| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak uklidit hračky

 Celkem 78 názorů.
 michal jede tříletý synovec 
  • 

jak uklízet hračky 

(3.11.1999 14:18:05)
Domů jsme "nastěhovali" skřítka, který v noci slídí po bytě, a neuklizené hračky sbírá a pochopitelně nevrací.

máme velký dům, a hračky byly skoro všude, hlavně ty menší.
teď synovec prolézá i ty nejzapadlejší kouty, aby o zádnou hračku nepřišel, a zárověň hledá skřítkovo doupě.
 Láďa Paták 
  • 

Re: jak uklízet hračky 

(3.5.2000 1:14:59)
Teda to je bomba. Když jsem četl váš článek asi před půl rokem, byly naší dcerce 3 roky. Když jsme jí konečně dostali do postele, nastala brigáda na úklid a odsun hraček z obýváku. Po přečtení hraček jsem manželce řekl, že jsem na trhu objevil stánek se skřítky a že tam měli toho skřítka uklízíčka... Manželka okamžitě pochopila, o co jde a dcerka si hrála v koutku a vlastně nijak nereagovala. Pak začala postupně hračky stahovat do dětského pokoje. Večer, než šla spát, nebylo v obýváku nic!!! Druhý den dopoledne šla s maminkou nakoupit, najednou už oblečená se vrhla do obýváku a odnesla všechny hračky do pokojíčku. Dnes je u nás skřítek více než půl roku a já musím říct, že ještě neměl šanci žádnou hračku schovat, tedy "dát jí dětem, které si své hračky uklízejí". Opravdu mi dcerka dosud tuto možnost nedala.
Díky za skřítka, kdo to vymyslel, měl by dostat Nobelovu cenu. Jde to bez křiku i výprasku a perfektně funguje, dokonce bez baterek!!!
 Iveta, dcery 6 a 2roky 
  • 

Re: Re: jak uklízet hračky 

(9.5.2000 22:48:44)
Pokusili jsme se kdysi (bylo to ještě před narozením druhého dítěte) také vymyslet pohádkovou bytost, která neuklizené hračky odnáší pryč. Výsledek? Po několika dnech znatelný úbytek hraček v pokojíčku, ovšem dceři to vůbec nevadilo. Usoudili jsme, že po čase by byla úplně bez hraček. Nemáte někdo jiný nápad?
 HelenaPa 


Re: jak uklízet hračky 

(3.11.2008 22:26:58)
Jo, bohužel, u nás to taky nefunguje:-( Hračky už taky "uletěly" k dětem, co si pohrají a uklidí. A druhý den, když jsem chtěla, aby mi pomohl s úklidem, strašila jsem, že uletí i další. A on prý " Ano." "Ty chceš, aby uletěly?" "Ano" "Ty už si s nima nechceš hrát?" "Ne". Naprostý nezájem.
 marky77 


Re: jak uklízet hračky 

(4.12.2008 20:37:16)
ahoj supr odpověď i jiné supr nápady na výchovu najdeš v knížce "Respektuj a buďrespektován" je fakt supr mohu doporučit ...~R^
 Jana 
  • 

Re: Re: jak uklízet hračky 

(17.11.2000 18:37:34)
Skřítek uklízíček fantasticky zabírá. Máme doma 3 letou holčičku. Nikdy se jí do uklízení moc nechtělo. A když už začla, tak si se vším najednou potřebovala hrát a uklízelo se třeba 2 hodiny. Od té doby co tu máme skřítka, stačí se zmínit, a už raději uklízí.Jednou nechala venku přes noc kyblíček s křídama, tak jsme ho schovali a řekli, že když si ho neuklidila, že ho skřítek odnesl jiným dětem, které si dávají na věci pozor, pak uklízela jak divá a když se po 2 dnech křídy zase objevily, byla moc ráda, že jí je ten skřítek zase vrátil. Děkuji mockrát za skřítka uklízíčka, který zachránil denní dohadování nad úklidem.
Ještě funguje jedna věc, a to vysavač. Prostě spapá všechno, co mu přijde do cesty a koberec je od hraček za chvilku jako vymydlený.
 Petra dcery 18mesícu a 4 roky... 
  • 

Re: Re: Re: jak uklízet hračky 

(24.11.2004 12:30:15)
No jo, ono se rekne vysavac, ale nase starsi ctyrleta dcera mi na to jednoduse odpovi....
" Mami, vzdyt se do toho vysavace ty hracky nevejdou..." a je vymalovano.
 Tereza 2 děti 0,5r a 2 r 
  • 

Vysát, nebo vyhodit? 

(23.3.2007 16:15:51)
Na své dceři jsem taky zkusila metodu ukliď, nebo vyhodím. Poprvé jsem ji musela půl hodiny uklidňovat z pačtivého záchvatu, podruhé jsem kufřík s hračkama strčila do skříňky u koše, abych je mohla čisté vytáhnout, když bude hodná a ona se na ně chtěla chodit do toho koše dívat!!! Když jsem řekla, že vyhodím kuchyňku, odpověděla, že se tam nevejde (ze vzteku nad odpovědí jsem málem kuchyňku vyhodila ze dveří) a při posledním "vyhazování" už si toho ani nevšimla. Asi koupíme skřítka:-), jen má teď 2,5roku, tak nevím, jak bude reagovat.
 Petr (2 děti bio, 1 v PP) 


Re: jak uklízet hračky 

(20.12.2002 12:57:12)
Přeji dobrý den,
mohu poradit metodu, která 100% zabírala na mne (dodnes si to pamatuji) a kterou jsem s úspěchem vyzkoušel na svém synovci v jeho cca dvou letech. Dcera je ještě moc malá, tak později uvidíme. Doporučuji, když neulidí dobrovolně, začít zametat směrem ke koši na odpadky všechno, co zbylo na podlaze. Tak rychle jsem nikdy nikoho hračky sbírat neviděl.
(Ale skřítek Uklízíček se mi líbí víc.)
Petr
 Lucka 
  • 

Re: Re: jak uklízet hračky 

(20.7.2006 15:35:15)
Pamatuji si moc dobře, jak moc se mnou a mou mladší sestrou mamka zlobila. Časem přišla na výbornou metodu - roztřídili jsme si každá "svůj bordel" na svou postel, maminka nastavila časomíru (budík) a mi se ségrou závodili kdo to dřív uklidí a jestli to stihnem. Kdo to vyhrál mohl spát na vrchní palandě. Nepamatuji se, že bysme někdy limit nestihli - a bavilo nás to. Opravdu, možná ještě v pubertě :-)
 Iva, dcera 5, syn 6 
  • 

