| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Image Babička

 Celkem 22 názorů.
 Mirka, Jakub *28.7.02 


...pořád lepší, než naopak... 

(7.10.2002 17:20:13)
Já mám, bohužel, úplně opačnou zkušenost. Ačkoli je mojí mamince přes šedesát a na vnoučka se moc těšila, pořád jí ta role nějak "nejde". Občas jí to například ujede a místo "babička" řekne mému dvouměsíčnímu synovi "teta tě pochová". Na návštěvě u rodičů také zažívám pocit, že jsem neposlušná holčička, která místo toho, aby pomohla mamince s nádobím, chce si hrát s panenkou - to když dám před domácími pracemi přednost kojení nebo přebalování. Knížku pohádek moje mamka nekoupila pro "svého" vnoučka, ale pro "mého" syna...Věřte nebo ne, občas to docela nechápu a taky si říkám, jaká asi já jednou budu babička...
 bez babičky 
  • 

Re: ...pořád lepší, než naopak... 

(10.4.2005 14:20:05)
Taky si myslím, že máš štěstí, že babička se na vnouče těší a užívá si to. Že se v babičku proměnila.
Moje matka zatím asi ještě nestihla zaregistrovat, že už je dvojnásobnou babičkou, za vnoučaty ji nenapdadne se přijít podívat, jak je měsíc dlouhý, domů si je brát nechce, má přece moc práce, když jsem tam tuhle syna na hodinu nechala, abych zavezla dceru vyspat domů (při oslavě babiččiných narozenin, na které nás všechny pozvali a ví, že po obědě má spát - postýlku jsme tam sice dovezli, ale nějak se nepočítalo s tím, že by tam malá spala, postýlka byla zastlaná až po vrch), tak jsem ještě ani neodešla za barák a už jsem slyšela, jak na syna ječí, aby jí nešlapal po sněženkách - rostou volně v trávníku, kde měl asi tak chodit. Na návštěvu tam ani děti už neberu, když se stavuju v týdnu, protože stejně matka jen vypráví, co jí zase vyvedli v práci, co ji kde píchá, jak ji vytočil táta a podobně a dětí si nevšimne, jen na ně skáče jejich nevychovaný pes a malá se ho bojí a brečí. A ještě mi vypráví, co kdo v práci a co jejich vnoučata :o(
K nám babička zpravidla jezdí, když něco potřebuje, jako třeba půjčit peníze a podobně. Ještě nikdy sama neřekla, že příjde děti třeba vzít na procházku, nedejbože na výlet.
Spaly tam jednou a malá pak měsíc chtěla dudlík i přes den, což už víc než půl roku nechtěla. Od psa měla prokousnutý hrneček, nechala jí ho válet po zemi a jestli z něho malá i pila, radši nechci ani vědět, ještě že tak moc v tu dobu pít nechtěla.
Když byly synovi necelé tři roky a já čekala malou, tak mi řekla, že bych ho měla dát do školky, že na mně bude strašně závislej, když je jen se mnou. Aby řekla, že si ho třeba na víkend vezme, aby teda byl i s někým jiným, to ji nenapadlo :o(
No a takhle bych mohla pokračovat, ani se mi už nechce, protože mi to je hrozně líto, zvášť, když si vzpomenu, jaká byla moje babička, její maminka. Trávila jsem s ní všechny prázdniny, jezdila tam na víkendy. Nevím, proč si moje matka nedokáže vzpomenout, jak jí to pomohlo, jak třeba byla ona sama ráda, že jsem s babičkou a že máme hezký vztah. Ale asi neví, co to je nehnout se od dítěte na krok, nemít ani chvíli čas jen sama pro sebe. Mě, když jsem byla malá, vozila sousedčina dcera, bráchu jsem pak zase měla skoro až do dospělosti na starosti já, když se šlo ven, je o osm a půl roku mladší. To jsem už koukala po klukách a musela jsem ho brát s sebou.
Jen se bojím, co bude, až třeba jednou bude neschopná se o sebe postarat, jestli bude očekávat, že tady budu čekat, povinná se starat??? Bavila jsem se o tom jendou s kamarádkou, její máti je ještě lepší než moje (když jí bylo 13, dala ji k babičce a odstěhovala se za přítelem), tak říkala, že takovíhle rodiče si koledují o to, aby je děti šouply do domovů důchodců a taky se na ně vykašlaly.
No nic, nechci to tady zamořovat svým pesimistickým příspěvkem, ale chtěla jsem jen pisatelce říct, že si má vážit toho, že má babičku babičku, která se vnoučatům věnuje, co já bych za to dala, kdyby se už tak i moje matka začala chovat. Jen se ´bojím, že se tak už nestane. Dřív jsem si říkala, že budu teda naštvaná, když se bude o bráchovy budoucí děti starat a o moje že se nestará, ale mám strach, že to spíš je čím dál horší a že se nebude starat ani o jeho.
 Zdislava a kluci 


Re: Re: ...pořád lepší, než naopak... 

