| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kdy na nočník

 Celkem 25 názorů.
 nene 
  • 

kdy na nočník 

(29.9.2003 22:28:02)
Svého syna jsem začala dávat na nočník okolo 6 měsíce formou hry.Dosáhli jsme toho, že již čůrá po každém spaní do nočníku bez jakéhokoliv breku,nebo vztekání.Dokonce jsme dosáhli i pravidelné stolice na nočníku.Ovšem ne každé dítě je schopné se přizpůsobit, i když je to formou hry.Pokuď odmítá se na nočník jen podívat,neměli bychom ho nutit a zkusit to až samo bude chtít.Když jsou starší, sami si většinou o nočník řeknou.Dobrá pomůcka je také přechodové prkénko na wc.Někteří děti jsou pak na velkém záchodě důležité.
 LEA,2 DĚTI 
  • 

Re: kdy na nočník 

(15.1.2005 16:33:39)
Zdá se mi zbytečně brzy učit děti na nočník už v 6 ti měsících. Nedoporučují to ani odborníci, dítě na to není zralé ani mentálně- silně pochybuji o tom, že takové dítě si plně uvědomuje, že čurá nebo kaká, jde spíš o mechanicky nacvičenou časovou souhru. A hlavně tak malé dítě ještě ani nesedí, protože k tomu nemá dost pevnou páteř. Asi bych na tom musela být finančně zoufale špatně, abych tímto způsobem šetřila na plínkách a mordovala dítě na nočník.Jiný důvod nevidím. Naprosto dostatečný a přirozený je věk 1,5 až 3 roky.
 Jana, 1dite 
  • 

Re: Re: kdy na nočník 

(3.7.2005 20:44:02)
Úplně s Tebou souhlasím, mám 12měsíčního syna a na hrnec ho budu dávat tak za půl roku, pokud si sám nebude umět říct dříve.
 Kájina, 2 děti 
  • 

Re: Re: Re: kdy na nočník 

(3.7.2005 22:02:15)
A co ve čtrnácti?
 Xantipa 
  • 

Re: Re: Re: Re: kdy na nočník 

(4.7.2005 8:33:54)
Co se čílíš? A nebo myslíš čtrnáct měsíců?
 Renata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: kdy na nočník 

(13.2.2007 19:51:37)
jak znám současné mladé maminky, tak budou raději do 4 let dávat pleny, aby nestratily pohodlí, prát plíny si nedovedou představit a hlídat ještě nočník?
 lenka nová 
  • 

Re: kdy na nočník 

(3.8.2010 17:13:29)
jsi moje jmenovkyne ale absolutne pro zIvot vetsiyn Z naS asi nepouzitelna.. i kdyz nevim. .mozna s tebou vetsina naooak bude souhlsit. co pises, jeeee ale osobne, tak to neni vetsina... tak netolerenatni a tak pribly a demagogicky.. prkelpy jso ujasne.. nemma cas, syn potrebuje ne me prispevky na inetu, ale tohle jsme fkatr musela... porost potrebuj me... tkaez preklepy.. vyberte si ne bo ne... ale tenhel porispevke n´to je na par facek pr ome... teda mozne i pro me ale podle me... ta pani ci slecna... snad nema ani torochu socialniho citu.. neo nevim, kdo o je.. mozna supermanka ?? asi no.... upne je mi z otho spatne. presne taheo lidi tvyho typu nam nicej zivot.. enbyt jich m.. mmAME SE JAKO V RAJI.. VPOHODE AKLID A SE VISM JAK MA BYT.. JENEU SE VUDKYCK OD VAS NECHAME ZENORVOZNIT. JAIOK ZE KDZY JSE ZAK NEKOMRPOPMISNI, ZE SI TEDFA MATE ASI PRAVUD. ZE JSME MY TI VELDE... vesticna anepouuitelna. nsa djen sma pro sebe... Renata

sorry torochu bych ot doupravila jle jdeme se v 15 mwsichc prebaůit aradi.. ;o))) uffff-- tyhel zensky teda fakt nemusim.... a ony me jiste tez ne... ;o)))
 Renata 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: kdy na nočník 

(13.2.2007 19:51:38)
jak znám současné mladé maminky, tak budou raději do 4 let dávat pleny, aby nestratily pohodlí, prát plíny si nedovedou představit a hlídat ještě nočník?
 Petr 
  • 