Re: jak uklízet hračky - nečakaná negatívna reakcia 

(30.5.2003 8:43:41)
Použila som tento nápad pred dvoma či troma rokmi a syn ma prekvapil svojou reakciou - začal sa každý večer vypytovať, či aj dnes mu bude chodiť škriatok po izbe a kade príde a či mu chodí aj po perinke. Izbička prestala byť pre neho bezpečnou. Na škriatka si spomenul len tesne pred spaním a s plačom si zachraňoval, čo sa dalo...
 Sabina 
  • 

Re: Re: jak uklízet hračky - nečakaná negatívna reakcia 

(23.2.2005 21:59:42)
Zdravím na Slovensko,
mám tříletou holčičku, velice čilá. To by byla přesně obdobná reakce na skutečnost, že existuje skřítek.Jednou jsem se spálila s klekánicí, to byla na 2,5 letech taková smršť otázek, že už to víckrát nebudu pokoušet.
 katka 
  • 

Re: jak uklízet hračky 

(16.6.2004 12:20:59)
my mame upratovacieho dedka, ktory pride, ked syn zaspi a vsetky neupratane hracky si vezme. Ked mal syn tri roky, zaberalo to fantasticky, teraz po roku chce nejake hracky nechat na koberci, aby ich dedko rozdal chudobnym detom. Tiez som musela premysliet vztahy a kontakty medzi upratovacim dedkom, Mikulasom, Jeziskom a Harrym Potterom.
 Tamie + 5 


jak uklízet hračky??????? 

(17.6.2004 15:12:22)
Mám dcerku Haničku, ted oslavila čtvrté narozeniny. Je moc hodná a šikovná, ale za nic na světě ji nemohu přimět, aby si uklidila své věci. Bud řekne, že je nechce, že jí to nevadí, když je dám jiným dětem nebo, že je stejně nepotřebuje. Zkoušela jsem skřítka...jmenuje se Zašamšák a co není uklizené, to odnáší pryč....dcerka už dva týdny nemá, kromě pastelek, vůbec žádné hračky a je jí to úplně jedno. Já mám ale přeplněné skříně a šatnu. :-( Nezabralo ani když jsem řekla, že hračku vyhodím..šla a klidně jí vyhodila sama, přestože jí měla moc ráda. Také jsem zkoušela různá omezení a zákazy..když udělala neskutečný nepořádek po celém bytě a já už na to neměla nervy, tak jsem jí nejdřív zakázala Večerníček, další den, že už jí nebudu číst pohádky, další, že už nebudu ani zpívat, další, že si s ní nebudu hrát, další den..že nepůjdeme ven a další, že jí dokonce nedám ani celý den najíst...a výsledek..vzdala jsem to já...bylo jí to jedno...
Jsem naprosto bezradná, poradte mi, prosím..mě už nápady došly. Moc děkuji. Klidně pište na můj email...evelina.m@centrum.cz
 Dana, syn 3,5 roku 
  • 

Re: jak uklízet hračky??????? 

(7.3.2005 22:02:22)
Po přečtení tohoto příspěvku si živě vzpomínám na dobu, než začal syn chodit do školky. Řekla bych, že byl totálně flegmatický, také na něho neplatilo nic. Ani zákazy, ani sliby, ani výhružky. Nyní chodí do školky a uklízet se naučil tam. Dnes s úklidem není problém. Vím, že jsem neporadila, ale alespoň nějaká zkušenost.
 sarmyn 


Re: Re: jak uklízet hračky??????? 

(8.3.2005 14:01:35)
Nechci vas strasit,
ale ja mom doma bordelare a nepomaha nic ..jeho pokoj ignoruju(je mu 13). driv si hracky uklizel a celkem to slo zato ted nepomaha nic!!!..proste to ignoruju a nedovolim mu prenest bordel pres prah jeho pokoje....ale je fakt ze tak jednou do mesice mu to neda a uklidi:-))
 Dany+Eli11/02+Andrejka6/06 


prosim o pomoc 

(10.3.2005 8:45:43)
ahoj, nemate nekdo nebo nevite o nejakych strankach na netu, kde by se dali najit sablony na medvidka? V blesku pro zeny je jak usit medvidka, ale neni tam sablona a dcera porad otravuja, ze chce usit medvidka, uz jsme koupily i latku. POMOZTE prosim
dekuji
 Lída 
  • 

Re: prosim o pomoc 

(10.3.2005 9:24:25)
V praktické ženě byli jako příliha někdy v prosinci.HRAČKY.
A nebo sednout do knohovny a prolistovat ANNY.
Hodně štěstí.
 Michala 
  • 

Re: prosim o pomoc-ŠABLONY 

(1.4.2005 8:28:58)
Mrkněte na šablony na stránkách www.brydova.cz.Je tam hrozně moc odkazů na německé stránky a až na ně najedete,tak si nebudete moct vybrat.Mějte se hezky maminy s dětičkama,ale i ti ostatní.
 Dargo 


Re: Re: prosim o pomoc-ŠABLONY 

(14.1.2007 23:10:40)
No jo,ale tam jsou šablony na kraslení na sklo a ne na šití...
 Klára 
  • 

medvídek z Bogoty zde: 

(21.12.2008 23:57:12)
http://www.eruditus.cz/knihy/brian-a-donna-gibbsovi/jak-si-usit-medvidka
 monika+09/11+04/98 


Re: jak uklízet hračky??????? 

(10.1.2011 11:06:09)
Jak je možné, že neposlechne?? Máme 13tiletou dceru a neznám, že by si neuklidila, když ji to někdo z nás řekne... Třebas to i zahází, ale uklidí...
 georgesta 


Re: jak uklízet hračky??????? 

