| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Plavání kojenců a batolat II

 Celkem 17 názorů.
 zen 


Plavani malych deti. 

(16.10.2002 6:25:07)
Stale sleduji co se kolem detskeho plavani deje.S clankem souhlasim v tom,ze je dulezite si vybrat spravny klub.Mela jsem to stesti. Co jsem se tam naucila z toho cerpam dodnes. Nase holcicka plave od trech mesicu nyni je ji jeden a pul roku.Ve vode je jako doma.Vsichni ji moc obdivujeme a mne to moc bavi take!
 Bedřich Kröner 
  • 

Re: Plavani malych deti. 

(23.11.2005 13:00:38)
Mám jenom maličký dotaz. Od kdy je možné s miminem chodit plavat, resp. do bazénu?
 Eva K 
  • 

Re: Re: Plavani malych deti. 

(22.7.2006 14:17:36)
Doporučují to od 6 měsíců kvůli imunitě, někde již od 4. My budeme chodit od 6.

Eva
 Irka S. 


Re: Plavani malych deti. 

(13.4.2011 10:57:35)
Od kdy je nejvhodnější plavání kojenců?Nám je 11 týdnů.děkuji za odpověď.~p~
 Andrea, 6ti měsíční chlapeček 
  • 

PLAVÁČEK Brno - Pozor na některé agentury provozující plavání kojenců 

(16.10.2002 21:45:30)
Dovoluji si přispět svými zkušenostmi z kurzu plavání kojenců. Já i s miminkem jsem to štěstí neměla absolvovat kurz plavání bez potíží.
Byli jsme poprvé plavat s 5ti měsíčním synem. Malý byl ve vodě ve svém živlu, veselý, hravý, prostě spokojený. O to horší byla skutečnost, že druhý den večer dostal velký průjem, který se táhl asi týden. Bylo mi malého hrozně líto. Po vyšetření nám bylo sděleno, že syn se nakazil bacilem podobným salmonele a naše pediatrička i na hygieně mi sdělili, že by to mohlo být z bazénu. Podotýkám, že jsme společnou cestou nenašli žádnou jinou možnost, jak by se mohlo dítě zrovna tímto bacilem nakazit. Později jsem se dozvěděla, že do tohoto bazénu chodí v průběhu celého dne různé skupiny lidí, nejenom miminek, jako např. důchodci apod. A že voda v tomto bazénu se nemění tak často, jak by měla, samozřejmě z finančních důvodů.
A samozřejmě pozdě pro nás jsem se i dozvěděla, že jedno miminko po návstěvě kurzu pořádajícím tímto plaveckým klubem, onemocnělo salmonelózou. Jsem upřímně ráda, že se naše miminko tohoto bacilu zbavilo, a že je už úplně zdravý. Chtěla bych tímto varovat ostatní maminky z Brna před návštěvou tohoto plaveckého klubu.
Ještě pro úplnost dodávám, že v okamžiku, kdy jsem tuto skutečnost oznámila v plaveckém klubu a chtěla vrátit předem zaplacené peníze za kurz (samozřejmě jsme nemohli jít do bazénu v průběhu celého léčení), bylo mi řečeno, že mi žádné peníze nevrátí, že si je mohu vybrat v dalším kurzu. Myslím si, že jen krkavčí matka by poslala své dítě znovu do tohoto bazénu, který byl s největší pravděpodobností zdrojem nákazy.
 hasa 
  • 

Re: PLAVÁČEK Brno - Pozor na některé agentury provozující plavání kojenců 

(13.11.2002 14:23:28)
To je dost dobry!Tedy "dobry".Bydlim take v Brne a chodim s malou na plavani.Stridame se tam v jednom bazene nekolik kurzu.Nastesti ten den jsme druzí v pořadí (kurzu).Je to na rehabilitaci v jedne nemocnici...Jedna se o stejny bazen???Mam trochu husi kuzi z toho, ze by moji holcicku potkalo diky plavani neco podobneho...Ach jo.
 Andrea, 7-měsíční chlapeček 
  • 

Re: Re: PLAVÁČEK Brno - Pozor na některé agentury provozující plavání kojenců 

(24.11.2002 23:06:30)
Ahoj, jedná se o plavecký stadion za Lužánkami. Jestli je to stejný bazén, tak si dej opravdu pozor! Držím palce ! Andrea
 Markéta-10měs.Viktorie 
  • 