Re: Re: Re: Re: kdy na nočník 

(12.11.2005 18:17:08)
Mě je 33 a ještě ho používám taky.
 Katka  
  • 

Re: Re: kdy na nočník 

(29.8.2005 9:59:58)
Na toto téma jsou různé názory. Nekritizuji ani nepoučuji, ať si to každý dělá jak uzná za vhodné a jak mu to vyhovuje.
Nyí mám dva kluky 11 a 8 let. Papírové pleny byly již běžně k sehnání už když se narodil starší. Pravdou je, že jakmile začali kluci sedět, tak jsem je zkoušela na nočník. (Bylo jim asi 7 měsíců. Nevím jestli uměli sedět dříve než ostatní, provdou je, že oba v 10 měsísích chodili. Nemají žádné problémy s páteří ani žádné jiné.)Prostě jednou asi za dvě hodiny jsem je na chvílku posadila na nočník. Buďto se to povedlo nebo ne. Nenechávala jsem je sedět na nočníku a hrát si. Na to nočník není. Výsledek byl, že v 1 1/2 roce nenosili plíny na den a ve dvou letech ani v noci. Tomu mladšímu ta noc trvala asi o něco déle. Mladšímu jsem asi jsem nakonec papírové pleny vyměnila na noc za látkové. Trvalo pouhý týden a syn si začal říkat na záchod i v noci. Kdy bych měla ještě třetí , asi by se asi na mém postupu nic nezměnilo. Vyhovovalo mně, že s sebou nemusím vláčet plíny a už vůbec si nedovedu představit, že by se kluci ve pařili v plínách, když jezdili na tříkolce.
Takle to fungovalo u nás a všem přeji hodně zdaru.
Katka
 Federika 


Re: Re: Re: kdy na nočník 

(29.8.2005 11:01:29)
Katko, mám dva kluky, 7let a 1 rok.Ten první byl od roka a půl bez plen ve dne,a od dvou i v noci, tedy stejně jako ti tvoji kluci. S tím rozdílem, že ten starší nikdy na nočník vysazován nebyl, jednoho dne, právě v tom roce a půl, mu to předvedla o něco málo starší sestřenice, on to večer po ní zopakoval a už plenu nechtěl, začal si říkat sám, jen to muselo být hned. Podotýkám, že opravdu nikdy předtím na nočníku neseděl..
U druhého taky "nacvičovat " nebudu, od toho roka a půl mu to ukážu, když ještě nebude chtít, nic se neděje, nebudu ho vysazovat, jen se budu ptát...
 petra žižková 
  • 

Re: kdy na nočník 

(15.3.2010 16:06:02)
No podle mne je horší nechavat dítě do třech let v podělaných plínách -fuj.~Rv Je to spíše než ohled na mentální vyspělost lenost maminky. Děti jsou rády v čistotě a suchu jako my, takže čím dřív tím líp ale přirozeně a nenásilně.~p~
 Knesplik 


Re: kdy na nočník 

(5.1.2006 19:50:55)
Souhlasím, že rozhodnutí je vždy na samotných rodičích, já zastávám názor, že ideální věk pro nočníkové počátky jsou 1.5rok, kdy má dítě už alespoň nějakou šanci ovládat moč.měchýř a uvědomovat si co je to nočník. A spíše vysvětlovat, než "mechanicky vysazovat". Případně jistá nápodoba, maminka na WC + dítě na nočník. Kamarádky v mém okolí začaly s nočníkem v době, kdy dítě začalo sedět a přitom ve věku 2 a více si děti stále samy neřeknou, čekají, až je maminka "vysadí".
Ale nám je teď 13měsíců, třeba budu mluvit jinak až dojde na věc :o))
Musím se ale podělit ještě o jednu zkušenost, překvapila mě dětská doktorka, která se v 10měsících divila, proč malou nedávám pravidelně ráno na nočník??
 10.5Libik12 


Re: Re: kdy na nočník 

(5.1.2006 20:14:47)
Bylo pro mne překvapením, že současný trend "nočníkování" je situovám do velmi pozdního věku batolat. Mé dvě děti naprosto rozdílné povahy i opačného pohlaví začínaly tak, jak to bylo zvykem v těch "temných dobách", když pevně seděly, do dvou let byly bez plen a já mám kacířský plán to se současným miminkem zkusit také tak.Ono totiž nešlo o to, že se děti zmlátily, když se počůraly, případně, že se přikurtovaly na půl dne k čůrací nádobě. Jenom se normálně po vyspinkání, po jídle a v takových vyprazdňovacích situacích, posadily na nočníček a když se povedlo, tak je mamina pohladila a řekla třeba "nyny chlapeček":). Tak se pomalinku vytvářel zvyk,je tedy pravda, že to postupně přešlo v samozřejmost a když tak zpytuju svědomí, vidím, že jsem svým puberťákům nikdy nevysvětlila, proč maj močit na záchod. Třeba to ještě napravím.
 Sylvie 