(11.7.2005 8:24:55)
Kdyz jsem si precetla clanek ,tak jsem se musela smat,jelikoz jakoby jste psala o moji dceri.Je ji 4roky a uz od 2let takto spolu bojujeme ,mala byla i skoro mesic bez hracek ,zkouseli jsme vsechno ,co se da ,skritka(to nebyl dobry napad,jelikoz potom mela strach ,ze "v jejim pokojicku " nekdo takovy chodi ),Vecernicek,vyhodit hracky...po dobrem ani po zlem,nic.Na chvilku zabral Jezisek ,ze lita cely rok vecer kolem oken a diva se ,jak deticky maji uklizene hracky ,aby potom vedel komu ma na Vanoce neco prinest-hracky. To zabiralo asi mesic .
Slysela jsem jen od moji maminky ,ze musim na to dbat ,ze je to holcicka...ze ja jsem si po sobe uklizela...Tchyne mi rika ,ze je to cely tatinek ,ten si po sobe nikdy neuklizel...,abych ji potom neudelala nejake trauma...
Ja jsem si zvolila svoji cestu, kdyz vidim,ze mala tam nemuze uz ani projit ,tak reknu "pojd ,maminka te pomuze a budeme spolu uklizet" ,nekdy i formou hry,ze ona je maminka a ja Natalka ,jde bez reci.Mozna je to i tim,ze mam na ni mene casu ,jelikoz ma brasku 9mesicniho. samozrejme ,ze ,mezi tim si i hraje ,potom uklizi ,nekdy to dopadne ,ze uklidim 3/4pokoje ja. Ale ja jsem spokojena i za tu 1/3. Ted jsem si i vsimla ,ze obcas jde sama a uklizi si tam . Jinak v kuchyni a v obyvaku ji do toho nutit nemusim,to mi sama od sebe myje nadobi,utira prach...
Mozna az bude jednou velka ,tak se budu divit ,jak ma naklizeno...
 Alena + dcera 3 roky 
  • 

Re: jak uklízet hračky??????? 

(20.12.2005 18:04:02)
Ahoj Evelíno, právě jsem si přečetla tvůj příspěvek. Co to zkusit obráceně? Chválit dceru za uklizení třeba jen jedné hračky? Na naši dceru platí - tzv. metoda ohrané desky, tozn. pořád dokola neutrálním hlasem opakuji svůj požadavek - např. Alenko, prosim Tě ukliď si hračky do krabice, Alenko, prosim Tě..... - třeba 15x, vůbec nemluvím lítostivě ani naštvaně a vůbec nereaguju na její argumenty, zavedli jsme to zhruba před půl rokem a zatím to pořád zabírá.
No, uvidíš.
Hodně úspěchů Alena
 Míša, 2 děti 
  • 

Ha,ha,ha... 

(17.7.2007 22:19:12)
Musím se smát. Nevím, jaká je Vaše Alenka, ale zkusili jsme to u Elišky jenom asi dvakrát. "Eliško, obuj si tu bačkůrku. Eliško, obuj si tu bačkůrku..." Jo, úplně v klidu... Trochu se vztekala. Ale to by se přežilo. Jenže od té doby to dělá ona nám. Je to už tak dva tři roky zpátky (Elišce je šest), ale pořád to používá, když chce něco prosadit (třeba sebe :-)), nebo když mě chce jen vyprovokovat, když se věnuji něčemu nebo někomu jinému než jí. Funguje jí to, vytočí mě to pokaždé :-)
 Karel 
  • 

Re: jak uklízet hračky??????? 

(17.4.2007 2:46:38)
Co takhle zkusit seřezat prdel? Funguje to skvěle.
 Šitka 


Re: jak uklízet hračky??????? 

(1.3.2008 11:35:32)
Dobrý den s tímto zatím problémy sice nemám dcera je ještě hodně malinká ale v případě že chci aby si uklidila hračky tak jí poprosím aby mi podávala hračky a já je dám do krabice kam patří nebo jí podávám hračky aptám se jí kam patří a nebo ať je dá na určité místa samozřejmě musí to být na místo kde se davají pokaždé.
Ještě jsem si vzpoměla na kdysi dávný článek o tom jak donutit děti aby si uklízely špinavé spodní prádlo a ponožky snad by to zabralo i na hračky
prostě jednoduše to co zůstane na zemi a nebude tam kde to má být naházejte to dítku do postele a že na tom bude spát né že si to dá bokem ale bude spát na tom,snad jí to donutí si to dát aspoň do krabice nemusí to být úhledně uklizené hlavně aby to nebylo rozházené po celém bytě
nevím jaký to bude mít účinek ale za zkoušku to stojí
to jak nás maminka se sestrou nutila uklízet si hračky nevím jen vím že jsme si je uklízeli aniž by nás strašila čímkoliv
s vyhazováním a zpětným vracením se mi zdá být ne špatný ale časem neučinný prostředek dítě jednou zjistí že ho tím jen strašíte a stejně mu tu hračku jednou vrátite tak bych předpokládala že to zabere asi 2x max 3x a pak se to mine účinkem
když vyhodit tak už nevrátit a nekoupit jiné prstě tak jednoduše příjde vlastní vinou o hračky
další možná účinná metoda ale pro starší děti je pookud dostávají kapesné tak ať si hračky kupují z kapesného a použíla bych metodu vyhazování ale s tím opatrně
ale nejdůležitější by asi bylo aby jste i vy dospělí byli důslední v úklidu když něco chcete po dítěti taky musíte být řádným příkladem rodiče kteří sami pořádně neuklízí nemůžou očekávat že dítě bude pořádnější tak samo když chcete vy po něm něco tak chcete aby to udělalao co nejdřív pokud možno hned vyhovíte mu tak i vy když něco po vás ono potřebuje?
 Tamie + 5 


Jak uklízet hračky? 

(17.6.2004 15:12:44)
Mám dcerku Haničku, ted oslavila čtvrté narozeniny. Je moc hodná a šikovná, ale za nic na světě ji nemohu přimět, aby si uklidila své věci. Bud řekne, že je nechce, že jí to nevadí, když je dám jiným dětem nebo, že je stejně nepotřebuje. Zkoušela jsem skřítka...jmenuje se Zašamšák a co není uklizené, to odnáší pryč....dcerka už dva týdny nemá, kromě pastelek, vůbec žádné hračky a je jí to úplně jedno. Já mám ale přeplněné skříně a šatnu. :-( Nezabralo ani když jsem řekla, že hračku vyhodím..šla a klidně jí vyhodila sama, přestože jí měla moc ráda. Také jsem zkoušela různá omezení a zákazy..když udělala neskutečný nepořádek po celém bytě a já už na to neměla nervy, tak jsem jí nejdřív zakázala Večerníček, další den, že už jí nebudu číst pohádky, další, že už nebudu ani zpívat, další, že si s ní nebudu hrát, další den..že nepůjdeme ven a další, že jí dokonce nedám ani celý den najíst...a výsledek..vzdala jsem to já...bylo jí to jedno...
Jsem naprosto bezradná, poradte mi, prosím..mě už nápady došly. Moc děkuji. Klidně pište na můj email...evelina.m@centrum.cz
 Lída. 


