a majetků v Kuvajtu, zbavil by se Kurdů a byl by to stát, který by si uřoval pravidla obchodu a podobně. Ovšem jaksi nevěřím, že by byli sto, zaútočit dále, než-li tam " ve svém světě". A i když vidím tu alternativu, že by Saddám nezůstal jen u střílení do vzduchu, domnívám se, že to je národ stejný, jako větřina tamních, takže pro jistotu by je měli odzbrojit dojednoho. Protože to jsou státy žijící vesměs na fanatickém podkladě, dříve nebo později budou na stejné úrovni jako před válkou, jenže pak budou mít důvod bojovat i proti jiným zemím, nejen tam "dole u nich" Nemyslíš?
Takže jakmile se zase postaví na nohy a já věřím, že postaví, bude nutná nová válka, nové-silnější zbraně, více mrtvých.

Jen tak Sosane, ty si myslíš, že Iráčané se nezačnou mstít více? Obdoba dvojčat? Nemáš z toho strach? Já ano. Podráždilo se vosí hnízdo. Jindy lze žít s vosama v symbióze, ale jakmile je vyplašíte, poštípou. A tam ta státy, jsou vosí hnízda.....
 KACI 


Re: Re: Alternativní scénář 

(3.4.2003 16:51:34)
Mila Aneko, tak si procitam prispevky a celou dobu si rikam, co je za tim tvym nazorem....a najednou je to tady, ono se rika, cim vic clovek mluvi, tim vic toho na sebe povi, fakt je to uzasne, jak bojujes proti valce a jsi pro-Irak, a pouzivas k tomu vselijake USLECHTILE argumenty...skoda jen, ze pak na sebe vyzvanis, ze mas v rodine Turky, a ze kdybychom Sadama nechali na pokoji, tak by se prece konecne zbavil tech Kurdu...fakt velmi uslechtily a mirumilovny postoj, je mi z toho zle ;-(.
 Aneka_ 


Re: Alternativní scénář 

(31.3.2003 11:46:29)
PS 2: Když už jsme u jakýchsi spekulací, ty sám osobně se domníváš, že odzbrojení, které Saddám měl snahu(byť na oko ) provádět, by časem nevedlo k jakémusi bezpečnostnímu stavu?Mám na mysli, že by časem neodzbrojil? Vždyť umožnil vstup inspektorům a couval. Ty sám se domníváš, že by to nešlo vyřešit jinak? Já totiž nedokážu předpovídat tvé reakce, protože se čas od času nedají ani srovnat.
 Sosan 
  • 

Re: Re: Alternativní scénář 

(31.3.2003 12:22:55)
Domnívám se, že pouze cestou vyjednávání by k žádnému odzbrojení nedošlo. Můžeme tolerovat diktátorské režimy jako jakési rezervace lidského utrpení, chcete-li, ale nesmíme dopustit, aby směli vlastnit zbraně hromadného ničení, aby pak prostřednictvím teroristů mohli zaútočit kdekoliv na světě, vyvraždit libovolné množství civilistů, zamořit rozsáhlá území a s vědomím této moci pak vydírat dle libosti. Tyto, stále se zdokonalující zbraně, se musí dostat pod centrální kontrolu v celosvětovém měřítku. To předpokládá i celosvětový dohled (pokročilá satelitní špionáž a pod.) a také organizaci, která bude mít mandát a faktickou vojenskou sílu v případě porušení zasáhnout. OSN v současné podobě tuto funkci neplní (tak maximálně chrání humanitární konvoje), takže ji bude nutno buď výrazně reformovat nebo nahradit organizací novou. Bohužel, již dnes existuje několik států, které ZHN vlastní ve velkém rozsahu, znamenají velké riziko pro svět, ale reálně neexistuje síla schopná jim tyto zbraně sebrat. Tady zbývá pouze vyjednávání a postupná demokratizace těchto zemí. Ideální by patrně bylo, kdyby žádné zbraně hromadného ničení neměl nikdo. Ale bohužel technický pokrok nelze zastavit. Situace, kdy je bude vlastnit nekontrolovatelně kdekdo se podle mě rozvná fakticky zničení Země. Současný konflikt chápu jako jakousi první vlaštovku v tomto úsilí, která možná přiměje ostatní diktátory k dobrovolnému vydání ZHN. Samozřejmě, že si komerčně na tomto přihřívá polívčičku kdekdo a spojí "příjemné s užitečným". Ale jistě to není hlavní důvod k válce.
 Paja 
  • 

