| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Oční vada a porod

 Celkem 6 názorů.
 Karolína 
  • 

Oční vada a porod 

(4.10.2000 0:18:43)
Nevíte někdo, jak je to s porodem, když mám 7 dioptrií. Budu muset mít císařský řez?
 Martina, 37. tyden 
  • 

Re: Oční vada a porod 

(4.10.2000 22:27:21)
Ahoj,

jsem na tom s dioptriemi podobne jako ty. V pripade, ze je vada stabilizovana a nejsou tam zadne jine problemy a porod neni prilis komplikovany, tak muzes rodit normalne. Moje kamaradka (je velmi utle postavy) porodila normalne i s 10 dioptriemi.

 Petra (2 děti) 
  • 

Re: Oční vada a porod 

(5.10.2000 23:27:26)
Milá Karolíno,
já jsem krátkozraká (-6D) a mé zkušenosti s porody jsou takové: Syn se narodil v roce 1997 plánovaně císařským řezem, který mi doporučila jedna očařka (dneska vím, že to bylo zbytečně!!!). Ta mi tehdy po vyšetření tvrdila, že nikdy není možné odhadnout, co by se při porodu mohlo stát. Pravda je, že panu primáři se to v porodnici moc nezdálo, nicméně když mi oční lékařka doporučila operativní vedení porodu... Musím přiznat, že jsem se tehdy dosti bála, co by se při normálním porodu, tedy tlačení mohlo stát, člověka napadne ledacos, aby náhodou neoslepl a tak podobně. Letos v květnu jsem rodila podruhé. Normálně a jsem moc šťastná, že to tak bylo (a třeba časem budeme mít i to třetí dítko... po dvou císařských řezech bych už asi hodně váhala). Co tomu předcházelo? Měsíc před termínem porodu jsem na doporučení gynekologa navštívila oční lékařku. Jinou.... Ta mi vyšetřila oční pozadí a dověděla jsem se asi toto: Pokud nejsou nějaké změny na sítnici a ta není nějak oslabená (což je tak asi u -15D), je možné rodit normálně. Na můj dotaz, zda se může vada po tlačení při normálním porodu zhoršit, jsem dostala zápornou odpověď. Ona lékařka, která si získala mou důvěru již dříve, doporučovala rodit normálně. V mém případě nakonec učinil konečné rozhodnutí primář (tentýž co poprvé) porodnice. Takže o tom, jak porodíš své miminko, by měl rozhodnout Tvůj oční lékař. Také ale záleží na tom, zda není nějaká další indikace k císařskému řezu - rozměry pánve, poloha koncem pánevním, veliký plod... a to u mě nenastalo. Já jsem byla i tentokrát trochu nedůvěřivá, aby vše dobře dopadlo, nicméně dcera byla zvědavá, takže hodně rychle spěchala na svět a nakonec jsem neměla ani čas přemýšlet nad tím, co kdyby... Vidím sice stejně "blbě" jako dřív, ale jsem bohatší o jeden fantastický zážitek a taky jsem si koupila nové brýle a do nich plastová skla, no paráda.. Hodně štěstí, Karolíno, a pokud budeš chtít vědět nějaké podrobnosti, tak se ozvi.
 Míša, syn 3,5 
  • 

Re: Re: Oční vada a porod 

(6.10.2000 11:31:58)
Mám v souvislosti s krátkozrakostí a porodem jeden dotaz. Káča Skokanová tady v článku o narození Adama psala, že jí na fázi tlačení sundali brýle? Dělají to tak všude? A zdůvodnili vám nějak, proč? Mám totiž dojem, že bych bez brýlí asi nedokázala náležitě spolupracovat. Jsem bez nich strašně nejistá a mám dojem, že i hůř slyším (ne, že bych odezírala, bez brýlí špatně slyším třeba i rádio).
Zapomněla jsem napsat, že můj syn přišel na svět císařským řezem, a to z jiného důvodu, než je moje krátkozrakost.
 Petra (2 děti) 
  • 

Re: Re: Re: Oční vada a porod 

(6.10.2000 23:05:17)
Míšo, pokud byl dotaz směřován na mě, tak odpovídám, že jako Káča Skokanová jsem byla před samotným tlačením vyzvána k odložení brýlí. V té chvíli jsem ale neuvažovala proč, ani jsem se na to neptala. Bylo to jen krátce, pak jsem již slastně prožívala přiložení holčičky na mé břicho.
 Marcela, 26.týden 
  • 

Re: Oční vada a porod 

(9.10.2000 13:35:11)
Ahoj Karolíno,
Tato diskuse mne inspirovala k tomu, že jsem zavolala svému očnímu lékaři, abych si ověřila, jaké jsou komplikace při porodu z hlediska očních vad. Jsem dalekozraká (cca 6 dioptrií), mělo by to prý být v pořádku. Problémy mohou nastat u krátkozrakých žen, které mají více než 5 dioptrií. Při tlačení se může nějak poškodit sítnice nebo něco v oku - tomu moc nerozumím. Jsi-li krátkozraká, měla bys zajít ke svému očnímu lékaři, který to prohlídne a něco doporučí. Jsi-li dalekozraká, je pravděpodobnost komplikací velice malá.
Přeji snadný porod
Marcela

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.