| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Myš & levák

 Celkem 9 názorů.
 Radka, dva kluci 
  • 

Myš & levák 

(28.9.2000 16:33:38)
Už jsem se tu na to jednou ptala, ale nějak to zapadlo, tak to zkouším znovu. Má někdo z vás zkušenost s levorukým dítětem a počítačovou myší? Přenastavujete mu ji na levou stranu? Nebo ovládá myš pravou rukou. Poraďte. Díky.
 Milena 
  • 

Re: Myš & levák 

(29.9.2000 8:55:38)
Ahoj Radko,
nemám zkušennost s dítětem, zato však s levorukým mužem. Myš ovládá levou rukou, v práci ji má i přenastavenou (prohozené knoflíky). Domácí myš je nastavená pro praváky, ale i tu manžel ovládá levou rukou. On je ale levák naprosto kristalický, pravou ruku má téměř nepoužitelnou.
Mimochodem - nevíte někdo, co s nevyhraněným dítětem? Náš syn zpravidla používá ruce podle toho, s kterým rodičem si hraje - se mnou je pravák, s mužem levák. Je mu sice teprve tři a půl, takže to asi není definitivní, ale stejně mě to mate.
 Radka, dva kluci 
  • 

Re: Re: Myš & levák 

(29.9.2000 16:53:57)
Díky za odpovědi.
Technicky mi je to jasné, jak myš přenastavit ve Windows. Jde mi spíše o to, co je lepší - zda ho přecvičovat u myši na pravo či přenastavovat tu myš. Všichni ostatní v rodině jsme totiž praváci. Takže jsem si představovala, kdyby chlapci chtěli časem něco společného dělat s počítačem, jak si to budou stále přehazovat.
Ale starší syn je naprosto krystalický levák, sotva začal brát věci do rukou, byla to levačka. Takže čekám, že tu pravou bude mít taky na cokoli praktického nepoužitelnou.
 Marek 
  • 

Nazor od levaka 

(1.2.2002 10:39:05)
Ja jsem 3 roky pracoval s pravorukou mysi, ale pote jsem zmenil na levou ruku a od te doby nemenim, me ta prava tedy v ovladani vadila, neustale jsem klikal opacna tlacitka a to pak zdrzuje jako i odrazuje. Je-li vase dite levak, dejte mu mys do leve ruky a prehodte tlacitka.


M.
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Názor od levačky 

(2.2.2002 11:48:52)
Nesouhlasím tak docela - moje dcera i já jsme levačky a jsme schopné obě pracovat smyší levou i pravou. Já si dokonce pro nadměrnou zátěž levé ruky (zánět šlach) přehodila v práci myš na pravou, abych si ji trochu šetřila. A dcera - 3. ročník osmiletého gymnázia - má ve škole "Práci s počítačem" a MUSÍ pracovat s myší pravou rukou, protože jí nikdo předělávání myši na levou netrpí. Obě jsme velice vyhraněné levačky, ale tu myšku zvládáme i pravou bez potíží.
S.
 Zuzka,zatím bez mimča 
  • 

Re: Myš & levák 

(29.9.2000 14:14:45)
Já sama jsem levák.Někdy s tím mám trápení,ale myš u počítače ovládám pravou rukou.Myslím si,že je to síla zvyku,když mě začne pravá ruka bolet a přehodím si myš do levé,tak se musím za chvíli vrátit k té pravé.V podstatě dokážu pracovat oběma rukama.
P.S. Pro zajimavost,nůžky při stříhání držím také v pravé.
 Iva 28 let + Péťa 7 měsíců 
  • 

Re: Myš & levák 

(29.9.2000 15:00:50)
Musíte si koupit obyčejnou myš (ne anatomicky tvarovanou, ty se pro leváky prý nedělají) a ve Windows nastavit ovládání tlačítek obráceně.
 Milena 
  • 

Re: Myš & levák 

(30.9.2000 7:40:01)
Tak jsem se na to svého levorukého muže teď vyptala a vyšlo najevo, že jsem se mýlila. Přenastavené má jen knoflíky u notebooku. Myš ovládá levou, na knoflíky kliká přesouváním ukazováčku. Díky tomuhle zvyku je prý schopen pracovat i na jiných počítačích a v pohodě u nich spolupracovat i s praváky. Jinak se nemusíš bát ani těch speciálně tvarovaných myší - doma máme ergonometrickou, která vypadá, že je pro praváky, ale manžel si ji chválí jako pohodlnou i v levé ruce.
Hezký víkend.
 Jana 
  • 

Re: Myš & levák 

(2.10.2000 9:08:34)
Milá Radko,
jsem levačka a pracuji s počítačem opravdu cca 10 hodin denně.
Když jsem s počítačem začínala, používala jsem myš v levé ruce nastavenou pro praváky a nebyl to pro mě problém.
Když jsem začala pracovat s počítačem těch 10 hodin denně, měla jsem zpočátku ergonomickou myš nastavenou pro praváky a celkově neergonomické pracovní místo. Z toho plynuly bolesti zad, křeče ve strnulé šíji, křeče v zápěstí a dospělo to k tomu, že jsem s myší nevydržela pracovat déle, než 2 hodiny, protože mi šly křeče od zápěstí do až do konečků prstů. Manžel mi ruku masíroval, ale nepomáhalo to.
Nakonec jsem si u zaměstnavatele vydobyla gelovou podložku zápěstí jak u klávesnice, tak u myši, odpovídající počítačový stůl, klekačku (a asi přejdu na balon) a hlavně novou myš. Mám výhodu, že mám počítač sama pro sebe. Levorukou myš jsem nesehnala, ale dělá se, už jsem s ní kdysi také chvíli pracovala. S ohledem na ostatní zaměstnance jsem si pořídila myš neergonomickou a mám ji nastavenou pro leváky. Jakmile chce s počítačem pracovat nelevák, přehodím mu ji (je to pár sekund). Občas pracuji i na počítači kolegů, kde je pravoruká ergonomická myš s nastavením pro praváky a nemám s tím problémy, ale z hlediska té dlouhodobé práce u počítače jsem ráda, že mám svou myš nastavenou pro svou ruku. Poté, co jsem si změnila pracovní místo (i kolegům, kteří si to pochvalují, ale mají běžnou židli - přecejen u toho nesedí tolik hodin, jako já), nemám žádné zdravotní problémy se zádama ani s rukou a věřte, že jsem na tom ve svých 24 letech byla se zádama dost mizerně. Dnes, když sedím na běžné kancelářské židli, tak to je jen na pár hodin (2-3), protože to prostě déle nevydržím - špatné držení těla, bolesti zad, utlačování žaludku apod.
Takže podle mého názoru nebude pro Vaše dítě problém užívat pravoruce nastavenou myš (ale přikláněla bych se k neergonomické), otázkou je doba, kterou u počítače stráví. Když jsem dělala 2-3 hodiny s počítačem denně, nebyl to pro mě problém. Dnes už bych se k tomu nevrátila.
Jinak doma máme myš nastavenou pravoruce (neergonomickou) a podložka zápěstí u myši i klávesnice nám také nechybí.
Jana

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.