Re: Re: Re: Alternativní scénář 

(31.3.2003 12:27:18)
No jo, ale proc se nemuzu zbavit dojmu, ze ze vsech zemi vlastnicich ZHN USA zatim utoci snad nejcasteji a pritom o jejim odzbrojeni nikdo nemluvi ?
 Aneka_ 


Re: Re: Re: Alternativní scénář 

(31.3.2003 12:32:22)
Sosane, tvé doměnky se mi líbí, mohu konstatovat, že když se podívám na tento problém tvýma očima, máš pravdu.
Nedá mi ale jinak, než reagovat na jednu tvou větu......Bohužel, již dnes existuje několik států, které ZHN vlastní ve velkém rozsahu, znamenají velké riziko pro svět, ale reálně neexistuje síla schopná jim tyto zbraně sebrat....

Pokud to Sosane chápu správně, nemohou na ně např: Američané zaútočit, protože nemají jistotu, že vyhrají, je to tak? A to mi nepříde fér. Útočit na slabé, to by šlo, na rovné si netroufají, tam jednají....... Doufám, že chápeš, co jsem tím chtěla říci.

A pak ještě jedna věc. jak je patrno z minulosti, k terotistickému útoku, který zabije tisíce lidí nepotřebují zbraně v pravém slova smyslu......
 Sosan 
  • 

Re: Re: Re: Re: Alternativní scénář 

(31.3.2003 12:41:54)
Mám na mysli především země bývalého sovětského bloku. Mám dojem, že si tam terorista může koupit atomovku za 3 flašky vodky (s nadsázkou). To považuji osobně za největší problém.
 gabina 


Re: Re: Re: Re: Alternativní scénář 

(31.3.2003 12:48:26)
Milá Aneko,

chápu Tvůj názor ohledně slabých a silnějších. Ale to, že se některým zemím povolilo, aby si ZHN vyrobily, to už asi těžko někdo vrátí.

Znamená to tedy podle Tebe, že kterákoliv země si může beztrestně vyrábět ZHN a potom stačí jeden fanatik a je konec světa?
 gabina 


Re: Re: Re: Re: Alternativní scénář 

(31.3.2003 12:48:43)
Milá Aneko,

chápu Tvůj názor ohledně slabých a silnějších. Ale to, že se některým zemím povolilo, aby si ZHN vyrobily, to už asi těžko někdo vrátí.

Znamená to tedy podle Tebe, že kterákoliv země si může beztrestně vyrábět ZHN a potom stačí jeden fanatik a je konec světa?
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Re: Re: Alternativní scénář 

(31.3.2003 14:16:07)
Nebudu vyjadřovat žádný názor, netroufám si celou situaci hodnotit, ale jedna věc by mne zajímala.
Když jsou tedy USA hlídacím psem demokracie, proč ji nehlídají v Severní Koreji, která jaderné zbraně dosti nepokrytě vyvíjí? Proč nezasáhnou proti Číně, která už velmi dlouhou dobu okupuje Tibet? Atd.
Takhle to opravdu vypadá dost jednoznačně - Irák ano, tam je ropa; Korea + Tibet ne, protože tam není nic... nezdá se vám?
 Ivana, Terka8/99, Šimon7/02 


Re: Re: Re: Re: Alternativní scénář 

(31.3.2003 14:19:25)
Monty, teď jsi napsala přesně to, co mě napadlo, když se o válce teprve začínalo mluvit: no jo, vůně ropy... Myslím, že něco pravdy na tom bude!
 Petra 24 
  • 

Re: Alternativní scénář 

(31.3.2003 11:52:08)
Sosane, ale modli se aby jednou nešlo o Čechy a o tvou vdovu. Aby jednou někdo "někde" neřekl...no jo babička co přišla o muže a o děti..o tu přece vůbec nejde.
 Paja 
  • 

Re: Alternativní scénář 

(31.3.2003 11:52:22)
No Sosane, doufejme, ze tomu tak je. Ze se opravdu dlouho radili a propocitavali scenare, ze jim slo o blaho Iraku a ne jen USA, ze jim slo vubec o neci blaho.

