| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Porodnice Nymburk

 Celkem 3 názorů.
 prim. MUDr. Klumpar Milan, k porodnici 
  • 

Re: Porodnice Nymburk 

(7.9.2000 6:59:59)
Rád bych zareagoval na diskuzní příspěvek p. Svobodové Jany, která měla mít v březnu 2000 půlročního syna a popisovala ne zcela korektním způsobem podmínky v porodnici Nymburk. Chtěl jsem "paní Svobodové" odpovědět osobně, bohužel nikdo takový v porodnici Nymburk neporodil, tj. nebylo lze pisatelku dohledat. Uvedená argumentace v jejím příspěvku svádí k myšlence o nekalém konkurenčním boji. Nebudu se vyjadřovat k údajům "p. Svobodové" jednotlivě. Spíše bych doplnil kvízový servis o porodnici Nymburk koncipovaný v r.1999 o nově nastalé skutečnosti. Od února 2000 je k disposici porodnická vana. Od září 2000 je k disposici jednolůžkový nadstandardní rooming in, kdy součástí nadstandardu mimo běžného vybavení podobných pokojů jsou i návštěvy příbuzných na pokoj. Veškerý personal porodnice je zacvičen v alternativních způsobech porodnictví a snažíme se je dle svých možností aplikovat. Metodou pomalých kroků postupně rekonstrujeme naši porodnici a dovybavujeme ji potřebnými technologiemi. Těšíme se na naše maminky a věřím, že především ony budou moci potvrdit upřímnost našich snah.
prim. MUDr. Klumpar Milan
 Pavlína, 31. týden 
  • 

Re: Re: Porodnice Nymburk 

(23.9.2000 11:20:54)
Je škoda, že se pan primář trochu více nerozepsal o "své" porodnici. Určitě se tu najdou také další maminky z tohoto okresu, které by podrobnosti zajímaly. Takže, pane primáři, pokud se zase připojíte k diskuzi, mohl byste prosím odpovědět na pár otázek? Lze díky porodnické vaně už i v Nymburce rodit do vody? Je součástí nadstandardního pokoje i sociální zařízení? Když mohou návštěvy na tento pokoj, nemohli by i na ostatní pokoje? Co jsou to alternativní způsoby porodnictví? Pokládáte miminko ihned po porodu na břicho a k prsu? Může mít maminka na porodním sále miminko vedle u sebe, nebo je jí odneseno? Usiluje Vaše porodnice o certifikát BFH? Jaká je podpora kojení?.... Děkuji za Vaše odpovědi
 Jana Svobodová 13m syn 
  • 

Re: Re: Porodnice Nymburk 

(3.11.2000 20:45:27)
Po delší době jsem měla možnost přečítat časopis Rodina a opět jsem zabrousila na seznam porodnic. Mile mne překvapilo, že si někdo mého článku všiml - a hned pan primař. Několik doplnění k jeho dopisu - na veřejnosti vystupuji svým rodným jménem - JS - nyní J. Férová. Svým článkem bych nikdy nechtěla někomu ublížit či ukřivdit, snažila jsem se popsat situaci tak, jak byla. A jak jsem ji cítila. Mám odpor k nemocnicím, lékařům a ten mé cítění možná trochu zkreslil. Po velké debatě s různými maminkami jsem došla k závěru, že asi největší problém zdravotnictví a lékařů je v tom, že nejsou zvyklí s lidmi mluvit. Jak lépe by vypadala situace, kdyby rodička nastoupila do porodnice a asistentky i jiný personál by jim vysvětlil, co se děje, bude dít, jaké má možnosti výberu, proč se děje to a ono... Spousta maminek neví, jaké jsou jejich možnosti.
V obyčejné porodnici je člověk pouze jedním z mnoha pacientů, jakýkoli doktor či sestra kdykoli prohlíží (nemohla by být jedna "osobní" sestra a jeden doktor?).
Ráda bych se dočkala možnosti rodit ambulantně (jako např. v Německu)
Ráda přijmu odpověď pana primáře.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.