| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Odkud se dovídáme o sexualitě

 Celkem 1 názorů.
 Dalibor Musil 
  • 

Proč si myslim, že tento článek MELE Z CESTY 

(29.7.2001 17:35:00)
Nemohu si pomoci, ale už první odstavec mne tahá za uši.
Je to tím, že o sobě tvrdí že je to PRVNÍ domácí studie na dané téma. Znáte to: "První, lepší nejlepší - bílá bělejší", a tak stále dokola. Také je to tím, že její úvod začíná popisem sporu, že tedy: "odpůrci tvrdí" a že výzkumy potvrzují opak. Jako jednoznačný se zde prezentuje závěr, že prý sexuální výchova vede k oddálení prvního pohlavního styku a zvýšenému používání antikoncepce, což samo o sobě zní jako kontradikce. Už se ale neuvádí, jaké jsou to výzkumy, protože následující 3 body s uvedeným příliš nesouvisí.

Osobně jsem zastáncem sexuální výchovy, ale s uvedeným názorem nesouhlasím. Je velký rozdíl mezi sexuální výchovou, která propaguje produkty gumárenského průmyslu za účelem tzv. "bezpečného" sexu a mezi sexuální výchovou prevenční založené na abstinenci před manželstvím. A ono BEZPEČNÉ bylo další slovo, které mne zatahalo za uši. Každému, komu alespoň jednou za život selhal kondom, musí být nad slunce jasnější, že se jedná pouze o bezpečnější a nikoliv bezpečný sex.

Páni docenti si zřejmě neuvědomili, že odpůrci "jejich" sexuální výchovy mohou být zastánci jiné sexuální výchovy, kteří se mohou pochlubit stejnými a možná lepšími studiemi, jaká je uvedena zde. Přitom s body 1, 2 a 3 je možné naprosto souhlasit, ale potíž je v tom, že nikterak neprokazují zmíněné informace - tedy např. že sexuální výchova obecně musí vést k zvýšenému užití antikoncepce.

Tak tedy z hlediska faktů je to za 5. Pokud tedy mohu doporučit, je dobré v článku vynechat 1. odstavec, kde si páni sexuologové hřejí vlastní polívčičku a pak jde opravdu o plnohodnotnou studii s neutrální informační hodnotou.

Jak já to vidím, nejde ani tak o to přinést na tento server kvalitní studii, jako spíš o propagaci sebe sama a svého "správného" názoru na sexuální výchovu, podloženého výzkumem, který sice nesouvisí ale přesvědčí čtenáře o fundovanosti pisatele. Takže je to vlastně reklama ve stylu 4 z 5ti zubních lékařů doporučují "píísk". Už se ale neříká, že to doporučují proto, aby měli stálou klientelu a ne proto, abychom měli zdravé zuby. Se sexuální výchovou je to stejné, gumárenský průmysl platí dobře. A když dojde na lámání chleba, přiznejme si, že mnoho rodičů bude raději, když jejich náctileté děti nebudou kondom vůbec potřebovat.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.