Jen je otazka, proc by jejich scenare mely byt lepsi nez pocity beznych obcanu jako jsem ja, ty nebo aneka. Tajne sluzby se take pletou a kdyby byly umysly tak uplne ciste asi by nebylo zapotrebi delat z valky dobrodruzny serial (jak mi vzdy pripada podle znelek, ktere zpravy uvadi - na CNN mi pripomina jednu znamou sagu o valkach) a ladovat do lidi horem dolem, jak skrabnuti americkeho vojaka je spatne a zabity terorista (to jsou tam prece vsichni) je ok. Podle mne jsou oba lidi a dokud Bush a jeho poradci nebude zit, ale opravdu zit ne s ochrankami a VIP, bezny zivot v muslimske zemi, nikdy nepochopi, ze je mezi Amerikou a jeji pravdou a muslimskou pravdou velky rozdil.
 Pavla 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proc tolik nenavisti? 

(31.3.2003 10:18:11)
Mila Gabino,

nevim jaky je pravni rad v Australii, mozna se tam strilite jen proto, ze se Vam nekdo nelibi nebo mate pocit, ze by Vam v budoucnousti mohl ublizit (co streba pozabijet vsechny legalni drzitele zbrani, jsou prece potencialne nebezpecni svemu okoli). V CR ale plati zakon, ze dokud Ti nekdo neublizi nebo nejsi primo ohrozena (sermuje proti Tobe nozem nebo tak), tak mu nic udelat nesmis, jinak jsi trestne odpovedna Ty. Take tu mame pojem primerena obrana. Vsimni si prosim slova obrana - ta prichazi az PO utoku, ne pred nim na zaklade domnenky.
Jinak co kdyby sis treba udelala vylet do Indonesie, mas to za rohem, a zeptala se lidi tam, co si o te valce mysli. A vubec - jestlipak z toho tisku co Ty sledujes vis treba opravdovy duvod vybuchu na Bali, tak jak jej postupne vypatrala indoneska policie (podle informaci me kamaradky, ktera na Bali zije) ?
Myslim, ze sledovat tisk je skvele, ale prebirat z nej nazor a nedelat si vlastni je smutne. Vsechno ma dve, nekdy i vice stran a z mnoha stran bychom se meli snazit i vsechny veci videt. Odsoudit nekoho je lehke, ale zjistit pravdu trochu trva. A pravda neni casto pro media tak lakava.
 gabina 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proc tolik nenavisti? 

(31.3.2003 12:07:24)
Pavlo, tak tady ctu jak placas nesmysly a mam o tebe strach. Mohla
bys prosim te rict te sve opecovatelce, at na tebe dava vetsi pozor? Mit tak malo rozumu je opravdu moc nebezpecne.

Pripomina mi to jedno dite, ktere misto, aby slo do skoly, slo demonstrovat proti valce a kdyz se ho zeptali, jestli vi, kdo je Saddam, odpovedelo, ze NE. Na otazku, jestli vi, co vse Saddam dela, i proti svym lidem, znela odpoved taky NE. A na posledni dotaz, jak by se melo resit odzbrojovani nebezpecnych zemi, odpovedelo MIREM.

Milan
 Pavla 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proc tolik nenavisti? 

(31.3.2003 12:24:18)
Mily Milane + Gabino

opecovatelku nemam, myslim si, ze vsichni jsou blazni jenom ja jsem letadlo, ale jinak jsem normalni. Ale pokud mi nejakou tu opecovatelku zaplatis budu jen rada. Mohla by za mne treba zehlit :-)))
Jinak ustupuji pred Tvym (Vasimi) nazorem a verim, ze jste nejspis politologove, a take naprosto neomylni. Preji Vam obema at je tomu tak a tahle valka opravdu prinesla to dobro v ktere doufate. Pokud jsi svuj nazor o nebezpecnosti Saddama mel(a) uz pred peti ci deseti lety, pak je vse ok. Pokud se vyvinul behem poslednich dvou let mozna by stalo za to si projit archivy novin, kdy o nem zacaly zase vice psat. Ze davam priklady, ktere jsou nadnesene, ale v podstate shodne s tim co se deje je mozna nezvykle, ale ne nenormalni. Pokud jsi paralely nenasel (nenasla) pak jsi nepochopil(a) muj nazor, ale jinak se nestalo nic. Ani ja ani ty jsme kvuli tomu nezblbli.

Stret nazoru je v poradku, ale nemel by prerust v napadani. Alespon tak nas to ucili ve skole. Preji Ti tedy vice tolerance a stale dobrou naladu :-)))
 Marcela 
  • 

Re: Re: Re: Re: Proc tolik nenavisti? 