Re: jak uklízet hračky??????? 

(17.6.2004 20:27:54)
ahoj,
řekla bych, že si to tvoje dcera vyřešila sama - nevadí jí, že nemá pokoj plný hraček. Zkus vymyslet, kam schované hračky uložit na delší dobu, nech jí pastelky, výhledově třeba stavebnici, panenku, na kterou si vzpomene. Ty nebudeš muset uklízet, ani se s ní dohadovat. Ona nebude vyrůstat a zvykat si žít mezi rozházenými hračkami, soustředí se na hru s několika málo.
Možná stojí jen o hraní a povídání s tebou a hračky jí prostě nechybí.
Děti také někdy neumějí uklidit, představují si pod tím něco jiného, než my, rozházený pokoj je pro ně moře práce, před kterou radši utečou, protože se jim zdá nekonečná a nevědí, kde začít.

Můžeš jí navrhnout, že spolu uklidíte pět věcí, nebo že budete uklízet, dokud nedohraje nebo nedozpíváte písničku. Nějak to rozdělit do malých pochopitelných intervalů.

Mluvím z vlastní zkušenosti. A také minimalizujeme hračky. Nevěřila bys, máme tři plné krabice plné hraček (hlavně auta, mám dva kluky), které děti vůbec nepostrádají.

Jestli mluvíš anglicky, na další tipy můžeš kouknout sem http://www.flylady.net/pages/kidstips.asp Jestli ne, napiš, časem to budu překládat.


Lída
 Katka 
  • 

ORLICKÉ HORY velmi levně (1600,-): 1.- 8. 8. 2004 rodiče s malými dětmi 

(27.7.2004 1:34:05)
Jsme nemocné a proto hledám touto cestou
NÁHRADNÍKA na následující akci:

Letní pobyt rodin s malými dětmi v Orlických horách
1. - 8. 8. 2004

C e n a : 1 600,- Kč !!! (přispíval Magistrát)

v ceně-1xplná penze, dvoulůžkový pokoj
(pro příp. změny bych kontaktovala pořadatele akce, tj. MŠ Hřibská-MC)

Program: dopol.cvičení,říkadla,písničky,výtvarka,sběr hud v lese, odpol. výlet, houby, pohádka, táborák..
večer pro rodiče "ateliéry"
Mohu předat z internetu vyjeté vlak. spoje
Na akci bude zdravotnice.

k.nambancova@seznam.cz
 Lenka 
  • 

Re: jak uklízet hračky 

(23.2.2005 21:52:16)
To zní slibně.
 Jitka 
  • 

Re: jak uklízet hračky 

(20.12.2007 13:06:34)
My máme doma zase skřítka Pořádníčka :) Jeho "účinnost" je však nutno obnovovat. Máme takové periody - na začátku stačí říct "uklízíme", po týdnu "uklízíme, dole před dveřmi už táta viděl Pořádníčka" až po "ten tunel opravdu nemáš, Pořádníček si ho odnesl, když si neuklízíš"... A pak se vše opakuje. Navíc Pořádníček zasahuje, i když se synek k hračkám nechová hezky. Hračky se pak za odměnu zase vracejí (např. když je hodný a pomáhá). Uvidíme, jak nám to dlouho vydrží :))
 Markéta 
  • 

Re: jak uklízet hračky 

(9.1.2008 11:56:52)
to je hezký, to zavedu, az jednou bude mala uklizet :-)
 Jana Mažgútová,dvě děti 
  • 

Jak uklidit hračky 

(9.11.2000 13:13:43)
Nejlepší osvědčená metoda u mých dětí: nechceš si uklidit věci? Dobře, chystám si tašku a všechno, co nebude uklizené odnáším Haniččce a Honzíkovi. Několikrát visela taška na věšáku, plná hraček, připravená,že se odnese. Nepřišli hned, ale v těch dětských hlavičkách se to rozleželo a sami přišli, že si to rozmysleli.
 Jana, dcera 2,5 roku 
  • 

Jak si uklidit sve hracky 

(16.9.2001 22:01:52)
Moje velmi tvrdohlavá dcera!! Odměna, plácnutí přes zadek, ani nijaké jiné triky nezabraly. Jediné co ano - pohrozit, že ty hračky vyhodím. Stačí věta " Jestli ty hračky budu muset uklidit já, vezmu je a vyhodím". Ten moment uklízí. A pokud už jste ty hračky napůl uklidili a dítě prohlásilo - budu uklízet já - znovu je rozsypejte a nechte je uklidit dítětem. Je to ošklivé, přiznávám, ale u nás to funguje.
 vesvo 
  • 

Re: Jak si uklidit sve hracky 

(18.3.2004 23:50:30)
Přesně tohle děláme při úklidu s Kubčou...Nepomohl žádný skřítek,žádné za pět minut večerníček,nic..
Když jsem mu řekla,že hračky si odnese třeba rarášek,
řekl: Tak atˇ si je veme..A ikdyž některé hračky postupně mizely,jemu to bylo jedno.Tedˇ se mi osvědčila metoda,kdy mu řeknu,co by si měl uklidit a když to neudělá,všechno mu nahážu na jednu hromadu a panečku,jak najednou začne uklízet,abych náhodou v tom "uklízení" na jednu hromadu nepokračovala :-)
Na každého zabírá holt něco jiného :-))
 Ester, dcera3r,syn1r 
  • 

čarování 

(20.9.2003 21:07:28)
Už asi tak rok Eliška chodí hračky do pokjíčku začarovat.Nikdo se nesmí dívat a po chvilce musíme všichni obdivovat její čáry. Ale samozřejmě to není vždy tak, někdy musí maminka pomáhat. A někdy musím -čarovat- sama.
 Sylvie :o) 


Re: čarování 

(20.9.2003 22:32:41)
Taky už umím svoji tříletou dceru přesvědčit k uklízení :o) Stačí do prostoru, kde má poházené hračky položit naše půlroční mrně a už to sviští... "Laděnko, nesmíš Méďulku!" "Laděnko, nesmíš autíčko!" "Laděnko, néééé!"... a všechno, co se válí v Ladiným dosahu (přemisťuje se docela slušně a obratně) okamžitě mizí uklizené v poličkách :oD

S.
 lenka novám253 
  • 

Re: čarování 

(25.3.2004 12:45:49)
jak to delate ze čarujes naučíš mě to verča.lel
 Kopo 


Úklid ???? 

