| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Hráli jste letos s dětmi kuličky?

 Celkem 3 názorů.
 O.Janský (dvě malé dcery) 
  • 

Kuličky (doplnění) 

(23.4.1999 14:35:15)
Kromě Vámi uváděných způsobu cvrnkání existuje ještě jeden, určený především pro větší vzdálenosti:
Hráč se postaví rozkročmo zády ke směru kam chce dopravit kuličku.
Předkloní se a cvrnká prostředníkem opřeným o palec (jako při lusknutí prsty). Kulička se tak dá i trochu podebrat. Sám jsem jako kluk jednou dopravil kuličku tímto způsobem do důlku na vzdálenost přibližně šesti metrů.
O.Janský, Hradec Králové
 Petr Šejba 
  • 

Turnaje v kuličkách 

(23.11.2000 16:08:12)
Informace pro ty, kteří již odrostli dětským střevícům a po hře v kuličky se jim stýská:

Pokud si chcete zahrát nějaký ten turnaj v kuličkách, navštivte stránku Českého kuličkového svazu na http://kulicky.zde.cz, naleznete zde termíny jak místních tak republikových turnajů, jejich pravidla a výsledky a spoustu dalšího. Zatím to hraje jen hrstka lidí z několika měst ČR, takže můžete být mezi prvními.

Hraje se podle trochu jiných (dle našeho názoru regulernejších) pravidel, než jsem nalezl na této stránce. Z nich zde uvádím to nejpodstatnější. Hráči mají barevně odlišeny své kuličky. Nejprve je hází ze 7,5 m vzdálené čáry hodu k důlku, kdo má více kuliček v důlku (nebo nejbližší kuličku), začíná cvrnkat. Každý hraje pouze se svými kuličkami a vítězem hry se stává ten, kdo ty své dostane první do důlku (zpravidla se hraje na 2 a více vítězných her). Ve hře se střídá po jednom cvrnknutí, i když trefíte kuličku do důlku. To dává aktérům klání šanci otočit i špatně rozehraný zápas. O své kuličky pochopitelně nepřijdete, takže při investici 20 korun máte sportovní náčiní na celý život. Turnaje se hrají vyřazovacím způsobem na 2 porážky (tj. nastupují proti sobě vždy 2 hráči, vítěz postoupí dále, poražený hraje s těmi, kteří již také jednou prohráli a dokud neprohraje podruhé, má šanci zvítězit v celém turnaji).

Co dodat závěrem? Přestože ve sportovním pojetí se prosazují spíše dospělí (ovšem jsou výjimky - mohu potvrdit z vlastní "neblahé" zkušenosti), často se na turnaji sejdou celé rodiny, které tak tráví příjemné odpoledne. Takže Vám přeji pěknou zábavu a přesný cvrnk!


Petr Šejba
prezident Českého kuličkového svazu
 Katka 
  • 

perfektni 

(9.10.2004 21:45:31)
Diky za podrobny popis pravidel. Nedavno jsme se nemohli shodnout, jak se kulicky hraji. Mozna je letos jeste s prateli stihneme.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.