| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kde rodit.

 Celkem 8 názorů.
 Jitka, 34 týden 
  • 

Kde rodit. 

(13.9.2000 22:22:10)
Nedá mi to a musím se Vám svěřit s svými zkušenostmi s předporodním kurzem a vůbec výběrem porodnice.
Ráda bych porod zpříjemnila co nejvíce sobě i miminku a proto se snažím na něj alespoň psychicky připravit. První věc, kterou jsem považovala za důležitou byl výběr porodníka. Ráda bych si doktora „platila“ a měla tak jistotu, že se bude věnovat jen mě a to s plnou odpovědností. Můj gynekolog mi doporučil 2 lékaře. Jednoho z Apolináře a druhého z Krče ( Thomayerova nemocnice ). Ani jednoho osobně neznám a tak jsem usoudila, že se rozhodnu podle porodnice samotné. Navštívila jsem Apolináře při jeho pátečních „Dnech otevřených dveří“. Provádějící asistentka byla docela příjemná, porodní boxy celkem slušné, nadstandardní pokoje jsme viděli jen na fotkách (byly obsazené a nebylo možné nakouknout), ale působily příjemně. Velice mě nadchla možnost využití vířivé vany v I. době porodní a dále pak zjištění, že epidurál je poskytován zdarma. Za otce u porodu se platí 300,- (v Krči se platí 500,- a za epidurál 3500,-). Naopak mě u Apolináře překvapilo, že jsme se ve všech prostorách (vč. porodního sálu) procházeli bez plášťů a bez návleků na botách.
Přesto Apolinář nahlodal mé přesvědčení rodit v Krči. Svěřila jsem se svému gynekologovi a ten i přesto, že se snažil neovlivňovat mě v mém rozhodovaní označil Apolináře za výbornou velkou kliniku s dobrými lékaři, ale na druhou stranu je podle něj Apolinář tak významný, že se v něm „schází“ spousta mediků a sestřiček a lékaři, kteří při svých zkušenostech jezdí na různé stáže a přednášky a maminka tak může mít pocit „chaosu“.
Krč považuje za velmi dobrou porodnici, kde je komornější a klidnější prostředí.
O čemž jsem se přesvědčila již při druhé lekci kurzu, který tam absolvuji.
Při první lekci jsme se dověděli mimo jiné i co sebou vzít do porodnice a kdy je na čase do ní vyrazit. Při druhé lekci jsme probrali celý porod a zároveň nám ukázali vlastní porodní sál, z kterého jsme si odnesli obrovský zážitek. Při naší prohlídce jednoho porodního boxu se v boxu sousedním právě blížilo narození miminka ( samozřejmě jsme samotnou maminku neviděli, ale slyšeli jsme a trošku i zahlédli velmi milého pana doktora jak maminku povzbuzuje a po chvíli už jsme věděli, že ten křik patří malé holčičce). Byl to krásný zážitek, který nejen mě vehnal slzy do očí.
A tak o Krči už je v mém případě rozhodnuto. Jak to však udělám s volbou doktora nevím. Když jsem viděla na vlastní oči přístup „cizího“ porodníka nabyla jsem přesvědčení, že je to jejich povinnost - být milí a profesionální ke každé rodičce. Chtěla jsem rodit u doktora S., který mi byl doporučen a stálo by mě to 5000,-. To není málo. Navíc to můžou být vyhozené peníze pokud bude mít v době mého porodu doktor S. službu (a tak tam tak jako tak bude). Trochu mě zarazil i jeden příspěvek zde na RODINĚ, ve kterém byl označen za necitlivého doktora. Beru sice všechny osobní názory s rezervou, ale i tak mi to rozhodování ztěžuje. Zajímal by mě Váš názor na to zda je lepší mít placeného „svého“ doktora nebo dokonce Vaše zkušenosti s doktory - porodníky v Krči.
Děkuji a snad jsem Vás svým dlouhým příspěvkem moc neotrávila.
Přeji všem těhulkám krásná těhotenství, porod a hlavně zdravá miminka. A těm kterým se zatím nedaří hodně trpělivosti a ono to určitě vyjde!!
 Dana - dvojčata - kluci - 19 měsíců 
  • 

Re: Kde rodit. 

(13.9.2000 22:35:24)
Milá Jitko, už jsem sem ohledně porodu několikrát psala, tudíž se nebudu opakovat (rodila jsem v
Apolinářské) - chtěla jsem mít u porodu "svého" gynekologa MUDr. Čepického, ale protože je to férový chlap, rovnou mi řekl, že vzhledem k tomu, že zřejmě kluky nedonosím, jak se často stává při dvojčatech (a u mne se to potvrdilo), zaplatila bych spoustu peněz s tím, že např. zrovna nemusí být k mání. Nabídl mi 2 porodnice a když jsem se ptala, kde by rodil sám, řekl, že u Apolináře i proto, že to tam zná. Rozhodla jsem se proto pro tuto porodnici a byla jsem spokojená. Ale to není důvod, proč ti píšu - spíš proto, že jsem se tam setkala se čtyřmi maminkami, které si porod "zaplatili" - ve dvou případech neměl "jejich pan doktor" čas, jeden byl z úplně jiné porodnice, protože ji dovezli akutně a ten čtvrtý "poskytl" své pacientce péči naprosto stejnou jaká byla poskytnuta jinými lékaři nám ostatním. Nemáš-li opravdu dobrého známého doktora, kterému věříš, klidně se spolehni na ty, které neznáš, o mne se starali naprosto skvěle... Pozn. na okraj -nikomu jsem nic nedala dopředu (připadá mi to pod úroveň moji i lékařů - já vím, že nevydělávají mnoho, ale prostě mi to nesedí..), ale jestli tě to uklidní..
 Marcela, 22.týden 
  • 

Re: Re: Kde rodit. 

