| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Cizí jazyky v 1. až 4. třídě ZŠ

 Celkem 5 názorů.
 studující 
  • 

Děkuji! 

(20.5.2005 7:43:57)
Děkuji!
 Mj 
  • 

Re: Děkuji! 

(25.5.2005 22:23:27)
Já děkuji také. Jsem učitelka AJ na 2. stupni a vidím zřejmě důsledky Vámi jmenovaných nedostatků a nedokonalostí. Zatím se stále seznamuji s metodikou, protože (ač již ve středním věku) angličtinu učím poprvé. Nestačím se divit, že děti opravdu mají mizerné a neutříděné znalosti. Neumí vytvořit větu, netuší nic o slovosledu (hovořím např. o 6. třídách), výraz "pomocné sloveso" jim také asi nic neříká a stále problémová "3. osoba jendotného čísla" taky nic. Jestli něco umí, pak nadrnčet se slovíčka na patřičné datum, kdy bude test, dost dobře umí číst i nové texty, ale překlad už je horší, používání nových slov také a začlenění nových gramatických pravidel je katastrofa, protože nemají dobré základy.
Mohla bych se tady rozepisovat ještě dlouho. Pominula jsem nyní problém nejzávažnější - příšernou kázeň a také nechuť žáků se vůbec něčemu učit.

V tuto chvíli bych jenom chtěla říct, že Vám, paní Mileno, moc fandím a doufám, že budu mít příležiost se s Vámi nekdy setkat osobně (např.na některém semináři) a že někdy budu moci využívat Vaše učebnice. Máme ve škole pouze "osvědčené" učebnice Project, z nichž se mi učí dost špatně a žáci se, podle mne, nenaučí nic. Máme zde totiž dyslektické třídy a žáci z těchto tříd jsou bohužel na jazyky integrováni do tříd ostatních, ale práce s nimi je hrozná a vlastně zdržují ostatní. Z čeho plyne hluk a neklid a také nechuť ve třídě pracovat. Vaše učebnice používat nemohu, ale inspiruji se alespoň pracovními sešity. K pořádné práci by to ovšem chtělo systematicky pracovat s těmito učebnicemi a sešity od začátku.
Mějte se hezky.
 písařík 
  • 

Apple 

(10.11.2005 16:17:19)
Snad se můj mluvící slovník neplete, ale on říká aepll nebo epll, nikoliv ípl. Překvapilo mne to, ba vyděsilo, že to slovo již dvacet let vyslovuji nesprávně.
Inu i mistr tesař............
Jinak je článek perfektní.
 Líza 


Re: Apple 

(10.11.2005 16:28:30)
í není ĺ
;-)))
 vetvicka 


výuka aj 

(16.6.2014 18:08:25)
Děkuji za podnětný článek. Učím na 1. stupni čj a dříve jsem učila i aj. Jsem ráda, když se můžu dozvědět další podněty pro svoji práci.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.