Re: Re: Re: kdy na nočník 

(5.1.2006 22:12:07)
No jo, Libiku, jenže posadit na nočník můžeš jenom takové dítě, které se na něj posadit nechá ;o) Problém mého staršího dítka byl v tom, že sice v půl roce stála a chodila kolem nábytku, leč sama sedět dokázala až v cca 8-9 měsících (do té doby seděla = dřepěla na patách), takže vcelku neviděla důvod, proč by, probůh, měla někde SEDĚT, když je to tááák nezáživná činnost... takže vysadit ji po spaní, po jídle, před jídlem, před spaním či co já vím kdy - tak ji maximálně tak budu několikrát denně naštvávat. Na nočník se naučila sama, v roce a třičtvrtě jednou proběhla kolem nočníku a nechala v něm načůráno (myslím doslova, na nočník sedla teprve tehdy, když už opravdu teď chtěla a nezůstala na něm ani o vteřinu dýl, než bylo nutné), takže ze dne na den byla přes den bez plen (v noci jí plena vydržela asi do dvou a půl let - ani ne tak kvůli počůrávání, jako spíš proto, že odmítala na nočník kakat). Mladší byla jiná, ta si na nočníku poseděla, a seděla na něm s oblibou, od nějakých těch osmi měsíců, co seděla. Jenže to je tak všechno. "Zadařilo se jí" celkem dvakrát - to si pamatuju přesně, byla z toho překvapená víc, než já ;o) Co na něm má dělat pochopila taky až v roce a třičtvrtě, taky byla od té doby ze dne na den bez plen. V noci od dvou let.

Tím tě nechci odrazovat, jenom jsem se snažila říct, že když některé maminy mají představu, že "učit dítě na nočník od doby, co umí sedět" = "dítě k nočníku přikurtovat", může to být představa založená na jejich osobních zkušenostech se zdrahajícím děckem ;o)

S.+++

 Lucie Čechová 
  • 

Re: kdy na nočník 

(16.3.2009 17:37:54)
Dobrý den,poraďte mi: malé jsou 2 roky a 3 měsíce a doposud mi stále nechodí na nočník, asi před měsícem jsem jí téměř 3 týdny nechávala doma bez plenek, jen na spinkání je měla a nepřišlo mi, že by jí to došlo. Prostě jí to nebere, ví že se počůrá......ale prostě nechce je pohodlná:-) můžete mí poradit nějaký fígl:-)Na nočník se posadí když jí řeknu, občas to chytneme a vyčůrá se. Ze začátku jsem jí i naplácala na zadek, (asi to byla chyba) teď to nedělám. Díky
 Misa + 2 
  • 

Re: kdy na nočník 

(16.3.2009 22:14:31)
Náš syn odmítal chodit na nočník či na záchod do svých tří let (i přes den). Měl spoustu jiných zájmů, v 18-ti měsících uměl všechna písmena, nejoblíbenější jeho zábavou v té době byly encyklopedie, ale když jsem ho posadila na nočník, udělal "luk" a děsnou scénu a bylo. Už jsem z toho začínala mít trauma, co jsem se naposlouchala chytrých řečí, že už je velký, a že by měl, navíc chtěla jsem ho dát ve třech letech od září do školky (je červencový) a hrozilo, že z plen nevylezem. Asi měsíc před třetími narozeninami nějak pochopil, že už je velký, začal chodit na záchod, během měsíce i přes noc a bylo vystaráno.
Takže bych to nijak nehrotila, ve škole dcera určině pleny mít nebude :-)))
 Mirek 
  • 

JAK na nočník,či toaletu? 

(16.2.2005 0:03:12)
Kdo Nám poradí jak naučit dvojčata na toaletu,když nechodí pravidelně.Už jim byli dva roky.
 Lida +2 
  • 

Re: JAK na nočník,či toaletu? 

