| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak pomoci dětem v rozvodové situaci

 Celkem 8 názorů.
 Petr (1 dcera) 
  • 

Jak řešit rozvod aniž citově postihne dítě? 

(4.8.1999 12:03:29)
S manželkou jsme zprvu byli domluveni vše řešit dohodou. Nyní ale obrátila a staví vše konfrotačně, při našich rozhovorech nechává 3-letou dceru. Jinak mi s ní zabraňuje se vídat, jedině pod jejím dozorem, kdy může vstupovat do našich her a rozhovorů. Třeba když se Alenka učí jména členů rodiny a zeptá se: "Jak se jmenuje táta?", manželka jí řekne: "To radši zapomeň." Nedělám si iluze, že v mé nepřítomnosti dceru neovlivňuje ještě horším způsobem. Přece neexistuje řešení, jak dítě uchránit traumatu, když samotná matka je odhodlaná mu je způsobit, aby se pomstila partnerovi.
 Tereza, 2 děti 
  • 

Re: Jak řešit rozvod aniž citově postihne dítě? 

(7.8.1999 23:30:49)
Musím pouze konstatovat, že je mi vás všech upřímně líto. Vaší hloupé manželky, malé dcerky, která nakonec nebude mít ráda ani mámu ani tátu a vás, nerozhodného mužského. Pokud je vaše bývalá paní opravdu tak hloupá, že tímto způsobem jedná s tak malým dítětem není jiná cesta k nápravě, než soudně. Pak budete se svou malou dcerkou o návštěvách sám, bez hloupých řečí své ženy. Až věk dítěte a bohužel i inteligence ukáže, co všechno se dá způsobit takovým chováním, jaké popisujete u své ženy. Dám Vám jen jednu radu, vyzkoušenou, ať vaše paní udělá nebo řekne cokoli, nikdy o ní nemluvte ošklivě. Sama jsem šťastně rozvedená již 5let a o otci svých dětí, který mě surově tloukl jsem nikdy ošklivě nemluvila. Když se mnou někdy lomcoval vztek nad tím, co dětem nakukal, byla jsem raději zticha. Děti samy časem pochopily situaci a dnes je z nás bezva rodina a tátu berou tak, jak si sám zasloužil.
 Alena, 2 deti 
  • 

Re: Re: Jak řešit rozvod aniž citově postihne dítě? 

(17.8.1999 13:23:02)
Nemůžu nic než vřele souhlasit s touto odpovědí. Také mám zkušenost, že i ty nejhorší vztahy se časem upraví, pokud oba partneři alespoň trochu chtějí. Nečekejte však, že to bude dříve než za dva-tři roky. Vím, že se vám teď zdá, že vaše paní ani trochu nechce, ale pořád je tu šance, že může svůj postoj změnit, když vy o ní zle mluvit nebudete. I když se ona sama nezmění, uděláte to nejmenší pro svou dcerku, když jí nebudete zasévat nedůvěru do dušičky i vy. Každopádně se nikdy nevzdávejte možnosti jakéhokoli kontaktu s ní. Já jsem sice takovouhle situaci nezažila, ale mám také za sebou rozvod, kdy jsem se po dva roky vyloženě bála svěřit syna do péče otce a měla jsem k němu velký odpor. Pokaždé, když chtěl, jsem mu to ale umožnila, a dnes je všechno v nejlepším pořádku a on sám je mnohem lepší táta než dřív.
 Iveta, 1 syn 
  • 

Re: Jak řešit rozvod aniž citově postihne dítě? 

(31.8.1999 11:11:39)
I ja jsem absolvovala rozvodove martirium, ale diky vstricnosti nas obou (mne i manzela) problehlo vse hladce. Vase byvala zena se mozna citi ukrivdena a utoci branemi nejpodlesimi. Nerozvadeli jste se kvuli jine zene? Nemuze mit pocit, ze jste ji nejak ublizil? Jedinym moznym resenim je urovnani vaseho vztahu a teprve pote muzete resit vztahy s ditetem.Asi bych to jako zena rikat nemela, ale neni podlejsiho tvora nez jakym dokaze byt ublizena a ukrivdena zena. Dejte ji najevo, ze i po rozvodu je ona tou pravou a jedinou matkou vaseho milovaneho ditete a presto, ze spolu nedokazete zit, ji mate rad a jste vdecny za ty roky spolecneho zivota. Z vlastni zkusenosti vim, ze to funguje!!!
Hodne stesti!
 Iva 
  • 

Re: Re: Jak řešit rozvod aniž citově postihne dítě? 

