| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Džungle před tabulí

 Celkem 7 názorů.
 Mirka, 1 dítě 
  • 

K článku 

(16.5.2001 7:43:31)
Jako učitelka i matka šikanou postiženého dítěte si musím klást jednu otázku - PROČ UČITELÉ? Konkrétně v případu mého syna byl syn označen ředitelem za původce potíží a ani psychologická poradna nepostupovala objektivně - případ "vyřešila" v ředitelně, aniž by se vůbec sešla s dětmi ve třídě! Nemyslím si, že by třídní paní učitelka i při nejlepší vůli mohla udělat něco jiného, než se rozejít s vedením, a tedy opustit místo, kvůli kterému studovala...Navíc ten, kdo právě nastoupí do praxe (je celkem jedno, jsestli po škole nebo po 20 letech mimo obor), si nutně nevěří, spoléhá na zkušenější a nevěřím tomu, že by byl schopen jít proti názoru odborníků - i třeba nekvalifikovanému. V takovém případě by měly nastoupit kontorlní orgány - jenže jaké? Dítěti se nic moc nestane - i když očividně porušuje zásady slušného chování - ze základní školy ho vyloučit nelze, zvláštní školy budeme pro jistotu rušit, rodiče se nepostihují. Nevím, jsetli by nepomohlo dát víc najevo, že učitel těžko vychová dítě, kterému rodiče řeknou:" No, když jsi jí vynadal, asi si za to mohla sama!" Jinak s článkem souhlasím - za těch 12 let, co učím, nás stojí více a více úsilí zachovat aspoň základní kázeň. Možná bude problém i v postavení školství - sama jsem zažila, když student (učím na střední škole) řekl kolegyni:" Jak se tata nasere, tak si tu školu koupí i s tebou!"
 Hanka 
  • 

Re: K článku 

(20.5.2001 15:37:44)
Na to nezbývá než odpovědět něco ve stylu "ale i kdyby zaplatil celé jmění, ty budeš pořád stejný trouba".
 Milča, tři synové od 11 do 18 
  • 

Práva a povinnosti souvisejí s kázní 

(18.10.2001 10:43:22)
Chování ve škole souvisí s kázní, ukázňováním a sebekontrolou na straně žáka i učitele. Učitel by měl mít autoritativní postavení.Jsem také učitelka, učila jsem 5 let na ZŠ a na chlapeckém učilisti. Nyní práci nemám, není o mne zájem, protože mám VŠ a praxi, ředitelé dávají přednost důchodcům a nekvalifikovaným z finančních důvodů. Z celé mé praxe mám jen jednu podobnou zkušenost, o ktré se píše v článku, který se mi velmi líbí a s nímž souhlasím. Stalo se to na učilišti v prvním ročníku, kde jsem suplovala a chlapci zničehonic povstali a začali hajlovat. Byla jsem tak překvapená, že jsem se zachovala zcela neprofesionálně a utekla jsem pro kolegu, aby mi pomohl. Pomohl. Naliskal jim. Je to velmi účinné. Mírné tělesné tresty bych v těchto výjimečných situacích souromně zavedla.
S právy dítěte mají být spojeny i jeho povinnosti, které jsou stanoveny školním řádem. Na něm se učí dodržovat zásady a to se jim bude hodit při dodržování zákonů a pravidel v budoucím životě a zamětnání. Pak přece za jejich nedodržování budou také trestáni. Tak ať to pochopí co nejdříve.
Mou dobrou zkušeností je být hlavně dobrým člověkem, umět naslouchat, vcítit se do jejich situace, k vulgaritě jsou třeba tlačeni svými vrstevníky nebo rodinou. Třeba a ni nevědí, že je to špatné! Nepřeháním. Stalo semi, že za mnou přišli dva kluci, že u jiného učitele chtěli podvádět při písemce a že se jim to nepovedlo a jsou z toho nešťastní. Debatovali jsme dvě hodiny až jsem přišla na to, že jim nikdy nikdo neřekl, že podvádět při písemce je špatné. Mysleli si, že je to normální a dokonce že se to od nich očekává (viz filmy pro děti a některé romány). Nakonec jsme se domluvili, že jim pomůžu danou látku se naučit. Se zářícíma očima mi pak po písemce přišli, sdělit, že ji napsali dobře a že největší radost mají z toho, že ji napsali poctivě. Byl to jeden z nejkrásnějších darů, které jsem od žáků dostala. Já jsem o poctivosti mluvila často a snažila jsem se být i vzorem dětem např. v přípravách, ve včasném příchodu na hodinu a využití času v hodině. Osobně mne velmi mrzí, že nemohu učit.
 Mirka 
  • 