(11.4.2005 10:14:06)
jenom pro uklidneni, nejsi sama kdo ma takovou mamu, jenom si jeste pridej neustale opakovani,ze nema penize (ma vetsi mesicni prijem nez moje sestra se 7-mi letou holcickou) ze uvarila (vari jenom o vikendu) ze bych ji mohla taky vyzehlit (byla jsem tyden po slepaku) ze ma moc prace (prijede domu v prumeru ve ctyri a nadobi meje jednou za tyden a to se vzdy tvari ze ho mam umyt ja nebo sestra) je velka zahradnice (nakoupi sazenice za tisice a pak je ani nezaseje,takze uschnou na verande) kdyz ji neter rekla "babrdle" tak se po ni ohnala a dostala na zadek (sama ji pri odchodu rekla Vandaku, a tak jsem Vanessce vysvetlila ze ne kazdy dospely se chova jako dospely a ze babicka se chova hur nez dite,no co jsem ji mela rict,kdyz ji to mrzelo a brecela) ze nemuze pohlidat neter prez noc pri jarnich prazdninach,jak jsme byli domluveny,ale ze musi zustat u me protoze jen strasne nemocna-chripka (a pritom kdyz prisla tak si brala do naruce 5-ti mesicniho vojtiska) no a spoustu dalsich veci :-D chce to jenom pevne nervy,nepripoustet si ji k telu, odmitat nesmyslne pozadavky ("tak kdo umeje nadobi?" (po kafi,kdy my jsme zaspinily 3 hrnky a nadobiho tam bylo za 10 dni) "ja teda ne, ja mam svoji domacnost a prace nad hlavu" :-) nakonec jsem to i trochu naucila segru... ale jak pises moje mama se o svoji mamu oni o nas taky nestarala tak nevidim duvod proc bych ji mela byt vdecna,ale to neznamena,ze tam obcas neuklidim, ale to jenom kdyz mam naladu a neni to natlak :-)
zdi
 bez babičky 
  • 

Re: Re: Re: ...pořád lepší, než naopak... 

(12.4.2005 15:51:08)
Zdislavo, obdivuju tě s tvým přístupem, to bych asi nedokázala, nedivím se tvojí sestře, že to taky moc neumí. Ona s vaší matkou bydlí? To bych nevydržela!!! Ještě ji mít doma, to by bylo nad moje síly :o(

A Bárko, tchýně se taky vybarvila, co? To je nejhorší, když se někdo v někom tak zklame :o( Hlavně že manžel pomůže a není po ní :o)))

Já zažila jen jednu babičku, maminku té mojí. Druhou babičku si nepamatuju, naši se rozvedli a už jsem tam pak nikdy nebyla. Ale když jsem byla malá, tak jsem u nic přes týden byla, když máma byla v práci, jezdila za mnou na víkendy. Když se máma podruhé vdala, tak nevlastní babička aspoň na mě moc hodná nebyla, ale ona byla prostě divná tak vůbec. Doma na nic moc nesáhla, byla manželkou vojáka z povolání, takže nepracovala, nikdy, všexchno dělal děda. Pamatuju se jen na takový ten zatuchlý pach jejich domácnosti, nikdy jsem tam nechtěla jíst, ta špína a mastnota mi nabíraly už když jsem byla malá. Nikdy mi nic nedala, i když jsem tam třeba byla s bráchou, kterému dala nějaké sladkosti. Asi jsem už na to podle ní byla velká :o))) Ale ona i tak byla dost lakomá, dědův důchod sbalila a uložila do skříňky, od které měla klíče jen ona :oP A jemu přidělovala a nadávala mu, že moc kouří :o))
Za to moje moje babička, to byl úúplně jiný člověk. Byla hrozně moc hodná, všechno mi dokázala vynahradit, když jsem si s mámou nerozuměla, tak s ní vždycky jo, i v pubertě i potom, když se našim nelíbil můj vyvolený. Vždycky se s ní dalo o všem povídat :o)))) Strašně jsem to obrečela, když vloni odešla. A ani radši nebudu psát, jak to bylo s hrobem, kdy ho konečně máma nechala udělat. A to, že se to platilo z peněz, co po babičce zbyly, to už mě ani nerozhodilo. Ach jo, JÁ CHCI JINOU BABIČKU PRO SVOJE DĚTI!!!!! Kdyby nějak strašně zlobily nebo byly jinak příšerný, tak neřeknu, ale jsou to krásný a docela hodný děti, je mi to strááááášně líto, jak to u nás vypadá. Tchýně zase bydlí daleko, jsem za to snad i ráda, co říká švagrová, tak se taky nepřetrhla, když byly děti miminka, ale hlídá, napeče jim oblíbené sladkosti, vždycky pro ně něco má. teda i pro naše, když tam jedeme :o) Nic proti ní nemám, ale je to tchýně a nechá si vykat, tak si taky držím odstup :oP
Nezlobte se, že si tady vylévám srdce, ale dusí mě to a potřebovala jsem se s tím někomu svěřit, jak mě to trápí, díky vám :o)
 Bárka, Agneszka 04/04 
  • 

