| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dřív, než se stačí narodit

 Celkem 20 názorů.
 Darina Jakubičková 
  • 

strach a nepokoj z budoucnosti 

(16.1.2006 12:24:17)
dobry den,chci vám napsat na tena inerupce,je mi 26 let právě jsem těhotná v 7 týdnu a trpím až paranoidnim strachem o sve nenarozne dítě stale čtu o chorobach a syndromech...,a mám také strach jake me dítě bude,mám s toho až panickou hruzu,ja jsem asmatik ale spiše se jedna op alergii sve vlastní rodiče jsem nikdy nepoznala vychovavala me maminka v pestounské péči,přítel má rodiče v celku zdrave bez žadnych vad a chorob ale i tak mam strach,nemohu se toho pocitu zbavit a stale se modlim o sve detako,dloho jsme čekaly nemohla jsem otehotnet,a neumím si představit že bych dala díte prič a postoupila na interupci
 Ivana 
  • 

Díky za právo rozhodovat 

(6.3.2006 15:18:19)
Dobrý den. Cítím potřebu se vyjádřit k tomu, zda má žena rozhodovat o tom, zda půjde na potrat nebo si nechá dítě. Jsem za tuto svobodu rozhodování moc ráda. Dnes jsem zjistila, že jsem těhotná. A jen kvůli a díky penězům si dítě ponechat nemůžu. Nemám vlastní bydlení, bydlíme s přítelem v pronájmu a jediné, co máme jsou úvěry. A jsem ráda, že mohu rozhodnout o tom, do jakých podmínek své dítě přivedu. Vim, že vše se naplánovat nedá, ale nechci si teď dítě nechat a po porodu být nešťastná proto, že pro něj nemám pleny a nemám se na koho obrátit pro pomoc. A že nejde o vraždu víme všichni, co máme trochu rozumu pohromadě. Jsem ve 2. týdnu a v tuto chvíli nemůže být o dítěti ani řeč. Jsou to "pouze" buňky vyvinuté méně než komár. Jsem ráda, že se mohu takto svobodně rozhodnout, ale na druhou stránku mě moc mrzí, že rodina je základ státu a já kvůli nízké mateřské nemůžu dítě mít. Opravdu absurdita. No, přeji všem hlavně ta plánovaná rodičovství a co nejméně takovýchto rozhodování.
 Petruše* 


Re: Díky za právo rozhodovat 

(6.3.2006 17:38:47)
jediné slovo- antikoncepce.

Když nechci, či nemůžu mít dítě, tak udělám vše proto, abych neotěhotněla- to je ta svoboda rozhodování o tom, kdy mít dítě. Ne potrat....

 tehotna 
  • 

Re: Re: Díky za právo rozhodovat 

(21.3.2006 17:18:48)
No..........ale kazdy delame v zivote chyby, ze. I na pilulku clovek muze zapomenout a problem je na svete. Take jsem mluvila takto, nez jsem se do teto situace dostala. Nechci ale udelat dalsi. A privest na svet clovicka do nevhodnych podminek je mozna chybou. Mozna ne, nevim.........
 Eva 
  • 

Re: Re: Re: Díky za právo rozhodovat 

(26.6.2007 12:37:52)
Živé tlukoucí srdíčko je "problém" ?
 Niky 
  • 

Re: Díky za právo rozhodovat 

(5.2.2008 19:51:55)
uplně souhlasím,být těhotná a vědět,že dítě nebude mít vše,co si zaslouží a bude trpět...to ženu prostě může donutit jít na potrat a to že člověk zapomene pilulku se prostě stane a zodpovědně se přitom chová.Na rovinu,po všem co mám za sebou že jsem se narodila jako nechtěné dítě bych to svému dítěti já neudělala-přivést ho na svět a dívat se jak se trápí,bez táty,bez věcí které mají jeho vrstevníci,bez podpory rodiny.
 Anežka 
  • 

