| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Televize, DVD a ostatní přehrávače

2.10.2000 9:08:34 Jana

Re: Myš & levák

Milá Radko,
jsem levačka a pracuji s počítačem opravdu cca 10 hodin denně.
Když jsem s počítačem začínala, používala jsem myš v levé ruce nastavenou pro praváky a nebyl to pro mě problém.
Když jsem začala pracovat s počítačem těch 10 hodin denně, měla jsem zpočátku ergonomickou myš nastavenou pro praváky a celkově neergonomické pracovní místo. Z toho plynuly bolesti zad, křeče ve strnulé šíji, křeče v zápěstí a dospělo to k tomu, že jsem s myší nevydržela pracovat déle, než 2 hodiny, protože mi šly křeče od zápěstí do až do konečků prstů. Manžel mi ruku masíroval, ale nepomáhalo to.
Nakonec jsem si u zaměstnavatele vydobyla gelovou podložku zápěstí jak u klávesnice, tak u myši, odpovídající počítačový stůl, klekačku (a asi přejdu na balon) a hlavně novou myš. Mám výhodu, že mám počítač sama pro sebe. Levorukou myš jsem nesehnala, ale dělá se, už jsem s ní kdysi také chvíli pracovala. S ohledem na ostatní zaměstnance jsem si pořídila myš neergonomickou a mám ji nastavenou pro leváky. Jakmile chce s počítačem pracovat nelevák, přehodím mu ji (je to pár sekund). Občas pracuji i na počítači kolegů, kde je pravoruká ergonomická myš s nastavením pro praváky a nemám s tím problémy, ale z hlediska té dlouhodobé práce u počítače jsem ráda, že mám svou myš nastavenou pro svou ruku. Poté, co jsem si změnila pracovní místo (i kolegům, kteří si to pochvalují, ale mají běžnou židli - přecejen u toho nesedí tolik hodin, jako já), nemám žádné zdravotní problémy se zádama ani s rukou a věřte, že jsem na tom ve svých 24 letech byla se zádama dost mizerně. Dnes, když sedím na běžné kancelářské židli, tak to je jen na pár hodin (2-3), protože to prostě déle nevydržím - špatné držení těla, bolesti zad, utlačování žaludku apod.
Takže podle mého názoru nebude pro Vaše dítě problém užívat pravoruce nastavenou myš (ale přikláněla bych se k neergonomické), otázkou je doba, kterou u počítače stráví. Když jsem dělala 2-3 hodiny s počítačem denně, nebyl to pro mě problém. Dnes už bych se k tomu nevrátila.
Jinak doma máme myš nastavenou pravoruce (neergonomickou) a podložka zápěstí u myši i klávesnice nám také nechybí.
Jana
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Myš & levák Radka, dva kluci 28.9.2000 16:33
*Re: Myš & levák Milena 29.9.2000 8:55
**Re: Myš & levák Radka, dva kluci 29.9.2000 16:53
***Nazor od levaka Marek 1.2.2002 10:39
****Názor od levačky Simča, dcery *1988 a 1997 2.2.2002 11:48
*Re: Myš & levák Zuzka,zatím bez mimča 29.9.2000 14:14
*Re: Myš & levák Iva 28 let + Péťa 7 měsíců 29.9.2000 15:0
*Re: Myš & levák Milena 30.9.2000 7:40
*Re: Myš & levák Jana 2.10.2000 9:8

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.