Re: Re: ...pořád lepší, než naopak... 

(11.4.2005 15:52:19)
Já mám takovou tchýni. Než se narodila malá, visela jsem na ní téměř jako na své mamince.
Logicky jsem předpokládala, že když jí je necelých 50 a nepracuje, přijede tak 2x do týdne (aspoň v 6-ti nedělí). Přijela 2x za rok. Malou vzala pokaždé na 20 minu ven a vrátila se s tím, že strašně řve a že už jsem za tu dobu určitě vyspaná, takže ona jede domů.
Takže to vypadalo tak, že když jsem dostala zánět prsu s 40° horečkama, tak se o mě (spíše o malou) od 12 do 6 starala moje mamka (která od 6 do půlnoci pracovala - naštěstí je jedno, kdy si práci udělá), pak do rána muž.
Tchýně seděla doma. Až od té doby je to pro mě tchýně. Babička mi opravdu neleze přes pusu.
 dasza 


at zije cestina 

(26.1.2003 3:09:20)
Ten clanek je super napsany-moc se mi libi.
 Markéta 
  • 

sisi 

(30.3.2004 12:20:20)
Zlatá naše čeština!!!!!
 Markéta 
  • 

Zlatá naše čeština 

(30.3.2004 12:28:31)
Jsem ráda,že moje babička mluví normálně!!!!!
 MARTIN a PAVEL 
  • 

Image babička 

(28.4.2004 12:05:36)
Zlatá naše čeština
 Věra a syn 2,5 
  • 

Moje mamča je babička jak má být 

(11.4.2005 22:26:29)
Moje mamka se na vnoučata strašně těšila, mám dva starší bratry a ti se pořád k ničemu neměli :-), tak jsem našim pořídila vnouče jako první. Mimochodem synovi je 2,5. Když se narodil bylo našim 52.
Těsně předtím než jsem porodila tak otěhotněla jedna švagrová, takže mají o sedm měsíců mladšího chlapečka a druhý švagrový se narodil chlapeček teď v září, ta má mimochodem ještě 13-ti letýho kluka z prvního manželství. Takže naši teď mají vnuky rovnou čtyři.
A musím říct, že jsou fakt super. Kdykoli potřebujeme tak pohlídaj, což je ohromná výhoda. S dětma si hrajou a mají je rádi. Když některýho s vnuků pár dní nevidí, jsou z toho celý nešťastný a hned volaj kdy přijdem apod. Prostě jsem šťastná za to jaký naši jsou trpělivý, obětavý a milující.
Doufám, že budu jednou taky takovou babčou :-).
 bez babičky 
  • 

Re: Moje mamča je babička jak má být 

(12.4.2005 15:53:16)
To ti můžu, Věro, jen blahopřát!!!!!! Hodně štěstí a pořiď jim brzy ještě další vnoučátko :o)
 Helena, dva kluci 
  • 

babicky nase milovane/ a dedeckove / 

(24.6.2005 13:05:14)
Buh nemuze byt vsude.Proto stvoril babicky.
Timto zdravim vsechny sve babicky. Jak ty moje "opravdove " po mych rodicich, tak ty soucasne.Jen jedina je nazivu. Moje uzasna maminka. Ale porad si povidam i s temi, co se ted divaji z oblacku a drzi mi palce, abych to vsechno zvladla.Diky, babicky. Myslim na Vas casto.A usmivam se pritom.Helena
 marťanka,dva andílci 
  • 

Re: kdo je babička? 