Re: Re: Díky za právo rozhodovat 

(17.7.2007 18:55:47)
Víš, jediná antikoncepce, která je stoprocentní je sterilizace a nebo žádný sex. Zajímalo by mě, co řekneš dívce či ženě, která otěhotněla přes prášky, při použití kondomu atd.? Zajímalo Tě třeba, že některé ženy nemohou brát prášky ze zdravotních důvodů? (a některé také nechtějí, protože to je a bude jenom samá chemikálie, o které zatím bohužel nevíme, jestli není dlouhodobě zdraví škodlivá)
Víš, život není jenom černobílý a každý jsme jiný a každý nemáme pevné zázemí, tak nesuď ostatní, pokud neznáš okolnosti.
Jít na interupci je velké rozhodnutí a myslím, že většina žen o něm hodně přemýšlí a hodně je bolí, buď ráda, že nejsi v té situaci, ale nesuď ostatní.
 Eva H. 
  • 

Re: Díky za právo rozhodovat 

(26.6.2007 12:35:28)
Není to tak dávno, Ivi, co jsi sama byla tímhle komárem. To, co píšeš mě moc bolí a stydím se za to, že jsou schopny ženy zformulovat takové věty. Je taky smutné, že do toho "práva na rozhodování" nezahrnuješ ani otce ani to své maličké, kterého se to týká nejvíc. Kdybys někdy viděla (třeba na ultrazvuku) jak cíleně uhýbá před tím popravčím nástrojem a jak se mu zrychluje tep... Ohledně "materiálního zabezpečení" patříme mezi jedny z nejbohatších států této planety. Ani tímhle to teda neomluvíš. Ale v jedné věci souhlasím : není to vražda. Tu totiž člověk často spáchá v afektu, kdy ani nestíhá uvažovat. Potrat je spíš nájemná vražda. Zaplatíš někomu, aby zabil, koho nenávidíš...
 Zuzana 
  • 

Re: Díky za právo rozhodovat 

(26.6.2007 13:37:50)
Nemám právo měnit tvé rozhodnutí nebo tě k něčemu přesvědčovat, jen ti napíšu možná jiný úhel pohledu na ty finance. Žít v podnájmu se dá i s dítětem (mnohé rodiny tak žijí). Ostatně podnájem byste platili asi stejný, jestli tam žijete 2 nebo byste byli 3. Mateřská se odvíjí od platu, vyplácí se po dobu zhruba půl roku, pokud nedosahuje částky rodičovského příspěvku (dnes 7600), tak se zbytek do rodičáku vyplácí ze sociálky. Takže jsou to peníze, které má žena po celou dobu jisté. Podle mě to vůbec není málo. Plenky se dají prát a není to žádná zátěž. Pračku jistě máte, plenky se žehlí max. v šestinedělí, nemusí se kupovat žádné drahé prášky, stačí obyčejné mýdlové vločky (jsou ke kůži stejně nejšetrnější). Papírové plenky jsou výborné na cestování, na ten balík na 2-3 měsíce (vlastní zkušenost) se penízky najdou. Pokud žena kojí, má stravu po půl roku pro miminko vpodstatě zdarma. Příkrmy se pak dají vařit (celý hrnec, rozdělit do jednotl. porcí a zamrazit). Kočárek se dá koupit dobrý a starší z bazaru. Výbavička na miminko v sekáčku, divila by ses, jaký je výběr nádherných věcí za pár korun. Občas něco ochotně půjčí kamarádky nebo rodina, miminko toho moc nezničí. Porodné je dnes tuším zhruba 16-17 tis, to je slušná částka, za kterou se toho dá spousta koupit (já přemýšlím, jestli jsem vůbec tolik peněz za mimčo utratila, asi leda časem). Opravdu to máš všechno dobře spočítané nebo jsou finance jen výmluva, protože miminko stejně nechcete?
 Zuzana 
  • 

Re: Re: Díky za právo rozhodovat 

(26.6.2007 14:00:18)
Teď se dívám, že můj příspěvek se celkem mine účinkem, je napsaný o více než 3 měsíce později než ten, na který reaguji. Škoda, třeba pomůže někomu jinému.
 Pavla  
  • 

Proč ne?! 

