| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Táta versus zeť

 Celkem 3 názorů.
 Lenka 
  • 

Táta versus zeť 

(9.12.1999 12:30:52)
Vážení,
všechny zde diskutující zdravím,jsem ráda,že jsem narazila zrovna na tento server.Jsem rok a půl vdaná a zatím bdlíme u mých rodičů.Mám jeden problém,můj táta neustále za mnou chodí a stěžuje si mi na mého mue.Už opravdu nevím co mám dělat.Dnes se ta sitlace vyhrotila natolik,že jsem dokonce i brečela.Nikdy nevíc co manželovi říci,a co ne a nakonec mu stejně řeknu všechno.On je pak naštvaný ....prostě kolotoč.Pokud by mi někdo mohl poradit byla bych ráda.
A ještě jedna věc.Mám problémy s "udržením peněz v peněžence"-máme celkem vysoký výdělky,ale peníze se vždy nějak vypaří a to vzhledem k tomu,že opravujeme domek,opravdu není dobré.Díky za vaše názory a zkušenosti.
Lenka
 Iva, 27, nastávající maminka 
  • 

Re: Táta versus zeť 

(12.12.1999 15:28:45)
Problémem je právě to, že bydlíte s rodiči. Dokud bude tento stav trvat, budou pravděpodobně vztahy vždy napjaté. Otázka je, zdali si táta stěžuje na manžela oprávněně nebo ne. Určitě si stojíte za svým manželem a to je právě věc, kterou by měl táta pochopit. Prostě mu vysvětlit, že tím, že si bude neustále stěžovat, se nic nevyřeší, ba naopak Vám tím ubližuje.
A co se týká udržení peněz v peněžence - nejlépe je v té peněžence nenosit. Mít je na účtě a vybírat po malých částkách, uvidíte, že Vám za chvíli bude odporné chodit každý druhý den do banky či bankomatu. Z vlastní zkušenosti ale vím, že nejhorší jsou obchody, kde se dá platit kartou, to se pak člověk těžko uhlídá. Jiným řešením by bylo založení dalšího účtu, na který byste nesměla sáhnout, popř. odkládat peníze na termínovaný vklad či jiný druh spoření, kde jsou sankce za předčasné vybrání.
 Anna, 34 let, tři děti 
  • 

Re: Táta versus zeť 

(14.1.2000 12:43:04)
Ráda bych řekla Lence, že s podobným problémem jsem se v prvních letech manželství také setkala. Dnes už se tomu jenom usmívám, ale tenkrát mi do smíchu nebylo. Situaci jsem postupem času vyřešila radikálně. A proto radím :
Upozorněte svého otce, že vy si svoje problémy řešíte s manželem přímo a on ať učiní to samé. Vy u toho ale asistovat nebudete. Výtky jsou jeho a ne vaše !
A to si pište, že než mu bude něco vyčítat, tak si to pořádně rozmyslí. Manžel se totiž proti výtkám z vašich úst nemůže ani bránit ! Když vašemu otci nikdo neoponuje - je pro něj snadné kritizovat !
Hezký den a pevné nervy přeje Anna!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.