(2.4.2003 14:07:17)
Julie,
naprosto souhlasim s tim, co jsi "zkopirovala" od sve kamaradky. Bush tim ztraci hodne (stejne tak jeho cely aparat), ale stejne tak ja mam pocit, ze oni proste vedi neco, co my nevime (a navic, se to pravdepodobne nikdy ani nedozvime), takze Bush bude vzdycky za toho idiota, ktery vrazdila iracky civilisty.
 Tana, 2 deti 
  • 

Re: Proc tolik nenavisti? 

(30.3.2003 5:24:57)
Katko,

ptas se proc tolik nenavisti proti USA? Vetsina te nenavisti prameni jednoduse ze zavisti. Nemecko i Francie se potyka s obrovskymi ekonomickymi problemy ktere si sami natropili prehnanymi "socialnimi vyhodami". Vsichni by byli radi kdyby amerika tu valku vybojovala za ne a hlavne zdarma. Co se specialne ceske nenavisti tyka, tak cesi maji vrozeny historicky odpor ke vsem velmocem, nejenom k americe. Jenom pockej az cechy budou v EU, to uvidis nenavist!

 Julie, Annabelle 15. mesicu 
  • 

Re: Re: Proc tolik nenavisti? 

(30.3.2003 18:49:15)
Tano,
Naprosto s tebou souhlasim!!! Problem je take v tom, ze USA je ted momentalne jedina svetova velmoc a to se okolnim statum moc nelibi...

Lido,
Zname se uz z mnoha diskuzi. Jak uz jsem psala, tak valka se asi nelibi nikomu. Ale jak soucasnou situaci jinak resit? Ty se vazne nebojis, ze za par let muze Saddam zacit 3. sv valku. Uz pred 12 lety napadl Kuwait, tak proc by to nemohl udelat znovu a jinde?
 Vláďa, 44 - dcery 17 a 12 
  • 

Re: Proc tolik nenavisti? 

(30.3.2003 19:03:17)
Pokud vím, hodně armád (americká je jedna z nich) už je dnes plně profesionálních. Proto si dovolím poznamenat, že i voják US Army má vždycky svobodnou volbu . Buď se dá do armády a počítá s tím, že nějaký politický šílenec ho pošle do světa někoho " humanitárně " bombardovat, nebo oželí materiální statky a bude na farmě orat.
Zdá se, že Amerika si koleduje ( i kdyby konflikt skončil zítra) o další "vietnamský syndrom". Jenom je i docela divné, že si lidé tak málo pamatují, byť šedesátá a sedmdesátá léta nejsou až tak dávnou historií.
 Jana Z. 


Re: Re: Proc tolik nenavisti? 

(30.3.2003 19:11:53)
Vlado,
u nas (tedy mysleno v CR) mam ten dojem si lidi nepamatuji ani co bylo pred vice nez 10lety...:-((

jana
 Zuzana 
  • 

Re: Re: Proc tolik nenavisti? 

(30.3.2003 19:30:26)
Vlado, a ty si nepamatujes, ze jizni Vietnam mel s USA smlouvu o pomoci a kdyz byl od severniho Vietnamu napaden tak co?....nikdo nepochybuje o tom, ze ta valka byla hrozna a umirali civiliste
 Boba 


Nekdo je Bagdadu za penize, nekdo z nutnosti... 

(29.3.2003 22:05:02)
mila Vero,
byla bych strasne rada, kdyby se valka v Iraku co nejdrive skoncila. Nicmene rada bych poznamenala, ze americti vojaci jsou profesionalove, tj. za riziko nasazeni ve valce berou odpovidajici plat a jine socialni vyhody. Pokud je mi nekoho "vic" lito, jsou to lide v Iraku, kteri nemaji penize se odstehovat do bezpeci.
Boba
 Erika 
  • 

Za penize? 

(30.3.2003 19:13:50)
Mily Bobo, narozdil od ceskeho vojaka ktery opravdu "vydalava", americky ma v Iraku stejne jako by sedel ve statech v kanclu. Preju vsem at se stasne vrati ke svym rodinam.
 Julie, Annabelle 15. mesicu 
  • 

Re: Za penize? 

(30.3.2003 19:17:36)
Vlado,
Tak ze vy opravdu verite, ze Saddam neni nebezpecny? Kdyz je tak mirumilovny, tak proc pred 12 lety napadl Kuwait a proc zabyl chemickou zbrani pres 1 milion vlastniho obyvatelstva... to jste vazne tak zaslepena nenavisti vuci USA?
 vlada 
  • 

Re: Re: Za penize? 