(16.2.2005 11:10:57)
Mirku,

tak myslim, ze na toto neexistuje zadny 100% navod. Jenom ti mohu napsat z me zkusenosti.
a)Myslim, ze zasada cislo jedna. Kazde z dvojcat je jine a jedno zacne drive a jedno pozdeji. Nech jim jejich vlastni cas.Nenut je, nesrovnavej!

Dva roky je doba tak akorat, kdy by se melo zacit. Ale deti mohou ale NEMUSI byt jeste pripravene.

Ja jsem holky proste z plinek vyslekla (jsou narozeny v kvetnu, takze bylo teplo). No a nechala jsem je byt, obcas jsem je dala na nocnik, obcas se proste pocuraly (nedavej jim drahe boticky, jinak je znici). No a takto jsme se ruzne placaly par mesicu. Kdyz jsme sly ven, tak jsem jim plenu dala, jinak bychom nikam nedosly. Na noc jeste plenu mely. V zari jedna se jedna z nich prestala pocuravat temer ze dne na den - proste na ni prisel jeji cas. Prestala se takhle pocuravat i v noci a od te doby se nikdy nepocurala. Ta druha mela ruzne uspechy a neuspechy jeste dalsich pul roku. V noci se vsak pocuravala zcela pravidelne. Proste jakmile usnula ( a to i odpoledne) tak se pocurala. Trvalo ji to neuveritelny 1,5 navic (v pomeru k jeji sestre), nez jsme mohly plenky vynechat natrvalo. A stejne, zatimco jedna se nikdy nepocurala, tu druhou stale jeste v noci budime, a davame vycurat. Na druhou stranu, ta ktera se pocurava, ze jiz od 2 let nikdy nepokakala do kalhot, a ta druha (sucha) kakala do kalhot jeste mnoho mesicu po tom, co nemela plinku. No a jeden krasny den prisla, sedla na nocnik, vykakala se a od te doby se nepokakala. Ted je jim 3,5 a jsou suche a nepokakane.

Neves hlavu, kazde dite se jednoho dne prestane pocuravat a pokakavat. (krome nemocnych vyjimek, ale tech zase az tak moc neni)

 jami 
  • 

Re: Re: JAK na nočník,či toaletu? 

(5.7.2005 13:33:07)
Moja skusenost-2 dcery, 5 a 2 roky:

Po kazde som zacala s nacvikom na nocnik neskoro - 2roky a 1 mesiac, lebo sa musim priznat, ze nie som dost trpezliva na posadzovanie na nocnik kazdu hodinu a celodenne sledovanie, ci sa im chce alebo nie a nasledne umyvanie pocikancov po celom byte. Takze som vsadila na to, ze cim starsie a zrelsie deti budu, tym bude cely proces jednoduchsi a rychlejsi. Zatial co kamaratky zacali uz v 13, 16 mesiacoch a pod. ich vysledok bol taky, ze deti boli suche az po niekolkych mesiacoch. U nas to v pripade starsej dcerky trvalo 2 tyzdne a v pripade mladsej 1 tyzden. Samozrejme este dlhsie trvalo, kym som sa odvazila ist bez plienok von alebo do supermarketu, ale doma deti po tych 1-2 tyzdnoch fungovali na 99%.
Chcem tym len povedat, ze mnohe zavisi aj na rodicoch, nie len na zrelosti dietata. Aj ja som mohla zacat ovela skorej ale nemala som chut zazivat to co trvalo 1-2 tyzdne niekolko mesiacov. Tym nechcem zase povedat, ze ucenie na nocnik je nieco strasne, ale pre mna osobne to predstavuje jednu z tych neprijemnejsich cinnosti pri vychove. Na druhej strane som vzdy tak trochu zavidela kamaratkam, ze ich deti to uz vedia a moje este nie.
 Dana 
  • 

Re: Re: Re: JAK na nočník,či toaletu? 