(2.1.2004 14:26:22)
Vyzkoušela jsem už snad všechno - "spálit hračky v kotli", skřítka, odnést je dětem, které se o hračky budou starat a uklízet si je. Nic nefunguje. Dvouletý syn vždy s naprostým klidem řekne, abych je odnesla, ať hračky spálím, nebo ať si je skřítek odnese.
Nevěděl byste někdo jiný trik, jak ho o úklidu hraček přesvědčit?
A co hračky neuklízet?
 petra, aninka 3 
  • 

Re: Úklid ???? 

(10.1.2004 20:56:02)
A co začít s výchovou k úklidu hraček až bude trochu starší? U naší dcery ve dvou letech nezabíralo nic- zkrátka neměla ke svým hračkám až tak silný vztah. Se stoupající oblibou některých hraček už zmíněné triky fungovat začaly. Také je možné, že vám kluk prostě nevěří, že to opravdu uděláte :)

 jana 
  • 

Pejsek a kocicka 

(21.6.2004 19:02:56)
My jsme meli uplne stejny problem,ale od te doby,co nas trilety chlapecek videl pohadku o pejskovi a kocicce,jak nasli tu pohozenou panenku(nevim,jak se presne jmenuje) a obcas pripomenu,ze vsechny pohazene hracky v noci placou,mame klid.Neuklidi si sam vsechno,musim mu to vzdycky pripomenout,ale u nas to zabralo.Je ale zvlastni,ze tuto pohadku uz nechce vubec videt,ani cist,i kdyz ostatni pohadky o pejskovi a kocicce chce slyset porad dokola.
 Mirka, Petruška 6 let 
  • 

Permoníci 

(28.1.2004 11:35:46)
Dobrý den, u nás kdysi fungovala velmi dobře hra na Permoníky - to jsou skřítci, kteří v noci odnášejí dětem hračky, které si samy neuklidily. Odnášejí si je do svých jeskyní pro své maličké a ti se o své hračky velmi dobře starají. Nyní hru již nehrajeme, stačí říct, že v takovémto binci nečtu večerní pohádku na dobrou noc a vše je rázem uklizeno. Ale i dodnes často vypomůžu. Mirka
 Dáša-Lőffíci 


Re: Permoníci 

(16.5.2004 22:53:27)
Koukám, že skřítečka budu muset vyzkoušet také, třeba zabere:0) U nás zatím zabírá to co u Mirky: Nedá se tady projít, takže nemůžu k tobě do postýlky přečíst pohádku... Většinou to zabere, i když někdy mi jen udělá "cestičku" k posteli a tím to končí:0(
 Petra, Anna 3 
  • 

Uklízíček 

(5.3.2004 21:43:34)
Od té doby, co k nám večer, když už A. spí, chodí na návštěvu skřítek Uklízíček, aby zkontroloval, jestli jsou hračky na svých místech, máme po problémech s úklidem. Uklízíček neuklizené hračky odnáší dětem, co si hračky uklízejí. Musíme ale vždycky trochu pomáhat, protože fakt, že právě uklízíme, udrží A. v hlavince asi tak 3 sec- večerní únava dělá své. A nápodoba pomáhá. Taky se snažíme, aby vše probíhalo v klidu a nepokazili jsme si večer vzájemným pruzením. I usínání, se kterým byly u nás taky odjakživa potíže, probíhá v mnohem větší pohodě.

Takže posílám díky tomu, kdo sem ten nápad se skřítkem dal, funguje to!
 Sylvie 


Re: Uklízíček 

(5.3.2004 22:30:21)
Hmmm :o) Oblíbené hračky má dítko VŠECHNY natahané v posteli (ano, viděla jsem ji spát i s nohama na zemi a tělem na posteli, neb se tam líp nevešla :o) ), a osud těch ostatních jí víceméně nezajímá... Není to tak dávno, co mi bez nejmenších problémů některé hezké hračky pomáhala vybírat a balit pro děti z azyláku... Jediný problém je, když se k JEJÍM hračkám blíží její mladší sestra - to je potom schopná je během chvilky třeba zavěsit ke stropu, jen aby je odstranila z jejího dosahu...


S.
 Zuzana 


Re: Re: Uklízíček 

(17.4.2004 23:09:04)
Hm, tak to u nás nadpřirozené bytosti nefungovaly, na mě i na sestru platila jedině hrozba rákosky :)))
 Erika - Honzík 3roky 
  • 

ještě to není ono 

(13.8.2004 20:40:18)
Ještě to stále není to na co by náš Honzík skočil, tyto malé podvody ihned odhalil :-)
 Jana a Viktorka 2,5 r. 
  • 

Jak se uklízí u nás 

(14.3.2005 14:44:11)
Nápad se skřítkem, který odnáší neuklizené hračky je výborný. Nám ale pomohl pan Čapek se svým Pejskem a kočičkou. Teda abych byla přesnější - jeho pohádka o tom, jak ti dva našli pohozenou panenku. Samozřejmě se jí ujali a museli pro ni obstarat nějaké hračky. A těch, které si děti neuklidí, je přece spousta. Když jsem tuhle pohádku četli asi ve dvou letech poprvé, vůbec nás nenapadlo, jaký bude mít účinek. Teď jsen stačí říct, že pokud si hračky neuklidí, zavoláme pejska a kočičku, aby si vzali hračky pro svou panenku. A když ještě jakoby sáhnu po telefonu, viděi byste ten fofr.:-)
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Re: Jak se uklízí u nás 

(14.3.2005 15:43:31)
No jo, ale co s dídětem, které pokývne hlavou a sdělí že jo, ať si je teda odnese (a je jedno kdo - skřítek, pejsek s kočičkou nebo jako u nás - tvrdíme, že je odneseme dětem do dětského domova, kde si děti hraček váží.....). Uklízet ji nikdo nedonutí. V pokoji se snaíme alespoň udržovat "průchozí uličku" :-D
Simča
 EvčaK 