(24.5.2006 21:14:44)
Určitě máš pravdu, mým dětstvím a pubertou mě provázela úžasná babička, opravdová dáma z první republiky.To množství lásky, síly a životního moudra co mi dala.Po narození mích dětí jsem jaksi mylně předpokládala, že mé děti mají automaticky právo prožít totéž.Výsledkem bylo hodně bolestivé poznání,moje maminka na děti "jednoduše nemá čas" a tchyně mi rovnou řekla "že ji se svými dětmi nemohu obtěžovat, od toho jsem snad na mateřské né?" Trápila jsem se hodně a dlouho a až mé děti mi ukázali jak moc zbytečně.Dnes máme paní(říkejme jí Emilka)ta pomůže s domácností, hlídáním, ale především má pochopení a dobrou radu pro mě a vždycky cukroví nebo dárek pro děti. Dalo mi moc práce abych mladšímu vysvětlila že jí nemá říkat babičko, ale paní Emilko a trochu jsem si poplakala, když se jí starší(ve 2,5) zeptal "jestli ho má ráda jako vlastního" (o své vnuky nemá nouzi a často o nich klukům povídá).
Přesto že paní Emilce stále platím 50 Kč na hodinu, ona nám dává víc.
Jen lituji toho času kdy jsem se mohla utrápit protože jsem vyžadovala na tchyni a mamince babičkovství.
 anezka44 
  • 

Jste všichni otravní s těma harantama,ty baby po porodu jako by byly bez mozku 

(10.9.2006 17:54:51)
Co pozoruji v poslední době, je to, že všude ty slepice s těma harantama vlezou, hlavně s kočárkem, a pravidlem je, že hlavně na malé prodejny, kde se nedá vůbec vyhnout, ale člověk místo abyse soustředil na nákup, tak se musí vyhýbat debilním babám s harantama. Tak nevím, jestli s tím děckem "vysmolily"i svůj mozek......
 vranimůra 


Re: Jste všichni otravní s těma harantama,ty baby po porodu jako by byly bez mozku 

(10.9.2006 20:40:25)
Milá Anežko,
možná máme po porodech vypatlané mozky, ale stejně nám tam něco zbylo. Narozdíl od vás...
 Damila 


Re: Jste všichni otravní s těma harantama,ty baby po porodu jako by byly bez mozku 

(10.9.2006 21:52:07)
Anežko, tak hezké, něžné jméno, a tak hrubý projev. Což v Tobě nezůstalo kousek citu?
Jsi máma? Jaká asi...? :-( nechci domyslet
 Vendula 
  • 

Re: Jste všichni otravní s těma harantama,ty baby po porodu jako by byly bez mozku 

(24.10.2006 12:39:21)
Tve jednoduchosti je mi uprimne lito, a pevne doufam, ze deti nemas a ani si je nikdy nebudes porizovat.
Jen zavidis, jdi do sebe. Jsi zla, mela bys s tim neco delat.
 ,m -.njbn bk mmknm  
  • 

Re: Re: Jste všichni otravní s těma harantama,ty baby po porodu jako by byly bez mozku 

(9.12.2006 17:46:47)
m ,m ,n,,m ,n,< l,m,, }>. ...........................................................................................................................................................jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
 ,m -.njbn bk mmknm  
  • 

Re: Re: Jste všichni otravní s těma harantama,ty baby po porodu jako by byly bez mozku 

(9.12.2006 17:46:47)
m ,m ,n,,m ,n,< l,m,, }>. ...........................................................................................................................................................jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
 BaruBaru 


Re: Jste všichni otravní s těma harantama,ty baby po porodu jako by byly bez mozku 

(17.4.2007 13:58:57)
Vy jste vážně chudák, opuštěná samotná ženská co kolem sebe plive sliny jedu a závisti. A máte-li mozek tak to není z vašeho příspěvku poznat.
 Andrea Keilingová, 5 holčiček 
  • 

Re: Jste všichni otravní s těma harantama,ty baby po porodu jako by byly bez mozku 

(4.3.2008 14:38:56)
Vážená paní Anežko,velnmi mne mrzí, že Vás tolik otravují naše děti. Uvědomte si však, že právě oni Vám jednou budou třeba v některém hospicu nebo v nemocnici utírat pozadí, když se už nebudete moci o sebe postarat.Jste nejspíš velmi nešťastná. Je mi Vás líto a budu se za Vás modlit.Andrea
 madlenka07 


Děkuji 

(1.3.2008 14:14:08)
Moc děkuji,za tento článek,čtu ho sice s párletým zpožděním,ale slova:,,Také se významně změnil vztah babiček k nám. Z jejich dětí se rázem stali ti, kteří přivedli na svět JEJICH vnouče. Stal se z nás prostě, jakýsi otravný, vmezeřený článek, který zasahuje do věcí a je občas třeba ho respektovat." jakoby mi mluvila z duše.Bála jsem se,že jsem v tom sama,když si občas připadám jako inkubátor a teď mlékárna...mám vás ráda babičky,nade vše miluji svoji dceru,ale nezapomeňte,že já jsem tady taky:)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.