| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Potřebují děti peníze?

 Celkem 1 názorů.
 Šárka, syn 14 let, dcera 11 let 
  • 

Peníze děti potřebují... 

(13.11.2000 15:29:10)
Mám doma dva protiklady. Syn spotřebuje poměrně hodně peněz, protože dojíždí do školy, potřebuje tedy na autobus, na svačiny, na náhlé výdaje, stále chodí s nastavenou dlaní. Nedávno vymyslel systém "přivýdělku" - s kluky z gymplu choděj sázet Fortunu. Jelikož je blázen do fotbalu a hokeje, má přesný přehled o výsledcích a situacích v tom kterém mančaftu. O etickém problému, že by jaksi do 18 let měl mít tyto kratochvíle tabu, se u nás nemluví. Manžel mu to tiše dovolil, já tomu prý nerozumím, navíc kluci většinou svoje tipy vyhrávají, tak co zmůže jedna moralizující matka?
Dcera je zas něco úplně jiného. Vydělává si sama a docela hodně. Dělá již delší dobu dabing a to je dětská "brigáda" velmi slušně placená. Takže té žádné kapesné dávat nemusíme, naopak ona sama se chodí poradit, co by si chtěla za svoje peníze koupit nebo kam je uložit. Slyšela jsem už slova odsouzení, že prodávám vlastní dítě. Nepozastavuji se nad tím. Peníze jsou její, nikdo jí je nebere, kromě toho, když ji něco takového baví a ještě za to dostává zaplaceno, proč se tomu vyhýbat? A mimochodem, spousta jejích kamarádek a kamarádů chodí, že by chtěli taky, aby si mohli taky vydělat svoje peníze. Takže děti mají někdy o penězích možná mnohem víc jasno, než si myslíme, že máme my, rodiče...

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.