| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Spaní - nespaní

 Celkem 19 názorů.
 Dáša (3 děti ) 
  • 

společná postel 

(18.12.2000 10:02:09)
Ahoj Káčo!
Mám téměř ročního syna a ten spí s námi v posteli ještě teď. Užijte si toho ještě dokud je malý. Mám ještě dvě větší děti a ty s námi taky spávaly. Děti jsme dávaly spát do jiné místnosti až ve třech letech a žádné problémy s tím nebyly. Víš, já si myslím, že je lepší pro dítě mámina a tátova náruč, než žalostný nářek.Jestli se bojíš, že by byl rozmazlený, tak myslím, že zbytečně. Čím bude větší, tím více se bude sám a sám osamostatňovat, až Ti to někdy nebude milé.
Máš první dítě a snažíš se dělat všechno správně, tak jak se má a teprve později přijdeš na to, že spousta věcí není důležitá a že každé dítě je jiné a potřebuje něco jiného. Hlavně ať je zdravý a veselý. Jestli je velký, tak už klidně může mít v noci hlad. Přeji Vám ať se máte hodně rádi,ať jste zdraví a ať vás v novém roce potkávají jen ty hezké věci.
 Lída 
  • 

Re: společná postel 

(18.12.2000 21:04:17)
Dášo, díky za to, co jsi napsala.
Lída
 Iva, Klárka 4,5m 
  • 

Re: společná postel 

(22.12.2000 12:37:19)
Já mám Klárku taky v posteli, v postýlce se jí od začátku nelíbilo a mě se zase nelíbilo pořád vstávat, když chtěla třeba jenom zastrčit dudlík.
 Katka Lukášková, Jiříček 5 měsíců 
  • 

Přebalování 

(18.12.2000 19:52:35)
Ahoj Káčo! Píše Ti Káča 2. Taky často cestujeme v obou směrech, buď z Havířova do Prahy nebo na chalupu na Slovensku. Mohu doporučit přebalování v Mack Donaldech. Jeden je 60 km od Brna, anebo v opačném směru. Je to u cesty a je to tam super. Dokonce tam pro případ mají i papírové plenky. Také tam je veškerý komfort pro děti. Pokaždé se tam stavujeme a Jiříčka preventivně přebaluju. Pokaždé mi taky dělala společnost asistentka, která nám i bez objednávky darovala balónek. Už jich máme doma pěknou sbírku. Proto vřele doporučuji. Hezké první svátky ve třech Vám všem a hlavně Adámkovi přeje Katka s Jiříčkem.
 Katka B., syn 6 měsíců 
  • 

Re: Ke článku: Spaní - nespaní 

(18.12.2000 19:53:27)
Ahoj Káčo,
myslím si,že děláš chybu když necháváš Adámka spát samotného.
My máme pro Martínka zařízený krásný dětský pokojík a já jsem se těšila až tam bude spinkat.Ale Martínkovi se tam zjevně nelíbilo, protože jsem k němu vztávala i 10x za noc :((( Po 3 dnech mě začaly opouštět síly.I manžel začínal být značně nervózní.Jednou v noci manžel vstal a přinesl Martíka k nám do postele.Ten, když zjistil, že je mezi námi a tudíž v bezpečí, okamžitě usnul.Od té doby spává s náma v posteli a v noci se budí jen 1-2x :))) I já a manžel jsme šťastní, že máme svého miláčka u sebe.
Zase někdy na počtenou KATKA
 Monika,Martin 6let,Nikola 5,5měsíce 
  • 

spaní-nespaní 

(18.12.2000 21:24:49)
ahoj Káčo, Zvé příspěvky sleduji již od počátku mého těhotenství.Moje holčička se narodila přesně 21 dní po vašem Adámkovi, takže vše pročítám a pouze souhlasně pokyvuji hlavou. Se spaním máme stejné problémy, akorát rozdíl je v tom, že já již bohužel nekojím. Když bylo Nikolce 8 týdnů musela jsem jít na operaci s ramenem a bohužel mlíka ubylo tak, že jsme museli začít přikrmovat,ale to je na jiné povídání. Musím přiznat,že i když si zavzpomínám na to,když byl syn miminko,jsou každý úplně jiný,ten spal bez problémů celou noc. U nás jsou problémy se spaním možná i způsobené tím,že se nám prořezávají zoubky,jeden už pěkně cinká o lžičku a druhý vyleze co nevidět.
Měj se moc fajn a užijte si krásné vánoce, které letos budete prvně slavit se svým Adámkem.
Monika
 Zuzka, 2 kluci (4 a 6) 
  • 