Re: PLAVÁČEK Brno - Pozor na některé agentury provozující plavání kojenců 

(28.11.2002 23:01:36)
Musím reagovat na to co jsem si přečetla.Je smutné když se nakazí miminko při takové činnosti,která má přispět k zdravému vývoji,otužilosti atd.Ale maminko co vás vedlo k výběru agentury,která provozuje lekce plavání ve veřejném bazenu?Neznám Vaše možnosti v Brně,takže neporadím.napíši Vam alespoň mou zkušenost.Plavu s miminke-Viktorkou od prvního měsíce.Chodíme do Baby clubu Juklík určený pouze pro děti a těhulky.Mám tedy jistotu že se před i po nás koupou jen miminka.K dispozici mám i výsledky kontrol vody.Není možné se rozepsat o ostatní pohodlí-přebalováky,místnost na kojení,ohrádky,židle na krmení,mikrovlnka na ohřátí jídla aj.Viktorce je 10měs.a jsme z Prahy.Přeji Vám,aby jste i vy našli v Brně takový klub.Není to bezva jen pro mimča,ale i pro nás maminy.Dostanem se mezi "své".Jen tam poslouchají naše řeči o tom jak mimi kaká,papá,hajá.Hodně štěstí.
 Petra, dcera 10 let, syn 10 mesicu 
  • 

Re: Re: PLAVÁČEK Brno - Pozor na některé agentury provozující plavání kojenců 

(6.4.2006 22:19:21)
Nevim, kde berete tu jistotu, ze bazen pro miminka a tehulky je to prave orechove ......... spousta tehotnych zen miva v pochve streptokoka a jine vaginalni infekce (mnoho z nich to ani neprizna) a pak se tam koupou miminka ......... :-/
  Ing. Topinka Milan - ředitel společnosti 
  • 

Re: PLAVÁČEK Brno - Pozor na některé agentury provozující plavání kojenců 

(19.12.2002 22:26:21)
Byl jsem požádán paní Irenou Hercíkovou, která organizuje kurzy plavání kojenců, batolat a předškoláčků, v našich prostorách, abych uvedl, jak je zabezpečena hygiena bazénu.

Relaxační bazén provozovaný společností KOMETA PS a.s. Brno a používaný pro plavání kojenců a malých dětí Vámi zmíněnou organizací má tyto technologické a provozní parametry:

1)Voda do tohoto bazénu je přiváděna přímo z technologie čistá a patřičně dezinfikována. Před vstupem do bazénu je voda ohřátá na teplotu 32°C, která v prostoru bazénu nepřetržitě cirkuluje a zádržní doba činí max. 4 hodiny.

2)Každý den po ukončení návštěvnosti je bazén vypuštěn, vlastní vana je řádně umyta a vydesinfikována. Poté je bazén znovu napuštěn a provozován tak, jak je popsáno v bodě 1.

3)Vlastní provoz bazénu probíhá dle denního rozvrhu, Po – St je bazén vytížen tímto dětským plaveckým klubem a to v dopoledních i odpoledních hodinách až do18:00. Ve Čt zde malé děti plavou v hodinách odpoledních. Dopoledne je bazén využíván mateřskou školkou.

Plná zátěž veřejností následuje vždy až po skončení lekcí kojenců a malých dětí a to do konce provozní doby. Poté následuje již výše popsaná profilaktika.

4) Vzorky vody jsou pravidelně odebírány 1x týdně a odesílány do akreditované laboratoře ke kontrole; také jsou prováděny namátkové kontroly; výsledky rozborů jsou k dispozici.

Provozování plavání kojenců a malých dětí v tomto bazénu je schváleno městskou hygienickou stanicí.

Ing. Topinka Milan

Ředitel společnosti

 Petra, syn (4 roky) 
  • 

Re: PLAVÁČEK Brno - Pozor na některé agentury provozující plavání kojenců 

(14.1.2003 14:43:38)
Chci se zastat uvedeneho klubu a reagovat na clanek, protoze si myslim, ze by bylo spravedlive uvest i kladny ohlas.
Se synem chodim plavat od sedmi mesicu (nyni ma 4 roky) a do vyse zmineneho klubu chodime pravidelne od jeho zalozeni. Maly nikdy nemel zdravotni problemy způsobene bazenem a ani jsem se nesetkala s organizacnimi problemy - absence jsem si mohla v Luzankach nahradit. Vratit penize jsem nikdy nechtela.
Vzhledem k tomu, ze jsme loni chodili na kurz jako posledni skupina, byla jsem sama svedkem toho, jak instruktorky kurzu po skonceni vsechny pomucky dezinfikovaly a cistily. Pokud vim, tak tato dezinfekce je kazdodeni praxi. Malemu se plavani moc libi a ve vode je jako doma. Klub jsem doporucila i svym znamym s detmi a ti, co jej zacali navstevovat, byli spokojeni a chodi dal.
Letosni kurz uz chodime do velkeho bazenu a pokroky v plavani (tj. v plavacich pohybech) jsou viditelne. Urcite budem chodit dal.
 Dáša,Ondra10/03Lucka1/06 


