| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku O nočníku zvaném Eliška

 Celkem 30 názorů.
 Lenka, 1 dítě (=manžel:-) 
  • 

Neúnavný nočník 

(25.4.2002 9:56:00)
Milá Kláro,
mám roční neteř, která má taky hrající nočník, jenom bez chapadel. Jeho hrací funkci považuju za perfektní v tom, že ji nemusíme neustále zvedat, abychom se přesvědčili, jestli už něco bylo, nebo ne a zároveň tak není nucena strávit na nočníku delší dobu, než je nezbytně nutné. Po umytí a okapání hrát přestane a tak ho ani nemusí zavírat na noc do komory:-) Pokud má váš nočník netěsnící kontakty a vyhrává pořád dokola, myslím, že by nebylo od věci jít ho reklamovat, tedy pokud je v reklamační lhůtě.
Hodně štěstí. Lenka
 kkl 
  • 

Re: Neúnavný nočník 

(28.9.2004 20:25:39)
hahahahahaha
 Irena 
  • 

sušička 

(29.9.2004 11:33:53)
Ahoj,
chtěla bych se poradit - jak správně sušit v sušičce. Protože diskusi věnovanou sušičkám nenavštěvuje moc lidí, tak píšu sem!
Mám novou sušičku Zanussi, kterou jsem si pořídila proto, že mám teď druhé baby - měsíční holčičku, a tak jsem chtěla ušetřit čas za žehlení - jak jsem si přečetla právě hlavně na Rodině, není třeba vysušené prádlo SKORO vůbec žehlit. No, mně se ještě nepodařilo vysušit tak, abych žehlit nemusela. I když si sušičky moc cením - ušetří místo v bytě, nemusím všude možně sušit, a taky můžu hned zase prádlo použít - ale chtěla bych vědět JAK sušit, ať nemusím (nebo co nejméně) žehlit. Četla jsem, že je třeba vždy prádlo vytáhnout ještě horké a poskládat. To nemůžu, protože ta moje sušička má program chlazení, který trvá na konci sušení 10 min. a v návodu je napsáno, že se tento program nesmí nikdy přerušit..
No, napište mi, prosím, jak sušíte bavlněné věci, jak džíny, lze sušit dohromady věci z různých materiálů?
Budu ráda za všechny rady - než strávím spoustu času sušením - pokus - omyl.
Díky!
I.
 Hanka 
  • 

Re: sušička 

(12.10.2004 22:15:34)
Taky jsem se se sušením trápila, návod k sušičce (Indesit) tvrdil, že vysuší 4,5 kg pradla (a opravdu vysuší, ale zmačká), ale došla jsem k tomu, pokud nechci žehlit, musím sušit tak max. 2 kg pradla, zbytek pověsit. Praktikuju to tak, že všechny miminkovský dupačky, mikinky atd nechám sušit a osušky, prostěradýlka vyndám a pověsím :( Nejdřív jsem byla zklamaná, že sušení nefunguje, jak jsem myslela, ale zvykla jsem si takto a je to lepší než všechny ty titerné věcičky pracně věšet a žehlit. Jen nevím co bude, až mi miminka víc povyrostou (jsou to dvojčata :)
 macikovec 


Re: sušička 

(8.2.2009 18:53:45)
Já mám sušičku dva a půl roku a jsem moc spokojená. Žehličku doma nemám!!! Ze začátku to byl boj. Nyní suším na 20 nebo 40 minut a potom dosušuji na sušáku. Když je to 20 min. tak den na to skládám, ale když suším 40 min. tak skládám ještě týž den. Ale pokud nemáš krátký program, tak to klidně vypni. Já to taky dělám. Vždyť je to jen spotřební zboží jako každý jiný.
 zuzana 


Re: sušička 

(27.1.2010 4:36:53)
Ahoj,
jednotlive kusy vypraneho pradla protrepni(tak aby nebyly zmuchlane, pomackane)a pak hod do susicky. U me to funguje. Nezehlim!:-) Ale pouzivam jinou susicku. Zkus to a mozna to pomuze.
Zuzana
 Helena 
  • 

Re: Re: Neúnavný nočník 

(29.9.2004 11:39:07)
Ty blbečku zamindrákovaný. O tebe se asi tvoje emancipovaná matka dost dobře nestarala, když můžeš takto reagovat. Aspoň to vypadá, že moc lásky jsi neměl (a rozumu si nepobral vůbec)
 Helena 
  • 

Re: Re: Re: Neúnavný nočník 

(29.9.2004 11:40:13)
To patří tomu "hrdému" anonymnímu pisateli kkl
 Petra, 8měsíční Zdenek 