(30.3.2003 20:05:42)
Pokud jste nestacila z novin zjistit, Saddam je trochu starsi nez 11 a jiste ( v tom se shodneme) take nebezpecnejsi nez male dite. Kvuli snaze o zabiti jednoho darebaka ale nebudu ja souhlasit s tim, aby umiraly prave ty male deti. Vzdycky se da najit vice reseni, jenomze v tomto pripade bylo daleko jednodussi dat rozkaz zelenym muzikum. V sejfu mam nekolik zbrani a nebudu vahat je pouzit k obrane, nikoliv ale k utocnemu aktu na bezbranneho ...
 Paja 
  • 

Jestlipak to tem vojakum nekdo rekl ? 

(31.3.2003 10:06:29)
JE mi uprimne lito jak vojaku obou stran valky, tak jejich rodin. A tak me napada - pripravil nekdo americke vojaky na to, ze ve sluzbe mohou umrit ci byt raneni ? Jednou jsem sla kolem naboroveho strediska strycka Sama a nestalo tam o tom nic. Zato tam byly sliby uchvatne kariery, nejmodernejsi techniky, lepsiho vzdelani, perfektniho financniho zabezpeceni. O rizicich nic. Videla jsem ve zpravach vystrasene tvare americkych zajatcu a rikam si - mozna jim ve vojenske skole zapomneli rict, ze se take muze stat, ze utok je neuspesny a budou zajati ci zabiti. Ze kdyz zemrou nebudou mit sanci celou akci znovu nahrat a zkusit znovu. Game over. Mozna, ze to vsechno nejsou profesionalni zabijaci, jak se na vojaky slusi a patri, ale jen tatove od rodin ktere chteli lepe zabezpecit. A mozna k nim jen informace o smrti a bolesti nedosla.

 B A 


Otazka pro autorku clanku 

(31.3.2003 10:25:10)
Mam otazku na Veru z Carlsbadu - stoji v tech dopisech take neco o tom jak bude detem vysvetleno, ze jejich tatinek, ktery je moc hodny a na kterho jsou pysni (a ja nepochybuji, ze doma hodny je) nekoho zabil ? Budou na to ty deti take pysne, nebo se za to budou stydet? A co Ti tatove ? Mozna by stalo za clanek i tohle, protoze ja si treba neumim vysvetlit jak muze dobry clovek chtit dobrovolne nekam jit a strilet na jine lidi. Ze je to bude bolet musi byt jasne kazdemu. Budu rada za odpoved, protoze tohle mi vrta celou dobu hlavou. Pokud maji vojaci deti, musi (meli by) byt hodni. Tak proc chteji byt vojaci ? A jakou predstavu maji jejich manzelky - k tehle praci prece smrt patri, tak proc jsou pak vsichni tak prekvapeni, kdyz nastane. Uprimne s rodinami vojaku soucitim a verim, ze od svych rodin potrebuji plnou podporu. Budu proto rada, kdyz mi odpovite na me dotazy. Dekuji jiz predem. :-)))
 Vera S.Clarisska skoro 7, UAS 
  • 

Re: To je otazka, kterou si kladou filosofove 

(10.4.2003 21:02:03)
To chces po mne, mile devce, abych Ti odpovedela doktorskou praci. Polozit takovou otazku muze samozrejme take kazdy z nas. Ja jsem ji pro sebe v zivote zodpovedela( a i v mnoha jinych clancich): Nechtela bych, aby muj muz sel nekam strilet, nemam valky a zbrane rada stejne jako Ty. Ale uz se mi pred cestou do byvale Jugoslavie vratil domu s neprustrelnou vestou a s pistoli pro osobni obranu v tasce. Ale to, ze ji nemusel pouzit , ze nestrili, on, ja nebo Ty, nas nedela bez "viny". A Ty, kteri to jdou delat v jistem smyslu "za mne" a "za Tebe",kteri si na tu otazku odpoveli jinak, neodsuzuji.
A moje zivotni zkusenost se priklani k nazoru Kantovu, ze v lidske historii jeste nikdy neexistoval mir, jen docasne primeri, prestavka mezi valkami.
V zadne jine zemi na svete neni tolik lidi, kteri ziji odmitnuti valky se vsemi konsekvencemi jako v Americe: amisi, huteri, svedkove Jehovovy a cela rada dalsich. Je to jeden z duvodu, proc sem prisli.
A na stesti pro Ameriku, ale i pro Evropu, pro cele lidstvo, dokonce i pro Tebe osobne (kdyby jich nebylo, asi bys tu nebyla) byly vzdycky i takovi, kteri do valky sli, nekteri dobrovolne, nekteri protoze museli a zabijeli. Ve spravedlivych valkach se tomu rika nasazovali sve vlastni zivoty.
O tom, co to udelalo s jejich zivoty a s zivoty jejich rodin bylo napsano mnoho knih.(Pokud te to zajima, staci je vyhledat). Dokumentu i umeleckych del. I tohle dusevni utrpeni je jejich obet. Je mozne, ze kdyz do valky jdou, jeste o ni nevedi. Ale prave proto, ze vyrostli v Americe, budou se s tim muset jednou vyrovnat. Ja se v jejich ranach dloubat nehodlam, patrim k tem, ktere spis prilozi obvaz a pohladi. Vera S.