(21.6.2006 23:14:42)
Nechápu lidi, kteří jsou proti potratům. Je to sice zdravotní riziko, ale ne každý dítě chce a ne každý má možnosti, aby se o něj mohl správně postarat. Je mi 21 a asi před půl rokem jsem nechtěně otěhotněla. Už když se mi poprve nedostavila menstruace a ještě než jsem si vůbec udělala těhotenský test, byla jsem rozhodnuta, pokud by byl pozitivní, podstoupit interupci. Jiná možnost nepřipadala v úvahu. I žena je člověk a má svá práva a ne každá chce sedět doma s věčně plačícím dítětem, nevyspaná a částečně izolovaná od společnosti. 6ena která chce být matkou už by měla být vyzrálá. Vzadt se v jedna dvaceti svého vlastního života, zábavy a volného času jen kvůli dítěti, je pro mě nepředstavitelné a ještě dlouho bude.
 Zuzana 
  • 

Re: Proč ne?! 

(26.6.2007 13:56:00)
Ano, máš pravdu, takto nevyzrálou bytost by mateřství sotva změnilo či aspoň kladně ovlivnilo. Promiň, ale toto cítím z tvého příspěvku. Myslím si, že možnost volby je dobrá pro ženy, které otěhotněly např. po znásilnění, při vadách plodu neslučitelných se životem a při podobných ojedinělých příhodách. I rozhodování v takové těžké životní situaci je dost složité. Ale řešení partnerské "nehody", navíc v 21 letech? Kdy chceš být vlastně dospělá? Jen aby to nevypadalo, že je mi 40 a jsem svatá, jsem o pár let starší než ty a byla jsem taky postavena před řešení jedinné "nehody". Jenže já si tehdy řekla, co by bylo lepší. Slyšet od doktorky: "Slečno, jste gravidní." nebo "Slečno, nikdy nemůžete mít děti." Zůstalo jen na mě s partnerem, jestli to vezmeme jako výzvu ke společnému soužití nebo budu s dítětem sama. Taky jsem si myslela, že se mi hroutí svět, ve kterém jsem žila do té doby, ale on se jen měnil a měnil se k lepšímu, kvalitnějšímu. Dnes už čekáme druhé, tentokrát plánované, nebylo vše jednoduché, ale ničeho nelituju. Přeju ti, abys taky nikdy nemusela litovat.
 Andrea 
  • 

Re: Proč ne?! 

(15.8.2007 15:41:12)
Jestli můžu přidala bych svůj příběh.....měla jsem sedmi měsíční mimi, když jsem zjistila, že jsem znovu těhotná...ne že bychom druhé dítě nechtěli, ale bylo to přeci jen moc brzy....malá byla dost nemocná, takže jsem od porodu nespala ani jedinou noc celou...do toho se starám o maminku na invalidním vozíku a manžel je věčně na cestách...prostě vidina druhého mimi byla pro mě stresující natolik, že jsem se rozhodla pro interupci....po dalších osmi měsících kdy už jsme cíleně pracovali na miminku jsem přišla do jiného stavu a dnes mi lékař řekl, že jsme po třech týdnech těhotenství potratila....je mi hrozně a mám strach, že jsem si interupcí zničila život a budu si to nadosmrti vyčítat
 Jana 
  • 

Re: Proč ne?! 

(26.9.2007 16:21:37)
Jen vám chci napsat,že mě mrzí některé názory.Já sama jsem byla před pár lety na interupci,byla jsem však v nezáviděníhodné situaci,přítel kterého jsem měla to dítě nechtěl a mě taky už pak ne,byla jsem moc mlada a rodiče mě tež nepomohli.Netušila jsem jak hrozně mě pak bude,nenáviděla jsem je i sebe.Ted vím že už bych to nikdy neudělala.Znám spoustu žen které nemohou mít děti a nikdy bych nechtěla prožívat to co oni.Nyní jsem v podobné situaci jako před pár lety a vím že to mimi chci,i když na to budu úplně sama.Tak si pořádně promyslete co je pro vas důležité.