Re: Práva a povinnosti souvisejí s kázní 

(18.10.2001 16:12:26)
Milčo,
jsem z Brna - a tady je velký nedostatek učitelů, zvlášť v některých oborech. Jestli jsi z okolí, napiš mi na mail, jestli ne, tak na Internetu na serverech školských úřadů jsou seznamy škol, které hledají učitele i s aprobací. Jinak nevím - škola není totiž nijak příznivě hodoncená, když na ní je více důchodců a sama jsem se s tím nesetkala...jen jeden můj kolega měl podobný problém, ale ten už nastupoval s tím, že "on chce za pořádnou práci pořádnou mzdu, hodnou chlapa" a dokonce napsal do novin, že jako začínající učitel nebude mít zaplacené prázdniny, což nebyla pravda. Velmi se pak divil, že se s ním škola ráda rozloučila.
 Vltavský 
  • 

produkt vlezlého východu 

(8.9.2005 10:07:32)
Vážení přátelé!
Jsem z kantorské rodiny, přestože roky raději neučím. Plně sdílím názor, že nejen kantor, nejen slušný žák či student, ale v Čechách každý slušný člověk má nejen ve škole dnes peklo. Tomu také odpovídá i bude odpovídat celková ekonomická situace země. Vráťme JIM to v naší pracovní aktivitě. Tzv. liberální či demokratické režimy "humanizující" co se dá, jsou produkty hnoje z Východu se Židy jako vlajkovou lodí, které zaneřaďují svým systémem společenského teroru celý svět už od 1.světové války a všude nastolují tzv. vlády lidu, čili kolektivní smečky. Takové režimy historicky vždy dojdou přes socialismus a komunismus ke koncentrákům, na jejichž následky také jako systém chcípnou. To, co se děje ve školách a co výborně popisujete, je jen odrazem tohoto stavu u nás i ve světě. Pro Židy a prominenty mají v JEJICH školách soudruzi podmínky zcela jiné. Vím to. Také vím, že jistě nějaký agilní český podělanec nebo BIStébák za jidášský groš můj příspěvek patrně zruší pro nevhodnost, ale zamyslete se. Tohle nechce Makarenka či lidumilné havlodemokraty či klausobolševiky. To chce vrátit do škol bejčák a ty drzé smrady řezat !! A pokud vraždí, či jinak bijí, pak tedy zavřít, počkat až mu bude 18 a bude plnoletý, a pak bez milosti popravit. Tak to v oblastech, kde v USA žijí prominentní Židé v zájmu Jejich bezpečnosti dělají ONI lidumilové co nás poučují o demokracii jen proto, aby z nás udělali jednou potichoučku delším „procesem“ kastu nevzdělaných otroků JIM sloužících. Braňme se tedy také násilím. Zákon nám nepomůže. Je JEJICH, tedy na jejich straně.
 Vltavský 
  • 

Odkaz na web k produktům východu 

(8.9.2005 10:20:15)
Ještě malý odkaz: přečtěte si některé články týkající se šikany dospělých i dětí, též gender. Doporučuji na chatu Občanského sdružení Práce a vztahy Diskusní forum a Starší návštěvní knihu - tu číst ale od posledních nejvyšších čísel zpětně, neboť ji už BIStébáci a česko-sametoví prospektoří úmyslně na malých číslech stran zaspammovali, tedy zasvinili nesmysly anglicky psanými. Odkaz: http://vztahy.org/minibb/index.php
zdravím ještě jednou. Vlt.
 arbor 
  • 

znáte stejnojmenný film 

(8.9.2005 12:07:31)
Teď jsem četl příspěvek p. Vltavského a dalších. Mluvíte mi někteří z duše. Kdysi se vyplácelo ve škole za grázloviny lískovkou a mělo to něco do sebe. Znáte stejnojmenný film "Džungle před tabulí" z r. 1956? Bolševik ho u nás kdysi zakázal a pak svým smradům podle něj, když ho viděl na předváděčkách pro vyvolené, dovolil ve škole jako lepší rase vše. Učiteli (nejen jemu) se dodnes proto ubližovat smí. Mimo kantořinu to není lepší. Puncují nás zápočtovými listy-dříve kádrovkou. Soudruzi si nás značí tak do kast, které se smí ničit a které nikoli. Je to novodobé sameťácké otroctví v režii bývalých komunistů a jejich přisluhovačů. Napsal jsem o tom proto nedávno ztížnost do Haagu. Ti největší grázlové jsou parchanti z bolševických rodinek. Bylo tomu tak už od 60.let a dnes s podporou Židů se ještě více rozvinuli. Proto se oficielně řezat nesmí. Jde o budoucí manažery, tedy českou "společností" chránšná zvířátka. A propos: s těmi povídačkami o autoritě učitele a převýchově grázla jděte tak akorát k brdlíčkům. U nás autoritu má učitel soudruhy označený předem jako správný, což i smradi šíří mezi ostatní děti podle doporučení tatínků, no a převychováte ty grázly u nás až tím, že jako "bystří a šikovní" aspirují jako první na funkce ředitelů. Nám ostatním se za naší "pitomou" poctivost neokomunisté jen šklebí a když za to dostanou po čumě, sám jsem to kdysi reakizoval, řvou pak o rasismu. To je ta realita, vážení. Jenže: jak čuně potěhem přetáhnete a nebojíte se, přecijenomse vás bude aspoň trochu bát. Jinak si udělá vždy jen co chce. Není Víra, není osvícenost v řízení, nemůže proto být ani kultura.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.