Re: Re: Jak se uklízí u nás 

(14.3.2005 17:20:17)
Simčo, o mně máma v dětství tvrdila, že jsem děsná bordelářka. Teď mám víc uklizeno než ona a to i s naším expertem na rozhazování hraček. Osobně si myslím, že jsou důležitější věci než "vypulírovaný" pokoj a život je naučí. Tak nevěš hlavu.
 Myška04 


Mluvící hračka 

(4.9.2005 13:52:52)
Vážené maminky, tatínkové a ostatní pečovatelé. U nás nezabíralo snad nikdy nic, ani po dobrém ani výhružky tipu skřítek uklízníček všechny neuklizené hračky odnese! U našeho syna zabírá toto: jakmile ho o uklizení hraček požádá hračka (plyšák, třeba méďa, u nás hodně oblíbený šmoula), jde uklízet a vše uklidí naprosto perfektně a sám. Jen musí na něho šmoulík mluvit (mluví taťka či já změněným hlasem), tleskat a chválit ho jak to krásně dělá.Ale jak říkám, poslechne i jiného plyšáka a to na ně není a nikdy nebyl nijak zvlášť fixovaný, jen s některými spává (méďa, Shrek, šmoulík,slon, kočička). Zkuste to i u vašich malých dětí, třeba to výjde. Mnoho zdaru a hodné děti!

Dáša
 barbush 


Skřítek 

(8.9.2005 12:53:56)
V zoufalství jsem včera usedla k internetu, po tom co po půlhodinovém přemlouvání, aby si naše 2,5 letá princezna uklidila hračky, jsem docílila jen toho, že dostala záchvat pláče, který trval možná stejně dlouho jako to přemlouvání. Po přečtení tohoto článku, jsem moc nedoufala, že by to u nás mohlo fungovat, ale přes to jsem to vyzkoušela. Tu rychlost jakou byla hračky uklizeny jsem ještě neviděla, jen pak malá měla nějaké řeči o bubácích, tak jsem jí hned připoměla, že žádní bubáci nejsou a skřítek je jen takový malý panáček. Uvidíme, jak dlouho jí to nadšení vydrží:-)
 mája Ondra06/02 
  • 

Re: Skřítek 

(12.10.2005 19:34:53)
Taky jsem zkoušela skřítka.No musím říct, že ze začátku to i fungovalo,ale teď se na mě usměje a řekne ať si je vezme.Na druhý den si vybere jinou hračku,kterou mu neodnesl. Nyní má jen polovinu hraček a vůbec mu to nevadí. Někdy mu k hraní postačí kuchyňské pomůcky. Prosím poraďte jak vyzrát nad malým neposedou, kterého nic nerozháže.
 Darina 
  • 

Re: Skřítek 

(25.4.2006 21:24:16)
Používám skřítka,aniž bych o tom někde četla a celkem funguje.Náš skřítek je hodný a takový malý poberta,malá se ho nebojí,musí být rychlejší než on, jinak hračky ráno nenajde. Hrozně záleží na tom jak ho dítěti představíte.
 Ondra,Kamil 
  • 

Re: Re: Skřítek 

(6.6.2006 15:04:06)
taky používám skřítka pořádníčka.To máte vidět našeho ondru sám si na něj vzpomene a uklídí si hračky jsou máu 4 roky a praktikuji to tak rok a půl.Vřele doporučuji!!!
 Leona, dvě princezny 
  • 

Pořádníček 

(2.12.2007 17:46:59)
U nás chodí v noci skřítek Pořádníček, co posbírá všechny neuklizené hračky. Když je další dny uklizeno, postupně "vrací" ty posbírané.
Kdyby se neuklízelo více dní po sobě, posbírané hračky by daroval chudým dětem, které žádné hračky nemají.
Funguje to :-)
 Atram,dvě holky 4 a 7 
  • 

Takhle uklízíme hračky my 

(13.1.2006 22:21:59)
Když byly moje dcery ještě malinké, stačilo říci, že neuklizené hračky si v noci odnese Pán hraček a dá je dětem, které je budou lépe opatrovat. Postupem času přestaly na Pána hraček věřit a tak když na ně dnes padne "lenora" a neuklízí, slyší: "Běžte si uklidit všechny VAŠE hračky v pokojíku, jinak je dáme za dvěře pro jiné děti." Později pak pokoj navštívím a se slovy: "Zbylé hračky už asi nejsou vaše,tak je tedy dáme jiným dětem" odcházím pro igelitovou tašku (tašky).Nastane tak vždy bleskový do-úklid pokojíku. A pokud namítáte, že to nejde dělat věčně, že děti prokouknou, věřte,že umístěním igelitky s neuklizenými hračkami za vchodové dvěře, myslím většina dětí pochopí, že to myslíte vážně. A pokud jsou vaše děti "tvrďáci" igelitku skutečně zlikvidujte-schovejte. Děti vám pak jistě příště uvěří, že to myslíte vážně a pokud ne, tak se domnívám,že ve vztahu vašich dětí a jejich hraček není něco v pořádku...nemyslíte?
 Pavla, 4 děti 
  • 

Re: Takhle uklízíme hračky my 

(2.3.2006 20:45:52)
Mám čtyři děti a žádná z uvedených metod nám pro úklid hraček nevyhovuje. Buď některé z dětí příliš stresuje, nebo naopak nechává bez povšimnutí.
A tak mi nezbývá, než kleknout na kolena. Beru hračky do ruky a podávám je dětem, které uklízí. Nejstarší syn /7 let/ už uklízí sám, a ti mladší se učí kde začít a jaký použít systém.
Také děda přišel na geniální nápad. Hru na popeláře. Děda dělá řidiče popelářského auta a děti nakládají popelnice. Tedy hračky do příslušných šuplíků, polic a krabiček. Tato hra je použitelná, jen když děti nejsou příliš unavené a ospalé.
 jana, honza5,barča4 
  • 

Re: Re: Takhle uklízíme hračky my 

(3.11.2006 15:29:09)
Skvělý nápad ten skřítek, ale některé děti jsou opravdu "tvrďáci". My jsme zkusili skoro vše. Včera jsem poslouchala hovor v pokojíčku při uklízení: Honzo, a co kdyby sme to neuklidili a potom se budeme v noci dívat, jak hračky chodí za jinýma hodnýma dětma. Naštěstí brácha nesouhlasil. Ale jsou dny, kdy s klidem řeknou, jo, klidně to vyhoď. Ale myslím, že když párkrát použiju konkrétní jméno kamaráda, kterému to odnesu, to někdy zabírá.
Půl skříně už máme plné hraček a myslím, že jediné řešení je opravdu je přestat kupovat. Taky si pamatuju, že když jsme měli za nás méně hraček, víc jsme si jich vážili.
Ale nevím, jak to uklízení urychlit. I když po 6 řeknu, ať uklidí, aby stihli večerníčka, stejně to málem nestihnou.

 bára 
  • 

díky za roboty 

(18.1.2006 23:20:49)
moc děkuju za nápad s roboty, ten můj robotínek to se mnou sice začne hrát až tak za rok, ale to do té doby určitě nezapomenu.
 Zina a Sonička 04/2003 
  • 

A co takhle prostě dát hračky spinkat? 