 Jarka, 1 dítě 
  • 

Re: To je otázka??? pro Věru 

(11.4.2003 7:46:26)
Paní Věro,
nezlobte se, ale nemohu s Vámi souhlasit. Neznám pojem "spravedlivá válka". Jak může být válka spravedlivá? Pro koho? Snad pro toho silnějšího, mocnějšího, který má jisté vítězství? A ten silnější a nejmocnější je tedy ten spravedlivý, který může vše beztrestně? Zajímalo by mě, jestli byste tak smýšlela i kdybyste byla v této době v kůži obyčejné Irácké mámy. Jestli byste si dokázala s pochopením vysvětlit, až by Vám "Američtí osvoboditelé" omylem zabili nebo v lepším případě zmrzačili dítě, že je to v zájmu spravedlnosti?! To přece nemůžete myslet vážně? A že by Amerika byla nějakým štěstím pro mně nebo pro lidstvo, o tom vážně pochybuji. Co se mě osobně týče, kvůli mě se nemusel žádný z těch "Amerických chudinek osvoboditelských" obětovávat. Pokud vím, jde tu jen o ropu. V Iráku se zatím žádné zbraně hromadného ničení nenašly, ten patent na hromadění zbraní má pouze ta Vámi oslavovaná Amerika. A pokud chcete přikládat ty obvazy a hladit, myslím, že ty nevinné oběti v Iráku by to potřebovaly mnohem víc, než Američané.
Jarka
 B A 


Re: Re: To je otazka, kterou si kladou filosofove 

(11.4.2003 7:58:03)
Dekuji Ti za odpoved :-) Sice to je odpoved oklikou, ale zajimava :-).
Priste mi ale klidne muzes odpovedet jen z Tvojeho hlediska, moje hledisko znam - za mne nikdo bojovat opravdu nemusi a diky vojakum tu nejsem, jsem tu (stejne jako Ti vojaci), diky tomu, ze se nekdy dva lide milovali. A myslim si, ze naopak tu kvuli tem ochotnym strilet mnoho lidi neni. I tech co se kvuli tomu nestihli narodit. A take neznam pojem spravedliva valka. Kdo do Tebe kamenem Ty do neho chlebem, rika se v Bibli a je to podle mne ucinny zpusob jak resit konflikty. Ze je buhuzel lehci vyresit jiny nazor tim ze jeho nositele usmrtim tuto akci neospravedlnuje. Myslim si, ze v okamziku, kdy by se nenasel clovek ochotny zemrit pro idealy nekoho jineho a kazdy by si sve idealy musel vybojovat sam, valky by zmizeli. Protoze z tech knizek o kterych pises se da take vycist, ze nejvetsi vojevudci byvali casto take nejvetsi zbabelci v boji muz na muze (ne vsichni, ale hodne z nich). Ale to uz je opravdu otazka filosoficka, me zajimalo stanovisko tech rodin. Jeste jednou dekuji :-)
 Hanka21 


Neumím si toto vůbec představit. 

(28.4.2003 20:00:22)
Jsem tady v ČR a neumím si vůbec představit něco takového,jako je mít někoho tam,ve válce.Ale hrozně obdivuji všechny lidičky,kteří jakkoli pomáhají.I balíčkem,i povídáním a hlavně dětem dokáží pomoct s jejich strachem.Děkuji za tento článek,protože jsem si uvědomila,že moje problémy jsou opravdu malinké,proti strachu a bolesti jiných.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.