(5.7.2005 16:17:42)
Ja mam dcerku jednu, je ji 21 mesicu a ted teprve ucim na nocnik. Je mi celkem jedno, ze me moje rodina (zejmena mama:o)) uz skoro rok honi, ze bych mela zacit. Znam deti, ktere chodi na nocnik od roka, ale...podle veskere literatury, co jsem precetla je to brzy. Smysl ma zacit kolem 18ti mesicu-2 let, do te doby si dite proste jeste nedokaze vcas rict. Mnoho rodicu zamenuje trenink na nocnik s "nacasovanim" = v rannejsim veku nez 18 mesicu je samozrejme dite schopno vycurat/vykakat se do nocniku, ovsem pokud rodice vcas zachyti vhodny okamzik, jedna se o sekundy...nocnik mame doma uz dlouho, aby si na nej dcerka zvykla. Vi, co to je a k cemu slouzi a kdyz si na nej chtela sednout, dala jsem ji tam (malokdy neco skutecne vyrobila:-)), ale jinak jsem ji "nenutila". Nakonec pred dvema tydny si bez jakehokoliv predchoziho "treninku" behem jednoho dne trikrat rekla, ze chce na nocnik, dvakrat curat, jednou kakat a skutecne to udelala. Evidentne uz je na to ted dostatecne zrala, nastava doba zapracovat na odstraneni plinek:-)
 Káča dcera 2 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: JAK na nočník,či toaletu? 

(18.7.2005 11:03:56)
Ahoj mám dvouletou dceru.Když jí byl rok a půl všici nám radili at ti dáváme na nočník párkrát jsme to zkusili ale nebylo to k ničemu tak jsme tomu nechali volný průběh s tím,že jsme nočník neuklízeli a nechali ho na očích a po měsíci si malá sama sedla a vyčůrala se. Od té doby si sama chodí a říká a to i v noci,protože jak to zkusila jednou bez pleny tak už pak plínka byla fuj pořád se budila a brečela. Myslím že dítě na to příjde samo když je čas,ale když se bude nutit tak si k tomu udělá odpor a bude to horší. Pa Káča
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: JAK na nočník,či toaletu? 

(29.8.2005 10:33:26)
Souhlasim. Moje holcicka nocnik hrozne odmitala, vzdycky plakala...a moje babicka mi porad rikala, jak to delavala ona a ze by se to Klarka uz mela naucit a podobne...
Vykaslala jsem se na nazory ostatnich a nechala nasi malou, az bude chtit sama. A kdyz ji byly 2 roky a 2 mesice, tak zacala na nocnik chodit sama a bez reci. Kratce na to uz nemusela mit plinku ani v noci a uz nechtela chodit jako mrne na nocnik a chtela chodit na velky zachod - bez toho maleho prkenka, to odmitala:-) A nez zacala chodit sama na nocnik (narodila se 21.6.), tak pres leto chodila bez plenek, takze se vycurala, kde se ji prave chtelo - venku. Bylo to fajn, ale se vsemi detmi to, bohuzel, nejde.
Ale jak rikam, myslim si, ze neni nutne k tomu deti nutit, nauci se to samy...jako ostatne skoro vsechno, ze...

Jo a pouzivali jsme zasadne jen papirove plenky...
 macek 
  • 

Re: JAK na nočník,či toaletu? 

(23.10.2012 18:23:26)
Ahojky,ráda bych se vámi podělila o svoji zkušenost.Téma nočník je u nás poměrně diskutovaná záležitost.Můj názor je ten že každé dítě má své tempo,a nemá cenu ho jakoliv nutit.Spíše se docílí pravého opaku.Co jsem si vyslechla od sousedek,kamarádek že ještě nechodí na nočník,a že je ostuda,a já nevím co.Děti mají svůj vývoj,učí se zvedat,otáčet,broukat,sedět,mluvit,chodit.Mojí dceři ted"" byli 2roky,a týden jsme bez plenek,sama si řekne že chce čůrat,a kakat.A hlavně se na každýho vyprdněte,at"" si každý radí co chce,je to vaše dítko,a vaše rozhodnutí.Hezký den všem:-))
 macek 
  • 

Re: JAK na nočník,či toaletu? 

(23.10.2012 18:25:09)
Ahojky,ráda bych se vámi podělila o svoji zkušenost.Téma nočník je u nás poměrně diskutovaná záležitost.Můj názor je ten že každé dítě má své tempo,a nemá cenu ho jakoliv nutit.Spíše se docílí pravého opaku.Co jsem si vyslechla od sousedek,kamarádek že ještě nechodí na nočník,a že je ostuda,a já nevím co.Děti mají svůj vývoj,učí se zvedat,otáčet,broukat,sedět,mluvit,chodit.Mojí dceři ted"" byli 2roky,a týden jsme bez plenek,sama si řekne že chce čůrat,a kakat.A hlavně se na každýho vyprdněte,at"" si každý radí co chce,je to vaše dítko,a vaše rozhodnutí.Hezký den všem:-))

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.