Re: Neúnavný nočník 

(13.7.2005 20:41:14)
Ahoj holky, prosím potřebovala bych poradit, zkouším dávat malého na nočník, ale okamžitě se mi pokouší vstát i když sedím s ním a zkouším ho něčím zaujmout. můžete mi prosím napsat jak jste učili děti vy??? mám obyčejný nočník, myslíte, že bych to měla taky zkusit s tím hracím. mockrát děkuji za rady
 Lída+2 


Detektivka 

(13.7.2005 21:33:07)
Ahoj všem.
Mám problém kamarádka rozkoukala detektivku v pondělí o půlnoci a měla naléhavý případ a neviděla konec. Neví někdo náhodou jak to dopadlo??
Děj byl asi tento:
takoví tam byli hezký šamani z Jamajky a mrtvoly pod podlahou a v komíně, a když to začlo vypadat, že se konečně něco rozuzlí, ......

Děkuji všem pokud napíší.
 Ira+M(2/02)+K(1/04)+M(2/07) 


Re: Re: Neúnavný nočník 

(14.7.2005 7:48:13)
Pokud nechce 8měsíční chlapeček sedět na nočníku, tak bych si s tím vůbec nelámala hlavu. Zkrátka bych ještě počkala a zkusila to později.Mám 2 děti,první kluk začal chápat na co je nočník kolem 1 roku, úplně se naučil až ve 2, holce je 1,5 roku a nočník si začala nosit sama(ale jen na čůrání) tak v roce a čtvrt. To odkoukala od brášky. Kaká ale pořád do plínky, to jí nějak nevadí. já to moc neřeším, až to přijde, tak to přijde. Na kluka jsme zkoušeli hrací nočník, ale vždy jak začal hrát, tak se Míša lekl a přestal čůrat. Takže jsme hrací strojek vymontovali.
 ta nicka 


Re: Re: Neúnavný nočník 

(15.7.2005 13:48:28)
ja mám 1,5 starého Vojtiška.na nočníku taky nechtěl vůbec sedět,sotva se posadil,tak hned vstával.někdy to bylo i spláčem.má strašně rád knížky s obrázky,tak jsem mu při sezení na nočník ukazovala obrázky a povídala jsem si sním.od té doby si na nočník zvykl.sedí i bez knížky,stačí už i televize nebo nějaká hračka,ale musím být u něho.ted jsem mu koupila nový nočník,hrací.to pro to že si ještě o nočník neříká,tak myslím že třeba když zjistí že to hraje,tak bude chodit a rád.uvidíme.myslím ale že ty si hlavu moc nelámej,jak se všude píše to přijde samo
 Sylvie 


Re: Re: Neúnavný nočník 

(16.7.2005 17:51:28)
No, ani jedna z mých dvou holek v osmi měsících ještě neseděla, natož na nočníku :o) CHodit jo, to si chodily kolem nábytku nebo si před sebou něco tlačily, ale v sedě se kácely na všechny strany, u hraní buď stály nebo klečely :o) Na nočník začaly chodit v roce a třičtvrtě, samy od sebe. Starší je takový divoch, na nočníku chvíli neposeděla a i když na něj začala chodit, tak na něj usedla přesně na těch pět vteřin, než se vyčůrala... a už se zase hnala dál. Mladší je rozvážnější, ta si na nočník sedala asi od 9-10 měsíců (když začala sama sedět)... ale jenom sedala, nejspíš se jí líbilo, že to dělá i její starší sestra (úplně se v ní vidí). Ale čůrat do něj začala taky až někdy v roce a třičtvrtě. Nevím, jestli nemáš nějaký závažný důvod, proč nočník trénovat (třeba chceš dát dítě do jeslí), tak to nech ještě být, až děcko bude schopné pochopit, co se po něm na nočníku vlastně chce, tak ho zvládne i bez dlouhého vysedávání ;o)

S.
 PeggyB 


Zakletá Eliška 

(26.4.2002 10:25:40)
To je skvělá příhoda! Smála jsem se, až jsem se za břicho popadala (vzhledem k jeho objemnosti je spíš těžší se mu při pohybu vyhnout:-) Čekám, jestli nepřiběhnou sousedi zaměnivší si můj hurónský smích s voláním o pomoc, jestli něco nepotřebuju! Přeju hodně takových příhod a upřímně se těším na další:-)
 Monika, 2 kluci, 3 a půl, 7 měsíců 
  • 

Eliška 

(27.4.2002 21:23:48)
Hrací nočníky znám, jediné co pomůže, je čidlo prostě a jednoduše urvat. Jinak nočníček bude hrát a hrát a hrát.... My jsme takhle poslouchali Lambadu. Přeju pevné nervy
Monika
 Dáša + Tedýsek 1 rok 
  • 

Hrací nočník - že by? 

