| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Etika

 Celkem 2 názorů.
 arbor 
  • 

to bylo dříve samozřejmostí 

(8.9.2005 12:31:28)
Zajímavé. Ale i zde, obdobně jako u diskuse k Džungli před tabulí, mi něco nesedí. Předmět se začal učit jako první na Hanspaulce, kde chodí do škol prominentní dětičky gaunerů non-plus-ultra, co v této rezidenční pražské čtvrti dnes bydlívají. Kdo jsou dnes ti rezidenti, tedy moderní česká komuno-komediantská šlechta, víme všichni, stejně tak jako fakt, že jejich tatíci teprve nedávno alespoň před lidmi umyli ruce od sametové krve a začli si hrát na ctnostné. Také se naučili po hrozném zápase jíst příborem a jejich "vysokoškoláci" uvázat si kravatu. Etiku učit zde znamená jen, že tito k pokrytectví vychovávaní rudí smradi se budou už od školy učit přetvařovat a lhát, aby jednou z nich mohli být ministři. Jim výchova etiky nepomůže a nám takováto jejich výchova opět uškodí. Prostší lidé na tento povl budou po jejich přetvářce jen hůře vidět a ONI budou spokojene a klidně ničit další lidské osudy a vyrábět z lidí duševně nemocné. Na Boží vnuknutí u pekelníků nevěřím. Promiňte. A jen tak naokraj: dříve byla etika samozřejmou součástí výuky každého předmětu, vedli k ní kromě komunistických "pedagogů" při svých hodinách téměř všichi kantoři aniž by museli. O první republice ani nemluvím. A nebylo na to třeba dělat předmět - to je svým způsobem systémové, hráčské, a jen to podporuje názor, co píši výše. Jen tak proti prominentním smradům diskriminujete ostatní děti, které nebudou narozdíl od těchto v budoucnu příživníky.

 Georg 
  • 

Re: to bylo dříve samozřejmostí 

(29.4.2007 19:54:30)
Vazeny pane,
Vase reakce me vylekala. Co Vas opravnuje probouzet nenavist k detem, ktere neznate a predem odsuzovat jejich budouci zivoty?? Doba, kdy byly lide otevrene a tvrde perzekuovani jen za to, v jake ctvrti bydli ci jakym rodicum se narodili je nastesti pryc. Vase nazory mi ovsem pripomnely, ze pred zlem v jeho snad nejprimitivnejsi podobe se clovek musi mit na pozoru i nadale.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.