(11.3.2004 13:16:02)
Myslím si to samé. Podle mě je to problém většiny rozvodů, hlavně tam, kde matka se rozvádět původně nechtěla a špatně to zvládá, cítí se zrazená, opuštěná (ostatně do manželství vstupovali spolu a dítě se narodilo do úplné rodiny, a pravděpodobně si žena nepředstavovala, že najednou zůstane s dítětem sama. Je to změna pravidel v půli hry a přiznejme si, že obvykle na tom ta žena je po rozvodu dost špatně,po všech stránkách, zatímco muž má po rozvodu jednodušší postavení, a mnoho žen to tak chápe. On odejde a začne nový život (s ovou ženou), s privilegiem si přijít, když mu to tak bude vyhovovat, pohrát se svým dítetem, jí zbyde samota, celá tíha domácnosti, plno práce kolem dítěte, kterou nikdo neocení, účty za kde co s podstatně menším příjmem, žádný volný čas, atd. atd.) Takže i když se k tomu původně postavila rozumně, a souhlasila s rozvodem (nesouhlasit se vlastně nedá, jak chcete žít s někým, kdo nechce žít s vámi?), jediné co jí zůstalo je dítě (peníze si obvyle zas naopak nechávají muži) a ženy mají často pocit (podle mě oprávný), že přichází zkrátka. A pak je jen krůček k nenávisti a k ovlivňování dítěte. Moc bych se přimlouvala za to, aby muži, pokud už rodina nefunguje a rozvod je skutečně nutný, uznali své ženy jako matky dětí a roky spolu strávené jen tak neškrtli, aby uznali třeba to, že žena svou péčí o dítě dělá víc než oni tím, že dítě jednou za čas navštíví a pohrají si s ním, a aby se to projevilo třeba i ve výši alimentů a případné další pomoci. Současná tendence považovat u alimentů za dostačující částku zabezpečující jen naprosté minimum (a vše nad to se považuje za luxus, takže žena, která to chce dítěti dopřát to dává na svůj úkor ) by se měla změnit a jsem si jistá, že by i ubylo případů, kdy se rodiče dohadují a nedávají si děti.

K příspěvku že rozvod je pro dítě přínosem bych jen dodala, že už volba partnerky, se kterou měl váš manžel dítě, pokud nešlo o duševní nemoc, je zvláštní, a volba vždy může ovlivnit jestli se lidé rozvedou nebo ne a za jakých podmínek. Tento případ je trochu netypický, ale souhlasím, že tady se rozvodem a následným sňatkem skutečně dostala dítěti možnost zažít konečně normální rodinu.
 Jana  
  • 

A co když má dítě v péči otec? 

(11.3.2004 11:46:01)
Dobrý den jsem přesvědčená, že dítě rozvodem opravdu netrpí! Jsem přítelkyňe otce, který po rozvodu dostal dítě do péče a Míša je naprosto spokojený! Jeho matka se o něj prakticky nestaral a o citovém zázemí nemůže být vůbec řeč! Teď má malý Michal možnost jít k mámě kdykoli chce, ale téhle své možnosti takřka nevyužívá! Jeho matka mu nekoupí ani čokoládu a nepošle po babičce se kterou se pořád stýká! Michal se po rozvodu zlepšil ve škole a přestal se v noci počůrávat a to je mu dvanát!
Je opravdu neuvěřitelný přístum Matky k jejímu dítě! Nad tím mi opravdu zůstává rozum stát!Míša si mě nadepsal do žákovské jako matka a snaží se mi říkat mami, ale myslím že máme spíš kamarádský vztah, než že bych mu dělala náhradní matku! Je to fajn kluk a je škoda těch dvanácti let, které mu jeho matka zkazila!!!
Přišla jsem dokonce na jeho poruchy v učení a do té doby si nikdo ničeho nevšim!Takže si myslím, že Míšovi rozvod opravdu prospěl a jeho matka i otec a babička si to myslí také!
Jen mám strach jak zareaguje na sourozence až přijde a že se na něj chystáme!
 Marcela 
  • 

Re: A co když má dítě v péči otec? 