(7.3.2006 11:59:38)
Na moji dceru platí tohle: řeknu jí, pojď, hračky taky chtějí spinkat, uložíme je do krabice, ať si nazejtra odpočinou a můžou si s tebou zase ráno hrát. Když se někdy dcera zdráhá, pohrozím, že jestli je neuloží, nebudou si s ní chtít hrát a utečou k nějaké hodnější holčičce, která se o ně líp postará..a v ten moment je uklizíno:))
 Bohďa,Šimon 20 měsíců 
  • 

Re: A co takhle prostě dát hračky spinkat? 

(12.1.2007 14:46:15)
Hodně si s mým malým synem povídám.Už od malička jsem mu výklada a popisovala co zrovna dělám. Např. Když jsem šli ven a oblékali jsme se, tak jsem vše doprovázela mluveným slovem a zdůvodňovala vše co dělám. TeĎ si oblečeme bundičku, dáme botičky, venku fouká vítr, tak musíme tak čepičku a šálu atd. A nestanese mi, že by mi někdy protestoval u oblékání.Myslím si, že si to dítě zaslouží (trpělivě mu to vysvětlit) a lépe to pak i pochopí a přijme to, že je to úplně normální. Než mu jenom říkat: musíš si vzít čepici a bez debat, chceš pár facek? atd atd, toho já nejsem zastáncem a výsledkem pak není poslušnost dítěte, ale jeho vzdor a to přece nechceme.
 Katka 
  • 

Koš 

(18.5.2006 22:37:15)
U nás teda bezpečně zabírá odpadkový koš. Když si Bára nechce uklidit hračky, dojdu pro odpaďák, do kterého jsem pro výstrahu jednu hračku vyhodila (jako). A to byste koukali, jak to potom frčí. Doporučuji všem, u koho nezabrala žádná nabízená metoda jako u nás.
 Claudius 
  • 

Uklidit koleje :-) 

(20.7.2006 16:12:45)
Taky jsem stavel koleje, to si pamatuju. Postavil jsem koleje a vlak a uklidil jsem to treba az za dva mesice. Kdybych to mel uklidit hned po jednom pouziti, tak by se nevyplatilo to stavet.
 Jájina 
  • 

Re: Uklidit koleje :-) 

(19.10.2006 16:58:48)
Myslím, že v první řadě je vhodné aby dítě nemělo zbytečno moc hraček.
Pak si jich neváží a ví, že když o nějakou přijde, má jich stovky dalších a další dostane.Vím, že v dnešní době je tohle příčena problému s uklízením hraček.Dřív když měl každý když hodně tak 3 hračky tak se o ně setsakramensky staral.
Jinak skřítek se mě zdá jako dobrý nápad.
 Simča, 1 dcera 
  • 

hra na zvířátka 

(10.1.2007 15:30:56)
Naše dcerka (15 měsíců) si teprve začíná zvykat uklízet po sobě. Pořád ji nejvíce baví vyhazování hraček do vzduchu a za sebe. Uklízíme formou hry, vždy jeden druh hraček, abych jí to nezprotivila. Když chci, aby si posbírala např. míčky, hrajeme si spolu na pejska, který nosí míčky do pelíšku (malý dětský bazének) a pak si do nich lehne. Když uklízíme stavebnici, vezmeme kyblíček a "sbíráme houby", občas nějakou kostku vyhodíme ven, jako že je to prašivka. Potrhaný časopis cpeme do sáčku (nejlepší je obal od jednorázových plen) a pak se po něm válíme, je to pro dcerku veliká zábava, protože to sama nasbírala a šustí to. Na každý druh hraček se dá něco vymyslet. Až bude umět barvy, budeme sbírat žluté hračky do žluté krabice, červené hračky do červené krabice, apod.
 dib (matěj 21.8.05) 


Re: hra na zvířátka 

(10.1.2007 15:39:36)
teda simčo, klobouk dolů a díky za bezvadné nápady :-)
 tangerine2 


Re: hra na zvířátka 

(31.1.2007 23:19:00)
Tohle je určitě pro děti nejpřijatelnější metoda a ještě zábavnější než dát hračky "spinkat". Ale chce to začít uklízet s časovou rezervou! :)
 Šárka a Jiřidlo 
  • 

Mami musíš pomoct!!! 

(4.3.2007 12:35:42)
Můj synek mi večer co večer povídá:"mami musíš pomoct uklízet!" Potom mu stačí když si sednu na židli a on mi ukazuje hračky a povídá mi, co celý den dělali(auto bylo v opravně, pejsek se ztratil ap.). Taky synuvi povídám, co děláme a proč to děláme a jednou za čas mu dovolím, aby si večer hračky nemusel uklidit. Já si myslím, že děti hlavně nechtějí uklízet sami a navíc během chvilky zapomenou, že mají uklízet a začnou si hrát. Taky jsem to dělala ještě v osmi letech. Navíc jsem synovi úklid usnadnila. Na kostky máme velkou krabici a hlavně smetáček a lopatku. A na auta domeček s přihrádkami jako garáže. Ten smetáček a lopatka se mi hodně osvědčil a i moje kamarádka říká, že to funguje. A hlavně pevné nervy.
 Lísteček 


Uklízení.. :)) 

(13.12.2007 18:36:29)
Nemám nic překotného jen chci říct, že naše děti 3, 5 a 8 let zabírají na večerní: "Kdo chce k usínání poslouchat písničky, nebo, kdo chce ráno plyšáčka do školky, ten začne ihned uklízet." a samozřejmě obdobné motivace. Sice se to samozřejmě tu a tam obejde s lehkou revoltou, ale ta je ihned potřena zopakováním motivace. Musím potvrdit, že zvláště malé děti nerady uklízejí samy a povinnost se jim záhy mění v hru, aniž je to zlý záměr. K nasměrování zpět často postačí třeba výzva k soutěži: "Koukej, já budu první, atp." Přeji mnoho úspěchů, a skřítek Pořádníček slavil svého času také dlouho ovace.
 Claudius 
  • 

