| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

3.11.2000 20:45:27 Jana Svobodová 13m syn

Re: Porodnice Nymburk

Po delší době jsem měla možnost přečítat časopis Rodina a opět jsem zabrousila na seznam porodnic. Mile mne překvapilo, že si někdo mého článku všiml - a hned pan primař. Několik doplnění k jeho dopisu - na veřejnosti vystupuji svým rodným jménem - JS - nyní J. Férová. Svým článkem bych nikdy nechtěla někomu ublížit či ukřivdit, snažila jsem se popsat situaci tak, jak byla. A jak jsem ji cítila. Mám odpor k nemocnicím, lékařům a ten mé cítění možná trochu zkreslil. Po velké debatě s různými maminkami jsem došla k závěru, že asi největší problém zdravotnictví a lékařů je v tom, že nejsou zvyklí s lidmi mluvit. Jak lépe by vypadala situace, kdyby rodička nastoupila do porodnice a asistentky i jiný personál by jim vysvětlil, co se děje, bude dít, jaké má možnosti výberu, proč se děje to a ono... Spousta maminek neví, jaké jsou jejich možnosti.
V obyčejné porodnici je člověk pouze jedním z mnoha pacientů, jakýkoli doktor či sestra kdykoli prohlíží (nemohla by být jedna "osobní" sestra a jeden doktor?).
Ráda bych se dočkala možnosti rodit ambulantně (jako např. v Německu)
Ráda přijmu odpověď pana primáře.
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Re: Porodnice Nymburk prim. MUDr. Klumpar Milan, k porodnici 7.9.2000 6:59
*Re: Porodnice Nymburk Pavlína, 31. týden 23.9.2000 11:20
*Re: Porodnice Nymburk Jana Svobodová 13m syn 3.11.2000 20:45

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.