(20.8.2004 10:42:24)
S velikým potěšením jsem si přečetla Váš příspěvek, skoro jako bych ho psala sama... rozvod, zlepšený prospěch, vztah- nevlastní syn a já. Rozdíl je maličký- máme Dominika. Jeho cesta k nám byla složitá, protože dodnes- 5 let od podání žádosti o rozvod a o vypořádání poměrů a výše výživného u dětí ještě nebylo nijak rozhodnuto. Dominik k nám doslova utekl ze školy, protože matka na nás neustále nadávala, zakázala mu se s námi stýkat a jemu se už nelíbilo ty lži poslouchat! Navíc bez večeří, bez snídaní a svačin, s jedněma značkovýma riflema za 5 000,- za to, že řekl tátovi, že ho nemá rád... Jeho 15-ti letá sestra je stále s matkou, protože nemusí chodit brzo spát, ale klidně až ve 24h... Mám s Dominikem krásný vztah, také si mě chtěl napsat do ŽK, ale rozmluvila jsem mu to, já nechci být jako jeho matka, která mu tam psala, že otec neexistuje... Bohužel nám do dnešního dne jeho matka nedala pokoj, obtěžuje nás i Dominika, že ho porodila a podobně, jenže on k ní nechce, má strach, že ho k nám už nepustí a my mu to nemůžeme vymluvit. OPD nám řekli, že ho k mámě nesmíme nutit. Vy máte asi větší štěstí na relativně rozumnou maminku, ale ta naše vyhrožuje a dělá extempóre stále. Snad nám to někdy skončí. S tím miminkem si nelamte hlavu, můj přítel se celkem dost často ptá, jestli nejsem náhodou těhotná, když řeknu, že je mi špatně, nebo jen tak z legrace a krásně mě před Dominikem objímá, že by byly rádi, kdyby se skóre vyrovnalo na dvě ženy a dva muži, no a kdyby to náhodou nevyšlo, tak by byly tři (muži) na to nádobí... Doporučuji se o tom dost často bavit a brát to jako samozřejmou věc, u nás hrají perfektní roli Jirkovi rodiče, kteří by maličké viděli strašně rádi. Přeji pěkný začátek školního roku a hodně krásných zážitků s těmi, kteří jsou i stěmi, kteří teprve budou. "maceška" Marcela
 ivan chovanec 
  • 

zivot po rozvode 

(25.9.2005 17:56:05)
ahoj.-)jmenuji se ivan a 10.9 2005 mi bylo 15 let.kdyz jsem byl maly moje matka byla alkoolicka a tady zacali i vsetky moje problemy.bylo mi necelych 13 let a jej situace s alkoholem byla uz tak neunosna ze se rodice museli rozvest.v dobe rozvodoveho konani se muj otec seznamil s jeho novou pritelkyni a pristehoval ji k nam i s jej 4 detmi.ja mam jeste 1 segru a ty je ted 17.kdyz to moje mama zjistila zacala jeste vic pit a to uz se to nadalo vydrzet a jeste pred rozvodem sme se prestehovali do jinyho mesta.po necelych 2 rokoch vztah mujho otce a jeho pritelkyne rozpadnul a ona si nasla noveho pritele s kterym sme zili asi mesic.kdyz to zjiszil muj otec nasel si take novou pritejkyni a prestehovali sme se sem do prahy.pred tim sme zili na slovensku.v soucastnosti je jejich vztah v troskach a my se opet chystame stehovat.muj vztah s rodinou je na 0 urovni a porad se hadame.nejvetsi problem je moje nynejsi nevlastni matka ktera tatu strasne manypuluje a stve ho proti me.........jsem rad ze sem vam bnapsal svuj pribeh s rozvodem (ktery jeste neni cely)a ze mi brzy odepisete.tesim se ivan

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.