| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k článku Jak se muži a ženy vyrovnávají s neplodností?

Re: Ke článku: Jak se muži a ženy vyrovnávají s neplodností?

Vzhledem k tomu, že jsem se také léčila pro neplodnost, odvažuji se přispět se svojí troškou do mlýna. Jsem přesvědčena o tom, že se mi podařilo otěhotnět ze dvou důvodů (péče lékařů - všechny děti, ať již narozené, či očekávané jsou "z prášku"; druhým důvodem je skvělý postoj jedné mé o generaci starší kamarádky, která silou celé své osobnosti mne nevedla k vyrovnání se s tím, že nebudu mít děti, ale snažila se mi dokázat, co dělám, v čem je smysl mého života. Snažila se mi ukázat, nejen kolik je na světě nevdaných žen a žen bez dětí, ale kolik jich je "v pořádku", šťastných a úspěšných. A zkušenost mnohých praví, že zaměření se na reálný život, tedy odvrat od babrání se v problému, dost často pomohl - a úspěch se dostavil. Pokud by existovala jistota, že ti opravdu děti nebudou dopřány, a pokud máš sílu a schopnost analýzy - mohlo by ti pomoci, pokud se ti podaří najít odpověď na otázku, proč dítě chceš / proč jsi dítě chtěla, co si myslíš, že by ti přineslo dítě vlastní a co si myslíš, že ti nemůže přinést dítě cizí či co nemůžeš najít nikde jinde na světě v žádné jiné podobě.

V rodině máme jednu adoptovanou holčičku (adoptovala ji sestřenice mé maminky)a pro mne bylo velmi osvobozující zjištění, že jsem ke své dceři (kterou jsem si moc přála a moc jsem o ni usilovala a moc jsem se na ni celé těhotenství těšil)nezískala vztah tím, že jsem ji porodila, ale tím, že jsem s ní od porodu začala žít. "Kdyby mi ji v porodnici vyměnili, nepoznala bych to".

Nikomu se nedá poradit, jak se vyrovnat s tak závažným problémem, chci ti jen říci, že nic se nemá lámat přes koleno a že tě jistě - pokud budeš připravena přijmout příležitost - čeká nějaká možnost / forma naplnění tvého ženství a mateřství.

Hodně štěstí a lásky přeji.
J.
Odpovědět
Názory k článku (7 názorů)
Neplodnost Zdeňka, 21 let 10.3.2000 14:21
Re: Ke článku: Jak se muži a ženy vyrovn... Petra 24.3.2000 15:14
*Re: Ke článku: Jak se muži a ženy vyro... Jana, dcera tříletá, opět těhotná - dvojčata 27.3.2000 0:39
*Re: Ke článku: Jak se muži a ženy vyro... saxana 18.8.2001 17:33
**Re: Ke článku: Jak se muži a ženy vy... *Martina*snažilka*od 5/2002* 28.7.2004 9:6
*Re: Ke článku: Jak se muži a ženy vyro... Petra, podobnej problem 7.1.2005 8:32
neplodnost jitulanda 27.3.2005 23:12

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.