 Tlapka 
  • 

Re: Proč ne?! a proč ano 

(9.7.2007 17:40:53)

Podle mého názoru je správné vlastní rozhodnutí, pokud jde o otěhotnění jako nehodu, taky nebudeme chodit ze zlomenou nohou jen proto, že se to stalo a žádáme pomoc. Nutit ženy k osudu který nechtějí je sadistické.
 maria 


Re: Proč ne?! a proč ano 

(19.1.2011 2:53:44)
"pokud jde o otěhotnění jako nehodu, taky nebudeme chodit ze zlomenou nohou jen proto, že se to stalo a žádáme pomoc" Je mi do breku, nepřeháním. Ano, asi je správné, že ženy, které mohou přirovnat dítě ke "zlomené noze", mají možnost volby.~a~
 mya 
  • 

Re: Proč ne?! 

(9.4.2008 19:04:29)
souhlasim nikdy nevis co se ti stane a co te k tomu donuti me bylo 20 kdyz jsem otehotnela, ale nez sem na to prisla pritel me opustil a ani mi to nerekl zjistila jsem to az za tyden potom co se mi ho podarilo kontaktovat jsem mu to zdelila a jeho veta znela :"kdovi s kym to mas" a polozil mi telefon v takovem psychickem stresu se opravdu neda nic jineho delat
 mya 
  • 

Re: Proč ne?! 

(9.4.2008 19:05:07)
souhlasim nikdy nevis co se ti stane a co te k tomu donuti me bylo 20 kdyz jsem otehotnela, ale nez sem na to prisla pritel me opustil a ani mi to nerekl zjistila jsem to az za tyden potom co se mi ho podarilo kontaktovat jsem mu to zdelila a jeho veta znela :"kdovi s kym to mas" a polozil mi telefon v takovem psychickem stresu se opravdu neda nic jineho delat a porodit dite a zit celej zivot s pocitem kdovi kde je jak mu je jestli ho nekdo adoptoval nebo skoncilo v decaku jsem opravdu nechtela
 eva 
  • 

lhostejnost, která zabíjí... a za peníze... 

(27.6.2007 16:44:30)
Jsem ráda, že takové články tady jsou. Je v nich naděje k lepším rozhodnutím, než to které spousta žen v iluzi "svobodné volby" dělá. Právě nedostatek pravdivých informací o podstatě a zákulisí interrucí, spolu s mlčením lékařů způsobuje mnoho bolesti a neštěstí. Když někde čtu nebo slyším obrat "informovaný souhlas pacienta", tak mi kolikrát vyhrknou slzy z očí...
 Kristýna 
  • 

Pro ty, které mají možnost.........nejít na interupci. 

(10.9.2008 16:27:14)
Maminko, ty mě nechceš? Necháš mě zemřít dřív, než se narodím? Vždyť ani nevíš-jestli jsem dcera nebo syn.

Maminko, ty mě nechceš? Bojíš se, že máš malý byt? Můžu se v koutku přikrčit.

Maminko, ty mě nechceš? Bojíš se, že si vezmu víc na lžičku? Vždyť by jsem jenom z drobků žil, podobný kočičce nebo psíčku, natrhal by jsem si z horských ostružin.

Maminko, ty mě nechceš? A co až proměníš se na stařenku, kdo se tě zeptá-maminko, co ti je? Kdo s tebou, možná chromou, půjde ven a komu zemřeš jednou v náručí?

Maminko, ty mě nechceš? Bojíš se, že Ti uberu z krásy? Já si tě celou přemaluji, jen jak trošku krásy vezmu si, můžeš se ve mně vidět každý den, vždyť v děťátku se vidí každá matka, nemusíš se do zrcadla dívat.

Maminko, ty mě nechceš? Že otce mít nebudu? Na co slzičky? Můžeš lhát, že na vojnu musel jít, že výstřel roztrhl vás jako hrdličky. Pověz, že jste se střetli a nenašli, když půjdeš do práce-dáš mě do jeslí.

Maminko, ty mě nechceš? Snad najdem proti rakovině lék, i proti stárnutí a začnem nový věk, pro vodu si půjdu pěšky-jak se chodí, domů se vrátím za tebou, pomazlit se, políbit.

Maminko, ty mě nechceš? Tak rád by jsem viděl dva nejkrásnější skvosty, sluníčko žluté, hvězdy třpytivé, rád by jsem viděl sýkorky a datle, když letí z hnízd, rád by jsem nebe, ale nejvíc tebe, maminko moje tebe.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.