| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k článku Konkurence mezi dvojčaty

9.7.2002 8:49:22 Pavla

Re: dvojčata ve škole

Milá Iveto, i já jsem nesouhlasila plně se článkem, sama jsem z jednovaječných dvojčat a obě jsme svoje vlastní individuality! Rodiče nás sice oblékali stejně, byla to taková rarita v té době, nebylo tolik dvojčat a rodiče byli náramně pyšní... Ale problém v tom, že jsme byly stejné a pro spoustu lidí jsme dokonce díky tomu byli trnem v oku, není myslím v oblékání. Problém je v lidech, kteří odmítají vidět detaily, rozlišovat povahové vlastnosti apod. Naštěstí jsme s mojí sestrou takové lidi velice brzy ignorovaly a měly jsme i kliku na třídní profesory jak na ZŠ tak na gymplu - prostě nás respektovali jako jednotlivé osobnosti! A za to jim patří do dneška můj dík. Ale přesto - zažila jsme ve 4. třídě na ZŠ takovou příhodu, kterou rozhodně žádným sourozencům nepřeji: na konci školy v přírodě byl večírek a rozdávaly se tam dárky. Všichni dostali v té době luxusní čokoládu - kinder vajíčko. Mě pan učitel v seznamu vynechal, i když jsem byla na začátku a 7. v pořadí. Sestru jmenoval a dal jí to vajíčko. Když jsem dosti znejistěla a měla slzičky na krajíčku, jediné, co mě dokázalo udržet navenek v klidu, byla moje vrozená hrdost. A v tom jsem slyšela takové ty poznámky od všech závistivých a zlých spolužaček a spolužáků (naštěstí jich nebylo tolik, těch "lepších" bylo rozhodně víc!!!) "Co bys chtěla, jste ségry, rozdělíte se o jedno vajíčko..." Do dneška jsem tu krutost učitele nepochopila, neboť to poslední vajíčko, co zbylo, bylo pro mě...
Přeji Vám, aby Vaši kluci pěkně prospívali a měli štěstí na lidi, jako jsme měly my se sestrou (kromě toho darebáka učitele ze 4. třídy!).
Odpovědět
Názory k článku (4 názorů)
dvojčata ve škole Iveta Trmalová 22.2.2001 21:41
*Re: dvojčata ve škole Pavla 9.7.2002 8:49
**Re: dvojčata ve škole Lida a 2holky 23.7.2002 17:31
rivalita mezi dvojčaty? Pavla 8.7.2002 9:23

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.