Spaní u rodičů 

(19.12.2000 13:31:34)
Děti asi opravdu hledají u rodičů bezpečí, a tak je lepší jim umožnit spánek v rodičovské posteli.
Prvního syna jsme přestěhovali z naší ložnice (kde byl ale ve své postýlce) do pokojíčku ve 2 letech. Od té doby se však každou noc probudil a kolem 1 hodiny v noci se přestěhoval k nám. Druhý syn spal klidně v malé postýlce u nás v ložnici až do nedávné doby. Po přestěhování do pokojíčku k bratrovi se okamžitě začal budit a kolem 2. hodiny ho mám ve své posteli. Většinou o tom ani nevím. Starší syn se stěhuje už jen výjimečně. Protože by se ale pod moji deku již nevešel, tak se stěhuje se svojí dekou.
A tak mám občas v posteli hned dva "nájemníky".
 Janka Linhartová, Katka, 6. měsíců 
  • 

nespaní 

(19.12.2000 21:19:17)
Naše Katka je o den mladší, než Adámek, a řešíme totéž. Snažím se to vydržet, vstávám, chovám, kojím, taky dávám čaj (funguje), to vše tak 6x za noc. Katka "zlobí" se spaním i ve dne - s tím rozdílem, že když se vzbudí při denním spaní, už neusne, takže je permanentně unavená, šmudlá si oči, a po koupání a kojení usíná poměrně snadno. Bohužel však asi na 1 - 1,5 hodiny. Metoda "nechat dítě vyplakat" se mi nelíbí, své dítě za "prevíta" (podle diskuze na téma "knížka o prevítovi" zde na rodině) nepovažuji, nemyslím si, že je vychytralé, že dělá naschvály atd. a když vidím, jak strašně rychle nám utekl první Kačenčin půlrok, myslím, že se ani nenaděju, a bude se mi po tom všem stýskat.
Přiznávám, že mám někdy v noci vztek, když jako mátoha stojím u postýlky (taky je Káťa častěji a častěji u nás v posteli), ale snad jednoho dne...
Mějte se, už zase brečí ze spaní...
S pozdravem

Janka
 Lenka,Vojtíšek 7 měsíců 
  • 

Re: nespaní 

(25.12.2000 22:40:50)
Také žiji nadějí,že to hrozné vstávání jednoho dne skončí tak,jako začalo. Nejhorší je srovnání. Vojtíšek do pěti měsíců spal skoro celou noc...Teď se budí i 10x a chce jenom mě, ani tatínka ani babičky nechce a pláče.
Zato ale vstává až po osmé či spíše v půl deváté ráno.
Dlouho jsem se trápila, že Vojtíka něco bolí, ale jak vidím je to úplně normální.
Bude líp! Lenka
 Adéla, Jenda 6,5 měsíce 
  • 

Re: Re: nespaní 

(19.4.2001 22:48:44)
Mám úplně stejné zkušenosti jako všichni ostatní.Jjenda sice usínal hodně pozdě, ale spal celou noc, minimálně osm hodin v kuse. Úderem pátého měsíce se budí několikrát za noc, chce podat dudlík, nebo napít se čaje. Někdy pomůže položit ho na druhý bok. Postýlku mám od začátku hned vedle postele, ale stejně mě vždycky hodně probere. Jako ostatní pevně doufám, že se prcek znovu vrátí ke svému pěknému spinkání. Všem držím palec.
Adéla
 Stana a 6-ti mesicni Karolinka 
  • 

Re: Re: Re: nespaní 

(11.3.2003 22:50:46)
Ahojky :-))
tak koukam, ze paty mesic je rozhodujici :-) Karolinka se taky zacala, dalo by se rict, uderem pateho mesice budit. Kdyz k ni vstane tatinek, tak se probere tak, ze behame tak hodinku dve, nez zase usne. Cajicky nezabiraji, jen prso... takze vstavam, kojim a doufam, ze to nekdy prestane. A navic, ted ma Karolinka chripku a pokud chci, aby k ranu usnula, stehuje se k nam do postele :-)
ahojky :-)
 Lída, syn 20m 
  • 

Spaní ve třech 

(3.1.2001 13:51:19)
ahoj Káčo,

psalas, že se vám osvědčilo přirazit malou postýlku k manželské posteli, ale nevzpomínáš si, které maminky na rodině to byl vlastně nápad. Dej si hledat trojletisko, a budeš ji mít.
Zasloužila by metál!
Lída
 Romana Jirásková - Veronika 7 měsíců 
  • 

nespaní - nemůžou to být zuby? 