(14.9.2000 9:33:17)
Ahoj Dano,
Chtěla jsem se Tě zeptat na Tvého doktora, kterého tolik chválíš, Dr Čepického. Já se stěhuji ze Zlína do Prahy. Ve Zlíně mám výborného doktora pana Barana, který je podle mně vynikající po odborné i lidské stránce. Je specializovaný na těhotenství a porody. Ale bohužel od něj budu muset odejít a najít si někoho v Praze. Při minulé návštěvě mi můj pan doktor doporučil MUDr. Čepického jako odborníka, kterého zná a na kterého se můžu spolehnout. Potěšilo mě, že tady na RODINĚ o něj slyším samou chválu.
Mohla bys mi prosím poradit, kde má ordinaci a jak se tam dostanu? Zatím se v Praze moc nevyznám, ale tuším, že by to mělo být někde u Dejvic.
Díky moc
Marcela
 Dana - dvojčata - kluci - 19 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Kde rodit. 

(14.9.2000 20:55:50)
Milé holky (doufám, že jsem Vás tím oslovením nenaštvala) - pan PhDr. Mudr. Čepický Csc. - to je dílo co? ordinuje v Terronské ulici na Praze 6. Specializuje se na léčbu neplodnosti a podobné záležitosti a navíc je to super gynekolog i pro jiné potíže (mám za sebou pár zánětů, operaci slepáku, občas různé kvasinkové infekce, laparoskopii apod.)Roční poplatek 1500,- (zatím nevím nic o 2000,--) vybírá coby sponzorský dar od nových pacientek či od těch, které mají víc problémů (nyní jsem platila pouze 500,-, protože chodím pouze na pravidelné prohlídky a kontroly s antikoncepcí). Ten sponzorský dar je určen na "libůstky", které neproplatí žádná pojišťovna a mnohonásobně se vyplatí - za to poskytne např. i takový drobný luxus - třeba - nikdy jsem nečekala - vždy jsem byla přijata do ordinace přesně v dobu, na kterou jsem byla objednána, v čekárně hraje reprodukovaná hudba, při prohlídce dostáváte polštářek, pan doktor nahřívá zrcadla na prohlížení apod. "srandičky", které nám, ženám v choulostivé situaci (kdo má rád tyhle prohlídky?) trochu zpříjemní život - nepočítám ochotu a laskavost i asistentek při každé kontrole. Vím ještě takovou drobnost - pan doktor se neustále zabývá novinkami v léčbě neplodnosti - poměrně často jsem jej vídala v Apolinářské, kde se také pohyboval (jednu chvíli jsem měla pocit, že nespí) - také v době těhotenství jsem mu mohla telefonovat do ordinace do 20.00 denně. Dál vím, že je u něj poměrně a nejsem si jistá, jestli jestli tímhle zveřejněním neporušujeme nějaký reklamní nesmyslný zákon či předpis - ale co - ať si všichni trhnou nohou!!! Telefon 312 47 19 a 312 33 78. Mějte se - Dana
 Dana - dvojčata - kluci - 19 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Kde rodit. 

(14.9.2000 20:59:03)
Jo - ještě takovou drobnost - kromě sponzorského daru se dál neplatí již vůbec nic.... a ordinace je soukromá.
 Marcela, 22.týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Kde rodit. 

(15.9.2000 8:41:53)
Ahoj Dano,
Díky za rady, jen co se přestěhujeme na Prahu 6 (cca do konce září) zkusím tam zavolat.
Měj se
Marcela
 Míra & spol 
  • 

Re: Re: Re: Re: Kde rodit. 

(15.9.2000 8:58:09)
Dano,

dokončete prosím myšlenku v závěru vašeho článku:
cituji:"Dál vím, že je u něj poměrně a nejsem si jistá, jestli jestli tímhle zveřejněním neporušujeme nějaký reklamní nesmyslný zákon či předpis - ale co - ať si všichni...."

Co je u něj poměrně ?
 Dana - dvojčata - kluci - 19 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Kde rodit. 

(15.9.2000 20:06:15)
Promiňte, Míro - mělo to být poměrně plno (ale co vím - nové pacientky přijímá - nebo ještě nedávno tomu tak bylo)
P. S. - Má také ultrazvuk - jak je v jiném příspěvku, sami dělají odběry krve atd. atd. Jo, abych nezapomněla - sehnal mi i lékařku na interní vyšetření v těhotenství tak, abych nemusela nikam daleko...
P. S. - aby nedošlo k omylu, neplatí mne za reklamu, ani s ním nespolupracuji - jsem pouze velmi spokojená pacientka. Mějte se.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.