| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Cizí jazyky v 1. až 4. třídě ZŠ

 Celkem 5 názorů.
 studující 
  • 

Děkuji! 

(20.5.2005 7:43:57)
Děkuji!
 Mj 
  • 

Re: Děkuji! 

(25.5.2005 22:23:27)
Já děkuji také. Jsem učitelka AJ na 2. stupni a vidím zřejmě důsledky Vámi jmenovaných nedostatků a nedokonalostí. Zatím se stále seznamuji s metodikou, protože (ač již ve středním věku) angličtinu učím poprvé. Nestačím se divit, že děti opravdu mají mizerné a neutříděné znalosti. Neumí vytvořit větu, netuší nic o slovosledu (hovořím např. o 6. třídách), výraz "pomocné sloveso" jim také asi nic neříká a stále problémová "3. osoba jendotného čísla" taky nic. Jestli něco umí, pak nadrnčet se slovíčka na patřičné datum, kdy bude test, dost dobře umí číst i nové texty, ale překlad už je horší, používání nových slov také a začlenění nových gramatických pravidel je katastrofa, protože nemají dobré základy.
Mohla bych se tady rozepisovat ještě dlouho. Pominula jsem nyní problém nejzávažnější - příšernou kázeň a také nechuť žáků se vůbec něčemu učit.

V tuto chvíli bych jenom chtěla říct, že Vám, paní Mileno, moc fandím a doufám, že budu mít příležiost se s Vámi nekdy setkat osobně (např.na některém semináři) a že někdy budu moci využívat Vaše učebnice. Máme ve škole pouze "osvědčené" učebnice Project, z nichž se mi učí dost špatně a žáci se, podle mne, nenaučí nic. Máme zde totiž dyslektické třídy a žáci z těchto tříd jsou bohužel na jazyky integrováni do tříd ostatních, ale práce s nimi je hrozná a vlastně zdržují ostatní. Z čeho plyne hluk a neklid a také nechuť ve třídě pracovat. Vaše učebnice používat nemohu, ale inspiruji se alespoň pracovními sešity. K pořádné práci by to ovšem chtělo systematicky pracovat s těmito učebnicemi a sešity od začátku.
Mějte se hezky.
 písařík 
  • 

Apple 

(10.11.2005 16:17:19)
Snad se můj mluvící slovník neplete, ale on říká aepll nebo epll, nikoliv ípl. Překvapilo mne to, ba vyděsilo, že to slovo již dvacet let vyslovuji nesprávně.
Inu i mistr tesař............
Jinak je článek perfektní.
 Líza 


Re: Apple 

(10.11.2005 16:28:30)
í není ĺ
;-)))
 vetvicka 


výuka aj 

(16.6.2014 18:08:25)
Děkuji za podnětný článek. Učím na 1. stupni čj a dříve jsem učila i aj. Jsem ráda, když se můžu dozvědět další podněty pro svoji práci.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.