| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Poraďte, jak na pití, když chce jenom kojit.

 Celkem 7 názorů.
 Naďa,, 8 měsíční syn 
  • 

Poraďte, jak na pití, když chce jenom kojit. 

(25.8.2000 21:56:08)
Poraďte mi prosím. Svého syna jsem do 6-ti měsíců kojila plně, teď přidávám ovocné a zeleninové příkrmy, bio jogurty. Vsechno jí bez problémů - lžičkou. Problém nastává v okamžiku, kdy má pít jinak než z prsu. V noci se budí někdy 3x až 4x, tak jsem chtěla zavést na noc mlíčko. Jakmile vidí lahev a dudlík, znechuceně se odvrací. Od malinka nechce ani dudlík-šidítko, takže není zvyklý. Zkoušela jsem na žízeň i vodu, čaj a ovocné šťávy. Problém není v chuti, ale v dudlíku, vše chce jenom lžičkou a pak stejně ještě nakojit. Děkuji za rady.
 Markéta, 8měsíční Veronika 
  • 

Re: Poraďte, jak na pití, když chce jenom kojit. 

(26.8.2000 22:38:38)
Měla jsem stejný problém jako vy. Řešení bylo jednoduché. I nadále jsem v noci kojila a např. na snídani čas od času jsem zkoušela, jestli už nepije. A začala - před 14 dny. Snídaně je vhodná proto, že jsou miminka po noci vyhládlá. Jen tak mimochodem - marné byly naděje, že po mlíčku bude více spát. Budí se stejně. Přeji hodně štěstí. A jestli nepotřebujete přestat kojit, nepřestávejte. S mlíčkem je moc práce.
 Naďa 
  • 

Re: Re: Poraďte, jak na pití, když chce jenom kojit. 

(27.8.2000 23:01:14)
Dobrý den Markéto!
Děkuji za odpověď na mou otázku. Velice mě potěšila. Zkusím vaši radu zkoušet v době snídaně. Večer totiž Dominik odmítá všechno nové, když už je unavený. Kojit přestat nemusím, ale chtěla jsem ho naučit, když třeba zrovna potřebuji odejít a podobně. Jelikož je vaši holčičce přibližně stejně jako mému synovi, doufám, že se ještě zkontaktujeme. Pokud se vám bude chtít, můžete mi odepsat na můj e-mail. Děkuji
 Jana, 23 let, roční syn 
  • 

Re: Poraďte, jak na pití, když chce jenom kojit. 

(27.8.2000 22:13:46)
Milá Naďo,
tak úplně přesně tohle jsem si prožila taky, náš malý nechtěl vůbec nic, a to ani lžičkou! Navíc to bylo v době, kdy začínaly hrozná vedra (bylo to v době, kdy mu bylo asi taky tak 6 - 9 měsíců)... V jednom kuse jsem ho aspoň kojila, když už nic jiného, Taky jsem mu ale zkoušela ředit polívku a jogurty, abych do něj nacpala aspoň pár kapek, no, byla jsem z toho docela na větvi! Zlom nastal, když mu bylo tak 9 měsíců, najednou se napil čajíčku(asi ho zmohly ty vedra a dostal skutečnou žízeň) a od té doby pije úplně všechno. Myslím, že pokud nevypadá miminko dehydrovaně nebo jinak nespokojeně, asi mu tekutiny nechybí. Moje rada - vydržať!!!! K tomu držím palce.J.
 Naďa 
  • 

Re: Re: Poraďte, jak na pití, když chce jenom kojit. 

(27.8.2000 23:06:30)
Milá Jano!
Děkuji za váš názor a radu. Zatím kojit nepřestávám, myslím, že není nutné pospíchat. Jsem ovšem bezradná v případě, když manžel jde se synem na procházku apod. a on nechce pít z lahve ani za nic. Doufám, že to chce jenom čas a trpělivost a že se přece jen naučí.
 Lída, Juráš 15m 
  • 

Re: Poraďte, jak na pití, když chce jenom kojit. 

(28.8.2000 18:26:55)
Naďo,

Zkus používat místo lahve hrníček. Také jsme začali v osmi měsících. Juráš nejdříve napodoboval naše pití ze svých prázdných kalíšků na hraní, pak jsme mu při pití drželi pod bradou složenou plínu. Nejdřív byla plína na ždímání a on si lokl dvakrát, ale naučil se to rychle. Nepoužívali jsme dětský nástavec na hrníček, protože do něj kousal, zkus nejdřív obyčejný hrnek.
 Naďa 
  • 

Re: Re: Poraďte, jak na pití, když chce jenom kojit. 

(28.8.2000 21:38:47)
Lído, děkuji za radu. S hrníčkem bez hubičky jsem to zatím nezkoušela. Z hubičky toho totiž teklo moc a Dominik se zalykal. Ale dudlík odmítá neustále, takže vyzkouším tvou radu s hrníčkem. Když tak popisuješ vaše začátky, tak si už nacvičuji velkou trpělivost a výdrž. Díky

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.