(5.8.2002 22:43:07)
Milá Kláro,
výborně jsem se bavila, těším se na tvé další příspěvky.
Můj roční syn sice ví, na co nočník je, občas mi to i oznámí, ale když ho na něj posadím, začne se třást jak osika a kňučet a chce ihned pryč. Nevím, jak na něj, abych v něm nevzbudila totální odpor, hrací nočníky mi přišly trochu jako zhovadilost, ale když to tak čtu ... kdoví, zda se nakonec neuchýlím k tomuto řešení.
Dáša
 Lida a 2holky 


Re: Hrací nočník - že by? 

(6.8.2002 16:55:24)
Daso,

moje holky hraci nocnik primo miluji. Jak si na nej sedli, tak okamzite pochopili, na co to je. Myslim, ze to funguje.
 Jana (Kuba, Zuzanka) 


Re: Hrací nočník - že by? 

(23.5.2004 21:41:03)
I nám se hrací nočník moc osvědčil - začali jsme na roce a mrňous je nadšenej, jak začne hrát tak pro jistotu hlásí lalala, jinak ani nočníku neřekne... Občas se vyčůrá jen trošku - mimo čidlo a melodie se neozve tak se to lalala hodí. Takže bod hracím nočníkům - prima nápad.
 Janka+3 kluci 


Re: Re: Hrací nočník - že by? 

(24.5.2004 7:19:37)
Krásný článeček, tak hrací nočníky se ještě vyrábějí !
Zavzpomínala jsem si, jak měl náš nejstarší syn v roce 1993
taky hrací nočník a díky němu byl kolem 18 měs. taky už bez plen (tenkrát látkových). A tuším, že taky kdysi v noci spustil, tak manžel naběhl se šroubovákem a vytáhl baterku !
A taky si vzpomínám, jak jsem v koupelně prala pleny a Mareček v pokojíčku konal - věděla jsem, že až dokoná, bude hudba. Mareček ale zkoušel, jestli nám třeba nehraje i koberec a posázel ho 6 bobánkama - a světe div se - koberec nehrál, zato mamka vrčela !

A dík za tip - ve čtvrtek jdem na vyškrabávání molusek s nejmladším Danielkem, tak letím do lékárny pro mast.
 Lamijka 


Dovolená u moře 

(23.5.2004 21:12:49)
Máme chlapečka 24 měsíců, který má atopický ekzém a chystáme se na dovolenou do Bulharská. Jakou máte milé maminky zkušenost s mořem a ekzémem? Náš malý brouček nám ještě zvrací při jízdě autem .Není to sice pokaždé, ale i přes užívání homeopatik se tato situace nekolikrát opakovala. Co poradíte. Dík moc
 ivaa 
  • 

Re: Dovolená u moře 

(18.6.2007 8:26:34)
taky měl můj synek atop.ekzém.kojila jsem a kojila a brzy mu to zmizelo.pobyt u moře ale každopádně situaci jenom zlepší.mořský vzduch je na všechny kožní problémy zázračný.manžel trpěl nejrůznějšíma problémama z kůží 12 let a pak se odstěhoval do řecka.po asi měsíci u moře měl navždy klid.
 vvvv 


Re: Dovolená u moře 

(21.5.2009 13:23:57)
AHOJ TAK DOVOLENÁ U MOŘE JE PRO DĚTI S ATOPICKÝM EGZÉMEM TO NEJLEPŠÍ JEN DOPORUČUJI HODNĚ MAZAT MĚ SE NEJÍCE OSVĚDČILA MĚSÍČKOVÁ INDULONA NEBO COKOLI S MĚSÍČKEM .MĚLA JSEM EGZEM OD MALA A TED UŽ JEN MALINKO A DCERA 13 MĚSÍCU TÝ SE UKÁZAL ASI 3 KRÁT KDYŽ JSEM JÍ NA ROCE PŘESTALA KOJIT A PO MASTIČCE BYL ZA SE PRYČ .KRÁSNOU DOVOLENOU~z~~z~
 Janka+3 kluci 


Re: hrací nočník 

(24.5.2004 7:15:10)
Krásný článeček, tak hrací nočníky se ještě vyrábějí !
Zavzpomínala jsem si, jak měl náš nejstarší syn v roce 1993
taky hrací nočník a díky němu byl kolem 18 měs. taky už bez plen (tenkrát látkových). A tuším, že taky kdysi v noci spustil, tak manžel naběhl se šroubovákem a vytáhl baterku !
A taky si vzpomínám, jak jsem v koupelně prala pleny a Mareček v pokojíčku konal - věděla jsem, že až dokoná, bude hudba. Mareček ale zkoušel, jestli nám třeba nehraje i koberec a posázel ho 6 bobánkama - a světe div se - koberec nehrál, zato mamka vrčela !
 Myss 


