| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k článku Dělají to naschvál anebo jsou opravdu tak pitomí?

5.3.2001 8:45:42 Simona, dcery 3 a 13 let

Re: Má to tady logiku?

Vážení přátelé - ano
Mnoho v tomto státě nemá logiku! Když měla strší dcera 1 rok - tedy ještě za totáče - byla jsem na neurologické operaci (že jsem si tuto operaci musela vyvzdorovat, jelikož mi řekli, že syndrom karpálního tunelu by to mohl být, ale neůže, jelikož je mi 25 a ten se objevzje po 35 letech věku je již jiná věc. Manžel je taky trochu lékař - i když dobytčí - a tak mi vysvětlil, že zmíněná diagnóza je v podstatě stisknutí nervového kanálku a když mi to neuvolní rychle - v horizontu 3 - 5 let - tak mohu ztratit cit v ruce úplně. A tak jsem si s tvrdohlavostí mně vlastní operaci prosadila, po roce druhou ruku a dodnes jsou obě v pořádku. Naštěstí!)
Ale píši kvůli zážitku se soudružkami ze sociálky. Manžel totiž pečoval o dceru po dobu mé hospitalizace a i 2 týdny po ní, jelikož mi v nemocnici řekli 6 týdnů s rukou nehýbat. No zkuste to s ročním dítětem a domácností na krku. Manžel to naštěstí vše zvládal, jediný problém nastal, když jsme žádali o sociální dávku. On totiž dostal OČR a pak si musel vzít neplacené volno. Já byla na mateřské a tak jsme byli 14 dní téměř bez peněz. A pak to nastalo - sociální pracovnice mi chodily koukat v 11:45 do hrnce, co dítěti vařím k obědu, prohlížely mi prádlo nachystané v koši na žehlení a pořád se ptaly, proč se o nás nepostarají babičky. Ty v té době obě pracovaly, navíc je máme cca 250 km daleko a hlavně PROČ ?
Myslela jsem si, že tato doba je za námi, kdy " soudružky" - odpusťte ten výraz - buzerují slušné lidi. ALE: známého nedávno opustila žena. Mají 6 let starou holku, o kterou se on od mala sterá. Byl s ní i na mateřské dovolené, maminka dělala a všem více vyhovovalo. Jenže maminka si našla přítele v cizině a odešla za ním. Manželovi podepsala vše potřebné k rozvodu, vzdala se nároku na dceru a prostě si oba mysleli, že bude vše v pohodě, že to v případě souhlasu obou rodičů nikdo nezkoumá. Opak je ovšem pravdou - Kamarád má sociálky 2x týdně v bytě, dítěte se ptají, zda ho tatínek koupe (vy snad nekoupete šestileté dítě? zeptal se tento otec s údivem) a on musí neudtále dokazovat, že je schopen se o dceru - tak jako minulých 6 let - strat i nadále. Podotýkám, že jeho paní měla velmi náročné povolání a často doma třeba 2 týdny nebyla. Ale o to se nikdo nezajímal. Rodina byla úplná (tedy v úplné rodině se nic zlého dít nemůže, nebo je tam vše povoleno?). Doufám, že mu vše dobře dopadne, zatím vzdoruje. Sociální pracovnice měly totiž úžasný nápad - aby svěřil dítě do ústavní péče, než se rozhodne, kdo se o ně postará...........
Držte se všichni proti všem nelogikám!!
Ahoj
Simona
Odpovědět
Názory k článku (4 názorů)
Má to tady logiku? Erika,32 let 28.2.2001 11:5
*Re: Má to tady logiku? Simona, dcery 3 a 13 let 5.3.2001 8:45
**Re: Má to tady logiku? Lucimo 20.11.2003 10:56
***Odpověď po dvou letech Simča, dcery *1988 a 1997 6.7.2005 14:14

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.