"Nejake divne dalkove ovladani na roboty" 

(4.4.2008 13:47:04)
Zajimalo by me, co by rodic mel delat, kdyby deti chtely ten divny dalkovy ovladac na roboty videt. Co jim ukazat? Kalkulackou nebo mobilem se asi vsechny deti oblafnout nenechaji.
 Maja 
  • 

hra pro starší děti 

(21.7.2008 13:43:37)
Asi tak do 11-12 let jsme při uklízení hráli jednu ze dvou her.
První byla na hasiče, to když bylo potřeba uklidit rychle. Dali jsme si přilby na hlavy, udělal se nástup, hlášení, rozdělení oblastí (jako postel, stůl, část koberce), pak se zavelelo a každý se vrhl klidit tu svojí část. Pak jsme odpískali konec a opět nástup. To se opakovalo, než byl pokoj uklizený.
Druhá hra byla "na služku". Ségra nebo já dělala paní na zámku, která hledá služku na úklid. Byl to jako konkurz. Jedna ležela na posteli hrála paní a druhá hrála kandidátky na úklid. Čím směšnější, tím lepší. Takže služky šišlali, kulhali, nemluvili česky, poučovali paní, mluvili sprostě a pod.. Každá kandidátka dostala uklidit část pokoje. Po třech kadidátkách si paní vybrala a prohodili jsme se. Pochopitelně jsme se snažily každá hrát tu nejlegračnější služku,byla to zábava a pokoj byl uklizený.
:-)
 Mamča + 4 ♥ 


Beztresné uklízení hraček 

(17.8.2008 10:26:34)
Mám 4 holky. Sice se říká, že holky jsou pořádné a pomáhají doma, jenže opak je pravdou..Má nejstarší dcera se do uklízení moc nehrne, ale za menší odměnu s brbláním to udělá. Odměna je ve formě puštění tv v pokojíčku. Pokud se udělá vše, co od nich požaduji, mají puštěnou tv někdy i dlouho do noci.Ale pokud nesplní, jsem tvrdá a neústupná, i když dávají jejich oblíbený pořad. I když třeba jedna z nich "povinnosti" udělá a druhá ne, mají smůlu. Je sice pravda, že ta, která splnila, to odnese pro nic za nic, ale pro příště si dají pozor, aby mohly mít svoji tv, třeba i do večera. Mohu s klidným svědomím říct, že větší míře to funguje....
 Daniela, Martin 3 roky 
  • 

U nás funguje vysavač 

(29.12.2008 20:57:45)
Taky řeším otázku úklidu hraček. Zvlášť před spaním. Velmi dobře funguje vysavač. Pohrozím, že hračky, které nebudou uklizené zbaští vysavač. Stačí jej nastartovat a synek běhá jako turbomyš. Sestra párkrát neteři vyhodila hračky oknem. Její manžel je nenápadně sbíral a schoval. Dceři řekli, že je asi sežral pes. Docela brzy pochopila, že tudy cesta nevede.
 Zuzuk 


Pytel pro dětský domov 

(7.4.2009 11:48:51)
začalo to už dávno u starší dcery, pokud se hračka válela, a ona ji neuklidila více jak dva dny po napomenutích jiné děti by za ni dali nevím co, putovala hračka do pytle, když byl igelitový pytel plný, bez milosti jsem jela do dětského domova nebo mateřské školky a darovala jsem hračky školce, starší dcera to pochopila po první takovéto akci, mladší to absolvovala dvakrát, ted mají v pokoji krásný pořádek a když jedna něco ukončí okamžitě po sobě uklidí... na vánoce dělají čistku hraček a samy je odnáší do zmíněných institucí jako vánoční dárek, mě se doma nehromadí krámy od příbuzných a ony pochopily pořádek a solidaritu
 potvurkapodivna2 


učit je od začátku... 

(9.7.2009 7:45:04)
Mezi dcerou a synem je věkový rozdíl 5 let.Do tří let dcery jsme bydleli s mými rodičema.Takže jsem večer uklízela hračky já,protože ona je přece maličká a jako holka se nauklízí v životě dost.Tvrdila moje matka.Když se narodil syn,tak už jsme bydleli sami.Jemu stačilo pouhé vysvětlení,že když nechá rozházené hračky po zemi,lehce je může nedopatřením rozbít a pak se musí vyhodit,a aby něco našel,musí mít vše své místo.Takže jeden uklízel bez pobízení,druhý v žádném případě.Dětský pokoj měli takovou úzkou nudli.Každý svou polovinu.Syn měl tu,že jak se otevřeli dveře,bylo vidět jeho uklizenou stranu.Na druhé polovině-od dcery-binec.Kolikrát mu nedalo a uklízel i jí.Dnes už jsou oba dospělí a dcera má svou rodinu,bydlí jinde.Vše je stále při starém.Kluk má uklizeno a ona binec.~t~
 Lůca 
  • 

Re: učit je od začátku... 

(10.4.2011 21:19:34)
Tak to sedí....
Měli jsme s bráchou přesně takový pokoj...s tím rozdílem, že ta moje polovina byla ta u okna, bráchova ta u dvěří, kam bylo vidět (asi si naši mysleli, že když tam bude vidět spíš si uklidí...) Také si vzpomínám, že jsem mu několikrát uklízela...v noci, když spal - vydrželo mu to tak den, dva...

Dnes bych vám nepřála vidět, jak bydlí - je mu 20, snad se to ještě změní
Já nejsem rozhodně perfekcionista, někdy je teď u nás taky celkem nepořádek, ale většinou mám uklizeno.

Naší malé je 20měsíců... už nějakou dobu ovládá slovo patří.. A to tak, že když např. přijdu domů, "vysvětlí mi", že má sundat bundu a dát kam "patří"!, boty, ... a terve když je vše na svém místě, s roztaženýma rukama na uvítání uslyším "mámí"...
Takže na ní jakž takž p=latí dej to kam to patří... a většinou opravdu jde a dává věci na své místo...

No, uvidím, jak dlouho jí to vydrží!!!!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.