(11.1.2001 18:03:44)
Ahoj Káčo, u nás to bylo cca pred 3mi týdny to samé (se spaním) a naše Verča k tomu ještě začala mít teploty. Pak jsme zjistili, že jí lezou zoubky.
Romana
 Petra Říhová, zatím bezdětná 
  • 

Otázka 

(17.1.2001 9:25:19)
Milá Káčo,
předem bych Ti chtěla poděkovat za Tvoje povídání o těhotenství, porodu a miminku - všechny je čtu jedním dechem, protože shodou okolností jsme se s mým přítelem poznali taky na internetu (dopisovali jsme si asi čtvrt roku a spolu jsme už třetím rokem) a plánujeme taky založit rodinu ( zatím se to nějak bohužel nevede) ale mrzí mě, že nelze otevřít každý článek . Čím to může být? Děkuju a posílám pozdrav Adámkovi. Petra
 Daria Dvořáková, 2 děti - 9let a 6 měsíců 
  • 

nespaní 

(23.1.2001 15:40:08)
Milá paní Katko,
s radostí jsem si přečetla váš příspěvek k nočním " radovánkám" Vašeho synka. Mám 6-ti měsíčního syna a noci stávené s ním na manželské posteli jsou stále častější, či spíše bych měla říci, že již není noci, kdy by alespoň pár hodin nespal po mém boku. Mám o 9 let starší dcerku a ta, ačkoli také nebyla zrovna noční spáč, usínala ve své postýlce. Synek takto usnul snad jen 10x. Vždy usíná u prsu. Dlouze jsem se nad tím zamýšlela a došla jsem k závěru, že to musí býti kojením, neboť dceru jsem přestala kojit asi ve třech měsících a poté již byla na umělé výživě, takže se v obýváku najedla z lahvičky /krmila s ohledem na má záda v křesle/, dala jsem ji do postýlky a ona usnula. Syna krmím vleže v ložnici na posteli a jemu je tak dobře, protože má to, co chce, vždy k dispozici a přitom cítí maminku u sebe.
Již se těším na další Vaše postřehy a přeji Vám a malému Adámkovi hodně zdraví, štěstí a radosti .
Daria
 Karel - dcera 2,5 roku 
  • 

Rodinná postel 

(28.11.2001 18:20:36)
Jsme zastánci společného spaní s dítětem a nijak extra nás to neobtěžuje. Dětskou postýlku se sundanou bočnicí jsme také přirazili k naší (nikde jsme to nevyčetli, prostě nás to napadlo). Svojí postýlku tedy má, ale kdykoliv si může v noci k nám přelézt. Záleží asi hodně na povaze konkrétního dítěte, ale pro naši Bubisu jsme nějak instinktivně vycítili, že to je tak lepší. Doporučuji vám, pokud máte něco jako instinkty, věřte jim víc než příručkám, které striktně uvádějí nějaká pravidla a hlavně se obrňtě proti radám příbuzných a přátel. Já věřím tomu, že když bude mít dítě z útlého dětství zafixován pocit bezpečí, že to bude pro něj lepší než ho od nejútlejšího dětství otužovat opuštěností.
 Karel Rais 


Rodinná postel 

(12.2.2002 8:12:34)
Názor prvního Karla podporuji. Je neuvěřitlené, co zaručených rad/nesmyslů chce každý sdělit. A nechceme-li pochopit, že to s námi myslí dobře, hned přidají varování, jak zle to skončí. Tak např. že když budeme vycházet vstříc potřebám dítěte bude rozmazlené a nezbavíme se ho. Je pravda, že náš Kryštof chce často chovat, když jsme jej na začátku nenechali ležet v postýlce, ale taky je pravda, že jej to spolehlivě utiší, když pláče. A taky jsem si všimnul, že tzv. rozmazlené děti, jsou právě děti odmítané, které možná byly zahrnovány věcmi, ale byly právě "otužovány" k dospělosti. Jejich "rozmazlenost" je právě zoufalá snaha získat lásku a péči, která jim podobnými radami byla odepřena. O tom, jak jsou instinkty ovlivněny zkušenostmi rodičů by mohl být delší článek - zjednodušeně se á říct, že děláme se svými rodiči, to co dělali naši rodiče s námi, co si myslíme, že je správné - a odpíráme jim to, co bylo odpíráno nám, "...přece by ten malý rozmazlený smrad nechtěl, to co my jsme nedostali, tak to tedy ne...".
 Karel Rais 


P.S. 

(12.2.2002 8:15:09)

Trochu jsem se přepsal, jak jsem rozčílený -> oprava: ...děláme se svými dětmi, to co dělali rodiče s námi...
 blondatko 


spaní u maminky 

(3.1.2006 17:02:05)
Ahoj je nám zítra půl roku a od začátku malej spinká semnou a štastnej a spokojenej napije se odemne kdy potřebuje a spinká dál a je to i praktické ,když kojím .

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.