Re: Re: hrací nočník 

(1.9.2004 13:06:57)
Z hrajiciho nocniku jsem byla nadsena a maly pomerne brzy-kolem 10mes-pochopil princip.Byla jsem prekvapena,jak je to snadne,naucit dite na nocnik resp.ze se dite nauci tak rychle samo.Jenze pak jsme byli asi na 4dny v nemocnici a po navratu domu smitec.Na nocnik proste nechce.Posadim ho a on ihned vstava a odchazi.Snad uplne zapomnel?Jak je to jenom mozne,rikam si.Skoda,tak chci chvilku pockat,hlavne mu to neznechutit.Napadlo me taky,ze ho ten nocnik muze rezat do zadecku,mame ten nejjednodussi,mozna koupim nejakeho toho hrosika,jak tady pisete,bude to urcite mohutnejsi a hrany zaoblenejsi.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: hrací nočník 

(1.9.2004 13:33:16)
Tak k hrošíkům a spol mám jednu připomínku - máme totiž doma lachtana. Ze začátku, když jsem nechávala prcka nahatýho, chodil na něj v pohodě, lachtana se držel za hlavu a byl spokojenej, ale když už měl na sobě kalhoty, nebo punčocháče, zjistili jsme, že kdyby se chtěl na nočník posadit tak jak je zvyklej, musí si kalhoty úplně svlíknout, protože mu tam lachtaní hlava překáží (nevejde se mezi rozkrok dítěte a punčocháče u kotníků), takže jsme horko těžko přeučovali na posazování k lachtaní hlavě zády :-(
 Dadule,Natule 14 měs. 
  • 

Re: Re: Re: Re: hrací nočník 

(27.8.2006 22:35:58)
Taky máme doma hrací nočník.Nedávno jsem ho vytáhla,že jako začnu dceru učit.Tak lítala doma nahatá a já za ní každou chvilku chodila s otázkou:"Nebudeš čůrat,půjdeš na nočník?"(ví co se tam dělá.)Jenže to jsme měli doma všude kaluže,jen ne v nočníku.Když mne to přestalo bavit,tak jsem jí nechala být a překvapila mne,když na nočník začala chodit sama.Ať je kdekoliv v bytě,vždy si k němu doběhne.Já pak podle melodie poznám,že je čas jít vylít.A hodně jí pochválim.Akorát s bobikama je to složitý.Místo toho aby si tam taky sedla,tak běží vždy za mnou a volá"eee".Podle toho jak daleko jsme od nočníku,tak buď stihneme nebo ne.Takže naše chodzení na nočník trvá pět dní a doufám,že už nám to zůstane.
 ppeja 


hrací nočník 

(12.1.2007 15:16:58)
máme taky hrací nočník ale s medvídkem Pú a taky sem netušila, že kupuju hrací. Zatím, ale funguje dobře vypláchnem pořádně vytřepem a nehraje. Občas když hraje i po vytřepnutí zkrátka ho vysuším toaletním papírem jen kolem těch čidel a je pokoj.
 Martina 
  • 

Hrací nočník 

(10.2.2007 23:23:19)
Chci poděkovat pisatelce a Kryštofovi za tenhle článek. Fakt jsem se dlouho tak nepobavila. I když mému Martinkovi budou v květnu dva tak nočník je pro něj jen hračka. Chvilku jsem taky myslela na hrací nočník ale teď už vím že budu radši trpělivá
 Peťula 
  • 

Jó Éliška 

(16.2.2007 22:51:41)
Naše Kačenka dostala k 1. narozeninám taky hrající nočník a světe div se: s melodií Elišky. Nočník se jí moc líbil, ale když se pod ní rozezněla umělá a kvílivá melodie - nezapomenu na tu paniku a zděšení v jejím obličeji a samozřejmě hysterický pláč. Následovalo ještě nekolik marných pokusů a nočník od té doby odpočívá pod postelí a čeká na dalšího potomka.
 Peťula 
  • 

Jó Éliška 

(16.2.2007 22:56:23)
Naše Kačenka dostala k 1. narozeninám taky hrající nočník a světe div se: s melodií Elišky. Nočník se jí moc líbil, ale když se pod ní rozezněla umělá a kvílivá melodie - nezapomenu na tu paniku a zděšení v jejím obličeji a samozřejmě hysterický pláč. Následovalo ještě nekolik marných pokusů a nočník od té doby odpočívá pod postelí a čeká na dalšího potomka.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.