Re: Re: PLAVÁČEK Brno - Pozor na některé agentury provozující plavání kojenců 

(2.2.2005 12:42:59)
Ráda bych se zastala výše jmenovaného klubu Plaváček a bazénu za Lužánkami. Chodili jsme tam s Ondráškem od půl roku, bylo mi sděleno, že bazén je čistěn tak, jak píše pan Topinka, a musím říct, že jsme nikdy neměli žádné problémy.
Na podzim jsme začali chodit od stejného klubu plavat ale do jiného bazénu (na Kraví Horu), kde byla mezi hodinami Plaváčku vířivka volně přístupná veřejnosti a dvakrát se nám stalo, že malý měl zánět na genitáliích. Hodiny jsme omluvili a nahradili (bylo nám nabídnuto nahrazení na Kraví Hoře nebo za Lužánkami). Domluvit se dalo v pohodě.
Teď po zimě plánujeme opět plavání a rádi bychom se vrátili do Lužánek, protože jsme tam neměli sebemenší problém. Navíc je to tam nově upraveno (příchod k bazénku), tak se těšíme.
Uvědomte si prosím ale, že infekci do dětského bazénku můžou zavléct i maminky(tatínci) miminek, i přesto, že sami žádné problémy nemají, mohou být jen přenašeči.Ne každá maminka je natolik zodpovědná, aby použila tampón, což by mělo být samozřejmostí.
 Hanka, mimi na cestě 
  • 

Re: Re: Re: PLAVÁČEK Brno - Pozor na některé agentury provozující plavání kojenců 

(13.5.2005 15:28:26)
Jen poznámka na okraj - tampón proto salmonele, která je zpravidla ve střevech, asi moc nepomůže. Nehledě na to, že ze zdravotního hlediska se tampóny mimo menstruaci používat nemají... Jinak zcela souhlasím.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: PLAVÁČEK Brno - Pozor na některé agentury provozující plavání kojenců 

(6.4.2006 22:30:50)
Ale existuji specialni ochranne tampony na koupani...pouzivaji se jen do bazenu a chrani zenu proti pripadne mnakaze z bazenu...
 Ája, 4 děti 
  • 

Re: PLAVÁČEK Brno - čistota bazénu za Lužánkami 

(30.7.2007 14:59:57)
Musím se přidat spíš ke kritice, chodila jsem do bazénku už těhotná, se starším synem v roce 2006, nad hladinou vody byl usazený pruh špíny, který šlo seškrábnout, takže to nebylo jen "zašlé", instruktorka na mé opakované upozornění jen krčila rameny, ale v dalších týdnech se nic nezlepšilo. Proto jsme se rychle vrátili do konkurenční Filie na Lesné - cena sice vyšší, ale počet dětí, hygiena a zázemí nesrovnatelně lepší.
 Veronika 
  • 

Re: PLAVÁČEK Brno - čistota bazénu za Lužánkami 

(3.4.2008 13:46:06)
Musím se přidat k tomu, že za Lužánkami je bazén opravdu čistotou nejhorší, kde se s Plaváčkem plave. Mám dít s citlivou kůží a po plavání na Kraví hoře nebo na Polní je úplně v pohodě a jednou jsme byli za Lužánkami a okamžitě se celý osypal. Jinak plavání s Plaváčkem je úplně super. Chodili jsme plavat ještě s agenturou Slůně, která byla sice levnější, ale přístup lektorek (kromě jedné) byl otřesný. Nejen že jsme si zaplatili kurz u určité lektorky a během 7 lekcí se v kurzu vystřídaly ještě tři další, ale nikoho nenapalo, aby nás se změnama včas informoval.Kvalita lektorek byla také strašně odlišná, můžu říct, že celkový dojem je z této agentury opravdu otřesný. Znám více rodičů, co z této agentury odešly (z podobných důvodů) buď do Filie a nebo do Paváčku. Vřele to taky doporučuji. Chování těchto agentur je mnhem profesionálnější a kvalitnější.
 cancerka 
  • 

Olmoucké Káče 

(27.6.2008 10:51:23)
Vyzkoušeli jsme olomoucké Káče a musím říct, že jsme opravdu spokojeni, přijemné prostředí, příjemní lidé a neomezená možnost, aby přišli příbuzní se koukat, natáčet, fotit apod.
Mohu doporučit instruktorku Mirku, která si získá maminky i děti.
Absolvovali jsme již dva kurzy a už se těšíme na září až budeme pokračovat.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.